Spaanse instellingen n Europese steden loelwit van acties Weerstanden in VS tegen omvang hulp aan Israël ESSHBS9 Moskou pakt Joodse emigratie hard aan irenigde Staten geven geen reactie op executies ijaad wil vertrek ■anse troepen Waarom gebruiken ze in een quiz juist de Grote Winkler Prins Encyclopedie? ~.omdat-ie gewoonweg de beste is! Spanje zwart op weerkaart Olieconcern gaf ook geld aan Ford Syrië blijft Sadat hekelen Zon na regen Victor Stern in Nederland: Beiroet telt 326 doden na negen dagen strijd Tien Britse soldaten in rivier verdronken NDAG 29 SEPTEMBER 1975 BUITENLAND-WEER TROUW/KWARTET 5 JSSEL, LISSABON, STOCKHOLM (Reuter, UPI, AP, AFP, DPA) Tienduizenden hebben het dopen weekeinde in een groot aantal Europese hoofdsteden op veelal heftige wijze geprotes- d tegen de vijf terechtstellingen in Spanje. In de Portugese hoofdstad Lissabon ging het wise ambassadegebouw in vlammen op en in andere landen moesten naast diplomatieke ligingen ook andere Spaanse instellingen het ontgelden. de grote Westerse landen heeft Verenigde Staten niet gerea- rd op de executies. Volgens en Madrid verschijnend katholiek Is dit omdat de Verenigde en en Spanje In een kritieke zijn bij de onderhandelingen de Amerikaanse bases in ije. Afgelopen vrijdag weigerde Amerikaanse ministerie van enlandse zaken zich uit te spre- over 'humanitaire problemen', issabon drongen woedende de- stranten zaterdagnacht de inse ambassade binnen en derden het gebouw. Meubels, en en documenten werden uit namen gegooid. Buiten werd het eriaal opgestapeld en in brand Dken. Tenslotte werd het am- idegebouw in brand gestoken. >ortugese militaire politie en de idweer hielden zich op een af- id en tegen de demonstratie, die georganiseerd door de linkse pering Volksdemocratische werd niet opgetreden. Portugese ministerie van bui- indse zaken heeft de verwoes- van de ambassade scherp ver- eeld en verzekerd dat een diep- id onderzoek zal worden in ge- naar de uitbarsting, waarna schuldigen zullen worden ge- 't. Uit protest tegen de gebeur- isen heeft Spanje het grootste van het diplomatieke personeel Lissabon teruggeroepen. Alleen zaakgelastigde is achtergeble- rke druk voorzitter van de Europese imissie van de EG Ortoli heeft aals een aantal Europese rege- ileiders een verklaring .yitgege- waarbij het wordt betreurd dat Spaanse regiem geen gehoor t gegeven aan de oproepen tot lent ie voor de vijf Spanjaarden, vacht wordt dat op de commis- en de raad van ministers van de landen sterke druk zal worden eoefend om gevolg te geven aan iproep van het Europese parle- it om de betrekkingen tussen de en Spanje in de ijskast te :n tot de democratie in Spanje ersteld. De EG en Spanje on- andelen momenteel over een ïandelsakkoord. betrekkingen tussen de Heilige iel en Spanje zijn zeer bekoeld de verzoeken om clementie, paus Paulus de afgelopen week driemaal toe heeft gedaan. In audiëntie zei de paus zaterdag- gen dat hij een beroep op het me had gedaan 'in de naam God en met. verwijzing naar Heilig Jaar. Ongelukkig genoeg t men niet naar ons geluisterd.' Spaanse regeringsdelegatie liet eren 'om technische redenen' tek gaan bij de heiligverklaring een Spaanse pater, die in ende eeuw in Peru werkzaam Een receptie van Spanje ter ;enheid van deze heiligverkla- werd afgelast. Bij de plechtig - ;n haalde de paus nog de ge- 'tenissen Ln Spanje aan Franse regering heeft de am- adeur Ln Spanje naar Parijs epen om te overleggen welke tie Frankrijk zal innemen. De ring heeft tot nu toe op voor- IAMENA, TSJAAD (AFT) De ïrete militaire raad van Tsjaad 't zaterdagavond Ln een com- iiqué dat was ondertekend door ttshoofd generaal Felix Malloem Franse troepen in het land op- dit gegeven binnen een maand 'ertrekken. (ADVERTENTIE) met als gratis Premie de 816 blz. tellende CULINAIRE ENCYCLOPEDIE Van een verslaggever HILVERSUM BIJ de NOS zijn in de loop van zaterdaga vond reacties binnengekomen van kijkers, die zich eraan hadden geërgerd, dat in de journaaluitzendingen geen overzicht werd gegeven van het weer in Spanje. Op de weerkaart van Europa was Spanje zwaxt gemaakt. Volgens de NOS is dit gedaan door het KNMI, dat het weer- kaartje naar Hilversum over seint. Een woordvoerder van de NOS zei, dat men zich tot het KNMI zal wenden met de vraag waarom de opgave van Spanje was weggelaten. Hij vond het niet vermelden van een land op de weerkaart niet passen in de journaal-formule van de NOS. In Rome ontstonden zaterdae enor me verkeersopstoppingen door op tochten van tienduizenden demon stranten. Enkele Spaanse bussen werden vernield of in brand gesto ken. Ook ln andere Italiaanse ste den werd massaal geprotesteerd en in Milaan werd het gebouw van de Spaanse luchtvaartmaatschappij Iberia bestookt met stenen en brandbommen. Ook in Brussel werden de ambassa de en het gebouw van Iberia met brandbommen en stenen bekogeld. Honderden politiemannen verjoe gen de demonstranten. Verscheide ne kantoren werden met molotow- cocktails vernield. Betogers en poli tie raakten slaags in de Britse hoofdstad Londen. Da groep de monstranten werd vlak bij het Spaanse ambassadegebouw tegenge houden. Er werden enkele arres taties verricht. De Spaanse bevolking kon via kranten kennis nemen van de terechtstellingen van de vjjf guerrillas. ker van te zijn dat het regiem van Franco z'n veertigste verjaardag zal halen. Ook ln West-Duitsland werd betoogd waarbij men zich in een enkel geval ook tot kerken richtte. Een discussie over de politieke situ atie in Spanje die gistermiddag voor de Westduitse televisie werd gehouden, moest onderbroken wor den doordat een aantal betogers de studio birpiendrong en voor de ca mera's een verklaring begon voor te lezen. De technici schakelden beeld en geluid uit en na enkele minuten werd het programma voortgezet 'Satanisch' zichtige wijze afkeuring over de executies uitgesproken. Duizenden Fransen hebben heftig geprotes teerd tegen het voltrekken van de vonnissen. Op een baanvak van de spoorwegen in het zuiden van Frankrijk werd zaterdagavond een springlading tot ontploffing ge bracht toen daar de Spaanse Puerta del Sol voorbij kwam. De trein ontspoorde niet. Tevoren was een anonieme bommelding gedaan, die vals alarm bleek te zijn. In Parijs richtten duizenden een chaos aan. Jongelui met helmen op en gewapend met ijzeren staven probeerden tot tweemaal toe de SDaanse ambassade te bestormen. Da betogers werden door de politie met traangas tegen gehouden. Elders in de Franse hoofdstad wer den Spaanse kantoren ln brand ge stoken. Ook in andere delen van Frankrijk moesten gebouwen het ontgelden. In Bordeaux plunderden jongelui het filiaal van de Spaanse volksbank en in Straatsburg en Toulouse kon de politie met moeite de Spaanse consulaten behoeden voor vernieling. Het consulaat in Nantes werd vernield. WASHINGTON (Reuter) De Phil lips petroleum company heeft 2.000 dollar als politieke bijdrage aan president Ford betaald toen deze lid van het Congres was. Dit heeft de maatschappij vrijdag meege deeld. Het geld maakte deel uit van een bedrag van minstens 585.000 dollar aan verschillende politieke bijdragen tussen 1964 en 1972. Maar het geld kwam meer van per sonen bij de maatschappij dan van het bedrijf zelf, aldus Phillips. Het is in Amerika verboden dat V.S.- bedrijven rechtstreekse politieke bijdragen verstrekken. Phillips had eerder onthuld dat de voormalige voorzitter van de raad van bestuur W. Keeler 100.000 dol lar aan ex-presddent Nixon had ge geven tijdens diens verkiezings campagne in 1972. Dit bedrag maakte deel uit van het vrijdag genoemde totaal Premier Palme van Zweden heeft van de Scandinavische landen het felst gereageerd op de executies in Spanje. Hij zed op de partijdag van zijn sociaal-democratische partij dat het regiem in Spanje 'zijn ei gen ondergang bespoedigt' en noemde de Spaanse machthebbers 'satanische moordenaars.' In Stock holm werd bij een grote demon stratie de Spaanse vlag verbrand en de ruiten van de Spaanse ambassa de werden ingegooid. Ook in Go- tenburg werden vernielingen aan gericht. De Deense premier Jörgensen noemde de doodvonnissen 'schok kend en tragisch' en ook andere maatschappelijke groeperingen spraken scherpe protesten uit. Ook hier werd de ambassade bestookt. De Noorse premier Bratteli noemde de executies in strijd met het doel van het akkoord van Helsinki. Een groep demonstranten belegerde het ambassadegebouw en gooide er de ruiten in. Een woordvoerder van de Westduit se regeringspartij SPD noemde in Bonn de terechtstellingen 'een daad van onmenselijkheid. 'Hij zei dat 'een brutale dictatuur zijn ware gezicht' heeft getoond. Ex-kanselier Willy Brandt verklaarde er niet ze- Het Sowjetrussische persbureau Tass heeft als commentaar op de terechtstellingen gezegd dat 'de beulen van Franco opnieuw een bloedige misdaad hebben begaan en het protest van de wereld grof heb ben genegeerd. 'De Sowj et-Unie onderhoudt evenals de meeste Oost- europese landen sinds de Spaanse burgeroorlog geen betrekkingen met Madrid. WASHINGTON, JERUZALEM, CAIRO (UPI, AP, Reuter) In Israël wordt al rekening gehouden met een vertraging in de uitvoering van het Sinaiakkoord als gevolg van de moeilijkheden waarop het zenden van Amerikaanse technici naar de Sinai zijn gestuit in het Amerikaanse congres. Israël zal de in Genève afgeronde nadere regelingen inzake het ak koord alleen ondertekenen, nadat het Amerikaanse Congres met het zenden van deze technici heeft in gestemd. Maar in de Amerikaanse Senaat maakt een groep onder leiding van Ffloyd Haskell en Mark Hatfield zich zorgen over geheime clausules ln het akkoord, waarvan de Senaat slechts een beperkte samenvatting kan krijgen. Deze senatoren willen volledig op de hoogte worden ge steld van de verplichtingen die Amerika op zich heeft genomen, vooral na wat er hier en daar is uitgelekt over de economische hulp en de wapenhulp. Tegelijkertijd heeft de Syrische mi nister van buitenlandse zaken Khaddam voor zijn vertrek naar New York het bestaan van geheime clausules aangegrepen om president Sadat van Egypte te blameren. Het betekent volgens hem dat de Egyp tische regering er in feite mee heeft ingestemd, dat Israël ultra moderne wapens geleverd krijgt. Een delegatie uit het Amerikaanse Congres, die in augustus zowel Is raël als zijn buurlanden heeft be zocht, heeft aan de begrotingscom missie van het Huis van Afgevaar digden doen weten dat zij instemt met het zenden van technici naar de Sinai omdat dit een verant woord risico inhoudt, maar dat zij het overeengekomen bedrag aan militaire en economische hulp aan Israël drastisch teruggebracht wenst te zien. Volgens haar kan er heel wat af zonder dat Israëls mili taire kracht of economie wordt aangetast. Door zoveel hulp te ge ven als Israël heeft gevraagd zou den de VS Israël 'de illusie geven dat het de oplossing van de proble men met zijn buurlanden weer naar de toekomst kan verschuiven'. De Arabische Liga heeft in een in New York uitgegeven verklaring de hulpvoornemens van de Ameri kaanse regering aan Israël krachtig aangevallen als een 'aanmoediging om opnieuw agressie te plegen.' Devaluatie Israël zelf heeft zondag zijn pond met 10 percent gedevalueerd, de vierde devaluatie van dit jaar. De prijs van benzine is met 20 percent verhoogd, van water met 25 per cent, van sigaretten met 18 per cent. De omzetbelasting is met tus sen 5 en 10 percent omhooggegaan. In de overheidsuitgaven is zodanig het mes gezet, dat er tweeduizend ambtelijke functies zijn afgeschaft. Het land verwacht een tekort op zijn begroting van ongeveer 5 mil jard Israëlisch pond. Het Egyptische blad Rose el Joessef meent te weten dat de Sowjet-Unie Amerika over heeft weten te halen tot een gesprek met vertegenwoor digers van de PLO. Voorts zouden volgens had blad de eerste contac-1 ten met Israël en Syrië door de VS reeds gelegd zijn voor een nieuwe onderhandelingsronde inzake de Golanhoogten. Deze zaken zouden begin september ln een ontmoeting tussen Gromiko en Kissinger zijn bedisseld. President Sadat zal van 6 tot 8 oktober op uitnodiging van premier Wilson een officieel bezoek aan Engeland brengen. Palestijnen Zaterdagochtend heeft een Israëli sche patrouille drie Palestijnen die op een zelfmoordmissie het land waren binnengedrongen bij Sjanita aan de grens met Libanon ln een vuurgevecht gedood. Op de bezette Westelijke Jordaanoever arresteerde de Israëlische politie 55 Palestijnen. onder wie een vooraanstaand advo caat, op verdenking van steun aan de PLO-organisatie Al Saika In Da mascus. Van onze weerkundige medewerker De snelle depressie boven de Britse Eilanden die zaterdagmiddag boven de Ierse Zee een dieptepunt bereik te (970 mb) heeft spectaculaire weersomstandigheden met zich ge bracht. Na een matige tot zware regenval raakten wij zaterdag over dag in de zogeheten warme sector van de depressie. De temperatuur steeg in korte tijd 3 tot 5 graden en 's middags werden maxima van 20 tot 22 graden bereikt. Erg lang duurde het verblijf van deze super- zachte lucht (zuidwst Frankrijk 25 tot 27 graden) niet. In de voora vond bereikte het koufront van de depressie ons land waarbij zich plaatselijk zeer zware regenbuien met onweer ontwikkelden. Boven Drente en Overijssel was het zaterdagavond bijzonder slecht weer. Auto's konden niet verder rijden bij gebrek aan zicht (plaat selijk 2 meter). Ondermeer in de omgeving van Odoom was het alsof het water met grote bakken tege lijk uit de lucht werd gesmeten. Oudere mensen op Marken konden zich zo'n tropische regenval niet herinneren. Diever tapte zondagmorgen 34 mm water af. Siddeburen en het Friese Oosterwolde 30 mm. Wagenborgen 26 mm, Klazienaveen 23 mm, Mar ken 21 en Hoogeveen 17 mm. Ach ter het koufront bereikte de zuid wester storm in de avond en rond middernacht zijn hoogtepunt met 9 Beaufort. Erder op de middag wa ren uit zuidwest Engeland al or kaanvlagen gemeld die in Devon shire een snelheid ontwikkelden van ruim 140 km per uur. Bij Londen werden uitschieters van 11 Beaufort waargenomen. Opvallend waren nog de uitzonder lijk sterke luchtdrukstijgingen Weerrapportcn van gisteravond 7 uur: Maximum temperaturen van gisteren en neerslag 719 uur. Amsterdam zwaar bewolkt 17 0 De Bilt zwaar bewolkt 18 0 Deelen zwaar bewolkt 18 0 Eelde zwaar bewolkt 16 0.4 Eindhovert regen 18 0.1 Den Helder zwaar bewolkt 16 .04 Luchth. R'dam zw. bewolkt 17 0 Twente zwaar bewolkt 17 0 Vlissingen geheel bewolkt 18 0 Zd. Limburg regen 19 0.1 Aberdeen regen 13 0.1 Athene onbewolkt - 30 0 Berlijn half bewolkt 20 0 Bordeaux half bewolkt 24 0 Brussel regen 17 0.5 Frankfort zwaar bewolkt 20 0 Genève zwaar bewolkt 22 0 Kopenhagen licht bewolkt 15 0.1 Locarno zwaar bewolkt 21 2 Londen zwaar bewolkt 19 0 Luxemburg zwaar bewolkt 17 0 Nice onbewolkt 24 O Oslo licht bewolkt 15 0.1 Parijs regen 20 1 Rome onbewolkt 27 0 Split on oe wol kt 27 0 Wenen half bewolkt 24 0 Casa Blanca zwaar bewolkt 28 0 Istanboel onbewolkt 25 0 achter de depressiekern: 12 tot 15 mb in 3 uur boven zuidoost-Ier- land. Om 7 uur zaterdagavond be gonnen de barometers in het cen trum al weer wat op te lopen en zondagmiddag lag de deprersie met 985 mb in de kern boven de Oslo fjord in het Zweedse merengebied. Nog enkele aftappingen van zater dagavond over de voorafgaande 12 uur: Lichtschip Texel 28 mm; evenals het eiland Man en Vigo in noordwest Spanje. De luchtdruk blijft hoog boven de Balkan en de Oekraïne maar in west-Europa blij ven depressies het paadje warm houden. Nieuwe luchtdrukdalingen in Ierland en de Golf van Biskaje breiden zich inmiddels naar onze omgeving uit begeleid door regen die vanmiddag gevolgd zou worden door opklaringen. De wind neemt toe uit zuid tot zuidwest. De Ierse depressie op zichzelf is een koude put met lage temperaturen in de bovenlucht. Deze zou in de loop van deze week wel eens een buien offensief vanaf het warme Noordzee water kunnen ontwikkelen, vooral ook omdat in het grootste deel van west-Europa het weer relatief zacht blijft. door James Dorsey AMSTERDAM Enkele weken geleden verschenen er be- richten in de westerse pers over botsingen van Joodse jon geren met de politie in Moskou. Op de Joodse Nieuwjaarsdag hadden jongeren geprobeerd door midden op straat te gaan zitten, het verkeer tegen te houden. Zij werden met geweld verwijderd. Deze demonstratie is een symptoom van de steeds groter wordende ontevredenheid onder de Joodse bevolking in de Sowjet-Unie. De laatste Jaren heeft de onder drukking van het Joods cultureel leven ln de Sowjet-Unie aan he vigheid toegenomen. Op kleine uitzonderingen na, worden alle uitingen van Joodse cultuur met harde hand onderdrukt. Dit alles vindt plaats, ondanks het feit dat de Joden als een van de 108 nationaliteiten zijn erkend, die gezamenlijk de Sowjet-Unle vor men. Officieel verschijnen er In de Sowjet-Unie twee Joodse bladen. Beiden vertolken het officiële beleid van de communistische partij en zijn ln het Jiddisch (een mengtaal van Duits Rus sisch en Hebreeuws) geschreven. Slechts een klein deel van de huidige Russische Joden is in staat om Jiddisch te lezen en daarom is de oplage van belde kranten bijzonder klein. Behalve voor de weinige godsdienstoefe ningen is Hebreeuws een verbo den taal in de Sowjet-Unie. Het Russische beleid Jegens de Joden zit vol met tegenstellin gen. Enerzijds ontkent men het bestaan van een Joods volk, an derzijds houdt men de Joden be wust als groep herkenbaar. Jood staat als nationaliteit geschre ven in de paspoorten van Russi sche Joden. De laatste jaren is er een sterke emigratie van Rus sische Joden naar het westen en naar Israël op gang geko men. In 1972 verlieten 30.000 Joden de Sowjet-Unie, in 1974 was dit getal naar 20.000 gezakt en men vreest dat dit jaar min der dan 10.000 Joden de Sowjet- Unie zullen mogen verlaten. De daling van de emlgratieclj- fers wordt geweten aan de toe nemende intimidatie van de kant van de Russische autoritei ten. Men probeert mensen af te schrikken om een verzoek tot emigTatie in te dienen. Hèt in dienen van een dergelijk verzoek is geen gemakkelijke onderne ming. Vaak gaat het gepaard met vrijwel onmiddellijk ontslag en komt men dan lm grote fi nanciële moeilijkheden. Vrijwel nooit vinden de indieners van een emigratieverzoek in hun ei gen vak nog werk. Zij zijn ge dwongen om een baan op een veel lager niveau, meestal licha melijk werk. te aanvaarden. Zij, de 'refuseniks' zoals zij in de Sowjet-Unle genoemd worden, worden vaak jarenlang ln een toestand van onzekerheid gehou den. Zij verkeren in behoeftige omstandigheden en staan bloot aan provocaties van de kant van de autoriteiten. Voorbeeld Een illustratief voorbeeld in dit verband is de familie Stern uit Vinnitsa in de Oekraïne. Op uit nodiging van het Solidariteitsko- mité voor de Joden in de Sow jet-Unie is Victor Stern voor en kele dagen op bezoek in ons land. Stern is twee maanden ge leden naar Israël geëmigreerd. In een gesprek, vlak na zijn aankomst op Schiphol, vertelde hij over de gang van zaken na het verzoek van hemzelf, zijn broer en zijn ouders om naar Israël te mogen emigreren. 'In september 1973 werden wij door familieleden uitgenodigd om naar Israël te komen. Een dergelijke uitnodiging is een vereiste om een verzoek tot emi gratie te mogen indienen. Deze uitnodigingen worden door de Russische autoriteiten onder schept en komen zo pas maan den of jaren later op hun be stemming aan. In november 1973 vroeg mijn broer August als eerste toestemming om naar Is raël te mogen emigreren. Een half jaar later, in april 1974. werden mijn ouders naar de KGB, de Russische geheime dienst gesommeerd en werd hun gezegd dat zij het vertrek van mijn meerderjarige broer moes ten verbiedejn. Dit werd door mijn ouders geweigerd. Op 22 mei 1974 werd mijn vader gear resteerd en werd mijn broer me degedeeld dat het visum wegens de arrestatie was geweigerd. Ge durende de eerste vijf maanden na de arrestatie werd de reden van de arrestatie van mijn vader voor ons verborgen gehouden. In deze tijd probeerde de Russische geheime dienst op basis van val se getuigenverklaringen een aanklacht tegen mijn vader rond te krijgen. Aanvankelijk werd mijn vader, die arts is, beschul digd van pogingen kinderen van patiënten te vermoorden. Dank zij de vele protesten uit het Westen lieten de Russische au toriteiten deze beschuldiging vrij gauw vallen. Eind 1974 kwam het toch tot een proces en werd mijn vader tot acht jaar dwang arbeid veroordeeld. Ik zelf diende op 1 oktober 1974 een verzoek in om naar Israël te mogen emigreren, en kreeg bin nen drie weken toestemming om het land te verlaten. Hieruit blijkt de volslagen willekeur van het Russische emigratiebeleid. Ik had inmiddels al ontslag geno men, ik werkte in Moskou, en ben naar Vinnitsa gegaan. Ik probeerde mijn vertrek uit te stellen om mijn vader te kunnen bijstaan. Doch ik werd voortdu rend op het politiebureau ontbo den en mij werd herhaaldelijk de keuze gegeven om te gaan werken of het land te verlaten. In juli 1975 zag ik geen andere mogelijkheid meer dan gebruik te maken van het visum en naar Israël te vertrekken. Vandaar uit probeer ik alles te doen om mijn vader vrij te krijgen.' Hulp belast De emigratie van Russische Jo den zal in de komende jaren nog moeilijker worden. Zij kre gen tot nu toe veel morele en materiële steun vanuit de Joodse gemeenten in het westen en vanuit IsraëL Vanaf 1 januari 1976 gaan dc Russische autori teiten 30 pet belasting heffen op geldzendingen uit het buiten land. Bovendien bedragen de ad ministratiekosten, kosten van de reis en de transportkosten van bezittingen ongeveer 2500 roebel per persoon. Ter vergelijking: een ingenieur verdient in de Sowjet-Unie gemiddeld 160-200 roebel per maand. Het spreekt vanzelf dat vele Russische Joden door deze omstandigheden zich nog eens extra zullen gaan be denken voor zij er toe overgaan een verzoek tot emigratie bij de Russische autoriteiten in te die nen. BEIROET (UPÏ) In Beiroet, waar gisteren alleen nog sporadisch ge vuurd werd tussen christenen en moslems, is men bezig de rekening op te maken van de hevige uitbar stingen van negen dagen straatge vechten. Het aantal doden is opge lopen tot 326 en hetaan tal gewon den steeg tot boven de 600. In de binnenstad zijn bijna tweeduizend winkels, kantoren en woningen door raket-, mortier- en machinegeweer- vuur verwoest. NEWARK ON TRENT (UPI) Elf Britse soldaten die deelnamen aan een nachtelijke oefening zijn in de nacht van zaterdag op zondag op een bijzonder wild gedeelte van de rivier de Trent met een comman doboot omgeslagen en door de felle stroom meegesleurd. Vermoedelijk heeft maar één van hen dit over leefd. Het stoffelijk overschot van zes militairen is al geborgen. Naar de anderen wordt nog gezocht. De boot, waarmee de door de regens sterk gezwollen rivier moest worden overgestoken, werd door de stroom meegesleurd en over een stuwdam geduwd als gevolg waarvan hij kap- Hoog water voor dinsdag 30 september: Vlissingen: 8 52-21.29. Harl n gvlletslu Izen 10.18-23.01, Rotte raam: 11.20-0.00, Sche- veningen9 57-22 40. IJmulden: 10 41- 23 24, Den Helder: 1.05-i4.09. Harllngen: 3.33-16.41, Delfzijl: 5.54-18.51. 'Hij doet er alles aan, om zo weinig mogelijk te werken.'

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 5