Oud complex in Zutphen wordt weer bewoonbaar dichtbij Bemiddelingspoging Vondeling dreigt op niets uit te lopen )mroentaar Velen willen terug naar binnenstad >te risico's (1) -r fbte risico's (2) •otest van kcentrales 'Industriebonden moeten rond de tafel gaan zitten' Bijna kwart van alle overledenen gecremeerd Weer een zonnetje weerrapporten dat is een goedkoop jaartje grootste taartengevecht meesterdief Jacqueline record waken SDAG 24 SEPTEMBER 1975 BINNENLAND TROUW/KWARTET 5 4, sj maal binnen zeventien dagen is v lent Ford van de Verenigde Sta- 'jll- ntsnapt aan een aanslag op zijn Een huiveringwekkende idee als bedenkt hoe vaak de president f ie komende maanden nog onder pensen wil begeven. Zelf heeft hij id groot belang te hechten aan yi contact met het Amerikaanse <2 Dat klinkt prachtig, maar daar Éjnog wel iets bij gezegd worden. heeft groot belang bij dat per- ^ijke contact omdat hij volgend :en sterke kandidaat wil zijn bij presidentsverkiezingen. Daarom hij de afgelopen weken opval- vaak Washington verlaten om I in het land grote menigten toe 1 preken. Critici in Amerika's >d vroegen zich al hardop af president niets beters te doen i Het Amerikaanse presidentschap toch immers bekend als een isend ambt. iger nog is de kritiek dat Ford :ijn veelvuldige verschijningen in openbaar enorm grote risico's Overal waar zich grote menig- Phebben verzameld geldt immers: I eft maar één gek tussen te staan I jeen ramp te veroorzaken. Het I ;e in de Verenigde Staten is dat :ne gek meestal wel over een 1 beschikt VS kun je een goed pistool met ie ongeveer net zo gemakkelijk chtigen als een hamburger met en-ketch-up. Na alle geruchtma- politieke aanslagen zijn er in tongres acties ondernomen om ^apenbezit aan banden te leggen, a telkens bleek de belangengroep Wapenfabrikanten en -handelaren kou voor het leven van de presi- en talloze andere Amerikanen •eter zijn als het Congres nu wel moed zou vinden om werke- :ts te doen tegen de bijna onge- :1de verspreiding van vuurwapens VS. Jrtussen is het een misverstand te Sin dat door wat voor maatregelen ;3ook alle risico's voor een presi- i uit te bannen zouden zijn. Het 3 afdoende zou zijn: maak van -Witte Huis een vesting en zorg m de president daar nooit buiten L Zoals je de Nachtwacht alleen I volledig tegen vandalen kunt ermen door het doek op te ber- po kun je de president van de VS alleen maar buiten schot van piele moordenaars houden door 'op te sluiten. Dat alternatief is irlijk volstrekt onwerkelijk. Een itreeks gekozen president moet ook rechtstreeks tot het volk in wenden en verkiezingen zon- ipenbaar optreden van de kandi- zijn ondenkbaar, maar de over- manier waarop Ford het de 5^>pen maanden heeft gedaan hoeft >k weer niet ïCHT Het overlegorgaan van ie vakcentrales (NVV, NKV en heeft in een telegram aan de se ambassadeur in Den Haag, aal Franco en de Nederlandse ing geprotesteerd tegen de wil- rige arrestaties in Spanje, de ■drukking van politieke en vak- ia srech ten en de elf uitgesproken vonnissen. ■ie vakcentrales menen dat de- lodvonnissen zijn uitgesproken ocessen waarbij de meest ele- aire rechtsregels met voeten getreden. In h£t gisteren ver in telegram wordt geëist dat de s van de ter doodveroordeelden en gespaard en alle politieke ïgenen enj gevangen vakbonds- s worden vrijgelaten. (ADVERTENTIE) Van een onzer verslaggevers ZUTPHEN Velen willen graag terugkeren naar de binnenstad van Zutphen met dat speciale aroom van lang vervlogen jaren. Aan dat verlangen om zich daar opnieuw te vestigen, of eventueel voor het eerst, kan over enige tijd worden tegemoet gekomen, al is het in beperkte mate. In Zutphen is begonnen met het herstel van het zogenaamde oude Bornhof-complex, waar in het verleden vooral bejaarde armen hebben gewoond. Om de plannen gestalte te kunnen geven, gaat de N.V. Stadsherstel 1 oktober beginnen met de uitgifte van negenhonderd aandelen op naam van duizend gulden en duizend aandelen aan toonder van honderd gulden. Met de op deze wijze bijeen te brengen middelen wil het bestuur van de N.V. Stadsherstel Zutphen het fundament leggen voor verdere financiering van herstel van aan te kopen panden door middel van overheidssubisidies, en hypothecaire leningen. Het gaat om voor deze historische stad karakteristieke ge bouwen, die door verval verloren dreigen te gaan. Na herstel zullen de percelen bij voorkeur als woon ruimte worden verhuurd. Het eerste project, dat onder han den wordt genomen, is het oude Bornhof-complex bij de Zaadmarjkt. In deze panden, die in de huidige vorm van omstreeks 1880 dateren en die rond een binnenplein met bomen liggen, komen ongeveer vijftig woningen van verschillende grootte. Vrijdag zal de burgemees ter, mr. J. J. Roeters van Lennep. de eerste steen leggen. Tot 1320 De geschiedenis van dit plekje gaat veel verder terug, zelfs tot ongeveer 1320. In dat jaar bestemde Heer Borro. kanunnik van het kapittel St. Walburg, zijn huis, erf en uit gang naar de Zaadmarkt voor de bejaarde armen. Volgens een char ter uit 1324 werkten zijn zusters Aleydis en Ulendis daaraan mee. In dit stuk wordt bekend gemaakt dat zij afstand deden van de rechten, die zij op het huis van hun broeder mochten hebben. Dit ten bate van de armen en zieken, die daarin na zijn dood zouden kunnen wonen. Het complex breidde zich in de loop der tijden door aankoop en schenking sterk uit. Geleidelijk aan kon de zorg voor de bejaarde ar men worden verruimd. Een der gif ten kwam van een weduwe, ene Truda, die een jaarrente van '3 pond, 2 penningen en 3% hoen' afstond. Er ontstond een financieel sterke instelling, die in de jaren 1876-1888 de bestaande gebouwen liet afbreken om ze te vervangen door een naar de toen geldende maatstaven modern en comfortabel complex, bestaande uit vijftig wo ningen voor gehuwden en vier mannen- en vrouwenzalen voor al leenstaanden. Het was tot 1962 als zodanig in gebruik, later hebben er nog Am- bonnezen in gezeten en nu staat het al geruime tijd leeg, ten prooi aan ernstige verwaarlozing. Een ontwikkeling, die in schrille tegen stelling staat tot de zorg, die ge meentebestuur en burgerij van Zutphen gedurende meer dan zes eeuwen aan de oude Bornhof en zijn bewoners hebben besteed. Wat van het oorspronkelijke com plex nog overblijft, dat is het huis, waarin Heer Borro heeft gewoond. Ook dat wordt gerestaureerd. Aan de voorbereiding ervan wordt naar stig gewerkt. Het pand is in han den van de gemeente gebleven. Na restauratie krijgt het waarschijnlijk een bestemming als algemeen dien stencentrum, ten gerieve van alle lagen der bevolking. Oud is ook de toegangspoort (1725) en het met bomen gestoffeerde binnenplein. Eigenares van beide blijft de ge meente. Het overige onroerend goed is voor enige tonnen overge gaan naar de N.V. Stadsherstel Zutphen. Met de restauratie van de oude Bornhof zal vijf miljoen gulden ge moeid zijn. De financiering ge schiedt voor 75 procent met over heidssubsidies. Voor de rest zoekt men het in een aandelen-emissie van een miljoen gulden tegen nor male rente en in een 1 pothecaire lening. Het Amsterdamse architec tenbureau C. Prins heeft èen ont werp gemaakt voor de restauratie. De vijftig woningen zullen zich zeer goed voegen in hun omgeving. Tus sen enkele percelen in bevindt zich de onder meer met beelden van een oude man en vrouw versierde hoofdpoort, die ook wordt gerestau reerd en die toegang tot het bin- Tekening van de uit 1723 daterende hoofdtoegangspoort tot het binnen plein van het in een zeer deplora bele toestand verkerende Oude Bornhof te Zutphen. Bovenop de poort, als een herinnering aan de oorspronkelijke bestemming van het complex, beelden van een oude man en vrouw. Op de poort is het volgende gedicht uitgebrcaht: Hier vloeit een spring born van noodwendigh onderhout, Voor oude burgers, 't zijn dan man nen ofte vrouwen. Des Heeren Borren Hof, in Zutphens Stadt gebout, Kan die vervallen zijn miltdadig onderhouwen. nenplein blijft geven. In de vleugel, die in eerste instan tie onder handen is genomen, zul len zich vijftien woningen bevin den, waaronder twee met drie slaapkamers, vier met twee slaap kamers en negen met één slaapka mer. Alle woningen krijgen een ei gen cv-installtie. De in de kap on dergebrachte appartementen wor den voorzien van een dakterras. Op de begane grond zijn kleine tuinen gedacht. Hieruit blijkt dat er op enige lagen wordt bewoond. En ook dat de woningen vooral bedoeld zijn voor kleine gezinnen. Eind volgend jaar kunnen de eerste huisjes worden afgeleverd. Afhan kelijk van de grootte zullen de hu ren variëren van 250 tot 400 gulden per maand. Wie mee wil hel pen de N.V. Stadsherstel Zuthpen financieel sterk te maken, kan met het oog op de emissie een prospec tus aanvragen bij de diverse ban ken in Zutphen. Overigens wordt uit Zutphen gemeld, dat ook niet- Zutphenaren met een zwak voor eerherstel van oude binnensteden gaarne als aandeelhouder zullen worden begroet. Voorzitters NVV en NKV: Van onze sociaal- economische redactie AMSTERDAM De voorzitters van NW en NKV, Wim Kok en Wim Spit, zullen op korte ter mijn proberen de besturen van de Industriebonden van NW en NKV rond de tafel te krijgen om een oplossing te zoeken voor de steeds scherper wordende ruzies tussen de bonden over de fede ratie. De NW-voorzitter Kok deelde de verbondsraad van het NW gisteren mee dat de tegenstellingen tussen de twee industriebonden een esca lerende vorm heeft aangenomen, die niet alleen de verhoudingen tussen beide bonden, maar ook die tussen de naar een federatie stre vende vakcentrales kan schaden. Kok wees er nog eens op dat de federatie weliswaar in beginsel naar fusie zal streven, maar dat geen enkele aangesloten bond tot fusie kan worden gedwongen. Bij het aangaan van fusies zullen de bonden him eigen statutaire bepa lingen moeten volgen. Of de poging tot vredestichting van de verbondsvoorzitter succes zal hebben is voorlopig nog een open vraag. Op het verzoek van Kok om alles na te laten wat de sfeer rond om de federatle-vxorming verder kan vertroebelen antwoordde Cees de Hay namens de Industriebond NW dat de kandidaat-voorzitter van de Industriebond NKV, Piet Spijkers deze week in de NW-bond anti-democratische trekjes heeft ontdekt en dat hij bovendien Arie Groenevelt autoritair heeft ge noemd. 'Als men van die zijde door gaat met het debiteren van dit soort vriendelijkheden zullen wij op dezelfde 'vriendelijke wijze' ran re pliek blijven dienen', aldus De Hay. Van een verslaggever DEIN HAAG Bijna een kwart van de in 1974 overleden Nederlanders is gecremeerd. Dit blijkt uit mede deling van de Stichting Voorlich tingscentrum crematoriumbouw. Bedroeg het crematiepercentage in ons land in 1950 nog maar 2,01 procent, in 1974 is dit opgelopen tot 24.5 procent. In 1971, 1972 en 1973 heeft het percentage resp. 16,27, 18,95 en 21,94 bedragen, aldus de stichting. Op het ogenblik telt ons land vijftien crematoria en zijn er drie in aanbouw. PARAMARIBO In Paramaribo verwacht men dat oppositieleider Lachmon vandaag al weer van de Antillen naar Suriname zal terugkeren, omdat ook de bemiddelingspoging van Vondeling, de voorzitter van de Nederlandse Tweede Kamer, op niets dreigt uit te lopen. Het grote struikelblok is de positie van de NPS-fractie, de drie afge vaardigden van het regeringsblok van de NPK, die zich onder leiding van mevrouw Liesdek op enkele essentiële punten tegen de regering- Arron hebben opgesteld. Lachmon wil dat die club van me vrouw Liesdek als een zelfstandige politieke groep zal worden be schouwd en behandeld; premier Ar- ron vindt dat een onhaalbare zaak. Te verwachten is dat bij het over leg in Willemstad de voorzitter van de NPK-fractie, Rufus Nooitmeer, zich op dit standpunt zal blijven stellen. Tot die afgescheiden NPS-fractie hoort ook het statenlid Charles Lee Kong Fong, die al meer dan een maand in het buitenland is en die door zijn afwezigheid de politieke machinerie van Suriname heeft stopgezet. Lee Kong Fong heeft nu een (met de hand geschreven) brief gestuurd aan de voorzitter van het parlement. In deze brief (waaruit blijkt dat het verdwenen statenlid thans in Columbia verblijft) bevestigt de heer Lee Kong Fong nog eens na drukkelijk dat hij gerekend wil worden tot de NPS-fractie van me vrouw Liesdek. Wanneer hij terug keert. is niet duidelijk. Wel zegt hij op doktersadvies in het buitenland te moeten verblijven. Inmiddels heeft in Paramaribo het dagblad 'De West' zich geschaard achter de verklaring van premier Arron, dat de uittocht van zoveel Surinamers naar Nederland wordt gestimuleerd door de mander waar op Nederland die mensen hier op vangt. De Vrije Stem suggereert dat Ne derland niet uit sociale bewogen heid een zo royale opvang organi seert voor de 'weglopen' Surina mers. maar dat. Suriname hier te maken heeft met een bewuste Ne derlandse politiek om Suriname te ruïneren Nederland kan dan straks als de zaken in het onaf hankelijke Suriname misgaan bij gebrek aan mensen zich op de borst kloppen: 'Wij hebben toch altijd al gezegd dat Suriname Ne derland niet kan missen.' met ai? gratie i premie de'810 blz.'teil CT TLNAIRF^ ENc-viap Van onze weerkundige medewerker Ukkel ziet voor donderdag en vrij dag de eerste herfststorm ten veel regen komen. De wind. die gisteren vrij veel kastanjes met groene bol ster en al met de grond contact deed maken, verdiende nog niet de kwalificatie storm, wel harde wind. Hij leefde zich uit aan de voorzijde van een koufront dat over Enge land naderbij kwam, aangetrokken door een golf storing bij zuid-Noor- wegen. De zon bleef het grootste deel van de dag schijnen waardoor het weer nog een vriendelijk trekje bleef hóuden en de temperatuur in het binnenland opliep tot 20 a 21 graden Celsius, in west-Duitsland 23 tot 24 in Oostenrijk 25 graden Celsius. Vandaag blijft het kwik. achter het koufront wat lager veel al 18 tot 19 graden Celsius. Meege nomen zijn de opklaringen in het droge weer dat zich het misschien in het oosten eerst nog wat na- druppelende front zullen voordoen. Terug naar de Belgische 'zwaar- weer'-provincie. De weerkundigen verwachten een grote prestatie van een depressie die dinsdagmorgen vroeg in oost-Labrador met 1000 millibar in het centrum in de oce aan gleed. Zij trok daarna srerk uitdiepend in oostelijke richting. Rekening moet worden gehouden met een versneld naderbijkomen van de regenfronten en daarvan merkt in de eerste plaats Ierland en west -Engeland wat. waar de winderige herfstsfeer in de loop van vandaaa al zal ontplooien De Londense weerkundigen voorzien vas een naar het noord oosten pi. huigen van de depresti* dicht bij 'e% land CSebewt dit dan krijn r-n de lage landen vermoedelijk in ae tweede r-rl't van d-ze ivek meer last van de ni cnpdepif^ie tflin afgelopen dugsn het geval wus. ANP/KNMI Weerrapporten van gisteravond 19 nor (weer, maximumtemperatuur en neerslag 7—19 uur): Amsterdam regen 20 0.1 De Bilt zwaar bewolkt 21 0 Deelen licht bewolkt 21 0 Eelde geheel bewolkt 20 0 Eindhoven zwaar bewolkt 22 0 Den Helder regen 19 0.4 Luchth. Rtd. geheel bewolkt 20 0 Twente half bewolkt 20 0 Vlissingen zwaar bewolkt 19 0 Zuid-Limburg licht bewolkt 22 0 Aberdeen onbewolkt 16 0 Athene onbewolkt 28 0 Barcelona onbewolkt 24 0 Berlijn zwaar bewolkt 23 0 Bordeaux zwaar bewolkt 28 0 Brussel half bewolkt 22 0 Frankfort zwaar bewolkt 21 0 Genève onbewolkt 23 0 Helsinki geheel bewolkt 14 0 Innsbrück licht bewolkt 25 O Kopenhagen zwaar bewolkt 19 0 Locarno licht bewolkt 24 0 Londen licht bewolkt 18 02 Luxemburg half bewolkt 19 0 Madrid onbewolkt 27 0 Malaga onbewolkt 26 0 Mallorca licht bewolkt 27 0 München licht bewolkt 23 0 Nice licht bewolkt 26 0 Oslo zwaarbewolkt 16 0.1 Parijs half bewolkt 23 0 Rome licht bewolkt 27 0 SDllt onbewolkt 28 0 Wenen onbewolkt 25 0 Stockholm half bewolkt 18 0 Zürlch licht bewolkt 23 0 Istanboel onbewolkt 25 0 Las Palmas onbewolkt 24 0 Tunis zwaar bewolkt 29 0 Lissabon onbewolkt 30 0 Casa Blanca half bewolkt 24 0 Mocht het minimum naar de Noordzee doortrekken, dan daal de door de Belgen aangekondigde storm vermoedelijk wel door. Veel regen is er gevalle - in Dalulangi aan de oostkust van IJsland: 68 millime'er in 24 uw waarvan 44 mm al'een al gisteren overdag woaronaesneeuw Normaal hele sep. m'w and '50 mm in Reyk javik 721. Nog a n een overstapje naar de lenigdt Stoten de heet ste 'od v hoi a de oernr van j de C i tv- h> kwik op 101 achtereenvolgende da gen boven 100 graden Fahrenheit (37.8 graden Celsius) en in juli 1959 was de gemiddelde dagelijkse maximum temperatuur er ruim 109 graden Fahrenheit (43 graden Cel sius). Het absolute maximum is er 123 graden Fahrenheit (50.5 graden Celsius) en kouder dan 22 graden Fahrenheit (minus 5.6) in januari 1937 is het er nooit geweest. Op de zon was het aantal vlekken gisteren helangriik minder met 28 tegenover 79 m Woo de van de 'snlar- HOOG WATER VHssingen: 4.23-16.34 Ha- rlngvlletslulzen: 6.00-18.18 Rotterdam: 7.09-19.12 Schevenlngen: 5.27-1(7.43 IJmui- den: 6.07-18.23 Den Helder: 10.10-22.18 Harllngen0.14-12.27 Delfzijl 2.23-14.33. flux' (10 centimeter straling) 75 (eergisteren 79). Laatste nieuws over de cycloon Eloize. dinsdag bo-• ven midden-oost-Alabama. Hij zal vrij spoedig z'n tropische eigen schappen verliezen. Verplaatsing 32 kilometer per uur naar het noord oosten. Sterkste windstoot 141 km per uur in Dothan (Alabama). onder redactie van loessmil Als ik u was, zou ik de aankoop van duurzame gebruiksgoederen nog even uitstellen. Heel even maar. De modellen van de ko mende jaargang worden name lijk verder geperfectioneerd. Neem de auto's. Straks meer veiligheid, schonere uitlaatgassen, betere remmen, meer greep op de weg, royaler zicht, een koninklijke zit en meer licht. Gesteld dat u een wagen bezit van hetzelfde merk, maar van een oudere jaargang. Wat denkt u dan? Misschien heb u wel de neiging uw wagen de sloot in te rijden, want wat hebt u aan een auto die zoveel verbe teringen toelaat? De importeur zegt: vijftig pro cent meer licht doordat een nieuw koplampfilter werd ont wikkeld. Je moet dan wel den ken dat je in je huidige wagen praktisch in het donker zit. Dat je een gevaar op de weg bent met dat gammele kreng. Ver moeiend wordt het als je be denkt dat verbeteringen soms jaarlijks optreden, zodat de be staande modellen steeds verder achterop raken. Meer luxe, meer comfort, dertig procent groter glasoppervlak, twintig procent meer veiligheid enz. Het beste is natuurlijk met de aankoop van een auto te wach ten tot het laatste modél op de markt is. De absolute auto Honderd procent licht, honderd procent glas, honderd procent rem, een onverslijtbare band en een nooit falende greep op de weg. Brandstof verstookt die wa gen niet, want hij is volmaakt zuinig. Verzekeren doet u die auto alleen nog voor schade aan derden, want de eigen wagen is honderd procent veilig. Bij een botsing met een tank bijvoor beeld dat zal nou wel niet dagelijks voorkomen, maar en fin, u begrijpt wat de bedoeling is. U rijdt door, en u laat de bemanning van die gedeukte tank met de politie kibbelen. Kortom, nog even wachten met uw aankopen. U zult merken hoeveel lol dat uitstel u oplevert. Immers, de wagen waar u van droomt, en die u honderd keer in de showroom hebt zien staan (u hebt hem menige verstolen blik waardig gekeurd), die wa gen wordt bij de presentatie van de nieuwe modellen vakkundig de grond in geboord. U wist het natuurlijk nog niet, maar het oude model had rem men die twintig procent tekort schoten, banden die onvoldoen de greep op de weg hadden, en verlichting, nou ja, als u dan per se van verlichting wilt spreken. Eigenlijk mankeert er van alles aan. want waarom zou de fabri kant anders met een verbeterd model komen? Dat doet toch niet uil liefdadigheid? En praat me niet van smaak. Voor het nieuwe modél tekenen de meest verfijnde ontwerpers uit de vermaarde school. En zet daar nou eens die boeren uit Genua tegenover? Of die knuppels uit Kiew? U blij dat u het oude model niet gekocht hebt! En dan te bedenken dat dit ver haal ook opgaat voor uw verster ker en uw pick up, voor uw televisietoestel, uw diepvrieskast, uw koelkast en uw wasautomaat. Nog even wachten dué. Op het nieuwe model. We gaan een goedkoop jaartje tegemoet. Ad Interim Gooi- en smijtwerk voor een liefdadig doel. Bij dit 'gevecht' sneuvelden tweeduizend taarten, overigens zonder veel toeschouwers. Dit grootste taartengevecht ter wereld, werd uiteraard gehouden in de Verenigde Staten, om precies te zijn in San Francisco. De deelnemers, die hier in het 'Cow Palace' elkaar bekogelen met de weke massa, betaalden honderd dollar per persoon om mee te mogen doen. De 'munitie' werd 'gratis voor het goede doel' ter beschikking ge steld door een fabrikant. De opbrengst van het spektakel is bestemd voor een fonds ten behoeve van mensen die gehandicapt zijn aan hun ogen. De koning van de Westdultse autodieven, die voorhen gemid deld twee wagens per dag stal, wilde wel eens weten of hij het handwerk nog onder de knie had. Daarom nam hij van de internationale tentoonstelling in Frankfort een sportwagen van 50.000 mark weg. Een uur later bracht de thans 33-jarlge meesterdief het karre tje weer terug. Hij zei: 'Ik wilde wel eens weten of het pikken van een auto, nog zo makkelijk ging als zeven Jaar geleden'. In '69 kreeg hij voor het stelen van vijfhonderd wagens vijf jaar ge vangenisstraf. De fabrikant die slachtoffer was van de test. To- masso-Pantera in Stuttgart, zal geen maatregelen tegen Koenlg nemen. Op de stand in Frankfort had Koenlg overigens wel een knap verhaal weggegeven toen hij de wagen meenam. Hij vertelde daar onder meer dat hij test- chauffeur was voor een autoblad. Op zichzelf niet zo'n opzienba rende vondst, maar om het zo voor te dragen dat men er ook invliegt is natuurlijk wat anders. Jacqueline Kennedy Onassis heeft een baantje bij de redactiq van de uitgeverij De Vikingpress in New York aanvaard, waarmee De Engelse radiopresentator Pe ter Brown heeft In het Noorse Skiën 268 uur achter elkaar ra dio-programma's aan elkaar ge praat. Een wereldrecord. Het vo rige record stond op 208 uur. Brown heeft dus meer dan elf etmalen gewaakt. Hoe hij de slaap verdreef, vermeldt de his torie niet. ze tweehonderd dollar in de week verdient. Voor haar doen een bescheiden loon want naar verluidt zit ze goed in haar dollars, ook ad heeft ze van haar tweede man, Onassis, maar een kwart miljoen dollar geërfd. Jacqueline hoeft voor haar bescheiden salaris bij de Vikingpress ook maar af en toe op kantoor te verschijnen. Ze heeft haar nieuwe functie aanvaard met de opmerking dat ze zich eerst goed wil inwerken om de fijne kneepjes van het vak te leren. Die opmerking maakte ze in een vraaggesprek. Ze begint dus met een niet on verdienstelijke publiciteitsstunt voor haar uitgeverij, en dat ele ment zal wel meegespeeld heb ben bij het bepalen van de hoogte van haar salaris. Maar iedereen vraagt zich na tuurlijk wel af wat Jacqueline gaat verdienen als ze de fijne kneepjes van het vak onder de knie heeft. ©PIB 'Erg leuk. Simpkins. geef me nu die boterham terug.'

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 5