wolfheze psychologisch assistentie) „Dat grote ekonomische voordeel van Mercedes Diesel magje als ondernemer t eenvoudig niet koud laten'.' 'Les ordres'; een schokkende Canadese half documentaire Jan Daniels danslessen Instrumenten van. Residentie-Orkest in VS gestolen Aantal doden in verkeer kleiner Wolfheze (bij Arnhem) Tel. 08308-241 typiste/telefoniste DINSDAG 30 SEPTEMBER 1975 BINNENLAND TROUW/KWARTET| kleding en kapsel Duizenden Korte en lange BONT MANTELS in september nog met 20% zomerkortmg en eerste keus kollektie 1975. Desgew. zeer soe pele kredietservice m. waarborg- garantie. De grootste en goed koopste bontzaak van Nederland DE BONTKONING, Hoogstraat 97. Rotterdam-C., tel. 010-117117. j Parkeren v. zaak. Bij koop reisgeld terug (ook benzine). Vrijdagavond tot 9 uur geopend. Nu kopen a s. winter betalen!! T015 Woonruimte gevraagd WONINGNOOO Se taars student geschiedenis, stud. a. d. VU. A dam zoekt z.s.m. ruime kamer met kookgegelegen- heid. Huur lot 200. Ph. Rheber- gen; Spinkatstraat 5. Aalten, tele foon 05437-2537. T006 TV, radio, muziek instrumenten enz. YAMAHA ORGELS personeel gevraagd Tegenover deze eisen stellen wij een aantrekkelijk salaris en goede se cundaire voorzieningen zoals o.a. 2 maanden gratificatie event, reiskostenvergoeding Voor sollicitatie en informatie: b.v. Compagnie Commerciale Hollando Africaine Jacob Obrechtstraat 58 - Amsterdam-Z. Tel. 020-762422 - tst. 32. T002 3 KLAVIER PEDAALHARMONIUM, h. 157. b. 130, d. 75. Zeer goede staat. 5000. Vijverlaan 17, Zeist. Wij zoeken voor ons direktie-sekretariaat een steno-typiste Ned/Engels welke eventueel kan assisteren met andere voorkomende werkzaam heden Schrijf of bei mw J. G. Lamers bij Reclame-Adviesbureau Moussault BV N.Z. Voorburgwal 60. Amsterdam Tel 226533 T002 zaken en hypotheken, verzekeringe EURÖ"-AÖVIES voor schuldenregellngen. lenin gen en al uw verzekeringen Tel. 020-167040 T011 meubilair en huisraad BANKSTELLEN uit eigen labnek Grote sortering kwanteitsstollen. 5 laar garantie op binnenwerk Norm. prijs 1400 voor 795 DEM Meu belfabriek. Toonzalen Culemborg. fabriek Houtweg 8. Amsterdam-N.. Zonneplein (Tuindorp-Oostzaan). Den Haag. Weimarstr 263. Nieuw Loosdrecht. Oude Molenmeent 4 (achter de Knorfabnek Hilversum). Sliedrecht. Rivierdi|k 432, Voorhout. Loosterweg 5 Geopend di t.e.m za. tot 18 u.. op koopavond tot 21 u. Voor alle inlichtingen: Culemborg 03450-2602. T012 clubs voor elke leeftijd. Ook voor kinderen 8-12 jaar en ouderen boven de 30 jaar. Echt gezellig met eindeloos fijne mensen ADM. DE RUYTERWEG 110 (bij de Krommerl) DIRK SONOYSTRAAT 155 (Geuzenveld) Tel. 020-184044-113260 Huwelijk en kennismaking Dame 65+. gr. huis bewonend In W. des lands zoekt huisgenoot tot 75 jaar van chr. beginselen Br.o.nr. 5553 Trouw A dam. T029 Zorg dat u of jij er bij komt UW BIJBEL beter leren kennen? Wordt dan lid van onze Bijbelclub ..De Open Poort". Postbus 105. Hoogeveen. Tel. 05285-477. T031 nooiit anders hebben gedaan. En tn wensdromen hebben ze misschien ook nooit iets anders gedaan. Het is natuurlijk geen toeval, dat het zo lang duurde tot de film gereed was en werd uitgebracht. Maar het is in elk geval geen slecht teken dat hij tot stand kon komen. Misschien zijn ze in Canada achteraf toch zelf ook wel geschrokken. 'Les Ordres' is een belangrijke film. misschien wei de belangrijkste van de hele Arn hem-week. Het zou erg jammer zijn als een groot publiek niet in staat werd gesteld er kennis van te ne men. Gelukkig is er een kans dat de televisie hem uitzendt. Godards 'Numero 2' Tussen de Godard van 'A bout de soufflé', 'Les carabinières' en 'Ban de part' (om drie films in de oude stijl te noemen) en de Godard van Tout va bien' en zijn nieuwste 'Numero 2' gaapt een kloof, waaro ver velen niet kunnen of willen springen. In het eerste deel van 'Numero 2' experimenteert hij met video en dat doet hij mooi. De film is helemaal fraai, maai uit dat wat ik uit de langd monologen kon In Arnhemse filmweek: door W. Wielek-Berg NEW YORK De toernee vat Residentie Orkest door de Ven de Staten is zeer onfortuinlijk gonnen. Meer dan 25 muziekiM menten zijn kort na aankomst stolen. Het zijn grotendeels bi instrumenten, waaronder zeer kostbare, en voorts een on vangbare antieke violoncel. Ze werden in de nacht van vri op zaterdag gestolen uit een r vergrendelde vrachtwagen dit een bewaakt parkeerterrein in| York City stond. Met medewei van verschillende Nederlands! Amerikaanse instanties is het I dentie Orkest erin geslaagd bi^, enkele uren de meeste instruf ten door huren of lenen te vei gen. Tevens werd in allerijlr aantal reserve-instrumenten L Holland overgevlogen. Het inr mentarium is weer vrijwel r pleet, zij het gedeeltelijk van L dere kwaliteit, Desondanks r het eerste concert zondagavoa de uitverkochte zaal van Trof de staat Maine, een groot succf Van een verslaggever DEN HAAG - In de eerste helfê 1975 heeft het verkeer volgen cijfers van het CBS 1095 gekost. Dit was minder dan k eerste helft van het vorige p toen er in ons land 1.183 m« door verkeersongevallen om hi; ven kwamen. Het aantal gewonden als van verkeersongevallen bedrof de eerste helft van dit jaar tegen 31.953 in de eerste hellS het vorige Jaar. K In ons ziekenhuis zijn zes psychologen en een psychologisch assistent. Voor het zelfstandig testen van onze verpleegden en de rapportage hiervan zoeken wij een Een ervaren kracht met een diploma van het N.I.P. of die van de school voor beroepskeuze in Tilburg is voor deze functie noodzakelijk. Nadere inlichtingen worden graag verstrekt door Drs. F. van Hest, toestel 420. I Schriftelijke sollicitaties kunt u richten 1 y aan de afdeling personeelszaken t.a.v. Nsy/^ ^S\ de heer H' luberts. i1Psych. Ziekenhuis „Vereniging tot Christelijke Verzorging van Geestes- en Zenuwzieken" M 30 r n ARNHEM Terwijl in het Arnhemse Rembrandttheater mensen werden vermorzeld door een witte haai ('Jaws') gebeurde dat in Lux door de uitvoerende macht (*Les Ordres'). Beide films schokken ons, maar dat is dan ook het enige wat ze gemeen hebben. 'Jaws' is een ouderwetse griezelfilm met goed getimede gruweleffecten in 'Les Ordres' wordt een probleem aan de orde ge steld dat misschien wel hèt probleem is van deze tijd: Hoe dicht ligt de dictatuur onder de huid van de democratie? In oktober 1970 werd in Quebec de staat van beleg afgekondigd nadat een Britse attaché was gekidnapt. De politie kreeg de macht mensen zonder arrestatiebevel uit him hui zen te halen en op te sluiten. Hon derden onschuldig en zaten van zes tot eenentwintig dagen in gevange nis. De cineast Michel Brault is reeds in november 1970 begonnen ongeveer vijftig mensen die waren opgepakt te interviewen. In 1974 voltooide hij zijn film in semi- documentatre stijl. De slachtoffers worden door acteurs 'nagespeeld.' Het resultaat is een ijzingwekkend document van wat er morgen ook bij ons kan gebeu ren als om welke reden dan ook de democratie tijdelijk wordt opgehe ven. Het blijkt namelijk, dat politie en gevangenispersoneel niet de minste moeite hebben om in een politiestaat adequaat te functione ren: ze kruipen even gemakkelijk uit hun 'nette pakje' als een slang uit zijn vel. Ze voeren niet alleen de orders uit die ze van hogerhand krijgen. Ze voegen er sadistische versierselen van eigen maaksel aan toe. Ze ver nederen, kwellen en breken hun slachtoffers zo vakkundig, alsof ze De heer A. J. Morsman uit Amsterdam is specialist op het gebied van interne klimaat beheersing. Voor zijn Mercedes 200 Diesel loopt hij steeds opnieuw warm. „Een prachtwagen", zegt hij onomwonden. „Past precies bij mijn persoon en bij mijn bedrijf.En voor mij staat vast: met de 30.000 km die ik per jaar rijd,is de Mercedes Diesel de meest ekonomische". Morsman Warmtetechniek B.V. garandeert optimale betrouwbaar heid met een dag- en nacht- servicedienst. „Daar hechten vooral hotels en bejaardentehuizen veel waarde aan", zegt de heer Morsman. „Als er iets misgaat, kan ik altijd snel ter plaatse zijn. Mijn Mercedes heeft mij daarbij nog nooit in de steek gelaten. Daar kan ik op vertrouwen. Net als op de perfekte service van de officiële Mercedes dealer. Die is enorm". Royale bagageruimte,gemakkelijk toegankelijk. De heer A.J. Morsman: ,/le ekanomie, betrouwbaarheid, veiligheid en service van Mercedes is opmaken, betwijfel ük toch of hij nog veel heeft te zeggen. Het lijkt mij teveel op vakkundig geknutsel wat hij doet. Enfin, we komen er nog op terug als de film (met ondertitels) in roulatie gaat. Komfort en veiligheid. Enthousiast is de heer Morsman ook over het komfort, dat een Mercedes biedt. Anatomisch gevormde stoelen garanderen een formidabele zit. De prima vering maakt el ke oneffen heid in het wegdek onmerkbaar. En meer dan 100 andere voor zieningen maken de Mercedes boven dien tot een bijzonder veilige auto. Ekonomie. „Ik rijd al 12 jaar Mercedes Diesel. Jaarlijks zo'n 30.000 kilometer. En elke keer weer ben ik verbaasd over de lage kilometerprijs en over het enorme bedrag, dat ik nog terug krijg bij inruil. Dat grote ekono mische voordeel van een Mercedes Diesel mkg je als ondernemer eenvoudig niet koud laten". Bij Morsman in Amsterdam lopen ze terecht warm voor Mercedes Diesel. Voor z'n relatief zeer lage kilometer- prijs. Al bij 26.000 km per jaar is Love and Death Over Woody Allan's nieuwste "Love and Death' zal ook nog uitvoeriger worden geschreven. Hij heeft zich zelf daar in gesitueerd als Rus in de tijd van Napoleon, maar dat belet hem niet typisch New-Yorks Joodse geintjes te verkopen zoals al sinds jaar en dag zijn gewoonte is. 'Love and Death is minder preten tieus dan zijn science-fiction-film "The Sleeper' en daarom eigenlijk leuker. Het thema van de tirannen moord schijnt hem dwars te zitten. Het komt in beide films voor. 'Karl May' van Hans-Jürgen Syher berg gaat naar alle waarschijnlijk heid niet in ons land rouleren en dat is geen groot verlies, want het is nu niet bepaald het beste voor beeld van de nieuwe Duitse film. HIJ vormt het middenstuk van een drieluik over het Duitse denken, waarvan 'Ludwig' het eerste deel De politie in actie in 'Les Ordres'. vormde en dat zou worden afgeslo ten met 'Hitier.' Wat Syberberg met zijn Karl May-film bedoelde wordt niet recht duidelijk Is het een hommage aan de schepper van Winnetou en Old Shatterhand? Is het een pleidooi voor het recht van de schrijver om te dromen? Is het een ecocatie (zich voor de geest roepen) van het tijdperk van de Jugendstil? Duidelijk wordt het niet. Een hele zwerm Duitse sterren uit de Nazitijd speelt erin mee. Kristina Söderbaum, Kathe Golw, Attida Hörbiger, Willy Trenk-Drel- esch, Lil Gagover en noem maar op. In de tirelrol zien we Helmuth Kautner, eens een beroemd regis seur. Ook bij de Japanse film TSligie voor een gevecht' kunnen we vraagte kens plaatsen. Is het een farce op de vechtfil m (er wordt danig in geknokt zlefs een tong wordt afge beten), waarbij Japanners zich zit ten te verkneukelen van het la chen? Of is hij ernstig bedoeld als waarschuwing voor of verering van fascisme (Hij speelt in 1935)? Mysteries van het Oosten. Wij zijn een Internationale Handelsonderneming mei eigen vestigingen in o.a. verscheidene Westalrikaanse landen. Voor ons Hoofdkantoor in Amsterdam zoeken wij een met middelbare schoolopleiding en redelijke kennis van de moderne talen, die door haar telefoonbehandeling mede de representatie van de onderneming zal bepalen. Bij Technical vindt u de complete collectie Yamahaorgets van 2425 tot 41 470. Op alle Yama ha-orgels 5 jr vofl. garantie. Inruil ert financiering mogelijk. TECHNICAL Veenendaal. Prins Bernhardlaan 2 —4. tel. 08385-11322 en. 11083. Eindhoven, Hoogstraat 49, lef. 040-446656. T014 Te koop piano. Gaveau, tel. 03200- 21520. T014 een Mercedes Diesel goedkoper dan een benzine wagen van 16 mille. En dan dat volle jaar garantie, onge acht het aantal gereden kilometers.. Keuze uit 4 typen. U kunt kiezen uit 4 typen: de 200 de 220 D, de 240 D en de nieuwe 240 D 3.0. Eén ervan voldoet exac aan uw eisen. Dat is uw Mercedes Diesel op maat.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 14