Spanje verheugd over nieuw akkoord met VS Verdeeldheid in Portugese leger neemt snel toe Arafat: Sinal-akkoord vergroot oorlogskans De geschiedenis van een Armeense Vrijlating gelast in politiek geladen Franse rechtzaak West-Duitsland ontkent 'atoomsamenw erking' met Zuid-Afrika ietoging tegen bouw vakantiedorp voor Nederlanders Franse werklozen demonstreren Amerikaanse technici naar olievelden Naar tante Marie en oom Ulbe in Australië (IV) Baandag 6 oktober 1975 MADRID (UPI, Reuter) De Spaanse regering is erg ingenomen met het nieuwe akkoord tussen Spanje en de Verenigde Staten over Amerikaanse militaire bases op Spaans grondgebied. Over dit akkoord is zaterdag in grote lijnen overeenstemming bereikt in I Washington. BUITENLAND TROUW/KWARTET 5 De Spaanse monaster van buiten landse zaken Pedro Cortina Mauri noemde het akkoord met de VS gisteren 'een bevestiging van onze vriendschapop een 'zeer belangrijk moment'. Nadrukkelijk vwes hij er op dat er van Amerikaanse kant geen inmenging in binnenlandse Spaanse zaken is geweest. Minister Cortina doelde daarmee op de vloed van buitenlandse protesten tegen de executie van vijf verzetsmensen in Spanje. De Spaanse regering heeft alle protesten afgedaan als 'onaanvaardbare inmenging'. De Verenigde Staten hielden zich afzij dig bij de internationale campagne tegen de Spaanse regering. De Spaanse minister kwam gisteren terug uit Washington, waar hij za terdag nog met zijn Amerikaanse collega Henry Kissinger had ge sproken. In Washington werd za terdag ook bekend gemaakt dat Spanje en de VS een 'basis-over eenkomst' hadden bereikt. Over de uitwerking van dit basis-akkoord zal de komende weken nog worden onderhandeld. Waar beide regerin gen het al wel over eens zijn ge worden, is niet bekend gemaakt. Amerika heeft al sinds 1953 militai re bases in Spanje. Al sinds begin dit jaar is er onderhandeld tussen Madrid en Washington over ver nieuwing van het verdrag over deze bases, dat vorige maand formeel afliep. Spanje had de Verenigde Staten om meer militaire en econo mische hulp gevraagd. Politieke waarnemers in Madrid vroegen zich gisteren af waarover linger en Cortdna het vorige week eigenlijk eens zijn geworden, nu er niets bekend is gemaakt over Hun basis-akkoord. Het katholieke Spaanse blad Ya nopmde de verkla ring, die in Washington werd uitge geven 'kort en verwarrend'. M de Spaanse betrekkingen met de rest van de westerse wereld vielen het afgelopen week wat harde woorden van de Deense minister van buitenlandse zaken Knud An dersen op. Andersen maakte zich kwaad over de moeilijkheden die Deense schepen in Spaanse havens ondervonden. Bij die gelegenheid noemde Andecrsen de Spaanse rege ring barbaars. Overigens zijn er geen aanwijzingen dat de Spaanse overheid opdracht zou hebben ge geven schepen of goederen uit an- ti-Franco-landen te boycotten. Wel zitten twee Deense schepen vast in Spaanse havens door acties van loodsen en havenarbeiders. Een an der Deens schip verliet gisteren de Noordspaanse haven Pasajes. Het was enkele dagen vastgehouden omdat twee bemanningsleden een auto hadden gestolen, aldus de Spaanse verklaring. In tal van Spaanse stéden waren gisteren weer pro-Franco-demon straties. Opvallend was dat daarbij veel in Spanje wonende buitenlan ders meededen. Palme Een krant ln Madrid plaatste zater dag op de voorpagina een foto van de Zweedse premier Olaf Palme, die daarop aan het collecteren is voor het Spaans verzet. In het onder schrift staat: "Palme lijkt in het bezit van zijn volledige verstande lijke vermogens. Maar er bestaat daarover twijfel. De Spaanse politie heeft de bewa king bij de banken opgeheven, om dat de postende agenten een te gemakkelijk doelwit waren voor gu- errileros. Woensdag werden vier agenten bij banken neergeschoten. Volgens de politie hebben de ban ken ingestemd met het besluit, om dat ook de klanten grote risico's liepen door de aanwezigheid van de agenten. Hij reageerde op een bericht ln de Londense 'Observer' dat uit gesto en Zuidafrikaanse documenten was gebleken dat de Bondsrepubliek wel aan het Zuidafrikaanse kernonder zoek had deelgenomen. De Britóe krant vermeldde een ver trouwelijke brief van 12 juli 1972, die door Haunschild verstuurd zou BOURG SAINT ANDEOL Circa vijfhonderd betogers hebben zater dagmiddag in Bourg Saint Andeol (Ardèche) in Zuidoost-Frankrijk een >rotestoptocht gehouden tegen de >ouw van een vakantiedorp voor Nederlanders op een terrein van veertig hectaren. Een actiecomité toet vertegenwoordigers van de ver eniging van wijnbouwers van de Cótes du Rhone', heeft het ontslag geëist van de burgemeester. De bouw van het vakantiedorp, dat wsduizend vakantiegangers (gelijk aan het inwonertal van Bourg Saint Andeol) zal kunnen herber- moet tegen het eind van het beginnen. PARIJS (AFP, Reuter) De rechtbank in het Franse Douai heeft zaterdag voorlopig een einde gemaakt aan de omstreden gevangenschap van de 48-jarige fabrieksdirecteur Jean Chapron. Deze was ingesloten op beschuldiging van dood door schuld na een dodelijk ongeval in zijn chemische fabriek. De arrestatie van Chapron maakte vorige week de tongen los in Frankrijk vanwege de po litieke geladenheid van de zaak. Zijn aanhouding was gelast door de 27-jarige rechter van on derzoek, Patrice de Chorette de la Contre. Deze jonge rechter is lid van een organisatie van ju risten, die streeft naar hervor ming van de Franse rechtspraak in het strafrecht. Hij trok al eens de aandacht met een vraag gesprek in het linkse blad 'libe ration', waarin hij zei dat de jonge Franse rechters in op stand moesten komen tegen hun oudere collega's, die zich schul dig maken aan klasse-justitie. De Charette stelde fabrieksdirec teur Chapron aansprakelijk voor de dood van Roland Guillaume, een miinder valide werknemer, die in januari het leven verloor tussen twee wagons. Volgens de rechter is de leiding van het bedrijf verantwoordelijk voor Gulllaumes dood omdat deze werk moest doen waarvoor hij door zijn lichamelijke toestand en zijn gebrek aan ervaring niet geschikt was. De beslissing van rechter De Charette om directeur Chapron te laten arresteren kreeg in stemming van vakbonden en linkse groeperingen. Vanuit het bedrijfsleven kwam daarentegen een storm van\ kritiek los. Bij zijn vrijlating zaterdagmorgen zei Chapron, dat hij niet had begrepenwaarvoor hij enkele dagen had vast gezeten. 'Volgens de wet ls een directeur verant woordelijk, maar dat wil nog niet zeggen dat hij ook schuldig is. Ik ben een werknemer net als de anderen', aldus Chapron. Rechter De Charette vindt Juist dat door dergelijke redeneringen degenen die werkelijk verant woordelijk zijn voor allerlei mis standen in bedrijven, steeds bul ten schot kunnen blijven. Duizenden werklozen uit geheel Frankrijk hebben zaterdag gedemonstreerd in Parijs. De demonstranten vroegen onder andere om (vrijwillige) pensionering van mannen op 60-jarige leeftijd en vrouwen op 55- jarige leeftijd. Verder werd aangedrongen op invoering van een 40-urige werkweek. Frankrijk telt mo menteel ruim 1,3 miljoen werklozen. De regering van president Giscard besloot vorige maand ruim achttien miljard gulden te besteden aan maatregelen om de stagnerende economie op te vijzelen. LISSABON (Reuter, UPI) De verdeeldheid in het Portugese leger tussen linkse en rechtse militairen neemt snel toe. Het linkse regiment lichte artillerie in Ralis, dat volgens'de Portugese socia listen vorige week heeft gepoogd de macht over te nemen, heeft gisteravond drie grote anti-tankkanonnen voor zijn kazerne in een buitenwijk van Lissabon gezet. Op de muren staan machinegewe ren en dertig soldaten met automatische wapens houden de wacht. WASHINGTON/JERUZALEM (Reuter, AFP, UPI) Het nieuwe akkoord tussen Israël en Egypte over de Sinaiwoestijn heeft 'de kans op oorlog in het Midden-Oosten vergroot en getoond dat de Ver enigde Staten niet neutraal waren in het conflict". BONN De Westduitse staatssecretaris van onderwijs en wéten schappen Hans-Hilger Haunschild heeft ontkend dat de West duitse regering Zuid-Afrika heeft geholpen bij het ontwikkelen van een programma voor kernonderzoek. Dat zegt de leider van de Palestijn se bevrijdingsorganisatie PLO, Jas- ser Arafat, In een gesprek met het Amerikaanse blad US News and World Report. Hij noemde vier re denen waarom, de kansen op oorlog zijn vergoot: het akkoord handelt niet over het belangrijkste vraagstuk in het Midden-Oosten: de zaak van de Palestij nen; aan drie fronten zijn nog Arabi sche gebieden bezet; het zenden van Amerikaanse lijkt zeer sterk op het begin van de Amerikaanse betrokkenheid in Indo- China; en de door Washington naar Israël gezonden wapens zijn bedoeld op een of ander ogenblik gebruikt te worden, met name tegen Syrië en tegen de Palestijnen. Arafat zei dat "er geen contact is geweest tussen de PLO en Was-, hlngton over het Sinaï-akkoord. Washington blijft de rechten van het Palestijnse volk ontkennen en heeft de rechtmatige vertegenwoor digers van de PLO afgewezen, aldus Arafat. Drie Amerikaanse technici verge zeld door zes vertegenwoordigers van de Verenigde Naties zouden Majoor Dinl d'Almeida, commaiv dant, zei gisteravond dat zijn regi ment weer zal worden aangevallen. Bij de mislukte staatsgreep van rechts op 11 maart werd Ralis ge bombardeerd. Majoor Almeida heeft geweigerd drie duizend wapens over te dragen aan een andere legereen heid die wel het vertrouwen heeft van de regering. Commando's die wel loyaal zijn met de regering zouden extra wa pens hebben gekregen om eventu eel het hoofd te bieden aan een opstand. Een dissidente militaire eenheid in Oporto, in het noorden van het land, is zaterdag geheel ontbonden. Een school voor oplei ding van militaire chauffeurs in het noorden is gesloten na een betoging die met behulp van traan gas uiteen 'gedreven werd. In een vraaggesprek met het week blad Expresso heeft premier Azeve- do gewaarschuwd dat de verstoring van hetr egeringsgezag een kritiek punt heeft bereikt. Het we zenlijke probleem komt voort uit de zeer linkse propaganda die enkele militaire eenheden in Lissabbn en omgeving beïnvloed heeft, aldus de premier. Hij zei dat de ondermij nende activiteit van revolutionair links de militaire discipline ernstig had ondermijnd en dat de hoofd stad Woensdagavond gevaarlijk dicht een gewapend conflict tussen tegenover elkaar staande eenheden was genaderd. 'Ik vrees «nog dat enkele individuen er aan denken zich in een avontuur te storten'. 'De macht overnemen zou nu mo gelijk zijn, maar deze te houden zou zeer moeilijk zijnhet zou een avontuur zonder toekomst zijn', aldus de premier. gisteren uit Egypte aankomen voor onderzoek in de door Israël bezette olievelden van Ras Soedar ln de Sinal', aan de Golf van Suez. In dezelfde uitgave meldde Expres so dat de revolutionaire raad de mogelijkheid had besproken van het verhuizen van de regering uit Lissabon met het oog op de toene mende anarchie op straat. Dit denkbeeld werd echter verworpen, maar het regime b(eef vrees koeste ren voor de toekomst. 'Fascist' Betoogd werd gistermorgen ook ln Lissabon zelf waar in het stadhuis de viering van de stichting van de republiek Portugal in 1910 werd ge vierd. Toen de socialistische leider Mario Soares het gebouw verliet verdrongen ongeveer honderd beto gers zich rondom hem eri be schimpten hem als 'fascist' en 'moordenaar'. Gewapende militaire politiemannen moesten Soares ont zetten. Toen de president, Francisco da Costa Gom^s en de premier, Jose Pinheiro de Azevedo, het stadhuis verlieten, steeg een storm van boe geroep op. Tijdens de plechtigheid hadden de demonstranten leuzen geroepen als 'macht aan het volk'. In het stadhuis had de president, die zondagochtend vroeg was terug gekeerd van bezoeken aan Polen en de Sowjet-Unie, ln een toespraak gepleit voor gezag, discipline en orde. De president zei dat Portugal te maken had met hetzelfde feno meen dat leidde tot de instorting van de eerste republiek en de vesti ging van een rechtse dictatuur in 1926 verdeeldheid onder demo craten en een economische crisis. 'Ik geloof dat wij allen het gezag, de discipline, de economie en de orde moeten herstellen hetgeen noodzakelijk is voor de voortgang van het revolutionaire proces. Dit moet door alle burgers zonder aar zeling worden aanvaard'. Hij voeg de er aan toe dat hij niet verrast was door de crisis die tijdens zijn afwezigheid uitbrak. zijn aan dr. Roux, voorzitter van de Zuidafrikaanse raad voor atoom energie. Volgens de 'Observer' ging de briëf over maatregelen om de Westduitse medewerking geheim te houden. Maar Haunschild verklaar de zaterdagavond dat zijn brief of verkeerd geïnterpreteerd ofwel on juist vertaald was. 'Zo'n verzoek heb ik nooit gedaan. Er is geen samenwerking, ook niet geweest, op regeringsniveau', zo zei hij. Enkele dagen geleden werd de Westduitse generaal Günther Rail ontslagen naar aanleiding van een geheim bezoek dat hij vorig Jaar aan Zuid-Afrika bracht en waarbij hij het centrum voor atoomenergie in Pelindaba bezichtigde. Volgens een door de 'Observer' gedeeltelijk af gedrukt telegram, dat afkomstig zou zijn van de Zuidafrikaanse ambas sade ln de bondsrepubliek, ls gene raal Rails reis bekostigd door het Zuidafrikaanse ministerie van de fensie, hoewel hij officieel de gast was van de hoonfredacteur van een krant. Een Zuidafrikaanse regerings woordvoerder zei woensdag ln Pre toria dat een onderzoek gelast was naar berichten dat uit de Zuidafri kaanse ambassade in Bonn geheime documenten waren verdwenen over het bezoek van generaal Rail. De Amsterdammers Paul en Mirjam Roelofsenzijn nóg steeds op de motorfiets onderweg naar tante Marie^en oom Ulbe in Australië. Op hetogenblik zijn zij in Teheran en daar ontmoeten zij 'Miss Olga'. 'Haar verhaal maakte meer in-druk op ons dan alle andere belevenissen in Iran,' schreven Paul en Mirjam ons in een bege-leidend briefje. In Teheran leven ruim 200.000 Armenen. Zij heebben er hun eigen scholen, een eigen krant en spreken hun eigen taal. Wij ontmoeten er een, die ons gastvrij onthaalt en in kontakt brengt met andere Armenen, o.a. met Miss Olga, een kleine vrouw met hoogopgetrokken schouders, waartussen, als bij een schildpad, het hoofd ligt verzonken. Haar verhaal lijkt me van belang, niet omdat het zo uniek is, maar integendeel, omdat het een van de vele soortgelijke tragedies is die Armenen van boven de zestig jaar uit eigen ervaring kunnen vertellen. Om haar geschiedenis te situeren een stuk historie dat in Turkije nog altijd wordt verdoezeld en verzwe gen-en wellicht hierdoor ook daar buiten zelden aandacht krijgt. Het viel ons op hoeveel Armeense namen zijn verturkst zelfs Agri en dat nogal wat Turken het deden voorkomen of er geen Armenen be staan en ook nooit hebben bestaan). De cruciale geografische ligging van Armenië Oost en West- Anatolië, Cilicia en Noord Syrië is altijd haar doem geweest. Alle le ger en horden die óf vanuit het westen naar het oosten rukten (A- lexander de Grote, de Roemenen) óf omgekeerd (Tartaren, Perzen, Arabieren) moesten door Armenië en meestal deden ze dit plunde- end. Reeds in een vroeg stadium be keerden de Armenen zich tot 't Christendom en hun geloof wortelde dermate diep dat ze hier nooit meer vanaf wilden, ook niet toen het land praktisch omringd was door Mohammedanen en later deel uitmaakte van het Ottomaanse Rijk. Hiervoor kende men, tussen de pe riodieke slachtingen door, tijden van onafhankelijkheid en in het vruchtbare West-Anatolië van wel vaart. Onder Turks beheer waren ze over geleverd aan de grillen van de sul tans. Nu eens werden de huwbare maagden uit een dorp geroofd ter meerdere glorie van hun harems, dan weer werden jonge knapen ge- recruteerd voor hun legers. Welis waar leefde in de bergen het verzet, maar dit was nooit sterk genoeg om ht volk te bevrijden. Eén staat In het begin van de 20e eeuw groeit de Panturkse gedachte, het idee om van Turkije en Turkestan Russisch) één staat te maken. De Armenen vormen een struikelblok. Duitsland wil o.a. ter voorbereiding van de eerste wereldoorlog een spoorlijn aanleggen naar Bagdad: ook dit plan wordt door de Arme nen gedwarsboomd. De Duitse am bassadeur in Turkije Von Wang- heim, is uitgesproken anti-Ar meens, Duitsland zal derhalve niet interveniëren wanneer de Turken het Armeense 'probleem' oplossen. Tsaristisch Rusland, dat Turkestan niet kwijt wil en er belang bij heeft invloed te hebben tussen de Zwarte- en de Kaspische Zee, steunt Armenië en weet voorlopig de uitvoering van de plannen van En- ver en Talaat, deportatie van alle Armenen te verhinderen. Wel vin den er razzia's plaats en worden incidenteel dorpen uitgemoord. In 1915, wanneer in de wereld alle aandacht is gericht op Duitsland, en Rusland het binnenlands boven dien te moeilijk heeft om zich ook nog om Armenië te bekommeren, begint de systematische uitroeiing. Met Duitse efficiency. In één nacht wordt de gehele leidinggevende in- telligentia van het bed gelicht en nooit weer teruggezien. Onmiddel lijk hierna krijgen alle 17- en 18- jarige jongens het bevel te dienen in het Turkse leger. Ze worden uit hun dorpen gehaald en enkele kilo meters daarbuiten doodgeschoten. Van gepakte verzetsmensen worden de hoofden tentoonsgesteld. De angst groeit, neemt ziekelijke vormen aan. Men wil weg. Dat kan; de deportaties beginnen. Een deel van de bevolking wil met de boot naar Europa of Amerika, zoals landgenoten met een vooruitziende blik voor hen hebben gedaan. Stampvolle schepen, varen vanuit Trabuzu de Zwarte Zee op: verder dan dertig mijl gaat de tocht niet. De emigranten worden ge dwongen overboord te springen en de schepen keren terug naar de haven. Meer mensen gaan hun doodtegemoet over land. Meestal worden zij de Mesopotamische Woestijn ingeleid, het Der-El-Zor gebied. De distributie van water en voedsel wordt hier onregelmatig en houdt tenslotte op. Er wordt geen kogel aan hen besteed, men sterft van honger en dorst. Pas wanneer Duitsland capituleert komt de ge nocide aan het licht. President Wil son van Amerika bewerkstelligt een tijdelijke stop in de moordpartij. In 1918 wordt Oost-Aanatolië zelfs de onafhankelijke staat Armenië en la ter worden bij het Verdrag van Sèvres ook de Westelijke provincies bevrijd verklaard. Maar het verdrag wordt nooit geratificeerd en zodra de*Turken weten dat de gealliëerden door de oorlog te zeer zijn verzwakt om hen tegen te houden hervatten zij de djportaties. De Armeense regering heeft in 1918 niet voor de Bolsjewiki maar voor het christlijke Tsarendom gekozen. Van Lenin valt daarom geen hulp te verwachten, tenzij de jonge staat een republiek van de Sowjet-Unie wordt. In 1920 wanneer 2.5 miljoen Armenen zijn omgekomen en men de macht van Mustafa Kemal (A- tatürk) vreest, wordt hiertoe beslo ten en tot op heden is Groot- Armenië een deel van Rusland. De Armeense beweging streeft on afhankelijkheid na en de bevrij ding van de westelijke provincies; symbool voor de identiteit van heü volk blijft de berg Ararat. (Tijdens een twistgesprek tussen een Turkse en een Armeense diplomaat vraagt de eerste waarom de Armenen de Ararat nog in hun vaandel voeren: deze is toch Turks. De ander infor meert hierop waarom de Turken de maan in hun vlag afbeelden. Heb ben ze die ook al veroverd?) Eeuwwisseling Wanneer ze is geboren weet Olga niet precies, maar dat moet om streeks de eeuwwissel'ng zijn ge weest. In Sivas. Haar vader wordt in 1905 vermoord, haar moeder mag blijven om brood voor de Turken te kunnen bakken. Olga wordt door Duitse missionarissen opgevangen en groeit met honderden andere Armeense meisjes op ln een wees huis te Harput. Wanneer Duitsland de oorlog heeft verloren, nemen Amerikaanse evangelisten de leiding in het weeshuis over. Een van hen, Mr. Wright, weet toestemming van de Turkse regering te krijgen groepen meisjes over de grens met Syrië te brengen. Honderdzestig meisjes waaronder Olga, vertrekken naar Aleppo. Op muilezels. De dieren dragen aan weerszijden een korf en in iedere korf ,zit een meisje ver borgen. De karavaan vermijdt zo veel mogelijk de wegen. Voedsel wordt door bevriende Turkse gidsen in de dorpen gekocht die op veilige afstand worden gepasseerd. Alles verloopt goed tot vlak voor de grens. Ze zijn dan een maand on derweg en trekken door een bos aan de rand van een ravijn. Plotse ling worden er van de andere kant enkele schoten op hen gelost. De muilezel voor die van Olga zakt dodelijk getroffen ineen, de twee meisjes springen uit hun schuil plaats. Nu duidelijk is dat zich in de korven vluchtelingen bevinden worden ze hevig onder vuur geno men. Evenals de anderen verlaat Olga haar muildier en rent in pa niek door het bos. Later vinden de meesten elkaar terug en trekken 's nachts over de grens. Nabij Aleppo wacht hen de grootst denkbare teleurstelling. De Syrlërs die hen hier zouden opvangen om hen naar Beiroet te rijden, zijn er niet. In plaats daarvan worden ze opgewacht door Turkse militairen, door wie ze worden ingelijfd bij een groep Armenen die men de Syrische woestijn inleidt. Olga sluit zich aan bij een familie van wie ze hoort dat haar broer is vermoord. Dagen trekken ze onder een gloei ende zon door de woestijn; 's nachts liggen ze rillend tegen elkaar. Typhus en dysenterie breken uit en men treft de stoffelijke resten aan van Armenen die voor hen werden gedeporteerd. Toch strompelen ze door. Slechts twee soldaten begelei den de groep, maar niemand durft iets tegert'hen te ondernemen Ie dere dag slinkt hun aantal, wie niet verder kan blijft achter en sterft. Het gezin dat Olga heeft opgeno men bestaat uit vader, moeder en twee dochters van ongeveer vijftien jaar. Een van de dochters is zo ziek, dat ze op eigen verzoek uit- teindelijk wordt achtergelaten. Wanneer ze zich na een paar hon derd meter nog eens omdraaien zien ze hoe het kind door enkele Arabieren wordt mishandeld. In een nederzetting wordt de andere dochter geruild voor brood en wa ter. De Turkse soldaten verlaten he'n en zich oriënterend op de zon trekt de stoet verder; teruggaan betekent een zekere dood. De honger is zo groot dat in de ontlasting van ka melen wordt gezocht naar onver teerde graankorrels. Er wordt ver schrikkelijk gehallucineerd maar op een dag stuit men werkelijk op een weg. De overlevenden worden ge vonden en door Amerikanen naar een hospitaal in Beiroet vervoerd. Olga blijft jarenlang als schoon maakster ln dit ziekenhuis werken. Blozend herinnert ze zich hoe blij ze was toen de Amerikanen haar een verjaardag gaven (gang). Door hen raakt ze bij de evangelisatie betrokken en vanaf 1926 stort ze zich in het missiewerk d.w.z. dat ze probeert Islamieten te kerstenen. Ik vraag haar hoeveel moslims ze in al die jaren denkt te hebben be keerd, blijvend te hebben bekeerd. Ze denkt na, glimlacht treurig en zegt-dan: 'Twee.' Twee vrouwen, die nu in de Verenigde Staten wo nen en met wie ze nog brieven wisselt. Voor wie meer wil weten: D. H. Boyajian: Armenia The case for a forgotten Genocide. Frans Wer- fel: The forty days of Musa Dagh.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 5