Openingstoespraken bij universiteiten verraden ondertoon van berusting de lok Ook Suriname noemt 25 november datum onafhankelij khei d pijltjes DOKTERSASSISTENTE Het Parool opmaakredacteur Met minder geld harder werken CDA in discussie DOCENTEN voor: Begroting kon niet worden ingediend NOS vergadert over benoeming Jurgens BEVOEGDE DOCENT(E) Huize Stameren huishoudelijke hulp Huishoudster huishoudster Prettig werken bij een moderne krant MUZIKALE EXPRESSIE strips en waaiers S\ De krant isnooit weg. TROUW/KWARTET DINSDAG 2 SEPTEMBER 1975 BINNENLAND/KUNST 9 Van onze onderwijsredactie AMSTERDAM De eerste maandag in september is voor de meeste universiteiten en hogescholen prinsjesdag: rectores magnifici, voorzitters van colleges van bestuur en voorzitters van universiteiten openen dan met redevoeringen het academisch jaar. Zo ook gisteren. Met uitzondering van Utrecht Radlcaai en Rotterdam die later in de maand de cursus plechtig zullen openen, werden in alle universiteits steden zittingen gehouden waarop de universitaire bestuurders hun visie op de situatie uiteenzetten. CDA In discussie In uw nummer van donderdag 28 aug. stond een bijdrage over Evan gelie en politiek, met de vermel ding dat het geschreven was door mgr. drs. J. Bluyssen. Ter precise ring zij hier vermeld, dat genoemde bijdrage oorspronkelijk was ge schreven voor de wekelijkse rubriek van Mgr. J. Bluyssen: 'De bisschop geeft het woord' in het bisdomblad van 's-Hertogenbosch, en daarin in de week van 25-29 augustus is ge publiceerd. Ook zal het duidelijk zijn. dat de bisschop de uitleg van zijn woorden op de voorpagina van uw blad als een instemming met de ideëen op de voorpagina van uw blad als een instemming met d eideeën van mr. Aantjes voor rekening van Uw re- daktie laat. Den Bosch Het secrekariaat van het bisdom Vanzelfsprekend Sommigen van hen legden de na druk op de onzekere en onduidelij ke positie van de universiteit, an deren (zoals dr. K. van Nes van de Vrije Universiteit) zeiden dat er zicht is op een begin van een nieuwe consolidatiefase. 'De nieuwe bestuursorganen lijken wortel te schieten in onze ingewikkelde uni versitaire werkgemeenschap en van de democratisering kan hetzelfde gezegd worden. Er is op z'n minst sprake van een zekere gewenning aan de nieuwe situatie.' Midden in deze fase van nieuwe structuren, lijkt een zekere matheid zich van de universiteiten meester gemaakt te hebben. Er moet met steeds minder financiële middelen hard gewerkt worden, de vooruit zichten op massale werkloosheid onder academici zijn weinig inspi rerend, de problemen van democra tisering en efficiënter bestuur en beheer vragen kennelijk zoveel van de werklust en het inzicht van stu denten en stafleden van de univer siteiten dat de serie redevoeringen en overdenkingen dit jaar een be- rustender toon verraden dan in voorgaande jaren. Kritiek Algemeen ls de kritiek op de cen tralistische neigingen van de over heid. 'Het vertrouwen in de be stuurskwaliteiten van de toporga nen van de instellingen is in de partementale kring zacht gezegd niet overdreven groot', zei prof. H. H. Maas uit Leiden. 'De steeds toenemende neiging tot centralisa tie brengt ministers en ministeries ertoe zich met de kleinste bijzon derheden bezig te houden.' Spreiding van macht en democrati sering van het bestuur op alle ni veaus slaat door dit centralisme in zijn tegendeel om. aldus prof. Maas. De overheid zou alleen strategische beslissingen moeten nemen en veel meer aan de bestuursorganen van de universiteiten moeten overlaten. Wijs voorschrift Het feit dat de overheid het weten schappelijk onderwijs financiert, mag niet betekenen dat ze ook de inhoud van dat onderwijs bepaalt. 'Wie de fluitist betaalt, mag ook niet het wijsje voorschrijven', vond prof. dr. I. A. Diepenhorst van de "TU. De financiële positie waarin de inlversiteiten verkeren, kwam in alle redes na«r voren. Het ls duide lijk dat de vette jaren voorbij zijn en nooit meer terug zullen keren. De universiteiten zullen de kosten ontwikkelingen verscherpt onder de loupe moeten nemen. Over het algemeen werd de meerjarennota positief beoordeeld omdat er voor de universiteiten nu gelegenheid ls om enig Inzicht te krijgen in wat er de komende jaren aan financiële en personele middelen te verwach ten is, al vroegen sommigen zich af wat zo'n zekerheid In de praktijk te Identiteit betekenen heeft. omdat hij immers altijd het omge keerde beweerd heeft bij het verde digen van zijn herstructureriings- voorstellen'. aid us de heer Drlesse. Suggesties Uiteraard brachten alle sprekers de herstructurering, de wet-Posthumus en (soms) de Contourennota ter sprake. De herstructurering zoals die nu enige jaren functioneert aan de universiteiten kan en moet niet teruggedraaid worden, al werden vele verbeteringen en wijzigingen op deze experimentele wet gesugge reerd. Dat de wet-herstructurering door de Kamer ls aangenomen on danks het negatieve advies hierover van de academische raad leidde bij veel rectores en bestuurders tot be spiegelingen over het slechte func tioneren van de raad en over de slechte pers die de universiteiten bij de buitenwereld hebben. De universiteit zal zich meer op de maatschappij moeten oriënteren, zei de Delftse ir. H. Verheul. We moeten de maatschappij duidelijk maken wat we doen met het geld van de gemeenschap en we moeten aantonen en utleiggen dat de tech niek moet en kan bijdragen aan de oplossing van milieu, energie- en grondstof f envraa gstukken. De blindheid in de universitaire wereld voor een aantal maatschap pelijke en dus politieke realiteiten (mr. Cath uit Lelden) die de dis cussies over de herstructurering vaak kenmerkten, zou bij de reac ties op de Contourennota achterwe ge moeten blijven. De ideeën over het tertiair onderwijs die in deze enkele maanden geleden versche nen nota gelanceerd worden, riepen bij velen bedenkingen op. De uni versiteiten moeten zich schrap zet ten tegen pogingen om hun positie ten gunste van het hoger beroeps onderwijs en een eventuele nieuwe derde vorm van hoger onderwijs te verzwakken. En wat zal de invloed van middenschool en bovenschool op de toekomstige studenten, zowel wat aantallen als wat kennis be treft, hebben', vroeg ir. Van Lies hout uit Nijmegen zich af. En J. Driesse van de TH In Delft waar schuwde voor het terugdringen van het wetenschappelijk onderzoek aan de universiteiten. In de Con tourennota komt dat onderzoek nauwelijks ter sprake, maar uit niet openbaargemaak te departementale stukken blijkt dat in de toekomst onderwijs en onderzoek geen sche ring en inslag meer zullen zijn in het hoger onderwijs. 'Als wijlen prof. Posthumus dit kon horen, zou hij zich in zijn graf omdraaien. De regering-Arron is dus vast be sloten om door te gaan. Dat bleek ook uit de kreet, waarmee Arron persoonlijk gisteren antwoordde op de toejuichingen, die hij zich van een groep enthousiaste vrouwelijke volgelingen moest laten welgeval len. 'Ik ga niet weg hoor', beloofde de premier, nadat net tevoren het parlement hem de gelegenheid had onthouden om de begroting voor het komende jaar in te dienen. Quorum De dag van gisteren verliep name lijk In het parlement precies zoals de oppositie zich dat had voorge steld. Mevrouw Liesdeg en zes ove rige leden van de oppositie waren aanwezig bij de 'troonrede' van Perrler, zodat voor deze buitenge wone vergadering wel voldoende le den aanwezig waren. Toen echter Arron met sinds de dagen .van Pen- gel traditionele begrotingskoffertje wilde binnenkomen, trokken de ze ven opposition elen zich terug, er ,was toen weer als vanouds geen quorum en er kon niet wor den vergaderd. Er was voor deze officiële opening van het parlement veel belangstel ling op straat. De gouverneur in specteerde (voor de laatste maal) een ere-wacht van de Nederlandse troepenmacht in Suriname, terwijl van het fort Zeelandia aan de Suri- name-rivier saluutschoten werden I afgevuurd. I Ondertussen riep een aantal natio- i nalistische jongeren 'Dit is de laat ste keer' en 'Dit is de laatste dag van het koloniaal bewind en de Een probleem dat de bijzondere universiteiten aangaat, het behoud van de eigen confessionele identi teit werd met name door ir. Van Lieshout in Nijmegen genoemd. Het loslaten van het katholieke karak ter van deze universiteit noemde hij een ontwikkeling die naar alle waarschijnlijkheid niét omkeerbaar is en verder reikende consequenties heeft dan voor de universiteit al leen. Dat er over de identiteit en het benoemingsbeleid tot in de hoogste organen van de KU gepraat wordt, noemde hij verheugend. En prof. Diepenhorst zei dat de WUB welis waar naar opzet de vrijheid van (wetenschappelijk) onderwijs handhaaft, maar. dat het stellen vain voorwaarden om erkend en be kostigd te worden uit de overheids kas die vrijheid van onderwijs soms buitengewoon bemoeilijkt. Het stuk van c.v. Lafeber (Trouw 28-8) was een schot In de roos. Inderdaad, wie heeft nu ooit iets gemerkt van de uitwerking van de zo geroemde evangelische politiek in de praktijk van de christelijke partijen? Om een paar voorbeelden te noe men: Wat hebben di epartijen ge daan aan de nu reeds dertig jaar durende woningnood, een nood, die natuurüjk alleen heerst onder de minvermogenden. Mensen dus, die helpers nodig hebben. Wat hebben die partijen gedaan aan de meer dan schandalige grondspeculaties? Hebben deze par tijen zich, op internationaal gebied tot het uiterste ingespannen om mee te werken aan ontspanning en betere verhoudingen tussen de vol ken? Er is maar één oplossing voor de christelijke partijen. Evangelische politiek? Prima. Maar voer dan ook een politiek, waaruit duidelijk blijkt, dat men gedreven wordt door het evangelie. Dan zal men veel dingen radicaal anders moeten doen. Maar dat spreekt vanzelf. Jezus gooide de ta fels van de geldwisselaars in de tempel om Baarn A. Rooker Met bewondering en dankbaarheid heb ik geluisterd naar de toespraak van Aantjjes. Het getuigenis dat hij aflegde voor het front van Neder land was indrukwekkend. Moeten we uit zijn duidelijk, principieel en eerlijk verhaal nu werkelijk nog weer opmaken dat er toch een poli tieke adder onder het gras zit? Dat hij heel andere dingen heeft ge zegd, dan hij diep in zijn hart heeft bedoeld? Dat zijn bewogen woorden politiek gedraai en gekon kel moesten verbloemen? Ik weiger de diverse insinuaties in diverse bladen gespuid, te geloven. Glashelder wezen Aantjes en Borg man op het vage en tweeslachtige van het huidige uitgangspunt van het CDA. Waarom zijn zovelen hem niet bijgevallen? Is dan, zelfs voor leidinggevende en toonaangevende AR-figuren. het standpunt van Aantjes c.s. niet meer dan vanzelf sprekend? Als ik deze gang van zaken had voorzien, zou ik vermoedelijk niet hebben gestemd voor de statuten van het C.DA. zoals ik nu wel heb gedaan. i VroomshooD uoiiog 'H 'H Minst kwade Het CDA zal alleen dan tot een volwassen partij uitgroeien als men duidelijkheid verschaft over de te hanteren spelregels. Als lid van de ARP heb ik ook geloofd in die mooie droom van het CDA maar dat is nu voorbij. Het is voor mij onverteerbaar dat een niet-christen evangelische politiek kan bedrijven, qua aktiviteiten misschien maar in ieder geval is hij niet aan te spre ken op het evangelie. Een socialist kan toch ook geen voorzitter zijn van een liberale partij?? Doorzie toch de VVD en De Telegraaf. Zij willen een CDA zonder Aantjes om weer een liberaal-confessioneel ka binet te organiseren.. De opmerking van Andriesen dat de christen-de mocraten toch al zoveel Invloed kwijt zijn, slaat nergens op. En Biesheuvel moet niet via de rug van Aantjes trachten het CDA en het evangelie uit te leveren aan de VVD om nog eens terug te kunnen in de politiek zonder het Aantjes ons appelleert aan de opdracht van het Evangelie. De samenwerking met de PvdA is de minst kwalijke oplossing. Alphen a.d. Rijn D. L. Hulstijn Twee mensen In Nederland hebben wij te maken met twee soorten mensen, mensbe schouwingen zo U wilt. Te weten: a: mensen die buiten zich geen macht erkennen. Een macht die voor hen wetten en normen stelt. Zij stelt. Zij stellen hun eigen wet ten en normen. Zijn hun eigen God. b: mensen die buiten zich een macht erkennen die voor hen wet ten en normen stelt. Zij die God erkennen en de Bijbel als het boek waar Zijn normen en wetten in staan. Voor categorie a mondt elke relatie tot de medemens (dus ook de poli tieke) op zijn best uit in goed zijn voor de ander. De mens bepaalt zelf hoever hij hierbij gaan zal. Blijft zelf nr. 1. Voorcategorie b moet elke relatie tot de medemens (dus ook de poli tieke) uitmonden in recht doen aan de ander. God maakt uit hoe ver wij zullen gaan. De ander moet nr. 1 worden. Goddelijke gerechtig heid. Het ls onmogelijk dat mensen uit categorie a zich onderwerpen aan de door God gestelde rechtsregels tussen mensen. Zij erkennen die eenvoudig niet. Derhalve ls het on mogelijk dat zij lid zijn van een confessionele partij, laat staan daarin functies kunnen vervullen. Voorthuizen F. Boswijk Klasseverschil De vakbonden kunnen bedrijven kapot staken (Peiger). Toeleve ringsbedrijven leden dardoor enor me schade. Het kabinet stuurde geen mariniers noch een politie macht om in te grijpen. De zelf standige, lang en hard werkende ondernemers Schippers hebben ook verzet gepleegd en nu dreigde de regering wel met een politiemacht en mariniers en meet daardoor met twee maten. Utrecht J. C. ten Cate Gevoelsmotieven Een merkwaardige ontwikkeling viel er te bespeuren op het CDA- congres. Het amendement-Beernink ging er van uit dat het CDA een christelijke partij ls in plaats van wil zijn. Zo positief zouden onze gereformeerde voorvaders het even eens hebben geformuleerd. Dit ging het CDA-bestuur te ver. Ook Aantjes noemde dit te preten tieus. Als het ware nog bescheide ner was Andrlessen, die een week voor het congres het CDA geen christelijke partij durfde noemen. Tijdens het congres kwam hij hier op terug en sloot zich aan bij de formulering van het CDA-bestuur. Duidelijk is in dit alles de relative ring van de geloofszekerheid te ontdekken. Hieruit ook valt het verschil tussen de partners van het CDA te verklaren. De christelijke politieke partij van nu heeft ook verantwoordelijkheid voor degenen, die nog niet tot de besliste keuze konden komen. Het niet-christen zijn mag niet altijd negatief bena derd worden. De moeilijkheid was steeds hoe toch de evangelische grondslag te waarborgen was bij een open partij. De resolutie vai. het CDA-bestuur ls hierin voortreffelijk geslaagd. Als lid van de ARP kan ik hier ten volle achter staan. Die openheid moet er komen vanwege een diepe evangelische bewogenheid met de velen, die de aansluiting met de kerk verloren hebben, maar toch aanspreekbaar blijven voor het evangelie in woord en daad. Een bijbels motief om het gesloten karakter te handhaven is door Aan- tles in zijn indrukwekkende voor dracht niet aangevoerd, wel ge voelsmotieven. Het Evangelie is wel uniek, maar niet de mensen die het uitdragen. Voor het open karakter is meer grond te vinden in de Schrift, als wc bijv. letten op die prachtige profetie van Zacharia (8:23): 'Wij willen met U gaan, want wij heb ben gehoord, dat God met U is.' Pijnacker W. Beukelman ROTTERDAM Christelijke scholengemeenschap „Johannes Calvijn" Mare 67, Postbus 91014, botterdam-3024, tel. 190077 Gevraagd zo spoedig mogelijk nederlands 9 uur brugklas frons 6 uur 3e gr. geschiedenis 14 uur 2e gr. biologie 12 uur Ie gr. 6 uur 2e gr.. 6 uur 3e gr. Alleen sollicitanten met een Protes tants christelijke levensovertuiging kunnen voor een benoeming in aan- merking komen. Sollicitaties bij de rector. Dr. W. K. Walstra, die desgewenst inlichtingen verstrekt. Van een correspondent PARAMARIBO Gouverneur Ferrier van Suriname heeft gis teren in zijn 'troonrede' bij de opening van het Surinaamse parlement de datum van 25 november voor- de onafhankelijkheid van het land genoemd. Dat is de eerste keer dat deze datum in een officieel stuk wordt vastgelegd en dat juist op het ogenblik dat er een discussie gaande is of die datum nog wel haalbaar is. Tot nu toe was de datum van 25 november alleen in allerlei niet- officiële.stukken en verklaringen gebruikt. koloniale staten'. Tot een confron tatie .met tegenstanders is het anders dan werd verwacht niet gekomen. Intussen heeft VHP-leider Lachmon zich gisteren zeer beslist gedistan tieerd van de demonstratie, die dit weekeinde in Den Haag is gehou den door Hindostaanse jongeren en waarbij werd aangedrongen op de ling van Suriname in een creools en een hlndostaans deel. Hij herin nerde er aan dat hij deze jongeren, toen zij hem in Paramaribo wilden spreken, uit zijn kamer in het par lementsgebouw gejaagd heeft. 'Een absurde eis, waar geen verantwoor delijke politiek leider zich achter kan stellen', aldus Lachmon giste ren in Paramaribo. Van een verslaggever HILVERSUM Het NOS-bestuur zal vrijdag een extra openbare ver gadering wijden aan de kwestie Jurgens. Op 8 augustus besloot het bestuur geen contact te zuilen heb ben met de nieuw benoemde voor zitter van de NOS. alvorens de be noemingszaak in de Tweede Kamer was behandeld en minister Van Doorn had geantwoord op vragen in een protestbrief van het bestuur. De antwoordbrief is nu ontvangen en de Kamer heeft de kwestie be handeld. Het NOS-bestuur moet nu overleggen, hoe het thans tegeno ver mr. Jurgens zal handelen. H. W. DAMES Kruisstraat 1». Tel. 023-320431 Hsarlsm (bij de Ridderstraat) Woonruimte gevraagd Theologie student a.d. V.U. zoekt KAMER in A dam ot omg. Davld Knibbe. Kempenlaan 11, Heems kerk, tel. 02510-30102. T006 onderhoud en reparatie zelfstandige biedt zich aan voor behang- en witwerk. Behan gen 5 per rol. Witwerk 2 per m2. schilderwerk uiterst voorde lig. Vrijblijvende prijsopgave. Tel. 070-967054. T009 ROTTERDAM PEDAGOGISCHE AKADEMIE KONINGIN WILHELMINA Binnenrotte 85, Rotterdam-3001. Met spoed gevraagd voor de C-cursus handenarbeid opleiding handenarbeid l.o. (handenarbeid M.O.-B of V.S.H.) voor 1 tot 4 uur op de maandag- of donderdagavond. Inlichtingen bij de direkteur, de heer A. G. M. Carlier, tel. akademie 010-122285; tel. huis 010- 505860. Sollicitaties te zenden aan het adres van de akademie. Zaken en hypotheken EURO-ADVIES voor schuldenregelingen, lenin gen en al uw verzekeringen. Tel. 020-167040 T011 mm personeel gevraagd THUISWERK AANGEBODEN! (Wij verkopen u géén thuiswerkgids o.t.d.). verdiensten f 50 tot 150 p.w. U moet beslisl telefonisch be reikbaar zijn. Schrijf naar Tele Cosmic, Wal 10a. Eindhoven. (Anfwoordzegel insl s.v.p T002 huishoudelijk personeel gevraagd Amersfoortseweg 1 in Maarn. Tel. 03432-1626 vraagt z.s.m. een niet jonger dan 18 jaar. 5-daagse werkweek liefst extern. In Huize Sta meren worden 35 zwak- en minderbegaafde meisjes verzorgd en het ressorteert onder de Stichting Philadelphia te Hulzen. Kandidaten moeten van prot. chr. beg. en kerkelijk meelevend zijn. De leiding van het huis is graag bereid nadere inlichtingen te geven. T004 Oame elleen. woonachtig op goede stand in Rotterdam zoekt als opvolgster van haar vorige, die dit werk meer dan 50 jaardeed Ge dacht wordt aan een dame van 50/55 jaar, die bereid is intern in te trek ken Voor het zwaardere werk is hulp aanwezig. Sollicitaties tel 010- 364908 (vóór 12 uur s-middags) T004 meubilair en huisraad BANKSTELLEN uit eigen labriek Grote sortering kwaliteitsstoflen. 5 jaar garantie op binnenwerk Norm prijs 1400 voor f 795 DEM Meu belfabriek. Toonzalen: Culemborg. fabriek Houtweg 8. Amsterdam-N Zonneplein (Tuindorp-Oostzaan), Den Haag. Weimarstr. 263. Nieuw Loosdrecht, Oude Molenmeent 4 (achter de Knorlabriek Hilversum). Sliedrecht. Rivierdijk 432. Voorhout Loosterweg 5 Geopend di. t e m. za tot 18 u..op koopavond tot 21 u. Voor alle inlichtingen: Culemborg 03450-2602. T012 kunst en antiek Te koop twee antieke Hollandse Krakeling stoelen, vier antieke Thonet stoelen, tel.: 03480-3121 TV. radio, muziek instrumenten enz. YAMAHA ORGELS Bij Technical vindt u de complete collectie Yamahaorgels 2425 tot 41.470. Op alle Yama ha-orgels 5 jr voll. garantie. Inruil en financiering mogelijk. TECHNICAL Veenendaal. Prins Bernhardlaan 2 I. tel 08385-11322 en 11083. Eindhoven. Hoogstraat 49. tel. 040-446656 T014 kleding en kapsel Duizenden korte en lange BONT MANTELS in september nog mei 20% zomerkorting en eerste keus kollektie 1975. Desgew. zeer soe pele kredietservice m waarborg- garantie. De grootste en goed koopste bontzaak van Nederland: DE BONTKONING. Hoogstraat 97. Rotterdam-C., tel. 010-117.117. Parkeren v zaak. Bij koop reisgeld terug (ook benzine) Vrijdagavond tot 9 uur gepend. Nu kopen a s winter betalen II T015 Autorijlessen Voor rijles in Datsun-Cherry bel 020-155518 Geen wachtlijst. T017 Vakantie en recreatie Overijssel-Silculo te huur mooi stenen ZOMERHUISJE Voor plm. 4 pers. vrij vanaf 6 sept. Voorzien van elektra W en K. str. water. W.C. douche, gasverw. Koelkast en t.v. In de omg. van Sil- culo is natuurreservaat bos en bloeiende heide Inl. bij A. J. Jansen Gemeenteweg 14 tel. 05234-461. SilCUlo. TOOO Voor najaars-, herlst- en kerstvak. touristen motel ..OTTERLO", Hoge Veluwe 2 tot 7 pers. ge- meub. vak.won. met c.v. Inl. tel. 05233-752. T023 Achterhoek: riant gemeubileerd boerderijtje. Unieke, rustige vrije ligging in bosrijke omg. Bevat woon- en bijkeuken. 4 slaapka mers (10 slaapplaatsen): voorzien van oliestook. gas. douche warm en koud water. Koelkast, T V., etc. vrij vanaf 6/9-75 vanaf 125 p.w. Tel. 05454-1569 T023 Te koop spoorbielzen en partijtje goed leggende kippen A j 8. p st. en hobbykastje, iets moois uit- neembaar 18 m. grond oppervl. Tel 070-683138 T031 Y'ordl dan lid van onze Bijbelclub „De Open Poort". Postbus 105. Hoogeveen. Tel 05285-477. T031 Specialist in Amsterdam-Zuid zoekt met goede typevaardigheid. Tel. 792999 tussen 19.00 en 21.00 uur. iDe Surseance van betaling griffier der arrondisse- Op de advertentie-afdeling van JeV„1L.LNBt is in een groepje van jonge mensen plaats voor een meisje of jongeman van plm. 21-23 jaar, die in teamverband maar ook zelfstandig per telefoon advertenties moet gaan verkopen. Prettig werk dat behoorlijk wordt betaald Mavo niveau is zeker gewenst en een behoorlijke uitspraak plus een vriendelijke telefoonstem helpen mee om het verkoopgesprek goed te doen overkomen. Bel eens naar Peter op der Heijde. tel 020-917711 toestel 630. Of schrijf eens naar de afdeling personeelszaken, Wibautstraat 148- 150, t.a.v. Elly Verwilligen. zoekt op korte termijn een ervaren Indeling in klasse III van de CAO voor dagbladjournalisten. Schriftelijke sollicitaties te richten aan de personeelafdeling van Het Parool S.V.. t.a.v. de heer M. de Fluiter. Telefonische informatie 020-914400 toestel 321, de heer A. J. Verhoef. school voor middelbaar sociaal-pedagogisch onderwijs te Leiden met driejarige dagopleiding kultureel werk- zoekt voor het vak een docent(e) voor 8 lesuren per week. Muzikale expressie vormt met de vakken: audiovisuele vor» ming. beeldende vorming, dramatisohe expressie en sport en spel de musische vakgroep, die een derde van het totale vakkenpakket beslaat en daarmee een belangrijk deel van onze opleiding vormt. Van de nieuwe docent(e) wordt verwacht, dat hij/zij naast het lesgeven deelneemt aan het vakgroepoverleg om samen met de collega's door te denken over de musische vorming op onze school. Vereiste bevoegdheid: minimaal 2e graad. Salaris: afhankelijk van leeftijd en bevoegdheid, overeenkomstig Rijksregeling. Indiensttreding zo spoedig mogelijk Schriftelijke sollicitaties te richten aan de direkteur: J. C. B. Annegern. post bus 656, Leiden. In de selektle-procedure participeren naast bestuur ook docenten en leer lingen. Voor inlichtingen kunt u bellen: 071-132458. mentsrechtbank te Zwolle brengt ter kennis van belang hebbenden, dat: de besloten vennootschap OE- GEMA TRANSPORT DE- DEMSVAART B.V.. gevestigd- te Dedemsvaart. gemeente Ave- reest. Moerheimstraat 126, bij genoemde rechtbank heeft in gediend een verzoekschrift tot het bekomen van surséance van betaling en dat bij beschik king van genoemde rechtbank d.d. 27 augustus 1975 aan ver zoekster voorlopig surséance van betaling is verleend, met benoeming van mr. G. Ben- them, advocaat en procureur te Zwolle, Wilhelminasingel 8, tot bewindvoerder en met bevel dat de bekende schuldeisers be nevens de schuldenares door de griffier dezer rechtbank bij brieven zullen worden opgeroe pen om op woensdag, 10 decem ber 1975 te 14.00 uur te verschij nen ter raadkamer dezer recht bank, teneinde op het verzoek te worden gehoord, met vermel ding dat geen ontwerp van ak koord bij het verzoekschrift is gevoegd. Zwolle, 28augustus 1978. De krant brengt uitgebreid op de hoogte van het wereldgebeuren. En helpt u voor 't ■elfde geld aan een nieuwe anto, een prima restaurant of een tweedehands flets. Ziet u nou wal dat u 'm niet missen kunt?

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 9