Vier gezellige Friesche iv koffiemokken. Frazier gesloopt door Muhammed Ali Wereldtitel voor Ceulemans Spelers staakten wegens executies Uitdager stopt na veertien ronden Vijf Nederlanders in Landenprijs Geen training bij Atletico Bilboa Douwe Egberts koffie...lekkere koffie. DONDERDAG 2 OKTOBER 1975 BINNENLAND TROUW/KWARTET 16 Joe Frazïer (rechts) incasseert in de dertiende ronde een serie slagen van Ali. Van onze sportredactie MANILLA Het was tenslotte onthutsend om te zien. In de veer tiende ronde van het gevecht om de wereldtitel boksen in het zwaargwicht, gaf Muhammed Ali zijn tegenstander een afstraf fing, die scheidsrechter Carlos Padilla jr. had moeten afbreken. Joe Frazier stond nog overeind, maar dat was dan ook alles. Ter wijl een normaal mens nauwelijks één mokerslag van Ali zou over leven, bleef Frazier incasseren tot zijn gezicht tenslotte nog slechts in de verte leek op dat van een mens. Terecht werd het gevecht na die veertiende ronde gestaakt. Frazier was gesloopt als seerde niet alleen. Hij deelde ook uit. Tegen zijn gewoonte in erken de Ali na afloop, dat hij moe was, dat zijn hele lichaam pijn deed en dat hij op zijn minst twee keiharde klappen van Frazier had moeten Incasseren. 'Hij is groots', aldus de titelhouder. 'Echt groots. Ik had niet gedacht dat hij tot zoiets in staat was'. En er direct achteraan: 'Ik was zo moe, dat ik bijna met de gedachte heb gespeeld om aan het eind van de veertiende ronde zelf op te geven. Maar zover is het niet gekomen. Kampioenen geven nooit op'. De eerste tien ronden was er van enig krachtsverschil nauwelijks sprake. Frazier nam in zijn con stante achtervolging van de we reldkampioen drie klappen om er een uit te delen. Maar die ene bleek effectief. Zoals de linkse hoek. die All letterlijk door elkaar schudde in de zesde ronde. Die treffer maakte een einde aan de clowneske opvoeringen, die Ali zich tot dan toe had gepermitteerd. De kampioen moest terugvallen op zijn bekende danspasjes om buiten het bereik van de stootkracht van Fra zier te blijven. Die dansende bewe gingen ontnamen echter ook de kracht aan zijn eigen slagen. De 'vlieg als een vlinder-acties' werden dan ook afgewisseld met perioden, waarin All met belde be nen op de grond bleef staan om alle 101,6 kg. van zijn gewicht in zijn slagen te leggen. Maar zelfs dat was niet voldoende om Frazier definitief af te stoppen. Naarmate de boksers vermoeid raakten, begon hun taktlek meer en meer op die van ordinaire straatvechters te lij ken. Frazier werd er het slachtoffer van. Ali erkende na afloop: 'Hij kan iedereen verslaan. Behalve mij'. Frazier zei met dichtgeslagen ogen te hopen op een revanche. Daar is echter weinig kans op. Hoewel All in de eerste ogenblikken na zijn overwinning riep: 'Er is een beste kans dat jullie Ali voor de laatste keer in de ring hebben gezien', smeden de grote boksbazen op de achtergrond alweer plannen voor een 'nieuw gevecht van de eeuw' om nog meer dollars dan nu al het geval was. Men denkt daarbij aan een gevecht All-Foreman of Ali Norton. Maar inmiddels is een nieuwe uitdager op de lijst versche nen: de Cubaan Teofilo Stevenson, die van Fidel Castro verlof heeft gekregen om professional te wor den. ANGERS (ANP) Vijf Nederlan ders zullen zondag in Angers star ten in de Grote Landenprijs, een tijdrit over 90 kilometers. Bij de 22 deelnemers zijn zeven amateurs. Het Nederlandse contingent bestaat uit Roy Schuiten, die vorig jaar winnaar werd in een tijd van iets meer dan twee uut, Fedor en Nidi Hertog, Joop Zoetemelk en André Gevers, wereldkampioen bij de amateurs. De startvolgorde voor deze tijdrit is: Jacques Desportes (Fra-ama- teur), André Corbeau (Fra), Harry Viljatis (GBr-amateur), Nidi den Hertog (Ned), Bernard Quilten (Fra-amateur). Patrick Perret (Fra). Jacques Bossis (Fra-ama teur). Bernard Croyet (Fra), Jörgen Marcussen (Den-amateur). Bernard Hinault (Fra), Fedor den Hertog (Ned), Michel Laurent (Fra). Jean- Luc van den Broucke (Bel). Gilbert Bisschoff (Zwi-amateur), Yves He- zard (Fra>. André Gevers (Ned- amateur), Regis Ovion (Fra). Dirk Baert (Bel), Joop Zoetemelk (Ned). Bernard Thevenet (Fra), Luis Oca- na (Spa), Roy Schuiten (Ned). bokser en als menselijk wezen. In die veertiende ronde bemerkte Muhammed Ali dat zijn tegenstan der te vermoeid was geworden, ook toen al teveel had moeten incasse ren. Er zat geen kracht meer achter zijn stoten en de nauwkeurigheid was verdwenen. Vanaf dat moment begon de langere All hem te besto ken. Alsof hij op een zandzak aan het oefenen was. En terwijl velen uit het 25.000 koppige publiek rie pen om de strijd te staken, liet de scheidsrechter door gaan. Uiteindelijk waren het de helpers van Joe Frazier die een einde maakten aan de strijd. Eddie Futch, vriend en trainer van de uitdager, zei Padilla om Ali tot winnaar uit te roepen. Futch: 'Joe kon niet meer zien. Daarom gaf ik de scheidsrechter een seintje'. Fra zier zelf had op dat moment nog door willen gaan. In de kleedka mer, de dichtgeslagen ogen verber gend achter een donkeren bill, ver telde Frazier dat hij er van over tuigd was dat hij op punten voor stond. Een andere verkeerde taxatie van de Amerikaan. De scheidsrech ter en de twee juryleden, hadden allen Muhammed All een voor sprong gegeven. Respectievelijk 66—60, 66—62 en 67—62. Ali wierp zich bij het horen van de uitspraak languit op het canvas, zoals hij dat ook deed bij voor gaande gevechten. Er was weinig twijfel dat de kampioen doodver moeid was. In hun eerste twee ge vechten, die 27 ronden omspanden, was Ali als enige neergegaan in de vijftiende ronde van hun eerste confrontatie toen beiden nog onge slagen waren. Frazier weigerde woensdag neer te gaan, hoewel hij daarmee veel misschien wel blij vend onheil had kunnen voorko men. Voor Ali moet de overwinning een van de meest bevredigende uit zijn loopbaan zijn. Beter zelfs dan de overwinning in de achtste ronde, waarmee hij George Foreman acht maanden geleden de titel afhandig maakte. Het was het 51ste gevecht van de 33-Jarige kampioen. Zijn 49ste overwinning en zijn 35ste knok out. De keerzijde van zijn prestatielijst telt slechts twee ne derlagen: eenmaal tegen Frazier en eenmaal tegen de man; die hij nu wellicht zal ontmoeten Ken Nor ton. Het was de vierde maal in minder dan een jaar dat All zijn titel verdedigde. Zijn voorgaande slacht offers waren Chuck Wepner, Ron Lyle en Joe Bugner. Voor de bitter teleurgestelde Frazier betekent deze derde nederlaag uit zijn carrière (twee tegen All en een tegen Fore man) wellicht het eind van zijn bokscarrière. Beide boksers hebben aan hun onderlinge confrontaties miljoenen verdiend. Voor het ge vecht in Manilla was Ali zeker van 4,5 miljoen dollar en Frazier van 2 miljoen dollar. In de bloedige confrontatie van woensdag heeft Ali niet kunnen verbloemen, dat hij als bokser op de terugweg is. Een enkele keer danste hij nog als weleer, daagde hij Frazier uit dichterbij te komen. Maar hij moest veel rust nemen. Vooral nadat zijn openingsoffensief van de eerste vijf ronden de uitda ger volstrekt onberoerd had gelaten. De precisie van zijn slagen bleef echter tot aan het einde van het gevecht intakt. Daarmee sloopte hij uiteindelijk de krachten van Fra zier, die in het hele duel nooit een pas achteruit ging en daar de tol voor betaalde. Hét beeld van de alsmaar inkomen- de,:Frazler 'en de terugwijkende All wds overheersend. Behalve op de momenten dat Ali tegen de touwen geleund kracht had verzameld voor eert tegenreactie. Die dan als een donderbui over Frazier heen ging. Maar de kleinere uitdager incas- LA PAZ (AFP/ANP) De poging van Rini' van Bracht, om Nederland na 42 jaar weer een wereldtitel bij de driebanders te bezorgen is op het laatste moment mislukt. Door dat de 28-jarige Waalwijker zijn laatste en beslissende partij tegen Raymond Ceulemans kans loos verloor (33-60 in 38 beurten), blijft Robijns de enige Nederlander, die ooit 's werelds sterkste drieban- der was. Robijns behaalde de titel in 1930, 1932 en 1933. Van Bracht, die de finale begon met een voor sprong van één punt, eindigde in La Paz op de tweede plaats. De Nederlandse titelhouder, die met Ceulemans Europa vertegenwoor digde, heeft opnieuw in een zwaar titeltoernooi aangetoond bij de We reldtop te horen. Van Bracht werd vorig jaar moeizaam nationaal kampioen in Bergeyk, toen hij op grond van een beter algemeen moyenne boven Tiest Brosens fi nishte. In de strijd om de Europese titel te Rotterdam bewees hij zijn klasse. Toen versloeg hij Raymond Ceulemans, maar door verrassende nederlagen tegen Scherz en Bro sens, palmde de Belg toch nog de titel in. In de anderhalve week te La Paz, slaagden slechts de Japanner Yos- hlhara en Ceulemans er in de Waalwijker af te stoppen. Yoshiha- ra bereikte een remise. Rini van Bracht leverde zijn opmerkelijkste prestatie tegen titelhouder Ko- bayashi, die hij versloeg: 60-50. De triomf op de Japanner had nog een andere positieve uitwerking voor Van Bracht. Kobayashl, ge tergd door zijn nederlaag tegen de Nederlander, haalde zijn gram uit gerekend tegen Ceulemans. De Belg, die in La Paz ruimschoots boven de 'een' draaide, ondervond de ware kracht van Kobayashi, die RAYMOND CEULEMANS: aanval van Van Bracht afgeslagen'. in 46 beurten de 60 caramboles volmaakte. Ceulemans kwam niet verder dan 37. Door deze ontwikkelingen kwam Van Bracht één punt voor op de Belg. Een remise was genoeg om de wereldtitel naar Waalwijk te bren gen. Het is er niet van gekomen. Met een serie van 15 als hoogte punt herstelde Ceulemans zijn mis stap tegen Kobayashi. Voor Rini van Bracht, die zo dicht bij het 'goud' was, bleef de tweede positie over, vópr Kobayashi. Waarschijn lijk meer dan hij had verwacht. Ceulemans, die voor de twaalfde keer de wereldtitel veroverde, is nu defnitief gewaarschuwd. Rini van Bracht, die opgewekt naar het voor hem onbekende Bolivia vertrok, keert naar Nederland terug met de wetenschap, dat hij, ondanks zijn forse nederlaag in de directe con frontatie, van het fenomeen uit Mechelen weinig meer heeft te vre zen. BILBAO In de geschedenis van liet Spaanse voetbal heeft zich dinsdag een uniek feit voorgedaan. De spelers van Atletico Bilbao weigerden te trainen als teken van solidariteit met de arbeiders, die in de Baskische provincies Guipuzcoa en Biskaje staken om te pro testeren tegen de executie van vijf. activisten van de ETA en de FRAP. Atletico Bilbao, dat uitkomt in de eerste divisie van het Spaanse voet bal, is de enige ploeg uit de hoogste afdeling, die zijn spelers betrekt uit de eigen omgeving. Het voorbeeld van de spelers van Atletico is gevolgd door hun kameraden van dé club Bilbao Atletico, die in de derde divisie speelt. Zondag reeds droegen twee spelers van de eveneens Baskische club Santander rouwbanden tijdens de wedstrijd tegen Elche. Bij onder vraging door de politie verklaarden zij de banden te hebben gedragen als teken van rouw 'wegens de dood van een vriend'. De Vereniging van Contractspelers (VVCS) en de Vereniging van Oefenmeesters in Nederland (WON) hebben de Nederlandse voetbal clubs opgeroepen geen contracten meer af te sluiten voor vriend schappelijke wedstrijden tegen Spaanse teams. De oproep kwam als protest tegen de executies in Spanje. De VVCS en WON zijn aangesloten bij het NW. Er werd door belde verenigingen op gewezen dat de ontmoetingen voor de door UEFA georganiseerde toernooien wel door kunnen gaan, omdat het Inter nationale competities betreft. Vast staat wel dat Ajax nog een vriendschappelijke wedstrijd in Spanje zal spelen. Bij de transfer van Johnny Rep naar Valencia werd namelijk ook overeen gekomen dat Ajax nog dit seizoen voor een vriendschappelijk treffen naar Valencia zoü gaan. Als gevolg van het verminderde olieverbruik en het daaruit voort vloeiende overschot aan ladingcapaciteit heeft ook de Kon. Shell der tien olietankers moeten opleggen. Drie daarvan liggen in Lamlash (Schotland). De Shell-mottenballenvloot in het Verre Oosten (Brunei Baai) Is inmiddels uitgegroeid tot tien schepen. Het opleggen gebeurt in speciaal daarvoor gekozen fjorden en baaien, tvaar de schepen geen gevaar voor de scheepvaart opleveren. Alvorens daar ligplaats te kiezen, worden dé tankers zorgvuldig gasvrij ge maakt. Op de foto tankers in de Brunei Baal. Een complete set van vier originele mokken van Villeroy Boch-porselein, gedecoreerd met oud-Friesche koffie-situaties en met grappige, ouderwetse koffie-rijmpjes op de achterkant; IJ krijgt deze vier koffiemokken voor f 8,75 2 &*fe-yrouwtjes'. Die knipt u gemakkelijk uit de yporkant van het D.E.-pak. Doen,dus. A Is u van koffie en gezelligheid houdt. Zokrijgtudeze originele koffiemokken in uw he:it. Voor f 8,75 2 'D.E.-vrouwtjes' kunt u de complete set meteen ophalen bij een van de D.E.-geschenkencentra. Deze zijn gevestigd in Amsterdam, Arnhem, Eindhoven, Den Haag, Heerlen, Joure, Rotterdam en Utrecht. U kunt ook het bestelformulier, dat iiji de winkel voor u klaarligt, opsturen. Of u gebruikt de bon die u hieronder vindt. serveero 1. Vul deze bon in blokletters in. 2. Voeg bij deze bon twee 'D.E.-vrouwtjes' - u vindt deze op de voorzijde van elk pak D.E.-koffie. 3. Stuur deze bon -f 2 'D.E.-vrouwtjes' en (indien u niet per giro hetaalt) een betaalcheque van f 8,75 in een gefrankeerde envelop naar Doüwe Egberts, Eriesche koffiemokken, Postbus 2076, Utrecht. Betalingswijze: door bank- of girobetaalcheque a f 8,75 met vermelding ,'Friesche koffiemokken' in te sluiten bij deze bon, of door f 8,75 apart over te maken oo giro 79900 t.n.v. Douwe Egberts, met vermelding 'Friesche koffiemokken'.Binnen enkele weken krijgt u de mokken thuisgestuurd. Ik betaal d.m.v.[Z] bijgaande cheque of f~1 per giro. Öe Koffie word* gezet jeweetdatigoedisnöc

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 16