Werkgelegenheid in Zuid Holland daalde sterk in september 'Nieuw volkje' neemt Delfts centrum in Invloed raad op plan Scheveningen beperkt I Serie 'Zingende Zolder' succesvol begonnen NABEZORGING VAN DE KRANT Tweeduizend honden in Houtrusthal Nu 3,6 procent werkloos Westerterp houdt vast aan RW 14 Hagenaars klagen over rattenplaag Man staat na van vrijheid te zijn beroofd 7.000 af Majoor dirigeert nu rijkspolitiekapel Haagse politie vindt sporen in Chinese moord Speelplaats aan Koningin Emmakade voor hele buurt Nieuwbouw Haags centrum nadert voltooiing Geen tunnel bij Da Costaplein Vaste benoeming voor Leidse burgerraadsman Jongeren werkers verkochten hasj Handeltje in valse werkgeversbrieven opgerold Nieuw stadskantoor bij station Leiden 'Kerken moeten informatie geven over Surinamers' Uw krant onverhoopt niet ontvangen? Als u voor 12 our belt wordt de krant zo vlug mo gelijk, maar in ieder geval dezelfde dag nog, bij u na bezorgd. In DEN HAAG, VOOR BURG en RIJSWIJK kunt u bellen nummer 469445. In DELFT nummer 132519. b.g.g. 070-469445. In LEIDEN nummer 070- 469445. Buiten deze plaatsen kunt u zich in verbinding stellen met de agent. DELFT De Delftse binnenstad wordt steeds meer het domein van galeries, eethuisjes en curio sa-winkeltjes. Een 'nieuw volkje' neemt talrijke panden over van middenstanders, die verhuizen naar het winkelcentrum. In de Veste, dat aan de rand van de oude stadswallen verrijst. Nieu we aanwinsten voor het hart van Delft zijn het curiosa-win keltje 'De Snor' aan het Heilige Geest kerkhof (mensen met een snor konden zich tijdens de openingsweek laten fotograferen in een oud uniform temidden van de koopwaar), een galerie annex coffeeshop aan de Bra bantse Turfmarkt (de eigenaar van een nieuwe vestiging hoopt volgend jaar aan de Oude Delft 'n perzisch restaurant te openen) en Galerie 'Ploemp', die binnen kort geopend wordt: Aan de Ou de Delft, een van de mooiste grachten in de Prinsenstad, wil de galerie 'een ontmoetingscen trum voor kunstenaars en pu bliek' zijn. De nieuwe galerie, die beheerd zal worden door de in oprichting zijnde Stichting Kunstpromotie Ploemp, krijgt een bijzondere opzet. 'Ploemp' gaat werken op non-profit (geen winst)basis. Jonge, onbekende kunstenaars, die elders niet kun nen exposeren omdat de kosten zeer hoog zijn, kunnen in Ploem terecht. Eventueel kan hun ex positie gekoppeld worden aan die van een bekende kunstenaar. De enige voorwaarde die aan het exposeren gesteld zal worden is, dat 'Ploemp' twintig procent van de opbrengst van de daar ver kochten werken incasseert. Henk van Leeuwen, tekstschrijver en een van de initiatiefnemers van Ploemp: 'Wij willen kunstenaars op allerlei manier helpen, niet alleen met tentoonstellingen. In een van de ruimten in het pand kunnen kunstenaars tijdelijk werken, die zelf niet over ate lierruimte beschikken. Ook zul len wij ten behoeve van kunste naars een beroep kunnen doen op onze binnen- en buitenlandse relaties in de kunstwereld. In de toekomst zullen we ook muzikale manifestaties gaan organiseren. We hopen dit alles te kunnen doen met behulp van donaties, subsidies en particuliere giften'. 'Ploemp' zal volgende week vrij dag geopend worden met een expositie van Marjan Veenmap, (magisch realisme), Jan Bakker (aquarellen en tekeningen)Ka- rel van de Wilk (beeldhouw werk) en Wim Fraeyhofen (pop pen). weekeinde wordt in de aag- se Houtrusthallen de Hof stadshow 1975 gehouden, een internationale hondenten- toonstelling, waar ruim twee duizend rashonden bewonderd kunnen worden. Buiten de populaire soorten zijn ér enkele zeldzame ras sen vertegenwoordigd, zoals een uit Israël geïmporteerde Oosterse windhond ën eèn ■sledehond uit de poolstreken. Al geeft een hondententoon stelling niet altijd een duide lijk beeld van de méést popu laire hondenrassen, toch houdt het inschrijvingspakket meestal wel gelijke tred met de 'mode' op dit gebied, aldus de organisatoren. Onder de 132 rassen, die meedingen naar de prijzen zijn dan ook de teckels en de poedels het sterkst vertegenwoordigd. Ook de boxers, de Afghaanse windhonden en de Jierders blijken een grote belangstel ling te genieten. Zowel op zaterdag als op zon dag worden 's morgens vanaf tien uur honden gekeurd. Om drie uur 's middags komt dan bij de eindronden de winnaar per ras uit de bus, terwijl ook nog één van de tweeduizend honden zal worden uitgeroe pen tot de 'Beste Hond'. Het is bezoekers niet toegestaan hun eigen viervoeter mee te nemen. DONDERDAG 9 OKTOBER 1975 REGIO DEN HAAG EN LEIDEN TROUW/KWARTET H6 september in Zuid-Holland 36.300 mensen werkloos, tegen 34.100 in augustus. De werkloosheid treft 3.6 procent van de beroepsbevolking, tegen 3,4 procent in augustus. Deze stijging betekent volgens drs. Wes terhof dat Zuid-Holland z'n relatief gunstige positie (positie ten opzich te van de meeste andere provin cies) kwijtraakt. Metaal Vooral de metaal is verantwoorde lijk voor de achteruitgang. Drs. Westerhof houdt rekening met' ver dere terugloop van de werkgelegen heid In deze sector en sluit niet uit, dat de provincie volgend jaar te maken krijgt met een aantal col lectieve ontslagen. De bouw ziet er in Zuid-Holland wat rooskleuriger uit, hetgeen voor al te danken is aan de werkgele genheidsprojecten, waar 800 men sen aan het werk zijn. De horeca- en kantoorsector geeft een sterke groei van het aantal werklozen te zien, voornamelijk door seizoens invloeden.' De werkgelegenheid in deze sector zal nog verder afnemen, aldus drs. Stroosnijder, directeur van het Gewestelijk Arbeidsbureau in Den Haag. Hij wees- erop, dat in Den Haag enkele grote ontslagen (met name bij de machinefabriek Enkes) en het grootstedeel van de seizoeninvloeden nog niet in de jongste cijfers verwerkt zijn. Okto ber zal waarschijnlijk geen verbete ring op de arbeidsmarkt te zien geven. DEN HAAG Het aantal werkloze mannen en vrouwen in Zuid- Holland is in een jaar tijd met veertig procent gestegen, terwijl de vraag naar arbeidskrachten met 25 procent terugliep. Dit blijkt uit de cijfers, die de hoofdinspecteur-directeur voor de arbeidsvoorziening in Zuid-Holland, drs. J. Westerhof, woensdag bekend gemaakt heeft. De werkgelegen heidssituatie in de metaalsector is het meest zorgwekkend, gevolgd door dé"" bouw. Ook de sectoren horeca-,' handels- en kantoorperso neel gaven een verslechtering te zien. Voor seizoen gecorrigeerd waren In Van onze Haagse redactie DEN HAAG Minister Wester terp (verkeer en waterstaat) houdt vast aan zijn plan zo spoe dig mogelijk te beginnen met de aanleg van rijksweg 14, de Ver lengde Landscheidingsweg. Begin dit jaar had het Tweede Ka mer-lid Van der Doef (PvdA) een motie ingediend om de aanleg van deze omstreden weg vijf jaar uit te stellen. Deze motie werd echter in getrokken. omdat minister Wester terp de toezegging deed eerst op nieuw overleg te zullen voeren met de betrokken gemeenten. Dit leidde onlangs tot de beslissing toch de Verlengde Landscheidingsweg te re aliseren. van deze autoweg door de Haagse Volgens de politieke tegenstanders van deze autoweg door de Haagse agglomeratie, zijn de overwegingen waarmee de betrokken gemeenten zich voor de aanleg hebben uitge sproken, echter te veel van zuiver plaatselijke aard en tegenstrijdig met het algemene wegenbeleid dat ook minister Westerterp voor ogen staat. Hoewel momenteel nog geen meerderheid in de Tweede Kamer tegen de Verlengde Landschei dingsweg lijkt te bestaan, .over weegt de PvdA toch om in novem ber. wanneer de begroting van het Rijkswegenfonds in de Tweede Ka mer wordt behandeld, het voor de Landscheidingsweg uitgetrokken bedrag van 4 miljoen via een amendement geschrapt te krijgen. DEN HAAG De bewoners van de Van Bassenstraat in de Haagse Schilderswijk hebben in een brief aan de gemeente him nood ge klaagd over de enorme rattenover- last, die zij in hun straat ondervin den. Al meer dan een jaar proberen zij via Bouw- en Woningtoezicht en andere instellingen een eind te maken aan de 'rattenplaag'. Wellis- waar strooit de rattenbestrijdings- dienst na de klachten van vorig jaar Iedere week een dosis ratten vergif, maar dat maakt geen eind aan de noodsituatie, zo zeggen de bewoners. Door het geknaag en de herrie die de dieren maken komen de kinderen niet in slaap en bo vendien durven wij de kinderen niet alleen te laten slapen, aldus de ■briefschrijvers. DEN HAAG Een 28-jarige Hage naar heeft bij de politie aangifte gedaan van vrijheidsberoving. Vol gens de man, M. T. Sahaden, heeft een vroegere zakenrelatie hem daarna 7.000 afhandig gemaakt. Volgens het verhaal van het slacht offer werd hij maandagavond thuis bezocht door drie mannen, die hem meedeelden dat een kennis hem wilde spreken. De man ging mee, maar ontdekte alras dat de kennis sen hem niet alleen wilde spreken, maar bovendien een oude schuld van zeven mille wilde vereffenen. Volgens Sahaden bestond deze schuld niet. Dinsdagmiddag verliet de man met zijn 'kennissen' het huis waar hij de nacht had moeten doorbrengen. Bij een man nam Sa haden de zevenduizend gulden op en gaf ze aan zijn kennds, die sindsdien spoorloos is. De politie kent de identiteit van twee betrok kenen. maar heeft nog niemad nkunnen aanhouden. DEN HAAG De invloed van de Haagse gemeenteraad op de herontwikke- I ling van Scheveningen kan niet zo groot zijn als de raad wenst. De uitwer- U king van voorschriften die de raad in het bestemmingsplan Scheveningen- L vastlegt, mag iet afhankelijk worden gesteld van de toestemming van de gemeenteraad. Dit blijkt uit een brief van burgemeester en wethouders aan de Haagse raad, die aangedrongen heeft op zoveel mogelijk invloed. De ge meenteraad van Heemstede heeft een paar jaar geleden bepaald, dat er slechts van voorschriften in een bestemmingsplan afgeweken mocht worden nadat de raad met zo'n wijziging akkoord was gegaan. Heemstede werd echter door de Kroon op de vingers getikt. Voor de uitwerking van het be stemmingsplan is absolunt geen voorafgaande toestemming van de raad: nodig, zo besliste de Kroon. Maar, zeggen B. en W. van Den Haag, de raadU heeft nog voldoende middelen ter beschikking 'om mede de richting vanP de ontwikkeling van Scheveningen te bepalen.' Voor de openbare werken gj voor de gemeentelijke objecten in de badplaats zijn immers kredieten van i de raad nodig, aldus B. en W. 'Verder dienen wij voor het dooi_ons &e™e'-r de bestuur verantwoording aan de raad af te leggen. B. en W. zullen dtfra raad tijdig op de hoogte stellen van voornemens die met de uitwerking vanT bestemmingsplan te maken hebben. 'Wij verklaren ons nadrukkelijk <- bereid in goed overleg met de raadscommissies en de raad het bestcmmings. plan uit te werken.' ruimte, gelegen onder de woningen aan de Frederikstraat, bestaa1. vol gens een woordvoerder van de Maatschappij Voorbereiding Bouw projecten (Mavob) 'voldoende be langstelling". Winkeliers uit de om geving van het nieuwbouwproject hebben zich onlangs fel gekant te gen de komst van nieuwe winkels, omdat zij vrezen voor ernstige 'o- verbewinkeling', een teveel aan winkels. De 222 woningen, waaron der vijf kamerwoningen, vierkamer- maisonettes, atelierwoningen en VOORBURG Tijdens een optre den van de Rijkspolitiekapel voor het stafbureau van de Rijkspolitie in Voorburg wisselde de dirigent van de kapel. Jan Schaap, gisteren zijn kapiteinsuniform voor de kle dingstukken behorende bij de uit monstering van majoor. Het optre-» den werd bijgewoond door de Alge meen Inspekteur van het korps Rijkspolitie, generaal W. M. Re- horst, de Voorburgse commissaris van gemeentpolitie en andere auto riteiten. Na het spelen van enkele promotie marcheerde de kapel nog stukken voor het bureau ging kapi- door Voorburg. Op de foto wordt tein Schaap naar binnen om er als majoor Schaap geflankeerd door majoor weer uit te komen. Na de twee saxofonisten uit zijn kapel. DEN HAAG De Haagse politie heeft enkele sporen in de roof moord van maandagmiddag op een Chinese zakenman in Den Haag. In een plantsoen aan het Huygenspark heeft men een Beretta-pistool ge vonden en een doosje met zes pa tronen. De kogels lijken op de huls die gevonden is in de slaapkamer waar het slachtoffer met een pi stoolschot is gedood. Een Hagenaar heeft zich hij de politie gemeld met een blauw ddlpomatenkoffertje dat hij maandagmiddag in hetzelfde plantsoen heeft gevonden,. De drie eveneens Chinese roofmoor denaars hadden zo'n koffertje bij zich. Van de daders heeft de politie nog geen spoor. Er is wel een aantal tips binnengekomen, maar men heeft nog niets concreets daaruit kunnen opmaken. DEN HAAG De speelplaats van de kleuter- en lagere school aan de Konngin Emmakade 36 zal worden ingericht ten behoeve van de jeugd uit de woonbuurt, omsloten door de Kon. Emmakade, de Chasséstraat en de De Constant Rebecquestraat. Het Actiecomité Dibbetsstraat, de oudercomité's van beide scholen en de schoolleiding stemmen in met dit plan, waarbij ervan uitgegaan is dat overlast voor zowel de leerlin gen als voor de omwonenden moet worden voorkomen. Op het terrein komen speelvoorzieningen voor zo wel peuters als kleuters, voor 6-10 jarigen, voor 10-14 jarigen, een aantal zitgelegenheden en groen voorzieningen. DEN HAAG Rond de jaarwisse ling zullen de eerste bewoners hun intrek nemen in het nieuwe com plex aan de Frederikstraat. dat 222 woningen telt. Het is de bedoeling, dat de nieuwbouw in het centrum van Den Haag medio volgend jaar geheel bewoond zal zijn. Voor de woningen bestaat een enorme be langstelling. Drie tot vier maal zo veel mensen als er woningen zijn hebben zich als gegadigden aange diend. Voor de winkel- en show- éénkamerwoningen. zijn gegroe peerd rond een verdiept aangelegde parkeerruimte, waarvan het dak met veel struiken en bomen bedekt zal worden. Van de 189 parkeer plaatsen zullen er 60 niet-overdekt zijn. Het bouwproject Frederik straat. waarvan de verzekerings maatschappij Ennia de opdrachtge ver is. is ontworpen door de Archi tectengroep 5. Op de foto de hoek Frederikstraat-Mallemolenwaar de niewe woningen nagenoeg gereed In Voorburg VOORBURG Rijkswaterstaat heeft zeker nog drie maanden no dig om de laatste hand te leggen aan plannen voor het Voorburgse deel van de Utrechtse Baan. Dit heeft wethouder Van Hasselt (openbare werken) meegedeeld. Het huidige voorlopige plan telt volgens hem nog heel wat haken en ogen. De afbraak van de Huij- genstraat en het fiatgebouw aan de Zwartelaan staat vast. Het lijkt er echter op, dat Voorhofstraat niet hoeft te wijken voor de nieuwe weg. De heer Van Hasselt heeft tevens meegedeeld dat er geen tun nel zal koanen bij het Da Costa- pfein, maar dat er een verfeeersïich- teninstallatie wordt aangebracht. De Prins Bernhardlaan zal, zo zei de wethouder verder, volgend jaar de drukke Parkweg zeer ontlasten, vooral als de aansluiting van deze laan op de Haagse Maanweg een feit geworden is. LEIDEN Met het verlenen van de vaste aanstelling van de Leidse burgerraadsman mr. Frist Quadek- ker zijn de moeilijkheden rond deze ombudsman opgelost. De moeilijk heden waren gerezen toen bleek dat de heer Quadekker na ruim een jaar werken onder de Leidse bevol king nog steeds geen vaste aanstel ling verkregen had. Met de benoe ming is wethouder Van Aken, tege- moet gekomen aan de eis van de werkgever van mr. Quadekker, een onafhankelijke begeleidingscom missie, om de aanstelling onmidde- lijk te verlenen. (Per abuis is in onze krant van gisteren een bericht over de Leidse ombudsman verschenen, dat reeds op 4 oktober was gepubliceerd. Wij bieden daarvoor onze verontschul digingen aan. Redactie Trouw Den Haag). DEN HAAG Twee jongerenwer kers van het centrum 'Het Paard van Troje' in Den Haag zijn door de politie aangehouden, omdat zij hasj verhandelden. Het tweetal had de hasj gekocht van geld uit de kas van het centrum. De handel was opgezet 'om louche handelaars te weren', Eén van de jongerenwerkers werd aangehouden, toen hij bij nadering van agenten, een tas onder een auto gooide. Hij bleek 50Q, gram hasj bij zich te hebben. Enige tijd geleden werd het jonge rencentrum gesloten wegens drug handel. De twee jongerenwerkers besloten toen zelf met handel in hasj te beginnen. Zij leenden 1000 uit de kas en kochten daar van de hasj. Sinds begin september verkochten zij ongeveer twee kilo voor 5000. DEN HAAG De Haagse politie heeft een handeltje in valse werk geversverklaringen opgerold. Met de verklaringen hebben enkele bui tenlandse gastarbeiders geprobeerd zich t e laten 'regulariseren'. Een winkelier in Surinaamse en Indi sche groenten had zich door een kennis loten overhalen tien valse verklaringen af te geven, die door de kennis voor 600 per stuk wer den doorverkocht aan buitenlan ders die een arbeidsvergunning wil den hebben. Toen drie van hen daarmee op het Haagse bureau van politie kwamen, vielen zij door de gebrekkige kwaliteit van het for mulier door de mand. Er zijn nog zeven valse verklaringen in omloop. De politie heeft de winkelier en zijn kennis gearresteerd en ver wacht nog enkele tussenpersonen te grijpen. Van onze verslaggever LEIDEN De gemeente Leiden speelt ernstig' met de gedachte een nieuw stadskantoor te gaan bouwen op het Schuttersveld vlak bij het NS-station. De Leidse wethouder Waal (ruimtelijke ordening) heeft dit gisteravond bekend gemaakt tijdens een gezamenlijke fractie vergadering van de PvdA, PPR, PSP, en D'66 die in Leiden een meerderheidscollege vormen. De gemeente wil het nieuwe kantoor aanmelden als project in het kader van de aanvullende werkgelegen heid, wat betekent dat voor 1 janu ari aanstaande een plan zal moeten worden ingeleverd. Dat impliceert weer dat Leiden niet zelf een plan zal ontwerpen, omdat daartoe de tijd ontbreekt. Aan de dienst ge- meentewerpen is opdracht gegeven, uit bestaande plannen voor stads kantoren elders in den lande het meest geschikte uit te' kiezen. Dit zou dan het vijftiende wordep in een reeks van plannen voor een Leids stadskantoor die tot nog toe onuitvoerbaar bleken, voornamelijk om financiële redenen. Bij een nieuw plan moet worden gedacht, aldus wethouder Waal, aan een on derkomen voor ongeveer 400 van de 2200 gemeenteambtenaren. Met na me de afdelingen stadsontwikke ling, verkeer, grondbedrijf, volks huisvesting en openbare werken zouden uit het overvolle stadhuis naar een stadskantoor moeten ver huizen. Prof. Burema (GGGD): voorkom doublures in kinderopvang ROTTERDAM De Stichting Centrum voor de hegeleiding 5 van het jonge kind en zijn direc te omgeving zou volgens de di recteur van de G en GD voor de verwezenlijking van hun plannen contact moeten leggen met de bestaande stichting Dag centra Schoolgaande Kinderen. Prof. dr. L. Burema schrijft dit in een advies aan wethouder Schmltz (volksgezondheid). De stichting a Centrum voor de begeleiding van^ het jonge kind heeft het gemeente- g( bestuur plannen voorgelegd om te komen tot een centrum voor 2-6- jarige kinderen waar naast hulp ie aan ouders en kinderen werkzaam- heden worden bevorderd die vroege opsporing, coördinatie en consulta tie mogelijk moeten maken. Het centrum zou bedoeld zijn voor kin deren met opvoeddngs en-of groei- moeilijkheden. De initiatiefnemers hadden een aantal tekortomingen gesignaleerd op het. gebied van de begeleiding die voornamelijk liggen op het ge bied van het gebrek aan aandacht. De heer Burema vindt de kritiek o: weliswaar niet geheel onterecht, maar tekent aan dat voorbijgegaan wordt aan hetgeen wel mogelijk is. Ds. Legene: DEN HAAG De Haagse Ge- meenschap van Kerken heeft I zich beraden over de wijze waar op de kerken de houding var velen tegenover rijksgenoter kunnen verbeteren. 'Het woord Surinamers is een schrik geworden voor veel mensen Als kerken moeten we tegengas ge ven. Jarenlang hebben we aan zen ding gedaan in Suriname. Kenrïe- :i lijk zijn blote negertjes in het ver- jj re oerwoud ons veel liever dan de geklede Surinamer in onze straat', aldus ds. J. J. Legène, die als predi-k kant van de Evangelische Broeder gemeente (Hernhutters) jarenlang werkzaam geweest is in Suriname en' zich nu in Den Haag en omge ving inzet om de positie van rijks genoten te verbeteren. Volgens ds. Legène moeten de ker-( ken hun leden vragen contact op te nemen met hun Surinaamse buren. Ook moeten Nederlandse christe nen hun Surinaamse geloofsgeno- van kerken, waar zij makkelijk h< ten wegwijs maken in de wirw( spoor bijster raken, aldus ds. Legi ne. Voorts pleitte de Hernhutter predikant ervoor, dat 'de kerken hun leden informatie verschaffen over het geloof van moslims en hindoes. Een instantie als de Ge meenschap van Kerken zou volgens ds. Legeène ook attent moeten zijl op het beleid van de centrale en de gemeentelijke overheid. 'Kunnen we geen druk uitoefenen, dat de Surinamers niet worden opgehoopl in zwarte getto's in afbraakbuur ten?'. Ook de woningbouwvereni gingen kunnen een belangrijke taak vervullen bij het bieden van goede huisvesting aan rijksgenoten 'Zeker op de christelijke woning bouwverenigingen moet een beroep c gedaan kunnen worden om Surina mers niet te weren uit de beten huizen', aldus de predikant. De Gemeenschap van Kerken In Den Haag zal dit seizoen veel aan-|( dacht besteden aan Surinamers. door Adr Hager DEN HAAG Het Theater Pepijn opende gisteravond weer voor de eerste maal in dit seizoen de deu ren voor de stichting 'De Zingende Zolder'. De organisatoren zijn er wederom in geslaagd een aantal interessante manifestaties in het vooruitzicht te stellen. Het eerst volgende concert (29 oktober) zal ongetwijfeld een enorme toeloop veroorzakenEduard Witsenharp zal een aantal harpen uit zijn col lectie bespelen. Aan het eind van het seizoen (21 mei 1976) zal de alt Sylvia Sohlilter voor de eerste maal in haar carrière een liederenreeital geven. Tussen belde dat zijn er concerten door o.m. het Balkan Kwintet (19 november), de slag- werkgroep van het Res. Orkest (7 januari) en een liederenavond door Elisabeth Cooymans (11 februari). Het eerste drukbezochte con cert werd gegeven door het Reger- fcrio, bestaande uit Lucius Voor horst. fluit, Dusan Karpisek, viool en John Sekreve, altviool. Een suc cesvol ensemble, dat sedert de op richting in 1969 binnen en buiten de grenzen concerten gaf. grammo- foonplaten maakte, prijzen won efl als exclusief trio in deze samen-ie stelling blijkt het ensemble unie's ei de eer genoot, dat meerdere componisten een werk schreven voor het Reger-trio. Daartoe kan men ook Jan van Dijk rekenen, die in augustus jJ. een Concertino vol tooide. Een even klankrijk, melo dieus als sfeerval werk, waarbij de componist is uitgegaan van zowel het karakter van de instrumenten als de technisch-muzlkale be kwaamheden van het ensemble- Uitvoerenden en componist moch ten zich verheugen in veel bijval. Ook in de overige werken van hel programma: Serenade op. 25 van Beethoven, Thema. Variaties en Fu ga op de naam 'la reine Elisabeth] van Anton van der Horst en Serenade in G van Reger, gaven drie musici blijk over kwaliteiten beschikken die het meer dan waard maken het braakliggende gebied van de literatuur voor deze samen stelling aan een breed publiek tf presenteren. 1

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 6