UEFA herroept boycot-verklaring Erwin Kostedde leidt Duitse aanval Peek&Cloppenburg Woorden van Franchi 'verkeerd weergegeven' Cas Janssens naar Groningen In duel tegen Griekenland WIELRENNEN Een amateur-wiete ploeg onder leiding van Joop MidJde link zal van 29 oktober tot en met november In Mexico deelnemen aai de Grote Prijs Jalisco. Het is ee vijfdaagse wedstrijd met start en fi nlsh in Guadelajara. De ploeg bestaa vult Ad Gevers, Frits Pirard, Fons vai Katwijk en Frits Schür. PAARDENSPORT Voor de vljfd internationale military van Boekeli die van 23 tot en met 26 oktob wordt gehouden is een recordaant Inschrijvingen binnengekomen,. Hi aantal van bijna negentig is echt zo groot, zodat de organisatie hes! moeten besluiten 25 inschrljvingi te weigeren. Bij de deelnemers u! Engeland, West^DuAtslandNederlani Frankrij, Zweden, Zwitserland, Ie; land en Oostenrijk zijn de Europee kampioene Lucinda Prior-Palme (Eng) de Westduitser Horst Karate en de winnaar van vorig Jaar, 1 Fransman Dominique Bentejac. In 1 Nederlandse ploeg, die met fcwaal combinaties uitkomt, zitten ondi meer de nationaal kampioen Maarte Jurgens en Joop Wolteis. PAARDENSPORT Alwln Schoe kemöhle heeft in het springconcoui 'speel uiw spel' tijdens de Horse o the year Show in Londen zijn tweed eerste plaats behaald. Hij kwam me Rex the Robber tot 990 punten. D Fransman Jean-Michel Gaud (Salo me) werd tweede met 860 pumtet David Broome overtrof de Duits eerder met zijn derde overwinning i het springconcours om de Dal] Telegraphbeker waarin Schockemöhli tweede werd. Anton Ebben (Jumtx Design) werd vijfde en Henk Nooret (Funest) zesde in dit onderdeel waarin 31 combinaties startten. Killanin: 'Geen acties tegen Spanje overwogen' MEXICO STAD Lord Killa- nin. president van het Inter nationaal Olympisch Comité, heeft gisteren in Mexico Stad verklaard, dat de internatio nale sportwereld geen maat regelen overweegt tegen Spanje, naar aanleiding van de executies. Hoewel er tegen deze daden van het Franco regiem een storm van protest is geweest, zei Killanin, dat het allemaal niets met sport te maken heeft. 'Het IOC houdt zich niet be zig met de interne problemen van iéder land, tenzij die pro blemen iets te maken hebben met de sportmensen', aldus Killanin. 'We kunnen ons niet bemoeien met politieke problemen. Want deden we dat wel, dan zou mijn eigen land Ierland geen sportieve ontmoetingen met Engeland kunnen houden. We hebben wel wedstrijden tegen Britten gehad en dat bewijst dat sport meer verbroedert dan politiek'. Killanin is in Mexico vanwe ge de Pan Amerikaanse Spe len die daar gehouden wor den. De Mexicaanse president Echevaria is een fel tegen stander van het Franco-be wind in Spanje. Hij heeft bij de Verenigde Naties een plei dooi gehouden om Spanje uit die organisatie te stoten. VRIJDAG 10 OKTOBER 1975 Van onze sportredactie AMSTERDAM In het Ro meinse dagblad 'Paesa Sera' is gisteren een interview gepubli ceerd met de voorzitter van de Europese Voetbal Unie, de Ita liaan Artemio Franchi. De UEFA-voorzitter riep in dat in terview op tot een aktie om het Spaanse voetbal te isoleren als protest tegen het regiem van ge neraal Franco. Een oproep, die binnen de UEFA de nodige op schudding heeft verwekt. In het interview zei Franchi onder meer, dat hij aan de Russische kanipioensploeg Dinamo Kiev en het Bulgaars jeugdteam al toestem ming heeft gegeven, am geplande vriendschappelijke wedstrijden in Spanje te annuleren. Franchi: 'Ik proheer een hecht front te vormen van Europese voetbalbonden, waar door het voetbal in Spanje kan worden geïsoleerd'. MOEILIJKE ZAAK Franchi meende dat het een moei lijke zaak was om dat plan te verwezenlijken, omdat er nog vier Spaanse clubs vertegenwoordigd zijn in de toernooien om de Europa Oup voor landskampioen en beker winnaars en de UEFA Cup. Wed strijden, die op korte termijn (22 oktober) gespeeld dienen te wor den. Toch liet Franchi, volgens 'Paesa Sera' uitkomen, d at hij hoop had dat de boycot alsnog gerealiseerd zou kunnen worden. Maar de En gelse en Duitse clubs die tegen een Spaanse ploeg dienen aan te tre den, hebben al laten weten de aan gekondigde wedstrijden te zullen spelen op de daarvoor aangewezen data. In Italië is echter onrust ontstaan over het duel dat Lazio Roma voor de UEFA Cup dient te spelen tegen het Spaanse CF Barcelona. Men vreest in Rome demonstraties rond de wedstrijd. De voorzitter van La zio heeft al met de gedachte ge speeld om zich dan maar voor deze Artemio Franchi wedstrijd terug te trekken. Franchi meende dat zo een beslissing niet onherroepelijk de diskwalificatie van Lazio tot gevolg zou hebben. HERROEPEN De verklaring van Franchi werd gistermiddag echter al herroepen door de UEFA. Franchi zou niet hebben opgeroepen tot een boycot van Spanje door de rest van de Europese voetbalclubs. Hij zei slechts gesproken te hebben over dé dreigende moeilijkheden rond het duel tussen Lazio en Barcelona. De verklaringen die hij daarom trent aflegde, zouden zo liet een vertegenwoordiger van de UEFA weten, uit het verband te zijn ge rukt. Officieel heeft de UEFA geen standpunt ingenomen en kan de Europese Voetbal Unie dat stand punt ook niet zo maar innemen. Volgens de UEFA heeft Franchi al leen zijn 'bezorgdheid willen tonen over interne Italiaanse voetbal aangelegenheden. VERBAASD Bij de Koninklijke Nederlandse Voetbal Bond toonde men zich ook zeer verbaasd over de woorden van Franchi zoals die zijn weergegeven. De KNVB is van mening dat als Franchi dit soort uitspraken zou hebben gedaan, hij als zuiver privé persoon heeft gehandeld. KNVB-voorlichter Haimstra: 'Ik kan me niet voorstellen dat hij dit soort dingen zegt. Hoe kan hij dit verantwo orden De KNVB heeft over de voetbal betrekkingen met Spanje nog geen standpunt geformuleerd. Er is op de agenda nog geen plaats ingeruimd voor een discussie over deze zaak. Hamstra: 'Als de bond dien je enorm uit te kijken, dat je je niet door de emoties laat leiden. Dat kan je later zwaar opbreken als je door je achterban ter verantwoor ding wordt geroepen. Er is van UEFA-zijde ook bij ons geen enkele mededeling over een oproep tot boycot van Spanje binnengekomen. De KNVB zou nooit tot dit soort uitspraken komen'. GRONINGEN Cas Janssens heeft een éénjarig contract getekend bij de eerste divisieclub FC Groningen. De 31-jarige Janssens speelde eer der voor Wageningen, NEC, Nimes (Fr) en Olyimpique Montignies (Belg). FC Groningen heeft een vriend schappelijke wedstrijd tegen FC Twente gewonnen met 21. Bij de rust leidden de Groningers met 2 0. Voor 7000 toeschouwers scoorde Heskamp in de 25e minuut 10, waarna Oosterwold er zes minuten voor het verstrijken van de eerste helft 20 van maakte. Het tegen doelpunt kwam in de 74e minuut op naam van Gritter. Voor de Deen Bjarne Jensen bete kende dit zijn afscheidswedstrijd. Hij speelde in de 5V2 jaar dat hij voor FC Groningen uitkwam 250 wedstrijden. DUSSELDÖRF In het Duitse elftal, dat zaterdag tegen Grie kenland speelt, zijn vijf spelers opgesteld die ook deel uit maakten van het team dat vorig jaar de wereldtitel veroverde. De strijd tussen Duitsland en Griekenland is voor de voorronde van het toernooi om het Europees kampioenschap voor landenteams. Coach Helmut Schön heeft van de elf spelers die Nederland naar de tweede plaats van het wereldtoer- nooi verwezen doelman Sepp Maier, ausputzer Franz Beckenbauer, ver dediger Berti Vogts, middenvelder Paul Breitner en aanvaller Bernd Hölzenbein over gehouden. Met Er- win Kostedde van Hertha BSC hoopt Schön het spitsprobleem op te lossen. Het Duitse elftal bestaat nu uit: doel Maier: achter: Kaltz, Körbel, Beckenbauer en Vogts; midden: Breitner, Beer en Netzer; voor: Hölzembein, Kostedde en Heynckes. Schön maakte zijn opstelling be kend art nadat de Grienken in dusseldorf waren aangekomen. De Griekse coach Alketas Panagoulis zei tegen journalisten op het vlieg veld: 'Ik hoop op een gelijkspel. Maar wat er ook gebeurt, we zuilen tot het einde blijven vechten en zeker niet alleen verdedigen'. BELGIE Ondanks een thuisnederlaag van 0- 2 tegen Club Brugge heeft Lokeren de eerste plaats in de eerste divisie van de Belgische voetbalcompetitie behouden. Waregem heeft nu een punt achterstand, maar ook nog een wedstrijd tegoed. Landskampi oen RWD Molenbeek verspeelde weer een punt, nu tegen Standard Luik: 2-2. Anderlecht had in het Astridpark geen moeite met FC Luik: 4-1. Lokeren kon tegen Club Brugge slechts dertigminuten stand hou den. Toen wam de formatie van Ernst Happel pas op toeren. De doelpunten bewaarde Brugge tot na de pauze. In de 49e minuut opende Lambert de score en in de 65e minuut bracht hij de tand op 0-2. Lokeren vocht terug, maar slaagde er niet in de verdediging van Club Brugge te passeren. RWD Molenbeek had in de uitwed strijd tegen Standard Luik een Vlotte start. Na zeventien minuten leidde de Brusselse equipe met 0-2 door treffers van Teugels en Keosn, maar de thuisploeg kwam sterk te rug. Na de rust scoorden Gorez en Garot: 2-2. Tegen FC Luik kwam Anderlecht tot de beste wedstrijd van het sei zoen. Rensenbrink en Haan raak ten de eerste twee doelpunten. In het tweede bedrijf vergrootten De Groote en Coack de score tot 4-0, alvorens Cajoudhet de 'eer' redde. Oud-Ajacied Louis van Gaal was voor FC Antwerp goud waard. Te gen Buringen scoorde hij beide treffers, de laatste in de slotmi nuut. Het doelpunt van Beringen kwam op naam van Beckx. De stand aan de kop na de negen de speeldag is: 1 Lokeren 14 pun ten, 2. Waregem 13 (uit 8 duels), 3. FC Antwerp 12, 4. Club Brugge en Lierse 11 (uit 8), 6. RWD Molen beek 10 (uit 8). MechelenLa Lotwiere 10, Ander lechtPC Luik 41, AS OstendeBeer schot 22, Standard LuikRWDM 22, CharleroiKV Mechelen 11, PC Ant werpBeringen 21, Lokeren1Club Brugge 02, WaregemBeveren 21, BerchemLierse 01. ENGELAND Leeds United heeft in de derde ronde van het toernooi om de En gelse League cup op eigen veld verloren met 01 van tweede divi sieclub Notts County. In de 70e minuut maakte Ian Scanion de winnende treffer. Mansfield Town, uit de derde divisie overleefde eveneens de derde ronde, door thuis te winnen met 20 van Co ventry City, dat uitkomt in de hoogste afdeling. Al na ruim een minuut spelen kwam Mansfield Town aan de leiding door een doel punt van Ray Clarke. Tien minuten voor rust maakte Terry Eccles de tweede treffer. Koploper Manchester United ver sloeg League-cuphouder Astqn Villa met 21. Leicester City won met 21 van Lincoln. Vijf minuten voor het einde maakte Jon Sam- mels de winnende treffer uit een strafschop. SCHOTLAND glasgow Rangers heeft zich ge plaatst voor de finale van het toer nooi om de Schotse League cup. De andere finalist is Celtic. In de hal ve finales versloegen de Rangers Montrose met 51. TROUW/KWARTET PS16 - RH18 Acryl kimono-pullover. Streep- dessin in grijs, blauw, groen en roest S-M-L 33.- Betover uw mooiste blouse eens met deze pullover erover Kimono-streeppullover. Acryl. In blauw/grijs, zwart/rood en bruin/ roest Medium. 21r Oppassen, 'n kombinatie met een aardige colpullover doet wonderen Jacquard vest. In groen, bruin en blauw. S-M-59.- Toch 'ns kombineren met 'n leuke blouse en colpullover voor 'n mirakels effekt

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 18