Nederland, september 1975 VOLVO Als u dóórdenkt Kunt voor wat dubbeltjes een goede baan krijgen? Volvo 66 - BON ""DAG 26 SEPTEMBER TROUW/KWARTET PS 17 -RH 19 De Nieuwe Middenklasse \blvo66 Ontstaan van de Nieuwe Middenklasse De geschiedenis begon zo'n drie jaar geleden. DAF en Volvo besloten samen gaan wérken aan de ontwikkeling van nieuwe automobielen. Het eerste resultaat is een nieuwe auto, die zijn oorsprongvond in hettechnische concept van de DAF 66. Na lang testen, beproeven en verbeteren, beantwoordt deze wagen aan de hoge kwaliteits- en veiligheidsnormen van Volvo. Onderzoek naar de Nieuwe Middenklasse Aan het in produktie nemen van de Volvo 66 is een lang en intensief testprogramma vooraf gegaan. Volvo's fameuze "Crash"-testen bewezen de feilloze werking van de kreukelzones en de degelijkheid van de kooiconstructie. Op de meedogenloze Volvo-testbaan werd de auto aan zware duurzaamheidsproeven onderworpen. De resultaten wijzen op een uitzonderlijke betrouwbaarhèid en een lange levensduur. Door kunstmatige versnelling van het roestpröces werd de doelmatigheid van de roest- preventie en de kwaliteit van het lakwerk onderzocht Ook op - dit punt voldoet de auto aan Volvo's^ hoge kwaliteitseisen. Gebruikstesten werden gehouden onder de meest extreme weersomstandigheden: Bij de poolcirkel en in de" Australische woestijn. Daar bleek de auto, ook bij zeer lage en hoge temperaturen en in zeer slecht terrein, uitstekend te functioneren. Eigenschappen van de Nieuwe Middenklasse Van een Volvo wordt een hoge mate van veiligheid verwacht Welnu, de Volvo-construc- teurs zijn er in geslaagd om ook van de 66 een auto te maken, die met recht de naam Volvo draagt De Volvo 66 is uitgerust met wellicht het meest geavanceerde automatische versnellings systeem van deze tijd: de variomatic Volvo heeft die variomatic voorzien van een beveiliging, die er voor zorgt dat de motor alleen kan worden gestart in de neutrale positie (N). Een automatisch koppelmechanisme maakt het mogelijk soepel van N naar vooruit of achteruit te schakelen. Oók wanneer bijvoorbeeld de choke is uit- I getrokken. Een extra veilig- heidsvoorziening is de blokkerings inrichting op de krachtige startmotor. Hiermee wordt voorkomen dat een reeds draaiende motor nogmaals zou worden gestart De wegligging wordt in belangrijke mate bepaald door de achteras-constructie: de vermaarde De Dion-as. Een oplossing, die men door gaans in aanmerkelijk duurdere wagens aantreft Het is niet de goedkoopste, maar zeker de beste oplossing. Servo-bekrachtigde remmen, vóór schijfremmen en achter trommelremmen, gescheiden remcircuits, staalgordel radiaalbanden, reflectievrij en overzichtelijk dashboard. En veiligheid tot in details. Zoals de reflectievrije zwarte ruitewissers. Daarnaast is er de voor een Volvo zo kenmerkende "passieve" veiligheid: Bescherming voor bestuurder en passagiers. Een welhaast onwrikbare kooiconstructie, een ultra-korte stuurkolom, die bovendien samendrukbaar is en die verachter de vooras is geplaatst Stoelen met vaste hoofdsteunen en zoals bij elke Volvo behoren driepunts rolgordels tot de standaarduitrusting. Dit type gordel staat optimale bewegingsvrijheid toe, doch zit in noodsituaties onwrikbaar vast De voorruit is van gelaagd veiligheidsglas. Dat zóveel veiligheidsvoorzieningen een hoge mate van comfort niet in de weg staan, bewijst de Volvo 66. Comfortabele stoelen, ruim plaats voor vier personen, een effectief verwarmings- en ventilatiesysteem, goed zicht rondom. De voor- en achterwiel ophanging bewerkstelligen niet alleen een betrouwbare wegligging, maar ook een rustig en bijzonder plezierig weggedrag. De voor het interieur gebruikte materialen paren goede smaak aan functionaliteit en lange levensduur. Illustratief voor Volvo's kwaliteit en duurzaam heid is ook de lakbehande- ling. In een proces van niet minder dan vijf behande lingen, waarbij gebruik wordt"" gemaakt van elektro-chemische technieken, wordt een hoge graad van roestpreventie en gaaf lakwerk bereikt - Introductie van de Nieuwe Middenklasse Het is hoog tijd voor een Nieuwe Midden klasse. Met een eigen gezicht en een eigen hoge kwaliteit Maar wèl op het prijsniveau van de bestaande middenklasse. Daarom introduceert Volvo de Volvo 66-serie. De Volvo 66 DL en CL, die beide in twee- en driedeursversie verkrijgbaar zijn. Vier Volvo's, die de Nieuwe Middenklasse bepalen. 1 Stuur mij uitgebreide informatie over de Nieuwe Middenklasse. Kan ongefrankeerd worden verzonden aan DAF-VOLVO Personenauto Nederland B.V., Antwoordnummer 2000 in Beesd. Bekijk en rij de Nieuwe Middenklasse. U bent welkom Dij de meer dan 200 DAF en DAF-VOLVO dealers. DAF-VOLVO Personenauto Nederland B.V., Antwoordnummer 2000, Beesd. rtf niet verder vertellen hoor; maar u kunt het zeker als u l voor wat duppies 'n krantje koopt en dat even lekker doorleest..

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 19