wrtbonden willen extra tkering uit lotto-toto Capuchon zus, capuchon zo. IJshockeyteam gaat niet naar Innsbruck Trouw Scheidsrechters maken 'zwarte lijst' 26 miljoen grilden voorlopig bevroren •ton klopt Ihal Jen wedstrijd a Noorwegen dee klopt avik UEFA wil verbod verkoop van alcohol Roy Schuiten wint in België Geer eer te behalen op Winterspelen Loting voor EC waterpolo Bugner verdedigt Europese titel niet Zaterdagvoetbal uitslagenservice van 010-115700 RUILVERKAVELING STEDUM-LOPPERSUM )AG 24 SEPTEMBER 1975 BINNENLAND TROUW/KWARTET 11 IRDAM De sportbonden in Nederland willen dat de 26,5 miljoen gulden, die door het lotto- bestuur voorlopig zijn bevroren, alsnog ter beschikking komt van de sport. Door de enorme tijging na het invoeren van de lotto (van 46 miljoen naar 200 tot 250 miljoen) komt na ver- ag 60 miljoen gulden uit toto en lotto beschikbaar voor de sportorganisaties. hieuwe bestuur van de toto- aarin vele stromingen zijn jwoordigd, wil men van die pen voorlopig 26,5 miljoen houden. Deze reservering is zo groot als voor uitkering I sportorganisaties beschik- Deze krijgen namelijk in jgroting alleen de te ver- l prijsstijging van tien pro- compenseerd. buitengewone ledenvergade- in de NSF, in Amsterdam vergadering de motie over Et Koninklijk Nederlands ff Voor de tweede ronde t toernooi om de Engelse pup werd dinsdag gespeeld: fEverton 0-1. Everton ont- I Carlisle United. Resultaten uivisie: Birmingham City- lle United 3-2, Coventry- brough 0-1, Ipswich-Nord- f0, Queens Park Rangers- r City 1-0, Sheffield U- 2-1, Wolverhampton W-As- a 0-0. ^AG Na een onderbreking a jaar zal de traditionele tredstrijd tussen de heren van Noorwegen en Neder- het komende seizoen weer ig vinden. De wedstrijd is jeld op 20 en 21 december tie Noorse plaats Tokka. De I zullen bestaan uit zes all- 6 en vier sprinters. FIK Dundee United heeft fcvond op IJsland Keflavik in met 20. Het was de redstrijd in de eerste ronde l toernooi om de UEFA-cup. fust was de stand eveneens EL Gymnastiek Verbond, waarin een beroep wordt gedaan op het bestuur van de stichting de nationale sporttotalisator de 26,5 miljoen gul den alsnog ter beschikking te stel len, daar anders nieuwe initiatie ven en uitbreiding van het taken pakket, met name in de sector van de recreatieve sport, niet kunnen worden gerealiseerd. De Nederlandse Sport Federatie zal hierover een knelpunten en priori teitennota samenstellen, die zal worden aangeboden aan het toto en lottobestuur. De vergadering ging akkoord met de begroting van de NSF, een kleine vijf miljoen gulden, te dekken uit de toto- en lotto-opbrengsten. Hierin zijn be grepen een half miljoen voor maat schappelijke begeleiding, die in het Olympisch jaar 1976 veel meer armslag krijgt dan in het verleden. Voorts machtigde de vergadering de commissie sponsoring en reclame de model sponsorovereenkomsten tussen sponsor en verenigingen of individuele sportbeoefenaren en de daarbij behorende arbitragecom missie verder uit te werken. De patiënten met sportletsels zou den als zij tesamen worden ge bracht de ongevalsafdelingen van tien middelgrote Nederlandse zie kenhuizen het hele jaar door conti nu vullen. Het zijn er naar schat ting 45.000. Op zichzelf een even zorgwekkend aantal als de 150 sportbeoefenaren die de laatste tien jaar op de sportvelden de dood vonden. Van het totaal van 3 mil joen sportbeoefenaren in Nederland vormen de 'ongevallen' echter niet meer dan 1,5 procent. De cijfers, die overduidelijk aanto nen dat' de sportgeneeskunde als medische specialiteit dient te wor den erkend, werden tijdens de bui tengewone ledenvergadering van de NSF voor het voetlicht gebracht door dr. W. L. Mosterd, voorzitter van de Vereniging voor Sportge neeskunde. Deze organisatie heeft dit voorjaar tijdens de viering van het tienjarig bestaan een beleids nota het licht doen zien, waarin onder meer wordt gepleit voor de instelling van een inter-universi- tair instituut voor sportgeneeskun de. De heer Mosterd vroeg en kreeg hiervoor de steun van de sport bonden. Deze moesten trouwens aanhoren dat de oorzaak van de ongevallen voor 55 procent gelegen is in onhandigheid, gebrek aan techniek en gebrek aan conditie. Op weg naar het doel van de vere niging: 'sportmedische hulp moet voor iedereen beschikbaar zijn', roemde de heer Mosterd hetgeen de laatste maanden is bereikt: stijging van lotto/toto, financiering van de opleiding van een gespecialiseerde sportarts gedurende vier jaar door de Nederlandse Hart Stichting, po sitief gestelde vragen van kamerle den, de toegenomen belangstelling in de medische wereld en de storm achtige uitbreiding van het aan tal sportmedische adviescentra. Het zijn er over het gfehele land verspreid reeds tien, terwijl er nog een stuk of tien in oprichting zijn. Ondanks deze hoopgevende ont wikkeling is de ideale situatie op het gebied van de medische bege leiding in de sport nog niet bereikt. Van de belangrijkste gesprekspart ners. het Ministerie van CRM en het Ministerie van Volksgezondheid heeft laatst genoemde instantie tot dusverre in het geheel niet gerea geerd op de plannen van de vereni ging. ROME De Europese Voetbal Unie wil de verkoop van alcoholhouden de dranken vóór en gedurende wedstrijden georganiseerd door de UEFA, verbieden. De UEFA liet dit dinsdag weten na een vergadering im Rome. Deze maatregel, die alleen geldt voor semi- en fullprofs, is bedoeld om het hoofd te bieden aan de incidenten die zich voor doen rond de Europese velden. Ver der wil de UEFA de controle gaan verscherpen op de toeschouwers bij het binnenkomen van het stadion. Het probleem waar de scheidslijn te trekken tussen amateurs en se- mi-profs werd niet opgelost. Over deze, wat betreft de Olympische Spelen belangrijke vraag, zullen de lidstaten, onder leiding van de UE- DORDRECHT (anp) De groepen Dordrecht, Zwijndrecht en Go- rinchem van de Centrale Organisatie van Voetbal Scheidsrechters zijn verontrust en verontwaardigd na de ongeregeldheden van zater dag tijdens en vooral na de wedstrijd Almkerk II-Wilhelmina *26 II voor de reserve eerste klasse zaterdagvoetbal van de KNVB afdeling Dordrecht. Tijdens deze wedstrijd zag scheidsrechter Spilt uit Papendrecht zich genoodzaakt drie spelers van Wilhelmina een waarschuwing te geven. Toen tien minuten voor tijd Spilt de doelman van Wilhelmina weg stuurde ontstond tumult. Een speler van Wilhelmina, die al eerder een officiële waarschuwing had ontvangen, gaf Spilt een klap in de nek. De scheidsrechter staakte daarop de wedstrijd. Toen Spilt zich na afloop van de afgebroken wedstrijd naar zijn auto begaf, werd hij opgewacht door twee spelers en de grensrechter van Wilhelmina '26 II. Spilt werd van achteren gegrepen door de grensrechter die hem neersloeg en vervolgens schopte en sloeg. De twee spelers keken toe. Toen een bestuurslid van Almkerk het in cident zag, verdween het drietal hals over kop. Spilt heeft een aan klacht tegen de drie ingediend bij de rijkspolitie van Almkerk. De COVS groepen menen dat het geval Wilhelmina '26 tekenend is voor de toenemende agressie binnen de voetbalsport, waarbij de scheidsrechter het steeds meer moet ontgelden. Wij moeten onze leden adviseren verenigingen, die een reputatie op het gebied van tegen de scheidsrechter gericht geweld hebben opgebouwd, voortaan niet meer te bezoeken. Wij zullen in overleg met de KNVB en de afdelingen een 'zwarte lijst' moeten samenstellen, waarop namen van verenigingen zullen voorkomen die de veiligheid van een scheidsrechter niet kunnen garanderen. Scheidsrechters, die bij wed strijden van elftallen van deze clubs zijn aangesteld, zullen we aan raden deze te boycotten. De KNVB en de afdelingen zullen strenger moeten optreden tegen spelers die hun agressie botvieren op scheidsrechters. Aan een sta king wordt nog niet gedacht omdat daardoor de bonafide voetballers benadeeld worden en de scheidsrechters zichzelf duperen bij het be drijven van hun hobby. MALDEGEM Roy Schuiten heeft dinsdag in het Belgische Maldegem een wegwedstrijd over 133 kilometer gewonnen. Schuiten, die op 31 okto ber in Mexico een aanval doet op het werelduurrecord van Eddy Merckx (49,341 km), finishte na 3 uur en 20 minuten. Hij had een voorsprong van 20 seconden op Jan Ha rings. Albert Huizebosch werd zesde. De plaatsingen van de ove rige Nederlanders zijn: 8. Raas: 9. Van den Hoek; 10. Ger Harings; 18. Bukacki; 25. De Vlam; 28. Holst. Piet van Katwijk is dinsdag in het Belgische Viohte derde geworden in een wegwedstrijd voor beroepsren ners. Winnaar werd de Belg Mare de Meyer, die de 114 kilometer af legde in 3 uur en 46 minuten. And ré Dierickx werd tweede. Ben nie Ceulen en Tino Tabak finishten respectievelijk als elfde en vijftien de. Joop Zoetemelk zal dit seizoen nog één grote wedstrijd rijden. Op 5 oktober zal hij in Angers deelne men aan de grote landenprijs. De DEN HAAG (ANP) Het Nederlands ijshockeyteam zal in elk geval niet deelnemen aan de Olympische Winterspelen volgend jaar februari in Innsbruck. ploeg van Zoetemelk zal niet verte genwoordigd zijn in de ronde van Lombarddje en de grote prijs van Lugano. André Gevers, de wereldkampioen op de weg bij de amateurs, is dins dag in het Belgische Nieuwekerken vierde geworden in een wegwed strijd over 170 kilometer. De Belg Etienne van der Helst won in 4 uur en 5 minuten. BELGRADO (Reuter) In Belgra do is de loting verricht voor de eerste ronde van de waterpolotoer- nooden van de nationale kampioe nen en de bekerwinnaars. De Ne derlandse kampioen HZC-De Rob ben werd samen met Aston Co ventry, SKK Sparvagen (Zweden) en Sliema (Malta) ingedeeld in de groep, die in Coventry speelt. Neptunus Arnhem, dat uitkomt in het toernooi van de bekerwinnaars speelt in het eigen zwembad tegen de Griekse bekerwinnaars (Nog niet bekend) en V&steros (Zwe- De Nederlandse IJshockeybond heeft de Internationale federatie dezer dagen laten weten niet in aanmerking te willen komen voor kwalificatie. Geplaagd door een reeks afzeggingen had de internatio nale federatie enige tijd geleden gevraagd of Nederland eventueel bereid zou zijn om in te vallen. Na overleg met het Nederlands Olympisch Comité heeft de ijshoc- keybond 'nee' gezegd, omdat, zo ver klaarde secretaris-penningmeester Van Rijswijk, 'wij op geen enkele wijze voldoen aan de eisen, die het N.O.C. stelt'. Aan het Olympische, ijshockeytoer- nooi nemen twaalf landen deel, zes uit de A-groep van het wereldkam pioenschap, vier uit de B-groep, de winnaar van de C-groep en het organiserende land. Door het be danken van Canada ontstond een vrije plaats. Doordat achtereenvol gens Zweden, Oost-Duitsland en Noorwegen bedankten voor de rol van invaller en Bulgarije en Italië de zaak in beraad hielden was de internationale ijshockeyfederatie bij Nederland terecht gekomen. 'Een uitzichtloze zaak', aldus de heer Van Rijswijk. 'Het gaat in feite om de elfde plaats. In de eerste ronde moet dat land uitko men tegen nummer twee, Tsjecho- slowakije, en valt bij verlies onmid dellijk terug naar het troosttoer- nooi. Daar is weinig eer aan te behalen'. LONDEN (AP) De Europese kampioen zwaargewicht Joe Bugner heeft bekend gemaakt dat hij zijn titel opgeeft om zich te concentre ren op 'belangrijker dingen'. Dit houdt in dat het gevecht dat in november in Antwerpen zou wor den gehouden met de Belg Jan Coopman van de baan is. Bugner's manager, Andy Smith, zei dat hij een bokswedstrijd wil orga niseren tegen iemand van het kali ber van George Foreman, Ron Lyle, Joe Frazler of Ken Norton. 'We vinden het jammer om de titel te laten schieten', aldus Smith, 'maar de titelgevechten die Joe de laatste tijd heeft moeten voeren zijn niet al te best geweest voor zijn image'. Hij voegde hieraan toe dat Coopman geen goede tegen standers voor Joe zou zijn geweest, en dat het kaliber van zijn vorige vier tegenstanders evenmin was om over naar huis te schrijven. Smith heeft onlangs onderhande lingen gevoerd voor een gevecht tussen Bugner en Foreman in Los Angeles, maar dat is op niets uitge lopen. Deze zomer kwam Bugner uit tegen wereldkampioen Muhammed Ali in Koeala Loempoer, waarbij hij op punten verloor. (ADVERTENTIE) de snelle gemakkelijke supportofoon, vanaf zes uur zaterdagavond. ^-tputeerde staten der provincie Groningen bren- Oer openbare kennis. It op 1 juli 1975 in werking is getreden de wet van april 1975 (Stbl. 206) tot wijziging van de Ruilver- )velingswet 1954. op grond waarvan thans óók bor hen. die als pachter van tot het ruilverkave- hgsblok behorende onroerende goederen geregi- Ireerd zijn. aan de stemming inzake het al dan niet porgaan van een ruilverkaveling kan worden deel- inomen; It in verband hiermede ter secretarie der gemeen- fn Stedum, Loppersum. Appingedam, Ten Boer, jerum. Middelstum. "t Zandt en Kantens met in- >ng van 25 september 1975 het rapport, van de Èntrale cultuurtechnische commissie van septem- er 1973, betreffende de ruilverkaveling van grond- li in vorengenoemde gemeenten (ruilverkaveling ledum-Loppersum) en daarbij behorende stukken —Ir kosteloze inzage liggen van de pachters, die een trzoek tot registratie als bedoeld in artikel 34a, leede lid, van de ruilverkavelingswet hebben in- Kdiend en voldoen aan het in artikel 34a, derde lid, glider a en b, van die wet bepaalde en die niet voor- op de lijst van hen. die bij het kadaster als Igenaar van tot het blok behorende onroerende cederen bekend staan. it zij hun eventuele bezwaren daartegen binnen in maand na 25 september 1975. dus vóór 25 ok- ber 1975, schriftelijk bij hun college kunnen in- enen; it door hen reeds eerder ingediende bezwaren et opnieuw bij hun college behoeven te worden gediend; it het rapport met verkleinde reprodukties van de ■cl tartbijlagen zolang de voorraad strekt, tegen beta- ig van 2,50 verkrijgbaar zal zijn. en wel bij de Cultuurtechnische dienst te Utrecht door orting of overschrijving op postrekeningnr. 18182, onder vermelding: bestemd voor rappor- en) Stedum-Loppersum. ten gemeentehuize van de gemeente Stedum. oppersum. Appingedam. Ten Boer, Bierum. Mid- elstum, 't Zandt en Kantens; ten kantore van de hoofdingenieur-directeur >or de landinrichting in de provincie Groningen, Ingclse Kamp 6 te Groningen. ïingen. 16 september 1975. Gedeputeerde staten voornoemd: get. E. H. Toxopeus. voorzitter, get. P. S. Bakker. I.griffier. GEMEENTE RIJNSBURG BEKENDMAKING neester en wethouders van Rijnsburg maken be- iat zij voornemens zijn met toepassing van artikel de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te fn van de bij het uitbreidingsplan in onderdelen 45 behorende bebouwingsvoorschriften en in sa ng met artikel 50, achtste lid, van de Woningwet ining te verlenen aan de heer J. van Alpen, Karei anstraat 7 te Rijnsburg, voor het oprichten van ilière (voor duiven) achter zijn woning, op het kadastraal bekend gemeente Rijnsburg, sectie B Senoemd bouwplan ligt met ingang van donderdag lember 1975 ter gemeentesecretarie, afdeling alge aken. gedurende veertien dagen voor een ieder ter ende deze termijn wordt een ieder in de gelegen- Jsteld eventuele bezwaren tegen het verlenen van raagde vrijstelling schriftelijk bij hen in te dienen. Rijnsburg, 24 september 1975. Burgemeester en wethouders voornoemd. De secretaris. De burgemeester, S. Broekhuizen, W. K. de Roos.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 11