Cabinet in ortugal Verenigde Staten leveren Israël Lance-raketten Wil Moskou West-Europa communisten in beentje lichten? Verdeeldheid speelt links parten bij Finse verkiezingen ufee zetels voor PPD -nieuw Jenslag j)r Gandhi Patricia Hearst ontmoet ouders I Panama gispt Kissinger ei Marcos houdt schoonmaak Indonesië haalt vluchtelingen van eiland Timor ~p 'KWARTET ZAiriKLAU <iu BUITENLAND SON (UPI, Reuter, AP) De Portugese president Fran- l Costa Gomes heeft gisteravond de zesde Portugese regering 3 anderhalf jaar geïnstalleerd. Het nieuwe kabinet wordt erst door niet-communistische politici, officieren en techno- 4 er zit slechts één communist in. jsplectobigihedd werd om half negen doocr de (uitgezonden, drie uur later jeling was. Op het laat- zouden nog problemen omdat de volksdemo- zeteils eisten in plaats Uiteindelijk moesten zij twee zetels genoegen ne- rajl de socialisten er vier premier admiraal Jose de Azevedo noemde zijn nj'een regering van nationale die zich gaat werpen op i grote sociale en economi- t%e regering ls het resultaat anti-communistische ten- tot gevolg had dat het nunosten overheerste vo- let onder eerste minister mgalves zich moest terug- Door het toekennen van aan de socialisten wordt eerst rekening gehouden grote verkiezingsoverwin- apiüL communist In het nieuwe Veiga Oliveira, die de post "f DELHI (Reuter, AP) lien onverwacht' heeft het Me hooggerechtshof beslo- 'i herziening van de ver van premier Indira wegens schending van ')r Gandhi heeft geprobeerd gelijke herziening te voor- jnet behulp van een omstre- op de grondwet, wordt als on- fttig aangevochten. Het ver- echtelijk onderzoek in ver- ^eschiilen waarbij de pre- iftrokken is. Na vier weken Bieerd te hebben over de van het amendement, doel had de veroordeling minister-president onge- maken, weigerde het hoog- fhof zich uit te spreken over of het parlement het wets- l voor het amendement in p terecht had goedgekeurd, lts daarvan verklaarden de te willen beraadslagen I merites van het door me- Gandhi aangetekende be- (aarmee is de kwestie van ^treden amendement op de voorlopig terzijde gelegd, [het besluit geen duidelijke één van beide partijen is, de advocaten van me- tegenstanders het van het hooggerechtshof illijk een 'morele zege' voor tij. kan de conclusie worden dat het hof de geldig- in het amendement niet heeft', zei Pranab Chat- pleitbezorger voor de evangenis zittende socialis- Raj Narain, die de klacht evrouw Gandhi wegens ver- bij de itsverkiezingen van 1971 'Waarom zou het langdurig vertogen over Dep willen aanhoren?', zo j zich af. Chatterjee veron- dat de behandeling van ten minste een maand n, waardoor de onzekerheid politieke toekomst van de voortduurt. van openbare werken krijgt. GROTE INVLOED De socialisten krijgen door de ze telverdeling grote invloed op de economische toekomst van Portu gal. Zij bezetten nu de ministeries van economische zaken en financiën terwijl dat van arbeid naar een officier is gegaan die nauw met de communisten verwant is. Ook het departement van voorlichting wordt door een niet-politicus bezet. Alle drie de partijen waren huive rig voor dit ministerie. Een sleutelpost wordt ingenomen door Melo Antunes die minister van buitenlandse zaken is gewor den. Hij bekleedde dezelfde functie in de vierde voorlopige regering maar werd gedwongen af te treden na zijn protesten tegen de sterke communistische invloed binnen dit kabinet. Later leidde hij de bewe ging die de val van de regering Gongalves bewerkstelligde. Antunes' naaste medewerker Victor Alves werd gisteren tot minister van on derwijs en cultuur benoemd. Tijdens zijn rede ter gelegenheid van de installering van de nieuwe regering zei president Da Costa Gomes onder meer: 'Autoriteit, sociale stabiliteit, her opleving van de economie, vrede, veiligheid, orde en vrijheid, dat zijn de diepe wensen die door het souve- reine Portugese volk worden gekoes terd.' 'Ik, de revolutionaire raad en de re gering zullen er aan werken het vertrouwen van het volk te verdie nen.' De militaire revolutionaire raad heeft het decreet van begin sep tember, dat verslaggeving over mi litaire zaken nagenoeg onmogelijk maakte, herroepen. Het decreet was bedoeld om een einde te maken aan de eenzijdige beleidsverklarin gen van officieren en giroepen. Dit soort verklaringen heeft de afgelo pen maanden nogal tot enige on duidelijkheid en verwarring geleid. De Portugese media hebben fel te gen deze maatregel geprotesteerd. Welke bevoegdheden de militaire raad zal krijgen ten opzichte van het kabinet is nog niet bekend. SAN FRANCISCO (Reuter) Pa tricia Hearst die donderdavond na een langdurige politiejacht werd aangehouden, heeft gistermorgen voor het eerst sinds haar ontvoe ring weer haar ouders ontmoet. Dit gebeurde in de San Mateo- gevangenis nabij San Francisco. De ontmoeting duurde een uur en werd nauwlettend gevolgd door veiligheidsmensen. Mevrouw Catherine Hearst zei na afloop dat ze 'een gelukkige bij eenkomst met Patty' had. Volgens mevrouw Hearst is er tijdens het gesprek niet gerept over de activi teit van haar dochter binnen het extremistische Symbionese Bevrij dingsleger (SLA). Ze had wel ver teld graag naar huis te willen komen. Een woordvoerder van de politie vertelde dat Patricia Hearst en de drie andere leden van het SLA die donderdag werden gearresteerd elk afzonderlijk worden vastge houden in streng beveiligde cellen waar ze geen contact kunnen hebben met andere gevangene nen. Patricia Hearst moest later op de dag opnieuw voor de rech ter verschijnen. De borgsom voor elk van de gevangenen is vastge steld op 500.000 dollar. Op de fo to: Patricia Hearst en Emily Har ris, één van de andere arrestanten (links) op weg naar de San Mateo- gevangenis. TEL AVIV, CAIRO, BEIROET (Reuter, UPI, AP, AFP) De Verenigde Staten gaan Israël wapens leveren, aldus heeft het Amerikaanse ministerie van defensie gisteren meegedeeld. Volgens goedinge- lichte regeringskringen gaat het hierbij onder meer om Lance-raketten, die 95 kilometer ver reiken en te voorzien zijn van atoomkoppen. E en woordvoerder van het Penta gon zei dat de Israëlische minister van defensie Peres en zijn Ameri kaanse collega Schlesinger ook hebben gesproken over de Pershing- PANAMA CITY De Panamese regeringsleider generaal Omar Torrijos heeft zich kwaad gemaakt om uitlatingen van de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken Kissinger, die dinsdag verklaarde dat Amerika's ver antwoordelijkheid om de kanaalzone te beschermen nog tientallen jaren zal voortduren. Kissinger zei dat terugtrekking van de Amerikaanse soldaten uit de zone een uitnodiging zou betekenen voor guerrilla-oorlogvoering in het gebied. Torrijos reageerde hierop door zijn minister van buitenlandse zaken Juan Antonio Tack bevel te geven om zaterdag een rapport uit te brengen over zijn meest recente gespreksronde met de Amerikaanse speciale ambassa deur Ellsworth Bunker. Bunker ging woensdag naar de Verenigde Staten nadat hij 10 dagen heeft onderhandeld over een nieuw kanaalvcrdrag. Tor rijos zei dat het rapport verspreid zal worden onder de nieuwsmedia van zijn land. Toen de kranten woensdag Kissinger's verklaring publiceerden, hield een aantal bus- en taxichauffeurs een protestactie in de straten van Panama City door het verkeer op een groot aantal plaatsen te blokkeren. De chauf feurs behoren bij de bond van transportarbeiders, die de militaire regering van Torrijos steunt. raketten 720 kilometer reik wijdte en te voorzien van atoom koppen en de F-16-vliegtudgen. Over deze twee wapens zin geen leveringsafspraken gemaakt. Over de Israëlische verlanglijst was al eerder overeenstemming bereikt, maar de levering werd geblokkeerd toen in februari de vredesbespre kingen op niets uitliepen. 'Er zijn geen afspraken gemaakt over de levering van nieuw materieel,' aldus de woordvoerder van het Pentagon. Afschrikking De Israëlische wens Pershlng-ra- ketten te kopen heeft in het Con gres de vrees voor het uit de hand lopen van de bewapening in het Midden-Oosten doen postvatten. Minister Peres verklaarde echter dat zijn land de raketten slechts wü gebruiken als afschrikking te gen het gebruik door de Arabiche landen van Sowjetrussische raket ten. Bovendien zouden de raketten niet van atoomkoppen worden voorzien. De Verenigde Staten zijn momen teel bezig met de ontwikkeling van een conventioneel type Pershing. Het Pentagon kon nog niet meede len wanneer de wapens zullen wor den geleverd. De woordvoerder zei dat Pentagonfunctionarissen heb ben meegedeeld dat iedere aan Is raël geleverde raket tot conventio neel wapen moet worden omge bouwd. Goedingelichte kringen hebben ge zegd dat de F-15 niet op de lijst van te leveren wapens voorkomt. Volgens hen heeft Israël oniongs nog te kennen gegeven graag twee honderd F-16's te willen kopen, wanneer deze over enkele jaren beschikbaar komen. Er is over ge sproken Israël in de tussentijd 24 F-15's te verkopen. De wapenleveranties zijn afge sproken tijdens de onderhandelin gen over het Sinai-akkoord. Het Amerikaanse Congres heeft zich over de afspraken 650 miljoen dollar hulp aan Egypte en 2,3 mil jard, waarvan 1,5 miljard militair aan Israël nog niet kunnen uit spreken. HELSINKI Finland kiest morgen en maandag een nieuwe Rijksdag. Na een korte, maar hevige verkiezingsstrijd zijn 3,4 miljoen stemgerechtigden opge roepen, met een record-aantal van 12 partijen, zo te kiezen dat 'de politieke omstandigheden voor de voortzetting van een economisch beleid op lange ter mijn' verzekerd zijn. Deze wens had de door de sociaal democraten geleide coalitierege ring van Kalevi-Sorsa eind mei uit gesproken voordat zij na een ambts periode van meer dan 1.000 dagen een naoorlogs record in Finland haar aftreden aankondigde en president Urho Kekkonen vervroeg de verkiezingen uitriep. Sedertdien neemt een ndet-politiek kabinet onder minister-president Keijo Lii- namaa de zaken waar. Doorslaggevende oorzaken voor vervroeging van de eigenlijk in maart 1976 te houden verkiezingen waren een gevaarlijke vertraging van de economische groei, een scherpe toeneming van het tekort op de betalingsbalans, een voortdu rende inflatie en groeiende werk loosheid. Interne moeilijkheden on der de vier coalitiepartijen soci aal-democraten, centrum, liberalen en Zweedse volkspartij droegen er toe bij dat president Kekkonen in een opzienbarende brief in april het houden van nieuwe verkiezin gen als middel tot opheldering van de situatie op lange termijn ter discussie stelde. Het politieke beeld van Finland en de kwestie van de kabinetsformatie na de verkiezingen zijn bijzonder gecompliceerd. Nooit tevoren heb ben zoveel partijen naar de 200 zetels van het Finse één-kamerpar- lement gedongen en zijn er onder ling zoveel verkiezingsafspraken ge maakt. In tegenstelling ook tot vroegere verkiezingen is de kwestie van de kabinetsformatie volledig open. Werd nog enkele maanden geleden verwacht dat Sorsa weer een coalitieregering naar het model van de vorige zou vormen, nu hou den politieke kringen in Helsinki meer rekening met de mogelijkheid dat de vorming van een regering zich tot het eind van het Jaar zal voortslepen. In het zittende parlement hebben de nlet-socialistische partijen een geringe meerderheid. Volgens de uitslagen van opinie-onderzoeken zullen zij deze, zij het met enig verlies, behouden. De steun aan de linkse partijen gezamenlijk zou verminderen van 45.9 tot 44.7 pro cent. Als zeker geldt dat de vier grootste partijen de sociaal-democraten, de Centrumpartij, de in de 'volks democraten' samenwerkende com munisten en ldnkssooialisten en de conservatieven hun positie onge veer zullen behouden. Verwacht wordt dat van de 12 partijen de vier grootste parijen ongeveer 160 van de 200 zetels zullen behalen. De sociaal-democraten, die sedert 1968 de premier leverden, zijn voorstanders van meer socialisme, ofschoon de partijleiding zich keer de tegen belangrijke nationalisa tieplannen die op de partij conven tie in juni aan de orde kwamen. De partij heeft 56 zetels In het huidige parlement. De Centrumpartij, de belangrijkste coalitiepartner van de sociaaldemo craten maar ook hun grootste ri vaal. vertegenwoordigt de boeren. Zij heeft 35 zetels. Partijvoorzitter :r gandhi (ADVERTENTIE) De ruzie tussen de Europese communistische partijen en het Kremlin wordt steeds bitser. Aanvan kelijk hadden de Westeuropese communistische leiders geprobeerd om de 'revolutionaire' richtlijnen die de Prawda hen voorhield naar het museum te verwijzen. 'Dat is dan niet onze strategie', zo bijt het blad terug. Vervolgens gaat het blad in den brede in op de ondubbelzinnige toewijding van de Franse partij aan de democratische regels iets wat ook al gedaan werd door de Italiaanse en Britse communisti sche partijen in him antwoorden aan de Prawda. Het Italiaanse antwoord gegeven in het partijblad Unita beriep zich er in feite op dat het artikel in de Prawda slechts de opvattingen van de havikken onder de leiders van het Kremlin weerspiegelde. Unita baseerde zijn uitleg op een artikel in een Oekraïns partijblad dat de zaak heel anders zou hebben aangepakt dan de Prawda. Volgens Unita kwam dit door de verschil lende beleidsopvattingen in Mos kou. Overigens verkreeg Unita haar wijsheid niet door een Kremlinolo- gische bestudering van het artikel, want haar redacteuren hadden het ten tijde van de publicatie niet eens gezien. Het artikel in Unita was een commentaar op twee da gen van besprekingen van een de legatie van het Italiaanse Politbu reau met de Sowjetleiders in het Kremlin. Men kan aannemen dat het werd geschreven met enige kennis van wat de Italiaanse lei ders In het Kremlin hadden opge pikt. Daar heeft het blad zeker ook vandaan wat het schrijft over uit eenlopende inzichten in het Krem lin over de vraag hoe snel de West europese communisten moeten voortgaan op de weg van de revolu tie. Georges Marchaas, secretaris-gene raal van de Franse communistische partij betoogde dat het Prawda- artakel, dat deze nieuwe richtlijn bevatte, een historische essay uit het jaar 1905 was en 'dat we daar om de betekenis ervan niet moeten overdrijven.' Maar hoe belangrijk het 'historisch essay' in de Prawda in feite is komt nu 'Humandté', aantonen, het belangrijkste dagblad van de Franse communistische par tij. Het wijdt er een speciaal artikel aan, dat bepaald niet zachtaardig omgaat met de bedoelingen van het Kremlin om Frankrijk een revolu tionair model voor te houden. De wereld is wel grondig veranderd sinds 1905, zegt Humanité en 'Frankrijk is geen kopie van het feodale en tsaristische Rusland van 1905. De Franse communistische partij heeft haar eigen beleid vast gelegd 'in volledige onafhankelijk heid' (u mag raden van wie) en zij heeft geweigerd 'zelfs ook maar het denkbeeld' te overwegen dat er be paalde 'modellen' zouden kunnen worden overgenomen voor de over gang naar 'op maat gesneden soci alistische modes.' Aldus Humanité met een even fraaie als minachten de slotzin. Twee fasen Maar dit was nog alleen maar het schuim dat opgeworpen werd door de zwaardere substantie van de dis cussie daaronder. Die ging over de fijnere puntjes van de revolutionai- Afwijzing re strategie. De Prawda had toege geven dat het revolutionaire proces uit twee fasen bestaat. De Westelijke communisten willen dat het kiezersvolk gelooft dat hun hele zorg is gericht op de eerste 'democratische' fase, waarin veran deringen worden teweeggebracht door middel van een parlementaire meerderheid en door overreding, niet door geweld en dwang. De Prawda legt alle nadruk op de tweede 'socialistische' fase die de vestiging van 'de dictatuur van het proletariaat' vereist en het gebruik van geweld Indien dit wordt weer staan. Waar 'Humanité' nu bezwaar tegen maakt is het argument van het Kremlin, dat deze twee stadia in één samenvloeien en dat de revolutionaire taken die bij elk sta dium behoren kunnen worden sa mengevoegd 'en zelfs gelijktijdig kunnen worden volbracht.' Dit be tekent in het partijjargon dat de tijd voor revolutionaire actie is aangebroken ook al is de 'democra tische' fase nog niet voltooid. Deze samenbundeling van de twee fasen is volgens de Prawda bevor derlijk voor het bespoedigen van het rijpingsproces van de omstan digheden, die voor een socialisti sche revolutie noodzakelijk zijn. De passage eindigt met een oproep tot niet nader genoemde commu nistische partijen door Humanité met verontwaardiging geciteerd om niet bij het eerste stadium 'halt te houden.' Dit komt er in de ogen van Humanité op neer. dat Kon- stantin Zarodow, de schrijver van het Prawda-artakel, alleen maar lippendienst bewijst aan de 'demo cratische' fase, die de eerste zorg is voor de westelijke partijen. 'Moeten wij veronderstellen', zo Vraagt Humanité, 'dat Zarodow voorstelt dat de noodzakelijke sta- dda alleen maar in acht moeten worden genomen om teneinde tot andere dingen te kunnen komen?' Zelfvernietigend Een bezoeker die vandaag ln Euro pa een studie wil maken over de houding van de verschillende com munistische partijen heeft er niet veel moeite mee de belangrijkste feiten aan de weet te kqmen. Niets is verder van hun denkbeelden ver wijderd dan de revolutionaire weg die door de Prawda wordt aanbevo len. De meeste westelijke communisti sche leiders hebben de tekenen der tijden inderdaad onderkend. Zij weten dat, w&t hun eigen inzicht over de wenselijkheid van revoluti onaire verandering ook mag zijn, elke poging om een revolutionaire politiek te gaan volgen hun partij en onmiddellijk van zou beroven van de meerderheid van de aan hang die ze nu hebben. Het Kremlin weet dat het nu het beleid van de belangrijkste weste lijke communistische partijen is om bondgenootschappen aan te gaan met socialisten en zelfs sociaal democraten met de bedoeling om eventueel coalitieregeringen te kunnen vormen. Maar iedere com munistische poging om een revolu tionaire route te gaan volgen, zoals door de Prawda uitgestippeld, zou meteen de kans op een dergelijk bondgenootschap of een dergelijke coalitie te niet doen. Daarom is het niet verwonderlijk dat er op het ogenblik in leidende kringen van enkele Westeuropese partijen wantrouwen leeft over de motieven van het Kremlin. Sommi ge leidende communis Ven geloven dat de revolutionaire oproep in de Prawda was bedoeld om hun partij en van hun gematigde koers af te brengen en daarmee hun kansen op politieke bondgenootschappen of op het deel uitmaken van regeringsco alities te vernietigen. Het Kremlin is volgens hen be nauwd voor de politieke bedreiging die de westerse communistische partijen met hun democratische tradities zouden kunnen gaan vor men voor de totalitaire aspecten van het So wj et-stelsel, indien zij eenmaal een aandeel in de westerse regeringen zouden krijgen. En het is zeker zo dat de manier waarop communistisch China en Joegosla vië zich tegen de Sowj et-Unie keer den voor de Russen een waarschu wing inhoudt. Klimaat De Westerse commundetixche bron nen waaraan dit wantrouwen ont springt kunnen overigens niet aan tonen dat hun vrees gerechtvaar digd is. Maar er zijn wel veel aan wijzingen die aantonen dat er al enige tijd een strijd tussen ver schillende fracties in het Kremlin gaande is over de vraag hoe men de 'crisis van het kapitalisme' het best kan uitbuiten. Die strijd, welke gelijk op gaat met de worsteling om de opvolging van Breznjew van wie velen aannemen dat hij op het partijcongres in februari aan staande zal 'aftreden zou het giftige politieke klimaat hebben kunnen veroorzaken, waaruit zulke Macchiaveüstlsche complotten kun nen voortkomen waarvoor sommige westerse communisten vrezen. Stellig zijn ook alle andere gevech ten om de macht ln de Sowjet Unie gepaard gegaan met soortgelijke indirect werkende politieke intri ges. Denk maar aan het 'dokters- complot' juist vóór Stalins dood. Of de manier waarop Stalin de weste lijke communisten aan Hitler uitle verde om in diens concentratie kampen te worden geliquideerd. Maar alleen de toekomst kan leren hoeveel reden er is voor de hier geuitte verdenkingen. president kekkonen Johannes Virolainen, 61, heeft deel uitgemaakt van 10 kabinetten en was van 1964 tot 1966 premier. Hij hoopt dat zijn Centrumpartij twee of drie zetels kan winnen en dat de sociaaldemocraten er vijf verliezen (iets wat, naar sociaalde mocraten privé zeggen, zou kunnen gebeuren). Dan zou Virolainen met de twee kleine partijen ln de coali tie, de Zweedse partij en de libera len, meer zetels hebben dan de so ciaal-democraten en zou Kalevi Sorsa het premierschap kunnen ontgaan. De twee belangrijkste partijen bul ten de coalitie zijn de volksdemo craten (Democratische liga van het Finse Volk) met 37 zetels en de conservatieven (die de grote zaken wereld vertegenwoordigt) met 33 zetels. Door wijziging van de kieswet kun nen alle Finse burgers die in het buitenland zijn, aan de verkiezin gen deelnemen. Het zijn er ongever 200.000, van wie 120.000 in Zweden wonen. Politici hebben daartoe per soonlijk in Zweden een campagne gevoerd. Een ander amendement geeft voorts de 18-jarigen stem recht. Door beide amendementen is het aantal kiesgerechtigden met ca. 420.000 uitgebreid. De meeste kiezers erkennen dat wat ook de uitslag van de verkie zingen moge zijn, nog moeilijke tijden voor hen liggen. De burge meester van Helsinki, Teuvo Aura, die twee keer premier van een za kenkabinet is geweest, formuleerde de wijze waarop de Finnen moeten worden aangepakt als volgt. 'Je kan een Fin zeggen dat er een muur voor hem staat, maar hij zal er tegenaan lopen. Pas wanneer hij zijn hoofd tegen de muur stoot, begrijpt hij het. De regering zal wat hoofden moeten stoten.' MANILLA (AP) President Ferdi nand Marcos heeft vrijdag een ver strekkende en drastische zuivering van de regering aangekondigd. Bo vendien heeft Marcos het departe ment van defensie opdracht gege ven een onderzoek in te stellen naar corruptie op hoog militair ni veau bij de aankoop van wapens en ander militair materieel. Marcos heeft het ontslag bekendgemaakt van zes leden van zijn kabinet als mede van zijn commissarissen voor belastingen en douane. 'Dit is het begin van een verstrek kende en drastische zuivering van het staatsapparaat', zei Marcos ln een rede voor de duizenden, die in het centrum van Manilla waren samengekomen ter gelegenheid van de herdenking van de invoering van de staat van beleg in septem ber 1972. Hij zei, dat bij de zuive ring ook 2000 'ongewenste' ambte naren zouden worden ontslagen. JAKARTA (Reuter) 4- Indonesi sche mariniers hebben een korte actie uitgevoerd op Portugees Ti- mor. Zondagavond gingen zij land om vluchtelingen te halen uit de kustplaats Maubara, die geheel in handen is van de linkse bevrij dingsbeweging Fretelin, zo werd pas gisteren bekend. Maubara ligt ongeveer vijftig kolometer van de hoofdstad Timor, Dili. Het is voor het eerst sinds vijf weken geleden de gevechten tussen de bevrijdingsbewegingen uitbraken dat Indonesische militairen op Ti mor aan land zijn gegaan. Wel werd een maand geleden de Indo nesische consul uit Dili door een marinevaartuig geëvacueerd maar op verzoek van de Portugezen ver trok het schip voordat het vluchte lingen aan boord had kunnen ne men. Volgens militaire zegsleiden is In donesië op het ogenblik bezig haar marine ln de zee van Timor te versterken. Maar Jakarta verzeker de gisteren opnieuw dat het niet tussenbeide zal komen op Timor, tenzij de Portugese regering daar om vraagt. Inmiddels zijn de drie bevrijdings bewegingen en de Portugezen het nog steeds niet eens geworden over plaats en tijd voor vredesbespre kingen. De speciale Portugese afge zant Antonio de Almeida Santos die vorige weekeinde in Lirsabon te rugkeerde heeft de mogelijkheid geopperd dat de vier partijen el kaar dit weekeinde zouden kunnen ontmoeten in de Portugese kolonie Macao op de Zuid Chinese kust.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 7