Grote meerderheid achter resolutie van ARP-bestuur Massale demonstratie op Utrechtse Domplein Fondsen klagen apotheker aan PvdA-bestuur oneens met autobelasting-plan Mouton mantels Commentaar Nadat toezeggingen gedaan zijn: [and erover Ipanje (1) ipanje (2) Uitspraak van AR-partijraad Den Uyl waarschuwt voor fascisme NIEUW-ENGELAND Sopraan weigert in Spanje te zingen Wegens financiële onregelmatigheden Duisenberg: er komen méér onderzoeken naar 'zwart geld' LuANDAG 29 SEPTEMBER 1975 BINNENLAND TROUW/KWARTET 3 jd. fc een wekenlange, harde discussie fcsen partij- en CD A-genoten die niet teds even broederlijk is geweest, is l AR-partijraad van zaterdag in Rot- rdam erin geslaagd, toch de wijste te jn. Aan de ene kant heeft hij volle- jg bevestigd dat hetgeen Aantjes op CDA-congres van 23 augustus lar voren heeft gebracht, wel dege- k het AR-standpunt is in de gedach- Inwisseling over de grondslag van het DA. Aan de andere kant kan er na dag net zomin als vroeger twijfel bestaan dat de AR-partijraad en ook de AR-leiders begeren het CDA van de grond komt. vergadering (goed geleid en goed ;aniseerd) heeft zich gelukkig niet verleiden tot de gemakkelijke, vernielende koers van de polari- waartoe overigens zekere ont gingen intern in de ARP en :rn in het CDA zeker aanknopings- iten hadden gebooen. Wij hoeven lts te denken aan de bekende in brief - zaterdag door één der ruiterlijk van zijn venijn ont- aan niet van wantrouwen ge ïnde uitlatingen van CH-woord- lers en aan de tot dusverre wel - onbuigzame opstelling van de •top. onbuigzaamheid is mogelijk mede :geven door eenzijdige - van één uit geïnspireerde? - schattingen tke de positie van Aantjes binnen ARP. Hopelijk hebben de leiders KVP en CHU nu geleerd dat het Ipunt van hun AR-collega veel iger en dieper in het denken en len van diens partij wortelt dan zij ijkbaar hebben vermoed. Dan zijn er zaterdag in elk geval niet voor bij geweest in Rotterdam, ir het overige hopen wij dat in het ilg van deze geschiedenis het irbeeld van deze partij raadsverga- •ring wordt gevolgd: dat er nu zand it over alles wat er sinds 23 augus- aan lelijke dingen heen en weer is tan. Opdat het gesprek dat nu len moet, tegelijk welwillend en :elijk, ernstig en onbevangen zal Mensen en partijen die niet veel in dat gesprek hebben, moeten bedenken dat zij het CDA er maar een dienst mee bewijzen ir het te ontdoen van een conflict :r wat zijn fundament is. iti-Spaans, zo noemen Franco's irlichters de betogingen die dit week- ide in heel West-Europa losbarst- na de terechtstelling van vijf ver- itrijders in Spanje. Dat is een igen waar hopelijk maar weinig ianjaarden zullen intrappen. De tfoede, die zich dezer dagen ontlaadt, ïjeldt natuurlijk niet het Spaanse volk, jaar alleen het dictatoriale bewind zich met geweld heeft gevestigd, len bewind dat zich alleen met onder- v- nikking en terreur heeft kunnen L andhaven. Vat de schijnprocessen van de afgelo- weken en de executies van zater- iorgen zo bijzonder tragisch is dat ze komen na een periode an hoop. Ufcjegin vorig jaar heeft het er even op rggeleken dat het Franco-regime onder jhtfc nieuwe premier Arias Navarro zijn alejlerscherpste kantjes zou verliezen, al irias leek bereid om heel voorzichtig iatP heel beperkt zoiets als een politië jje discussie te willen toelaten. >at zou het begin kunnen zijn van pn langzame ontwikkeling naar iets eer vrijheid, die dan na het einde Franco (en dat komt onvermijde- vaijk) misschien zou kunnen uitlopen op °P m ware democratie. Die hoop is j ndsdien volledig en hardhandig de ,g_ <jodem in geslagen door de machtheb- riijers in Madrid. Zij hebben de roep ^.®n meer vrijheid beantwoord met ieuwe terreur. Het geweld van linkse Ktremisten en gefrustreerde Basken —iebben ze aangegrepen om hun poli- ek van intimidatie met nieuwe kracht loort te zetten. )e kansen op een geleidelijke over- ang naar een vrijer Spanje lijken aarmee van de baan. Franco en de ijnen hebben de tegenstellingen bin- ®jen Spanje drastisch verscherpt. 2 massale uitingen van woede over eel West-Europa over de executies Jan het afgelopen weekeinde steken lad rga' tegcn dc ,auwhcid waarmee mok publieke opinie op gruwelen in 'olgjoveel andere landen reageert Het e^f jkt inderdaad buiten proporties, ge- eStaJen het feit, dat volgens een nog niet da#>lang geleden uitgekomen rapport ran Amnesty International in zeker ai jichtig landen gemarteld wordt, doorat voor het bewustzijn van het nc^ubliek in West-Europa kennelijk een erschil uitmaakt is dat Spanje tot zijn uit lefwereld behoort - ook al zit het rbijiiet in de NAVO en al maakt het vooteen deel uit van de Europese Ge- .^jieenschap. Wat daar gebeurt, wordt iaarils veel ingrijpender ervaren en lokt opeéenparig protest uit van zeer uiteenlo- te- ende politieke denkrichtingen. )e Europese Gemeenschap is op het genblik in onderhandeling over haar ^rerdrag met Spanje en in zijn weke nde jkse televisie-interview heeft pre- ersjiier Den Uyl vrijdagavond verklaard erle at °Pschortin8 van die onderhande lingen tot effect zou hebben dat dit Van onze parlementsredactie ROTTERDAM Van de kant van KVP en CHU is nog niet offi cieel gereageerd op het feit dat de A.R.-partijraad zich zaterdag in Rotterdam met overgrote meerderheid achter de fractieleider in de Tweede Kamer, mr. W. Aantjes heeft geschaard. het specifiek chrstelijke uitgang spunt maar een karige plaats was toebedeeld. Wel vond men in het algemeen dat het beter was een minimale resolutie aan te nemen dan de zaak op scherp te stellen en zo de andere partners af te schrik ken. 'Dat het CDA één grote ARP zou moeten zijn, zouden we mis schien wel willen en dat zou mis schien ook het beste zijn, maar het getuigt niet van veel werkelijk heidszin', aldus afgevaardigde Van Galen uit Den Helder. Aantjes kreeg voor zijn standpunt veel steun van het Tweede Kamer lid mevrouw Hannie van Leeuwen. Haar redevoering heeft er dan ook in belangrijke mate toe bijgedragen dat de resolutie er zonder kleer- Zo werd van de fractievoorzitter in de Tweede Kamer mr. W. Aantjes, en partijvoorzitter drs. J. de Ko ning de duidelijke uitspraak ge vraagd, dat de laatste alinea van de resolutie (over de instemming over de persoonlijke binding van de CDA-vertegenwoordigers aan de grondslag als voorwaarde voor de totstandkoming van één lijst) geen stok achter de deur is voor de verdere voortgang van het CDA. Vooral drs. R. Zijlstra, prof. dr. W. Albeda en oud-minister mr. W. F. Schut drongen hierop aan. Zij had den liever gezien dat de discussie over de grondslag en de werking ervan niet opnieuw was begonnen. Prof. Albeda: 'Dit is de verkeerde discussie over het verkeerde onder werp, op de verkeerde plaats, op het verkeerde moment.' Drs. Zijl stra diende een amendement in. waarin Werd gesteld dat de ene lijst er absoluut moet komen. Nadat.de resolutie met een over weldigende meerderheid (slechts zeven stemmen tegen) was aange nomen, werd ook een motie van oud-minister Schut aanvaard. Deze motie,, die hij in overleg met prof. dr. B. Goudzwaard had opgesteld, drong er bij het partijbestuur op aan om in het gesprek, dat opnieuw gevoerd moet worden over de grondslag, óók het opstellen van enkele politieke beginselen te be trekken. Prof. Goudzwaard had eerder die dag geprobeerd een compromis te bereiken tussen de vice-voorzitter van het CDA, drs. Zijlstra enerzijds, en Aantjes anderzijds. Hij stelde namelijk voor om de discussie over de persoonlijke binding maar liever te laten vallen en daarvoor in de plaats in de CDA-statuten een aan tal staatkundige beginselen te for muleren, die door vertegenwoordi gers van het CDA-onderschreven zouden moeten worden. De ARP en de CHU kennen een dergelijk be ginselprogram al sinds jaar en dag. Als voorbeelden voor dergelijke be ginselen noemde Goudzwaard: aan scherping van klasse- en belangen tegenstellingen is in strijd met de evangelische eis van barmhartig heid en verzoening: het leven dient erkend te worden als een gave van God en daarom is bescherming ver eist van zowel het ongeboren als het misdeelde als het naar het ein de neigende menselijk leven: in de internationale verhoudingen dient voorrang gegeven te worden aan een diepgaande solidariteit met al wat verdrukt is. Goudzwaard bena drukte het belang van het opnemen van dergelijke beginselen in het program van het CDA. 'Het gemis hiervan kan ons hevig opbreken', zei hij. Minister De Gaay Fortman berispte in zijn toespraak de schrijvers van de 'open brief' die enige weken geleden werd gepubliceerd. In deze brief verweten negen vooraan staande anti-revolutionairen Aan tjes, dat hij het CDA door zijn standpunt in groot gevaar bracht. De Gaay Fortman: 'We moeten el kaar niet met open brieven te lijf gaan. dat is een verouderde metho de. Als je het toch doet, omdat je in gewetensnood bent gekomen, dan is het wel een eerste eis dat je het standpunt van diegene die je bestrijdt juist weergeeft.' Een van de briefschrijvers, mr. W. C. D. Hoogendijk, zwakte de brief daarna af. Hij gaf daarbij toe dat de brief niet de juiste toon had getroffen. De Gaay Fortman drong er bij het partijbestuur op aan om alleen het eerste punt van de resolutie (waar in erop wordt aangedrongen om het gesprek met de KVP en de CHU te hervatten) in stemming te brengen en de rest in te trekken, om vervolgens de suggesties van prof. Goudzwaard over te nemen en te gaan praten over de staatkundi ge grondslagen van het CDA. Veel sprekers op de partijraadsver gadering vonden eigenlijk dat de resolutie van het partijbestuur niet ver genoeg ging. De afgevaardigde uit Leeuwarden, Jonkman, noemde het een minimale resolutie, waarin verdrag gewoon verlengd zou worden. Het geeft toch te denken dat diezelfde EG met een hulpverdrag voor Portu gal uitdrukkelijk heeft zitten wachten tot zij duidelijke garanties had dat Portugal zich in democratischer rich ting zou ontwikkelen. Het is allemaal best te begrijpen om dat de uitgangsposities ten aanzien van beide landen zo verschillend wa ren: Portugal, zojuist bevrijd van een oude dictatuur, werd bedreigd door een nieuwe en Spanje heeft al zo'n bejaarde dictatuur dat het bijna was gaan wennen. Met een schok zijn we er weer eens bij bepaald dat dit nooit mag wennen: dat dit regime in Spanje een vijandig element is in de Westeu- ropese samenleving (en de gehele we reld) en dat geen pressiemiddel onge bruikt mag blijven om daar een eind aan te maken. En wat betreft de niet ongerechtvaardigde vrees voor wat er daarna aan hartstochten zal losbreken - die worden door voortzetting van dit regieme alleen maar aangewakerd. scheuren vanaf kwam. Zij zei zater dag bereid te zijn een heel eind mee te gaan met haar tegenstan ders. 'Maar als we het punt van de persoonlijke binding met het evan gelie loslaten, vind ik dat we de streep overschrijden, en velen met mij. Christelijke politiek staat of valt bij de aanspreekbaarheid op het evangelie.' Op de resolutie van het partijbe stuur werden in de loop van de dag achttien amendementen inge diend. Op verzoek van Aantjes en de Koning werden ze, nadat dezen enige duidelijke toezeggingen over het heropenen van het gesprek hadden gedaan, allemaal onder luid applaus weer ingetrokken. Ook drs. Zijlstra, een van de felste pleitbe zorgers voor de standpunten van de KVP en de CHU. trok zijn amende ment in nadat duidelijk was gewor den dat het geen meerderheid zou krijgen. Hij deed dat echter onder het beding van 'het CDA absoluut moet doorgaan.' De resolutie werd daarna ongewijzigd aanvaard. UTRECHT De resolutie, die op de AR partijraad aanvaard werd. luidt als volgt: 'De partijraad op 27 september 1975 te Rotterdam bij een heeft zich beraden over het verschil van mening over het func tioneren van het uitgangspunt van het CDA, zoals dit verschil tot uit drukking komt ten aanzien van de politieke vertegenwoordigers en over de gevolgen daarvan voor de verdere ontwikkeling van het CDA. Naar aanleiding van de uitspraken van het CDA-congres. met inacht neming van de verklaringen van het bestuur van de ARP komt de partijraad - gehoord de discussie - tot de volgende standpuntbepaling. 1. Het partijbestuur heeft op 19 augustus jl. vastgesteld, dat in de conclusies van Woudschoten ten aanzien van de grondslag, zoals vastgelegd in de artikelen 2 en 3 van de statuten, zowel het karakter van het CDA als de christelijke politieke organisatie, als het functi oneren van de grondslag voor het politieke handelen duidelijk waren vastgelegd en dat deze afspraken voldoende waren om de gerezen ver schillen van inzicht tot een oplos sing te brengen. Niettemin is gebleken en ook op het CDA-congres van 23 augustus jl. tot uitdrukking gebracht, dat er verschil van mening bestaat over de binding aan deze grondslag. Ge let op de aard van de problemen die daarbij aan de orde zijn, dringt de ARP erop aan, het gesprek over deze zaak voort te zetten omdat het welslagen van het CDA sterk be vorderd zal worden als klaarheid over deze zaak wordt geschapen. 2. Gezien de overeenstemming, die in de loop der jaren tussen de drie partners is bereikt, hoopt en ver trouwt de partijraad, dat ook op dit punt overeenstemming mogelijk zal blijken te zijn. Een christelijke partij moet herkenbaar zijn aan haar grondslag, haar program en haar beleid en aan de verbonden heid tussen deze drie elementen. Van vertegenwoordigers van het CDA mag worden aangenomen, dat zij de verbondenheid van deze drie elementen voor het politiek hande len aanvaarden. 3. Tussen de drie partijen zijn af spraken gemaakt over de besluit vorming ten aanzien van één lijst en één program bij de komende Kamerverkiezingen. In de voorjaar spartijraden 1976 zal, zoals eerder reeds is overeengekomen, bezien moeten worden of de mogelijkhe den voor één gezamenlijke lijst aanwezig zijn. Daarbij wordt uiter aard verondersteld, dat voldoende eenheid van visie over het functio neren van de grondslag zijn be reikt.'. Minister-president Den Uyl spreekt, staande boven op een auto, de menigte op het Utrechtse Dom plein toe. UTRECHT Temidden van tien a vijftienduizend demonstranten heeft premier Den Uyl zater dagmiddag mede namens het kabinet op het Utrechtse Domplein zijn afschuw uitgesproken over het voltrekken van de vijf doodvonnisen in Spanje. Den Uyl zei dat het Spanje van Franco zich 'met deze praktijken buiten de gemeenschap van vrije en beschaafde volken heeft gesteld'. (ADVERTENTIE) Een pracht collectie bij Nieuw Engeland In modieuze kleuren met sportieve bontkragen en bijpassende bontmutsen. Moutonmantels van een lichte en soepele kwaliteit zijn een begrip bij Nieuw Engeland Kleding en service gesigneerd Amsterdam dameszaak Koningsplein tel. 24 57 21 Van de zestien ministers waren er zaterdag in Utrecht vier niet aan wezig, zij waren verhinderd. Naast vele staatssecretarissen waren er vertegenwoordigers van de meeste politieke partijen, vakbonden, ker ken en diverse andere groeperin gen. Den Uyl hield zijn betoog boven op een geluidswagen, die speciaal naar het midden van het Domplein was gereden, omdat de elektriciteits voorzieningen bij het spreekge stoelte naast het bevrijdingsmonu ment defect raakten. De minister president moest zijn, overigens fel le, rede meermalen onderbreken voor leuzen als 'Franco moorde naar',, 'Boycot Spanjë' en 'Spanje rood, fascisme dood'. Den Uyl waarschuwde voor het ge vaar van het Franco-regime. 'Er moet een eind worden gemaakt aan dit bewind, dat zich kenmerkt door onvrijheid en onderdrukking. Wij willen vechten voor een ander Spanje, het Spanje van vrijheid, cultuur en menselijkheid waar de Spanjaarden recht op hebben', zei de minister-president. Aan het eind van zijn rede riep hij op tot solidariteit om de politieke en economische druk op Spanje te kunnen vergroten. Hij zei dat van uit heel Nederland een roep zou moeten klinken die wordt gehoord 'daar waar Spanjaarden hopen op en strijden voor hun vrijheid. Wij willen werken en vechten voor een Spanje met democratische verkie zingen', aldus premier Den Uyl. Hierna werd een bloemstuk gelegd bij het monument op het Dom plein, waar sinds vrijdagavond al veel bloemen waren bijeengebracht. Het monument is een symbool van de strijd tegen het fascisme. rugkeerde van een vakantie in Spanje omschreef de situatie als een 'uiterst gecompliceerde zaak'. Alfrink twijfelde daarom ook of Nederland door 'dergelijke demon straties niet te eenzijdig handelt.' Na de demonstratie zei minister president Den Uyl, dat de regering uiterst voorzichtig moet zijn met een boycot. Zij zal eerst overleg plegen met vakbonden en werkge vers over de internationale sta kingsdag, die waarschijnlijk don derdag wordt gehouden. Den Uyl sprak verder van een 'waardige demonstratie'. De premier ontving een telegram van prinses Irene en haar man waarin dezen hun dank uitspraken voor de hou ding van Nederland. De grootste protestdemonstraties werden ge houden in Amsterdam, Den Haag, Rotterdam en Groningen. Van een verslaggever AMSTERDAM Uit protest tegen het regime van generaal Franco heeft de Nederlandse sopraan An toinette Tiemessen een aanbod af geslagen om het volgend seizoen de Aïda van Verdi in Barcelona te komen zingen. Vorig jaar heeft zij in dezelfde plaats gezongen in een opera van Puccini; zij ergerde zich toen ook al aan de portretten van generaal Franco, die in alle kleed kamers hingen. Week eerder Er deden zich vóór de toespraak van Den Uyl enige emotionele tafe relen voor, toen oud-Span jestrij- ders elkaar weer zagen. Zij droegen republikeinse en Baskische vlaggen en zongen Spaanse verzetsliederen. De meeste oud-strijders vonden de actie van de Nederlandse regering prijzenswaardig, maar hadden lie ver gezien dat deze een week eerder zou zijn gehouden. 'De enige actie, die de regering kan ondernemen is het politieke en economische Isole ren van Spanje', aldus een woord voerder van de migrantenraad. PvdA-voorzitster len van den Heu vel kreeg een rouwband opgespeld door enkele oud-Spanjestrijders. De Nederlandse kerken waren in Utrecht onder meer vertegenwoor digd door bisschop mgr. Th. Zwart kruis van Haarlem en dr. A. H. van den Heuvel, secretaris-generaal van de hervormde kerk. Laatstgenoemde zei verbijsterd te zijn over de stap van de Spaanse regering, die 'kans had gezien de hele wereldopinie naast zich neer te leggen. We zul len met elkaar moeten zoeken naar een weg om de regering daar naar beneden te brengen', aldus ds. Van den Heuvel. Kardinaal Alfrink, die zaterdag te- Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM De Amsterdamse ziekenfondsen gaan tegen een hoofdstedelijke apotheker een strafklacht indienen wegens finan ciële onregelmatigheden. Dit kondigde de voorzitter van het algemeen ziekenfonds Ziekenzorg, dr. ir. Th. de Vries, zaterdag aan bij de opening van het vernieuwde hoofdkantoor van zijn organisatie. Een 'zeer zorgvuldig onderzoek' had twee gevallen van onregelmatighe den aan het licht gebracht. In het tweede geval waren de verantwoor delijkheden niet duidelijk genoeg vast te stellen om gerechtelijke stappen te kunnen overwegen. Vaak is bij dit soort zaken de schuldvraag nogal ingewikkeld, al dus dr. De Vries. Het ls dezelfde gecompliceerdheid die eigenlijk het hele systeem van de gezondheids zorg kenmerkt. 'Men is te lang huiverig geweest om dat ingewik kelde systeem drastisch op de hel ling te zetten: men liet het er liever op aan komen.' Daarbij zul len zich ongewenste effecten blij ven voordoen, meende de voorzitter van Ziekenzorg. Hij illustreerde dat aan het geval van drie Amsterdam se röntgenologen, die ln 1973 geza menlijk anderhalf miljoen gulden bij de ziekenfondsen konden decla reren. Met de rekeningen van hun particuliere patiënten mee, moeten de drie samen een bruto inkomen van ongeveer 2,5 miljoen hebben bereikt. 'Men kan hier bezwaren tegen hebben', zei dr. De Vries. 'Maar dan moeten we wel bedenken dat dit mogelijk wordt gemaakt binnen een structuur die we tot op de dag van vandaag ongewijzigd hebben gelaten.' 'Consumentenorganisatie' Ziekenzorg ziet zichzelf als een consumentenorganisatie. 'De ge zondheidszorg dient een doorzichtig geheel te zijn waarin de belangen van de consument optimaal worden gewaarborgd.' De fondsen zouden daar op korte termijn al iets aan kunnen doen: 'Het instellen van een ombudsman voor het zieken fondswezen. die zowel de relatie consument-arts als de verhouding consument-fonds bewaakt, lijkt een belangrijke stap op deze weg.' Dr. De Vries noemde het jammer dat in het wetsontwerp voor een volksverzekering te weinig aan dacht is geschonken aan 'de wezen lijke zaak van de democratisering.' Ziekenzorg is een experiment be gonnen met een open ledenraad, waarvoor tweehonderd mensen be langstelling bleken te hebben. 'De ongeïnteresseerdheid van de consu ment is kennelijk toch niet zo groot als vaak beweerd wordt.' Van onze parlementsredactie UTRECHT Het bestuur van de PvdA is het niet eens met het plan van de rege ring om de motorrijtuigenbelasting fors te verhogen voor met name de zwaar dere auto's. Het PvdA-bestuur vindt dat ten onrechte alleen het bezit en niet vooral het gebruik van de auto door de belastingverzwaring wordt getroffen. Dit staat in een verklaring die het PvdA-bestuur had opgesteld om zaterdag aan genomen te worden door de partijraad van de PvdA. Die was in Utrecht bijeen om met name het regeringsbe leid te bespreken. Doordat men wilde meedoen aan de demonstratie tegen de exe cuties in Spanje en doordat de vaststelling vand e par tij begroting veel tijd vergde, kwam men aan discussie over het regeringsbeleid niet meer toe. De Partijraad van de PvdA komt hiervoor nu aanstaande zaterdag op nieuw bijeen. In de ontwerp-uitspraak van de partijraad stelt het PvdA-bestuur verder dat de regering geen voorbehoud mag maken inzake bezuini gingen op defensie in de jaren na 1976. De ontwerp- uitspraak legt veel nadruk op voorrang voor maat schappelijke hervormingen in het kabinetsbeleid, nu er weinig ruimte is voor plan nen die veel geld vergen. De ontwerp-uitspraak noemt met name 'vermaatschappe lijking van het economisch systeem, nieuwe wet op on dernemingsraden, nieuwe grondpolitiek en de vermo- gensaanwasdeling' als zaken waarvoor het kabinet zich thans sterk moe te maken. Minister Duisenberg zei za terdag voor de VARA-radio dat de belastingdienst bij het opsporen van belasting fraudes niet alleen het zwarte geld in plezierboten onder de loep neemt. 'Er komen bepaald veel meer onderzoeken', liet de minis ter weten. Hij noemde met name de strijd tegen zwart weren van loodgieters, schil ders en andere bouwvakkers, die werk aanbieden tegen zeer lage prijzen als het maar niet aan de belasting dienst wordt opgegeven. Daardoor worden BTW, so ciale premies en inkomsten - oelasting ontdoken. Voor de strijd hiertegen is de econo mische controledienst al aanzienlijk uitgebreid, aldus Duisenberg. De minister had ook een troost voor gebruikers van zware tweedehands auto's. Er bestaat vrees dat zij vooral ln kringen met lagere inkomens zitten, en dus veel te verduren krijgen van de verhoogde wegenbelasting. Door deze belastingverho ging zullen de grotere twee dehandsjes wel goedkoper te krijgen zijn, verwacht de minister. De PvdA-partij- raad besloot bij de vaststel ling van de partij begroting om naast een betaald voor zitter en betaald secretaris nog twee partijfunctionaris sen als volledig betaalde krazchten in dienst te ne men. namelijk de Internati onaal secretaris én een se cretaris voor de 'rooie vrou wen.' Vanwege de financiële lasten was hierover onenig heid in de partij, maar de tegenstanders bleken in de partijraad een niet omvan grijke minderheid te vor men.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 3