issinger had .oorlog van 1973 Ikunnen voorzien Noordierse crisis spitst zich toe Griekse democratie nog zeer kwetsbaar Druk op Noren met Russische raketten Argentinië krijgt 40 dagen andere president Chili bezorgd over zijn slechte naam Ivoorkust wil gesprek met Z.-Afrika voortzetten Inlichtingendienst was op de hoogte 9 Engeland pakt r, discriminatie H harder aan Overleg over grondwet mislukt Amin verzoent zich met de paus Doelgebied in Barentsz-zee Congres VS: geen hulp bij schending mensenrechten Grote lening van China aan Cambodja Botsing tussen guerrilla's en leger in Pakistan Frankrijk en Irak paraferen verdrag over kernenergie De gratieverlening voor de juntaleden fASHINGTON (UPI, Reuter) De Amerikaanse inlichtingen- asten hebben in 1973 het uitbreken van de oorlog in het Mid- i-Oosten wel op tijd voorzien. Maar htm gegevens werden door lere overheidsdiensten niet goed beoordeeld. Daardoor kwam de ibische aanval op Israël voor de Amerikaanse (en de Israëli- li ache) regering toch als een verrassing. :j 5t is gisteren gebleken bij de zittingen van de commissie uit t Amerikaanse Congres, die het van de inlichtingendiensten kt. WAARSCHUWINGEN toe was de officiële lezing dat oktober 1973 de Amerikaanse en je Israëlische inlichtingendiensten het Midden-Oosten hadden ge teld. Gisteren maakten drie getui- pn de Congrescommissie duidelijk de fout op een ander niveau rerd begaan. De inlichtingendienst van de Ame- sïaanse strijdkrachten had op drie oitober 1973 al gewaarschuwd dat ïaltö LONDEN (Renter, UPI) De Brit se regering wil de rassendiscriml- ïaüe in Engeland krachtiger be- -west trijden. Zij heeft wetswijzigingen eea oorgesteld om beter te kunnen idere ^treden tegen discriminatie op al- ierlei gebied, zoals bij huisvesting, ij onderwijs, bij het verstrekken wi banen en in advertenties. In een nota zegt de Britse regering dat de overheid grotere bevoegdhe den nodig heeft om 'kleurbarrières' le kunnen uitroeien. 'Het is onaan- raardbaar dat Groot-Brrttannië in de laatste 25 jaar van de twintigste eeuw niet in staat zou blijken een Heine minderheid van anderhalf ailjoen burgers haar volledige en gelijke rechten als individuele mannen en vrouwen te verzekeren', zo staat in de nota. Engeland heeft op een bevolking van 55 miljoen ongeveer anderhalf miljoen zwar- len en Aziaten. er een Arabische aanval was te verwachten. Dde kwam op zes okto ber. De agenten van het ministerie van buitenlandse zaken gaven die zelfde waarschuwing po vijf okto ber, zo vertelde Ray Cline gisteren. Hij was toen hoofd van die dienst en is nu hoogleraar in Washington. Cline vertelde dat op die vijfde oktober was geprobeerd minister Henry Kissinger te alarmeren. De minister was toen in New York. LAUWE REACIE Zijn staf had echter lauw gerea geerd op de alarmerende rapporten over het Midden-Oosten en gezegd dat er geen reden was om Kissinger lastig te vallen. Zonder zijn naam te noemen uitte Cline duidelijk kri tiek op Kissinger. Hij zei dat de moeilijkheid was dat alle informa ties van de verschillende diensten uiteindelijk bij één man terecht kwamen voor de beslissingen. Daarmee doelde hij kennelijk op Kissinger, die niet alleen minister van buitenlandse zaken maar ook nog eens voorzitter van de Natio nale veiligheidsraad (het belang rijkste adviesorgaan voor- buiten landse en militaire zaken) is. Ge tuige Cline maakte duidelijk dat deze posten niet door dezelfde man bezet mogen worden. KISSINGER VERRAST Bekend is dat Kissinger zelf in 1973 zeer verrast was door de aanval van Egypte en Syrië op Israël. Hij had er zelf niet op gerekend dat Egypte een oorlog zou beginnen. Daarente gen was hij wel bang dat Israël uit voorzorg tot een verrassingsaanval zou overgaan. Steeds bezwoer hij Israël niet als eerste naar de wapens te grijpen ondanks alle verontrus tende berichten van de inlichtin gendiensten. Toen de oorlog op zes oktober was begonnen was Kissin ger er aanvankelijk nog niet van overtuigd dat de Arabieren waren begonnen. LONDEN De politieke crisis in Noord-Ierland spitst zich toe. De grondwetgevende 'conventie van Noord-Ierland' werd donderdag door de overwegend katholiek georiënteerde Sociaal-democratische Arbeidspartij (SDLP) geboycot. Ook de afgevaardigden van de door Brian Faulkner geleide gematigde Unionisten (protestanten) ver schenen niet bij de hervatting van de zitting na het zomerreces. Nadat de meerderheid van de rechtse protestanten ln de conven tie maandag elke deling van de macht in de toekomst met de ka tholieken had verworpen, ziet de SDLP geen nut meer in verdere debatten. Zij wil liever de voorzit ter van de conventie oproepen tot het zenden van een rapport aan de Britse regering over de politieke toekomst van de provincie dat de opvattingen van beide zijden tot uiting brengt. Tegen journalisten verklaarde SDLP-leider Gerry Fltt, dat de President Idi Amin van Oeganda heeft woensdag een bezoek gebracht aan paus Paulus de zesde in diens zomerverblijf Castel Gandolfo. Amin, die regelmatig rooms-katholieke priesters zijn land uitgezet heeft, verzoende zich met de paus en beloofde dat hij dat niet weer zou doen. ral de lastoa laai ïderik ijden. ir en nheid ptem- sep- STijko- een nasi n h«t krluj melde vol- ptem- ma- ff een rganl' steren .aan» dim- it M nk (tl >nceii >eloo!i u ziek- eciaa! ie hei n S. amntf e Ou- c' van ofonte Rest- kos- ïrkrij- a hei n 1 lataai 7. vnl Jans® rijen)' £S ■SS 9-12.» e Bc*f i Dem ns Je W Hoe wc wond'. tenltfl- «10 III VOO' ZO I' nerll» lappo" m Galeri' ZUlT'i ami** :.30, s> sen)- MOSKOU (UPI) De Sowjet- Unie begint volgende week met het beproeven van raketten die zullen neerkomen in een doelge bied in de Barentsz-zee, tussen Spitsbergen en de Noordkaap van Noowegen. Het heeft er alie schijn van dat Moskou hiermee politieke druk op de Noren wil uitoefenen. De proeven valleen aande voor avond van de Noors-Russische onderhandelingen over de verde ling van het continentaal plat van de Barentsz-zee, waar wel eens erg veel olie onder zou kunnen zitten. Het middelpunt van de cirkel van 150 kilometer die tussen 16 en 27 september onveilig voor schepen en vlieg tuigen is verklaard, ligt in het grensgebied waarover onderhan deld zal worden. Doelgebieden van Russische ra ketproeven lagen de afgelopen tien jaar steeds in de Stille Oce aan. Militaire deskundigen kun nen niet direct een technische verklaring bedenken waarom ra ketten nu ineens ergens anders zouden moeten neerkomen. De aangekondigde proeven vallen verder samen met Russische po gingen, hun aanwezigheid op de Noorse eilandengroep Spitsber gen te versterken. Net als een aantal andere landen (waaron der Amerika, Engeland, Frank rijk Italië, Nederland en Zweden) heeft de Sowjet-Unie volgens verdrag het recht, daar natuur lijke hulpbronnen te ontwikke len. Er is een grote Russische gemeenschap, die onder anderen tweeduizend mijnwerkers omvat. Volgens de Noorse krant Aften- posten staat dat in geen verhou ding tot de economische werke lijkheid. Intussen dringt Moskou bij de Noren aan op een speciale regeling over Spitsbergen. De ei landengroep beheerst strategisch de ijsvrije route naar Moer- mansk, de thuishaven van de westelijke vloot atoomondezee- boten van de Sowjet-Unie. BUENOS AIRES (UPI) Pre sident Isabel Peron van Argen tinië zal haar functie voor veer tig dagen neerleggen. In die tijd zal haar taak worden overgeno men door Italo Luder, de voor zitter van de Argentijnse Senaat. Volgens goed ingelichte kringen in de hoofdstad Buenos Aires heeft president Peren gisteren haar mi nisters en de commandanten van de dtrie strijdkraahtonderdelen in gelicht over haar voorgenomen rustperiode. Peren heeft de afgelo pen weken voortdurend onder zwa re druk gestaan door de economi sche en politieke crisis in haar land. Er is ook aangedrongen op haar aftreden. Verwacht wordt dat waarnemend president Luder tijdens de afwezig heid van Peron enkele wijzigingen in het kabinet zal aanbrengen. Hij zal regeren met de volledige be voegdheid van de president en zal daar waarschijnlijk ook volop ge bruik van maken. President Peron. een frêle weduwe van 44 jaar, is er niet in geslaagd de crisis in Argen tinië werkelijk aan te pakken. Een lange vakantie zou kunnen dienen om anderen gelegenheid te geven wat orde te scheppen zonder dat zij Waarom Schuberts Onvoltooide in China niet mag LONDEN (AP) De Ameri kaanse filmactrice Shirley McLaine weet waarom in China de Onvoltooide van Schubert niet mag worden gespeeld. 'In China wil men de dingen afmaken, afronden, voor elkaar hebben. Dat zal wel één van de redenen zijn dat ze Schuberts Onvoltooide er niet mogen spelen. Het ding is gewoon niet af', zo legde Shirley McLaine op een persconferentie in Londen uit. De filmactrice heeft twee jaar geleden China bezocht als hoofd van een groep vrou wen. Het liefdesleven is vol gens haar in China aanzien lijk minder kleurrijk dan in het westen. 'Wij hebben het hier alleen over de sex en daar is men in China zeer verbaasd over. Als een meisje daar naar een man uitkijkt is haar eerste zorg na te gaan hoe het zit met zijn politieke opvatting', zo vindt Shirley McLaine. WASHINGTON (UPI) Het Ame rikaanse Huis van Afgevaardigden heeft woensdag gestemd voor het intrekken van Amerikaanse econo mische hulp aan landen die de mensenrechten schenden door da den zoals marteling en langdurige gevangenhouding zonder proces. Het Huis stemde met 238 tegen 164 stemmen voor de maatregel, doe deel uitmaakt van een wetsontwerp waaronder 2.87 miljard dollar wordt uitgetrokken voor hulp aan het buitenland. Daaronder valt geen rnMtaire hulp. President Ford Is van plan een aparte aanvraag voor militaire hulp voor het begrotingsjaar 1976-1977 bij het Congres in te dienen. PEKING (AFP) China heeft aan de regering van Cambodja een le ning van ongeveer twee en een half miljard gulden verstrekt met een looptijd van vijf of zes jaar. Dit is gisteren van diploma tieke zijde in Peking vernomen. Het zou gaan om een renteloze lening die economische en militaire steun omvat. De overeenkomst zou zijn gesloten tijdens het bezoek dat vice-premier Khieu Samphan vori ge maand aan Peking heeft ge bracht. vroegere Unionistische afgevaardig de naar het Lagerhuis Enoch Po well (vroeger Conservatief) een be langrijk aandeel had in de botte afwijzing van machtsdeling door de protestanten. Powell zelf hield donderdag In Bel fast een scherpe rede. Daarin ver weet hij de leden van de conventie dat zij de onzekerheid over de toe komst van de provincie verlengd hadden en aldus een aanzienlijk aandeel hadden in de moorden en ongeregeldheden. De regering-Wilson wierp hij voor de voeten dat zij voortdurend de kant koos van de militante Repu blikeinen, het Britse leger in een dwangpositie bracht en zo toeliet dat de wapenstilstand In de provin cie een 'moorddadige klucht' was geworden. President Peron: veertig dagen rust. moet aftreden. Peron zal haar rust bonnen Argentinië genieten zodat zLj voor haar verlof geen toestem ming nodig heeft van het parle ment. De berichten over haar vakantie waren gisteravond nog niet officieel bevesctigd. HAVANNA De militaire leiders van Chili maken zich zorgen over het beeld van him land in het buitenland. Dat blijkt uit een vertrouwelijk stuk van het Chileense ministerie van buitenlandse zaken. Daarin staat dat de Chileense internationale positie 'haar ergste periode onder het huidige bewind en één van de kritiekste uit de hele eeuw' doormaakt. Het stuk dringt aan op een diplomatiek offensief in Afrika om het beeld van Chili weer wat op te poetsen. Afrika is geschikt voor zo'n actie omdat het besef over de rechten van de mens daar nog niet zo ver is ontwikkeld, aldus de vertrouwelijke Chileense nota. Het aanzien van Chili is de afge lopen twee jaren juist sterk gedaald omdat het huidige bewind die rechten van de mens met voeten treedt. De nota over Chili's beeld in het buiten land is via het Chileense verzet naar Cuba gesmokkeld en daar gisteren gepubliceerd. QUETTA (Reuter) Uit betrouw bare bron is gisteren vernomen dat in de maand augustus bij botsingen tussen regeringstroepen en guerril lastrijders in de Pakistaanse pro vincie Baloetsjistan zeker 34 mili tairen en militieleden om het leven zijn gekomen. De guerrilla-aanval len waren sinds de Pakistaanse re gering vorig Jaar een opstand on derdrukte niet zo hevig. De regering heeft 40.000 man Inge zet in de strijd tegen de guerrilla beweging. De ongeregeldheden zijn begonnen toen de federale regering in 1973 de provinciale bestuurders van de nationale Awaimi-partij uit. ham ambt zette en hen vervolgens In februari van dit jaar heeft ver bannen. De verliezen bij de overheid in de afgelopen twee jaar worden geschat op 2.300 doden en bij de guerrilla beweging op 1200. PARIJS (Reuter, AP) Frankrijk en Irak hebben gisteren een ak koord over samenwerking op het gebied van kernenergie gepara feerd. Dit houdt onder meer in dat Frankrijk aan Irak eventueel een kerncentrale zal leveren en dat het steun zal verlenen aan het uitbrei den van het centrum voor kernon derzoek dat destijds door de Sow jet-Unie aan Irak was geleverd. Voordat het verdrag zal worden on dertekend zal het moeten worden goedgekeurd door de EG en door het Internationale Bureau voor Atoomenergie (IAEA) te Wenen. De ondertekening zou dan over onge veer een maand kunnen plaatsvin den in Bagdad. Het IAEA is de controlerende instantie op naleving van het verdrag tegen verspreiding van kernwapens. Het houdt toezicht op de bestemming van het ln de centrale gevormde plutonium. JOHANNESBURG (AFP, Reuter, UPI) De West-Afrikaanse staat Ivoorkust is meer dan ooit besloten zijn politiek van een dialoog de Zuidafrikaanse regering voort te zetten. Griekenland beleeft spannende dagen nu de voornaamste betrokkenen bij de militaire staatsgreep van 21 april 1967 ter dood zijn veroordeeld en ook mindere 'goden' hun straf hebben gekregen of op een gerechtelijke uitspraak wachten. Gevreesd wordt voor pogingen om de geen berouw tonende ge vangenen te bevrijden, al dan niet door het plegen van een nieuwe (militaire) staatsgreep. D* heeft de Ivoriaanse minister *n voorlichting. Laurent Dona Fo- «So op de eerste dag van een Wicieel bezoek van tien dagen aan Zuid-Af rika verklaard. Aan een tanket in een hotel in Johannes burg zei de minister dat de proble men zullen worden opgelost via een ®doog en onderhandelingen en jfct noodzakelijkerwijze door mid- W van geweld, vrees en haat. republiek Zuid-Afrika is een Afrikaanse land, haar inwoners zijn «rikanen. Verder is het één van de ®eest ontwikkelde landen van Afri- j* en dat kan van groot gewicht «ln voor de toekomst van ons ge meenschappelijk continent. Daarom Mensen wij ook dat de voorwaarden ^or een toenadering beter worden,' «dus de minister. Landingsrechten De man sprak zich ook uit voor een bfeuwe periode van economische ^menwerking tussen de beide lan- In verband hiermee merkte hij "P dat de Zuidafrikaanse lucht- JbAftmaatschappij wellicht binnen st landingsrechten krijgt in Ivoorkust op haar lijnen naar Eu ropa. Aangezien Zuidafrikaanse vlieg tuigen niet in andere Afrikaanse «nden mogen landen, vliegen zij »an Windhoek in Namibië zonder •usseniandimg naar Europa. Zo had p Ivoriaanse minister eerst naar •«"ijs moeten vliegen en vandaar •p een toestel naar Zuld-Afrika over moeten stappen. 'Het was een lange reis hierheen, maar wij zijn er zeker van dat die in de toekomst veel korter zal worden', aldus mi nister Fologo. De aanwezigen bij het banket braken daarop in ge juich uit. Het is de Zuidafrikaanse regering er alles aan gelegen zo veel mogelijk uit zijn Isolement te breken. De komst van de minister, op uit nodiging van zijn Zuidafrikaanse collega Connie Mulder, volgt op een geheim bezoek dat premier Vorster vorig jaar aan Abidjan, de hoofd stad van Ivoorkust bracht. Vorster had toen een onderhoud met de Ivoriaanse president Félix Houp- houet Boigney, iets wat deze laatste door de Organisatie van Afrikaanse Eenheid (OAE) niet in dank is afgenomen. De huidige voorzitter van de OAE. de Oegandese presi dent Idi Amin. heeft alle contacten met Zuid-Afrika veroordeeld. Vol gens hem moet er een militaire actie tegen Zuid-Afrika worden voorbereid Dat vinden de meeste leden van de OAE nu ook weer te ver gaan. De (zwarte) minister van Ivoorkust wordt overigens vergezeld door zijn in Frankrijk geboren (blanke) vrouw, iets wat de Zuidafrikaanse regering cewoonlljk niet op prijs stelt vanwege de immoraliteitswet, die een huwelijk tussen blank en zwart verbiedt, Dit wordt de laatste jaren opgelost door deze gasten on der te brengen in een luxueus ho tel, dat een 'Internationale status' heeft. Premier Konstanttn Karamanlis. die een aanzienlijke meerderheid in het parlement achter zich heeft staan (zelfs meer dan tweederde deel van de afgevaardigden) pro beerde direct na het bekend wor den van de over Papodopoulus, Pat- takos en Makazeros uitgesprokken doodvonnissen, eventuele samen zweerders een belangrijk argument uit handen te nemen door aan te kondigen, dat niemand zou worden terechtgesteld. Ondanks felle pro testen met name van de zijde van de Pamhellenistlsche beweging van Andreas Papandreou be krachtigde de Griekse regering ver volgens de door Karamanlis aange kondigde beslissing. Het probleem is daarmee echter niet uit de wereld. De hardleerse aanhangers van de kolonels vinden ook levensteng schandelijk. Uit het gedrag van de veroordeelden valt op te maken, dat zij op de hoogte waren van voornemens, hun gevan genschap snel te beëindigen. Moge lijk heeft de beslissing van Kara manlis deze plannen doorkruist. Niettemin verzet de oppositie in en bulten het parlement zich tegen de gratieverlening met het argument, dat Karamanlis zich daartoe ver plicht zou hebben toen hij vorig jaar de macht van de 'Putschisten' overnam. Meerderheid Van de zijde van de oppositie ln het parlement dreigt Karamanlis geen gevaar, omdat hij daar nog over een enorme meerderheid be schikt. Hij kan het slechts moeilijk krijgen als de buitenparlementaire opposanten ,tot wie vooral ook tal rijke studenten moeten worden ge rekend, zich met demonstraties in straten en op pleinen en met be zetting van gebouwen gaan roeren. Niet alleen voor Karamanlis, maar met name voor Griekenland zelf valt evenwel te hopen dat de pro testbeweging niet uit de hand loopt. Want het gevaar van een militaire greep naar de macht zou er door toenemen. De gratievexendng aan Papadopou- los en de andere kan verschillende oorzaken hebben. Het ls inderdaad mogelijk dat Karamanlis vorig Jaar. toen de strijdkrachten (die zeven jaar lang de bevelen van de dicta tors blindelings hadden opgevolgd) de macht nog stevig in handen hadden, de belofte heeft gedaan dat wat hem betreft niemand zou wor den terechtgesteld. Als dit zo is kan men zich afvragen of hij zo'n be lofte had mogen doen. Beter is het echter, de vraag anders te stellen, nl. of de militairen de macht uit handen zouden hebben gegeven, als Karamanlis niet een soortgelijke toezegging zou hebben gedaan. Concessie? Het heeft er veel van weg dat Karamanlis een concessie heeft moeten doen hoe vaag misschien ook geformuleerd er op neer kwam het leven van de 'Putschis ten' geen gevaar zou lopen. Te be twijfelen valt of Karamanlis heeft verklaard, dat niemand zou worden berecht, of dat eventuele doodvon nissen Ln levenslang zouden worden veranderd. Duidelijk lijkt alleen dat als hij iets heeft beloofd Karamanlis niet zonder de mede werking van de Griekse regering heeft kunnen handelen, toen hij onlangs de gratieverlening aankon digde. Een andere mogelijkheid is nog, dat Karamanlis zich pas in de afgelopen maanden heeft gereali seerd dat de doodstraf onvermijde lijk zou worden omdat de beklaag den tijdens hun proces geen spoor van berouw toonden en openlijk te kennen gaven te verwachten dat zij spoedig weer op vrije voeten zouden rijn. Niet uitgesloten ls dat Karamanlis' gratieverlening pas in het kabinet ter sprake heeft gebracht, nadat de beklaagden aan het eind van hun proces bijna openlijk tot rebellie tegen het nieuwe bewind hadden opgeroepen. Hierin zou een bevesti ging gezien moeten worden van de bij Karamanlis levende overtuiging dat er nog altijd elementen binnen de strijdkrachten rijn, die nog eens met een staatsgreep hun geluk wil len beproeven. Vast staat dan ook dat de gratieverlening niet los kan worden gezien van dit. niet te on derschatten risico. Papadopoulos, Makarezos en Pattakos (van links naar rechts op de foto) die de doodstraf over hun hoofd hoorden uitspreken, maar daarna vernamen dat ze niet terechtgesteld zouden worden. Had den ze dat al bedongen toen ze nog aan de macht waren? Verleiding Bij de beoordeling van de huidige situatie in Griekenland kan hieraan niet worden voorbijgegaan. Binnen de strijdkrachten zal de verleiding om de prille democratie de nek om te draaien mogelijk nog toenemen, als het aantal te berechten vroegere medewerkers van het kolonelsbe- wimd beduidend groter wordt. Dit gevaar kan nog geruime tijd blij ven bestaan, omdat ook de zuive ring onder de militairen om begrij pelijke redenen nog niet al te radi caal heeft kunnen zijn. Er rijn nog verdachte elementen ln het leger, die veiligheidshalve werden overge plaatst maar posten in het grensge bied met Turkije, waar ze in het oog gehouden kunnen worden. De situatie in Griekenland vertoont behalve grote verschillen ook een sterke overenkomst met die in Por- tuga, waar vorig Jaar ook een eind kwam aan een (lange) periode van dictatuur: de strijdkrachten kun nen op de achtergrond of op de voorgrond over het wel en wee van een democratiseringsproces be slissen. Een duidelijk verschil is echter dat het Griekse volk in alle vrijheid een parlement heeft kun nen kiezen, waarvan de samenstel ling voor de militairen op de ach tergrond aanvaardbaar was. Een andere uitslag, die niet naar hun zijn zou zijn geweest, zou ernstige gevolgen hebben gehad. Voorwaarde In Portugal, waar het volk zichzelf niet heeft bevrijd (zoals dat ook het Griekse volk niet lukte) waren vrije grondwetgevende vergadering, waarin de politieke partijen nog geen directe invloed op het rege ringsbeleid konden uitoefenen. Niettemin was de uitslag belang rijk. omdat zij een beeld gaf van de aanhang, waarover de partijen in Portugal konden beschikken. Het resultaat was echter niet naar de zin van het op de voorgrond optre dende deel van de Beweging van de strijdkrachten, dat sterke commu nistische sympathieën had en in staat bleek te zijn om deze bewe ging en de politieke partijen gele genheid krijgen, mee te werken om het nieuwe Portugal gestalte te ge ven. De militaire voogdij valt ech ter voorlopig niet weg te denken. Wat dit betreft zijn de Grieken wat beter af. omdat de militairen in Athene geen directe invloed heb ben. De mogelijkheid om hen beter naat de achtergrond te dringen is aanwezig, ondanks het feit dat de kolonels een deel van het militaire apparaat blijvend hebben verziekt. Voorwaarde is echter dat de politie ke partijen niet in hun vroegere fouten hebben als de Grieken, om de parlementaire democratie in hun land te kunnen opbouwen- jkOUW/KWARTET VRIJDAG 12 SEPTEMBER 1975 BUITENLAND

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 7