Eind oktober beslissing over koekamplus kor! Schipluiden nam afscheid van Bolten Jury van Berlageprijs misprijzend over Haagse kantorenbouw Vijf gewonden Silvia Schlüter boeide in cantatedienst Den Haag: geen speciale aanpak 'renovatie-truc' Leidse 3 oktober-optocht in het teken van de vrouw Nog geen files op P. B.-viadukt bij brand Haags protest tegen Spanje Den Haag legt sloopactiviteit aan banden Alarmsysteem in paleis van justitie wordt verbeterd Geld voor gedupeerde huurders Verbetering voor deel Transvaalbuurt J ;J Discriminatie Organisatiebureaus leveren structuur schets spreiding PTT DINSDAG 30 SEPTEMBER 1975 REGIO DEN HAAG EN LEIDEN TROUW/KWARTET 1 Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Eind volgende maand, op maandag 27 oktober, zal de Haagse gemeenteraad besluiten of het omstreden viaduct door de Koekamp aangelegd zal worden. Burgemeester en wethouders zullen vóór die datum reageren op het voorstel van acht Haagse gemeen teraadsleden. De raadsleden hebben B. en W. zoals bekend een plan aan de hand gedaan, dat voorziet in een tramverbinding zónder viaduct door het groengebied Koekamp bij stati on Den Haag Centraal. Minder goed Het raadslid Ten Velden (PvdA) heeft loco-burgemeester Happel ge vraagd of de bewuste vergadering 's avonds gehouden kan worden, dit met het oog op de enorme belang stelling, die de Haagse burgerij voor de Koekamp-kwestie heeft ge toond. De gemeenteraad heeft hon derden protesten van groeperingen en particulieren ontvangen tegen de voorgenomen aanleg van het viaduct. De heer Happel zegde toe, dat hij de suggestie over het tijd stip zal doorgeven aan drs. Schols, die medio oktober zijn werk als burgemeester van Den Haag begint. Gedeputeerde Staten van Zuid-Hol land willen niet zeggen of zij ge noegen zullen nemen met een al ternatief plan voor het Koekamp viaduct. Zij antwoorden dit op vra gen van het Statenlid mevrouw Hubert-Hage (WD). Het Statenlid had onder meer gevraagd of 'met een minder goede openbaar ver- voers-oplossing tussen het station Den Haag Centraal en Schevenin- gen genoegen genomen kan wor den'. Gedeputeerde Staten willen het oordeel in de eerste plaats overlaten aan de Haagse gemeente raad. Zoals bekend is volgens B. en W. van Den Haag de Koekamp-lus onmisbaar voor een 'hoogwaardige tramverbinding' tussen het station en Scheveningen. In september 1974 hebben Gedepu teerde Staten de minister van ver keer en waterstaat geschreven dat de Haagse keus voor de Koekamp lus 'inderdaad de beste keuze in houdt'. Gedeputeerde Staten zeggen nu echter bereid te zijn de gevol gen van een andere keus te allen tijde in overweging te nemen. DEN HAAG Het Prins Bernhard- viadukt. de nieuwe verbinding tus sen de Juliana van Stolberglaan en het Spui heeft sinds de openstelling op zaterdagmiddag nog geen top- (ADVERTENT1E) za. 11 okt. - Ned. Congresgebouw CONCERTGEBOUW ORKEST Feestelijk openingsconcert o.l.v. Bernard Haitink Van een onzer verslaggeefsters DEN HAAG De kantoorgebouwen, die de laatste jaren in Den Haag zijn neergezet, hebben de stad aanzienlijk aangetast en wei nig of niets bijgedragen tot de verbetering van het leefklimaat en ht stedelijke milieu, in het bijzonder wat betreft de directe om geving van de binnenstad'. Tot deze conclusie is de jury, die de Berlageprijs 1975 moest uitreiken, gekomen na de bezichtiging van ongeveer 70 kantoorgebouwen, die in de periode van 1 januari 1961 tot 1 januari 1972 zijn gebouwd. De dr. H. P. Berlagestichting had op- de jury in het algemeen een men- dracht gegeven om één van deze kantoorgebouwen te bekronen met de Berlageprijs 1975. De jury doelt hierbij vooral op gebouwen zoals het zogenaamde Transitorium, de Provinciale Griffie, het gebouw van Rijkswaterstaat en het station Den Haag Centraal. Zij betreurt ook in hoge mate de concentratie van uitsluitend grote kantoorvestigin gen, zoals aan de Prinses Beatrix- laan, waardoor dit gebied buiten de kantooruren onleefbaar en leven loos Is. De gebouwen aan het Korte Voor hout zijn minder storend, maar hier acht de jury het weinig geluk kig dat deze belangrijke entree van de binnenstad eveneens geheel tot kantoorgebied is verklaard. Zij hoopt dat er in de toekomst met meer omzichtigheid zal worden ge sloopt en dat niet hele stadswijken die het aanzien en karakter van Den Haag bepalen, en bloc zullen worden afgebroken. Hierbij wordt speciaal gedacht aan de toekomst van het Spul-kwartier. Tevens acht de jury in het algemeen een men- (ADVERTENTIE) za. 11 okt. - Ned. Congresgebouw CONCERTGEBOUW ORKEST Feestelijk openingsconcert verkoop aan de zaal; tel. 54 80 00 DEN HAAG De Haagse gemeen teraad en het college van burge meester en wethouders hebben maandag hun ontsteltenis uitge sproken over de gebeurtenissen in Spanje. Zowel in een motie van de raad als in een verklaring van B. en W. wordt verbijstering uitge sproken over het negeren van alle verzoeken om gratie. In de motie wordt een beroep ge daan op de bevolking om 'uitslui tend' op gepaste wijze te reageren en niet in gewelddaden te verval len. Ook B. en W. vragen de bevol king onbekookte reacties te voorko men. Het college zal het Haagse protest ter kennis brengen van de Spaanse autoriteiten. DEN HAAG De Haagse gemeen teraad heeft maandag besloten het slopen van gebouwen aan banden te leggen. Twee artikelen in de Bouwverordening zijn vervangen door zeven andere, die sloop ver bieden zonder vergunning van bur gemeester en wethouders. Een van de doelstellingen is te voorkomen, dat stukken grond jarenlang braak blijven liggen. Alleen mevrouw Van der Walle-Bosch (DS'70) ging niet akkoord met de wijziging van de verordening, omdat zij sterk twij felde aan de doelmatigheid ervan. ging van functies, zoals wonen, werken, winkelen en vertier, zeer gewenst. Aan het gebouw aan het Buitenhof is uiteindelijk de Berlageprijs toe gekend. Dit gebouw voldoet volgens de jury aan alle eisen. De dode hoek. die het in het verleden was, is nu verrijkt met een passage, waardoor een verlevendiging van de omgeving bereikt is. Alle lof van de jury ging uit naar dit gebouw, dat ails één van de weinige gebou wen bijdraagt tot de verbetering van de kwaliteit en de leefbaarheid van de binnenstad. DOOR ADR. HAGER DEN HAAG Ook in de komende wintermaanden zal het in de Kloosterkerk weer gonzen van akti- vi'teiten. De start daarvan is een 'open huis' op zondag 5 oktober met om. volksdansen, literaire kring en een vesperdienst. Cantor- organist Gerard Akkerhuis neemt wederom het muzikale gedeelte voor zijn rekening met om. uitvoe ringen van de Bachcantates 'Mache dóch, mein Geist, bereit' (26 okto ber a.s. om 17 uur) en 'Schwlngt freudig euch empor' (23 november a.s. om 17 uur). Aan de vooravond van kerstfeest staat op het pro gramma Bach's Magnificat. In de laatste ochtend-cantatedienst van dit jaar werd de cantate B.W.V. 169 'Gott soli alleln mein Herze haben' uitgevoerd. Het thema van dit werk is: 'Du solist Gott und den Nachsten lieben'. Bach componeer de op een prachtige tekst van een onbekend gebleven dichter. Voor het antwoord op de vraag naar het voornaamste gebod schreef Bach voor de dienst van 20 oktober 1726 een werk voor solo-alt. De bezet ting is ongewoon, tegenover deze vocale beperking bedient de com ponist zich van een uitgebreid in strumentarium. De orgelpartij is al evenzeer belangrijk waarbij Bach heeft teruggegrepen naar het cem balo-concert in E. Gerard Akkerhuis opende de dienst DEN HAAG Het alarmsysteem in het Paleis van Justitie in Den Haag wordt verbeterd. Daarnaast worden bouwkundige voorzieningen over wogen om het zogenaamde 'gedeti- neerdencircuit' nog beter te bevei ligen. Minister van Agt (justitie) heeft dit maandag geantwoord op schriftelijke vragen van het Twee de-Kamerlid Geurtsen (WD). On langs is voor de tweede keer een arrestant uit het gesloten gedeti neerdencircuit ontsnapt. Volgens de minister is er bij de bouw van het Palels van Justitie uitvoerig aan dacht besteed aan de beveiliging van het circuit. Uitgangspunt daar bij was, dat wanneer er voldoende personeel beschikbaar is, er prak tisch geen ontsnappingen mogelijk zouden zijn. Gebleken is echter dat door het personeelstekort bij de parketpolitie het niet steeds moge lijk is ae personeelsbezetting op momenten van grote drukte te ver hogen. Daarom worden nu nieuwe bouwkundige voorzieningen over wogen, aldus de minister. drukte te verwerken gekregen. Dui delijk is dat veel automobilisten nog niet weten dat het duizend meter lange viadukt berijdbaar is. De maximum-snelheid op het P. B.- viadukt is 50 km. De nieuwe verbin ding krijgt via de Veerkade een aansluiting op de Prinsegracht. Dit zal geen ingrijpende gevolgen heb ben op de naaste omgeving, in die zin, dat daarvoor gevelwanden van de Amsterdamse Veerkade-Stille Veerkade zouden moeten worden gesloopt. Wanneer de andere belang rijke weg, de Utrechtse Baan (in de tweede helft van 1976) voor het ver keer wordt opengesteld, zal ook deze weg vanaf het P. B.-viadukt bereik baar zijn. De totale kosten van het bouwwerk bedroegen 36 min. De bouw heeft 21 maanden geduurd. De foto, gisteren rond het middaguur genomen vanaf de Amsterdamse Veerkade, geeft een overzicht van de aansluiting van het viadukt op het Spui. DEN HAAG (Drie bewoners en twee brandweermannen zijn ge wond geraakt toen een buta-gasfles ontplofte bij een brand in een huis aan de Laan van Meerdervoort in Den Haag in de nacht van zondag op maandag. Zij zijn naar een zie kenhuis gebracht. Hun toestand is niet ernstig. De brand ontstond in een tussenkamer op de tweede ver dieping, waar de ketel van de cen trale verwarming stond. De buta- gasfles, die ernaast stond, ontplofte wegens de hitte op het ogenblik, dat twee brandweermannen de overloop opkwamen. Scherven vlo gen dwars door de vloer naar de eerste verdieping, waar drie bewo ners gewond raakten. De brandweer raamt de schade aan huls en in ventaris op ongeveer dertigduizend gulden. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG 'Huurders, die bij woningverbetering hun huis tijdelijk verlaten, moeten vasthouden aan hun huurrechten tij dens het verblijf in een 'logeerwoning'. Op deze wijze kunnen zij aanspraak maken op de wettelijke huurbescherming. in de vrijwel geheel bezette Kloos terkerk met de stralende Sinfonia uit de cantate. Na de schriftuitleg door ds. Maria de Groot, waarbij zij uiting van de vlucht naar de woes tijn van de profeet Ella, was het 'woord' aan Sylvia Schlüter. Mo menteel één van onze belangrijkste alten, gezien ook haar contacten met Ned. Kamerorkest en Residen tie Orkest. Gelukkig heeft zij zich in' de moeizame akoestiek van de kerk niet geforceerd, Bach maakt 't zijn soliste al moeilijk genoeg! Met name in de aria 'Stirb in mir' wist zij met haar prachtige vocaiiteit en haar grote expressie in bijzondere mate te boeien. Een alt voor wie ook de deuren naar de internatio nale podia open staan. Gerard Ak kerhuis, het klein Residentie Bach- koor, het Bachorkest en organist Leo van Doeselaar hebben Sylvia Schüter met de grootst mogelijke zorg en aandacht begeleid. DEN HAAG In een deel van het Tranvaalkwartier, begrensd door dc De La Reyweg. Kempstraat. Schalk burgerstraat en Hoefkade (Veluwe- plein) zullen enkele verbeteringen van de woonomgeving worden aan gebracht. Hiertoe behoort o.m. het treffen van verkeersmaatregelen, de aanleg van groenvoorzieningen en het eventueel openstellen van de schoolterreinen voor de buurt. Het college van B. en W. heeft hiertoe besloten met het oog op de verbe teringen aan de huizen zelf in dit gebied door de woningbouwvereni gingen. Van de ongeveer 685 wo ningen in dit gebied zijn er reeds 169 verbeterd. Voor 202 woningen zijn verbeteringsplannen ontwor pen en aan de minister van volks huisvesting en ruimtelijke ordening ter goedkeuring voorgelegd. Het college van B. en W. heeft voorge steld een ambtelijke werkgroep sa men te stellen, die, in overleg met de bewoners, een advies zal uit brengen over de meest wenselijke verbeteringen. Tevens zal deze werkgroep de mogelijkheid bekijken om een aantal garage-, c.q. opslag boxen aan de le Pieterburgstraat en de Vaalrivierstraat te ontruimen en te slopen. ADVERTENTIE za. 11 okt. -' Ned. Congresgebouw CONCERTGEBOUW- ORKEST FeestéSjk openingsconcert nog abonnemen^n 75/76 verkrijgbaar Dit blijkt uit het antwoord,, dat burgemeester en wethouders van Den Haag geven op vragen van het raadslid Geleijnse (PPR). De heer Geleijnse had erop gewezen, dat enkele huiseigenaren zich op slink se wijze van huurders wisten te ontdoen om vervolgens de leegge komen huizen duur te verkopen. Gewapend met een plan voor wo ningverbetering zouden de huisei genaren erin geslaagd zijn hun wo ning 'tijdelijk' vrij te maken, maar zodra de huurder weg was. lieten zij weten, dat de woningverbetering niet door kon gaan. Hierop werd het huis verkocht. B. en W. van Den Haag is slechts één geval bekend, waarin een huis eigenaar met behulp van een loos renovatieplan zijn huis kon verko pen. De huurders moesten tót 'tij delijke ontruiming' overgaan krachtens een vonnis van de Kan tonrechter. De huiseigenaar had ontruiming gevorderd. De gedu peerde huurders hebben achteraf laten weten, .dat ze wilden blijven wonen in de woningen, die de ge meente als vervangende huisvesting had aangeboden. De gemeente Den Haag zal geen algemeen geldende ma ?tregelen ne men om de door het raadsnd gesig naleerde 'truc' tegen te gaan. 'Door het verbod tot splitsing van gebou wen in woonappartementen, .dat globaal geldt voor de genele bin nenstad, de oudere woonwijken, oud Loosduinen en Scheveningen, is ongewenste handen in oude wo- ingen beperkt', aldus B en W. van Den Haag. Dit verbod is enkele maanden geleden ingesteld. De gedupeerde huurders In boven genoemd geval hebben van de ge meente Den Haag een financiële vergoeding ontvangen. Doordat het renovatie'plan' van de huiseigenaar niet uitgevoerd werd liepen zij een zgn. verhuissubsidie mis. Namens de gemeenteraad kreeg drs. P. J. Bolten een thermometer aangeboden. Links mevrouw Bolten, rechts wethouder Bruning. Van een onzer verslaggevers SCHIPLUIDEN Burgemeester dr. P. J. Bolten van Schipluiden heeft gistermiddag in een buitengewone openbare raadsvergade ring afscheid genomen van zijn gemeente. Na bijna veertien jaar burgemees ter te zijn geweest gaat drs. Bolten deze post nu vervullen in de ge meente Alkemade. In zijn af scheidswoord zei hij verknocht te zijn geworden aan zijn gemeente en blij te zijn dat er in zijn ambt speriode verschillende belangrijke zaken voor Schiplulden tot stand zijn gekomen. Eén van die positieve zaken noemde hij de bouw van het dienstencentrum voor bejaarden. Aan de andere kant betreurde de burgemeester het dat een dergelijke instelling nog niet ln Den Hoorn, dat ook onder zijn burgemeester schap viel, te realiseren was. 'Ik zou graag alle zaken afgewerkt hebben', zei burgemeester Bolten. 'maar heb het vertrouwen in de wethouders en de raad dat zij zich LEIDEN Na de uitbundige feesten welke in 1974 gevierd werden bij de 400-jarige herden king van Leidens ontzet, zal Lei den dit jaar weer terugkeren tot een normale feestviering. Toch is er voor deze 82-ste feestvie ring een uitgebreid en gevarie erd programma samengesteld, met als hoogtepunt natuurlijk de uitreiking van haring en witte brood in het Waaggebouw op 3 oktober. Ook dit jaar wordt weer de traditionele optocht gehou den, die geheel in het teken van de vrouw zal staan. Maar het is ook het jaar, waarin de beroemde sprookjesschrijver Hans Christiaan Andersen her- dacht wordt, zodat als onder-} werp voor de optocht 'Vrouw het spel' de vele vrouwenfiguren,! die in de sprookjeswereld voor komen, gekozen is. Donderdagavond beginnen festiviteiten met de Taptoe end ndfk de kransleggingen bij het stand-I beeld van burgemeester P. A. v. d. Werf en het Jan van Hout-, monument. Na drie dagen feest wordt op zaterdagavond het slot-H vuurwerk ontstoken op het ter-p rein achter de GroenoordhalJL Een programmaboekje van alle festiviteiten rond de herdenking van Leidens ontzet is verkrijg-tT! baar bij de WV, Stationsplein 3*i( Leiden. volledig zullen inzetten voor de be langen van Schiplulden. Als meest stuwende, positieve as- pekten voor Schipluiden noemde drs. Bolten het gasbedrijf, het ad ministratieve en technisch apparaat van de gemeente en het goede con tact dat er bestaat tussen de raad en de burgerij. Loco-burgemeester Bruning be dankte drs. Bolten voor het feit dat hij, ondanks allerlei zakelijke ver schillen, toch altijd een goed per soonlijk contact kon onderhouden. Burgemeester Bolten wordt donder dagmiddag a.s. In een openbare raadsvergadering in de gemeente Alkemade geïnstalleerd en wordt 's avonds aan de bevolking van zijn nieuwe werkterrein voorgesteld. (ADVERTENTIE) za. 11 okt. - Ned Congresgebouw CONCERTGEBOUW ORKEST Feestelijk openingsconcert verkoop aan de zaal; tel 54 80 00 'Cabadrama' als zwevende kunstvorm door F. Delboy DEN HAAG Jan Veelo, vroeger in kleinere rollen aan de Haagse Comediie verbonden en sedertdien een verdienstelijk regisseur van amateurtoneel heeft een grote stap terug willen doen. In het poppen- schouwburgje van Felicia van Deth had hij als actieur van vlees en bloed de touwtjes in handen. In een mengvorm tussen acteurscaba ret en toneel. Een éningszins zwe vend podiumgebeuren met een ui teraard hybridisch karakter", welk solotoneel het beste voldoet als het vertellerselement domineert. Wat is primair: de karakteruitbeelding door de acteur of het zicht- en voelbaar maken van het innerlijk drama door de voordrachtskunste naar? Veelo, die in een korte ver telling van Tsiechow weliswaar bij lange na niet het peil van een Max Croiset in dit soort gevisualiseerde proza haalde, liet zijn intelligent verwerkte teksten vaak ver uitkris talliseren. Daardoor kreeg bijv. het fragment 'Monoloog van een mede plichtige' van Bongs veel achter grond. waartegen soms een geur van geluid resonneerde in de vorm van uiterst delicaat spreken, zodat het bijna louter zichtbaar denken werd. Dat was meer dan knap. maar het is de vraag of het ten overstaan van de twee dozijn toe schouwers genoeg was. Bij deze -po- diumvorm van solotoneel let men er meer dan anders op hoe het gedaan wordt en ook al kon men dan vaak onbelast luisteren naar de niet overrijk getimbreerde, veelal in hogere liggingen gebruikte stem, scènisch bleef de presentatie wat karig. De clown in het Miller-frag ment liet zijn woorden te veel als bonte knikkers rollen en Veelo's eigen absurdistisch aangezette bij dragen "De Violist' en 'Hallo' waren tekstueel heus wel door dacht, maar scènisch minder door leefd. Als de verdediger van dit eenmanstoneel vooralsnog meer een verschijning dan een schijnsel op het podium, toch kan met zo'n combinatie van talent en persoon lijkheid in een niet te nabije toe komst misschien wel op winst wor den gespeeld. Brieven van lezers Volgens dr. E. Th. Waaldijk (Trouw van 23 september j.l.) zou hij als Creoolse Surinamer niet tot hoofd van het Gemeentelijk Coördinatie bureau voor Rijksgenoten te Den Haag zijn benoemd, omdat de meeste rijksgenoten in Den Haag Hindostaanse Surinamers zijn. De gemeente Den Haag bestempelde dit echter als 'absoluut onjuist' en liet weten dat er andere overwegin gen waren. Op verzoek van o.a. ondergetekende werd op een bijeenkomst van enke le sollicitanten medegedeeld dat door bezwaren van Hindostaanse landgenoten besloten was noch een Hindostaanse, noch een Creoolse landgenoot als hoofd aan te stellen. Bij gebleken geschiktheid zou het mogelijk zijn dat een andere solli- citantd le zich inmiddels heeft te ruggetrokken hoofd werd. Het niet doorgaan van de benoeming van de heer Waaldijk en de veel te lange sollicitatieprocedure (eind maart tot medio juli van dit jaar) hebben mij doen afzien van de voordracht als financieel medewerker van dit bureau. W. Kalkman, Bodegraven. DEN HAAG De PTT heeft twee Nederlandse organisatiebureaus op dracht gegeven een structuurschets te leveren van de voorbereiding en de uitvoering van de spreiding van de centrale directie van de PTT. De spreiding zou moeten gebeuren van Den Haag naar Leeuwarden en Groningen. Bij de centraile directie in Den Haag werken 5400 man, van wie 3400 man of hun arbeidsplaat sen voor spreiding in aanmerking komen. De structuurschets moet 15 december van dit jaar klaar zijn. (ADVERTENTIE) za 11 okt. - Ned. Congresgebouw CONCERTGEBOUW ORKEST Feestelijk openingsconcert m.m.v. Zara Nelsova. cello Afscheid ds. Prins Tijdens een ontvangst in de J trakerk heeft ds. J. P. Prins Li scheid genomen van de gerefi v: meerde kerk van 's Gravenhaf Loosduinen in verband met I komen emeritaat. De heer N.^fl Laarman, vriend van de dende pastor, vertolkte de gevï lens namens de gemeente, j! was een man, begenadigd tal van talenten. Uw preken i ren altijd toegespitst op de i aliteit met tal van woordspi gen. U wist de gemeente i spreken door de wijze waat-, het gesproken woord doorlL werd voorgedragen'. Ds. Pri n die bijna 23 jaar aan de ge:// kerk van 's Gravenhage-Loosd, nenis verbonden kreeg nam*2( de gemeente een geschenk orv couvert aangeboden. MevroNl Prins werd verrast met een gtito den ring. Ds. Prins en zijn eci genote kregen vervolgens derden handen te drukken, j 21 december 1952 deed hij intrede in de oude Wilhelmii kerk te Loosduinen, 'de tuin; tussen het Zuiderpark en de i In zijn wijk woonden toen mensen. Dat het in 23 jaar werden is te danken zelfstandig worden van 'Esc; Zondag j.l. preekte ds. Prins ffle dens een stampvolle afschel dienst in de Petrakerk naar leiding van Psalm 138 vs 8.we: M Damesbeurs De Haagse Damesbeurs z: weer op. Zondagmiddag ruimden de 162 standhoud waarvan een groot aantal nu standruimte voor het volgef Jaar gereserveerd heeft, de Hd rusthallen. De beurs werd I Jaar door ruim 145.000 merl bezocht. Evenals het voorgaal jaar waren ongeveer 40 pet de bezoekers mannen. Zanguitvoering De Nederlands Hervormde vereniging 'Met hart en st( geeft morgenavond om 20.15 i haar jaarlijkse concert ini Oude Kerk te Delft. Het koor J die avond versterkt worden het Pelgrims Christelijk lAM nenkoor uit Amsterdam. SolisF in de Oude Kerk zijn Reinl Heemskerk en Harrie Blackrt De beide koren worden ge<i) geerd door Bernard Verboom.[)p Dienstencentrum Het ministerie van CRM is t reid om over de subsidiëring fa het dienstencentrum in Poelr te praten. Aanvankelijk welgp CRM subsidie aan het dienst® centrum, dat behalve aan deft woners van het bejaardencf trum 'Wittebrug' ook hulp j bieden aan zelfstandig wonel bejaarden, omdat het mlnisti vond dat het centrum te gr was opgezet voor een plaats E,„ Poeldijk. Nu het dienstencr c' trum in oprichting bereid is® meer in regionaal verband-pre gaan werken komt het naar 1 nc waarschijnlijkheid wel in merking voor rijkssubsidie. |ae j ferd Eerste pad las In Noordwijkerhout wordt vtocat daag de eerste paal geslagen voor de St. Victorschool, fchia nieuw scholencomplex dat bin! bestaan uit een twaalf-klasèeri basisschool en een geïntegreddeli drleklassige kleuterschool, ide nieuwe school, die is ontworpen, door het SET ontwikkelingswet reau. wordt zodanig gebouwd pro zij ten alle tijden aangepast uit worden aan nieuwe ontwikkel zoi gen ln het onderwijs. Zo gaatin^i school beschikken over f-lexil binnenwanden en over een gistel] centrale ruimte waarin alle a] kalen uitmonden. Het schoKrecl complex zal ln maart 1976 en reed moeten zijn. een Veiligheid 'Met name in de beginfase de ontwikkeling van een niei wijk kunnen zich omstandig den voordoen, die ertoe leid dat de bereikbaarheid van t school niet voldoet aan de els welke wij doorgaans daa; stellen'. Dit antwoordt het termeerse college op vragen de raadsleden Delfos en (VVD) over de bereikbar van de nieuwe scholen in tenwegh de Leyens. B. en vinden een wijziging van schooltijden niet geheel afdol de voor het opheffen van 1 gevaarlijke situatie ter plai Kortgeleden is tussen de i chrode en Cés ar Franckrode pad langs de Muzieklaan aan legd, zodat de kinderen niet I ger van de rijbaan gebruik l ven te maken.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 6