ABN Bedrijfsleven moet helpen lij opvang rijksgenoten' Boekin reis. Onderwijzers ondanks zware taak tevreden Win'n prijs. 'Bij hulpverlening blijft veel aan de basis steken' Witteveen: collectie erg mooie jassen Amsterdam kan het nu bijna niet meer aan imsterdams wethouder drs. Cees de Cloe: Algemene Bank Nederland Kamervragen over gebruik roofvogels als handelsobject Oplichters in Krasnapolsky gearresteerd Onderzoek ministerie van onderwijs Drankenoorlog voor rechter Algemene Bank Nederland Surinaamse leider van communisten bezoekt ons land Socioloog dr. Brand in proefschrift 'Geen overleg bij opheffing instituut hersenonderzoek' -jouw lUW/KWARTET VRIJDAG 12 SEPTEMBER 1975 BINNENLAND PSH9 een onzer verslaggevers ISTERDAM In een brief aan [nister van Doorn (CRM) heeft it college van b. en w. van Am- irdam gesteld de opvang van gro- santaUen Surinamers niet langer ed te kunnen verwerken. Met het g op het overleg tussen de minis- t en de leden van de bijzondere omissie uit de Tweede Kamer de migratie en begeleiding rijksgenoten, gistermorgen, eft bet gemeentebestuur de mi- ster nogmaals onder ogen willen engen dat Amsterdam op het ge- td van de huisvesting langzamer- voor een onmogelijke opgave b. en w. komt ongeveer ad vo 1 fcfcteld i «tDS BR dertig procent van het totale aantal nieuwkomers uit Suriname naar Amsterdam. De pensions zitten na genoeg vol en de rijksgenoten zoe ken nu een uitweg door middel van inwoning bij familie of bekenden (waar van de meesten slechts pro visorisch zijn gehuisvest) of via het kraken van leegstaande woningen, aldus de brief. Onvermijdelijk is het verscherpte optreden daartegen, hetgeen dan weer leidt tot protes ten en toenemende agressie van de zijde van deze groeperingen. Naast huisvesting zijn ook de werk gelegenheid, het onderwijs en de sociaal-medische voorzieningen ge bieden, waarop Amsterdam de op vang niet aan kan. B. en w. pleiten er verder voor dat alle mogelijke belemmeringen voor Surinamers om zich buiten Amsterdam te vesti gen worden opgeheven: 'Wij den ken hierbij aan integrale vergoe ding van de bijstandskosten en in richtingskosten aan de ontvangen de gemeenten', aldus het Amster damse gemeentebestuur. (ADVERTENTIE) i(J )or Haro Hielkema ETERE DAM 'Het bedrijfsleven in Amsterdam de stad waarin op het moment ruim 30.000 sgenoten wonen toont geen al te grote bereidheid om te helpen bij het probleem Surinamers Ahtillianen op te vangen en te begeleiden. Bij het verlenen van plaatsingsmogelijkheden wordt veel gevallen nauwelijks aan de rijksgenoten gedacht'. Cees de Cloe, wethouder voor düsche 'en sociale zaken in irdam, is tót' deze constatering ïen nu de .problemen rondom toevloed van rijksgenoten naar j^jferiand zich steeds meer opsta- De Cloe weigert echter de g van het bedrijfsleven te warden. ei pblematiek een toelichting op de brief, die jjemeester Samkalden namens 'gemeentebestuur aan minister Doorn (CRM) heeft gestuurd rhet - Siiririaamse vraagstuk. ipdfuD.e Cloe de werkgelegen- I voor de Surinamers één van hoofdpunten in de problema- 'In een vergadering van de missie-artikel 61 waarin raads- n en mensen uit het bedrijfsle- i zitting hebben, hebben we het bleem aan de orde gesteld. Bij negen personeelschefs van Am- tiamse bedrijven hebben we ge lhoe die opvang en begeleiding Surinamers leven, ten van hun houding erg ge- ro'sken. Er is erg weinig animo rijksgenoten op te vangen. Ik t trouwens dat er bedrijven die zitten te springen om ar- hkrachten. Met name onge telde arbeidskrachten. Maar ze in er niet over Surinamers in tte nemen, onder het noemen allerlei excuses. tik weiger die argumenten te irarden. Ik blijf er bij dat ook t bedrijfsleven zich voor deze si moet inzetten. Daartoe 'bestaat een historische verplichting: bedrijfsleven kan de zaak niet fe overheid alleen overlaten. 1 men eeuwenlang van gebie- uis Suriname en Indonesië ge- ierd heeft. Ik begrijp bést dat u een uitgesproken rot-mo- t is. omdat de economische si- le moeilijk is. Maar een gebaar richting van de rijksgenoten, beetje inventiviteit en bereid- bij de bedrijven zou meehel- om een oplossing te vinden'. of op het rijk. Als ik zie wat wij per jaar aan subsidies uitgeven aan welzijnsorganisaties, discussieclubs of groeperingen als 'Blijf van mijn lijf', dan valt er voor hen goed werk te verrichten. Volgende week heb ik een gesprek met de stichting Behartiging Belangen van Suri naamse Vrouwen. Naar mijn idee ligt er een belangrijke taak voor bestaande vrouwenorganisaties, om met doe stichting in kontakt te treden'. Kerken Volgens De Cloe, van protestants- christelijke huize, zouden ook de kerken zich meer moeten laten ho ren: 'Ik weet wel dat je er niet direct het vraagstuk mee oplost, maar het gaat om het gebaar. We moeten ervoor waken dat in Am sterdam geenk limaat ontstaat als in Stavenisse. Amsterdam heeftaltijd bekend gestaan als een tolerante stad. In dit geval moet die naam gehandhaafd blijven'. AMSTERDAM De firma Witte- veeh heeft nu twintig filialen door het -hele land. Vroeger was het zo dat een bepaalde klantenkring steevast bij Witteveen slaagde en zelden ergens anders kocht. Er is veel veranderd. Het publiek dat nu bij Witteveen binnenloopt en koopt is niet vast te pinnen op een bepaalde groep vrouwen. De mensen zijn beter georiënteerd door voorlichting in kranten en tijd schriften. Ze weten wat er aan de hand is op modegebied. Men zoekt naar kwaliteit en men is zeer mo debewust. Met deze gegevens voor ogen stelt Witteveen zijn collectie samen. Nieuwe tendensen worden gebracht, maar zijn niet overheer send aanwezig. Pas als blijkt dat er meer vraag is, wordt daar snel op ingehaakt. Daarom was het een goed idee om een deel van de nieuwe wintercol lectie gisteren in de winkel zelf te laten zien. De vraag blijft namelijk altijd of de klant de mogelijkheden ziet zo als mode verslaggeefsters op een aantrekkelijke manier krijgen voorgeschoteld. Witteveen streeft er naar de klant in de winkel voor te lachten door combinaties op kleur gegroepeerd uit te stallen. Ook ac cessoires zijn een belangrijk on derdeel in het aangeven van Ideeën, bij Witteveen kan iemand op de zelfde afdeling een sjaaltje zoeken bij een nieuwe rok of jas. De kleu ren van dit seizoen zijn zelden zo gevarieerd geweest, het is mogelijk om bijvoorbeeld jas, "bloes ,trui en vest in alle tinten paars bij elkaar te dragen. Dat maat 42 er aardig uit kan zien in een ruiten flanellen hemd en een pofbroek met dikke sokken ln rubber laarzen is uitstekend, als de proporties van die maat 42 maar goed zijn, zoals bij het model. Het schijnt juist voor de groep vanaf maat 42 moeilijk te zijn een eigen collectie samen te stellen die niet ouwelijk, tuttig of saai is. Van de mooie jassen bij Witteveen kan dat niet gezegd worden, maat 44 zit er net zo plezierig in als maat 36. Ze vallen heel ruim en gevoerd mees tal vanuit de rug, ze hebben een lage mouw inzet en forse kragen. (ƒ149.- ƒ198,- en daarboven). De materialen, loden, mohair en flan nel doen soepel en warm aan, evenals de kleuren. De hoesjurk is uit het beeld ver dwenen, de rechte lijn wordt voor zichtig gebracht in gebreide jurken en rechte of licht klokkende rok ken, met loopsliitten of met plooien. Een rechte gebreide jurk is er van af 45.- en 79,-. De grote truien en vesten lijken wel handgebreid, hun prijzen lijken daar bepaald niet op. Zo'n vest kost rond de zestig gulden. Witteveen brengt geen uitgespro ken folklore, wel kleren waarmee een folklore effect te bereiken valt. Dat ligt voor iedereen weer anders. Hier en daar komen felle accent kleuren naar boven. Na alle mooie vale kleuren is het best leuk om weer eens knalrood of hard roze te dragen. Als u voor uw wintervakantie gaat boeken bij de ABN, profiteert u van meer dan alleen de uitgebreide keuzemogelijkheden. Er is namelijk ook nog een kans op een plezierige financiële meevaller. Wethouder drs. Cees de Cloe tzonderingen De Cloe zijn er bedrijven Amsterdam, die zich in gunstige onderscheiden: 'De NDSM bij - beeld heeft een vrij goede m Bij dat bedrijf wordt plaats lakt voor rijksgenoten. Boven- i wordt voor begeleiding ge- t Daarnaast toont een bedrijf Itork bereidheid om jongeren nemen, die via ons eigen pro- in de Spuistraat vorming en feg hebben gekregen. Een be dien project overigens, hoewel tweede afdeling in voorberei- I is. Personeel om Surinaamse oren die werk zoeken, te scho- fe al aangetrokken. We zoeken o nog de juiste accommodatie'. Amsterdamse wethouder zegt uit ring te weten dat er op de üdsmarkt in Amsterdam ruimte moral voor ongeschoolde abei- 'Met het arbeidsbureau en 'insorganisaties wil ik proberen bet bedrijfsleven de aandacht het probleem te stimuleren, op'die mahier kan een bijdra ge geleverd worden aan de oplos sing van het probleem'. V er antwoordelij kheid De Cloe bestrijdt dat het Amster damse gemeentebestuur geen ver antwoordelijkheid meer kan op brengen. 'De brief, die wij aan mi- nister Van Doorn hebben geschre ven, wil nog eens de nadruk leggen op de situatie in Amsterdam. Wij hebben gesteld dat wij problemen hebben met de opvang en begelei ding van de Surinamers: op het gebied van de huisvesting, de werk gelegenheid en de sociale begelei ding. Op het moment zijn er zo'n 31.500 rijksgenoten in Amsterdam en we schatten dat dat er op 1 januari 1976 35 a 36.000 zullen zijn. Van de Surinamers, die nu naar Nederland komen, gaat dertig procent naar Amsterdam. Wij hebben een veel groter aantal rijksgenoten dan Den Haag (27.000) heeft: Rotterdam •heeft er nog veel minder, ongeveer 12.000'. In het kader van de huisvesting van rijksgenoten kondigde De Cloe aan, dat Amsterdam overweegt drie panden aan te kopen, waarin enige honderden Surinamers onderge bracht kunnen worden. 'De opvang levert steeds grotere problemen op. De pensionmarkt is nagenoeg ver zadigd; er is een lijst opgesteld van brandgevaarlijke pensions. De eer ste drie pensions zijn al gesloten'. Sociale opvang De Cloe hoopt in de komende perl- ïri TTfyppIvf ode niet alleen het bedrijfsleven te 11 AJUCU1U stimuleren, ook op het terrein van de sociale opvang wil hij een be roep op anderen doen: 'Ik wil niet tornen aan de verantwoordelijk heid, die wij als gemeentelijke overheid hebben. Maar ik geloof ook dat men dit soort problemen niet alleen moet afwentelen op ons Van onze parlementsredactie DEN HAAG Het Tweede Kamer lid Terlouw (D'66) maakt zich zor gen over het feit dat roofvogels als haviken en valken steeds meer een begeerd handelsobject worden. In vragen aan staatssecretaris Mei jer (CRM) wijst hij erop dat de stootvogels (roofvogels die zich plotseling op hun prooi storten zo als de haviken en de valk) die in Nederland worden gebruikt in het valkeniersbedrijf veelal uit het wild gevangen zijn. Hij vraagt staatssecretaris Meijer zodanige maatregelen te nemen dat in de toekomst voor de valkenier- sport uitsluitend van eigen fokvo- gels in plaats van wildvangexem plaren gebruik gemaakt mag wor den. Hierdoor kunnen onnodige aderla tingen in de natuur worden voor komen, aldus dr. Terlouw, die ver der vraagt het houden van stootvo gels en uilen aan een vergunning te binden en deze vogels onder de wet bedreigde uitheemse diersoor ten te brengen. Lmks een loden cape met gevoerde capuchon waaronder een ruiten klokrok wordt gedragen, gecombineerd met een mohair gestreepte trui. Rechts een klokrok van een tweed ruit met een bouclé coltrui. De wijdvallende flannel jas heeft een capuchon. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM De hoofdstedelijke politie heeft woensdagavond in ho tel Krasnapolsky in Amsterdam twee buitenlanders een man en een vrouw gearesteerd op ver denking van oplichting. De 40-jari- ge Fransman G. B. en de 25-jarige Duitse A. R. hadden zonder mede weten van de International Gold and Diamond Trading Corporation uit Amerika een Europese vestiging opgericht. De man trad op als president en de vrouw als presidente van deze orga nisatie. Het duo had in Frankfurt geopereerd onder de naam Goldian, Zij sloten allerlei zakelijke over eenkomsten af, die daarna verder werden afgewikkeld door de Amex- cobank in Frankfurt. De directeur van deze bank vertrouwde het tweetal zodanig, dat hij naliet hun banksaldo te controleren. Bij het vertrek van de twee buitenlanders naar Nederland lieten zij bij de bankdirecteur een blanco cheque boek van de Bank of Delaware achter, zodat Amexco op hun ver zoek geld naar Nederland kon over maken. Daardoor is inmiddels een bedrag van 632.000 dollar overge maakt op de rekening van het tweetal. Van het geld werd in Am sterdam op grote voet geleefd. On der meer hebben ze enkele dure auto's gekocht. Van onze onderwijsredactie DEN HAAG Onderwijzers vin den hun taak zwaar, maar over het algemeen geeft hun werk hun veel voldoening. Vooral hoofden van scholen zijn zwaar belast. Dit blijkt uit een onder zoek in opdracht van het minis terie van Onderwijs naar de functies en taken van het onder wijzend personeel in kleuter-, lager- en buitengewoon onder wijs. Het onderzoek is uitgevoerd door het organisatiebureau Vis en Malo- taux te Bilthoven en door het In stituut voor toegepaste sociologie te Nijmegen. Toen het onderzoek in 1971 begon had de huidige minister van Onderwijs, dr. J. A. van Keme- nade nog de leiding van het Nij meegse onderzoek. De resultaten van het nu gepubli ceerde rapport zijn nog niet recht streeks vertaalbaar in argumenten voor of tegen een algemene herzie ning van de salarisverhoudingen binnen het onderwijs. Toch vindt de heer E. Steenbergen, voorzitter van de Algemene Bond van Onder wijzend Personeel en lid van de commissie die het onderzoek bege leidde, het rapport een steun in de rug bij de salarisonderhandelingen. Zwaar belast Heta antal toegekende invaliditeits pensioen aan onderwijzend per soneel boven de 55 jaar is sterker gestegen dan bij andere beroeps groepen.. In 1973 werd aan 16 pro cent van de onderwijzers boven de 60 jaar en aan 11 procent van de kleuterleidsters in die leeftijd voor tijdig pensioen wegens ziekte gege ven. De heer Steenbergen ziet in deze gegevens een argument voor een geleidelijke taakvermindering van oudere leerkrachten, zoals reeds in een deel van het voortgezet onder wijs bestaat. Gunstig Uit het rapport is bijvoorbeeld ge bleken dat met name de hoofden van scholen zwaar belast zijn. Ze hebben een gemiddelde weektaak van 49 tot 52 uur. Dit gegeven heeft al meegespeeld bij de onlangs tot stand gekomen taakverlichting van schoolhoofden. Een ander be langrijk gegeven is volgens de heer Steenbergen, dat de taak van de onderwijzers bijna even zwaar is als die van de leraar Ln het voort gezet onderwijs. Een leraar, wiens taakomvang eerder onderzocht werd, verdient echter aanzienlijk meer dan een onderwijzer. De in uren uitgedrukte weektaak van kleuterleidsters is opvallend gunstig. Hoofden van kleuterscho len werken gemiddeld 34 en gewo ne kleuterleidsters gemiddeld 30 uur per week. Dat is aanzienlijk minder dan de onderwijzers van het lager en buitengewoon on derwijs die gemiddeld 44 uur per week werken. Dit betekent volgens de onderwijs bonden niet dat de kleuterleidster ook zo veel minder moet verdienen als nu het geval is. De belondng hangt namelijk niet alleen af van het aantal uren, maar ook van de intensiteit van de taak. De onderzoekers uit. Nijmegen en Bilthoven concluderen dat de taak van het onderwijzend personeel over het algemeen vrij zwaar is. Je moet de hele dag intens bezig zijn, je aandacht verdelen over verschil lende taken en voortdurend beslis singen nemen. Veel onderwijzers en vooral de schoolhoofden besteden ook een deel van hun vrije tijd aan de school. Ook in de vakanties zijn zij vaak bezig. De jaloezie waarmee buitenstaanders over die lange va kanties in het onderwijs spreken is dan ook niet op zijn plaats. Pedagogiek (ADVERTENTIE) Als u op wintervakantie gaat, kunt u 't best boeken bij de ABN. Want dan kunt u tot 1 november a.s. meedoen aan een gemakkelijke prijsvraag met twintigduizend gulden aan geldprijzen. Wie weet, maakt u zo uw vakantie 'n flink stuk goedkoper! UTRECHT De prijzenoorlog om het gedistilleerd heeft, behalve in Amsterdam ook gewoed in Utrecht. Daar heeft de Gedistilleerd Groep Nederland (Heineken) een geding aangespannen tegen de pas opge richte drankensupermarkt GMB in Amersfoort, die de klanten bij elke fles Bokma twee gulden teruggaf, na op de kassa de vastgestelde prijs te hebben aangeslagen. GMB voer de aan de grote slijterijen en su permarkten zich ook niet aan de verticale prijsbinding houden en dat men daarom gedwongen was mee te doen. De advocaat van Hei neken zette nog eens uiteen1 dat de prijsbinding er is om de kleine slijter te beschermen tegen het stuntwerk van zijn grote broers. Voor de Utrechtse rechter dient verder een identieke zaak tussen De Kuyper (producent) en Curioca- ve (25 slijters). In beide zaken doet de rechtbank een uitspraak op maandag 22 september. In Rotterdam is het kort geding tussen De Kuyper en de slijterij be drijven Bas van der Heyden, Dirk van den Broek en Digros, dat gis-' termiddag zou dienen, voor onbe paalde tijd aangehouden. Volgens De Kuyper hebben de slijters laten weten zich tot eind september aan de leveringsvoorwaarden te houden. Van een verslaggever PARAMARIBO Humphrey Keer- veld, voorzitter van do communisti sche partij van Surinam (democra tisch volksfront) is gibteren in Ne derland aangekomen. Hij wil hier lezingen houden om de Surinamers te informeren over de politieke si tuatie in Suriname. Van een onzer verslaggevers NIJMEGEN Op het brede ter rein van de hulpverlening, waar bij men zowel aan de gezond heidszorg als aan het maat schappelijk werk moet denken, blijft veel steken aan de basis. Dat wil zeggen, daar waar de hulpverlening plaats vindt. Er is veel te weinig informatie-over dracht naar andere niveaus, waar op basis van die informa tie een hulpverleningsbeleid zou kunnen worden gemaakt. Ook is er door de toenemende technische professionalisering bijvoorbeeld van artsen of in de verpleegkunde een te grote af stand gegroeid tussen de wereld van de hulpverlening en de samen leving. Dit stelt de socioloog A. Chr. I. Brand uit Vleuten in zijn proef schrift 'Hulpverlening als maat schappelijk verschijnsel', waarop hij gistermiddag aan de katholieke universiteit in Nijmegen promo veerde. Dr. Brand is thans hoofd van de sectie onderwijs van het Nationaal ziekenhuis-instituut in Utrecht, na 15 jaar werkzaam te zijn geweest op allerlei niveaus in de hulp-verlening zowel in de ge zondheidszorg als op maatschappe lijk terrein. Betere organisatie Zijn proefschrift, bedoeld als een verkenning van de betekenis van hulpverlening in een veranderende samenleving, is te beschouwen als een bundeling van zijn ervaringen met daaraan tevens gekoppeld een aantal theoretische beschouwingen over een betere organisatie. Die verbeterde organisatie, aldus dr. Brand, kan een steuntje in de rug zijn van de al waarneembare ten- denzen, dat de hulpverlening zich wijzigt van afwachtend en gericht op individuele noden naar vooruit lopend op ontwikkelingen, gericht op het welzijn van de samenleving of van groepen daaruit. In het proefschrift komen zaken aan de orde als samenwerking in de eerste lijn waar de patiënt of cliënt zijn hulpverlener (arts, psycholoog, maatschappelijk wer ker, wijkverpleegster) ontmoet, herstructurering en regionalisatie, beheersing van processen en inde ling van de verschillende vormen van hulp, democratisering, preventie, benadering van groepen in plaats van indidivuen, informatie-ver schaffing, toetsing van allerlei er varingen en de ontwikkeling van een samenhangend belang. Knelpunt De gevestigde hulpverlening, zo meent dr. Brand, kan onvoldoende vragen om hulp uit de samenleving constructief tegemoet treden. Steeds wordt de noodzaak gezien om samenhang te brengen in de uiteenlopende voorzieningen en om samenwerking tussen de hulpverle ners te bevorderen. De voorzienin gen en om samenwerking tussen de hulpverleners te bevorderen. De voorwaarden daarvoor blijken ech ter niet of nauwelijks aanwezig te zijn. Als een van de meest in het oog springende knelpunten noemt hij de toegenomen kennis en kunde in de hulpverlening, die echter veelal gepaard is gegaan met afnemende menselijkheid in de benadering. Er wordt teveel gedacht dat als je maar voldoende voorzieningen maakt, je er dan bent in de hulp verlening. Een typerend voorbeeld daarvan vindt dr. Brand de voort varendheid, waarmee op een aantal plaatsen gezondheidscentra worden opgericht, waar allerlei hulpverle ners ten behoeve van de bevolking van een wijk zijn samengebracht: de dokter, de wijkverpleegster, de maatschappelijk werker, de GGD, de Kruisverenigingen en de tand arts. Door een dergelijke bunde ling bereikt men niet wat men wil bereiken, namelijk een verlaging van de drempel van de hulpverle ning. Veeleer ontstaat het effect van opeenstapeling van drempels in zo'n centrum, aldus dr. Brand, die bovendien vindt, dat het bin nen een gezondheidscentrum cen traal stellen van de huisarts on recht doet aan de bijdragen die van de andere hulpverleners kun nen worden verwacht. 'Ik ben een sterk voorstander van bundeling in de hulpverlening, maar dat betekent niet dat je alles bij elkaar moet zetten. De verschil lende soorten van hulpverlening zijn nu eenmaal van een heel an der karakter en de mensen kijken er ook verschillend tegen aan.' Hij is van mening, dat verbetering van de hulpverlening vooral een kwestie van het benadrukken van de socia le kant ervan is. De leerkrachten vinden dat hun taak de afgelopen jaren verzwaard is door allerlei onderwijsvernieu wingen. Ook het veelvuldiger ver gaderen heeft de taak er niet lich ter op gemaakt. Dat onderwijzers niettemin erg te vreden zijn met hun werk komt omdat ze voldoening beleven aan het pedagogisch omgaan met kin deren. Niet minder dan 93 procent van de leerkrachten oordeelt posi tief over het werk. BIJ andere be roepsgroepen is dat gemiddeld 80 procent. Daarom concludeert dr. J. de Bruyn, plaatsvervangend direkteur- generaal van het ministerie van Onderwijs, dat het prettiger is een zware taak te hebben waarover je af en toe nog eens kunt klagen, dan een taak die beneden je capacitei ten ligt en waarbij je je verveelt. Van onze redacteur wetenschappen LEIDEN Staatssecretaris Klein heeft toen hij besloot het Neder lands centraal instituut voor hersen onderzoek op te heffen, niet een procedure gevolgd zoals de regering die wél wenselijk vindt bij be drijfssluitingen. Er is geen overleg geweest met het personeel, geen overleg met de vakbonden. Dat stelt de faculteitsraad geneeskunde van de rijksuniversiteit Leiden vast in een klemmend verzoek aan de staatssecretaris, zijn besluit op te schorten en alsnog het overleg met alle betrokkenen te openen. De heer Klein heeft ook nagelaten, aldus de raad, het advies in te winnen van de organen die betrok ken zijn bij het wetenschapsbeleid. De Leidse faculteit voelt zich direct bij de zaak betrokken, omdat ver schillende vakgroepen intensieve wetenschappelijke betrekkingen met de NCIH onderhouden, 'waar van beide partijen profijt trekken". Volgens de faculteitsraad is verder niet gebleken dat de wetenschappe lijke taken van het bedreigde Am sterdamse Instituut 'op korte ter mijn deugdelijk door andere we tenschappelijke instellingen kun nen worden overgenomen'.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 9