Spanje Advertenties op deze pagina vallen hoegenaamd niet op. annnnn Gelderland betreurt het later gereedkomen van verbetering rivierdijken Hoger beroepsonderwijs moet weer losgeweekt worden van universiteit MILIEBERICHTEN De krant is nooit wea. wie lef heeft, wordt lid van het <£NV> KLEDING de krant helpt op weg Conclusie in proefschrift JW/KWARTET ZATERDAG 20 SEPTEMBER 1975 15 Op 3 oktober a.s, hopen Hans Groot en Janny Krul te trouwen In Heemstede om 2.15 uur In het Raadhuis om 3.00 uur ln kapel Vredenhof Oldenbarneveldtstraat, door Os L. Zwaan. Receptie van 17.30 tot 18.30 u. in Restaurant De Uitkijk te Bloemendaal. I oktober 1975 zullen onze Ouders en Groot- F. Bos G. Bos-Blokland ■Jarig huwelijksfeest vieren, jpen van harte dat God hen niet alleen voor maar ook voor ons nog vele jaren zal sparen, der die het bruidspaar wil gelukwensen is 1 r van 45.30 uur en van 7.308.30 uur welkom receptie in het „Dorpshuis" te Noordeloos. Nel - Wout Gljs - Grieta Bep - Klaas Gerry en Kees en kleinkinderen ploos, september 1975. ot 121. nk aan God en blijdschap in ons hart delen jnede dat onze Ouders en Grootouders G. Zeegers A. Zeegers-Straver september hun 40-jarige huwelijksdag hébben ;/|ht. Hun dankbare kinderen en kleinkinderen Jam-Noord, september 1975. lstraat 36-h. „God is overstelpend goed." lar en blij willen wij D V. 30 september a.s. ge- dat onze Ouders en Grootouders H. C. van Donk H. van Donk-van der Velden Harig huwelijk i I Amsterdam: Spr. 3 6 1975 lag 27 september hopen onze Ouders en Groot- J. Wassens J. Wassens-Bekendam Heere wil hun 40-jarig huwelijk te gedenken. Hun dankbare kinderen en kleinkinderen: Zuidwolde: Jan en Ali Wassens-Zantingh Leusden: Ali en George v. Dijk-Wassens Zuidwolde: Klaas en Nies Wassens- Venema Zuidwolde: Allard en Marry Wassens- Drost en kleinkinderen even u graag de gelegenheid te feliciteren. lag 27 sept, van 15.30 tot 17.30 uur in de cam- .Ekelenberg" te Zuidwolde. straat 146, Zuidwolde (Dr.) Tine Wessels-van Donk Fred, Helena Leen en Lineke van Donk- Brouwer Alma, Hella, Gineke, Rikko, Maaike Hillie en Henk Jonker van Donk Bert, Heieen, Henk, Henriëtte, Peter, Hillechien, Annemarie, Marjolein, Evert, Cor, Margreta, Wendelmoet Henk van Donk Does van Donk Piet en Els van Donk- Geschiere Henk, Nicolette, Robert, Mirjam Waalre: Bram en Marjan van Donk- Huisman Ernst, Remco, Carola Den Haag: Heieen van Donk Jan van der Kruyk Sprang: Annie en Kees Ingelse- van Donk Pieter, Henkees, Allard eet, Astridlaan 6. tie in Hotel Veld- en Boszicht, Spoorlaan 42, ig 30 september van 18.3020.30 uur. Amsterdam: Ermelo: Zierikzee: underdag 2 oktober a.s. hopen onze Ouders en ouders J. van Duin E. van Duin-Houweling O-jarig huwelijksfeest te vieren, ijn blij dat wij dit met elkaar mogen beleven. Hun kinderen en kleinkinderen rdam, september 1975. t van Groenewegenstraat 49b. hen wilt feliciteren, bent u op zaterdag 4 ok- van 1921 uur van harte welkom in een van en van de Maranathakerk, Burg. Joss. de Jong- In Rotterdam. 1975 n dankbaar berichten wij u dat onze Ouders en ouders Wouter Slob en Alida Slob-Kommers oktober hun 50-jarige echtvereniging hopen te ezondheidsredenen wordt deze dag in besloten herdacht. Hun dankbare kinderen en kleinkinderen »venhage, september 1975. strakade 667. n dankbaar delen wij u mede dat onzp Ouders rootouders S. Faber J. Faber-Hofman september 25 jaar getrouwd zijn. lopen deze dag ln familiekring te vieren. Him dankbare kinderen en kleinkind erdam. september 1975. Klinkenbergstraat 12 huls. Dankbaar dat wij haar zo lang in ons midden mochten hebben, nam God tot Zich, onze lieve Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder, Zuster, Behuwdzuster en Tante Jitske Barkema-Geerlings weduwe van Gille Barkema op de leeftijd van 95 Jaar. M. Barkema W. Barkema-Kalkhoven B. Knotter-Barkema F. Knotter M. C. Barkema-Marcelis S. Barkema E. Barkema-de Water A. Barkema H. C. Barkema-van Ockenburg Klein-, achterkleinkinderen en verdere familie Leiden, 19 september 1975. „Haagwijk", Beethovenlaan 2. Correspondentie-adres: Oppenheimstraat 85. De overledene is opgebaard in de rouwkamer van „Haagwijk", bezoek aldaar zondagavond van 77.30 uur. De rouwdienst is bepaald op maandag 22 sep tember aa. om 10.00 uur in „Haagwijk". waar na de begrafenis zal plaatsvinden om circa 11.00 uur op de begraafplaats „Rhijnhof" te Leiden. Heden overleed onze lieve Vader en Grootvader Herman Lambertus Obbink .weduwnaar van G. J. Wikkerink op de leeftijd van 81 jaar. Psalm 139 14. Zetten: B. H. Obbink Eindhoven: H. W. Obbink A. M. Obbink-Hoevenagel lal ten: D. W. Obbink N. J. Obbink-Westhoeve Losser: J. Obbink M. M. A. Obbink-Kok Eibergen: Th. W. Obbink en kleinkinderen Aalten, 19 september 1975. Hoge Veld 26. De teraardebestelling zal plaatshebben op dinsdag 23 september a.s. op de algemene be graafplaats „Berkenhove". Vooraf zal een rouwdienst worden gehouden om 14.30 uur in het uitvaartcentrum „Berkenhove", Romienen- diek 2a. Vóór de dienst gelegenheid tot condoléance in genoemd uitvaartcentrum. Correspondentie-adres: Landstraat 37, Aalten. De Heer is mijn Herder. Psalm 23. Heden heeft de Heere van ons genomen mijn innig geliefde Vrouw en onze lieve Moeder, Schoonmoeder, Groot- en Overgrootmoeder, Zuster, Schoonzuster en Tante Leunt je Spaans echtgenote van Arie Plugge in de ouderdom van 80 jaar Uit aller naam: A. Plugge Scheveningen, 18 september 1975. Westduinweg 1451. Geen bezoek aan huis De overledene is opgebaard in de rouwkamer „Atropos", Van Boetzelaerlaan 292. Gelegen heid tot condoleren zaterdagmiddag van 3 4.30 uur en zondagmiddag van 1.302.30 uur in de rouwkamer. De teraardebestelling zal plaatshebben maan dag 22 september om 1 uur op de Algemene Begraafplaats aan de Kerkhoflaan. Vertrek van de rouwkamer om 12.30 uur. Gezang 270 4. Heden is van ons heengegaan mijn lieve Vrouw, onze Moeder, Groot- en Overgroot moeder Hendrika Johanna van der Burgh-Hagen geboren te Velp (Gld.) 16 november 1895. Epe: E. W. van der Burgh Doorn: C. de Ru Noordbergum: J. A. R. Parmentier- van der Burgh J. Parmentier Kleinkinderen en achterkleinkind Epe, 18 september 1975. Rozenhof 82. Overeenkomstig haar wens zal de teraardebe stelling in familiekring plaatshebben. God heeft tot Zich genomen Zijn kind, mijn lieve Man, onze zorgzame Vader Carel Hendrik van Ginkel op de leeftijd van 54 jaar. „Ik heb u in Mijn handpalmen gegraveerd, gij zijt Mijn." J. van Ginkel-Groen en kinderen Eindhoven. 18 september 1975. Minckelerplein 16. Onverwachts verloren wl] onze lieve Schoonzoon en Zwager C. H. van Ginkel echtgenoot van J, Groen Psalm 73 23 b Apeldoorn: A. Groen-Buljtelaar Leldschendam: M. Groen G. Groen- van Laatum Hengelo: B. Groen J. Groen-Rotman Ommen: P. J. Groen Leusden: G. BiJkerk-v. d. Stouwe K. Bijkerk Langs deze weg willen wij al len hartelijk dank zeggen voor de vele bewijzen van medele ven. die wij tijdens de ziekte en na het sterven van onze lie ve Moeder en Oma Grietje Medendorp- v. d. Tuuk mochten ontvangen. Oldehove, september 1975 Voor Uw medeleven betoond tijdens de ziekte en na het overlijden van onze Vader en Opa Johannes Jungerius willen wij U oprecht bedanken Familie Jungerius Rijnsburg, september 1975 De Heer heeft na een moedig gedragen lijden tot Zich genomen onze Schoonzuster Aaltje van Leeuwen-Verduyn echtgenote van G. van Leeuwen Zij mocht de leeftijd van vijfenzeventig jaar bereiken. Sommelsdijk: S. H. van Leeuwen- Knoppers Delft: G. van Leeuwen Zwammerdam: Joh. van Leeuwen G. van Leeuwen van Muiswinkel Bodegraven, 17 september 1975. G. Knot-Medendorp J. Knot J. Medendorp G. Medendorp-Pol Heden overleed plotseling tot onze diepe droefheid, mijn geliefde Man, onze zeer zorgzame Vader Hendrik Gerhardus Giesen op de leeftijd van 41 Jaar. Rijnsburg: S. Giesen-van Geen Bert en Ronald Rijnsburg, 18 september 1975, Splnozalaan 502. Gelegenheid tot condoleren zaterdag- en zondagavond van 7.30-9.00 uur. Een bij eenkomst zal gehouden worden op maandag 22 sep tember a.s .om 2.30 uur nam. ln de aula aan de Sandtlaan. Daarna zal de begrafenis plaats hebben. Heden overleed plotseling onze zeer gewaardeerde Schoonzoon, Zwager en Oom Hendrik Gerhardus Giesen op de leeftijd van 41 Jaar. DANKBETUIGING Diep getroffen door de vele blijken van medeleven na het overlijden van onze zo zorgzame Man,-Vader en Grootvader Adriaan Schout betuigen wij u onze oprechte dank. Uit aller naam: E. M. L. Schout-Goote Bergen op Zoom, september 1975. Service-flat „de Schelde" 582. Allen die met ons hebben meegeleefd na het heen gaan van mijn lieve Man en onze zorgzame Vader en Grootvader Gerrit Sjjpestein betuigen wij onze hartelijke dank. N. Sijpestein-van den Hoek kinderen en kleinkinderen Alphen a/d Rijn, september 1975. Fazantstraat 138. Voor de vele blijken van medeleven welke wij van u allen mochten ontvangen bij de ziekte en deelneming na het overlijden van onze lieve Ouders. Grootouders en Overgrootouders Leendert Noordzjj en 15 dagen later Moeder Jaapje Noordzij-Langstraat betuigen wij onze hartelijke dank. Tevens willen wij langs deze weg hartelijk danken dokter Oosthoek en directrice en personeel van het bejaardentehuis „Het Havenlicht", waar onze ouders ruim 11 jaar met veel genoegen mochten wonen. Wij zijn het verplegend personeel zeer erkentelijk voor hun liefdevolle toewijding aan onze ouders be toond. Namens kinderen, kleinkinderen en achterkleinkinderen L. Noordzij H.I. Ambacht, september 1975. Van Polanenstraat 19. Inplaats van kaarten Een overstelpend grote belangstelling en meeleven ondervonden wij in verband met het overlijden van Goos van den Engel Zoals Luther eens zei: Wanneer ik wist dat ik morgen zou sterven zou ik vandaag nog een boom planten; zo was het leven van en met Goos. Laten wij hem zo in onze gedachtenis bewaren. Voor allen: M. G. van den Engel-van Breugel. Zuidland, Schering 6. Dit was een advertentie Dank u Een publikatievan het Centraal Bureau ?2573mvoor Courantenpubliciteit De krant wordt gelezen van pagina 1 tot en met pagina laatst. En als u 'm uit hebt, blijft hij u trouw dienen. Bijvoorbeeld door de kopjes he^l te houden wanneer u verhuist. Daar is de televisie toch zeker niets bij? Bon voor inlichtingen Adres: Plaats:___ In open enveloppe tonder postiegel eenden aan: C.N.V.- Antwoordnr. 1096 Utrecht. De krant brengt tt uitgebreid op de hoogte van het wereldgebeuren. En helpt u voor zelfde geld aan een nieuwe auto, een prima restaurant of een tweedehands fiets. Ziet u nou wei dat u 'm niet missen kunt? rtttrSNCUALMYC TWbBlDSjLOPERJUB. CWLÜWqSfcrtTDB KLSINffAMEiaeWS GOEbG£Le2£?v? WIL JU OOK KRANTEN-S MAN WORCEN VaiTJE? LLWrt-MAARorrje «OOFfi.WAWrERauN NOG NEsawtHrew- ben tóiRos. fiC bttZORGSR 21E20. IKHEBWEER. 30H1 kRANTBV Beacson. WCBT IEJseRHBN wcasvvAreeiNlfi LWeKauaiKxoop ia. Van een onzer verslaggevers ARNHEM Gedeputeerde Staten van Gelderland betreuren het dat de plannen voor verbetering van de rivierdijken eerst in 1990 zullen kunnen worden afgerond, wat vijf jaar later is dan waar aanvankelijk naar werd gestreefd. De financiële gevolgen van deze vertraging zijm in dit stadium niet te overzien, delen Gedeputeerde Staten mee met het oog op de openbare behandeling, woensdag, van een door hen over dit onder werp uitgebrachte interim-nota. De verhoging, respectievelijk verzwa ring, van de dijken kost de provin cie veertig miljoen gulden. Gedeputeerden zeggen dat zij voors hands niet met een verminderde veiligheid akkoord kunnen gaan, maar ook menen zij dat meer dan in het verleden oplossingen geko zen moeten worden die aan de landschappelijke belangen zo wei nig mogelijk schade berokkenen. In Lobith werden in 1926 en 1970 resp. waterstanden van zeventien meter en 16.30 meter gemeten. De stand van 1926 had een frequentie van eenmaal per tachtig jaar, die van 1970 van eenmaal per vijftig Jaar. Gedeputeerden vinden ook de eerst genoemde frequentie te hoog. De eisen voor de dijken zullen zo moeten zijn, dat zij een hogere waterstand moeten kunnen keren dat die van 1926. Aan vele, niet alle, milieubezwaren zal kunnen worden tegemoetgeko men door het toepassen van kost baardere voorzieningen. Daar het rivierenlandschap van oorsprong kunstmatig is, vinden gedeputeer den de stelling gerechtvaardigd dat zorgvuldig verbeterde dijkvakken het landschap kunnen verrijken. Zij wijzen in dit verband op wat dr. Jac. P. Thljsse in 1938 schreef ln een Verkade-album: "Nu we onze rivieren zoo aan het veranderen zijn en op menige plaats nieuwe oevers en nieuwe dijken worden aange legd, is het voor de natuurvrienden wel heel onderhoudend en genoeg lijk om te zien hoe het toch altijd vrij nuchtere pas-affe mensenwerk door de Natuur zelve in den loop der jaren weer wordt verfraaid1. (ADVERTENTIE) DIENST MET BELANGSTELLENDEN Zondag 21 september 1975. SPUIKERK - SPUI - AMSTERDAM. Spreker: ds. D. N. Wouters, Amsterdam. Ondvy.: Het is tijd om bergafwaarts te gaan. Organist: Frits Abma. mmv THE MESSENGERS QUARTET uit Ontario - Canada. Aanvang 19.00 uur. Van onze onderwijsredactie AMSTERDAM De neiging om het hoger beroepsonderwijs en het wetenschappelijk onderwijs steeds meer op elkaar af te stem men en studenten de mogelijkheid te bieden van de ene vorm van onderwijs over te stappen naar de andere, is geen gelukkige ont wikkeling. Beter zou het zijn het HBO als een zelfstandige tak van onderwijs te ontwikkelen na&st het wetenschappelijk onderwijs. Dit is een conclusie in het proef schrift 'De identiteit van het hoger beroesponderwijs' waarop A. M. L. van Wieringen gisteren aan de Am sterdamse universiteit tot doctor in de sociale wetenschappen Is gepro moveerd. Het hbo verkeert in een identiteits crisis, betoogt dr. Van Wieringen. Van ouds is het een onderwijsvorm voor studenten die gewoonlijk niet naar de universiteit toegingen en uit lagere sociale milieus kwamen denten de maatschappij in gingen, was eindonderwijs, waarna de stu denten de maatschappij ingingen. Omdat het HBO vanuit het be roepsleven is ontstaan, bestond er een sterke beroepsgerichthedd en dit bracht weer een gebondenheid met het bedrijfsleven en met werkgevers met zich mee. Verschillende ontwikkelingen van de laatste tijd gaan regelrecht te gen deze historische achtergrond van het HBO in. De programma's worden algemener, minder beroeps gericht en dat is strijdig met de (economische) belangen van het be drijfsleven en de werkgevers, die im mers de belangrijkste 'afnemers' van het HBO zijn. Daarnaast wordt het HBO steeds vaker een vooropleiding voor de universiteit. Bovendien worden de toelatingseisen voor het HBO steeds hoger opgeschroefd, zo dat de drempel net zo hoog wordt als de drempel voor de universiteit. Steeds losser Door ad deze ontwikkelingen raakt het HBO steeds losser van de rest van het beroepsonderwijs, met na me van het middelbaar beroepson derwijs. Door het HBO en het wetenschap- peilijk onderwijs nauwer met elkaar te verbinden, zal deze tendens ver sterkt worden. Want in deze combi natie komen alleen bepaalde vormen van HBO aan hun trekken. Veel opleidingen en schoilen die minder specifiek beroepsgericht zijn en vooral het MBO komen in de kou te staan. In plaats van deze ontwikkeling zou het veel beter zijn het beroeps onderwijs te versterken en tegeno ver de universiteit te stellen, als een duidelijk andere vorm van on derwijs. Verschillende vormen van HBO en van MBO zouden zich in opleidingsinstituten moeten bunde len tot een volwaardige en wedij verende even pool van het weten schappelijk onderwijs. De overheid zou deze ontwikkeling moeten sti muleren, door een graden- en diplo masysteem ln te voeren dat het HBO op gelijke hoogte brengt als de universiteit. Vervolg van pagina 1 tegen de doodvonnissen. Op de "ge vel van het gebouw bevestigden zij spandoeken waarop te lezen stond: Vrijheid voor alle politieke gevan genen. Na twee uur werd de ambas sade ontruimd. Ontsteltenis Minister Van der Stoel (buiten landse zaken) heeft gistermorgen de Spaanse ambassadeur in Neder land. Ramon Sedo, bij zich ontbo den. In een gesprek drong hij aan op het verlenen van gratie aan de vijf ter dood veroordeelden. De minister herinnerde eraan dat Nederland de doodstraf in vredes tijd afwijst. 'Hoezeer de Nederland se regering zich ook distancleert van de st tijdmethoden van het FRAP, zij heeft met ontsteltenis kennis genomen van de berichten over uitgesproken doodvonnissen tegen vijf Spanjaarden', aldus de bewindsman. De ambassadeur heeft toegezegd dat hij de mening van de Nederlandse regering terstond aan Madrid zal melden. Zowel het bestuur van de PvdA als het bestuur en de Tweede Kamer fractie van de PPR zijn diep ge schokt door de gebeurtenissen in Spanje en spreken hun afschuw uit over de vonnissen. Volgens de PvdA zijn de doodvonnissen 'het zoveel ste bewijs dat het regime van gene raal Franco doorgaat met bloedige en gewelddadige onderdrukking van de democratische vrijheden'. Het partijbestuur vindt dat de Neder landse regering het initiatief moet nemen om de onderhandelingen tussen de Europese gemeenschap en Spanje over een handelsovereen komst op te schorten. De PPR noemt het gebeurde 'een barbaarse daad. die ln een land dat zich christelijk noemt extra veront waardiging ontmoet. Spanje begeeft zich hiermee verder op een heilloze weg, die het nog meer zal isoleren van de andere Europese staten.' Volgens het partijbestuur en de fractie moet de regering alles in het werk stellen om samen met de andere lidstaten van de EG de vol trekking van de vonnissen te verij delen. Vlag verbrand Het stadsbestuur van Rotterdam heeft mede namens de fractievoor zitters in de raad een telegram overhandigd aan de Spaanse am bassadeur, waarin protest wordt aangetekend tegen de vonnissen. Ook in niet-politieke kringen rijst het verzet tegen de methoden, die generaal Franco gebruikt om zijn onvrede te tonen over binnenland se weerstand. Ongeveer honderd Jongeren hebben gistermiddag een Spaanse vlag ver brand bij het Eindhovense bevrij dingsmonument. Hier had burge meester Van der Lee donderdaga vond het bevrijdingsvuur ontsto ken. Aan de actie namen ook enke le Spanjaarden deel. De Nederlandse afdeling van Am nesty International heeft zo veel mogelijk Nederlanders verzocht te protesteren. De afdeling zond Franco een telegram.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 15