Prins Claus waardeert kerkelijke ontwikkelingswerkers 1 Vandaag IRRITATIE ROND VAN KEMENADE Onzo adressen: Academie Ede wint beroepsprocedure Hervormde hulp voor dr. Mikhail Stern v Veertien (kleine) hotels Toespraak tot gereformeerde diakenen r Regering wil van subsidies aan kerken af Kerkbouwcollecte in geref. kerken Capucci wordt niet vrijgelaten Actie voor tuin in Jeruzalem Conferenties* Geref. zendingsbond bestaat 75 jaar DONDERDAG 2 OKTOBER 1975 KERK - BINNENLAND TROUW/KWARTET 2 Van een onzer verslaggevers x 7 ZWOLLEPrins Claus heeft de gereformeerde diakenen gisteren deelge- geen foljbclS Tekening uit een folder van Gideons. de vereniging De Nederlandse noot gemaakt van zijn waardering voor kerkelijke ontwikkelingswerkers in de derde wereld. 'Bij ontmoetingen met zendelingen en missionarissen treft het mij al tijd, met hoeveel kennis van. eco nomische landbouw en andere za ken. hoe nuchter deze mensen te midden van het ontwikkelingspro ces staan en hoe onbaatzuchtig en opofferend zij hun werk doen', zei de prins. Hij was de eerste spreker tijdens de 84e centrale diaconale conferentie, zoals gewoonlijk voortreffelijk ge organiseerd door het gereformeerd algemeen diaconaal bureau. De conferentie werd ditmaal gehouden in Zwolle. Na prins Cluas sprak de Amster damse predikant D. N. Wouters over honger naar gerechtigheid. Prins Claus had als onderwerp de honger in de wereld. De prins stel de vast dat er maar één oplossing is voor de honger in de wereld, namelijk verhoging van de voedsel- produktie in de arme landen zelf. Hij constateerde bij de ontwikke lingssamenwerking, zoals deze na de oorlog op gang gekomen is, een tekort aan belangstelling voor de ontwikkeling van het platteland. Groene revolutie 'De groene revolutie is maar ten dele een succes geworden', aldus de prins. "Dit heeft ons geleerd dat het probleem van de honger niet alleen technisch, maar ook een sociale, politieke en culturele kwestie is. Daar, waar deze factoren gunstig zijn, heeft dan ook de groene revo lutie plaats gehad, bijvoorbeeld in de Verenigde Staten van Amerika. Jammer alleen, dat we dit maar voor heel weinig landen van de derde wereld kunnen zeggen. Net zoals bij andere, meer sociaal poli tieke revoluties, moet aan bepaalde objectieve voorwaarden voldaan zijn. In feite hadden voorafgaande aan de groene revolutie diepgaande veranderingen in de samenleving van die landen en in de mentaliteit van de mensen, moeten plaatsvin den'. Rol van kerken Prins Claus kent aan de kerken een bepaalde rol toe in het proces van mentaliteitsbeïnvloeding. Maar ook de kerken in ons land hebben een taak. Prins Claus steunde de oproep tot versobering, die thans in de kerken gehoord wordt. 'Er wordt, vooral in kerkelijke kringen, veel over versobering van onze samenleving gesproken. Ik ge loof dat wij daar aan toe zijn. Een versobering, wat onze wijze van leven betreft maar ook een verso bering van onze denkwereld, onze hele culturele basis. Wel moeten wij goed beseffen, dat versobering hier, niet automatisch tot een ver lichting van het leed van het hon gerende gedeelte van de wereldbe volking zal lelden. Ik zie dan ook de betekenis van versobering in onze samenleving meer in die zin, dat zij een geesteshouding tot ge volg zal hebben, dat zij ons meer gevoelig zal maken voor de noden van anderen', aldus de prins. Versobering (Advertentie) DE KINDERDOOP Een artikeltje hierover van de hand van de ln 1953 gestorven Apostel v. d. Hersteld Apostolische Zendingkerk, A. J. Korff. Op aanvraag cn graag tegen vergoeding van portokosten ad. 35 ct. verkrijgbaar bij L. J. Korff Methorsterweg 2 A Rheden - De Steeg. (Postgiro Nr. 1 028 831) Versobering was een van de the ma's van de acht informatiegroe pen, die in de middag gevormd werden. Rondom het thema verso bering verzamelde zich het grootste aantal van de in totaal 825 deelne mers aan de diakenenconferentie. Elke groep had naast een gespreks leider een informant. Die over ge rechtigheid in Oost-Europa kreeg informatie van dr. J. A. Hebly. Hij zette uiteen dat hulp aan de kerken in Oost-Europa vaak. de marxisten sterkt in hun vooroordeel, dat de kerk een verlengstuk van het wes ten is. Hij pleitte voor zorgvuldig gekozen steunprojecten. bijvoor beeld hulp bij opleidingen en bij belverspreiding. Maar dat laatste alleen vla de officiële kerkelijke kanalen. UIT VAN LEZERS - Levensstijl (1) Ik moet erkennen, dat het begrip 'verantwoordelijke levensstijl' mij iets meer aanspreekt dan 'nieuwe levensstijl'. Maar afgezien van wat drs. Mady Thung verder naar voren brengt: was het tactisch juist om het op deze wijze te doen? Zullen velen, voor wie de zaak toch al niet eenvoudig ligt, nu niet gaan den ken: 'die werkgroep doet het blijk baar ook niet goed' en zich bewust of onbewust van de op roep gaan distantiëren? Aan de werkgroep zou ik daarom willen vragen: houd rekening met positie ve elementen van ingebrachte en nog in te brengen kritiek. Maar ga door met het verstrekken van zo concreet mogelijke en zo indrin gend mogelijke informatie. Er wordt mee gewerkt! Rotterdam J. v.d. Berge Levensstijl (2) Een van de kernen waar we naar toe zouden kunnen groeien met de nieuwe levensstijl is volgens mij welzijn, d.i. leven waarin het voor iedereen wel-is. in plaats van wel vaart voor een deel der wereldbe volking. Dit leven is de essentie van ons mens-zijn, en naar mijn mening een waarde die boven de gegeven definitie uitgaat, hoewel het woord zelf duidelijk levensstijl is. Misschien is dit een Innerlijke dimensie die toegevoegd zou kun nen worden aan de uitleg van 'nieuwe levensstijl' die anders voor mij vrij objectief en afstandelijk is en blijft, zodat het opzichzelf een idee wordt, in plaats van een in nerlijke doorleefde levensstijl. Driebergen T. de Kruijf. Wel naar DDR (slot) Ik ben een principiële tegenstander !van de doodstraf en ik kon mij wel vinden in de terechtwijzing van de "regering aan het adres van minis ter Westerterp van wege diens ver blijf in Spanje. Maar intussen za gen we een foto in de krant waarop Ien van den Heuvel (voorzitter HOOFDKANTOOR: Nieuwe Zijds Voorburgwal 276-280. Amsterdam. Tel. 020-220383. Postbus 859. ROTTERDAM-/DORDRECHT: Westblaak 9-11. Rotterdam Tel. 010-115588. Postbus 948. DEN HAAG/LEIDEN: Parkstraat 22, Den Haag. Tel. 070-469445. Posbus 101. ZWOLLE: Melkmarkt 56, Zwolle. Tel. 05200-17030. Postbus 3. Korté. duidelijk geschreven, liefst aan één kant getypte, brieven kunnen worden gestuurd naar: Secretaris Hoofdredactie Trouw/ Kwartet, Postbus 859, Amsterdam. Bij publikatie wordt de naam van de schrijver vermeld. kingsaantal. In 1963 was het ver bruik de helft van dat in 1970. En wie wil beweren dat het leven in 1963 niet goed was in Nederland? Nuttig doel? Ik zie het niet! Kerne nergie mag pas geproduceerd wor den als ons elektriciteitsverbruik aanzienlijk is gedaald en geen al ternatieve opwekkingsmogelijkhe den voor handen zijn. Enschede PvdA) was afgebeeld op een brug in de DDR, daar duidelijk het 'aap. Sp3nje (8) wat heb je mooie jongen' demon- strerend. Als men zich dan realiseert, dat dit land één groot concentratiekamp is. waarvan grenzen afgebakend zijn met prikkeldraad, mijnenvel den en zwaar bewapende vopo's in uitkijktorens dan doet het verwijt van onze regering aan de heer Westerterp op zijn minst enigszins hypocriet aan. Hilversum J. Veldstra. Kerncentrales De gezondheidsraad acht het aan vaardbaar, dat er drie kerncentrales bijgebouwd worden, omdat er 'een nuttig doel' mee gediend is. Met andere woorden, er zijn gevaren aan verbonden, maar vanwege het Maassluis nuttige" doel moeten we die risico's nemen. Het argument van het nut tige doel is onzin! We hebben de SP3ni6 (9) kernenergie niet nodig om in di- rekte levensbehoeften te voorzien. Bovendien is het geschatte elektri citeitsverbruik volgens de elektrici teitsnota van de regering in 2000 toch nog vijf maal zo hoog als in 1970 voor een. naar het zich laat aanzien, vrijwel konstant bevol- Het kabinet loopt te hoop, met de menigte, om te demonstreren tegen de Spaanse doodvonnissen. Bij de algemene afschuw over de vijf do den van Franco gaan onze gedach ten naar de meer dan 500 Neder landse doden per dag via de abor tusklinieken. In Spanje is geen wettelijke waar borg voor de bescherming van het leven en dat is triest'. In Nederland is het ongeboren leven nog altijd wel bij de wet beschermd, maar het doden gaat er evenwel als aan de lopende band om door.. Onder de duidelijke tolerantie van dezelfde overheid, die zo veront waardigd staat te zijn tegen Fran co. Tweeërlei weegsteen is de HERE een gruwel. Ds. H. van Tongeren (ADVERTENTIE) Hoewel Den Uyl goed kan spreken, vind ik zijn optreden in Utrecht niet goed. Die Spaanse politici zijn zeker geen mensen en hun vrouwen en kinderen, daar komt het zeker niet op aan. Er staat geschreven: wie des mensen bloed vergiet, diens bloed zal vergoten worden. Middenmeer Deze week in Hervormd Nederland o.a.; Interview met Boethelezi 0 Op de vuist met Franco 0 Dank u wel uit de So wj et-Unie 0 Koreaanse kinderen in Nederland Dieren zijn niet zo gauw zielig 0 Onderwijs in Nederland - Keuze tussen vrijheid en gebondenheid 0 Gereformeerde synode laat „dialoog-kerk" staan Ik abonneer mij op/vraag een proefnummer van i Hervormd I1 JL Nederland. NAAM: ADRES: WOONPLAATS: GIRONUMMER: TELEF.NR.: ab.prijs 51,— per jaar. Abonnementen kunnen elk ogenblik ingaan. Bon ingevuld In BLOKLET- TERS in envelop (zonder postzegel) verzenden aan: Hervormd Nederland, Antw.nummer 1776, Den Haag. D. Stron Spanje (10) Van een onzer verslaggevers DEN HAAG In ons land zijn er veertien hotels, alle van kleine tot zeer kleine omvang, die geen bijbels in huis willen hebben van de vereniging De Nederlandse Gideons, die als ideaal heeft: j.n iedere hotelkamer een bijbel (en de laatste tijd hieraan toevoegt: in iedere ziekenhuiskamer een bijbel) Dit cijfer halen we uit het pas gepubliceerde jaarverslag van De Gideons (adres: Sportlaan 976, Den Haag). Op 1 januari verleden jaar had deze vereniging in 2.343 hotels in totaal 68.778 bijbel liggen. Eind 1974 waren deze getallen respectie velijk: 2.196 en 66.860. Dat het aan tal hotels lager werd betekent niet dat het verschil gevormd wordt door hotels die nee zeulen tegen De Gideons, dat waren er, zoals gezegd, maar veertien. Er gingen verleden jaar 183 hotels af (er kwamen er 36 bij) en van die 183 bleken er 169 te zijn opgeheven. Het is bij De Gideons niet zo dat ze Van een onzer verslaggevers EDE De gereformeerde sociale academie te Ede heeft de toezeg ging van subsidie met ingang van volgend jaar ontvangen op grond van een beslissing van de Kroon. Staatssecretaris De Jong heeft de school op het scholenplan 1976-1Ö78 gezet, onmiddellijk nadat de beslissing van de Kroon hem bekend was. Hij heeft geen gebruik gemaakt van de mogelijkheid om contrair te gaan. de bijbels ergens afleveren en ver der de boel laten waaien: regelma tig wordt nagegaan hoe de situatie is in de van bijbels voorziene ho tels. Ook daarvan zijn cijfers be kend. In 383 gecontroleerde hotels lagen 7.957 bijbels goed zichtbaar in de kamers en 2.909 in een kast of iets dergelijks. Het aantal door de gasten meegenomen, verdwenen of door de eigenaar afgekeurde bijbels bedroeg: 1.850. In deze hotels wer den in het verslagjaar, bijgeplaatst: 1.353 Nederlandse bijgels, 74 Engel se bijbels en 1.885 meertalige bij bels. Het beroep, dat het bestuur van de academie op de Kroon had gedaan, om alsnog voor rijkssubsidie in aanmerking te komen, is versneld behandeld, zodat het nog net mo gelijk was, dat de beslissing van de Kroon tot stand kwam vóór 1 okto ber, de datum van vaststelling van het scholenplan 1976-1978. De subsidiëring zal volledig zijn, ook voor die studiejaren, die met eigen middelen begonnen zijn. Morgenmiddag ls er in Ede een bijzondere samenkomst van be stuur, directie, docenten en studen ten. Zwolle Teleurstelling is er in Zwolle, waar de vrijgemaakte gereformeerde so ciale academie nog steeds wacht op een uitspraak in de beroepsproce dure, die deze academie reeds een jaar eerder dan Ede bij de Kroon aanhangig had gemaakt. De kans, dat de Zwolse academie nog op het scholenplan 1976-1978 zal worden geplaatst, is daarmee erg klein ge worden. Deze academie draait reeds drie jaar ongesubsidieerd (Ede één jaar), waarvoor in vrijgemaakte kring jaarlijks ruim een miljoen bijeen wordt gebracht. Zwolle heeft echter 150 studenten, tegen Ede 225 en men veronderstelt, dat dit ver schil een rol kan spelen. Ook is er bij de behandeling van de onder wijsbegroting 1975 in de Tweede Kamer door meer kamerleden ge pleit vo or Ede, dan voor Zwolle. Afkoop voorgesteld Van een verslaggever DEN HAAG De regering heeft besloten de subsidie aan kerkgenootschappen af te ko pen. Deze afkoop, werd mogelijk door de grondwetsherziening 1972. De prin cipiële en praktische bezwaren te gen de subsidiëring, die in 1969 door het kabinet De Jong zijn ge noemd, worden door de huidige re gering gedeeld. Aan de commissie - Verdam is verzocht de voorberei ding van een wetsontwerp inzake de afkoop te hervatten. Tegelijk met dit wetsontwerp zal de kerken een uiteenzetting over de mogelijk heden en onmogelijkheden van een subsidieregeling worden toegezon den. Dit heeft minister Duisenberg de Tweede Kamer meegedeeld. De uitkeringen aan traktementen, kindergelden en pensioenen bedra gen nu ruim 3,5 miljoe gulden per jaar. Deze subsidie dateert uit de tijd, toen de overheid 'geestelijke goederen' in beslag nam, maar zich tegelijk verplichtte te zorgen voor het levensonderhoud van de predi kanten. Sinds 160 jaar zijn de uit keringen echter goeddeels 'bevro ren'. Reeds in 1946 installeerde minister Lieftinck de commissie - Van Wal- sum om te bezien of het zogenaam de - zilveren koord' tussen de staat en een aantal kerken kan worden afgekocht. Het bleek een zeer inge wikkelde zaak. UTRECHT Aanstaande zondag wordt in de gereformeerde kerken de landelijke kerkbouwcollecte ge houden. De stichting steun kerkbouw (SSK) hoopt, dat deze collecte 850.000 gul den zal opbrengen. Alleen dan is de financiering van de twaalf kerk- bouwprojecten, die thans bij SSK zijn ingediend, verzekerd. Vorig jaar bracht de collecte 613.000 gul den op. In een brief aan de kerkeraden schrijft SSK, dat hoewel de periode van de grote aantallen nieuwe kerkgebouwen voorbij is, er nog steeds plekken zijn dn nieuwe stadswijken en in dorpen, die sterk uitbreiden, waar een nieuwe kerk nodig is en ook een beetje hulp in de bouwkosten. Van april 1973 tot april 1975 ver leende SSK hulp aan de bouw van 35 gereformeerde kerken en kerk centra. Daarvoor werd ruim een miljoen gegeven aan bijdragen in eens, bijna drie ton aan subsidies om kerken te helpen in te hog rentelasten en bijna vier ton aan leningen. In totaal komt het neer op 1,8 miljoen. SSK financiert de'hulp uit af lossin gen van leningen, die in het verle den aan kerken werden verstrekt (dat is zori 'vier ton per jaar), uit legaten en giften en uit de jaar lijkse kerkbouwcollecte, die vorig jaar te weinig opbracht om de kos ten te dekken. Kliekjesgeest Nu gebleken is dat er onder het Nederlandse publiek jammer ge noeg (voorlopig?) geen animo is de vakantiereizen naar Spanje te an nuleren, stel ik voor van de nood een deugd te maken en de verdruk ten in dat land ook mee te laten profiteren van het toerisme dat momenteel voornamelijk dient om het regiem ln stand te houden. De belangen van het Spaanse volk worden verdedigd door de politieke groeperingen en verzetsgroepen die momenteel ondergronds zijn: daar zou het geld dus naar toe moeten gaan. Het geld zou bijeen gebracht moeten worden door de vakantie reizen naar Spanje bijvoorbeeld met 5 procent in prijs te verhogen. Amsterdam J. K. Verhoeff Spanje (11) AAN AAN ALLE SINTERKLAZEN IN NEDERLAND! U zult - als Sinterklaas - wel met hetzelfde probleem zitten als ik. Straks vertrekken we weer uit Spanje en we proberen iets van het goede leven aan kleine en grote mensen te laten zien. Ons bestaan als Sinterklaas vindt zijn basis in het geven aan die, die oorspronke lijk te weinig levensmogelijkheden hadden. We geven van het vele en goede dat wij hebben om het leven goed te laten zijn en daarbij vieren we feest. Het is voor mij onmoge lijk geworden om die uitgangspun ten in het Spanje van nu te vin den, een land waar het regiem ge richt is op de dood. Ons vertrek uit Spanje moet dus een VERTREK VOORGOED worden: bij aankomst straks ergens i n Nederland zullen we statenloos zijn. Groede F. A. Bergwerff Dominee Groenenberg heeft groot gelijk met zijn afschuw van het vormen van gelijkgestemde groep jes ter synodevergadering. Hij gaat dan het liefst zitten bij mensen, die hij niet kende en vindt dat behalve nuttig ook prettig. Nou. dat is geen wonder !Dominee Groenen berg is een der bonzen binnen de hervormde kerk en bovendien een geestig man Hartelijk welkom dus! Maar op gemeente- en wijkavonden is daar moed voor nodig!, Ben je 'van de bond', dan vinden de vrij zinnigen je griezelig. De confessio nelen zijn dan niet zó eng, maar begrijpen is er toch niet bij. De orthodoxen, vooral ln de kleinere steden en de plattelandsgemeenten zijn misschien nog het ergst. Zo'n clubje is werkelijk ondringbaar. Je wordt weggekeken. Gelukkig wordt in het orgaan van de Gereformeer de bond aangedrongen op verande ring van houding ten opzichte van vakantiegasten die de dienst bezoe ken. Naarden M. P. D. ter Braake-de Waal MEDEDELING. Het aantal binnenkomende brieven over het onderwerp 'Spanje is zo groot, dat we er voor deze rubriek een keus uit moeten doen. We za gen ons zelfs genoodzaakt een met 'Sinterklaas' ondertekende inzending terzijde te leggen. SECR. HOOFDRED. DEN HAAG Het moderamen van de hervormde synode heeft een ge sprek gehad met Victor Stern, zoon van de in een Russisch werkkamp gevangen zittende Joodse arts dr. Mikhail Stern. Het moderamen heeft toegezegd, opnieuw autoritei ten in de Sowjetunie te benaderen, zoals het al eerder deed ten behoe ve van dr. Stern. Dr. Stem werd vorig jaar mei gear resteerd na verzoeken om naar Is- aël te mogen emigreren, en nadat hij met zijn vrouw geweigerd had hun meerderjarige zoon in op dracht van de Russische geheime dienst KGB te verbieden, vast te houden aan het verlangen naar Is raël te gaan. Hij werd veroordeeld tot acht jaar werkkamp. Zijn beide zoons kregen wel een visum, waar van zij tenslotte noodgedwongen gebruik hebben gemaakt. De vrouw van dr. Stern is in kommervolle JERUZALEM (Reuter) De Isra ëlische regering heeft besloten, niet in te gaan op verzoeken van kerk leiders, om aartsbisschop Capucci van Jeruzalem vrij te laten. Zondag was de Libanese aartsbisschop Ha- dad in Jeruzalem aangekomen om hij de Israëlische regering ten gun ste van Capucci te bemiddelen. HET WAS TE VERWACHTEN Het was te verwachten. Toen het kind zijn intree deed in de Televi- siereklame was te verwachten dat hiermee een totaal ndeuwe ader van mogelijkheden was aangeboord. We hebben het broodjongetje, op zich zelf vertederend, toen kregen we het kind bij dat aanrecht, dat best een schat je kan zijn, maar dat men gemakkelijk voor het leven onge lukkig maakt met zo'n tekst, maar nu zijn we weer een stap verder. De Nederlandse Middenstands Bank ontziet zich niet om ons te kon- fronteren met opnieuw een diertje van een kind, maar dat nu nota bene de diirekteur van de bank wil spreken omdat ze meer centjes rente wil hebben dan haar vrien dinnetje! 't Is eigenlijk heel goed dat de NMB dit gedaan heeft, want dan zal meteen voor ieder welden kend mens de grens bereikt zijn en misschien dit hele misbruik van kinderen in de wereld van de STER-reklame eens goed aan de orde kunnen komen. Hebben onze banken het dan zo moeilijk, dat ze zelfs zoiets te baat moeten nemen om aan klanten te komen? Hier is m.i. de grens overschreden, 't Is bepaald onsmakelijk om een kind op deze wijze al uiting te laten geven aan iets dat ons en zeker anderen nu juist de das om doet, ni. de steeds groeiende begeerte naar meer centjes. Dat maakt ons nu juist zo hard en zo moeilijk in de hand van Hem die ons wil leren dat het niet om de centjes gaat maaT om menselijkheid en zorg voor elkaar. omstandigheden in Rusland achter gebleven. .Dr. Stern zelf, zojuist ontslagen uit het hospitaal, zal een dezer dagen zijn werk als arbeider in de me taalgieterij in het kamp hervatten. Zijn gezondheidstoestand kan nog steeds kritiek worden geacht. Het moderamen van de synode vraagt, bemoedigende brieven te zenden aan mevrouw Ida Stern, Ulitsa Osi- penko 7, k.v.9, Vinnitsa (Ukr.SSR), USSR. LEIDEN De vereniging voor bij belstudie in Israël 'Beth Shalom' en het zendingswerk 'Middernachts- roep' (gironummer 409200) te Lei den) hebben een gezamenlijke fi nanciële actie opgezet om daadwer kelijke solidariteit te betonen met Israël door een bijdrage te leveren aan de opbouw van Jeruzalem. De opbrengst van de actie is be stemd voor de aanleg van een ar cheologische tuin langs de stads muren, tussen de Sionspoort en de Mestpoort. Een eerdere actie van beide organi saties, 'Snelle hulp aan Israël', bracht bijna twee miljoen op ten behoeve van een revalidatiecen trum voor oorlogsinvaliden en de leniging van nood van oorlogswe- duiwen en wezen. NED. HERV. KERK Beroepen te Zijderveld (toez.): E. Tromp te Daarle. Aangenomen naar Vriezenveen: E. Kempenaar te Werkendam; naar Gouda: J. H. Gijsbertsen te Boven- Hardinxveld. Bedankt voor Gameren, Wezep en Sommelsdijk: J. Westland te Schoonrewoerd. GEREF. KERKEN (VRIJG.) Beroepen te Rouveen: J. C. Post te Den Helder, GEREF. GEMEENTEN Bedankt voor Beekbergen: P. Blok te Dirksland. 0 Literaire dag voor gereformeer de gezindte. Zaterdag 11 oktober van 10 tot 4 uur in een zaal van de gereformeerde kerk te Barneveld. Bedoeld voor auteurs en geïnteres seerde lezers. Sprekers Hans Werk man over Willem de Mérode en H. J. van Maanen over de oorzaken, waarom het prot. chr. schrijvers kamp zo weinig romans van goed literair peil voortbrengt'. Ini. Jac. Overeem, tel. 03429-2563. 0 Zendingsdagen van de Neder landse zendingsraad, 11 oktober te Hoogeveen en Eindhoven, 18 okto ber Leeuwarden en Vc^rburg, 25 oktober Utrecht en Etten-Leur, van 10 tot 4 uur. Thema 'Jezus Christus maakt vrij en brengt bijeen' (Nai robi). Opg. en inl.: tel. 020-717654. Van een onzer verslaggevers ZEIST Vrijdag 6 februari 1976 zal het 75 jaar geleden zijn, dat de gereformeerde zendingsbond in de Nederlandse hervormde kerk werd opgericht. Dit feit zal worden her dacht op de avond van deze dag in een samenkomst in de Domkerk te Utrecht, onder leiding van GZB- voorzitter ds. J. de Lange uit Hui zen. Ds. J. H. Vlijm uit IJsselmui- den zal het meditatieve gedeelte verzorgen en prof. dr. C. Graafland heeft in principe toegezegd, te zul len sprsken over de taak en de positie van de gereformeerde zen dingsbond. (Advertentie) De Tijd volgde het spoor van onderwijsminister en -hervormer Jos van Kemenade, verantwoordelijk voor veel blauwe plekken op de (lange?) tenen van het confessioneel onderwijs Herman van Run op ARP-Partijdag: Antirevolutionairen worstelen altijd Monumenten-jaar 1975: twee kostelijke boeken en een terugblik door Ben Kroon Wereldrecordhouder Jos Hermens in een verfrissend interview En ook Tim Krabbé, Ollie B. Bommel en Herman Pietèr de Boer. "\A7z^^VKIorl rloTiirl hoop'm los (1.80> of abonneer u: 020 - 233984 V VtiOJXxJlCiLj. Uv JL Ijli ('n proefabonnement van 8 weken kost maar 10,-)

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 2