Varen of niet varen, dat maakt nu weinig verschil dichtbij j mêm )mmeïïtaar Belgische schippers gaan vastberaden door euterwiskunde )pen brief Pleziervaartuigen vast door blokkade Auto tegen boom Koppelbazen zouden profiteren van illegalen het' weer Septembersfeer een kostbare liefhebberij onthulling paradijselijk opgevrolijkt vondst )UW/KWARTET VRIJDAG 12 SEPTEMBER 1975 BINNENLAND 5 let werk van kleuterleidsters is niet —ienvoudig. Het vergt veel creativiteit etwijsheid om een klas van dertig [leuters zo te leiden, dat ieder kind v tan zijn trekken komt. Juist omdat dit wrk zo moeilijk is, mag je ook eisen itellen aan de opleiding van kleuter- iters. heeft een werkgroep de minister onderwijs geadviseerd de oplei- lolen voor kleuterleidsters sa- te voegen met de pedagogische lemies. Dat is geen gek idee, als weet dat er plannen zijn om ook de terschool en de lagere school sa men te smelten tot één school voor 4- tot 12-jarigen. Dan ligt het voor de ui hand te denken aan één opleiding ste voor onderwijzenden, waarbinnen dan aPi wee specialisaties bestaan: een voor Je jongste kinderen (4-81 en een voor p |e oudere kinderen (9-12). Een van de problemen die dan moeten eetaorden opgelost is hoe hoog de toela tingsdrempel voor de nieuwe opleiding an onderwijzenden moet zijn. Op de pedagogische academie word je toege- aten met een havo-diploma, op de pleiding van kleuterleidsters kun je iyt iog met een mavo-diploma terecht ofce werkgroep stelt voor in de toe- »mst tenminste havo-diploma te eisen m dan liefst met een of meer exacte lakken in het examenpakket. ^\Zo'n voorstel versterkt bij ons de rees voor annexatie van de kleuter- ehool. waar al het leren spelenderwijs it, door de lagere school, waar het leren' voorop staat en het spel op de meede plaats komt, als er al ruimte oor is. Als je later (leerplichtige?) leuters moderne kleuterwiskunde (dat lat) wilt geven, is zo'n havo- iploma met wiskunde natuurlijk on- mtbeerlijk. Maar of dat nu de eis is lie je het eerst moet stellen aan een leuterleidster die kinderen begeleidt hun spel, wagen wij sterk te betwij- tlen. i )e gisteren gepubliceerde open brief JL an negen bekende anti-revolutionai- M en over de grondslag-discussie binnen iRP en CDA is er één die van dik )jj out planken zaagt met de kennelijke edoeling daarmee vervolgens de heer '1 antjes te kisten. Zet maar eens wat ealificaties vaa deze brief op een tje: de heer Aantjes en zijn mede- anders zijn 'niet fair", zij doen din- :n die 'kwalijk', Tioogst ongelukig', «aanvaardbaar' en 'onfatsoenlijk' zij maken 'in de sfeer van de ogangsethiek schokkende fouten', zij 'kortzichtig' en 'niet loyaal', at is allemaal niet mis. Wij kunnen gen zo veel geweld niet op, als wij trouwens al zouden willen. Het is ellicht het beste, de briefschrijvers te raden, de notulen van het DA-congres nog eens daar na te tzen waar prof. dr. B. Goudzwaard preekt over het heersen over ander- lans geweten en waar AR-voorzitter )e Koning de vermaning uit Mattheus citeert: 'Wil iemand U tot één mijl ressen, ga er twee met hem'. De ansporing: 'Scheldt hem uit' hebben e nergens kunnen vinden, akelijk gezien lijkt ons de kern van e brief de passage waarin staat dat 1VP, ARP en CHU na jaren praten onderhandelen overeenstemming ebben bereikt over de signatuur van et CDA en dat de ARP het nu niet an maken, een extra zekerheid te illen inbouwen 'waarvan wij konden eten dat deze voor velen in de KVP uitensporig zou lijken en derhalve naanvaardbaar zou zijn.' )e kwestie is nu juist dat er blijkbaar ver de signatuur van het CDA nooit vereenstemming is bereikt. De kwes- e is nu juist dat het CDA-congres an het compromis van Woudschoten en uitleg heeft gegeven die de be oegde organen van de ARP nooit tvoren onder ogen hebben gehad, lat staan dat zij die uitleg ooit ebben goedgekeurd. Ie briefschrijvers kunnen nu wel zeg- dat er mooie, zelfs innige kontak- n zijn opgebouwd en vriendschappen jn gesloten, maar het gaat er om dat nu een draai aan de ontwikkeling an het CDA is gegeven waarvan zij onden weten dat deze voor velen in o ARP buitensporig zou lijken en srhalve onaanvaardbaar zou zijn. let blijkt dat er tijdens al die jaren an intensief praten en onderhandelen looit iets echt is uitgepraat over de ignatuur van het CDA. Er is wel veel tknutseld met formules en punten en om ma's, maar ondertussen had en tri^eld ieder zijn eigen bedoeling, zijn eu igen interpretatie en zijn eigen manier ra zijn partij zoet te houden. ooral dankzij de openhartigheid van M e heren Aantjes én Andriessen zijn 'eS e drie betrokken partijen tijdens het ^A-congres voor het eerst werkelijk toet elkaar in kontakt gekomen. Men wet niet verbaasd, kwaad of ge- itst zijn, als dan blijkt dat een 'echte oplossing ook inderdaad een echte oplossing is. teder de ondertekenaars van de Open teief zijn er enkele die voor deze ir focedure van onderhandelen vcrant- op oordelijkheid hebben gedragen en c 'an ook mede aansprakelijk kunnen orden gesteld voor de constructie het schijnakkoord. Dat alleen al Ha »d hen er toe moeten bewegen, de ton van hun brief enigszins te mati- Kl door Barend Mensen SAS VAN GENT/ZELZATE De nu al bijna drie weken duren de staking van de Belgische schipperij drukt wat Nederland betreft vooral haar stempel op het Kanaal van Gent naar Ter- neuzen. In de binnenhaven van Terneuzen en bij Sluiskil en Sas van Gent liggen honderden sche pen te wachten op het einde van de blokkade die binnen- vaartverkeer op de Belgische wateren onmogelijk heeft ge maakt. De eerste blokkade op het Kanaal ligt uiteraard op Belgisch gebied bij de brug van Zelzate. Acht schepen vormen daar een onneem bare hindernis waarin alleen een flink gat wordt gemaakt als een j zeeschip doorgang verlangt. De Bel gische schippers leggen de zeevaart namelijk niets in de weg. Dichter bij Gent ligt een blokkade bij de brug bij Meulestede en tenslotte houden de schippers ook het Ka- DEN HAAG Door de blokkades van Belgische waterwegen zit een aanzienlijk aantal Nederlandse jachten vast. De ANWB heeft tele grammen verzonden aan de Belgi sche zusterorganisatie TCB en aan het organiserende blokkadecomité, met het verzoek Nederlandse ple zierjachten doortocht te verlenen. De ANWB heeft contact gehad met ongeveer twaalf jachten, maar men neemt aan dat het werkelijke aan tal jachten dat niet naar Nederland kan terugkeren een veelvoud daar van is, aldus een woordvoerder. Sommige jachten zitten al weken vast. De TCB heeft toegezegd al het mogelijke te zullen doen voor de Nederlandse jachten. Het blokkade comité van Belgische binnen vaartschippers heeft nog niets van zich laten horen, aldus de ANWB. Alleen een duikboot komt hier door. Het televisiejournaal is op de barricaden om de beelden vast te leggen. naai Gent-Oostende gesloten. Ook bij Evergem liggen tientallen bin nenvaartschepen van Belgische, Franse, Duitse en Nederlandse ori gine lijdzaam te wachten op het doorhakken van de Gordiaanse knoop die het schippersprobleem vooral in België is. 'En dat is dan nog lang niet alles', aldus schipper Boogaert van het bij Sas van Gent lang de kant liggende M. S. Noël. 'Overal waar normaal verkeer van binnenscheepvaart is, liggen blokkades. Nog nooit is er zo'n eenstemmigheid geweest. Ik schat dat slechts vier procent van het totale aantal schippers niet achter de actie staat. Dat zijn dan mensen die geen direct belang heb ben bij wat wij vragen: minimum vrachtprijzen en een beurtrol voor de internationale transporten waarmee een evenredige vrachtver deling kan worden toegepast. Dat willen we waterdicht op papier hebben. Aan beloftes zoals die bij de staking van twee jaar geleden, en ook nu weer zijn gedaan, heb ben we niets'. De schipper en ook een hem bijvallende 'buurman' be togen beiden dat zij niets liever willen dan varen, maar dat het er op het ogenblik weinig toe doet dat zij dat niet kunnen. 'De vrachtprij zen zijn van dien aard dat je er amper van kunt eten. Als je met. een mankement naar de werf moet, leg je schip dan maar gelijk aan de kant. Dat betekent het einde. Heus. we kunnen geen kant meer op'. Dezelfde klachten Het zijn dezelfde klachten als van de Nederlandse schippers met dit verschil dat de twee er nog aan toe voegen dat die toch nog beter af zijn omdat er in Holland bepaalde faciliteiten worden geboden. 'Maar heeft hier een schipper ooit wel eens een frank van de staat ge had?' vraagt de een kwasi verbaasd aan de ander. Het wordt een zaak van lange duur. Daar zijn niet al leen deze twee schippers het over eens maar ook hun Nederlandse collega's die hun gedwongen niets doen met blijmoedige solidariteit aanvaarden. 'Het is niet alleen hun zaak', zegt bijvoorbeeld J. de Meijer van het kleine zandschip Jacques. 'Het raakt ook ons.' En als hij zegt dat de schippers vooral de laatste jaren 'het schuim van het water moesten varen' om een boterham •te verdienen dan vertolkt hij ook de mening van de tachtig Neder landse schippers die bij Evergem en de vele anderen die elders wachten. Ook zij staan onverdeeld en vol begrip achter de Belgische collega's die hun minister van verkeer Cha- gert willen dwingen duidelijk posi tie te kiezen wat betreft het stre ven naar een internationale vracht regeling. Tussen vuren De minister intussen staat tussen twee vuren: aan de ene kant de schipperij die vastbesloten is het er op aan te laten komen en aan de andere kant het Belgische verbond van ondernemers waarmee moet worden onderhandeld en dat tot nog toe van een beurtrol niets wil weten. Het heeft er even naar uit gezien dat een akkoord was bereikt, maar de schippers in de sectoren Antwerpen, Luik, Charleroi, Namen en Gent verwierpen het eendrach tig. 'Er was', zo wordt gezegd 'mon deling overeenstemming bereikt. Toen het op papier stond, waren er echter weer wijzigingen en ondui delijkheden.' De Belgische actielei der Bollaard en zijn medestrijders moeten nu een nieuw gaatje zien te vinden in de halsstarrigheid van het Belgisch verbond van onderne mers, waar die felbegeerde beurtrol doorheen kan. Intussen heeft Rijkswaterstaat een regeling ont worpen om de zaken op het Knaal van Gent naar Terneuzen in de hand te houden als het sein 'varen maar' wordt gegeven. Als alle scheepsconcentraties zich op een en dezelfde tijd zouden gaan oplos sen, zouden er ongetwijfeld de stukken afvliegen. Deze week zal daar overigens volgens de Belgen nog geen sprake van zijn. De in druk bestaat dat de zaak op het ogenblik met. weinig haast wordt behandeld. De tijd werkt in het. voordeel van de tegenpartij. Maar die kon zich wel eens verkijken op de vastberadenheid van de schip pers. WADDINXVEEN In het Zuidhol landse Waddinxveen is gisternacht de 30-jarige M. Mol uit Zevenhui zen bij een verkeersongeluk om het leven gekomen. De man botste met zijn auto op de Plasweg op een loslopend veulen en kwam vervol gens tegen een boom terecht. Hij was op slag dood. Van een verslaggevers AMSTERDAM 'Sommige werkge vers hebben profijt getrokken uit de regeling waardoor illegale werk nemers hun verblijf in Nederland wettig kunnen maken. Om hun verblijf te laten legaliseren hebben illegale arbeiders een werkgevers- verklaring nodig. Sommige werk gevers hebben daar geld voor ge vraagd, zelfs tot duizend gulden.' Dit zegt het 'illegalen-comité.' Hot zouden vooral koppelbazen zijn ge weest die zich aan dergelijke prak tijken hebben schuldig gemaakt. De redenering achteraf was heel slim. Deze werkgevers zeggen na melijk dat zij de arbeiders zwart hebben laten werken. Legalisering brengt mee dat ze achteraf de pre mies voor de sociale lasten gepre senteerd krijgen. Dat zouden ze dan kunnen betalen uit het geld dat ze vragen voor de werkgevers verklaring. Volgens het comité komt het ook voor dat werkgevers hun zwart be taalde krachten botweg ontslaan, zodra ze om een werkgeversverkla ring komen vragen. Een derde klacht is dat gastarbeiders soms de huur in hun pensions wordt opge zegd om plaats te maken voor Suri- namers. Voor een pensionhouder zou een Surinamer aantrekkelijker zijn omdat hij dan van CRM een subsidie van 12.50 tot 26.- per dag kan ontvangen. Gastarbeiders betalen doorgaans een stuk minder. Intussen kunnen illegaal werkende arbeiders zich nog tot 1 november a.s. laten legaliseren. Van onze weerkundige medewerker Het mag dan zo zomers niet meer zijn als in de afgelopen weken, toch heeft het huidige september weertype wel degelijk zijn charmes. Gisteren viel ons op dat de sfeer met afwisseling van zonnige mo menten, buien (schilderachtige wolkenluchten) en een af en toe pittige zuidwester bij gematigde temperaturen van 18 tot 19 graden erg natuurlijk aandoet voor de tijd van het jaar. De neerslag die er valt is zeer welkom maar wel onge lijk verdeeld. Het zijn in hoofdzaak de kustgebieden die een wit voetje hebben bij de zeebuien die daar bij voorkeur 's nachts ontstaan en on weer produceren. Een van onze me dewerkers, die 30 kilometer landin waarts woont, vertelde mij dat hij in de nacht van woensdag op don derdag tussen half twee en twee uur een waar electrisch vuurwerk (weerlichten) boven zee had waar genomen met elke twee tellen een flits. Eenmaal boven land werd de onweersfrequentie gaandeweg min der en op naar schatting 50 kilo meter landinwaarts was er nog maar één ontlading per 10 minuten tot alles stopte. Het vuurtje, dat als aanjager van de bui had gefungeerd (zeewater warmte) was in het binnenland niet meer voorhanden waardoor de snee er snel uit was. In het bos kan men zijn neus ophalen aan de pit tige kruidige luchtjes, die al door het kleinste en geringste buitje worden opgewekt. Nee, dit is echt geen weertype om bij te kniezen: er gaan juist veel meer impulsen tot activiteit vanuit dan bijvoor beeld van de hittegolf in de eerste helft van augustus 1975. De luchtdruk blijft in de markt voor onstabiliteit. Een oceaanfront trekt Ierland binnen en tegelijker tijd gaat een depressie van de He- briden in zuidoostelijke richting Weerrapporten van gisteravond 19 uur: wcer,_ maximumtemperaturen en neerslag Amsterdam licht bewolkt 18 7 De Bilt onbewolkt 18 10 Deelen zwaar bewolkt 19 11 Eelde licht bewolkt 19 5 Eindhoven licht bewolkt 20 1 Den Helder licht bewolkt 18 0.4 Luchth. R'dam licht bewolkt 18 0.4 Twente zwaar bewolkt 19 2 Vllsslngen licht bewolkt 18 1 Zd.-Limburg zwaar bewolkt 19 1 Aberdeen zwaar bewolkt 15 0 Athene half bewolkt 27 0 Barcelona half bewolkt 28 0 Berlijn zwaar bewolkt 25 0.6 Bordeaux half bewolkt 22 0 Brussel zwaar bewolkt 18 0 Frankfort regen 21 1 Genève zwaar bewolkt 20 14 Helsinki zwaar bewolkt 19 0.1 Innsbrück half bewolkt 24 0 Kopenhagen onweer 17 0.1 Lissabon onbewolkt 24 0 Locarno onweer 20 32 Londen regen 19 1 Madrid onbewolkt 29 0 Malaga onbewolkt 28 0 Mallorca licht bewolkt 27 0 over Engeland. Gisteravond lag er een trog boven zuidoost Engeland die daar onweer bracht. Ook op de Noordzee was het om 7 uur gister avond en later niet pluis. Het licht schip ten westen van de golf van Biskaje meldde een luchtdrukdalinq van 4 mb in 3 uur tijd wat er bepaald niet op wees dat binnen kort een stabiele hogedruktoe- stand zal intreden. Eelde gaf gister avond 5 mm regen na onweer en ook in noordwest Duitsland werd het een en ander gemeeten: Han nover 7, Enden 9 mm neerslag. Hoogste temperatuur in Galtarviti in noordwest IJsland plus 4 graden C. De zomer van 1975 (in groot ver band met inbegrip van mei en sep tember) raakt nu steeds meer op zijn grote collega's van 1959 en 1947 achter. De warmteproduktie in de septembermaanden van die ja ren was veel en veel groter dan in de huidige maand. Het aantal zo merse dagen van 25 graden C. of hoger was in september 1947 in de Bilt 10 evenveel als in septem ber 1929 en tevens het record se dert 1849. Het aantal tropische da gen van 30 graden C. of warmer was toen 2 en het record is 3 in september 1919. Een van de meest curirieuze berichten van de afgelo pen zomer had betrekking op een stofwolk uit de Sahara die helemaal was doorgedrongen tot boven het Caraibisch gebied. Op 2 juli meldde HOOGWATER voor 13 eptembcr Vlds- singen: 7.19-20.01; Haring vlletslulzen 8.59-21.30; Rotterdam: 10.11-22.41; Sche- venilingen8 26-21.00; IJmuiden: 9.15- 21.49; Den Helder: 0.16-12.27; Harltagen: 2.38-14.52; Delfzl: 5.00-17.33. een krant dat boven grote delen van het Caraibisch gebied een uit gestrekte wolk stofzand uit de Sa hara hing en wanneer er geen re gen zou vallen zou hij daar enkele dagen zijn blijven hangen. onder redactie van loessmil Achtereenvolgende regeringen zijn al jaren bezig met de her ziening van het lintjesstelsel. Dat schijnt erg moeilijk te zijn, want ook voor 1976 kan de mi nister van binnenlandse zaken nog geen duidelijke beloften op dit punt doen. Reden voor de herziening is het ingewikkelde en discriminerende karakter van het stelsel. De één krijgt een ridderkruis, de ander slechts een medaille, waarbij dan ook nog verschil wordt ge maakt tussen goud, zilver en brons. Financiële motieven spelen voorzover bekend geen rol bij de herziening. Toch gaat er jaar lijks nog een behoorlijk bedrag in al die plakken en linten zit ten. Deze week is het bedrag dat hiervoor in 1974 uitgetrokken was, verhoogd met 269.000 tot een totaal van maar liefst ruim 1,2 miljoen. Dat is heel wat, maar niet zo verwonderlijk als je de prijzen kent. Het rijk be taalt voor een eenvoudige me daille weliswaar slechts rond de 50, maar bij hogere onder scheidingen gaat het om hon derden guldens tegelijk. Zo krijgt een ridder in de orde van Oranje-Nassau een kruis van 320 op de borst gespeld. Een commandeurskruis (een lintje om de nek) kost 870, terwijl voor grootkruizen (met een lint op borst en heup) zelfs 2000 neergeteld moet worden. Die dingen zijn zo duur, omdat het allemaal handwerk is. Aan het materiaal ligt het niet, want zelfs een grootkruis is niet echt van goud, maar verguld. In 1974 was er meer geld voor de onderscheidingen nodig, vooral vanwege de vele staatsbe zoeken. Bij die gelegenheden vindt er een soort lintjesregen in het klein plaats. De gedeco reerden mogen de onderschei dingen niet houden. Ze krijgen ze in bruikleen en na hun over lijden moeten ze teruggestuurd worden aan de kanselarij der Nederlandse orden. De nabe staanden krijgen van de kansela rij dan 'n vriendelijk briefje met dat verzoek. Dat gebeurt overi gens niet bij buitenlanders, al hoewel ook aan buitenlanders uitgereikte onderscheidingen na hun overlijden soms via de am bassadeur weer terugkomen. Minder bekend is dat deze on derscheidingen na een opknap beurt bij de Nederlandse munt weer uitgereikt worden aan an dere verdienstelijke Wèderlan- ders. 'Dat zeggen we <er niet bij, want dat is1 zcïn- naar idee voor de mensen't 'èïdus *Le kanselarij in Den Haag, De regering van Irak heeft twee Nederlandse ingenieursbureaus uit Arnhem en Amersfoort op dracht gegeven om in de streek Aboe-Ghraib (zo groot als vier Noordoostpolders) de woon- en werk- en leefsituatie te verbete ren. Die streek ligt tussen de Eufraat en de Trigris en is altijd een belangrijk landbouwgebied geweest. Door allerlei oorzaken Is de kwaliteit van de grond in de loop der eeuwen zo verslech terd dat die niet genoeg meer oplevert om aan de behoefte te voldoen en de leefomstandighe den van de bevolking zijn er natuurlijk ook niet op vooruitge gaan. Irak, dat de opdracht be kostigt uit de gestegen olieop brengsten wil met- dit en andere grote projecten bereiken dat het land ln de toekomst minder af hankelijk van de olie wordt. Dit bericht zou op onze financiële pagina niet misstaan hebben, ware het niet dat een snaakse redacteur er 'ingenieurs gaan paradijs verbeteren' boven had willen zetten. Aboe-Ghraib ligt, zoals gezegd, tussen de rivieren Eufraat en Tigris, en op die plaats heeft naar op z'n zachtst uitgedrukt sterke vermoedens, het paradijs gelegen. Geen won der dat de Hof van Eden moei lijk terug te vinden is, nu van de sappige, vruchtbare bodem die daar eens geweest moet zijn. alleen nog maar dorre en ver- andere grond Is overgebleven. Van de Nederlanders wordt nu verwacht dat ze deze 'voorraad schuur voor Bagdad' zo verbete ren, dat Irak er niet alleen zelf voldoende vruchten van plukt, maar dat ze ook kunnen expor teren. De intenieurs denken twintig jaar nodig te hebben om er weer zo'n paradijselijk stuk grond van te maken. In het Friese Joure hebben ze een gedenkwaardige dag achter de rug. Heel het volk was sa mengestroomd, omdat de nieuwe sporthal De Stuit officieel geo pend zou worden, maar dat niet alleen: bij de sporthal zou ook een beeld worden onthuld, en daarvoor zou de Friese commis saris der Koningin mr. Rijpstra. persoonlijk naar Joure komen. Alles ging mooi en plechtig tot het moment van de onthulling. Mr. Rijpstra trok met een forse ruk het laken weg en daar stond het sportieve beeld. Maar de commissaris was tegelijkertijd verdwenen. Een oplettend toe schouwer kon nog juist een stukje geklede broekspijp en 's mans glimmend gepoetste schoe nen zien. maar voor het oog van het grote publiek stond daar al leen nog het stenen beeld met een enigszins opbollend sneeuw wit laken er naast. Gelukkig had mr. Rijpstra een tamelijk rijke ervaring met het wegtrekken van dergelijke bedekkingen en onder grote hilariteit bracht hij het dan ook met slechts weinig moeite tot een tweede onthul ling, van zichzelf. In het Engelse plaatsje Bury ma ten ze met aardig wat blinde muren in hun maag, maar het gemeentebestuur heeft er nu wat op gevonden. Ze hebben een schilder aan het werk gezet die de kale muren met leuke oude voorstellingen moet opvrolijken. Zo is er bij een parkeerterrein al een 'Great Western King George V' locomotief op een muur ver schenen, compleet met kolenwa gen en een paar naar die tijd geklede treinreizigers, maar het kunstwerk op een rijtje kaal ogende huizen is minder vrolijk uitgevallen: daar heeft de kun stenaar een Spitfire-jachtvlieg- tuig van de BAF opgezet die op een wonderlijke manier uit de ruïnes opstijgt. Pal om de hoek sta je overigens voor de vredige voorgevels van de huizen. Een 51-jarige Utrechter heeft iets heel vreemds in zijn bed gevonden: een trouwring met onder meer de naam van een hem onbekende dame erin ge graveerd. een fietssleuteltje van een hem onbekend rijwiel en een portemonnee met 109.75 die niet van hem is. Hij deed de ontdekking nadat hij op een kwade nacht met luid gekraak door het bed gezakt was. In de ravage vond hij de ring en het sleuteltje plus de portemonnee met een briefje van honderd en één van vijf, vier losse guldens, een kwartje en vijf dubbeltjes De Utrechter heeft zijn vondst bij de politie gemeld, maar die heeft het raadsel nog niet voor hem kunnen oplossen. In elk geval kan hij er een eenvoudig nieuw bed voor kopen als de eigenaar niet komt opdagen. En misschien vindt hij de bijbeho rende flets ook nog wel ergens. 'Simpklns ls zijn plank weer eens kwijtgeraakt.'

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 5