Cor Vriend richt zich sneller dan verwacht al op Spelen Ilie Nastase gaat in hoger beroep na veroordeling tot forse boete Aad Mansvel d geschorst 'Ajax is een hele slechte werkgever' NTTB raakt enkele kaderleden kwijt Gouden voetbaljaren, grijze voetbalharen Marathonkampioen begon seizoen met Moskou 1980 als perspectief Jaap van der Leek in NW-blad: Selectie voor Polen Roemeen verdedigde volgens speciale raad kansen in Canada niet Rinus Israel twee wedstrijden aan de kant TROUW/KWARTET VRIJDAG 5 SEPTEMBER 1975 SPORT PSR13/H11 EINDHOVEN Na enkele weken geleden in Lisse kampioen te zijn geworden op de 25 kilometer, heeft de Eindhovensen atleet Cor Vriend, zaterdag in Enschede, ook beslag gelegd op de natio nale titel marathon. Voor Vriend een bekroning van een uitstekend geslaagd seizoen, waarin zijn verwachtingen niet alleen zijn uitgekomen, maar zelfs verre overtroffen. De PSV-atleet wacht nu in spanning het besluit van het Nederlands Olympisch Comité af. Aan dit college is nu de beslissing of hij wel dan niet in Mon treal 1976, tijdens de Olympische Spelen, op het langste loop nummer dat de sport kent, de vaderlandse kleuren zal mogen verdedigen. UTRECHT Jaap van der Leek, secretaris-generaal van de bij het NW aangesloten Vereniging van Voetbaloefenmeesters in Nederland (WON), noemt in 'De Vakbeweging', het officieel orgaan van het NVV, Ajax 'een hele slechte werkgever'. Hij zegt dit naar aanleiding van het geruchtmakende conflict tussen de Amsterdamse ere-divisie- club en zijn technisch directeur Hans Kraay. Van der Leek vindt dat Kraay eerder contact met de WON had moeten opnemen, want hij acht het NW onmisbaar voor de voetbal oefenmeesters. Nederland telt er ongeveer 2000, waarvan er 1700 in de NVV-bond zijn georganiseerd, o.w. alle hoofdtrainers. Ronduit stuntelig is de manier waarop Ajax en Kraay hebben ge handeld, oordeelt Jaap van der Leek. De rechtskundige dienst van het NVV acht hij in dit soort zaken deskundiger dan niet gespecia liseerde advocaten. 'Ook voor Knobel hebben wij bij Ajax op die manier een zeer bevredigende regeling in de wacht weten te slepen', aldus Van der Leek. Wanneer het NOC, inderdaad be sluit Vriend als deelnemer aan te wijzen, komt diit voor de 25-jarige onderwijzer op een basisschool als een volslagen verrassing. Vriend 'Toen ik in samenwerking met mijn trainer Jan Ummels uit Hel mond een schema voor de komende maanden opzette, dat was aan het begin van dit seizoen, was alles erop gericht me zo goed mogelijk te laten zien en langzaam maar zeker naar deelname aan de marathon op de Olympische Spelen van Moskou in 1980 toe te werken. Geen van beide hebben wij gedacht dat alles zo voorspoedig zou verlopen en dat ik nu al op de nominatie voor Montreal zou staan.' IDEAAL Niemand in zijn omgevng zal ech ter ontkennen dat Cor Vriend er niet veel voor heeft gedaan. Hij heeft zich enorm veel dingen ont zegd. Zo rookt en drinkt hij niet. staat vroeg op en gaat ook vroeg naar bed. Voor zijn vrouw Nellie is het een al even grote opoffering als DEN HAAG (ANP) Bondscoach George Knobel heeft voor de wed strijd Polen-Nederland die woens dag 10 september in Chorzov wordt gespeeld, dezelfde selectie aangewe zen als die waaruit hij het Neder lands elftal voor de wedstrijd tegen Finland samenstelde. De groep van vijftien spelers wordt aangevuld met Johan Cruijff en Johan Neeskens (beiden CF Barce lona), die de afgelopen woensdag □iet beschikbaar waren. De selectie voor de wedstrijd tegen Polen ziet er als volgt uit: Van Beveren, Van Kraay, Deykers, Lubse, Rene van de Kerkhof en Willy van der Kuylen (allen PSV), Suurbier Krol. Schrijvers en Geels (allen Ajax), Jansen en Van Hane- gem (beiden Feyenoord), Overweg en Thijssen (beiden FC Twente), Neeskens en Cruijff (beiden CF Barcelona) en Peters (NEC). voor Cor zelf. Zij: 'Ik weet waar voor hij het doet en ik heb het er graag voor over. Het ls nu eenmaal zijn ideaal op de marathon Neder lands beste man te zijn. Het natio naal record dat met de tijd van 2 uur 16 minuten 53 seconden op naam van Hank Kalf staat is een obcessie voor hem. Enkele maanden geleden in de marathon in Brussel, was hij er met 2 uur, 18 minuten al dichtbij.' In Enschede was het niet mogelijk een aanval op die tijd te doen. Daar waren de weersomstandighe den te ongunstig voor. Vriend: 'Ik heb enorm veel moedite gehad in Enschede. Zo ongeveer op de helft van de reis kreeg ik steken in de omgeving van mijn lever. Ik heb toen zelfs even moeten Inhouden. Later ging het weer en daarom kwam ik uit op een tijd van 2 uur 23 sec.' Goed voor een achtste plaats in het internationale gezelschap van meer dan 300 atleten. Waarom de mara thon? Vriend: 'Dit is het enige lange-afstand-nummer dat interna tionaal aanspreekt. Hoe verder ik moet lopen, hoe beter ik mij begin te voelen.' VERDER Cor Vriend startte zijn atletiekloop- baan, na enkede Jaren voetbal en COR VRIEND komt als achtste, maar Nederland s kampioen, binnen in de marathon van Enschede. turnen, eerst op 20-jarige leeftijd. Hij meldde zich als lid bij PSV en liep vooral op de sintelbaan. Eerst de 800. daarna de 1500 toen de 3000, 5000 en de 10.000 meter. Steeds verder en de resultaten wer den, hoe groter de afstanden, steeds beter. Drie jaar geleden nam hij voor het eerst deel aan een Lotto De cijfers van lotto no. 35 zijn: Aantal deelnemers: 830.687. Bruto Inleg: 3 202.806,- Prijzenbedrag 1 635.784. Ie prijs: geen winnaars, het bedrag van de le prijs gaat voor l-5e deel naar de le prijs van de volgende week het overige 4- 5e deel wordt in gelijke delen verdeeld over de overige prijsklassen. 2e prijs: 2 winnaars, die elk bruto 1140.758,- ontvangen. 3e prijs: 134 win naars. die elk bruto 2.668 ontvangen. 4e prijs: 6.481 winnaars, die elk per kolom 66.. ontvangen. 5e prijs 7045 winnaars, die elk per kolom 53 ontvangen. Jackpot voor de lotto van a s. zondag (no. 36) 129.383. Sporttoto Aantal deelnemers 217.356. Bruto Inleg: 612.733. Prijzenbedrag: 291.048. le prijs: 6 winnaars, die elk bruto 19.403 ontvangen. 2e prijs 364 winnaars, die elk per kolom 199.- ontvangen. 3e prijs 4273 winnaars die elk per kolom 23 ontvan- VOETBAL Nadat haar man reeds geruime tijd geleden er over was getild. Is Danny Cruijff woensdaga vond van het paard gevallen. De vrouw van de Barcelona-aanvoerder liep een fractuur aan de bovenkaak op en verloor twee tanden. BASKETBAL De eredivisie basket balclub BS Leiden heeft een nieuwe coach. Het ls de 27-jarige Amerikaan Barry Hecker. die afkomstig is van de George Mason University in de omge ving van Washington. Hecker neemt de plaats in van Harry Pappas. Hij treedt pot 10 september in dienst van BS Leiden. VOETBAL De uitslagen van de woensdagavond voor de Belgische eer ste divisie gespeelde voetbalwedstrij den zijn: FC LuikAS Oostende 21. BerchemCerkel Brugge 22. Zo een jaar geleden moet het geweest zijn, dat ingenieur Ad van Emmenes in gezelschap van een aantal collega sportjourna listen aan de vooravond van de interland Zweden-Nederland ge zellig bijeen was. En het gebeur de dat hij, hoewel, zoals hij zelf zegt, 'in grote gezelschappen geen druk prater', toch op zijn praatstoel terecht kwam. Na een van zijn verhalen opperde een der aanwezigen dat hij die ver halen maar eens op papier moest zetten. Heel wat mensen hebben al eens zo'n advies ge kregen, maar de meesten zijn gelukkig zeeman gebleven. Van Emmenes heeft ze wel op geschreven. Eigenlijk moet daar jammer genoeg tussen. Gezellig in een kring gezeten wordt er hartelijk gelachen als oom Henk vertelt hoe tante Truus in de Beemster in de sloot raakte. Maar als niemand tante Truus kent moet het wel een ijzersterk verhaal zijn om de lachers op je hand te krijgen. En gezellig met collega's in een kring gezeten doen de verhalen van Van Em menes het ook prima, maar op geschreven in een boek van bij na 250 pagina's wordt het wat moeilijker. Dan moet er zoveel uitgelegd worden dat het geheel langdradig wordt en uiteindelijk zelfs vervelend. En Van Emmenes legt heel wat uit. Haalt verhalen op uit de beginjaren van de radio. Maar gebruikt daarvoor ook weer woorden dat het alleen nog een beetje interessant blijft voor mensen die de volledige ontwik keling van het 'goedenmiddag dames en heren, ter land, ter zee, in de lucht of waar ook op baan vier'-medium gemist heb ben. Hij vertelt uitgebreid over de jaren bij Moormans Periodieke Pers. Dat is aardig omdat het maar één letter verschilt met Boormans perikelen zoals die door W. Elsschot in Lijmen zijn vastge legd. Want tegenover het 'we reldtijdschrift' van Boorman staan Moormans periodieken zo als 'Water en Gas'. 'Electrotech- niek', 'Het Bouwbedrijf'. 'De Po lis', 'Het Kappersbedrijf', 'Alles Electrisch', Onroerende Goede ren', 'De Jazzwereld', De Genees kundige Gids', en 'De Militaire Spectator'. Van Emmenes gras duinde als een nieuwe Texiera de Mattos door dat bedrijf. Want ook 'De Sportkroniek', waarvoor Van Emmenes speciaal was aangetrokken behoorde tot het wijdlopende scala van Moor mans periodieken. In die bladen verschenen regelmatig cursiefjes, ondertekend met veelbetekende namen als H. Tweeo en E. Lek- tron. Van Emmenes kon door de voorliefde van de baas voor het lettertype ook schuin gaan schrijven. Scherts. zogezegd. Maar humor verliest al zijn kracht als het uitgelegd wordt. En scherts natuurlijk helemaal. Wat je wel af en toe krijgt is een beeld van de sportjournalis tiek in de jaren dertig. Maar weinig mensen buiten dat win kel j te zullen daardoor geboeid worden, zeker al de uitleg weer zo breedvoerig is. Zoals ook de mensen die Van Emm nes niet zo goed kennen op een gegeven moment wel moe ten denken met een zeer pedan te heer te doen te hebben, Want hij ls regelmatig zeer tevreden over zijn prestaties. Van colle ga's mag hij, want hij is een vriendelijk, beminnelijk en bo venal integer mens. Maar ja, moet je het allemaal opschrijven? Mensen die niet zo nauw bij de zaak betrokken zijn zullen het betwijfelen. En sport journalisten zullen de voorkeur geven aan die avondjes als Van Emmenes in een groot gezel schap los komt en op zijn praat stoel gaat zitten 'Gouden Voetbaljaren' - grijze voetbalharen - is het boek van een man die zich er terecht op beroemt altijd mild te zijn ge weest in zij oordeel. Daarom ook een mild oordeel over het boek dat in 1974 eindigt: niet zo best. Ad van Emmenes: Gouden Voet- baljaren. een halve eeuw sport journalistiek. Uitgeverij: De Boekerij. Baarn 243 bladzijden. Prijs: 24.90. RUUD VERDONCK stratenloop in Barendrecht, en ook daarin bleek hij een van de besten te zijn. Ook op het nummer steep- le-chase behaalde hij succes. Als zodanig werd hij enkele keren op genomen in de nationale ploeg. Daarna volgde het crossen. Ook hierin werden overwinningen en ereplaatsen behaald en langzaam rijpte het plan om aan de mara thon te gaan deelnemen. Na enig overleg met zijn trainer, zijn clubleiders en de fysiothera peut Jan Ruyssenaars, schreef hij in voor de marathon in Essen. Het werd een goed debuut en zijn be sluit stond vast. Hij zou op dit nummer doorgaan. Vriend: 'Een marathon moet je zeer voorzichtig voorbereiden. Je moet niet alleen lichamelijk maar psychisch in orde zijn. Tijdens een race heb je min stens tien keer de neiging om er uit te stappen. Op zekere momen ten doet alles pijn. Het is nu juist het punt om door te gaan. Wanneer je daar doorheen komt haal je het. einde ook wel.' Vriend traint ongeveer 200 km per week. Hij zegt: 'Gelukkig heb ik een beroep waarbij ik om vier uur ben uitgewerkt, 's Morgens loop ik ongeveer 10 kilometer, 's middags twintig of dertig. Dat hangt ook een beetje van het weer af Vrijwel altijd duurloop, ik heb een hekel aan interval-training.' BEGELEIDING Begeleiding heeft Vriend nauwelijks gehad. Vriend: 'We hebben het al lemaal zelf uit moeten zoeken.' Me dische begeleiding bij lange afstand atleten vindt hij ver beneden de maat. 'Als je ziet hoe sommigen in En schede de finish hebben gehaald, meer dood dan levend, dan begrijp je niet dat een bond hiervoor de verantwoording durft te nemen.' Wat hemzelf betreft, hij gaat elke drie maanden naar een partikuliere arts, ook staat hij onder controle van Jan Vos van de universiteit van Nijmegen, die via zijn fiets- ergometer en andere toestellen re gelmatig metingen verricht. De toekomstplannen van Cor Vriend: 'Voorlopig rustig aan doen, misschien enkele wedstrijden over 15 of 20 kilometer en dan in de winter enkele crossen. Wanneer ik inderdaad gekozen word in de ploeg voor de Olympiade dan zou ik er mijn volgend seizoen 'volledig op afstemmen Deelnemen aan de Olympische Spelen moet voor iede re sportman het einde zijn.' AMSTERDAM De Nederland se Tafeltennisbond gaat enkele prominente kaderleden kwijt ra ken. Bob Lijesen (31) heeft de Commissie Opleidingen al ver laten en Jan Duyndam (27) gaat dit doen, tenzij het dage lijks bestuur van de NTTB een bevredigende verklaring kan ge ven voor het aantrekken van dra. Wijffelman-Clemens als part-time kracht voor het op- leidingenwerk. Deze functie kon worden gecreëerd door een extra subsidie door het ministerie van CRM. De belangrijk ste gegadigde bleek Bob Lijesen steeds te zijn. Jan Duyndam: 'In de commissie Opleidingen hebben wij destijds een profiel geschetst van de nieuwe functionaris. Lijesen vol deed daar volkomen aan. Hij heeft de juiste achtergrond en wat wij erg belangrijk vonden: hij komt uit de tafeltennissport voort en hij heeft zich altijd enorm ingezet voor de NTTB. Bovendien hadden wij een bepaald beleid voor ogen, wat met Lijesen had kunnen worden uitgewerkt. Als het dagelijks be stuur dan anders beslist, dan moest je dat wel beschouwen als een mo tie van wantrouwen. En daaruit moet je dan je consequenties trek ken.' Bondsdirecteur Aad Scharroo: 'Het is een open sollicitatie geweest en het dagelijks bestuur en de voorzit ter Opleidingen Gerrit Kuyper achtten mevrouw Wijffelman het meest geschikt. De NTTB denkt met haar het cursuswerk op een hoger plan te brengen.' Jan Duyndam: 'Ik ben het met de keuze van mevrouw Wijffelman on eens, omdat zij te weinig verstand van de tafeltennissport heeft. Zij zal een lange periode nodig hebben om ingewerkt te raken. Om cursus sen inhoudelijk vorm te geven. moet Je veel verstand van tafelten nis hebben. Dat is onze mening. Het bestuur deelt die mening niet. daarom kan je maar één ding doen: opstappen.' Dat heeft de vroegere damescoach nog niet gedaan. 'De commissie Opleidingen heeft een brief ge stuurd naar het bondsbestuur met de vraag waarom zij een buiten staander hebben genomen eii de eigen mensen hebben gepasseerd. Van hun antwoord zal afhangen of ik inderdaad ook vertrek.' (Advertentie) die moeiuproevai, die is geweldig FOREST HILLS De Roemeen Ilie Nastase is door een straf- commissie veroordeeld tot een boete van 8000 dollar. De veroor deling kwam naar aanleiding van een klacht van de Canadese tennisbond over het gedrag van Nastase in de finale van het open Canadees kampioenschap in Toronto, waar de Roemeen in drie sets (7-6, 6-0, 6-1) verloor van de Spanjaard Manuel Orantes. Volgens de klacht had Nastase zijn kansen niet meer verdedigd toen hij een punt miste na een volgens hem foute waarneming van een lijnrechter. ZEIST Aad Mansveld, de aan voerder van FC Den Haag, die zon dag in de wedstrijd tegen Ajax na een grove charge teg enRuud Krol een gele kaart kreeg, is door de tuchtcommissie van de KNVB voor een wedstrijd geschorst. Bovendien kreeg Mansveld een boete opgelegd van 250. Hij mag verder verweer indienen tegen de overweging van de tuchtcommissie om een lopende voorwaardelijke straf van een wed strijd om te zetten in een onvoor waardelijke. Leo van Veen van FC Utrecht werd voor twee wedstrijden geschorst en kreeg een boete van ƒ200. Ook hij ®ag verweer indienen in verband ®et een lopende voorwaardelijke straf van een wedstrijd. PEC zal het twee duels zonder Ri nus Israel moeten stellen. De ex- jnternational kreeg bovendien een boete van ƒ200. De overige straffen zijn: PEC: J. Veenstra twee wedstrijden on voorwaardelijk en een boete van 100. Heerenveen: IJ. Boersma een wedstrijd onvoorwaardelijk en een boete van 100. Veendam: P. Oldenburger een wedstrijd onvoorwaardelijk en een boete van 100 FC Groningen: B. Jensen een wedstrijd onvoorwaardelijk en een boete van 150. voorwaardelijk en een boete van 100. Haarlem: Th. Hessllng een wedstrijd on voorwaardelijk en een boete van 100. Ajax: J. Seegers een wedstrijd onvoor waardelijk, een boete van 100 en ver weer tegen omzetting van een voorwaar delijke in een onvoorwaardelijke straf. FC Den Haag: H. Boon een wedstrijd onvoorwaardelijk en een boete van 100: F. Schoonderwoerd: een wedstrijd voor waardelijk (proeftijd van een Jaar) en een boete van 100; C Tempelaar: een wedstrijd onvoorwaardelijk. Go Ahead: M. Vuskovlc een wedstrijd onvoorwaardelijk en een boete van /150. FC Amsterdam: B. Sleeman een wed strijd onvoorwaardelijk en verweer tegen omzetting van een voorwaardelijke In een onvoorwaardelijke straf (Ingaande 12 september) Heracles: J. Kuipers een wedstrijd on voorwaardelijk. een wedstrijd voorwaar delijk (proeftijd een Jaar) en een boete van 75. NAC: J. Druyssen een wedstrijd onvoor waardelijk, een wedstrijd voorwaardelijk (proeftijd een Jaar) en een boete van 125. Helmond Sport: J. von Ranzow een wed strijd onvoorwaardelijk en een boete van 125: E. van der Wassenburg: een wed strijd onvoorwaardelijk en een boete van 100. PSV: G. de Leeuw een wedstrijd onvoor waardelijk. een wedstrijd voorwaardelijk (proeftijd een Jaar) en een boete van 1Ö0. SC Cambuur: K. Roosenburg een wed strijd onvoorwaardelijk en een boete van 100. MVV: Chr. Dekker een wedstrijd onvoor waardelijk en een boete van /200; J. Lacroix: een wedstrijd onvoorwaardelijk, een boete van 200 en verweer tegen omzetting van een voorwaardelijke In een onvoorwaardelijke straf Fortuna SC: M Esser. twee wedstrijden onvoorwaardelijk en een wedstrijd voor waardelijk (proeftijd een Jaar). Van de volgende spelers werd een voor waardelijke straf van een wedstrijd om gezet In een onvoorwaardelijke: C. van Veenendaal (FC Amsterdam P. Am weg (Heracles).-A. de Charlnler (FC Utrecht). J. van de Spek (Excelsior) en H. Rose- boom (Go Ahead). Vanavond volgt de mondelinge behande ling van de zaak P. van der LelJ (FC Den Bosch Voorts kregen zestien spelers een boe king. De boete van 8.000 dollar is het prijzengeld dat Nastase als nummer twee in Toronto kreeg uitgekeerd. De Canadezen zullen het geld ge bruiken voor de opleiding van jon ge tennisspelers. De strafcommissie bestond uit leden van de ATP, de Associatie van Tennis Profs, en le den van de ILTF, de Internationale Lwan Tennis Federatie. De raad veroordeelde de Tsjech Jan Kodes die overigens ook nog door zijn vaderlandse tennisbond zal worden aangesproken, tot 400 dollar boete, omdat hij In een van de voorron den van de baan was gestapt. Nastase maakt echter in ieder geval gebruik van het hoger beroep dat tegen de straf mogelijk is. Bill Ri- ordan die als zijn verdediger optrad zei: 'Hij zou gek zijn als hij het niet deed.' Nastase sprak zijn tevredenheid er over uit dat de raad de zaak in behandeling had genomen. 'Maar', zei hij, 'de boete is veel te hoog in vergelijking met een kleine misstap in het heetst van een zware wed strijd. Daarom zal er ook hoger beroep worden aangetekend.' Don Fantana, de organisator van het toernooi in Toronto zei dat hij 'niet tevreden' was met de beslis sing van de raad. De Canadezen hadden in het geval van Nastase behalve op een boete ook op een schorsing van de temperamentvolle Roemeen gehoopt. De boete die Nastase voorlopig heeft gekregen is de hoogste in de tennisgeschiedenis. Eerder kregen Nastase en de Brit Roger Taylor van de ATP elk een boete van 5.000 dollar opgelegd nadat ze de ATP- boycot van Wimbledon in 1973 hadden gebroken. Evonne Goolagong Cawley. de ver liezende finallste van de laatste twee jaar en de als tweede geplaat ste Britse Virginia Wade zijn door gedrongen tot de laatste vier van Forest Hills. Wade deed het met overtuiging 6—3, 6—0 tegen de Westduitse Katja Ebbinghaus. Evonne Goolagong schutterde ta melijk onzeker tegen de Japanse Kazuko Sawamatsu en een meer getalenteerde tegenstandster zou Evonne waarschijnlijk niet met een 76, 75 overwinning hebben laten ontsnappen. 'Ik dacht dat de baan veel sneller zou zijn', veront schuldigde de Australische zich, 'ik stond steeds in twijfel of ik naar voren zou gaan of achterin blijven. Op die momenten vloog de bal al langs me heen. Sawamatsu was heel erg constant.' Goolagong en Wade zullen elkaar in de nalve finales ontmoeten. De laatste maal dat ze tegenover el kaar stonden, was in de kwartfina les van Wimbledon. Evonne won toen met 5—7, 6—3. 97. Als men het vertoonde spel van nu als een betrouwbare graad meter beschouwt, heeft Wade een goede kans om revanche te nemen. De dertigjarige Britse speelster, winnares van de eerste open Ame rikaanse kampioenschappen in 1968, behandelde de baan, de wind en de tegenstandster met groot machtsvertoon. Later werd bekend dat Sawamatsu in de parlj tegen Goolagong last had gekregen van een oude blessure. Twee Jaar geleden werd de Japanse speelster met pijn onderin de rug opgenomen In het ziekenhuis, waar de klachten werden bestreden met acupuntuur en een bezigheidsthera pie. Deze week echter keer de pijn terug en werd heviger tijdens het inslaan. Sawamatsu kreeg een in jectie met een pijnstillend middel toegediend alvorens aan de partij te beginnen. De toernooi-arts. die de Japanse onmiddellijk na afloop onderzocht, verklaarde dat Sawa matsu door de rugpijn aanzienlijk in haar bewegingen was gehinderd, vooral als zij een backhand sloeg. Ze werd behandeld bij een eerste hulppost. De 28-jarige Kerry Melville Reid. die Chris Evert drie jaar geleden in de halve finales (64, 62) had verslagen met een mengeling van ballonballen en dropshots, probeer de deze taktiek opnieuw. Maar de Amerikaanse nummer een, toonde JAN KODES 400 dollar boete zich te volwassen en te goed van inzicht om zich te laten verrassen. Vanaf het moment dat ze bij 2-1 de leiding nam. was haar 82ste achtereenvolgende overwinning op verharde banen geen moment meer in gevaar, wat de Australische ook probeerde BETTIJ STÖVE De combinatie Betty Stöve Fran- coise Durr is door de in de W.T.A. (Verenigde tennissspeelstersgeko zen als het beste damesdubbel van het seizoen 1975. In het enkelspel ging die onderscheiding naar Wim- bledonkamploene Blllie Jean King. Tot meest belovende speelster van het jaar werd uitgeroepen de Ame rikaanse Sue Stap. Volgende week maandag kunnen de winnaressen de onderscheidingen in ontvangst gaan nemen tijdens een officieel diner in Dallas.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 11