'Plan Scheveningen- badplaats langer ter visie leggen' Half jaar ombudsman in Leiden KORT Haags station gaat exacte aankomsttijd trams melden Raadsleden vragen echte aanpak stadsvernieuwing Raadscommissies brengen geen advies uit Geschil over heffing Kalkarbijdrage in Raad van State NABEZORGING VAIM DE KRANT Financiering restauratie Kurhaus lijkt rond Meer ruimte voor de keuringsdienst 'Goede organisatie ontbreekt' Splitsing oude panden in Delft bij K. B. geregeld DONDERDAG 2 OKTOBER 1975 REGIO DEN HAAG EN LEIDEN TROUW/KWARTET H6 Van een onzer verslaggevers DEN HAAG De raadscommissies voor stadsontwikkeling en openbare werken, verkeer en vervoer, zijn er gisteren niet in geslaagd een advies aan de gemeenteraad uit te brengen over het ontwerp voorstel tot vaststelling van het bestemmingsplan Scheveningen-Badplaats. Na een bijna vier uur durende dis cussie. welke afwisselend in een kritische en min of meer gelaten stemming plaatsvond, schortten de fracties hun oordeel op. teneinde de voltallige gemeenteraad in een later stadium over het voor de ont wikkeling zo belangrijke plan te laten beslissen. Tot in details gingen de commissie leden ln op de bepalingen en voor schriften in het plan, o.a. toege spitst op de huurniveaus van de woningen en de verkeerssituatie. Zowel de CDA-, als de PvdA-, PPR- en CPN-fraeties spraken de vrees uit dat de raad, als het plan één maal aanvaard is, nog weinig te zeggen zal hebben over de uitwer kingen van de globale bestemmin gen in het plangebied. Bezwaarschriften Mevrouw Otter-te Kolsté (CDA) drong er als eerste op aan de ter mijn van indiening van bezwaar schriften van 14 dagen tot één maand te verlengen, teneinde de gehele burgerij gelegenheid te ge ven bezwaarschriften ln te dienen. Wethouder Nuij van stadsontwikke ling zal hiervoor pleiten bij de pro vincie, al is in de Wet op de Ruimtelijke Ordening een artikel opgenomen, waarin deze termijn op 14 dagen is gesteld. Het raadslid Ten Velden (PvdA) zei uit de stukken 'een wrange gelijk hebberigheid' te hebben geproefd. Hij was er bang voor dat de te voeren discussie over het plan te vrijblijvend zou zijn De heer IJm- kers (CPN) vond dat het bestem mingsplan aan die eisen moest vol doen, die het gebied geschikt ma ken voor massa-recreatie. Volgens hem verdraagt de huidige" opzet zich daar niet mee. De heer IJm- kers trok een parallel met Hoog Catharijne ln Utrecht, het fel be kritiseerde Br edero-project in Utrecht. 'Zoals ik het nu zie moet Van een verslaggever DEN HAAG De Raad van State heeft zich een dezer dagen op ver zoek van de Technische Hogeschool in Delft en de gemeente Spijkenis se verdiept in de vraag of een rechtspersoon nu wel of niet gewe tensbezwaren kan hebben tegen de zogenaamde Kalkarbijdrage. De TH-Delft en de gemeente Spij- kenlsse vinden van wel, de minister van economische zaken van niet. Eind vorig jaar trof minister Lub bers (economische zaken) een re geling voor degenen die overwegen de gewetensbezwaren hebben tegen betaling van de heffing voor de financiering van de ontwikkeling van de snelle kweekreactor in Kal kar. Rechtspersonen zouden geen beroep kunnen doen op de onthef fing. Afnemers met bezwaren konden een bedrag van 15 voor admini stratlekosten overmaken op een af zonderlijke girorekening van het ministerie van economische zaken. De bezwaarde ontving vervolgens een verklaring die hij na invulling en ondertekening bij zijn elektrici- tèitsbedrijf moest inleveren. Hij verklaarde zich hiermee bereid pe riodiek een bedrag gelijk aan de omstreden drie procents Kalkarhef fing en de daarover berekende zes tien procent BTW te betalen. Toen de TH-Delft en Spljkenisse zich, na uitspraken van respectie velijk de Hogeschoolraad en de ge meenteraad tegen betaling van de Kalkarheffing, aandienden als be zwaarden en de 15 overmaakten, kregen zij van de bewindsman te horen dat zij als rechtspersonen geen beroep op ontheffing konden doen en dat hij het overgemaakte geld terug zou laten storten. Tegen deze beslissing van de bewindsman gingen de Hogeschool en Spljkenis se in beroep bij de Raad van State. De afdeling geschillen van bestuur van de Raad van State gaat de kwestie bestuderen en zal vervol gens advies uitbrengen aan de Kroon. Uw krant onverhoopt niet ontvangen? Als u voor 12 uur belt wordt de krant zo vlug mo gelijk, maar in ieder geval dezelfde dag nog, bij u na bezorgd. In DEN HAAG, VOOR BURG en RIJSWIJK kunt u bellen nummer 469445. In DELFT nummer 132519. b.g.g. 070-469445. In LEIDEN nummer 070- 469445. Buiten deze plaatsen kunt u zich in verbinding stellen met de agent. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Het Kurhaus zal met een aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid kannen blijven bestaan. Wethouder Nuij van stads ontwikkeling deelde gisteren mee dat de gemeente intensief overleg heeft gepleegd met het ministerie van economische zaken en Bredero (de wederpartij) over de financiering van de restauratie. Nuij: 'Een goed resultaat staat binnen afzienbare tijd als reële mo gelijkheid voor ogen. Vermoedelijk weten we daar voor 14 oktober meer over'. De wethouder zei verder dat men zeer ver gevorderd is met de erfpachtovereenkomst. De statuten van het Consortium, dat voor de herontwikkeling van Scheveningen is gevormd, worden op dit moment door juristen van de gemeente doorgelicht. B. en W. heb ben, zoals bekend, aan de samenstelling van het Consotrium haar goedkeuring gegeven. Het college van B. en W. heeft ook een keuze gemaakt uit de archi- tekten voor de aankleding van het Kurhuisplein. De naam wilde wet houder Nuij nog niet bekend maken, omdat deze er zelf nog niets van af weet. Wel wilde de heer Nuij kwijt dat het een Nederlandse archi- tekt is, waar adviseur prof. Bakema zeer mee ingenomen zou zijn. Op de plaats van het voormalige Grand Hotel verrijzen de appartementen van Bredero in gestaag tempo. Het complex heeft mèt het Kurhaus een dominerende plaats in het plangebied. je straks lm Sch evening en door een f uik om op de boulevard te kunnen komen. De weg terug ziit er echter niet meer ln. We moeten daarom trachten er uiit te halen wat er uit te halen ls'. PPR-woordvoerder Verduyn Lunel, die ook al een vergelijking met Hoog Catharijne had getrokken be kritiseerde de ondoorzichtigheid van de besluitvorming. 'De angst blijft leven dat we in een paar weken elke besluitvaardigheid van de raad indammen'. Wethouder Nuij zei met klem dat ervoor moet worden gewaakt ln Scheveningen ook een Hoog Catharijne te realise ren. 'Ons plan kent echter vee meer variatie. Niet teveel voorzie ningen moeten overdekt zijn, want dat zou een vrijheidsbeperkende uitwerking kunnen hebben, We zul len het midden moeten vinden tus sen overdekte en open voorzienin gen'. De kritiek van WD-er Heus over het volgens hem te dichte bouwvo lume in het plangebied beant woordde de wethouder met de op merking dat bij het ontwerp van het plan uitgegaan ls van het ste delijke karatker', en dat vraagt om een dichte bebouwing'. Huren Op vragen van enkele raadsleden over de hoogte van de huren van de woningen in de omgeving van het Kurhaus moest hij het ant woord schuldig blijven. 'Ik kan niet overzien hoe je huurniveaus in het bestemmingsplan zou moeten rege len. De functie- en vormvoorschrif ten zijn de hoofdzaken'. Op de opmerkingen van de com missieleden over de wegen en de openbaar vervoersvoorzieningen in het gebied antwoordde wethouder Wallis de Vries dat de wegencapa citeit ls afgestemd op een gemid delde door het hele seizoen heen. De suggestie van de WD-er Heus over het bundelen van een tram- en buslijn op een vrije baan ont ving hij positief. Voorts zal bekeken worden of in het gebied rond het Kurhaus niet een stuk afgesloten fietspad kan worden aangelegd. Op aandrang van met name me vrouw Otter beloofde de heer Wal lis de Vries aan de toengankelijk van de bebouwing rond het Kur haus te denken voor bejaarden en Invaliden. Het plangebied krijgt namelijk een gaccicenteerd karak ter met hellingbanen en mechani sche hulpmiddelen. Onder dit ter rasvormige plateau komen parkeer voorzieningen voor maximaal 3.500 auto's. In totaal zullen 5.000 auto's in het gebied kunnen worden ge stald. Wethouder Nuij rondde de discus sies af met de uitspraak dat een gefaseerde aanpak van het plan Scheveningen-Badplaats de beste mogelijkheden biedt voor inspraak en uitspraak. DEN HAAG De Haagse reini gingsdienst en vervoerscentrale zal binnenkort het gebouw aan de Prinsegracht verlaten en een nieuw gebouw betrekken. De keurings dienst van waren, die naast het gebouw aan de Prinsegracht geves tigd is, zal na de verhuizing dit gebouw erbij in gebruik nemen. Deze dienst heeft behoefte aan meer ruimte, onder meer door de uitbreiding van het werk in ver band met het toezicht ingevolgde de bestrijdingsmiddelenwet en de kernenergiewet. Bovendien zijn de methoden van onderzoek gewijzigd en gebruikt mien tegenwoordig uit gebreider en kostbaarder appara tuur. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG De gemeente Den Haag moet ernst gaan maken met de stadsvernieuwing. De aanpak van de verouderds stads delen vereist een perfecte organisatie. Zo'n organisatie ontbreekt in Den Haag. DEN HAAG Reizigers op het station Den Haag Centraal wor den vanaf mei volgend jaar nauwkeurig op de hoogte gehou den van de aankomsttijden van De HTM krijgt de beschikking over het zogenaamde Vetag- systeem, dat tramrijtuigen kort voor de aankomst op het station automatisch 'aanmeldt'. Het gaat om trams op de lijnen 3 en 6, die in mei 1976 gebruik gaan maken van het tram- en busplateau van Den Haag Centraal. Voor zover bekend is Den Haag de eerste stad, waar het meldings-systeem op het tramnet toegepast zal wor den. Met het Vetag-systeem, ontwik keld door het Brojektenbureau Verkeer van Philips Nederland BV, is ook een eenvoudiger bedie ning van de wissels op het snel tram (semi-metro) trajekt moge lijk. Verder biedt het de mogelijk heid om, bij koppeling aan ver keerslichten, de loop van trams en bussen te beïnvloeden. De toe passing hiervan op ruime schaal staat nog niet op het programma voor 1976, maar zal later z'n be slag lal j gen. Met het Vetag-systeem (een soort electrondsch vraag- en antwoord spelletje, aldus Philips) kan voor rang gegeven worden aan open baar vervoer boven andere wegge bruikers. Een bus of tram die achter is op z'n rijschema, krijgt bij kruispunten automatisch prio riteit als de verkeerslichten er ge koppeld zijn aan het Vetag- systeeon. Via zgn. omdervraageenheden langs een tramroute en via 'ant woordapparaten' op bramrijtuigen kan op een centrale post gezien worden, waar een bepaalde tram zich op een bepaald moment be vindt. Klopt die situatie niet met de dienstregeling, dan kan de centrale post correcties doorgeven aan de bestuurder. Volgens Philips kan de service verlening (de tram-melding op Den Haag Centraal) en het op tijd rijden van het openbaar ver voer een voordeelpositie bezorgen ten opzichte van de particuliere auto, waarmee men immers wel de vertrek- maar nooit de aan komsttijd van te voren exact kan vaststellen'. ODit zeggen twee Haagse gemeente raadsleden, Adri Duivesteijn en Joop ten Velden (beiden PvdA) in een ontwerpnota 'Stadsvernieuwing in Den Haag'. In dit discussiestuk doen zij een groot aantal voorstel len voor een grondige aanpak van de oude wijken. 'Stadsvernieuwing moet het gehele leefklimaat in het daartoe aange wezen gebied verbeteren. Dit ver eist allerlei verschillende maatrege len die goed op elkaar afgestemd moeten worden', zo formuleren de raadsleden de belangrijkste doel stelling. De stadsvernieuwing, zeg gen zij verder, moet gebeuren in volledig overleg met de mensen, die in de oude wijken wonen en wer ken. Een van da Haagse wethouders moet belast worden met stadsver nieuwing, een nieuwe portefeuille. Deze wethouder zal onder meer lei ding geven aan een nieuwe secreta rie-afdeling stadsvernieuwing, Eleze- afdeling moet op zijn beurt leiding geven aan projectgroepen, die be staan uit vertegenwoordigers van de gemeente, bewonersorganisaties en opdrachtgevers (woningbouw verenigingen e.d.). Ook moeten er ambtelijke werkgroepen komen, die al dan niet aangevuld met des kundigen 'van buitenaf' een on dersteunende rol spelen in het be leid, dat voor de stadsvernieuwing uitgestippeld wordt. Een van die werkgroepen moet meerjarenplan nen opstellen. Zulke plannen bie den de bewoners zicht op het 'wan neer' van de wijkverbetering en de ambtenaren zekerheid omtrent de gewenste werkwijze. Actiever De gemeente Den Haag moet vol gens de raadsleden Duivesteijn en Ten Velden een actiever beleid voeren waar het de aankoop van woningen betreft. Het door de ge meente in handen hebben van wo ningen lijkt de este waarborg voor het slagen van de stadsvernieu wing, zeggen zij. Vele ervaringen hebben immers uitgewezen dat de meeste particuliere huiseigenaren ondanks de forse subsidies weinig bereidheid hebben om hun woningbezit op te knappen. De PvdA-raadsleden opperen voorts het idee voor een 'wijkwerkplaats', van waaruit de stadsvernieuwing ter hand genomen wordt. De bewo ners kunnen er de plannen op de voet volgen, de plannenmakers worden dagelijks geconfronteerd met de wensen van wijkbewoners. DELFT Het is voor huis eige naren in de gemeente Delft niet langer mogelijk om een gebouw dat is opgebouwd vóór 1930 op te splitsen in appartementen zonder dat daar voor vergun ning is verleend door burge meester en wethouders. Deze bij Koninklijk Besluit geno men regeltog geldt niet voor geheel Delft, maar in het bijzonder voor gebouwen in de TH-wijk en in een gedeelte van Wippolder. Het Ko ninklijk Besluit komt in de plaats van de regeling die staatssecretaris M P. A. van Dam (volkshuisvesting en ruimtelijke ordening) in april van dit jaar trof en waarbij het in heel Delft onmogelijk was om een gebouw van voor 1930 te splitsen. Het vergunningstelsel, dat in enke le andere steden al langer van kracht is, is een onderdeel van de Woningwet, en werd ingesteld om dat gebleken is dat veel gebrekkige oude panden worden gesplitst om de afzonderlijke woningen dan te gen vaak zeer hoge prijzen te ver huren. Mr. F. Quadekker: tweede burgerraadsman noodzakelijk Van een onzer verslaggevers LEIDEN 'Het enfant terrible van het Leidse stadhuis'. Zo typeerde onlangs iemand die het we ten kan, mr. Frits Quadekker, de 31-jarige jurist, die sinds december vorig jaar in Leiden werkt als burgerraadsman en in dat half jaar al een kleine vierhonderd mensen die zich met problemen tot hem wendden heeft kunnen helpen in het oerwoud van instanties. In de vakantie heeft de Leidse om budsman hard zitten werken aan een rapport over de eerste zes maanden van zijn arbeidt ln Lel den, wat deze week na een uitvoe rige bespreking in de zogenaamde begeleidingscommissie Burgerraads man wordt gepubliceerd. Alvorens de bevindingen van de afgelopen maanden op een rijtje te zetten eerst iets over het Instituut burgerraadsman. Mr. Quadekker vindt zichzelf bepaald geen Ti-Ta- Tovenaar, waar de Vara-ombuds- man vaak op lijkt. Hij ziet zich veel meer als een soort intermediair tussen burger en overheid en kent zich vooral een helpende en die nende functie toe. Daarnaast blijkt het verwijzen, bemiddelen en bege leiden in z'n dagelijks werk een grote plaats in te nemen. Dat alles doet hij volkomen onafhankelijk van de gemeentelijke overheid. De Leidse ombudsman staat weliswaar op de loonlijst van de welzijnsraad, maar heeft overigens alleen maar te maken met de onafhankelijke begeleidingscommissie, dip zijn di recte werkgever is. 'Onafhankelij ker an het bijn aniet', zo vindt Frits Quadekker, die de Leidse op zet heel wat beter vindt dan die van soortgelijke instituten in Am sterdam en Den Haag, waar de burgerraadslieden een verlengstuk zijn van de sociale dienst en vol gens de Leidse ombusdman kan je de onafhankelijkheid dan wel op je buik schrijven. Kwaliteit In het eerste half jaar van zijn werk in Leiden heeft de burger- raadsman al een kleine 400 mensen kunnen helpen. Dat aantal vindt hij overigens niet zo belangrijk: het gaat hem meer om de kwaliteit van de hulpverlening, die in de meeste gevallen blijken te liggen op het terrein van het wonen en werken. Het zijn vooral huisves tingsproblemen en alles wat daar mee samenhangt, die Quadekker krijgt voorgelegd. Daarnaast nemen vragen op het terrein van de socia le wetgeving een belangrijke plaats in: in het eerste half jaar kreeg de burgerraadsman voor 20 pet men sen bij zich die leven van sociale uitkeringen, de A.O.W. inbegrepen. Opvallen is ook de spreiding van zijn cliënten over de stad: het grootste gedeelte komt uit Leiden - Noord en de Kooi; ongeveer 6 pet komt van buiten de stad Leiden. Een en ander kan worden afgeleid uit de gegevens die mr. Quadekker over zijn 'cliënten' bijhoudt. Dat doet hij overigens op dezelfde ma nier als het Juridisch Adviesbureau (JAB). Het ls de bedoeling, dat na deze gegevens na enige tijd naast elkaar worden gelegd: om uit te vinden wat er in de (Leidse) sa menleving op welke gebieden 'fout' zit. Met een mooi woord heet dit 'signaleren', naast hulp en advies de andere hoofdtaak van de bur- gerrraadsman. 'Daar is dit eerste half jaar nog niet zoveel van geko men', stelt de Leidse ombudsman. 'Ik heb daarvoor thans nog onvol doende gegevens. Eigenlijk zou je hiervoor ook dieper in de proble men moeten duiken: het blijft te veel bij het globaal afhandelen van de moeilijkheden en vragen die je voorgelegd krijgt. Noodgedwongen, want in je eentje ben je beperkt in je mogelijkheden', zegt Quadekker. Pleidooi In zijn verslag houdt hij dan ook een pleidooi voer de aanstelling van een tweede burgerraadsman in Leiden. Daardoor zouden er moge lijkheden ontstaan noodzakelijk onderzoek te plegen, dat taken kunnen worden verdeeld en wat Mr. Frits Quadekker hij heel belangrijk vindt de con tinuïteit van zijn werk gewaarborgd is b.v. in geval van ziekte. 'We hebben dan ook op de begroting voor 1976 een tweede kracht opge voerd. Je kunt dan wat meer voe ling houden met wat er in de stad gebeurt: een onderzoek naar het verwachtingspatroon van cliënten van de gemeentelijke sociale dienst zou b.v. best heel wat bruikbaar materiaal op kunnen leveren; en aan zoiets kom Je nu helemaal niet toe'. Een tweede burgerraadsman dus. Overigens ls dit niet de enige con clusie die na een half jaar werken te trekken valt. Frits Quadekker: 'Je omt hier met mensen met allerlei vragen en problemen in aanraking. Op mijn spreekuur (maandag en woensdag van 11-12 en donderdagavond van 18.30-20.00 uur aan de Koornbrugsteeg, naast het stadhuis) komt vaak een mach teloos gevoel van de burger ten opzichte van de overheid naar vo ren. De overheid wordt vaak als een ondoorzichtig en bureaucra tisch complex ervaren. Er omen mensen die ln ambtelijke kringen vaak het stempel 'querulant' krij gen opgedrukt. Maar ooal kun Je deze lachten niet altijd op hun juiste waarde beoordelen, feit is dat veel mensen zich nog altijd van het kastje naar de muur gestuurd voe len: '2e doen maar' en 'je kunt toch niet tegen ze op' zijn veel gehoorde opmerkingen. Daarom na een half jaar werken ook een plei dooi voor maatregelen die de af stand burger-overheid verkleinen'. Dat er op de overheid gescholden wordt heeft de Leidse ombudsman in het afgelopen half Jaar wel kun nen merken: 'Als je alles zou moe ten geloven wat hier verteld wordt, dan zou je heel wat mensen onge schikt voor hun werk moeten noe men. Jubileum Op 6 oktober a.s. zal mevrouw E. Beektouis-Neihof het feit herden ken, dat zij 25 jaar verbonden is aan het evangelisatie-jeugdwerk van de gereformeerde kerk in 's Gravemhage-west. De receptie tergelegenheid van dit jubileum wordt op zaterdag 4 oktober a.s. gehouden ln het clubhuis van de Gereformeerde Evangelisatderaad van Den Haag-west 'Die Saam- trek' aan de Paul Krugerlaan 136 van 16.00 tot 18.00 uur. Kunstwerk De kunstenaar Luciën den Arend uit Zwijndrecht heeft van de ge meente Zoetermeer de opdracht gekregen een kunstwerk te ont werpen voor een scholencomplex in de wijk Buytenwegh de Leyens. Het wordt een ruimtelijk object, bestaande uit een aantal schijven die een plaats krijgen in een wat glooiend terrein. Het kunstwerk komt te staan bij een complex van twee kleuterscholen en bwee basisscholen. De eerste school van het complex is in maart van het volgend jaar klaar. Binnenkort wordt ook een opdracht verstrekt voor de artis tieke aankleding van een scho lencomplex in Buytenwegh de Leyens. Dierendag Op 4 oktober, Werelddierendag 1975, organiseert de Dierenbe scherming Zoetermeer een sa menwerkingsactie. Zes progres sieve actiegroepen zullen op die dag propaganda maken over de te verbeteren mens-dier verhou dingen. Hiervoor zullen een aan tal stands worden opgericht in de Dorpsstraat. Tevens zal bij deze actie gebruik worden ge maakt van film- en diaprojecto ren. Ook de lokale televisie-om roep zal aan deze actie enige aandacht besteden. Spreekuur De organisatie 'Werkende jeugd CNV' start maandag 6 oktober met een 'spreekuur' voor de wer kende jongeren uit geheel Zuid- Holland. Dit spreekuur zal voor taan iedere maandag tussen 19.00 en 21.00 uur gehouden worden in de Huygensstraat 5 in Den Haag. Mensen buiten Den Haag, die de afstand te groot vinden, kunnen ook opbellen: 070-883503. Het spreekuur is be doeld om jongeren aan informa tie te helpen over elk onder werp. Waar nodig zal worden gewezen naar die instanties die gespecialiseerd zijn in bepaalde zaken. Daar op 7 oktober de organisatie 20 jaar bestaat, zal dit eerste spreekuur een speciaal tintje krijgen. Iedere bezoeker zal in verband hiermee iets aan geboden krijgen. Benoeming Gedeputeerde Staten hebben voorgesteld drs. J. D. Winsemius te benoemen tot opvolger van de huidige provinciale inspecteur der archieven van Zuid-Holland, 'prof. dr. J. L. van der Gouw. Prof. Van der Gouw heeft aan de universiteit van Amsterdam een taakuitbreiding gekregen en zal daarom per 1 januari 1976 de dienst verlaten. Voor de vervul ling van deze vacature waren er oorspronkelijk vier sollicitanten, van wie er twee direct afvielen en één zicht terugtrok. De heer Winsemius is nu werkzaam als provinciaal inspecteur der ar chieven in Friesland. Van 1969 tot 1972 werkte hij bij de pro vinciale inspectie der archieven in Zuid-Holland. Politiek debat Het politieke seizoen in Voor burg wordt maandag 6 oktober geopend met een bijeenkomst, die nadrukkelijk verder reikt dan het plaatselijk belang. Drie partijen, de WD, D'66 en DS'70 houden op deze avond een zaal debat met als onderwerp 'De strijd om de nuchtere kiezer'. Na de pauze zal ook het publiek uitgebreid in dit bedat worden betrokken. De bijeenkomst wordt gehouden in de aula van de Openbare Dalton Scholenge meenschap aan de Loolaan in Voorburg. Aanvang 20.00 uur. Nieuwe woonwijk Tijdens de vergadering van de commissie planologie in Wate ringen is een ontwerpplan voor de aanleg en bouw van een uit twee delen bestaande nieuwe woonwijk bekend gemaakt. In het ene gedeelte van de wijk zijn 111 woningwetwoningen gepland. In het andere deel rond een centrale gemeenschapsvoor ziening komen 43 goedkope pre miekoopwoningen, 21 duurdere premiekoopwoningen en 28 vru- esectorwoningen. Of deze cen trale voorzieningen een school dan wel een mediseh-cultureel centrum wordt, moet nog wor den vastgesteld. In het ontwerp plan is ook ruimte voor veel groen en speelterreinen gehou den en het autoverkeer zal be perkt zijn in de niéuwe wijk. Als de plannen definitief zijn uitge werkt krijgt de bevolking gele genheid om wensen en aanvul lingen op tafel te leggen. Als de gemeente Wateringen voor deze plannen toestemming krijgt kan volgend jaar begonnen worden met de bouw van deze nieuwe wijk. Meer nieuws uit de regio - pag. 14

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 6