'Liefdesbrief aan China op laatste moment van de tafel Vandaag Assistent van Beyers Naudé gearresteerd Uit de kerkbladen Hierover kun je je mond niet houden Onze adressen: Congres over evangelisatie in Voilksrepubliek Twee nieuwe leden in raad van Herdenking Jan de Bakker 'Bisschop' Hensley gaat vrijuit Terwijl het lijk nog boven aarde staat Youth for Christ weer in actie TriOUW KWARTET DINSDAG 16 SEPTEMBER 1975 KERK Ds. A. A. Spijkerboer, hervormd predikant te Amsterdam, reageert op opmerkingen van dr F. Möller op het congres van de charisma tische beweging, waarover we gisteren berichtten. Van een medewerker MANILLA Zonder een offi cieel slotcommuniqué, maar toch een 'boodschap' achterlatend, is de studie-conferentie 'Love China '75' in Manilla gesloten. Voorzitter Anne van der Bijl, de Nederlandse initiatiefnemer voor deze studiedagen over evangelisatie in China, zei in de eivolle United Evangelical Church dat de conferentie voor al de eenheid heeft vergroot van allen die zich met de kerk van China bezighouden. Anne van der Bijl riep op tot een revoQjuitie van liefde, die zich niet stoort aan grenzen en politieke of andere barrières, als het gaat om de verkondiging van het evangelie. In de openingsmeeting had hij in dezelfde trant gesproken. 'Als we geloven dat de deuren dicht zijn, dan zijn ze ook dicht. Maar God heeft de deuren noodt gesloten. Hij heeft de opdracht gegeven de gehe le wereld te bereiken met het evan- glfe van Jezus Christus. We heb ben van niemand anders toestem ming nodig.' Van der Bijls organisatie Kruis tochten. internationaal bekend als 'Open Doors with Brother Andrew', houdt zich bezig met bijbelver spreiding en dienstverlening aan de kerken in Oosteuropese en andere officieel voor het evangelie 'geslo ten' landen. Het heeft er de eerste dagen van het congres naar uitgezien dat de vrij agressieve benadering-van An ne van der Bijl en anderen, niet de instemming van alle leidende figu ren op de bijeenkomst zou hebben. God heeft de tijd in Zijn hand, zo werd er geredeneerd, en als Hij het tijd vindt de deuren naar China te openen, dan gebeurt dat wel. Van der Bijl reageerde daarop met een korte, sterk emotioneel geladen speech. 'Gods trein rijdt precies op tijd. maar onze dienstregeling is niet in orde', zed hij. Tegen het einde van de conferentie leek ie dereen in het luxe Philippine Villa- ge Hotel eigendom van de echt genote van president Marcos er wel van overtuigd dat aan illegale actie niet valt te ontkomen en dat een afwachtende houding niet de meest vruchtbare is. Maar toch bleef een slotverklaring achterwege, hoewel daar wel aan is gewerkt. Teruggenomen Er was een tekst voor een 'brief aan de kerk in China' ontworpen, een 'liefdesbrief' werd er in de wandelgangen gezegd, maar het be sturende comité nam die tekst op het laatste moment terug, vermoe delijk om niet te veel politieke ergernis op zich te laden in hun respectieve landen van herkomst (Taiwan, bijvoorbeeld) en in de Volksrepubliek zelf (waar represail les voor de christenen zouden kun nen worden gevreesd). De talrijke zendelingen met Aziati sche ervaring verklaarden het ge schuif van het comité met de "brief aan de kerk in China' als typisch Aziatisch. De brief werd nu aan alle Je kunt begrijpen, dat in Zuid-Afrika het samenwonen van ver schillende volkeren, blank en zwart, met zulke verschillende cul- zorgelijke dag turele tradities, een enorm probleem is. Je kunt ook begrijpen, dat Vorsters apartheidspolitiek is ingegeven door de angstige vraag, wat er wel met de blanke minderheid zou gebeuren, als de zwarte meerderheid het eens voor het zeggen zou krijgen. Je kunt verder begrijpen, dat een goedwillende politicus, die het roer van Vorster zou overnemen, nooit van vandaag op morgen de koers in Zuid-Afrika radicaal zou kunnen wijzigen. Je kunt van mening zijn, dat de Wereldraad van Kerken hard bezig is zijn geloofwaardigheid te verspelen door voortdurend naar Zuid-Afrika te wijzen, en door op andere punten van de aardbol ge woon verstek te laten gaan. Je kunt tenslotte meer dan genoeg hebben van de schreeuwlelijken, die zonder zelf het geringste risico te lopen, wel even vanuit Neder land zullen uitmaken hoe het ver der moet in Zuid-Afrika. Maar er is één ding. dat je niet kunt doen: je mond houden wan neer dr. Möller op een conferentie van de charismatische beweging heeft zich door het evangelie laten Beyers Naudé afvalt. Beyers Naudé zeggen, dat in Christus zwart en blank één zijn; in zijn Christelijk Instituut gaan blank en zwart als broeders met elkaar om, en nu proberen zij samen in Zuid-Afrika een keer ten goede te brengen. De kerk moet volgens dr. Möller niet de weg gaan van een vakbond of Kinderen in de Chinese volksrepubliek. Allemaal samen zonnebaden in een crèche in de havenstad dhr Tiwtltllllt Changkiang in Zuid-China. VyllF* lll5auuiu ruim vierhonderd deelnemers mee naar huis gegeven na uitvoerig te zijn besproken met de mede deling dat iedereen er mee kon doen wat hem goeddunkte. Maar dat gebeurde dan formeel niet on der de verantwoordelijkheid van de leidende figuren, allen Chinezen. Voor enkelen van hen was het overigens raadzaam niet te veel er gernis in het rijk van Mao te ver wekken. omdat hun gezinnen daar nog zijn. Voor de radio In de liefdesbrief' aan de Chinese kerk. die enkele uren na de sluiting van het congres al via de geheel China bereikende radiostations van Far East Broadcasting Company werd uitgezonden, stond om. dat de tn Manilla vergaderde christe nen zichzelf willen inzetten om de kerk in China te helpen, voor haar te bidden en haar lief te hebben. Verder werd in de verklaring ge zegd dat alleen door het accepteren van 'redding door Jezus Christus en diens heerschappij' de geestelijke noden van een mens kunnen wor den opgelost. Van de deelnemers aan de confe rentie was ruim de helft Chinezen. Ongeveer twintig (geloofs)zen- dings- en andere kerkelijke organi saties hadden de conferentie geor ganiseerd. De financiële steun kwam grotendeels van 'Kruistoch ten'. De studieresultaten van de conferentie zullen als basis dienen voor een volgend jaar in Hongkong te houden congres over werelde- vangeldsatie voor de Aziatische lan den. In Manilla waren in totaal 55 organisaties vertegenwoordigd, die geïnteresseerd zijn in evangelisatie in China. Onder de talrijke sprekers, bevon den zich diverse voormalige zende lingen in China. Een van hen was de veteraan Leslie LyaJl uit Enge land, verbonden aan de Overseas Missionary Fellowship, die aan dacht vroeg voor de moeilijke posi tie waarin christenen in een com munistische samenleving verkeren. Sterke groei JOHANNESBURG De Zuid- afrikaanse politie heeft gisteren Horst Kleinschmidt, de assistent van dr. Beyers Naudé, gearres teerd onder de Zuidafrikaanse wet tegen het terrorisme. Vijf veiligheidsagenten drongen gis termorgen om zes uur in de wo ning van Kleinschmidt binnen en doorzochten het huis drie uur lang, waarna Kleinschmidt werd meegenomen. Kleinschmidt was zojuist vorige week benoemd tot assistent van Beyers Naudé. Tevoren was Kleinschmidt leider van de natio nale unie van Zuidafrikaanse stu denten en van Sprocas, een studie project voor de houding van chris tenen binnen de apartheidssamen leving. Ook is Kleinschmidt organi sator geweest van het programma voor sociale verandering van het Christelijk Instituut. De afgelopen tijd zijn in Zuid- Afrika een tiental tegenstanders van de apartheid gearresteerd, on der studentenleiders, geestelijken Uit getuigenissen van Chinezen die nog niet lang geleden in de Volks- repubiek waren geweest, alsmede uit rapporten van diverse onderzoek instituten. bleek dat de kerk van China ondergronds sterk groeit. Vooral onder studenten en andere jongeren valt een toene mende interesse voor de bijbel en de boodschap van het christendom te bespeuren. Tot de meest opvallende sprekers behoorde Time-journalist en Chi na-expert David Aikman uit Hong kong. die een diepgaande analyse van het maoïsme en het commu nisme presenteerde. Naar zijn me ning heeft Mao. in afwijking van de grote leermeester Marx, het be grip 'geloof' niet bestreden. Inte gendeel: allerlei elementen, die ook in het christendom terug zijn te vrinden, heeft Mao in zijn leer op genomen. Schuldbelijdenis bijvoor beeld (de burgers moeten in het openbaar toegeven dat zij tegeno ver de maatschappij hebben ge faald. c.q. 'gezondigd'). En verder: vergeving, geloof in de partij, hoop, enz. Volgens Aikman is het com munisme een duivelse parodie op het christendom. Hij deelde overigens de mening van de meeste andere sprekers dat er geen anti-communistische propa gandacampagnes e.d. moeten wor den gevoerd döor christenen. 'Wij hebben niet te strijden tegen vlees en bloed', citeerde hij de bijbel. En tot 'vlees en bloed' werden ook alle mogelijke 'ismen' gerekend, die christenen bij de verspreiding van het evangelie op hun weg kunnen vinden. Eerste keer Het was de eerste keer dat de op China gerichte christelijke organi satie bijeen kwam. De eenheid die pu is ontstaan, werd als een belang- grijke stap vooruit gezien, hoewel een kant en kilare strategie er niet uit is gekomen. Maar men was het er wel over eens dat. wil men ooit de meer dan achthonderd miljoen Chinezen ln de Volksrepubliek met het evangelie bereiken, er effectief moet worden gewerkt. Men is van plan meer onderzoek te gaan plegen en de beschikbare in formatie uit te wisselen. Een ander gegeven: er moet meer worden ge specialiseerd, zodat er minder dou blures ontstaan. Een steeds belang rijker medium voor evangelisatie zal in de toekomst de radio worden. Uit gegevens van de FEBC blijkt dat die christelijke zender in China veelvuldig wordt beluisterd. Anne van der Bijl hield tot op de laatste dag voor het congres reke ning met de mogelijkheid dat de regering van de Philippijnse repu bliek de vergadering zou torpede ren: toen 'Love China '75' werd gepland en georganiseerd, had Mar cos nog geen diplomatieke betrek kingen met China aangeknoopt, maar nu dat inmiddels is gebeurd, had zo'n moeilijk met het maoïsme te rijmen vergadering best proble men kunnen geven. KAAPSTAD Het Christelijk In stituut in Zuid-Afrika heeft twee nieuwe leden toegevoegd aan de raad van beheer. Het zijn Cosmas Desmond en Manas Buthelezi. Cos mas Desmond heeft het boek ge schreven The Discarded People over de gedwongen verhuizing van zwarte mensen in Zuid-Afrika. Dit boek is hem komen te staan op een langdurige 'banning', die eerst kortgeleden is opgeheven. Dr. Ma- nas Buthelezi is de lutherse theo loog, die na verbonden te zijn ge weest aan de staf van het Christe lijk Instituut thans in dienst getre den is van de federatie van evan gelisch lutherse kerken. Het christelijk Instituut heeft een commissie van zes personen aange steld, teneinde de prioriteiten in de activiteiten, nadat het instituut be smet verklaard was, opnieuw te formuleren. Deze commissie hoopt binnen een maand met haar rap port gereed te zijn. De twee boven genoemde besluiten zijn genomen tijdens de jaarvergadering van het Christelijk Instituut, die heeft plaatsgehad in Kaapstad. Dr. Manas Buthelezi heeft hier een rede ge houden over zwarte theologie en het Schlebusch-rapport. Dit laatste document vormt dc basis waarop de regering besloten heeft tot besmet verklaring van het instituut. Het is samengesteld door een parlemen taire onderzoek-commissie. Bij de staf van het Christelijk In stituut bestaat zorg over de finan ciële toekomst van het instituut. Dr. Beyers Naudé, de directeur deelde ons mee dat van de 80.000 rand (circa 320.000 gulden), die no dig zijn voor het tweede halfjaar van 1975 reeds 44.000 rand (176.000 gulden) gevonden ls. Hij is daar tevreden mee. Maar hoe het geld voor volgend jaar bijeen moet ko men, is nog onduidelijk. Het Christelijk Instituut heeft in middels van de 26 stafleden er twaalf ontslagen. Zij hebben op één persoon na ander werk gevonden een politieke partij. Nee, dat zal waar wezen, maar een kerk, die niet probeert vanuit het evangelie richting te geven aan het werk van vakbonden en politieke partijen, is geen knip voor de neus waard. En dat is wat het Christelijk Instituut met zijn SPROCAS-studies heeft gedaan. Verder zou volgens dr. Möller het werk van Beyers Naudé buiten de kerk om gaan. Zeker, er zijn span ningen tussen Beyers Naudé en de officiële organen van zijn kerk. Aan wie zou dat liggen, aan Beyers Naudé, of aan die officiële organen, die alles gedaan hebben om hem het léven onmogelijk te maken? Bovendien: als er een conflict is tussen Iemand als Beyers Naudé, die het evangelie preekt en van daaruit handelt, en een synode, wie is er dan kerk? Wie nog een greintje reformatorisch besef heeft, zal er geen moeite mee hebben die vraag te beantwoorden! A. A. Spijkerboer Een alinea van het gisteren gepu bliceerde artikel van H. H. Bolhuis over de martelaar Jan de Bakker is door een technisch ongelukje in het ongerede geraakt. We laten daarom dat gedeelte nog eens vol gen: Vandaag is het 450 jaar geleden dat de eerste Noordnederlandse marte laar van de hervormingsbeweging Jan de Bakker, of naar zestiende- eeuws gebruik in het Latijn Johan nes Pistorius, de dood vond op de brandstapel. Jan, zoon van de koster uit Woer den, was geboren in 1499. Van zijn 15de tot zijn 20ste jaar bezoekt hij de Utrechtse Hiëronymusschool van de 'Broeders des Gemenen Levens'. Deze open gemeenschap wijdde zich aan onderwijs en aan verbreiding van de Schrift. De stichter was de veertiende-eeuwse boetprediker Geert Groote, die zich fel tegen de corruptie in de kerk van zijn tijd had gekeerd. Het is duidelijk dat Groote's geestelijke zonen, onder wie Jllnne Rode rectoor van de Riëronymusschool, voorstanders waren van kerkelijke vernieuwing. Door Hinne's onderricht maakte Pistorius kennis met de opvattin gen van de Haagse advocaat Corne lls Hoen, die leerde dat men de Inzettingswoorden van het Avond maal zinnebeeldig moet verstaan. (Hoen heeft Zwingli beïnvloed). In 1520 keert Jan naar Woerden terug. Hij wordt schoolmeester en assis teert zijn oude vader bij daens werk. Van de contacten die hij krijgt maakt Jan goed gebruik: hij begint het Evangelie te verkondi gen. Maar de koster wil, dat zijn zoon priester zal worden. Hij stuurt hem naar de Leuvense universiteit, destijds de enige school voor hoger onderwijs in de Nederlanden. In 1521 ontvangt Heer Jan, zoals men hem nu noemt, de priesterwijding Ln Utrecht. Zijn eerste parochie is Jacobswoude. een thans niet meer bestaand dorp bij Woubrugge. De jonge priester met zijn radicale ideeën over de Communie leest weinig missen, maar preken doet hij des te meer. Mede door zijn afwijzing van de aflaathandel wordt ook hij een wegbereider voor de Hervorming. HOOFDKANTOOR: Nieuwe Zijds Voorburgwal 276-280, Amsterdam. Tel. 020-220383. Postbus 859. ROTTERDAM-/DORDRECHT: Westblaak 9-11, Rotterdam Tel. 010-115588. Postbus 948. DEN HAAG/LEIDEN: Parkstraat 22, Den Haag. Tel. 070-469445. Posbus 101. ZWOLLE: Melkmarkt 56, Zwolle. Tel. 05200-17030. Postbus 3. Horst Kleinschmidt en Afrikanen. Onder hen is ook de dichter Breyten Breytenbach. On der de wet tegen het terrorisme kunnen zij onbepaalde tijd worden vastgehouden zonder dat tegen hen een beschuldiging wordt inge bracht. Indien zij schuldig worden bevonden riskeren zij een straf die ligt tussen-vijf jaar cel en de dood straf. Horst Kleinschmidt is 29 Jaar. ge boren in Namibië en van Duitse afkomst. Hij studeerde Duits. Afri kaans en politkeke wetenschappen. Zijn vrouw heet Ilona. Samen met haar weigerde hij te getuigen voor de Schlebusch-commissle. SAN JOSE 'Bisschop' Kirby J. Hehsley van de 'universele levens- kerk' in San José is vrijgesproken van een aanklacht wetens de ver spreiding van dominees-wijdingen en erepromoties in het wilde weg. De kerk van Hensley bezit noch leden, noch een belijdenis. Maar ongeveer twee miljoen mensen zou den via zijn organisatie aan de titel 'ds.' geholpen zijn of een doctorsbul hebben gekocht. De prijs daarvoor bedraagt twintig dollar. In enkele Amerikaanse staten worden de 'do minees' van Hensley officieel er kend en kunnen zij rechtsgeldige huwelijken inzegenen. In De Bazuin (r.k. opinieblad voor kerk en samenleving) dit commen taar op de rede van bisschop Gij sen: Kardinaal Alfrink heeft bij zijn ontslagname de wens te kennen gegeven, dat er Ln zijn kerkprovin cie geen ophef, heisa en polarisatie gemaakt zou worden rond feit. pro fiel en persoon van zijn opvolger. Broodnodige rust, akkoord. Hoewel we ons toch mogen afvragen of geen openheid, geen inspraak, geen publiciteit, bij deze voor de kerk provincie uiterts Delangrijke fase in haar geschiedenis, niet een te hoge prijs is die katholiek (én niet-ka- tholiek) Nederland nu betaalt om een rel af te kopen. Het binnenka mers afhandelen van de opvol gingszaak ligt kwalijk in de lijn- Alfrink en een volwassen geworden kerkprovincie wil als zodanig be handeld worden. De openheid echter, die Dr. Gijsen van Roermond vorige week in Düsseldorf pleegde, is er een van de vervelendste, meest onchristelijke, oncollegiale en pre-conciliaire soort. De wijze waarop deze preaat de laatste decennia van de kerk provincie bijeenveegde op de grote hoop van allerlei andere, door hem oppervlakkig begrepen situaties uit de kerkgeschiedenis, is 'onheus, zo niet onbehoorlijk.en ik proef er een zekere hoogmoed in', aldus oud-premier De Jong. Wie zijn zes collega-mensenvissers voor rotte vis uitmaakt, verdient geroyeerd en over de grens gezet te worden. Ter wijl het aartsbisschoppelijke lijk nog boven aarde staat, is Gijsen al aan het ruziezoeken over de erfenis. Hoewel dit wellicht typisch klein burgerlijk-Nederlands is. gaat het toch voor een bisschop alle evange lische grenzen te buiten. Enfin, Düsseldorf ligt dan ook over de grens. Maar niet ver genoeg. Autoritair Waarom moeten ketters eigenlijk de kerk uit? Waar komt dat verlan gen naar één vaste, onomstreden waarheid vandaan? Met deze vra gen is in Voorlopig (evangelisch commentaar bij de tijd) drs. W. Speelman (als theoloog verbonden aan de Vrije Universiteit) bezig. Hij komt dan terecht bij de theorie van de autoritaire persoonlijkheid en besluit zijn verhaal aldus: Het zal langzamerhand wel duide lijk zijn waarom autoritaire per soonlijkheden behoefte hebben aan een vaststaande waarheid: daarin ligt hun zekerheid. Ketters met af wijkende meningen bedreigen die zekerheid en worden daarom agres sief afgeweerd. Ze zijn nu eenmaal niet in staat tot een laconieke re actie in de trant van 'hij kan me nog meer vertellen, ik weet wel beter'. Die vaststaande, onveranderlijke waarheid moet geschraagd worden door een autoriteit buiten de auto ritaire persoonlijkheid zelf: de au toriteit van de groep, al of niet gepersonifieerd in een sterke leider. Die groep moet dan natuurlijk wel homogeen zijn en niet een samen stel van verschillende elkaar weer sprekende stemmen, want dan weet Kardinaal Alfrink de autoritaire persoonlijkheid nog niet waar hij zich aan moet hou den. Vandaar dan ook de roep om een zuivere kerk en het beroep op synodes om ondubbelzinnig te spre ken. ketterse meningen duidelijk te veroordelen en daaraan tuchtproce- dures te verbinden. De kerk is voor autoritaire gelovi gen een zeer belangrijke instantie. Een Nederlandse onderzoek heeft nog eens bevestigd, dat inderdaad autoritairen het sterkst deelnemen aan de organisatorische kant van het kerkelijk leven. De leider van dat onderzoek (A. Lange) verbindt daaraan een beangstigende conclu sie. In een tijd waarin de georgani seerde kerkelijkheid terugloopt zul len volgens hem de kerkelijke sleu telposities langzamerhand in han den komen van autoritaire persoon-* lijkheden. Met als gevolg: toenemende verstarring en verstij ving, wat er dan weer toe leidt dat gematigder figuren er hoe langer hoe minder heil in zien en zich terugtrekken. Het komt er nog van, zo vreest hij, dat de synodes evenals trouwens de politieke insti- trten uit louter starre dogmati sche figuren zullen bestaan. Hope lijk heeft hij niet gelijk. Winterwerk In het confessionele Hervormd Weekblad staat ds. S. Kooistra stil bij het komende winterseizoen van de kerk. Hij merkt o.m. op: Zo komt het aan op volharding bij alle werk, dat van de Kerk uitgaat Van harte hoop ik, dat alle ambts dragers en medewerkers het win terwerk weer met nieuwe moed be ginnen. Maar de Gemeente zal dan ook moeten volharden in haar Zon dagse kerkgang. Als de Gemeente niet meer deelneemt aan de weke lijkse eredienst en niet meer de lof verkondigt van Hem, die ons uit de duisternis geroepen heeft tot Zijn wonderbaar licht, waar zal dan nog de lofprijzing van God worden ge hoord in deze wereld? Het is onze roeping om 'als lichten de sterren te schijnen in de we reld' (Philippenzen 2 vers 15). Dat zou je onze zendingsroeping kun nen noemen, maar wat merk je hier van als ook de gemeente opgaat en verdwijnt in de wereld, in alles met de wereld meedoet en verslapt in haar eigen samenkomsten? Wij kunnen slechts licht geven naar buiten als wij eerst binnen de Lichtkring van Christus hebben verkeerd, want hét Licht zijn niet wij maar is Hij en alléén in Zijn gemeenschap ontvangen wij licht en geven wij licht. Vandaag is het Prinsjesdag. Als er even de tijd voor hebben zi' we naar de televisiebeelden uit Haag te kijken en horen we I Majesteit onze Koningin de tn: rede uitspreken. Of dit de m zorgelijke prinsjesdag van na oorlog is zal wel moeilijk uit maken zijn, maar dat er wooi gesproken zullen worden die herinneren aan de bijzor moeilijke situatie waarin wij binnen- en buitenland leven s wel vast. Ongetwijfeld zal er en daar ook weer opgehaald wox het besluit van twee jaar gele om aan het einde van de trooni het expliciete beroep op de 1 van de Almachtige weg te la Misschien dat hier en daar 2 wel iemand denkt dat we sedert besluit in 't bijzonder in moeil heden geraakt zijn. Want er mensen die denken dat het zo g ondanks wat de Prediker daan zegt. Maar waarschijnlijk bestaa altijd nog behoefte om in 't bij2 der Gods straffende hand aan wijzen. Belangrijker dan het pli< matig vermelden van Gods t aan het einde van onze overwej gen zal het zijn dat wij samen volk leren luisteren naar wat Evangelie over ons doen en la te zeggen heeft. Dat betekent dat de groeiende welvaart zal rugkeren wanneer de honderd vijftig kamerleden zitting nemer bijbelgespreksgroepen, als dat mogelijk ware, want het zou j' wel eens kunnen zijn dat zij tot de ontdekking komen dat 3 de welvaart en misschien zelfs j het welzijn de grote W, waar zo graag mee werken) <m priori vragen, maar het eenvoudig d van gerechtigheid en mensenlie: Dat is het enige(!) wat we te d hebben. Welvaart en welzijn i dingen die ons toegeworpen v den. volgens de bergrede. Beroepen te Nederhorst den Be G. W. van Tricht te Amsterda Watergraafsmeer, die dit ber heeft aangenomen: te Nieuw-L kerland: J. Westland te Schoon woerd; te Ootmareum: T. Tijsma Marrum. Aangenomen naar Woudenberg: M. Vlijm te IJsselmuiden die dankte voor Alblasserdam, Stre kerk. Waarder, Waddinxveen Zwartebroek. Bedankt voor Oldebroek: S. P. 1 Assenbrgh te Nijkerk; voor Dj sen: F. Boll te Schoonbeek. Overleden: P. Hazekamp (36 jr.) Heemstede; stond te Buren (Q en was sinds 1969 geest. verz. O quius-hoeve (van Stichting Meerl Bosch) te Heemstede. GEREF. KERKEN Beroepen te Hattem: L. C. Drimmelen te Nieuw Amsterda) te Haarlem Z.: C. v.d. Velde Oosterhout; te Sexbierum: K. Vaj sfcra kand. aldaar, die dit heeft aangenomen. Beroepbaar en prep. geëx.: K. Vaj stra, geref. pastorie te Sexbiei GEREF. KERKEN VRIJG. Bedankt voor Assen: T. Dekkea Capelle a.d. IJssel; CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Leeuwarden: R. Kamp te Stadskanaal. Aangenomen naar Baarn: R. Beek te IJmuiden. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Rotterdam-IJsseli de: J. van Haaren te Amersfoort Bedankt voor Enkhuizen: J. Kleppe te Woerden. DOOPSGEZ. BROEDERSCHAP Beroepen te Drachten: H. R. Kip ning te streekgem. midden Frlj|| land die dit beroep heeft aangefy joi UTRECHT Ruim vljfhon<j medewerkers van Youth for 1 hebben zich het afgelopen weel voorbereid op een groot opgezl actie onder het motto: Ik mij het evangelie niet. Dat gebi de in Utrecht om. door een spi van de gereformeerde don Jaap ZijJstra uit Delfzijl. Jeugdige medewerkers van YoiT for Christ hebben zondag —1 zullen dat aanstaande zondag I doen in totaal vijfhonderd ll ken in ons land de kansel bekK men en een kanselboodschap v( gelezen dat kerkgangers Inform over evangelisatiewerk onder jod mensen. Deze afkondiging ein< met de woorden: 'Ik vertel u allemaal omdat ik gewoon eens aj vertellen hoe blij ik ben datiie Here God mij deze kans heeft ven om hem te dienen en om te doen voor mensen die Hem ei kennen. In de tweede plaats ora U ons evangelisatie weric zo h groeit dat we iedereen nodig afg ben die mee wil denken, werken >n bidden.' Ba jan In het kader van deze aktie Youth for Christ worden in de ge mende zes weken ln heel Nederi er honderd feestelijke kerkdienst georganiseerd meest op avond door de week waarin dikanten uit verschillende kei e. voorgaan. Speciaal voor deze d ite sten is een vijftal koren, bestaa^ uit Youth for Christ-medewer) samengesteld. Kerkgangers die ^1 dere informatie willen heb e kunnen na afloop van deze d sten een kaart invullen wal staat: 'Ja, lk wil een Youth Christ-er op de koffie'. Aan w' mensen zal ook worden gevraa om een vaste financiële bijdrjj5 voor het werk van Youth for Cl pg, in Nederland.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 2