Brieven over CDA Onderwijs in sociale wetenschappen van onvoldoende kwaliteit Nationaal kabinet in Suriname onmogelijk CDA in discussie Commissie concludeert: PNR verklaart zich vierkant tegen FAMILIEBERICHTEN Huisartsen praktijk „GEZINSHUIS OUDERS" afdelingshoofd De krant is nooit wen TROUW/KWARTET VRIJDAG 5 SEPTEMBER 1975 14 Waar het om gaat Een politieke partij, ook één die zich christelijk noemt, is geen ge loofsgemeenschap, maar een werk gemeenschap! Niet het uitgangs punt is het één en het al. maar waar men als partij naar toe wil, wat de partij voor ogen staats hoe men staat en maatschappij wil her vormen en de gerechtigheid in de volkerenwereld wil verhogen, déér gaat het om. Aantjes heeft terecht op de politie ke consequenties van het Evangelie gewezen: de hongerige moet gevoed worden, de naakte gekleed, de ge vangene bezocht. Het zal er om gaan dat in het beginselprogram van het CDA deze Evangelische normen in concrete politieke doel stellingen gestalte krijgen. Wan neer er dan mensen zijn die (nog) niet voor hun persoonlijk leven het Evangelie als richtsnoer nemen maar wel gegrepen worden door deze politieke consequenties van het Envangelie en zich daarvoor in willen zetten, wat is er dan tegen hen te accepteren? Een CDA met een raddcaal-evangelisch program, waarvan de 'C' een hoge 'C' is, zal zichzelf béhoeden voor ongewenste elementen. Het enthousiasme van de Hiltermannen en de Hogendij- ken, van de Telegraaf en de Tros zal voor zulk een CDA niet groot zijn. Rotterdam A. de Knegt Uit één stuk Zoals ik altijd voor Biesheuvel ben geweest, zo ben ik nu tegen hem. Wat valt die man mij tegen. Maar nu ik de rede van Aantjes heb gelezen, moet ik zeggen: een man uit één stuk. Nu zo doorgaan Aan tjes en geen water bij de wijn doen. Het CDA opbouwen met mensen, die buigen voor Gods on feilbaar Woord. Als dat niet kan. uit het CDA stappen en als ARP zelfstandig verder gaan. Daar zit toekomst in vooral met een kop stuk als Aantjes. Asperen D. van Steenis Christelijke Hoop Een vraag waaraan het CDA voor bijging is. of christelijke partijvor ming eigenlijk wel mogelijk is. In de praktijk van :alledag en 'ook in de politiek blijken kerkmensen niet minder egoïstisch te zijn dan b.v. WD'ers. Ook kerkmensen laten zich maar weinig gezeggen door het Evangelie. Zo zijn zowel christenen als niet-christenen bereid, ter ver dediging van verworven eigendom men, waarden en zekerheden, naar het atoomwapen te grijpen. Er zijn veel meer voorbeelden. De politiek van elk der drie confes sionele partijen heeft steeds in het teken gestaan van vergaande com promissen tussen het eigenbelang (belang van de groep, die vertegen woordigd wordt) en de eisen, die het Evangelie aan christenen stelt. De vraag is, of het zichzelf toeken nen van het predikaat 'christelijk' ook wanneer daar een intentie mee bedoeld wordt, de werking van het Evangelie in de wereld niet eerder schaadt dan baat. De buitenstaan der beoordeelt immers de waarde van de boodschap van Jezus Chris tus naar de daden van Zijn volge lingen. Vooral wanneer die volge lingen zich verenigen in machts groeperingen. worden ze uiterst kri tisch gevolgd in hun doen en laten. Voor wie echter optimistisch ge noeg is om van een CDA christe- lijk-politiek handelen te verwach ten. kan het voorbeeld van de westduitse CDU-CSU toch leerzaam zijn. In de verkiezingstijd laten de ze partijen steeds een aantal kerke lijke paradepaardjes opdraven die moeten tonen, hoe christelijk de partij wel is. Na de verkiezingstijd verdwijnen deze dar> weer van het toneel. De partijpolitiek wordt ge maakt door keiharde zakenlieden, die zich aan God en Gebod weinig gelegen laten liggen en die slechts geïnteresseerd zijn in de belangen der kapitaalkrachtigen en gegoede middenstanders. De CDU-CSU is hét afschrikwekkend voorbeeld van z.g.n. christelijke partijvorming. Wanneer men in Nederland van het CDA nog iets van christelijk- leven. Aantjes' energie dient te worden gericht op het politieke programma en op de controle op de uitvoering daarvan. Aantjes hoort in het CDA thuis óm daarin de marsroute mee aan te geven, de partners op het Evangelie aanspre kend en daarin kan hij heel sterk staan. Wanneer Aantjes en de zij nen deze weg niet kiezen dan wordt het CDA een gezapige mid denpartij. begeerd door WD, Tros en Telegraaf. De AR-partij komt dan als getuigenispartij naast Jon geling en Abma te staan maar te vens bezijden het politieke krach tenveld. Wanneer dit de gevolgen worden, dan is Aantjes' rede op het CDA-congres een historische fout. Het is slechts Aantjes zelf die zijn persoonlijke gedrevenheid nog eens moet toetsen aan zijn groot politiek inzicht. Hij is geen synodevoorzit ter, maar fractieleider van een po litieke partij. Rhenen J. B. Meiresonne hebben, dan is dat nkin of meer toevallig, maar niet ee*i gevolg uit eenzelfde beginsel. Eem CDA, die zichzelf een beginselpartij noemt, is dus onwaar. Zou er aegen kunnen rusten op en zou er eien getuigenis kunnen uitgaan van een CDA. die gebouwd is op een onwaarachtig heid? Velp H. I. Hegger Scheurmakerij Een beginsel Het CDA kin geen beginselpartij worden, omdat de huidige partijen, die in het CDA zouden opgaan, niet één beginsel hebben. De AR en CHU hebben tot uitgangspunt: "De Schrift alleen': de KVP heeft twee andere uitgangspunten: 1. inzoverre zij één wil blijven met de rk.-wereldkerk heeft ze als be ginsel: 'de Schrift, maar daarboven de verklaring van de Schrift door de paus. die een katholiek in gewe ten verplicht is te volgen (ook vol gens het tweede Vatikaanse Conci lie)': 2. in zoverre zij zich vooral één weet met het grootste gedeelte van de Nederlandse katholieken en met de Nederlandse bisschoppen (op twee na): 'De Schrift, maar daar boven of althans daarnaast de menselijke rede.' Uit deze twee r.k.-beginselen vol gen totaal verschillende conclusies over de vraag van de Reformatie: 'Hoe vind ik een genadig God?' Twee voorbeelden: Uit' beginsel 1 (de Schrift, maar daarboven de paus) is deze uitspraak van Trente voortgevloeid: 'Indien iemand be weert dat de mens slechts gerecht vaardigd wordt door de toerekening van de gerechtigheid van Christus, die zij vervloekt.' dus lijnrecht tegen de belijdenis van gelovige leden van AR en CHU. Uit beginsel 2 (de Schrift, maar daarboven of althans daarnaast de rede)- volgt de ontkenning van het plaatsbekle- dende lijden van Christus door de Nieuwe Katechismus, uitgegeven in opdracht en met een aanbevelend voorwoord van de Nederlandse r.k. bisschoppen, dus lijnrecht in strijd met de belijdenis van gelovi ge leden van AR en CHU. (De gereformeerde synode heeft onlangs nog uitgesproken dat. deze dwaal leer 'een essentieel bestanddeel aantast' van het Evangelie. Hoe kan er dan sprake zijn van hetzelf de Evangelie als uitgangspunt voor de Nederlandse CDA?). Wanneer dus ARP en KVP onge veer eenzelfde politiek program Op dat zij één zijn. Deze woorden uit het hogepriesterlijk gebed van Jezsus slaan ook op het CDA. Wij zullen dat gebod biddende moeten lezen. Als wij op de televisie gezien hebben, hoe onze voorzitter, prof. Steenkamp de dag wan het CDA- congres biddend begon, mogen wij hem niet naderhand in zijn hemd laten staan. Wij, ARnmensen nei gen te veel tot scheurmakerij en tot de wil gelijk te willen hebben. Aantjes; let op uw zaak! Luister naar wijze mannen als Biesheuvel en Bouke Roolvink. Waarom heb ben we de laatste eigenlijk uit de leiding van de 'fractie laten ver dwijnen? Nieuwendam U. van Wiehen, Longarts Wie is Wie is Aantjes? Wie Is Biesheuvel? Wie is Steenkamp? Ieder beroept zich op Christus. Maar laten we in de praktijk brengen wat Hij ons zei in Johannes 17. Kan een confessio nele partij, eventueel het CDA, zich op dit vers beroepen terwijl het de verschrikkelijke bewapening aan vaardt? De keuze is tussen Christus en Lamech. Alphen aan den Rijn J. F. de Bakker Oud citaat Snuffelend in oude aantekeningen kwam ik onderstaand schrijven te gen: 'Verwatering van de beginsel- grondslag omwille van de vurig be geerde eenheid, kan bij ons niet aan de orde komen. Dit water zou het vuur doven en kan alleen schijnwaarheid, die gaat ten koste van het algemeen welzijn, tevoor schijn roepen.' Deze regels zijn overgenomen uit de Volkskrant van 17 april 1946. Scheveningen Z. Spaans Teken aan de wand Het CDA heeft, men mag ervan denken wat men wil, uiteindelijk toch nog een beüangrijk resultaat geboekt en wel door de rede, die mr. Aantjes in het Haagse Congres gebouw heeft uitgesproken. Zelden werd in Nederland op zo ondubbel zinnige wijze gewezen op het ver schil tussen de opportunistische en de geïnspireerde christelijke poli tiek. Deze rede moet in het bijzonder ook degenen hebben getroffen, die op enigerlei wijze,1 negatief of posi tief, meestèl wel half-om-half he laas zo zijn wij nu eenmaal betrok ken zijn geweest bij de koloniale en vooral ook de seml- en postko loniale ontwikkelingen met haar overwaardering van het bedrijfseco nomisch en haar onderwaardering van het humaan sociaal beleid: Van onze onderwij sredactie DEN HAAG De kwaliteit van het sociaal-wetenschappelijk on derwijs is onvoldoede. Dat is de conclusie van de commissie sociaal onderzoek, die de minister van wetenschapsbeleid Trip vorig jaar "Cl "US ICIO v au uiix usicnj»- politiek handelen verwacht, dient heelt ingesteiCL men In ieder geval van partijbe- zonder twijfel de voornaamste oor zaak van de vele onlusten, die zich reeds hebben voorgedaan en van de vele onlusten, die nog volgen zullen als men erop staat de bestaande maatschappelijke discrepanties te continueren. De woorden van Aantjes zouden een reden te meer kunnen zijn om zich nogmaals ter zake te bezinnen vooral ook omdat Nederland mo menteel over de nodige personen beschikt niet alleen in regering en parlement, maar met name ook on der de vertegenwoordigers van de pers en andere informatie-media, die ertoe kunnen bijdragen dat ons land zijn in vele opzichten voor aanstaande plaats in de gemeen schap der naties behoudt. De rede van Aantjes zou ik per soonlijk als een teken aan de wand willen beschouwen want het is een ernstige vergissing te veronderstel len dat de kunstnevel van het neo kolonialisme reeds ls opgetrokken. Voor de rest zal de vertoning rond het CDA, late imitatie van soortge lijke stromingen in Italië. Duitsland en Chili, in Nederland spoedig in volstrekte vergetelheid geraken, on danks de hemelwaarts gerichte blik van de heer Steenkamp, men moet maar brutaal rijn: ondanks de ge- legenheldsgrappen in het commen taar van de heer Biesheuvel, dit maal over de boekkisten en loop graven en ondanks enkele manoeu vres, die duidelijk in de richting van de heer Schmelzer wijzen. Het summum aan onoprechtheid werd wel bereikt toen bleek dat het congres de volkomen redelijke po ging tot uitstel van de heer Goudzwaard, nauwelijks in overwe ging wenste te nemen en dat het desalniettemin meende te mogen spreken van aen democratisch tot stand gekomen besluit op grond van de fictie, die zo veel kwaad heeft aangerldht, met name in de ontwikkelingslanden, maar nu blijkbaar ook te de welvaartslanden dat het besluit van een meerder heid onder allie omstandigheden en ten allen tijde als een democratisch besluit moet worden opgevat. Het is maar te hopen dat de anti revolutionaire partij zich niet te zwaar het hoofd zal breken over de doorzichtige manipulaties tijdens het jongste congres. Zij kan haar tijd aanzienlijk vruchtbaarder ge bruiken met de voorbereiding van de uitgave in handzame brochure vorm van de rede van Aantjes en van gelijkgerichte beschouwingen van andere auteurs en politici. Voor de vele duizenden die het steeds bij zonder goed hebben bedoeld en al leen maar een Illusie armer zijn geworden, zullen de beslommerin gen rondom het CDA dan toch niet geheel en al vergeefs zijn geweest. Laren N.H. Mr. N. Debrot oud-gouverneur van de Nederlandse Antillen Kleurbekeonen Het artikel van prof. Albeda be hoeft enige correctie en aanvulling. Hij kijkt slechits naar de mensen in de ARP. Hij heeft waarschijnlijk gelijk als hij stelt dat mensen ook in de ARP met het evangelie alle kanten op kuivmen, evenals in het te formeren 'CDA. Dat heeft het verleden ons \pel geleerd. Wat hij over iiet hoofd ziet is ,dat een christelijke' partij zoals Aantjes die voor ogen staat (en blijkbaar zeer velen met hem) een progres sief-christelijke, rol kan spelen in het Nederlandtee politieke krachten veld. Welnu, Het lijkt duidelijk dat sde ARP deze rol beter kan vervul len (onder ftet leiderschap van Aantjes en leiderschap is in de ARP zeer belangrijk) dan een ko lossaal CDA. dat niet anders dan een middenkoers of nog erger kan varen. Als de ARP dece gedurfde beslissing zou nemen en dat zou helemaal In de lijn zijn van het slot van het betoog van A/antjes dan zouden de KVP en {/HU aangewezen zijn op een meec conservatieve opstel ling en dit nöet kunnen verdoezelen ln een (groo#.) CDA. De progressieve partijen zouden de ARP kunnen' steunen in dit proces van kleur bekennen. Voor zo'n christen-democratische politiek be staat er in deze partijen ongetwij feld respekti Het evangelie zou voor sommigen weer een minder vies woord wCfcrden. Een belangrijke consequente is wel dat de ARP dan stemmen {{aat verliezen aan de rech terkant. ?fliaar er komen ook stem men bij, ,met name van de linker vleugels van KVP-CHU (voorzover die er nog zijn). Ook zullen er ongetwijfeld christenen uit de pro gressieve partijen terugkomen. Groningén H. J. Hammenga stuurders en afgevaardigden te ver langen. dat deze ook persoonlijk de christelijke geloofsovertuiging on derschrijven. In het andere geval ls het CDA op voorhand reeds vol strekt ongeloofwaardig en zal men op den duur ongetwijfeld vervallen tot dezelfde WD-achtige politiek, die ook de westduitse CDU-CSU kenmerkt. Emraendingen-Wasser (West-Duitsland) Ir. W. ten Haaf Geen synodevoorzitter Het is hartverwarmend te lezen hoe de heer Aantjes op het CDA-con gres de betekenis van het Evangelie voor het politiek handelen letterlijk neemt en verwoordt. Hij is daarin niet hoogdravend, maar hij grijpt wel hoog. hoger dan menig lande lijk of plaatselijk politicus kan rei ken. Zijn kruistocht is hard nodig om het CDA ver van het kleurloze midden van de vaderlandse politiek te houden en te laten kiezen voor een evangelisch geladen politiek programma. Het is jammer, dat de discussie zich nu gaat toespitsen op de vraag of Iemand die geen christen is het CDA mag vertegenwoordigen. Dit lijkt een principiële zaak. waarmee men in Nederland veel emoties kan losmaken. Het ls echter een schijn gevecht om een formulering, die aan de inhoud van het politieke credo van Aantjes voorbij gaat om vervolgens een eigen leven te gaan leiden. Gevolg: hete hoofden en koele harten. De vele kerkscheurin gen in Nederland zijn er even zove le droevige voorbeelden van. Aantjes heeft vóór een groot deel gelijk, maar hij krijgt het niet, zoals zo dikwijls in het politieke De commissie van onderzoek stond onder leiding van de Nijmeegse po liticoloog prof. dr. A. Hoogerwerf. De oplossing van de bestaande pro blemen ligt volgens de commissie vooral in betere planning, in con centratie van het onderzoek, in een beter contact tussen de onderzoe kers en vooral ook in verruiming van de financiële middelen. Het sociale onderzoek is teveel ver snipperd. Er rijn meer dan 250 verschillende instituten, die tamer lijk onafhankelijk van elkaar wer ken. Ze zijn te klein, te slecht bemand en te weinig bemiddeld om grotere onderzoekingen die enkele jaren duren te kunnen opzetten. Ze klagen ook dat ze te weinig van eikaars werk afweten. Terloops gaat de commissie in op dieper liggende problemen. Er is de laatste jaren enige twijfel ontstaan aan de praktische waarde van soci aal onderzoek. Niet alleen omdat de beleidsinstanties de rapporten vaak in een la stoppen, maar ook omdat een onderzoeker tamelijk machte loos staat tegenover de door hem onderzochte problemen Die mach teloosheid heeft twee oorzaken: de theorie schiet tekort om de sociale werkelijkheid goed te ontleden, en de onderzoeker blijft teveel een moeilijk pratende buitenstaander. Om verbetering in de niet roos kleurige situatie te brengen stelt de commissie o.a. voor: Vorming ran grotere para-uni versitaire instituten. Beperking van de onderwijs taak van onderzoekers. Verveelvoudiging van het be drag dat de overheid aan sociaal wetenschappelijk onderzoek uit geeft. In principe publicatiereplicht. Meer contact met buitenlandse instellingen. Van een correspondent PARAMARIBO Terwijl gouverneur FeiTier in Suriname achter de schermen bezig is de leiders van de politieke partijen enigszins tot elkaar te brengen, heeft de Partij .Nationalistische Republiek zich tegen de vorming van een nationaal kabinet uitgesproken. Op die manier zou de regering haar identiteit verliezen, aldus de PNR. Op zichzelf is deze uitspraak geen verrassing tenminste voor wie de PNR serieus neemt. De PNR (de partij van minister Bruma) is de enige principiële partij in het poli tieke leven van Suriname en door dat principieel -nationalistische uit gangspunt is de kloof tussen Lach- mon en Bruma zeker na wat er in de loop der jaren allemaal is gebeurd en gezegd onverbrug- baar. Een nationale regering met Lach- mon én Bruma (en pas zo'n rege ring zou werkelijk nationaal mogen heten) is in feite een onmogelijk heid. Maar om het mooi te houden en om in de moeilijke omstandig heden van het ogenblik nog enig uitzicht te houden, al was het maar op een illusie, werd dat eigenlijk nooit hardop geZegd. Nu dat plotse ling wel is gedaan, is er eigenlijk niets veranderd dan dat een illusie is verstoord. Bij de kantonrechter in Paramaribo ordiï gisteren een 19-jarige scho- r t|en hoort lier t|en jaar gevangenisstraf tegen zich eisen. De scholier had een volledige bekentenis afgelegd voor de brandstichting op 21 mei in de Watenmolenstraat in Paramaribo. Op dJe dag brandde vijf hulzen en een hotel tot de grond toe af. De jongeman vertelde tot zijn daad te ziftn gekomen om de op dat ogenblik ln Suriname verblijvende Nederflandse ministers te bewegen een contact tussen regering en op positie tot stand te brengen. Hij had ntlet gedacht dat de brand zo'n omvang zou aannemen. Volgens zijn verklaring zou hij al tevreden geweest zijn als men was opge schrikt door de sirenes van de brandweer. Volgens rijn verklaring had hij de benzlMe voor de brandstichting ge- kregeja van 'een man in het oude kantoor van de hindostaanse partij VHP/ Psalm 103 1925 1975 Onze Ouders en Grootouders K. Schaafsma en H. E. Schaafsma-Zwaving zullen D.V. 25 september herdenken dat zij 50 jaar geleden getrouwd zijn. Wij vieren die dag in besloten kring. Amstelveen, Mauritslaan 3, september 1975. Hun dankbare kinderen en kleinkinderen. De HERE heeft heden tot Zich genomen mijn lieve Man, onze zorgzame Vader en Groot vader Ebe Tjeerd de Boer op de leeftijd van 77 jaar. Haarlem: J. F. de Boer-Luttik München: Ate de Boer Annie de Boer-Molenaar Jaap, Rob en Klaus Jaap de Boer Willy de Boer- van der Hout Joyce, Rose Mary en Dorothy Owen Sound: (Canada) Haarlem, 3 september 1975, Laan van Berlijn 95. Geen bezoek aan huls. Vader ligt opgebaard in het Mortuarium van het St. Elisabeth's Gasthuis, ingang Ameri- kaweg 2 te Haarlem, alwaar gelegenheid is tot bezoek 's middags van 24 uur. De begrafenis zal D.V. plaatshebben zater dag 6 september a.s., 12 uur, op de Noorder begraafplaats aan de Vergierdeweg te Haar lem. Vertrek Laan van Berlijn 95 ca. 11.15 uur. Hart, onrustig, vol van zorgen, vleugellam ge slagen ziel, hoop op God en wees geborgen. Hij verheft die nederviel. Eens verschijn ik voor den Heer, vindt mijn ziel het danklied weer: Hij, mijn God, Hij heeft mijn leven al tijd aan de dood ontheven. Psalm 42 7 Na een langdurig ziekbed werd door zijn Vader Thuisgehaald mijn lieve Man, onze zorgzame Vader en Grootvader Carl Gustav van Reenen onderscheiden met de gouden eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. Geboren 1 april 1904. Veenendaal: M. van Reenen- van Zonsbeek Bennekom: Tineke van Reenen Culemborg: Wim en Marijke van Keulen-van Reenen Hans, Martij n, Nienke Albersloh: Harry en Carla Brands- van Reenen Jeroen, Marieke Veenendaal: Guus en Nel van Reenen- Hootsen Veenendaal, 1 september 1975, Poolster 74. Op uitdrukkelijk verzoek van de overledene heeft de crematieinmiddels in intieme kring plaats gevonden. Op 2 september overleed tot onze diepe droef heid onze lieve Man, Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader mr. Willem Vos officier In de Orde van Oranje Nassau, op de leeftijd van 74 jaar. Bennekom: Amsterdam: Montreal: (Canada) Uerikon: (Zwitserland) Rotterdam: E. L. Vos-Douwes Dekker F. A. C. van Veen-Vos H. van Veen Mr. H. D. Vos S. E. Pfleghard-Vos A. H. Pfleghard W. Vos jr. L. Vos-Kloots Den Haag: Mr. J. M. Vos Y. M. Vos-Rijdemark Kleinkinderen en achterkleinkind Bennekom, 4 september 1975, Selterskampweg 26. De crematie heeft heden in alle stilte plaats gehad. Na een jarenlange verple ging ln het Psychiatrisch Ziekenhuis ..Endegeest" te Oegstgeest nam God in Zijn Heerlijkheid op onvse geliefde Zuster. Behuwd zuster en Tante Evertje Karstens A. Ket-Karstens W. Ket M. v. d. Velden- Karstens C. v. d. Velden Neven en nichten De begrafenis zal plaats vinden op vrijdag 5 sep tember 1975 om 11.00 uur op de begraafplaats 'Rhljn- taof te Leiden. Arts 29 jaar gehuwd Ned. Herv. zoekt in middelgrote plaats of dorp, liefst door overname of vrije vestiging. Geheimhouding verzekerd. Br. on. nr. 5436 Trouw A'dam. BIJZONDERE AANBIEDING zeer veilige geldbelegging ten noorden van Ommen kunnen wij u te koop aanbieden een beperkt aantal percelen bosgrond, gelegen tussen bestaande woon huizen en recreatiegrond. Grootte van de percelen van 1600 tot 2500 m*, alle goed bereikbaar (ver harde en zandwegen), begroeiing naaldhout en loofhout, zeer aantrekkelijk, thans geen bouw- mogelijkheden. Koopsom v.a. f 2 tot 2.50 m*. Alleen serieuze gegadigden kunnen bellen voor documentatie en tevens voor het maken van af spraken voor bezichtiging met de heer W. WOUTERSEN BRUMMENSEWEG 6 te EERBEEK Telf. 08338-17 86. De Hervormde vereniging „Kinderzorg - Utrecht" zoekt voor een te zijnertijd in Amersfoort te openen gezins huis. Doel van het gezinshuis is om vier jongeren, die niet in eigen gezin kunnen verblijven, gezinsleven te bieden. De taak die de gezinsouders op zich nemen is om, met behulp van de vereniging op de achtergrond, diq kin deren deel uit laten maken van hun gezin. Wij zoeken daarvoor gezinsouders (met één of twee eigen jorjgere kinderen) in de leeftijd van ongeveer 25 tot 40 jaar. De man dient een werkkring te hebben en bereid te zijn'als -„gezinsvader" ta fungeren. Da vrouw als „gezinsmoeder". Enkele nadere bijzonderheden: Het gaat waarschijnlijk om jongeren in de leeftijd van 10—16 jaar. De vereniging zorgt voor een passende woning. Onderhoudskosten, vuur, wateren licht voor rekening van de vereniging. De vergoeding per kind per dag wordt verstrekt over eenkomstig de geldende overheidsnormen. Daarnaast wordt een vergoeding van ongeveer f 11.— per kind per dag verstrekt aan de gezinshui»- moeder. Geïnteresseerden wordt verzocht schriftelijk te reage ren, met vermelding van enkele bijzonderheden. Zij worden na enige tijd uitgenodigd voor een informatieve bijeenkomst. Belangstellenden kunnen hun schrijven richten aan da directeur van de ver. Kinderzorg, Arnhemseweg 67 te Amersfoort. Bezoek graag pas na een uitnodiging. psychi: "De Bi protxhr tehuis voor lisch gestoorde bejaarden 'De BreukelderhofBennekom DANKBETUIGING Voor de jarenlange en buitengewoon liefdevolle ver zorging in het Psychiatrisch Ziekenhuis 'Endegeest' te Oegstgeest van onze Zuster mej. Evertje Karstens betuigen wij onze diepe dank aan allen die zich met zoveel toewijding voor haar hebben ingezet. Namens de familie Karstens: W. Ket Diemen, 5 september 1975, Hartveldseweg 40. DANKBETUIGING Uw hartelijk medeleven, tijdens de kortstondige ziek te en na het overlijden van onze innig geliefde zorgzame Moeder en Oma Neeltje van den Berg-Vreugdenhil heeft ons ten zeerste getroffen. Daarvoor betuigen wij U onze oprechte dank. Mede namens kinderen en kleinkinderen P. D. van den Berg 's-Gravenzande, september 1975, Naaldwij kseweg 368. Ons centrum maakt deel uit van het komplex Prot. Chr. Streekziekenhuis Bennekom. "De Breukelderhof" is een moderne laag bouw onderverdeeld in vijf afdelingen. De medewerkers van "De Breukelderhof" proberen gezamenlijk voor haar 160 bewoners een zo prettig mogelijk leefklimaat te schep- pen. Voor een van haar afdelingen met 35 bedden zoeken wij een in de rang van Ie verpleegkundige. Als afdelingshoofd krijgt hij/zij de direkte zorg voor de bewoners. De taak bestaat uit het plannen van de werkzaamheden, het oplei den van leerling-ziekenverzorgenden en het onderhouden van kontakten met de bewo ners en hun familie. Gegadigden voor deze funktie dienen te beschikken over het diploma •ziekenverpleging A en B en daarnaast de be reidheid te hebben zich vanuit hun Prot. Chr. levensovertuiging.in te zetten voor de verple ging van psychisch gestoorde bejaarden Inlichtingen worden u graag verstrekt door de verpleegkundig direktrice. Zr. D.J. de Knijff, telefoon 08389-91 01. Uw sollicitatie kunt u richten aBn de heer C.J. Michelsen, hoofd personeelszaken, Edeseweg 118, Bennekom. Met deze willen wij oprecht danken allen die mei ons meeleefden tijdens de ziekte en na het over lijden van onze lieve Moeder en Oma Lena Hollaar-Benjert Delft, september 1975, Oude Delft 142. Uit aller naam: J. Hollaar De krant wordt gelezen van pagina 1 tot en met pagina laatst. En als u 'm uit hebt, blijft bij u trouw dienen. Bijvoorbeeld door de kopjes heel te houden wanneer u verhuist. Daar is de televisie tooh zeker niets bij?

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 14