avis Cup-wedstrijd jlijft toch in Baastad lermens valt negen records aan ZIEKENVERZORG(ST)ER Angst voor komst van Britse fans Nieuwe gezichten in amateurselectie Montreal zeker op televisie uw Chileens verzoek om neutraal terrein afgewezen Geen bewijzen van betalingen bij Aalsmeer Voor Olympische kwalificatieduels tf/KWARTET ZATERDAG 13 SEPTEMBER 1975 SPORT 21 inze sportredactie ËN Het uitvoerend comité van het Davis Cup toernooi heeft gisteren in Londen laten we it er geen sprake kan zijn van een verplaatsing van het duel tussen Chili en Zweden. De halve wedstrijd staat voor 19 tot en met 21 september in het Zweedse Baastad op het program- Ie Chileense topspelers weigeren naar Zweden te gaan, omdat zij vrezen voor een aanslag op even van in Zweden wonende Chileense politieke vluchtelingen. imité dat deze beslissing nam d uit de heren Harcourt uit de Verenigde Staten. Hardwick uit Engeland, Phl- Chartier uit Frankrijk, Bengt uit Finland, de Indiër Khan- rian Tobin uit Australië en e Morea uit Argentinië. Har- Woods uit Short Hills in New had zijn medecomité --leden n een voor een gebeld en de nog eens doorgesproken. De van die telefonische opinie- liet hij daarna aan het, lüreau van de ILTF, de Inter- ale Lawn Tennis Federatie, iden weten. imité is van mening, dat er and te Vinden is dat op korte zoveel veiligheidsmaatrege- n nemen als Zweden nu al gedaan. Zweden had aange- 1 dat, overigens door de lan- tennisbond te betalen, extra mannen op de been zouden m de Chiilenen zoveel moge- beschermen. Daarbij zou ook k worden gemaakt van pold- den en helikopters. In Londen uitgegeven verkla- tond onder meer: 'Omdat de n volledige bescherming van ileense spelers hebben gega ard, meer dan 1000 extra poli- ïnen zuilen worden ingezet lere mogelijke maatregel al is moet de wedstrijd ko- week in Baastad worden ge- ogelijkheid om uit te wijken en neutrale plaats is in over genomen, maar om daar ok te zorgen voor de nodige rmende maatregelen bleek neer uitvoerbaar. Het comité mening dat als de wedstrijd utraal terrein zou worden ge- het vrij wei onmogelijk zou ,i zo een effectieve bescher- te garanderen als de Zweden hebben gedaan. Het comité hoopt dat Chili het sterkst mogelijke team naar de wedstrijd zal sturen', aldus het communiqué. Basil Reay, secretaris van de orga nisatie van Davis Cup landen, zei in een verklaring over de veilig heidsmaatregelen 'De spelers van beide teams zullen verblijven in bij het speelterrein behorende huisjes. Alle toeschouwers er zijn tot nu toe 1800 kaartjes verkocht zullen helemaal onderzocht worden op wapens'. Over de mogelijke kracht van het door Chili te sturen team zei Basil Reay: 'Ik heb begrepen dat alle drie de spelers van het Chileense team hebben afgezegd en dat er drie jeugdspelers gestuurd zullen worden. We hopen niet dat de Chi leense tenndsfederatie alsnog be sluit zich terug te trekken'. De provinciale politiechef in Baa stad heeft inmiddels laten weten dat de volledige veiligheid van de Chi leense spelers natuurlijk nooit ge garandeerd kan worden, ondanks de aanwezigheid van 1155 politie mensen. 'Ik kan alleen maar belo ven dat de politie zijn best zal doen. Het is eenvoudig onmenselijk om een garantie te verlangen'. In Zweden heeft inmiddels een groep zakenlieden een bedrag van 150.000 dollar (ruim 375.000 gulden) bijeen gebracht als garantiesom voor de Chileense topspelers. Het trio Jaime Fillol, Patricio Cornejo en Belus Prajoux heeft op het aan bod nog niet gereageerd maar het lijkt onwaarschijnlijk dat zij op dit aanbod zullen ingaan. De zakenlie den hebben zich opgeworpen als 'comité ter bevordering van spor tieve vrijheid tussen de naties'. Als de wedstrijd komende vrijdag zou beginnen, worden grote demon straties verwacht van de in Zweden wonende Chileense vluchtelingen en Zweedse sympathisanten. In Zweden staat Chili in het brand punt van de belangstelling. Op het ogenblik zeker, nu donderdag op verschillende plaatsen manifesta ties werden gehouden tegen het militaire regime in Chili dat op die dag precies twee jaar aan de macht was. ZEIST Een commissie van on derzoek heeft aan het bestuur van de sectie amateurvoetbal bericht dat niet is gebleken dat er betalin gen aan spelers zijn gedaan of an dere vergoedingen werden gegeven door de vereniging Aalsmeer. Ook is niet gebleken dat dergelijke ver goedingen door derden aan spelers van Aalsmeer zijn gedaan. De 'zaak' is aan het rollen gebracht door Dé Stoop, de voorzitter van FC Amsterdam, die Aalsmeer ervan beschuldigde tegemoetkomingen te hebben gegeven aan zijn van Am sterdam afkomstige nieuwe leden Theo Cornwall, Martin Eylers en Edwin Hoogenkerk. Bovendien stel de Stoop dat zijn club geen over eenkomst kon bereiken met enkele spelers van Aalsmeer, omdat die al 'rond' waren met de amateur hoofdklasser. Amsterdam trok later zijn aanklacht in omdat men er van was overtuigd dat een en ander onbewijsbaar was. Niettemin verzocht het bestuur van de sectie amateur voetbal toch om een onderzoek. Die commissie heeft geen overtredingen kunnen consta teren van het amateur-reglement. LONDEN MONTREAL Het staat nu vast, dat de Olympi sche Spelen die volgend jaar in Montreal zullen worden ge houden ook in Europa recht streeks op de televisie te vol gen zullen zijn. Na langdurige besprekingen is er nu overeen stemming bereikt tussen de European Broadcasting Union en de organisatoren in Ca nada. Hoe de overeenstemming tot stand is gekomen zal maandag bekend gemaakt worden, zo liet sir Charles Curran, direc teur-generaal van de BBC en voorzitter van de Europese omroepunie, weten. Maar vast staat wel dat de EBU, die ook onderhandelde namens de Oosteuropese Intervisie en La tijns-Amerikaanse landen, aanzienlijk meer op tafel heeft moeten leggen voor de uitzendrechten dan de eerder geboden ruim tien miljoen dol lar. De overeenstemming moest op korte termijn komen, omdat technici van de diverse tele visieorganisaties hadden laten weten dat anders de termijn van voorbereiding op de Spe len te kort zou zijn geworden. Van een onzer verslaggevers ZEIST KNVB-bondscoach Arie de Vroet heeft vijftien spelers geselecteerd voor het nationale amateurelftal, dat in. november van dit jaar en in februari/april 1976 kwalificatiewedstrijden voor de Olympische Spelen tegen Frankrijk en Roemenië moet spelen. De groep die De Vroet uitkoos tien spelers van de zondagsectie en vijf uit het zaterdagvoetbal is een voorlopige selectie. TENNIS De Spanjaard Manuel Santana en de Braziliaan Edison Mandarino zullen de finale van het Internationale toernooi in Willemstad op Ouracao spelen. WIELRENNEN België vaardigt geen amateurs af naar de pré-Olympi sche wedstrijden ln Canada. De Bel gen hebben tijdens het wereldkampi oenschap ln Yvoir ontdekt dat ze eigenlijk helemaal niet kunnen fiet sen. VOETBAL De New York Cosmos die een toernee door Skandinavië ma ken hebben In Oslo met 42 gewon nen van Vaalerengen. Pele maakte twee doelpunten terwijl zijn ploegge noten Spiegler en Ord de vier vol maakten. Voor Vaalerengen scoorden Ole Iversen en de vroeger ln Neder land spelende Finn Seemann, de doel punten. BILJARTEN In Wenen heeft Rlnl van Bracht in het toernooi om de Coupe Simonis in 54 beurten met 60- 40 verloren van de Fransman Richard Bitalis. In de tweede ronde verloor Van Bracht in 39 beurten met 60-28 van de Belg Raymond Ceulemans. Y HAAG (ANP) Jos Her- zal zondagmiddag op de itstofbaan van het nationale rtcentrum Papendal in één een aanval doen op totaal jen records. De Nijmeegse lan- af standloper, die reeds Neder- s recordhouder is op 2000, 0, 5000 en 10.000 meter alsme- op de 2 en 3 Engelse mijl, agt zich op Papendal voor het in een officiële wedstrijd i langere afstanden. Hermens wil de wereld- en opese records op de 10 Engelse 1, 20 kilometer en een uur wallen. Aanvankelijk wilde rmens ook een poging doen op 15 kilometer maar de IAAF ent op deze afstand geen offi cieel record. De snelste tijd offi cieel ooit op de 15 kilometer gelo pen is sedert 11 april 1964 met 44.18.4 in handen van de Engels man Mel Batty. Tijdens zijn recordpoging zal Jos Hermens op de eerste tien kilo meter gesteund worden door Ge rard Tebroke. Het is ook nog de bedoeling geweest dat Henk Kalf en Cor Vriend in de wedstrijd zouden meelopen. Zij hebben er beiden echter van afgezien. Kalf omdat hij pas hersteld is van een blessure en Vriend omdat hij na de strijd om het nationale mara thonkampioenschap in Enschede niet opnieuw in een zware wed strijd wil uitkomen. Wanneer Jos Hermens zondag middag om 17.00 uur van start gaat, wil hij de volgende records verbeteren: Tien Engelse mijl: wereldrecord en Europees record: 46 min. 04.8 sec: Willy Polleunis (Bel) Brussel 20.9.72. Nederlands record: 49.03.0: Henk Salf (GVAV) Salz burg 29.3.75. 20 kilometer: wereld- en Europees record: 57 min 44.4 sec: Gaston Roelants (Bel) Brussel 20.9.72. Nederlands record: 1 uur 1 min. 7.4 sec: Geert Jansen (AAC) Lei den 7.4.73. Uurloop: wereld- en Europees re cord: 20.784 meter: Gaston Roe lants (Bel) Brussel 20.9.72. Neder lands record: 19.601,45 meter: Geert Jansen (AAC) Leiden 7.4.73. De mogelijkheid bestaat dat de groep wordt uitgebreid tot achttien man. Indien Nederland zich plaatst voor de Olympische Spelen in Mon treal en die kans is niet groot gezien de concurrentie van vooral het sterk geachte Roemenië mo gen 22 namen worden opgegeven. De voorlopige selectie die dinsdag 16 september voor het eerst op het KNVB-sportcentrum in Zeist bijeen komt, bestaat uit: doel: Harry Spermon (Hermes DVS) en Fred Stamkot (Unitas)achter: Aren Buvens en Niek Hokke (beiden Spijkenisse), Wout van Gelder (U- nitas), John Verschoor (UVS) Theo Hakkers (Germanicus) midden: Arend Slot (Bergentheim), Thimo Meertens (Emmen), Kees Karstens (Noordwijk), Joep den Hollander (Quick Boys), Wim van der Horst (ZFC), voor: Dick de Ridder (Co- al), Leon Lahaye (Heer) en Peter Drent (Germanicus). MONTREAL De wedloop van Montreal om op 17 juli 1976 alle geplande nieuwbouw-accommoda- ties gereed te hebben zal spannend blijven tot de laatste week. Volgens recente onderzoekingen ligt het werk aan het Olympisch Stadion op het ogenblik nog zeker vier tot zes weken achter op het schema. Het dagblad 'La Presse' dat in Montreal en omgeving verschijnt, onthulde dat eind september ten hoogste vijf van de 34 enorme pij lers van het hoofdstadion klaar zul len zijn. Burgemeester Jean Drapeau had de parlementaire controlecommissie echter voorgespiegeld dat alle pila ren tegen die tijd gereed waren. Op het ogenblik zijn meer dan 3000 arbeiders werkzaam in het Olym pisch park (wielerbaan, zwembad, hoofdstadion, dorp). Bijna 2200 ar beiders zijn zes keer in de week van 7 tot 17 uur in touw, 754 arbeiders behoren tot nachtploegen. Daarnaast werken ongeveer 300 personen door op zon- en feestda gen. In vergelijking met de selectie, die in april de eerste twee Olympische kwalificatie-duels van Luxemburg won, heeft De Vroet deels ge dwongen veel wijzigingen aan gebracht. Alleen Lahaye, Karstens. Buvens, Hokke, Hakkers en Van der Horst zijn nog over van de laatste selectie. Opmerkelijk is dat de beide inter nationale van IJsselmeer vogels. Aalt Kok en Jan Vedder zijn afge vallen en dat Thimo Meertens. weer terug is. Voorts werden André van der Spoel (RWH) en Matthieu Quanjel (Veritas) niet meer gese lecteerd. Ko Meerman (Arnemul- den) en Ted Hendriks (Go Ahead) tekenden contracten bij respectie velijk Berchem Sport en Go Ahead. Doelman Peter van der Valk (AFC) is gestopt en Rinus Brinkman (CEC) is al enige tijd geblesseerd. Louis Cordewener (EHC) en Ad van den Broek (RKC) zullen wel licht later weer bij de selectie wor den gevoegd. Hetzelfde geldt voor Kees van Veenendaal (FC Amsterdam) van wie men tot voor kort niet zeker wist of hij wel dan niet een con tract bij de lieverdjes had gete kend. FC Amsterdam-Voorzitter De Stoop over die kwestie: 'Van Vee nendaal is een contract aangeboden, maar hij heeft omreden van dat amateurelftal niet getekend. Overi gens vind ik het onbegrijpelijk, dat er niet meer amateurs uit de C- elftalllen van de betaalde clubs zijn geselecteerd. Ik zou wel eens een elftal met dergelijke jongens tegen het amateur-team wilen zien spe len.' Het programma van het amateur elftal ziet er als volgt uit: 12 november, Veendam: Nederland- Frankrijk, 25 februari 1976, Frank rijk-Nederland; 6 april 1976: Ne- derland-Roemenië; U april 1976: Roemenië -Nederland. De reis naar Turkije, die de oranje selectie van 11 tot 18 oktober zou maken, gaat niet door. De data kwamen de Turken niet uit. Mo- THIMO MEERSTENS weer terug menteel worden pogingen onderno men om in oktober wedstrijden in Oost-Duitsland te spelen. Op 23 september wordt een oefenwed strijd tegen een betaalde club ge speeld. MATTY VERKAMMAN Eredivisie Heden: Go AheadFeyenoord (20.00) NEC—FC Amsterdam (20.00) Ajax—Roda JC (19.30) SpartaFC Den Haag (20.00) Morgen: MVV—FC Utrecht EindhovenAZ'67 FC TwenteDe Graafschap Telstar—PSV NACExcelsior Eerste Divisie Morgen WageningenWillem' II Helmond Sp.FC Vlaardingen FC Den Bosch—FC VVV FC' GroningenHaarlem VolendamVeendam SC AmersfoortHeracles Fortuna SCPEC FC DordrechtSC Cambuur SVV—Vitesse (ADVERTENTIE) We hebben u dringend nodig om een nieuwe afdeling van ca. 34 bedden te kunnen openen. Ons Zonnehuis in Amstelveen is namelijk eind vorig jaar in ge bruik genomen en nu moeten stap voor stap alle afdelingen "in werking". Immers, nieuwe vanaf of we u kunnen vinden. Als u meer wilt weten is een tele foontje welkom (020 - 45 83 51) en vraagt u dan even naar Zr. J. Smid, direktrice. Zij vertelt u graag alles over het Zonnehuis, over de funktie, over huisvesting, over Amstelveen; patiënten wachten elke dag weer kortom: over alles wat u maar op de beloofde opname. En al- wilt weten. Dan kunt u alsnog les hangt er alleen nog maar beslissen of u een kennisma kingsgesprek wenst. HET ZONNEHUIS AMSTELVEEN Postbus 567 Laan van de Helende Meesters 2 AMSTELVEEN tel. 020 - 45 83 51 lonze sportredactie JTERDAM De oude tijden In weer terug. Het Europese bland siddert als er Engelse balploegen op bezoek gaan jen. Maar er is wel een ver- met vroeger. Want was [steeds de vraag of het eigen •al goed genoeg zou zijn om Iritten te stoppen, tegen- lig is de vraag of de hek- genoeg zullen zijn en voldoende politie op de gebracht kan worden om de voetbalfans te stuiten. Ijlt geen enkele supporters- is erin geslaagd om op i termijn zo'n slechte repu- op te bouwen als juist de Iritten hebben er zelf overigens I ïeeste moeite mee. Het is im- in het verleden noodt nodig est hoge hekken rond de vel- te zetten. En de bobby's langs int waren meestal alleen nodig flauwgevallen bezoekers snel te ïen ontzetten. Het publiek ge- l zich zeer gedisciplineerd, is echter de laatste jaren snel adering ln gekomen. Het is dreven om te stellen dat nie- 'd zijn leven meer zeker is als naar het voetballen gaat, maar &n wel makkelijk bij vechtpar- i betrokken raken of zelfs maar zonder aanleiding een pak slaag la-ij gen. Jeugdige fans De grote boosdoeners zijn de jeug dige fans. De groepen jongeren tus sen de 15 en 20 jaar die sterke drank per liter tot zich nemen. Zij laten regelmatig een spoor van ver nielingen achter: gebroken ruiten van winkels, zwaar beschadigde au to's en gewonde argeloze toeschou wers. Het ds al zover gekomen dat ln het parlement vragen worden gesteld over de misdragingen en aangedrongen wordt op scherpe maatregelen tegen het vandalisme. Plannen om in de stadions geen sterke drank meer te verkopen, om hoge hekken rond de velden aan te brengen en het reizen in groepen tegen gereduceerd tarief drastisch te beperken. De Britse spoorwegen hebben ln het verleden regelmatig te kampen gehad met verwoestingen in trei nen die door de voetbalfans werden aangericht. Maar eind augustus was de maat vol. Op één zaterdag werd voor ruim 100.000 pond (550.000 gulden) schade aangericht ln de rijtuigen. Chelsea fans op weg naar Luton voor de wedstrijd tegen Lu- ton Town sloegen ruiten in. Op de terugweg werd het nog erger. Ban ken werden gesloopt en uit het raam gegooid, waardoor het verkeer op andere fraiecten in de war liep. Postzak!.j.i x rf?en :i ^sto ken. En bij een andere reis, het vervoer van de beruchte supporters van Manchester United, werd een res tauratiewagen volledig vernield ter wijl een spoorwegbeambte in elkaar werd geslagen. Genoeg ellende vonden de spoorwe gen en stopten met de supportersrei- zen. De fans moesten het normale tarief betalen voor een trein uit de normale dienstregeling. Het gevolg was dat de schade een week later vrijwel te verwaarlozen was. Bang Engeland is bang geworden voor de voetbalfans. En de komende weken trekken ze Europa in. Uit heel Groot BrdJttannië zijn in totaal veer tien clubs ingeschreven voor de di verse Europa Cup competities. De- nis Howell, minister van sport en vroeger een scheidsrechter van naam, heeft inmiddels al bespre kingen gevoerd met bestuurders van de betrokken verenigingen. Hij heeft hen gewaarschuwd dat hij de clubs als verantwoordelijk be schouwt voor het gedrag van hun fans. De Nederlandse politie houdt de ontwikkelingen in Groot Brittanndë scherp in de gaten. En dan met name de Rotterdamse politie. Feyenoord krijgt immers volgende week Ipswich Town op bezoek. Feyenoord heeft de laatste keren niet zo beste ervaringen met de Britten opgedaan. Het seizoen 1973-1974 eindigde na melijk met een complete veldslag op de tribunes van het Feyenoord stadion, toen fans van Tottenham Hotspur hun woede over de onder gang van hun club in de UEFA Cup finales koelden op de zittingen. Er werd voor tienduizenden guldens schade aangericht. Daarnaast bleken de fans zich ook buiten het stadion misdragen te hebben. In de middaguren werden mensen op straat .gemolesteerd. Er werden vernielingen aangericht in een winkel en auto's werden be schadigd. Uiteindelijk krepe Fev i- oord nog een boete toe -h UEFA omdat die club verantwoor delijk werd geacht voor het gepas seerde. Ondanks het gesloten tele visie-circuit in het stadion en on danks de extra politiemacht die op de been was gebracht had Feyen oord volgens de UEFA nog méér moeten en kunnen doen. Feyenoord heeft voor komende week al overleg geplegde met de politie. Manager Guus Brox: 'Er is ook gesproken met het Britse con sulaat. We zijn in ieder geval al zekeT van extra politiebijstand. Veel meer agenten dan bij andere gelegenheden zullen op de been zijn'. Selectiever Brox geeft toe wat angstig naar de ontmoeting met de Britse voetbal fans toe te leven. 'Ik geloof dat de reisbureau's in Engeland wat selec tiever te werk zouden moeten gaan. Mogelijk zouden kinderen van zes tien jaar en jonger uitgesloten moeten worden van de reizen. En er zou ook niet in die grote groe pen gereisd moeten worden'. De manager van Feyenoord noemt verder een paar gewenste maatre gelen van de club zelf. 'Er zou eigenlijk op iedere groep van veer tig mensen een speciale man van de club zijn die de verantwoorde lijkheid draagt. En er moet ook scherp op het drankgebruik worden gelet. Want een van de problemen met de Britten is, dat zij dc drank- voorziening zelf verzorgen. Een club moet nu eenmaal op zijn ei gen supporters letten en zien te voorkomen dat de relschoppers het stadion binnen komen'. Er zijn meer Europese landen die al kennis hebben gemaakt met de Britse voetbalfan nieuwe stijl. In België bijvoorbeeld, waar men vrij wel nooit problemen heeft met de eigen toeschouwers. Sinds vorig Jaar een groep aanhangers van Manchester United zich in Ostende misdragen heeft, ziet mend de Brit ten ook niet al te graag meer komen. Het betrof in Ostende nog wel een vrien-^pVn-^ e'-'ike wedstrijd tussen A3 C en Manchester. Uit- I eindelijk arresteerde de rijkswacht 33 Britten. Voornamelijk op ver denking van het aanrichten van vernielingen ln winkels, het be schadigen van geparkeerde auto's en het uitlokken van vechtpartijen. Het grootste deel van de arrestan ten bestond uit minderjarigen die door de Belgische politie op de boot naar Engeland werden gezet. Maar zes Manchester-aanhangers zaten vijf weken ln de gevangenis en kregen voorwaardelijke straffen van drie maanden erbij. Europa Cup finale Frankrijk heeft ook zijn onprettige ervaringen. In het land zelf zijn de grootste moeilijkheden met voet balsupporters al weer geruime tijd achter de rug. Het ernstigste inci dent speelde zich drie jaar geleden in Marseille af na een ontmoeting tussen Olympique en het van Corsi ca afkomstige Bastia. Er ontston den forse vechtpartijen die door de politie slechts met moeite bedwon gen konden worden. Het gevolg was wel dat de Franse voetbalbond ln ieder geval iedere club verplicht stelde ijzeren hekken rond de vel den aan te brengen, Die ijzeren hekken waren er afge lopen seizoen ook in het Pare des Princes in.Parijs toen daar de fina le om de Europa Cup tussen Bayern München en Leeds United werd ge speeld. Op de tribunes richtten de teleurgestelde fans van Leeds ech ter grote vernielingen aan. De stoeltjes werden uit hun voegen gerukt en naar beneden gesmeten, flessen en stenen belandden op het veld. Een fotograaf en een politie man raakten ernstig gewond. Ook in de straten van Parijs wer den de gebruikelijke vernielingen aangericht. En tenslotte was Calais r.og getuige van de laatste uitspat tingen van de Leeds aanhang, toen door een staking de horde een dag op de terugtocht moest wachten. De Franse voetbalofficials hebben er in zoverre lering uit getrokken, dat alle clubs het advies hebben gekregen om geen kaartjes meer aan Britse fans te verkenen Een maj.-Lgel ^.IO- men kan worden, omdat volgens de UEFA reglementen de bezoekende club recht heeft op een bepaald percentage van het aantal toe gangskaarten. Duitse maatregelen Ook in Duitsland kan men zich de gebeurtenissen in Parijs nog goed herinneren. Hun eigen Bayern im mers werd tijdens de ereronde met de Europa Cup bekogeld door de laatste Britten op de tribunes. Ook de politie in München zegt de ont wikkelingen in Engeland nauwlet tend te volgen. De kans bestaat Immers dat Derby County of Glas gow Rangers (drie seizoenen gele den richtten de Schotse supporters een veldslag aan na de Europa Cup II finale in Barcelona), dit seizoen een Europa Cup-wedstrijd in Beie ren komen spelen. Een zegsman van de politie vertelde: 'Het is onze opzet om alle preventieve maatre gelen klaar te hebben op het mo ment dat een Britse club naar München zou komen'. Dat geldt eigenlijk voor alle landen waar voetbalclubs mogelijk een Britse ploeg moeten ontvangen. Want veel vertrouwen dat het met de misdragingen van de supporters gedaan Is, sinds Leeds United door de UEFA voor enkele seizoenen uit door de UEFA te organiseren toer nooien werd verbannen, is er nog niet.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 21