Eén misser en je haalt de top niet Leef wat onbezorgder Verzéker je leven. Ali blijft nog twee jaar boksen Jimmy Connors komt uit in Davis Cup Negen jaar schorsing in één juniorenelftal r Connesson en Müller nog zonder verlies 27e oude kunst en antiekbeurs 250.000 dollar-match tegen Orantes lonkbalcoach Cees Herkemij weg bij Sparta Interzone-strijd in Zwitserland en op Philipijnen museum het prinsenhof delft Remise voor Sosonko in zonetoernooi JERDAG 11 OKTOBER 1975 I Schutter Eric Swinkels seker van Montreal Van onze sportcorrespondent BEST Eric Swinkels heeft van de chef d'equipe van de Nederlandse ploeg die volgend jaar zal deelnemen aan de Olympische Spelen in Montreal, Bram Leeuwenhoek, een telefoontje gekregen waarin hem werd medegedeeld dat hij zich op het vierjarig sportevenement, kan gaan voorbereiden. Als één van de weinige sportlieden in Nederland is de 26-jarige kampioen van Nederland kleidui- venschieten er vrijwel zeker van, dat wanneer in in het nieuwe stadion van de Canadese miljoenen stad de Olympische eed wordt afgelegd, hij als één van de direct betrokkeneen aanwezig zal zijn. Voor de schutter uit Best. onder de rook van Eindhoven, is dit de be kroning van een ze§r goied seizoen, Naast prolongatie van zijn nationa le titel op de baan in BidJdinghui- kii, behaalde Swinkels een derde daats in de Europese titelstrijd, in laringsee bij Wenen en enkele we ien geleden beleefde hij een nieuw hoogtepunt in zijn carrière, toen ilieen de sterke Rus Tsoeranov in itaat bleek hein van het goud af te ïouden tijdens het. wereldkampi- lensehap in München. Voor het chter zover was, was hier een ware itauenstrijd aan vooraf gegaan. Toen na de eerste en tweede ronde, de kruitdamp letterlijk en figuurlijk pas opgetrokken., bleken vijf deel- lemers een totaal van 197 treffers e hebben behaald. Naast Swinkels en de Rus die uiteindelijk kampi- jen zou worden, waren- dit Gawli- lowscd, de titelverdediger uit Polen, [e Oostduitse Resche en de Italiaan leccocci. Iin een slopende barrage noest over de titel worden beslist. De Rus bleek één treffer meer te kunnen produceren. Swinkels werd eervol tweede en Gawldkowsci moest met het brons genoegen ne- nen. BESTE PRESTATIE —De tweede plaats van Eric Swinkels de beste prestatie ooit door een federlamder behaald. Voor Swinkels degenene die hem van nabij lebben gevolgd, zoals bijvoorbeeld londstrainer Van Oirschot uit Go- jchchem, kwam deze uitslag niet te een verrassing. Swinkels: 'Ik ïeb me goed op het kampioenschap 'oorbereid. De bond heeft mij met aad en daad bijgestaan en het is eker ook de verdienste van de legeleMers, dat ik zover kon ko nen.. In Haringsee had ik al bewe en in goede vorm te zijn. Ik meen, lat ik me dit jaar bij de intermati- male top heb kunnen aansluiten, ht wist men overigens al enige i]d want ook behoorde ik al tot de mgeveer 10 schutters, die het we- eldrecord op hun naam hebben staan. Dat wil zeggen het absolute maximum van 200 treffers in één vredstrijd. Zoals uit de uitslag blijkt üjn er echter velen aan eikaar ewaagd. Eén misser en je haalt de Brrage, de top niet eens. En dat letekent, dat Je met een plaats tussen de zes en de tien genoegen noet nemen, Dit 'overkwam onder andere de Europese kampioen Ras- missen. De Deen kwam tot 195 en liet verder dan de negende plaats. Hoor het thuisfront heb je dan lefaald. Niemand kijk je aan, ofwel uen heeft medelijden. Wanneer je «n medaille haalt dan komt ieder - ien je feliciteren en word je op het emeentehuis gehuldigd. Ook dit -jtoont aan hoe betrekkelijk sport- rjroem wel is. Je moet alle presta- Wties op waarde kunnen schatten en rftgeker altijd blijven relativeren. ;h ligt het verschil slechts in misser. Het niet raken van een ten schijf met de diameter van centimeter op een totaal van 200 pel te verstaan'. kleiduivensport kan weer wor- verdeeld in twee onderdelen, afdeling Skeet en de afdeling Trap. Swinkels: 'Op een skeetbaan y werpen twee tegenover elkaar staande machines de kleiduiven elk n een bepaalde richting. De ene ïooig de andere laag. De schutter it echter steeds van plaats ver- ielen. Lopend langs een halve rkel, zodat hij de kleiduiven ïeds onder een andere hoek moet ien te raken. Op een tropbaan ferpt de machine de kleiduiven in erschillende richtingen maar wel teeds op dezelfde hoogte. Het ge richt van de duif in ongeveer 100 ram. Er zijn speciale geweren en r wordt met hagel geschoten. Zelf ehaal ik mijn grootste successen P het onderdeel skeet.' «ric Swinkels is ongeveer zes jaar eleden begonnen. Toen hij besloot an sport te gaan doen, hij had erst zijn school afgemaakt, kon iet moeilijk anders dan de schiet- Port zijn.. Niet voor niets is hij de oon van een wapenhandelaar. Na fflkele jaren kon hij zich met de SPORT TROUW/KWARTET 23 ASSEN -- Het bestuur van FC Assen heeft een c- juniorenelf tal uit de competitie moeten terug trekken. Zeven spelers van twaalf en dertien jaar zijn door de afde ling Drente van de KNVB voor één jaar geschorst. Eén speler werd zelfs voor twee jaar uitgeslo ten. De acht jeugdspelers haddén zich ernstig misdragen tijdens en na afloop van de op 13 september in Smiilde gespeelde wedstrijd van hun elftal tegen SSSV. Kort voor het einde waren zij het niet eens met een beslissing van scheids rechter mevrouw IJzerman (As sen). Er ontstond een felle dis cussie van de acht spelers met de wedetrijdleddster. De scheidsrech ter heeft de wedstrijd gestaakt nadat de jongens niet waren te bewegen verder te voetballen. Uit wraak heeft het achttal de doelnetten vernield, bovendien werden er op het vejd en in de kleedkamer nog andëre beschadi gingen aangericht. De Jeugdspeler, die als aanstichter van het kwaad werd beschouwd, kreeg twee jaar schorsing, de andere zeven één jaar. Nico Renders BRUGGE Op 28 oktober zal de zaak-Rijnders contra FC Brugge voorkomen bij de koophandels- rechtbank in Brugge. Rijnders werd enkele jaren geleden getrof fen door een hartaanval en moest zijn voetbalcarrière voortijdig beëindigen. Zijn ex-werkgever FC Brugge bleek echter de verzeke ringspremie niet te hebben vol daan. Nu eist Rijnders 5 miljoen franc schadevergoeding. Kurt Jara DUISBURG MSV Duisburg is bereid zijn Oostenrijkse internati onal Kurt Jara af te staan voor de wedstrijd Oostenrijk-Luxem burg. 'Als de Oostenrijkers het willen', zei voorzitter Paul M&rzheuser. T)e Oostenrijkse Een selectiegroep van Hertha BSC, de Westberlijnse tegenstander van Ajax in de tweede ronde van het toernooi om de UEFA Cup met uiterst rechts (staande) trainer-coach Georg Kessler. Op de eerste rij van links naar rechts masseur Bentin, Beer, Magnussen, Hanisch, Wolter, Zan der, Brück, Dieffenbach eh Grau. Staand van links naar rechts: Kliemann, Wohlfalirt, Horr, Kostedde, Sziedat, Walbeek, Hermandung, Sidka, Szymanek en Kessler. voetbalbond weet echter dat zij dit seizoen nog één keer recht hebben op Jara, volgens onze af spraken. Als zij dus zonder Jara niet tegen Luxemburg willen spe len, dan moeten zij hem missen in de wedstrijd tegen Wales. Maar als Oostenrijk zonder Jara niet van Luxemburg kan winnen, dan weet ik het niet meer'. Fiasco MILAAN De verkoop van sei zoenkaarten is voor AC Milan een regelrecht fiasco geworden. .Gin gen er vorig jaar nog 21.000 de deur uit, voor dit seizoen waren het er slechts 13.000, waardoor de club één miljoen gulden aan 'vas te' Inkomsten derft. Vermoed wordt dat de vermindering in ver band staat met de strijd, tussen de vroegere voorzitter Albino Butic- chi en de nieuwe president Gian ni Rivera. De verkoop bij AC Mi lan staat in schrille tegenstelling tot die bij Napoli, daar gingen ruim 70.000 kaarten over de toon bank. Eric Swinkels brons, zilver besten van het land meten. Ben Pon was aanvankelijk zijn grote concurrent. Maar de Amersfoorter heeft de race met de Jonge Braban der niet vol kunnen hooiden. In München, vier jaar geleden, maakte Eric Swinkels ook al deel uit van die Nederlandse Olympische ploeg. Hij werd teen achttiende. Kampi oen van Nederland is hij voor de vierde keer geworden. Volgens Eric Swinkels heb je geen stalen zenu wen nodig om het kleidudvenechie- ten te leren, Wel een vaste hand want bibberen gaat natuurlijk niet. REIZEN Er bestaat een reële kans dat er in Best een schietbaan zal worden aangelegd. Zijn vader die gemeen teraadslid is, is bereid een gedeelte van de kosten van aanleg en ex ploitatie voor zijn rekening te ne men. Nu moet Eric Swinkels nog enkele keren in de week ongeveer 100 kilomter rijden om in Hutten, een plaatsje tussen Tilburg en Bre da, of in Weert te kunnen oefenen. Wanneer er in Best een baan komt zal ex ongetwijfeld een groot aantal jongens aan deze sport willen gaan BUENOS AIRES (EFE) Francis Connesson en Dieter Müller hebben hun ongeslagen positie in de strijd om het wereldkampioenschap 71/2 in Buenos Aires behouden. Beiden maakten hun partij tegen respectie velijk Nobuaki Kobayashi en José Pulido Chaves in acht beurten uit. Müller, die geen kind had aan zijn Mexicaanse opponent, houdt daar door nog een kleine achterstand in gemiddelde op de Fransman, die op nieuw een goede serie (161) produ ceerde. Boek 'The greatest - My own story bestseller (ADVERTENTIE) doen', zegt hij. Eric Swinkels zal graag een instructeur zijn- Tachtig procent trefkans kan hij iedereen wel bijbrengen. De rest is feeling en aanleg. Swinkels: 'Zo is het met alles in het leven. Iedereen met een gezond verstand is in staat zijn taal behoorlijk te leren. Degenen dié nog meer kunnen, dat worden degenen die boeken, schrijven'. Momenteel is voor de kleiduiven- sport gesloten sedzoen. Na de win termaanden begint hij echter in tensief met de voorbereiding op Montreal. Mede met het oog op de Olympische Spelen zijn evenemen ten van enige betekenis vóór in het seizoen geplaatst. De nationale kampioenschappen, waarschijnlijk weer in Biddinghuizen worden al in april gehouden. Dan volgt een maand later het Europees toernooi in Brno in Tsjechoslowakije. En dan midden in de zomer de Olym pische Spelen die tevens als we reldkampioenschap gelden. In de Europese strijd behaalde Eric Swinkels dit jaar brons, het werd al zilver bij de wereldkampioenschap pen. Hij hoopt dat deze opgaande- tijn zich voortzet. VIERDE RONDE Glrves <Arg) Bustos (Chi) Müller (W-Dld) Chaves (Mex) Connesson (Fra) Kobayashi (Jap) Berardl (Arg) Crlales (Col) gó o De stand na de vierde ronde: 8 puten, alg. gem.: 31,88, 2. 8-28.57, 3. Müller 8-25,33, 4. Glrves 8-16,90, 5. Kobayashi 2-13,58. 300 13 107 23,07 192 13 38 14,76 - 87 37,50 13 4,12 161 37,50 73 18,00 99 60,00 47 16,60 1. Berardl Connesson 300 300 FRANKFURT (DPA) Mohammed All denkt niet aan stoppen. 'Ik boks nog twee jaar', deelde de we reldkampioen mee bij zijn aan komst in Frankfurt, waar hij ter gelegenheid vna internatonale boekenbeurs zijn eerste boek 'The greatest My own story' ten doop zal houden. 'Wanneer u het gezicht van Frazier en dat van mij hebt gezien na ons gevecht, dan begrijpt u mijn besluit om verder te bok sen', verklaarde hij. Ali die in ge zelschap was van zijn echtgenote Belinda en van zijn 'ghostwriter' Richard Durham, toonde zich tege nover de verslaggevers weer slag vaardig: 'Dit wordt het beste boek dat ooit is geschreven', meende hij over zijn werk. 'Van dit boek ko men zoveel vertalingen uit als nooit tevoren.' Het heeft inderdaad de schijn dat het boek een 'bestseller' gaat wor den. Dit bewijst wel dat na het bekend worden dat er een boek het telt 416 pagina's en kost 10 dollar (ongeveer 26 gulden) zou verschijnen, de eerste oplaag van 100.000 stuks in voorverkoop weg vloog en er nog eens 25.000 extra exemplaren werden gedrukt. Het honorarium dat Ali ontvangt is 'top-geheim'. Zijn uitgever, James Silberman, verklaarde echter: 'Het is een goede prijs'. TWEEDE RONDE Vandaag SpartaFC Amsterdam (20.30 u) PSV—NAC (20.00 u) Go Ahead—FC VVV (20.00 u) Zondag FC Twente—FC Utrecht FeyenoordVeendam Roda JCSC Amersfoort NEC—Ajax MWAZ'67 FC VlaardingenTelstar FC DordrechtPEC SVVHeracles EindhovenExcelsior FC Den HaagEmmen De GraafschapRheden FC Den BoschHaarlem WageningenHelmond Sport (ADVERTENTIE) TUSCON (AFP) Jimmy Connors zal voor het eerst in zijn ten- nisloopbaan voor de Verenigde Staten uitkomen in een wedstrijd voor het toernooi om de Davis-beker. Van 17 tot 19 oktober speelt de Verenigde Staten in Tuscon voor de eerste ronde tegen Vene zuela. In het verleden weigerde Connors voor de Daviscup te spelen we gens onenigheid met Dannis Ralston, de vroegere niet spelende captain. AMSTERDAM (ANP) Cees Her temij, de coach van Sparta, heeft lesloten, zijn taak neer te leggen. Herkemij die twee seizoenen bij Jparta heeft 'gewerkt' en de Rot terdammers in zijn eerste seizoen riaar de landstitel voerde, vindt de afstand van Amsterdam (zijn Woonplaats) naar Rotterdam een te Poot bezwaar. Vooral nu zijn assis tent, Tom Benningshof, coach is geworden bij Feyenoord. Bennings- lof nam veel werk van Herkemij in botterdam oT,er. Nu deze is vertrok- ten vindt Herkemij zijn taak te 'eel omvattend worden, hetgeen hij het meer kan combineren met zijn lagelijkse werkzaamheden. Herke- ölj. die met vacantie naar de Vere nde Staten is vertrokken waar hij "ermoedelijk een paar wedstrijden am de World Series zal gaan mee maken, legt er de nadruk op dat hij 'Mn moeilijkheden met Sparta heeft gehad. Wie volgend seizoen ais coach bij de Rotterdamse club ^1 optreden, is nog niet bekend. D'r is zóveel te beleven, zóveel te doen. Dóe dat. Maar denk aan de anderen en verzeker je. Die zorg minder is een hoop meer rust. En wat kost dat nou helemaal? Informeer bij je eigen verze- kerings-vakman of bij Bureau Voorlichting Levensverzekering. Antwoordnummer 89, Den Haag. Spanjaard Manuel Orantes, tekende gisteren tijdens het internationale tennistoernooi in Madrid een con tract dt hem verplicht op 28 fe bruari in Las Vegas uit te komen tegen Jimmy Connors. De Ameri kaanse promotor, Eugene Scott: 'Connors heeft er nooit een geheim van gemaakt, na zijn verlies tegen Orantes in de finale op Forest Hills, dat hij een revanche wil.' Voor de winnaar ligt een bedrag te wachten van 250.000 dollar (ruim 625.000 gulden), terwijl dé verliezer altijd nog 100.000 dollar op zijn bankrekening kan bijschrijven. Connors speelde al eerder dit jaar twee van zulke wedstrijden. Hij won beide. De eerste van Rod La- ver en vervolgens van John New- combe. THUNG UITGESCHAKELD Rolf Thung is uitgeschakeld in de MANILLA (Reuter) De twee in- terzone-toernooien schaken, die in 196 moeten worden gehouden, zijn toegewezen aan de Philippljnen en Zwitserland. Het toernooi van de Phillppijnen zal in juni en juli van het volgend jaar worden gehouden. Dat van Zwitserland eind juli-be- gln augustus. De nummers één, twee en drie van elk van de twee toernooien plaatsen zich voor het kandidaten-toernooi. Voor dit toer nooi, dat in 1977 plaatsvindt, zijn reeds gekwalificeerd Robert Fischer (als oud-wereldkampioen) en Vik tor Kortsnoj als nummer twee van het laatste kandidatentoernooi. Mochten Fischer (wat te verwach ten is) of Kortsnoj van hun recht geen gebruik maken, dan zal hun plaats worden ingenomen door de winnaar van de match Spasski Petrosjan, de nummer drie en vier van het laatste kandidatentoernooi. tweede ronde van het toernooi in Melbourne. Hij verloor in twee sets van de Amerikaan Harold Solomon: 1-6, 5-7. De Australiër Geoff Mas ters zorgde voor een verrassing door zijn landgenoot Ken Rosewall met 6-2, 6-3 uit te schakelen. VERRASSINGEN In de kwartfinales van het interna tionale tennistoernooi in Madrid zijn vrijdag zowel Guillermo Vilas en de voor zijn eigen publiek spe lende Manuel Orantes als Ilie Nas- tase uitgeschakeld. De als nummer één geplaatste Argentijn Vilas had geen verweer tegen da fel spelende Adriano Panatta uit Italië. De Itali aan won met 6-3, 6-4. Hetzelfde lot onderging de als tweede geplaatste Manuel Orantes in zijn partij tegen de Chileen Jaime Fillol. In de eer ste set nam de Spanjaard nog wel een voorsprong van 4-3 maar zag de winst toch gaan naar Fillol (6- 4). In de tweede set had Fillol geen enkele moeite meer met de uitge bluste Orantes. Het werd 60 voor de Chileen. De derde verrassing in deze kwartfinales kwam op naam van Jan Kodes (Tsj), die de als nummer drie geplaatste Ilie Nastase tweemaal klopte met 6-4. 16 okt. t/m 5 nov. 1975 Weekdagen van 10.00-17.00 uur Zondags van 13.00-17.00 uur Bovendien dinsdag- en donderdagavond van I9.00-22.00 uur. Trein Toegangsbiljetten verkrijgbaar. Informatie aan de stations. BARCELONA (UPI) Genua So sonko heeft de aanvankelijk we gens ziekte afgebroken partij tegen de Zweed Elson in de derde ronde van het kwalificatie schaaktoer nooi, Europese zone B, voor het wereldkampioenschap in Barcelona, remise gespeeld. Sosonko bezet mo menteel de derde plaats met ander half punt en een afgebroken partij. De stand na de derde ronde is: 1. Jakobsen (Den) 2.5, 2. Corral (Spa) 2 punten, 3. Sosonko 1.5 en 1 af- gebr. 4. Pachman (Wdld) en Keene (Eng.) 1.5 punt. De Nederlandse schaakkampioene Kathy van der Mije-Nicolau bezet na de derde ronde van het zone- toernooi in Pula (Joe) de gedeelde achtste plaats. Zij behaalde ander halve punt uit drie partijen. De stand is: 1. Vereczy, Voksjalova, Leanesjko 2.5 punten, 4. Ferrer, Bo- lamaric, Porubsky en Lazarevic 2. Corry Vreeken heeft haar partij voor de tweede ronde van het zone- schaaktoernooi in Karlovy Vary te gen de Zweedse Jolanitha Dahlin verloren. Departij voor de derde ronde tussen de Nederlandse speel ster en de Poolse Anne Jurczynska werd afgebroken. (ADVERTENTIE) Als u 65+ bent, wordt 'n danscursus véél goedkoper. j Met:PAS 65. Geldig vanaf 1 december. Uw gemeente laat u weten hoe u'm kunt krijgen.De prijs? Niet meer dan f 6,50. Wilt u meer informatie? Vraag't-bij uw gemeente. Pas voor uw plezier.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 23