welzijns- en vormingswerk MAATSCHAPPELIJK WERKER/STER ft GROEPSLEIDSTER maatschappelijk werk(st)er Scouting Nederland A. een Stafmedewerkster B. een Stafmedewerk(st)er C. een Stafmedewerk(st)er WELZIJNS- EN VORMINGSWERK 020-220383 een ervaren maatschappelijk werk(st)er een maatschappelijk werk(st)e DE DRIEBURG kollega vormings werk(st)er ZATERDAG 11 OKTOBER TROUW/KWART! Stichting Samenlevingsopbouw omvattend© de dorpen Geesbrug, Nieuw Baling©, Nieuweroord, NIeuwlande en Tiendeveen. Vraagt wegens vertrek van de huidige kracht naar het buitenland een De Stichting Samenlevingsopbouw Is een OBS-projekt en werkt sinds 1972 in e9n plattelandsgebied ten Oosten van Hoogeveen. De struktqur van de Stichting is zodanig, dat de bevolking een zo groot mogelijke zeggenschap heeft over-en participeert in het beleid van de Stichting. Op dit moment zijn bij de Stichting werkzaam een opbouwwerker, drie kultureel werkers, waarvan één part-time, twee maatschappelijk werksters, een g.g.v.- ster, een peuterleidster en een administratieve kracht. Van Jou wordt verwacht: dat je in je eigen vakgebied voldoende thuis bent; datje bereid bent te zoeken naar methoden van hulp en dienstverlening samen met de andere teamleden, zodat een geïnteregre'erde manier van werken mogelijk is; dat je durft te experimenteren; datje mee wilt denken in het beleid van de instelling. Gezocht wordt naar iemand die liefst ervaring heeft in het welzijnswerk en een voltooide hogere beroeps opleiding. Salaris volgens LOAC-regeüng. Bij het zoeken naar een woning zal medewerking worden verleend. Nadere inlichtingen worden gegeven door één van de werkers, telefonisch te bereiken op het bureau; (05284M663. Deselekt'ezal geschieden door een kommissie gevormd uit bestuur, werkers en leden van de werkgroepen uit de dorpen. Schriftelijke sollicitaties 'vóór 25 oktober 1975 bij het bestuur van de Stichting, p.a. Midden'raai 43, Nieuweroord (Dr.) ALG.CHR. VORMINGS CENTRUM "ALKMAAR" vraagt op korte termijn een fulltime vormingsleider/ ster en een parttime vormingsleider/ Ster (tijdelijk) voor ons instituut voor partieel leerplichtige Jongeren. Gezien de huidige stafbezetting gaat onze voorkeur uit naar een van de volgende opleidingen: - Onderwijsakte, volledig bevoegd J en R - Opleiding Mikojel, specialisatie sport, handenarbeid - voor de parttime funktie eveneens akte N.O. Ruime ervaring in het werken met groepen gewenst. Sollicitaties binnen 14 dagen schriftelijk aan het bestuur van het Alg. Chr. Vormingscentrum "Alk' maar", Verdronkenoord 12 te Alkmaar. Informatie omtrent funktie en doelstelling; MeJ. L. Tames, tel. 072-15959 of 17240. Omdat één van de leidsters vertrekt zoeken wij voor ons kinderdagverblijf "Dol-Fijn" te Stadskanaal, welk dagverblijf momenteel wordt bezocht door 15 geestelijk gehandicapte kinderen een GROEPSLEIDSTER voor een laagniveau groep, waarin het verzorgings- aspekt belangrijk is. Betrokkene dient in het bezit te zijn van één van de onderstaandediploma's: Zwakzinnigenzorg ♦OPM/AZ Kleuterakte A en B Kinderbescherming A en B De salarïsgrenzen 2ijn van f1.399.80 - f2.153.78 biuto per maand. Sollicitaties zo spoedig mogelijk te richten aan de afdeling personeelszaken van de Stichting, Zaagmul- dersweg 530, Groningen. NOORDELIJKE STICHTING VOORZIENINGEN GEESTEUJK GEHANDICAPTEN Gemeente Maarssen De gemeente Maarssen, thans 17.000 inwoners, zal de komende tien jaren toenemen met ongeveer 25.000 inwoners. In verband met de toename van werkzaamheden kan bij de dienst Welzijnsbevordering, (belast met de uitvoering van de financiële hulpverlening, maatschap pelijk werk, de bejaardenzorg, samenlevingsopbouw en volksgezondheid worden geplaatst a. een medewerker sociale bijstand, en b. een beleidsmedewer ker weizijnsvraag- stukken functie a: Taak: intake, onderzoek, rapportage, advisering, begeleiding nazorg inzake werkzaamheden met betrekking tot Rijksgroepsregelingen en de Wet Werkloosheidsvoor ziening. Vereisten:- - middelbare schoolopleiding -diploma M.B.O.-S.D. (M.S.A.) - ervaring met genoemde werkzaamheden functie b: Taak: het leggen en onderhouden van contacten, bijwonen van besprekingen, redigeren adviezen/nota's, entame ren en stimuleren van ontwikkelingen betrekking hebbende op de volksgezondheid, samenlevingsop bouw, bejaardenzorg en maatschappelijke dienst verlening. •Vereisten: - middelbare schoolopleiding - diploma Sociale Academie of H.B.O.-MW (H.S.A.) Deze functie is, gelet op de inhoud, tevens interessant voor een'afgestudeerde in de sociale wetenschappen. Salariëring: functie a: van 1.436.- tot f2.471.- per maand Commies) functie b: van f2.411.- tot f3.133.- per maand (hoofd commies) afhankelijk van leeftijd, opleiding en ervaring. Belangstellenden worden uitgenodigd hun sollicitatie binnen zeven dagen na het verschijnen van dit blad te richten aan burgemeester en wethouders van Maarssen te Maarssen. Reeds ingediende sollicitaties blijven gehandhaafd. Telefonische informatie wordt desgewenst verstrekt door de directeur van de dienst 03465-3841, toestel 150. STICHTING PROTESTANTS CENTRUM VOOR MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERLENING VOOR ZEIST EN OMSTREKEN Om per 1 januari 1976 een vakature op te vullen zoeken wij voor ons team een full-time leidster/leider gezinsverzorging Wij denken aan iemand die reeds in het bezit is van een diploma Soc. Ac., H.B.O. of bij voorkeur met enige ervaring, en bereid is om met 7 kollega's samen te werken. Taak is het begeleiden van gezinsverzorgsters/ gezinshelpsters, en het kontakt onderhouden met gezinnen, om samen te zorgen voor een zo goed mogelijke hulpverlening. Een Christelijke levensovertuiging wordt gewenste Geboden wordt: - salaris en eventuele autovergoeding volgens rijksregeling. - medewerking bij het vinden van huisvesting. - C.O.A.M. regeling is van toepassing voor zover subsidiabel. Sollicitaties liefst binnen 14 dagen te richten aan de direkteur van do Stichting Protestant Centrum voor Maatschappelijke Dienstverlening voor Zeist en Omstreken, Bethaniëlaan 3 te Zeist. Inlichtingen bij de hoofdleidster, mejuffrouw M.A. Bakker. Telefonisch te bereiken onder nr. 03404-20848. HET PRINS BERNHARD INTERNAAT Prot. Chr. Internaat voor Schipperskinderen te Maasbracht vraagt een: voor de begeleiding en verzorging van een groep meisjes in de leeftijd van 10 t/m 16 jaar. Ervaring gewenst Opleiding 4 jaar V.O. Leeftijd tenminste 23 jaar Prot. Chr. levensovertuiging Goede salarisregeling en sociale voorzieningen schoolvakanties vrij. Sollicitaties en inlichtingen: Directeur Prins Bernhard Internaat, Sintelstraat 19, Maasbracht, Tel. 04746-1692. 'Wij zoeken een die vanuit een sterke betrokkenheid op de gehele leefsituatie in ons dorp, gaat meewerken aan o.m. het coördineren van de plaatsings- aanvragen, begeleiden van de opnamen, het kontakt met ouders en/of plaatsende instan ties, het meedoen en meedenken tijdens het' verblijf van de kinderen tot het vinden van een positieve aanpak van prqbleemsituaties. Onze voorkeur gaat uit naar iemand die de opleiding reeds heeft voltooid. Wij werken vanuit protestants christelijke levensovertuiging. Salariëring volgens richtlijnen van het Ministerie van Justitie, afhankelijk van leeftijd en ervaring. Inlichtingen kunt U verkrijgen bij do direkteur Drs. C. Goede Dzn., telefoon [03435) 14 41. Een uniek nederlands dorp waar normale kinderen, die door omstandigheden buiten hun eigen gezins verband moeten verblijven, een verzorging en op voeding krijgen, die erop gericht is dat ze na enige tijd hun plaats in de maatschappij weer kunnen innemen. Samenwerkingsverband Rutgers Stichting PSVG Duinweg 23, Den Haag, tel. 070-512521. De Rutgers Stichting, bureaus voor geboortenregeling en seksualiteitsvragen, en de Protestantse Stichting ter bevordering van Verantwoorde Gezinsvorming (PSVG) zijn een samenwerkingsverband aangegaan voor de ontwikkeling, begeleiding en coördina tie van hun vormings- en voorlichtinasactiviteiten op het terrein van de seksualiteit. Doel van het samenwerkingsverband is: het trainen en verder adviseren van medewerkers van de Rutgers Stichting en de PSVG en andere instellingen die zich bezig houden met vorming en voorlichting; het ontwikkelen en evalueren van methoden en materiaal. De staf zal bestaan uit twee huidige stafleden van de PSVG en drie nieuw aan te stellen medewerkers. Er is een teamleider, die verantwoordelijk is voor de inhoudelijke aspecten van het werk. Het team wordt gehuisvest in het landelijke bureau van de PSVG. Êrzijn drie vacatures: Twee trainers-begeleiders (vr/m). Functie: trainen en verder adviseren van vormings- en voorlichtingsmedewerkers; visie ontwikkelen op het bespreekbaar maken van seksualiteit en relaties. Kwaliteiten: opleiding VO of universiteit; ervaring in het werken met groepen. Een van de aan te stellen trainers-begeleiders dient affiniteit te hebben tot het kerkelijke achterland van de PSVG Een agoog (vr/m). Functie: het toetsen van huidige Voorlichtingsmethodieken aan de doelstellingen van het sa menwerkingsverband; ontwikkelen van strategieën in nauwe samenwerking met het veld; initiëren en begeleiden van praktisch onderzoek. Kwaliteiten: opleiding andragogie/sociale psychologie, - pedagogie. bereidheid ervaring op te doen in het veld. Voor elk functie zijn belangrijk een positieve houding tegenover de seksualiteit en een team-gerichte en creatieve werkinsteiiing. Belangstellenden kunnen zich voor nadere informatie wenden tot J. Hagendoorn, teamleider, of mevr. H. te Winkel, tel. 070 - 512521. Sollicitaties naar: Samenwerkingsverband Rutgers Stichting - PSVG, Duinweg 23, Den Haag. is de landelijke vereniging waarin 85.000 jongens en meisjes met 15.000 vrijwillige kaderleden het spel van verkennen spelen. Het landelijk bureau in Amersfoort vraagt: die zal gaan werken voor padvindsters/gidsen, meisjes van 10 tot 14 jaar. die zal gaan werken voor zeeverkenners en waterpadvind- sters/gidsen, jongens en meisjes van 10 tot 17 jaar. Taken voor beide funkties o.a.: het meedenken in een landelijk team over ontwikkelingen in de spelaanbieding voor deze leeftijdsgroep het verrichten van werkzaamheden, voortvloeiend uit het beleid van dit team het coördineren van door het team belegde bijeenkomsten het meewerken aan training en vorming van leid(st)ers het coördineren van publicaties en uitgaven over deze leeftijdsgroep.. voor de begeleiding van landelijke activiteiten de werkzaamheden betreffen het coördineren van de- voorbereiding, de organisatie en de inhoud van het programma van grote en minder grote bijeenkomsten van zowel jeugd- als kaderleden. Wij zoeken functionarissen van ongeveer 25 jaar, bij voorkeur met ervaring in het spel van verkennen. Voor de functies A. en B. denken we aan sociale- of pedagogische academie of vergelijkbare opleiding. Voor functie B. is bovendien ervaring met Varend materiaal en kennis van vaarreglémenten gewenst. Voor functie C. denken wij aan een opleiding op H.B.O. niveau, maar zijn we vooral op zoek naar iemand die organisatorische talenten heeft en in staat is een aantal uiteenlopende zaken te overzien. Voor alle functies ge/dt dat men bereid moet zijn op onregel matige tijden te werken. De salarissen, overeenkomstig de rijksregeling schaal27 of 33, afhankelijk van leeftijd en opleiding. Inlichtingen en sollicitaties: SCOUTING NEDERLAND, Stadsring 139, Amersfoort. Telefoon: 033-304 04. HELDRINGSTICHTINGEN - Prot. Behandelingscen trum voor meisjes Ten behoeve van de begeleiding van een aantal meisjes, die in ons centrum verblijven zoeken wij op korte termijn een MAATSCHAPPELIJK WERK(ST)ER met opleiding Sociale Academie of H.S.A., zo mogelijk met enige ervaring in in- of externe kinderbescherming. De werkzaamheden zijn als volgt te omschrijven - het begeleiden van meisjes en ouders in samenwerking met de plaatsende instantie en eventueel participeren in een vorm van gezinsbehandeling. - het verrichten van milieu-onderzoek en rapportage -deelnemen aan teambesprekingen. Salariëring geschiedt overeenkomstig schaal 71 B.B.R.A. Inlichtingen kan men inwinnen bij onze maatschappelijk werker Hessel Kielstra (tel. 08880-3838 of privé 1976). Sollicitaties schriftelijk te richten aan het direktiesekre- tariaat van de Heldringstichtïngen, Postbus 1, Zetten. Voor inlichtingen omtrent het adverteren van onze elke zaterdag verschijnende rubriek gelieve U te bellen toestel 83 of 94 VERENIGING "PRO JUVENTUTE" GOUDA zoekt a. voor het Adviesbureau voor Ouders en Jongeren Het team, bestaande uit 3 maatsch. werkenden en een praktijk leidster, verleent hulp op basis van vrijwilligheid bij vragen en/of problemen rond opvoeding en volwassenwording. b. voor de afdeling Gezinsvoogdij Het team, eveneens 3"'maatsch. werkenden, werkend onder prak tijkleiding, verzorgt de hulpverlening in het justitiële kader. Beide teams werken nauw samen en besteden veel aandacht aan ac tiviteiten in de Goudse regio, die gericht zijn op verbetering van de kwaliteit van de hulpverlening en de'organisatie daarvan. Salaris volgens rijksregeling. Sollicitaties te richten aan het bestuur: van Hogendorpplein 39 Gouda Inlichtingen bij bureauleidster en staf: tel. 01820 -12936 en 16852. LEEUWARDEN Het Bestuur van de Stichting Huisvesting en Verzorging Schipperskinderen vraagt, zo mogelijk per 1 januari 1976 wegens huwelijk van de direktrice, een direkteur of direktrice voor het internaat't Roefke" te Leeuwarden. Het betreft een internaat van plm. 60 kinderen die basis- of voortgezet onderwijs volgen. Gevraagd wordt iemand van pos. chr. levensovertuiging Vereisten: diploma H.B.O. of gelijkwaardige opleiding, organisatietalent. ervaring in internaats- en jeugdwerk. Salaris vlg. rijksnormen in de rang van hfd. commies: Gunstige vakantieregeling 5 daagse werkweek met wisselende diensten Inlichtingen worden gaarne verstrekt door de sekr., dhr. M. Ketellapper, telef. 05100-25344 (kant.) of 38296 (thuis) en door de direktrice mej. J. Vellinga, télef. 05100-26372 (internaat) of 60277 (thuis). uitvoerige sollicitaties onder opgave van referenties, godsdienst en diploma's binnen 14 dagen na het ver schijnen van dit blad te zenden naar het bureau der Stichting: Postbus 1090- Leeuwarden. Jeugdhuis "Trompendaal" uitgaande van Stichting Het Leger des Heils komt plaats vrij voor GROEPSLEIDER in een groep schoolgaande kinderen met gerichte behandeling. Gevraagd wordt: - ervaring in K.B.-werk - kunnen werken in teamverband - opleiding M.B. O.I.W. - minimum leeftijd 21 jaar - positief Christelijke levensovertuiging Geboden wordt: - begeleiding in het werk - salaris volgens rapport Haeck - onregelmatigheidstoeslag - slaapdienstvergoeding Brieven te -richten aan directie van Jeugdhuis "Trompendaal". van Hengellaanö, Hilversum. centrum voor vormingswerk in inter naats\ band te driebergen is op zoek naar een •iemand die kennis heeft van en ervaring met jeugd- jongerenwerk en/of vormingswerk; mogelijkheden ziet in kortlopende vormings| bijeenkomsten (o.a. weekends); beleidsinitiërend bezig wil zijn bij de ontw keling van het trainingswerk, zoals dat ondi de kerntaken van het centrum is omschreven interesse heeft in 'jeugd'-welzijnsbeleid op d verschillende nivo's; zelfstandig in teamverband kan werken; instellingsbeleid-weet te vertalen naar helj konkrete werken met groepen; bereid is in konfrontatie met het werk eigen mogelijkheden uit te bouwen; oekumenische opstelling heeft t.a.v. kerk e samenleving; opleiding h.b.o. en/of hoger heeft. de drieburg is een vormingscentrum dat werkt jongeren en ouderen die op één of ander manier iets met jongeren te maken hebben;| is de afdeling vormingswerk van het land* lijk centrum voor gereformeerd jeugdwerl (LCGJ); heeft als voornaamste kerntaken: werk,en met vrijwilligers en beroeps werkers uit het jeugd- en jongerenwerk; werken met leerlingen en docenten uit hei (lager) beroepsonderwijs. salaris en arbeidsvoorwaarden voor instellingen jeugd- én jon gerenwerk zijn van toepassing, informatie/sollicitatie: vormingscentrum de drieburg, postbus 112, driebergen, (03438) 3193. we sturen graag een informa tiepapier over ons werkten), solliciteer vóór 24 oktober a.s.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 26