Peek &Cloppenburg Onderzoek misbruik van de WW Kunt met wat dubbeltjes ver komen? Westerterp vindt reis naar Spanje niet verstandig Uitslagen loterij voortaan vroeger DONDERDAG 2 OKTOBER 1975 TROUW/KWARTET 17 Van onze sociaal- economische redactie DEN HAAG Staatssecretaris Mertens heeft een onderzoek laten instellen naar mogelijk misbruik van de WW door ama teurkampioen wielrennen Ge vers en door ex-Ajax-trainer Kraay. De WW-uitkering voor Gevers is intussen omgezet in een voorschot. Kraay bleek nog geen WW te hebben aange vraagd. Aanleiding tot het onderzoek waren vragen van het VVD-kamerlid Keja. Die verbaasde zich erover dat vol gens berichten Gevers in de WW liep en Kraay met het Ajax-bestuur had willen overeenkomen in de WW te gaan. Hoewel sommige mensen blijken te menen dat men zich vrijwillig voor WW kan aanmelden, heeft een werkloze uitsluitend recht op WW wanneer hij onvrijwillig werkloos is. dus tegen zijn zin door zijn werkgever is ontslagen. Deze bepa ling kan echter worden ontdoken wanneer werkgever en werknemer •i in feite ontslag overeenkomen, maar het bij de WW-instantie 'n 'bedrijfsvereniging' doen voorko men of er sprake is van onvrijwillig ontslag. De WW geeft een werkloze recht op een uitkering van tachtig procent van het laatstverdiende loon. Iemand die vrijwillig ontslag neemt heeft hoogstens recht op bij stand (maximale norm: netto mi nimumloon). Voorschot - De WW-uitkering voor Gevers werd omgezet in een voorschot toen bleek dat zijn. werkgever een tegelhandel in Schijndel tevens sponsor was van de wielerclub van Gevers. Deze tegelhandel had Ge vers per 1 mei van dit jaar ontsla gen, omdat er, werd meegedeeld, minder te doen was in het bedrijf. Gevers stemde met dit ontslag, vol gens opgave, niet in. Volgens som mige berichten zou het. ontslag evenwel min of meer zijn overeen gekomen, met'de bedoeling dat Ge vers de tijd volledig zou kunnen gebruiken voor zijn wielertraindng. Git het onderzoek bleek overigens dat Gevers herhaalde pogingen heeft gedaan om een nieuwe baan te vinden, zonder dat het tot een nieuwe baan is gekomen. (Het recht op WW vervalt wanneer de werkloze een hem passende baan, al dan niet aangeboden via het arbeidsbureau, weigert. Het recht vervalt dus wanneer blijkt dat de werkloze geen enkele moeite doet nieuw werk te vinden). Geen Over de periode dat Gevers, vanwe ge zijn wfelerwerk, in het buiten land verbleef, werd overeenkomstig de regels geen WW uitgekeerd. De bedrijfsvereniging stelt nu een na der onderzoek in naar de ontslagre den die Gevers' ex-werkgever had opgegeven. Staatssecretaris Mertens benadrukt daarom dat thans nog niet kan worden gesteld dat Gevers misbruik of oneigenlijk gebruik maakt van de WW. Aangezien Kraay geen WW heeft gevraagd, kan er van misbruik of oneigenlijk gebruik door hem geen sprake zijn. Wel deelt Mertens mee dat in een vergelijkbaar eerder ge val WW werd geweigerd aan een oefenmeester die werd ontslagen omdat hij niet kon accepteren dat zijn bevoegdheden door het bestuur werden beknot. Volgens de be drijfsvereniging was hier namelijk geen sprake van onvrijwillige werk loosheid. DEN HAAG Minister Westerterp meent dat het verstandiger was ge weest als hij vorige week niet naar Madrid was gegaan. Dit blijkt uit het antwoord dat minister-president Den Uyl mede namens de ministers Westerterp en Van der Stoel gisteren heeft gege ven op vragen van het Tweede Kamerlid Van Thtjn, voorzitter van de fractie van de PvdA. Volgens premier Den Uyl is er, nadat minister Westerterp besloten had een congres van Europese mi nisters van verkeer in Madrid bij te wonen enkele malen contact ge weest met minister Van der Stoel. Voordat mr. Van der Stoel naar New York vertrok, werd afgespro ken dat minister Westerterp zich nog nader zou oriënteren over wat de andere Europese ministers zou den doen en dat hij zo nodig pre mier Den Uyl zou consulteren. Na maandag 22 september nog nadere Informaties te hebben verkregen, besloot minister Westerterp, zonder voorkennis van de premier, wel naar Madrid te gaan. Zoals bekend bleek hij daar de enige Europese minister. Donderdagmorgen 25 september heeft premier Den Uyl met minis ter Westerterp een telefoongesprek gehad over de bezwaren tegen diens aanwezigheid in Madrid, en is hij vervroegd teruggekeerd. DEN HAAG De tv-uitzendingeo van de trekkingsuitslagen van de staatsloterij zijn voortaan van kwart voor zeven tot tien voor ze ven. Dit heeft het ministerie van financiën gisteren meegedeeld. Ook In het prijzenpakket ls met ingang van 1 oktober een wijziging gekomen. In de eerste trekking worden de twee extra prijzen van 50.000 gulden met bijbehorende prijzen van 1000 gulden vervangen door 100 prijzen van 75 gulden in elke serie. psssst! niet verder vertellen hoor: maar u kunt het zeker als u jor wat duppies *n krantje koopt i dat even lekker doorleest- Wijde jas met verlaagde mouwinzet. Bruin en groen. Donegal tweed. Mt 38 t/m 48. ^IQ Tweed jas met raglan mouwinzet en schouderpas. In groen, bruin en blauw. Mt.36 t/m 44. |7Q Donegal tweed jas. Halve raglanmouw en strikceintuur. In o.a. groen en bruin. Mt.34 t/m 42. |4Q.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 17