Feyenoord-defensie zwak Ontluistering geheel voltooid Schiettent bij PSV: 8-0 Den Haag uitgefloten Ajax scoort veel maar overtuigt weer niet EUROPA CUP I EUROPA CUP II UEFA CUP „Ik ben net overgegaan op AmrOmaat- Sparen. Ze schrijven van nu af aan elke maand automatisch 200 gulden van m'n salarisrekening over op een aparte R-n Amro Spaarrekening. Anders wordt 't toch maar weer slappe hap. Verstandig,hè?" DONDERDAG 2 OKTOBER 1975 SPORT TROUW/KWARTET 13 le duel 2e duel FC Ziirich (Zwi)-Ujpest Dosza (Hong) 01 51 Dinamo Boek (Roem)-Real Madrid (Sp) 14 10 St. Etienne (Fr)-KB Kopenhagen (Den) 20 31 Bohemians (Ierl)-Rangers (Schotl) 1—4 11 Derby County (Eng)-Slovan Brat (Tsj) 01 30 Kuopio (Finl)-Ruch Chorzow (Pol) 05 22 Fenerbahce (Turk)-Benfica (Port) 07 10 PSV (Ned)-Linfield (N-Ierl) 2—1 8—0 Bayern (WDld)-'Jeunesse d'Esch (Lux) 50 31 Viking Stavanger (Noor)-RWDM (Belg) 23 01 Wacker (Oost)-Borussia MG (Wdld) 1—1 1—6 Juventus (It)-CSKA Sofia (Buig) 12 20 Hajduk Split (Joeg)-Floriana (Malt) 50 30 FC Magdeburg (DDR) -Malmö FF (Zwe) 12 21 (Malmö w.n.s.) Akranes (IJsl)-Omonia (Cyp) 12 40 Dinamo Kiev (Rusl)-Olympiak (Griek) 22 10 le duel 2—0 4—1 2—0 FC Den Haag (Ned)-Vejle (Den) Stal Rzeszow (Pol)-Skeid (Noor) Celtic (Schotl)-Valur (IJsl) Coleraine (N-Ierl)-Eintracht Fr (WDId) 15 Anderlecht (Belg)-Rapid Boek (Roem) 01 La Valetta (Malt)-Haladas (Hong) 07 Anorthosis (Cyp)-Ararat Yerevan (Rusl) 09 Atletico Madrid (Sp)-FC Basel (Zwi) 21 Sachsenring (DDR)-Panathink (Griek) 00 Slavia Sofia (Buig)-Sturm Graz (Oost) 13 Diurgaarden (Zwe)-Wrexham (Wal) 12 Fiorentina (It)-Besiktas (Turk) 30 Lens (Fr)-Homefarm (Ierl) 11 Rümelingen (Lux)-Borac Banial (Joeg) 09 West Ham Utd (Eng)-Repas Lahti (Fin) 22 Boavista (Port)-Spartak Trnava (Tsj) 00 2e duel 2—0 4—0 7—0 2—6 2—0 1—1 1—1 1—1 2—0 1—0 1—1 3—0 6—0 2 okt 3—0 3—0 le duel Spartak Moskou (Rusl)-AIK (Zwe) 11 HJK Helsinki (Fin)-Hertha BSC (WDId) 1-4 Stal Mielec (Pol)-Holbak (Den) 1—0 Olympique Mars (Fr)-Carl Zeiss (DDR) 03 Aston Villa (Eng)-Antwerp FC (Belg) 14 Ajax (Ned)-Glentoran (N-Ierl) 61 östers Vaxjö (Zwe)-Molde SK (Noor) 01 Dundee Utd (Schotl)-Keflavik (IJsl) 20 Liverpool (Eng)-Hibernian (Schotl) 01 Slask (Pol)-Gais (Zwe) 1—2 B'03 Kopenhag (Den)-FC Köln (WDId) 0—2 Valerengen (Noor)-Athlone Town (Ier) 13 Ipswich Town (Eng)-Feyenoord (Ned) 21 FC Brugge (Belg)-Olympique Lyon (Fr) 3—4 Real Sociedad (Sp)-Grashoppers (Zwi) 33 Avenir Beggen (Lux)-FC Porto (Port) 07 2e duel 1—0 Hamburg SV (WDId)-Young Boys (Zwi) 0—0 4—2 12 AC Milan (It)-Everton (Eng) 00 10 21 Sporting (Port)-Sliema Wanderers (Mal) 21 31 01 Real Zaragoza (Sp)-Inter Brat (Tsj) 05 23 01 Honved (Hong)-Bohemians (Tsj) 21 11 8—0 Paralimni (Cyp)-MSV Duisburg (WDId) 1—7 2—3 6—0 Barcelona (SP)-PAOK (Griek) 0—1 6—1 40 Doenav Roesse (Buig)-AS Roma (It) 02 10 31 Lazio Roma (It)-Tsjernomoretz (Rusl) 01 31 42 Galatasaray (Turk)-Ranid Wien (Oost) 01 31 2—3 AEK Athene (Griek)-Vojvodina (Joeg) 0—0 3—1 11 Vasas (Hone)-Vöst Linz (Oost) 02 40 20 Naooli (ït)-Torpedo Moskou (Rusl) 14 11 30 Dynamo Dresd (DDR)-Aragata (Roem) 22 41 11 Rode Ster B (Joeg) -Univ Craiova (Roem) 31 11 03 Eskisehirsp (Turk)-Levski/Spart (Buig) 03 14 Van onze speciale verslaggever AMSTERDAM Met 80 winnen en toch niet overtuigen. Het klinkt paradoxaal, maar Ajax bewees gis teravond in het bijna lege Olym pisch Stadion (zesduizend toe schouwers) dat zoiets mogelijk is. Slechts een opleving in het tweede deel van de tweede helft bezorgde Ajax een monsterscore tegen het povere Glentoran uit Noord-Ier- land. Michels, stoïcijns als altijd op het bankje naast de dugout, heeft zich 45 minuten lang kunnen afvragen of zijn woorden tot de spelers wel waren doorgedrongen. Zo onmach tig, zo traag, zo zonder enig intel lect probeerde Ajax het toch wel erg povere Glentoran onder druk te zetten. Met Willy Brokamp in de spits, Hulshoff weer op het midden veld en Ruud Krol als laatste man moest Glentoran onder de voet ge lopen worden. De enige opwinding in 20 minuten voetbal kwam na een onschuldige overtreding op het middenveld te gen Willy Brokamp. Het bleek het publiek uit de slaap te halen en tevens Brokamp zelf tot meer actie te bewegen, want de Limburger kwam zowaar met twee redelijk ge slaagde solorennetles. Indlv'dueel werk was er trouwens meer bij Ajax, maar alles strandde in de melee van spelers voor het doel van doelman MacCullough. Twintig mi nuten duurde de wanorde, waarin zowaar Glentoran via Moreland en Feeney dichterbij een treffer was dan Ajax. Typerend was dat Ajax' eerste doelpunt (20e minuut) via een afstandsschot van Notten en een Noordierse voet tot stand moest komen. Zes minuten duurde dt opleving, waarin Ajax plotseling een aantal leuke combinaties tover de. Tot de 26ste minuut, toen Pim van Dord een combinatie Mühren - Brokamp schitterend afrondde (2- 0). Daarna verviel Ajax weer in stere otiep voetbal dat soms wel tot pa niek bij Glentoran leidde, maar nooit echt gevaarlijk bleef. Acht hoekschoppen en schoten van Geels en Meijer tegen paal en lat waren slechts symptomen van onmacht. Zelfs in de rust bleek Ajax niet te motiveren Slechts de tegenstander haakte af vanwege conditiegebrek. Ajax bleef de bal rondspelen in de achterste vier rond de middellijn. Zoekend naar een opening die er niet kwam, omdat niemand bewoog, niemand diep ging, niemand zich kon vrijspelen. De enige remedie bleek schietafstand. Zelfs Geels probeerde het op die manier, omdat hij in de lucht vrijwel kansloos was tegen het centrumduo Greig-Walsh. En zowaar, hij had in de 54ste minuut hog succes ook met een ferme trap van circa 35 meter: 3-0 in de zelfde minuut wisselde Mi chels de pas van ziekte herstelde Notten voor Dick Helling. Omdat Ajax na de 3-0 inderdaad probeerde door te drukken en Glentoran minutenlang op eigen helft hield, bekroop de noord-Ieren toch nog de angst voor een debacle. Zelfs bij een 0-3 achterstand speel de men veelvuldig terug op de doelman. Het hielp want een bom bardement van schoten volgde. Geels puurde er na een kwartier zijn tweede en Ajax' vierde treffer uit. Zelfs Will Brokamp groeide in deze periode naar een van de bete re Ajaxcieden Maar alle chaos voor het noord-Ierse doel ten spijt, bijna nooit kwam er een doelrijpe kans via een gave combinatie. Pas in de 67ste minuut veerde het stadion weer even op toen Geels met zijn eerste gerichte kopbal op een voorzet van Meyer een gave heatrik voltooide (5-0). Even liep Ajax Glentoran teen met rust. maar een werkelijk één-twee com binatie Hulshof-Mühren in de 79- ste minuut werd door de laatste even fraai met de rechter voet in eens afgerond tot 6-0. Twee minu ten later kreeg Brokamp zijn zin na veel solowerk met een afstands knal: 7-0, terwijl dezelfde Brokamp vlak voor tijd zelfs 8-0 inpikte. AJAXGLENTORAN 80 (20) Not ten 10. Van Dord 2—0, Geels 30. Geels 40, Geels 0. Mühren 60. Brokamp 70, Brokamp 80. Scheids rechter: Vlglianl (Pr). Toeschouwers: 8500. AJAX: Schrijvers: Suurbler, Krol. Dusba- ba, Van Dord; Notten (Wlckel). Huls hoff, Mühren: Geels, Brokamp, Meier. GLENTORAN: McCullough; Mc^reery. Craig, Walsh, Robson; Doungan, Ciskay, Moreland: Dickinson. Jamison, Feeney. Een scoreverloop dat weinig twijfel meer liet over het uiteindelijke re sultaat dat een roemlos einde maak te aan Feyenoords Europacup-in spanningen. Gebrek aan inzet kan Feyenoord overigens niet worden verweten. De uitschakeling door het toch niet groots, eerder opportunis tisch spelendé Ipswich Town was puur een kwestie van gemis aan kwaliteit en inventitviteit die bij Feyenoord nog alleen aanwezig schijnt te zijn bij Jtirgen Kristen- sen. Ook het meespelen van Wim van Hanegem in het eerste duel zat hij wegens een schorsing aan de kant heeft niet het gewenste ren dement opgeleverd. In het laatste kwartier sjokkerde de Kromme nog wat afwezig voort, misprijzend gebaren makend naar de dugout. De rol van Feyenoords defensie in dit due. was een hoofd stuk apart. Schneider en Van Dalen konden zelden een greep krijgen op de acties van de Britten en stum perden mar wat aan. Antoni Brzezanczyk, de Poolse trai ner van de Rotterdammers, had in zijn formatie enkele verrassende elementen verwerkt. Niet de Deen Olsen, de voor de hand liggende plaatsvervanger voor de nog altijd niet fitte Theo de Jong, opereerde in de middenlinie maar Willi Kreuz, terwijl de Zuidafrikaan Ste ve Wegerle samen met Vreijsen en Kristensen de aanval vormde. Qua lengte en fysieke kracht een mini- trio, dat volgens het concept van Brzezanczyk veelvuldig moest wor den gesteund door Kreuz en Van Hanegem. In de laatste lijn was de voorkeur, ondanks de groeiende vorm van Harry Vos, na veel wik ken en wegen toch uitgegaan naar rebel Jan Everse, omdat, zoals Brzezanczyk het later uiteenzette, Everse door zijn sprongkracht beter in staat is duels met David Johnson aan te gaan, de hangende linkerspits, die in het eerste duel een zee van ruimte werd geboden. De Feyenoord-trainer had zijn vol gelingen bovendien het consigne meegegeven, de bal zoveel mogelijk over de grond te spelen, omdat de kracht van de Rotterdammers nu eenmaal niet in de lucht ligt. Feyenoord moest ook voorzichtig spelen, maar moest ervoor waken niet al te behoedzaam te opereren. Maar alle goede voornemens van de IPSWICH In het helse stadion van Ipswich Town is gister avond voor 30.000 toeschouwers Feyenoord voor de tweede achter eenvolgende maal in de eerste ronde uit een Europa Cup-toernooi gewipt. Nadat de Rotterdammers veertien dagen geleden in een van hun zijde verbijsterend slechte confrontatie al alle kansen hadden verspeeld op een mogelijke overleving van de eerste UEFA- Cup-ronde, werd gisteravond op Portman Road nog eens de indruk verstevigd dat Feyenoord volledig op zijn retour is. De fanatiek strijdende Britten beslisten in feite in de eerste helft al het duel. Na een vroege openingsgoal van Woods werd het na een ontstel lende blunder van doelman Treijtel die zich grandioos verkeek op een kopbal van Whymark 2—0. Rotterdammers ten spijt, na zeven minuten, nadat eerst Vreijsen een gave voorzet van Kristensen over het doel van Cooper had getild, viel de eerste klap in de wankele Rot terdamse achterhoede. Middenvel der Hamilton, beproefde Treijtel. Via de vuisten van Feyenoords sluitpost, vloog de bal het veld weer in, waarna Woods hoog en onhoud baar in kogelde: 1-0. Het pleit voor de Rotterdammers dat zij in de moeilijke openingsfase snel hun zelfvertrouwen herwon nen Maar zodra de bal in de vuur linie belandde, stopte de creativi teit en bleek vooral dat Steve We gerle nog niet tegen die taak is opgewassen. Desondanks ontston den er toch mogelijkheden. Zo zag Vreijsen tot tweemaal toe een inzet uit de doelmond gehaald. Voorts moest Hunter eraan te pas komen om voor opluchting te zorgen en de tweede keer redde Whymark de si tuatie voor de Rotterdammers. Ipswich trachtte, zodra het de Feyenoord-aanvallen had onderbro ken, met furieuze overrompelende acties een tweede wapenfeit af te dwingen. Spelend met drie spitsen Woods. Whymark en Johnson penetreerde het vaak diep in de defensie van de Rotterdammers, waar Everse en Johnson vaak in bikkelharde slijtageslagen waren gewikkeld Vijf minuten voor rust voltrok zich echter het drama over Feyenoord. Een voorzet van Woods werd door Whymark Eddy Treijtel. de laatste Doelman Eddy Treijtel, de laatste weken toch al een zwakke stee. verroerde geen vin. Als verstijfd zag de doelman van Feyenoord toe, hoe de bal over hem heen in het net stuitte: 2-0. Wat een ontgooch elende situatie voor Feyenoord. Kort na de hervatting moest Ever se geblesseerd afhaken en kon Harry Vos zijn plaats innemen. Feyenoord. dat eindelijk het initia tief naar zich toe had getrokken, kreeg de kans van zijn leven op een tegentreffer. Na een schitteren de actie van de uitblinkende Kris tensen, vuurde Jansen uit riante positie op Cooper. Via de vuisten van de Brit sprong de bal voor Wegerle die echter te lang twijfelde om nog gevaarlijk te kunnen wor den. Daarmee was het ook wel gebeurd met de mogelijkheden voor een wat Van onze speciale verslaggever IPSWICH Er is niet veel meer over van het grote Feyen oord dat nog maar een paar jaar geleden in Europese tournooien ondubbelzinnige successen be haalde. Kon vorig seizoen, toen de Rotterdammers eveneens in de eerste ronde schaakmat wer den gezet, nog het acceptabele excuus gelden dat de eliminatie geschiedde door het Barcelona van Michels. Cruijff en Nees- kens, de uitschakeling door het middelmatige Ipswich Town heeft de Rotterdammers met de neus op zeer pijnlijke feiten ge drukt. Feyenoord heeft zijn grandeur verloren. Het proces van ontluistering dat zich in het tweede jaar onder Wil Coerver al aankondigde, blijkt niet meer tegen te hou den. Natuurlijk, een man als Willem van Hanegem is nog al tijd een speler van absolute klasse. Met hem in zijn midden en Wim Jansen, Wim Rijnbergen en Theo de Jong dacht de ver grijsde leiding van de Rotter damse club wel voldoende kwali teit in huis te hebben om de herinnering aan een mislukt sei zoen naar de vergetelheid te drukken. Maar Wim Jansen kampt met een Inzinking die in zijn carrière nog nimmer zo'n neergaande curve heeft ver toond, Wim Rijsbergen heeft de afgelopen maanden alleen maar geroepen dat hij óf geblesseerd was, óf onvoldoende kans kreeg. En Theo de Jong die de reis naar Ipswich meemaakte alsof hij zich weer fit voelde, schudde in Engeland slechts mistroostig het hoofd wanneer hem werd gevraagd of hij van de partij zou zijn. Over karakter gesproken. Temidden van deze klagende meute beweegt zich trainer An toni Brzezanczyk, ongetwijfeld een intelligente en goedwillende man, die zich permanent ver baast over de mentaliteit van de door successen verwende profs. Profs die niet nalaten de trai ningsmethodiek van de Pool te hekelen of belachelijk te maken, omdat zij in het laatste jaar onder Coerver louter tijdens de training pretentieloze partijtjes hebben gespeeld. Het enige wat men de Pool kan verwijten Is dat hij de begeeste ring van Coerver mist en dat hij zich meer in het gezelschap van bestuursleden bevindt, dan zich tussen zijn spelers beweegt, die wat vreemd tegen deze al te grote afstandelijkheid aankijken. De laatste twee jaar immers hadden de Feyenoorders in Coerver een trainer die openlijk de zijde ^an de spelers koos. Brzezanczyk heeft kennelijk de andere kant gekozen, al is dan nog niet echt gebleken dat de Pool aan de leiband van de re genten loopt. Ja, wat nu Feyenoord. Brze zanczyk heeft aangekondigd dat bij samen met manager Guus Brox die aan het eind van het volgend seizoen met pensioen gaat. de strijdbijl wil opnemen om de mentaliteit en de discipli ne van de Fe.venoordprs in posi tieve banen te leiden. De Pool wil dat doen zonder een revolu tie te ontketenen, maar of hij in staat zal zijn langs weven van geleidelijkheid de instelling van de Feyenoord-profs (lees ook de Nederlandse voetballers) te ver anderen Is Iets wat heer Anfonl. ondanks zijn natuurlijk optimis me nauwelijks zal kunnen berei ken. Het Europa-Cup seizoen voor Feyenoord is verloren. Zondag wanneer Eindhoven tn de Kuip speelt, zal het effect van de uit schakeling In Engeland zich zonder twijfel manifesteren in karig bezette tribunes. Maar dat zal de spelers een zorg zijn. Zij hebben het vette contract op zak. Het Nederlandse voetbal is zieker dan men denkt. RICHARD MATTHIJSSE dragelijker eindscore. want het ge loof in een gunstiger wending van de strijd, hadden de Rotterdammers al heel lang opgegeven. Ipswich TownFeyenoord 20 (20) 7: Woods 1-0. 40: Whymark 2—0. Scheidsrechter Llnnemayer (Oost.) Toe schouwers: 30.000. Ipswich Town: Cooper; Burnley, MIIIb. Osborne (Gates). Hunter; Beattle. Hamil ton. Vlljoen, Whymark. Johnson (Lam bert». Woods. Feyenoord: Treytel: Schneider. Van Daele. Rami Jak, Everse fVois); Jansen. Kreuz, Van Hanegem: Vreysen. Steve Wegerle, Kristensen. Willy Brokamp mist een uitstekende kans voor Ajax in het duel tegen Glentoran. Van een verslaggever DEN HAAG Een fel aanvallend FC Den Haag is op eigen terrein niet verder gekomen dan een tweede 20 overwinning op het Deense Vejle in de eerste ronde van het toernooi om de Europa Cup II Maar mooi was het allemaal niet. Den Haag speelde krampachtig en haalde zich tenslotte de gram van het publiek op de hals toen de ploeg er niet in slaagde meer doelpunten te maken. Spektakfl, dat was het codewoord bij FC Den Haag voor het treffen met de Den-m. Direct na de 2--0 zege bij Vejle legden de Hagenaars er de na druk op dat nu alle kans aanwezig was om van de return een publlek- bindertje te maken. Vejle oogde nooit als de ploeg die voor verrassingen kon zorgen. En het was dan ook niet .vreemd dat zo nadrukkelijk over dat spektakel werd gesproken Maar voor echt spektakel zijn twee ploegen nodig FC Den Haag realiseerde zich dat. niet Voor echt spektakel is een tegenstander nodig die altijd een dreiging Inhoudt En zo wtrd het slechts een eenzijdig d iel. Waaraan de jus van een reeks doelpunten nog ontbrak ook. Vejle leek met een voorsprong te zijn begon nen. want onmiddellijk na de aftrap bewogen de meeste Denen zich In de richting van hun doelman om daar de Haagse storm op te gaan vangen. Die siorm kwam Maar De Haag vergiste zich in de eigen mogelijkheden. Te gretig waagden verdedigers zich naar voren Allemaal In de weienschap dat wat Vejle een counter zou kunnen noi-men, nooit op meer zou lijken dan op een voorzichtige poging even de eigen defensie wat te ontzetten. Ole Frits-n, jaren geleden spelende voor FC Groningen, was een eenling in de ploeg Hij miste de mannen in zijn buurt die wat steun konden verlenen. Behalve dat de Haagse verdedigers zich masaal naar voren begaven deden ze dat ook meestal door het centrum dat toch al overbezet was niet In het minst door eigen ploeggenoten. De felheid was er wel, maar de accuratesse ontbrak. Het duurde zelfs bijna een half uur voor de Deense doelman Wodskou gepasseerd werd. In zo'n overbezet strafschopgebied schoot Lex Schoenmaker tegen d edoelman op. De terugspelende bal verdween in een mêlee van spelers waaruit ten slotte via Mansveld Parazic een niet te mis sen kans kreeg: 10. Daar bleef het voor rust bij, hoewel er voldoende kansen kwamen. Maar Bres. Kila en Schoenmaker (twee keer op de paal) misten. Na rust bleef het spelbeeld gehandhaafd. Toen ging ook het publiek steeds meer bet effen dat er van spektakel geen sprake was. maar dat een machte loze Haagse aanval zich blind vastliep In een Deense fuik. Zo ver kwam het zelfs dat de toeschouwers partij kozen voor de underdog uit Vejle. Die ploeg had een uitstekende kans op de gelijkmaker toen Jaquet doelman Thie al gepasseerd was maar in de roes van succes behalve z'n hoofd ook de juiste richting kwijt raakte. Het was ten slotte Mansveld die het publiek tot bedaren bracht door uit een voorzet van Van Baaren voor 20 te zorgen. Daar bleef het bij en dus restte de Haagse equipe slechts de hoon van de eigen aanhang. FC Den Haag—Ve.He 2—0 (1—0) 28: Perazic 10, 55: Mansveld 20. Scheids rechter: Correla (Port.) Toeschouwera: RICHARD MATTHIJSSE FC Ucn Haae: Thle; Mansveld, Ouwehand. Van Vliet. Korevanr: Lila. Schoenmaker. Perazic; Van Baaren. Van Leeuwen, Bres. Veile BK: Wodskou Jensen. Knudsen, Sorensen, Serrltslev, Nielsen. Eg. Frltsen; Dams'gaard. Jacquet, östergaard. EINDHOVEN PSV heeft de Noordierse kampioen FC Linfield in de thuiswedstrijd in de eerste ronde van het Europa Cup 1- toernooi de verwachte grote nedeilaag toegebracht Nadat PSV het twee weken geleden, kampjes aan, tot niet meer dan een 1—2 overwinning had laten komen, werd Linfield gisteravond met 80 verpletterd. Het duel was uiteraard een eenzijdig en tamelijk zin loos gebeuren, dat voor het zaterdag bij Sparta verliezende PSV als een monster zonder waarde moet worden gezien. Twaalf en een halve minuut had Linfield de zaken gesloten weten te houden. Een begin, waarin de Noordieren soms nog aardig uitver dedigden en zelfs Jan van Be veren tot twee keer toe in verlegenheid wisten te brengen. Hoewel minder zorgvuldig optreden van Jan van Beveren zelf aan de basis lag van dat minieme gevaar. Bell en Mac- Kee konden trouwens niet profite ren van die aanvankelijke Eindho- vense onzorgvuldigheid. Maar het voortdurend gebeuk van PSV op de levende muur verdedi gers. leverde na twaalf minuten dan toch de eerst egoal op. Harry Lubse nam hem na een flitsende combinatie Dahlqvist-Edström kop pend voor zijn rekening: 1—0. Na die openingstreffer mocht PSV vervolgens ruim een kwartier zon der succes stormlopen. Linfield groef zich net als twee weken gele den in Belfast massaal in eigen defensie in. René van de Kerkhof, zijn broer Willy en Willy van der Kuylen probeerden het tevergeefs met schoten uit de tweede lijn en ook het gedeeltelijk bepleisterde gouden hoofd van Ralf Edström bracht aanvankelijk geen uitkomst. Toch was het Edström die na een half uur koppend de basis legde voor de tweede goal. Verdediger Fraser kon de inzet nog van de lijn halen, maar met de daarop volgen de uithaal van weer Harry Lubse wist geen enkele Noordier raad: 2— 0. Waarna PSV de score met kortere tussenpozen ging opvoeren. Zes mi nuten na nummer twee kon Peter Dahlqvist via een blunder van doel man Barclay gemakkelijk de derde goal binnenschieten. En direct daarna scoorden Willy van de Kerkhof (knappe één-twee-combi- natie met Lubse) en Willy van der Kuylen (uitstekend overstapje van Lubse) 40 en 5—0. Met die 50 stand had PSV voor rust natuurlijk al een stevig funda ment voor een monsterscore gelegd. Een basis voor een uitslag als ver leden jaar, toen het in de eerste ronde voor de UEFA-cup in de prljswedstrljd thuiswedstrijd tegen Lin fields stadgenoot Glentoran 10— 0 werd. De eerste drie kwartier voetbal hadden overigens weer aangetoond dat het vrij zinloos om ieder Jaar weer Europa Cup-wedstrijden met een dusdanig groot krachtsverschil te arrangeren. De clubs uit onbe duidende voetballanden voeren steeds weer aan, dat er via voetbal op Europees niveau veel wordt bij geleerd, maar een feit is wel, dat er ondanks die lessen geen streep vooruitgang wordt geboekt inzake de resultaten. PSV's vlotte produktie van vlak voor de pauze stokte aanvankelijk wee- tijdens het eerste deel van de tweede helft Ralf Edström zag wel iswaar meteen al een knal tussen paal en lat ketsen, maar er moest tot de 15e minuut worden gewacht, eer 60 een feit werd. Kees Krijgh schoot van afstand en Ralf Edström corrigeerde secuur. De Luxemburgse scheidsrechter Colling kende PSV korte tijd later een strafschop toe, nadat Edström door Crozier in de heupzwaai was genomen. René van de Kerkhof kreeg de lachers op zijn hand door vanaf elf meter op de paal te schieten. De voor Peter Dalqvist Ingevallen Nick Deacy deed het beter door spoedig na zijn entree met een keihard schot 7—0 aan te tekenen. Waarna het tijd werd voor 'tien, tien' geroep en prima reddingen van doelman Barclay op schoten van Deacy en Krijgh. Barclay was echter volstrekt kansloos op een tweede projectiel van Nick Deacy, zeven minuten voor tijd: 8—0. PSV-LINFIELD 8-0 (5-0) —12: Lubse 1-0. 30: Lubbe 2-0. 36: Dahlqvlat 3-0. 39: Willy van de Kerkhof 4-0. 41: Van der Kuvlen 5-0. 60: Edstrftm 6-0. 71: Deacy 7- 0. 83: Deacy 8-0. Scheidsrechter: Colling (Lux) Toeschouwers: 13 000. PSV: Van Beveren: Poortvliet. KrUgh. Van Kraay. Detjkers: Willy van de Kerk hof. Lubse. an der Kuylen: Rene van da Kerkhof Edström. Dahlqvist (Deacy) LINFIELD: Barclay; Frazer. Crozier Bo- MATTY VERKAMMAN HANDBAL Het heren handbalteam van de Sowjet-Unle beeft In Sher- brooke met 21 16 gewonnen van Po len ln het kwalificatietoernooi voor de Olympische Spelen In Montreal. De Sowjet-Unle heeft nu na drie wed strijden de leiding met 8 punten. Japan versloeg Canada met 2415. De stand na ^i-le wedstrijden is: 1. Sowjet-Unle 8 punten, 2. Polen 6 pnt. 3 Denemarken 5 pnt. 4. Japan 2 pnt, 5. Verenigde Staten 1 pnt. 6. Canada 0 pnt. Vlaemlnck heeft ln Knokke een wed strijd voor beroepsremiera over een afstand van 134 kilometer gewonnen. Herman van Springe) werd twee 3. Beste Nederlandei was Jan van Kat wijk. HIJ elndlgd» op de elfde plaats. Cees Pr'em werd 22ste VOETBAL Lie tweede wedstrijd om de Supercup tussen Dynamo Kiev en Bayern Mürchen op 6 oktober (17 00 uur) wordt rechtstreeks uitgezonden op Duitsland 1. TURNEN De Zweedse turnbond beeft de landenwedstrlld tegen Jpan- Je. die ln oktober zou worden gehou den afgelast ln verband met de poli tieke toestand n Spanje De bandbal- bond overweegt zich terug te trekken uP een 'nternatlonaal In Zwitserland, omdat daarvoor ook Spanje ls uitge nodigd. (ADVERTENTIE)

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 13