Ajax haalt eindelijk weer voldoende Herstel van Bayern Degradatiesfeer op Woudenstein r XJ Eindhoven gelijk AZ'67 veel sterker Roda teleurstellend ■■kj" Veendam verrassend langs FC Groningen Na wekenlange misère goede opvoering tegen FC Den Haag f.^iliPïJ Sigmans streeft Wolsink voorbij Twee doelpunten van Beckenbauer Sparta makkelijk langs Excelsior Speler uit Amerika naar PEC Zwolle TROUW/KWARTET MAANDAG 1 SEPTEMBER 1975 Amateurvoetbal Van onze verslaggever DEN HAAG Vanaf vandaag tot en met vrijdag zal Ajax zich op het nabij Arnhem gelegen sport centrum Papendal terugtrekken. Het tamelijk unieke gebeuren dat langdurige trainingskamp zo kort na de competitiestart is een ideetje van de vandaag bij Ajax officieel opnieuw beginnende Rinus Michels, die dergelijke uitjes nog gewend is uit zijn Spaanse periode. Het zal duidelijk zijn, dat Michels die in werkelijkheid zijn werkzaamheden al lang en breed is begonnen op Papen dal op hoogst eigen wijze een frisse wind zal laten waaien. Zondag Wat dat betreft is de invloed van de bij voetballers respect afdwin gende Michels trouwens nu al zichtbaar op het veld. Het Ajax, dat gisteren in de uitbeurt bij FC Den Haag optrad, was zeker nog geen vloeiend geheel, maar toch ook niet meer de hopeloos falende formatie van de laatst weken. Ajax speelde in ieder geval bezield en zag kans een 1-0 achterstand bij rust in de tweede helft om te zetten in een 3- 1 overwinning. SUURBIER Meest opmerkelijke figuur bij de Amsterdammers was Suurbier. De international, die in deze competi tie nog niet veel heeft laten zien en wellicht tot zijn eigen verbazing in de oranjeselectie voor de inter land tegen Finland werd gekozen (en niet PSV's jeugdige verdediger Cees Krijgh) liep zich negentig minuten lang het vuur uit zijn sloffen en was na rust vooral van aanvallende waarde. Jan van Daal, die gisteren voorlo pig voor het laatst de A-ploeg coachte, gaf later toe dat het optre den van Suurbier te maken had met de aanwezigheid van Michels: 'Michels en ik hebben voortdurend contact gehad. Er moest na rust meer beweging van achteruit ko men. En dat is gebeurd. We hebben veel kansen gekregen, maar aan de andere kant ontstonden er ook moeilijke situaties achterin.' Michels, die gisteren geen commen taar wenstd te geven dat doet hij vandaag mét Ajax op een speci- taar wenste te geven dat doet tevens opening van zaken zal wor den gegeven over de 'ware gebeur tenissen' bij de dub tijdens de laatste rumoerige periode werd betreffende het trainingskamp nog DOETINCHÊM De Graafschap mocht er achteraf alle vrede mee hebben dat het een punt overhield aan het duel met Eindhoven. De Doetinchemmers hadden voor rust verzuimd een sterk overwicht in voldoende doelpunten om te zetten en dit manco zou hen na rust bijna noodlottig worden. Eindhoven kwam voor rust spora disch tot aanvallende daden. Met hun behoudend principe bereikten de Brabanders echter dat de thuis club niet in zijn eigen spelritme kwam. De equipe van trainer Rinus Gosens ving de tegenslag van de grafelijke openingstreffer, tien mi nuten voor rust gescoord door Schoenakers, goed op en begaf zich in de tweede helft veelvuldiger in de slag. Kort nadat hij een droomkans op de gelijkmaker had gemist, werd Bleijenberg genoteerd wegens aan merkingen op de leiding. Dank zij doelman Van Zoghei behield De Graafschap geruime tijd een rede lijk uitzicht op een moeizame zege maar Eindhoven zou kort voor het einde toch loon naar werken krij gen. Na een vloeiende combinatie tussen Senders en Bleijenberg. bracht Kreekels de alleszins ver diende gelijkmaker op zijn naam. Het wakker geschudde De Graaf schap kon toen niet meer de kracht opbrengen de schade te herstellen, hetgeen overigens ook niet terecht zou zijn geweest want Eindhoven kreeg wat het toekwam. DE GRAAFSCHAPEINDHOVEN 11 (10) 35: Schoenaker 1OP 83' Kreekels 11. Scheidsrechter: Boo6ten. Toeschouwers: 10.000. De Graafschap: Van Zoghei: Mintjes. Zaaljer. Marljt. Koenders; Schoenaker. Hiddlnk, Van Veenendaal; Overgoor (Veen). Storm (Nanlohy). De Jonge. Eindhoven: Beerendonk; Schalk. Kool mans. Bloemers. Blljderveen; (Bruinen). Van der Pas. Warnaar. Kreekels; Senders. De Goede (Jacobs). Blijenberg. Van onze correspondent ALKMAAR De angst zat er goed in bij MVV. Er is AZ'67 nogal wat roem vooruitgesneld en de Maas trichtenaren hadden dan ook hun 'toppers-taktiek' te voorschijn ge haald voor het treffen in Akmaar: lang en met veel man voor het eigen doel blijven en de enkele keren dat de middenlijn wordt overschreden, het' een 'counter' noemen. Het loon was uiteindelijk een 20 nederlaag, omdat Kees Kist en Hugo Hovenkamp de strijd na rust toch nog konden beslissen. De vraag blijft of tegen dit AZ dit soort, de toeschouwers verjagend voetbal al nodig is. De Alkmaarders moesten het gisteren doen zonder de twee geblesseerde talentvolle aanvallers Bobby Vosmaer en Bert van Marwijk. Daarmee is de ploeg van trainer Joop Brand zoveel kracht kwijt, dat een tegenstander meer zou moeten durven dan MVV gisteren kon opbrengen. Voor wat de Maastrichtse inbreng betreft kan de eerste helft beperkt blijven tot de mededeling dat Kerstges tegen de lat schoot bij een spaarzame tegenstoot. AZ'67 was toen al bij voortduring toonaan gevend geweest, omdat het van de Limburgers mocht komen. Maar werkelijk goede kansen ontstonden er nauwelijks. Of het zou even voor rust moeten zijn geweest toen Kees Kist op doel vuurde en Matthijssen de excellerende doelman op. Eigenlijk verdiende MVV het ook om na rust, toen AZ zo mogelijk nog harder aandrong, het eerste doelpunt van de Alkmaarders zelf in te leiden. Jos Lacroix dacht het zich te kunnen veroorloven in het strafschopgebied te goochelen met de bal. Zwoeger Kees Kist ontnam hem het leer en schoot hard raak: 1—0. Zeven minuten later, in de 28ste minuut werd de strijd beslist. Kist had zich op rechts handig vrijge- speeld en bereikte vervolgens de vrijstaande Hugo Bovenkamp die van dichtbij intikte: 20. In de slotfase werd de Maastrichtse af weer erg hard maar het kwam niet meer tot nieuwe treffers. AZ'67MW 2—0 (0—0) 66: Kist 1— 0. 73. Hovekamp 20. Scheidsrechter: ram Toeschouwers: 9000. Gele kaarten: Lacroix. Dekker. AZ'67: Vooys: Van Rijnsoever. Mol. Suur- endonk. Vonk; Wlldbret. Ny gaard. Ho venkamp; Wokke (Spelbos). Kist. Hoog- esteger (De Vries). MVV: Mathijssen. Braam. Dijkstra. La croix. Kerstges: Dekker. Quaden. Streuer; Boni re re (Van Weijden). Smeets. Lalne. Kees Kist passeert de MVV'er Braam tijdens e envan de vele AZ- aanvallen. KERKRADE De eerste competi tiewedstrijd die Roda JC bij kunst licht heeft gespeeld Is voor de Kerk- raade ploeg met zijn 15.000 aan hangers teleurstellend geëindigd. Het begon allemaal erg hoopvol, want in de eerste helft wist de ploeg een veilig lijkende 2-0 (eigen doelpunt van Bisschot en Nannln- ga) voorsprong op te bouwen. In de tweede helft begon Roda JC serieus, maar nadat een treffer van Toon.stra vlak na rust was afge keurd wegens buitenspel, zakten de Kerkradenaren weg. Telstar profi teerde daar handig van. In de 59ste minuut kopte Ayr een voorzet van Driessen langs doelman Geilman. 2-1. Telstar rook nu de kans op een enigszins vervangen door Jan van Daal: "De bedoeling is een nadere kennismaking, hoewel het daar na tuurlijk niet bij zal blijven. De verdeling van de werkzaamheden zal ook ter sprake komen. Ik kan nog niets zeggen over mijn eigen positie. Dat kamp is wel wat laat. maar het komt zeker nog niet te laat.' VOLDOENDE Er is Inderdaad nog veel te schaven aan Ajax' elitegroep, die overigens zonder de oranje-geselecteerden Schrijvers, Krol. Suurbier en Geels dat viertal meldt zich woensdag direct na Nederland-Finland richting Arnhem vertrekt. Maar zo als Ajax gisteren speelde, haalde het in ieder geval een voldoende. En dat is al heel wat na de jongste periode van kommer en ellende. Ajax werd tien minuten voor rust op een achterstand gezet, toen Aad Mansveld een penalty mocht be nutten. Die strafschop had scheids rechter Jan Keizer toegekend na een ongelukkige handsbal van Barry Hulshoff. FC Den Haag raakte in de proble men, toen doelman Ton Thie zich een kwartier na rust op een lob van de vrijstaande Ruud Krol ver keek. FC Den Haag wilde geen genoegen nemen met die op zich toen verdienstelijke 1-1 stand. Dat verlangen naar méér, brak de FC uiteindelijk op. Aanvoerder Aad Mansveld andermaal goed voor een gele kaart na een onbehoorlij ke charge tegen Gerrie Mühren verliet keer op keer de verdediging, hetgeen tot de bij afwezigheid van de gewezen international haast traditionele desorganisatie in de Haagse afweer leidde. Ruud Geels mocht de overmoed twee keer bestraffen. Eerst na een knappe actie van de overigens teleurstel lende Geert Meijer en vervolgens na één van de offensieve wapenfei ten van Wim Suurbier. FC DEN HAAG—AJAX 1—3 (1—0) 35 Mansveld (strafschop) 10, 58: Krol 1—1. 76: Geels 1—2. 88: Geels 1—3. Scheidsrechter: Keizer. Toeschouwers: 16.000. FC Den Haag: Thle: Ouwehand. Mans veld. Korevaar. De Caluwe; KUa (Lan ders). sen). Ajax: Schrijvers: Suurbier, Hulshof, Dus- baba, Krol; N'otten, Wickel (Van Dord), Mühren: Steffenhagen. Geels. Meijer. Ge le kaart voor mansveld. Boekingen voor Schoenmaker. Krol en Suurbier. MATTY VERKAMMAN CRICKET Eerste klasse: VRA—Hermes DVS. HDVS wint met 7 wickets. VRA 99 voor 6, HDVS 102 voor 3 VÜC degradeert. Blip HOOFDKLASSE A Rood Wit A-Unltas 21; EDO-De Spar taan 12. HOOFDKLASSE B Emmen-AchlUes 12 20; Rheden-Drach- ten 21De Treffers-Ede 12 HOOFDKLASSE C RBC-Almania 00: DESK-Helmond 01. WEST I Derde klasse C: Pancratius-'t Gooi 21; D: WIJ-Quick A 0—0. WEST II Vierde klasse A: Graaf Willem II VAC- SDLV 1—1 H: DZB-NRC 3—0. OOST Derde klasse C: DCS-ESCA 3—1. HOOFDKLASSE A Zondag: Aalsmeer-Hermes AFC: UVS-RVC CW-EMnkwijk HOOFDKLASSE B Zondag: DOS'19-Enschedese Boys; Spel. Erica-Haaksbergen: Hubert Sneek-Hooge- veen: De Treffere-Weber Germanlcus; Ede-CEC HOOFDKLASSE C Zondag: TOP-RKC: BW-Pannlngen; De Valk-Voerendaal; Limburgia-SVN. Frans Sigmans is Nederlands kam pioen motorcross geworden. In Am sterdam steefde hij favoriet Gerrit Wolsink voorbij in de eindstand. Wolsink tot dan leider door machineproblemen in de -tweede manche naar de vijftiende plaats verwezen. In Anlo behaalde het duo Van Heugten-Steenbergen de Ne derlandse titel motorcross in de zijspanklasse. Ruud Geels zet Ajax op 21. FC Den Haags perxazic kan de bal niet meer bereiken. BONN Bayern München heeft zich zaterdag duidelijk gerevan cheerd voor de smadelijke neder laag van 12 afgelopen woens dag tegen debutant Bayern Ür- dingen. In het Olympisch sta dion van München werd For- tuna Düsseldorf met 50 ver slagen. Bayern klom door deze overwinning naar de derde plaats op de ranglijst. Aan kop veranderde niets, omdat zowel Borussia Mönchengladbach als Eintracht Braunschweig won. Bayern had erg weinig moeite met Fortuna Düsseldorf. dat bij de rust al tegen een achterstand van 2-0 aankeek door doelpunten van gelijkspel en bleef doorvechten. Roda had geluk, toen een doelpunt van Van Kooten in de 74ste minuut wegens buitenspel werd afgekeurd. Acht minuten voor het einde kreeg de lange Telstarspits toch loon naar werken, toen hij uit een pass van Monne de Wit de bal keihard achter Geilman schoot. 2-2. RODA JC—TELSTAR 2—2 (2—0) 34: Bisschot (eigen doel) 10. 43. Nannlnga 2—0. 59: Ayr 2—1. 83: Van Kooten 2—2. Scheidsrechter: De Brulri. Toeschouwers: 15.000 Roda JC: Geilman: De Wel. Ehlen. Pfeif fer. Meuser; Advocaat. Zlegler. Toonstra: Van der Lem. Nannlnga. Vermeulen (Koerver). Telstar: Bloem: Driessen. Van Essen. De Gocy. Bisschot: Fens. Bijl. Jonker (De Wit): Stout. Van Kooten. Ayr. ROTTERDAM Nu al, met pas drie competitiewedstrijden achter de rug, hangt er bij Excelsior een degradatiesfeer. Niet zo zeer het feit dat de bewoners van Woude- stein nog geen enkel winstpunt heb ben behaald, als wel de manier waarop de pupillen van het duo Janse-Libregts zich in de eerste competitie periode als kansloze te genstanders hebben gemanifes teerd, vormt de achtergrond van deze degradatiesfeer. Kansloos was Excelsior ook in de derby tegen Sparta, door de ploeg van Leo Steeg man zonder proble men met 0-2 gewonnen. Een derby, die deze keer vooral van psycholo gisch groot belang was. Beide clubs zaten immers om een overwinning te springen, getuige ook de uit spraak van Sparta trainer Steeg- man: 'Sinds 12 mei hébben we niet meer gewonnen. 15 wedstrijden achter elkaar. Als we nu tegen Ex celsior de boot waren ingegaan, zou dat een zeer moeilijk te verteren zaak zijn geweest voor het elftal.' Steegman kon echter opgelucht constateren dat zijn elftal aanzien lijk meer mogelijkheden biedt dan het elftal van het tweemanschap Janse-Libregts. dat ook al zo om een zege te springen zat. Drie ne derlagen op een rij hebben van Excelsior een gedeprimeerd elftal gemaakt, dat ook in de wedstrijd tegen Sparta niet bereid bleek tot het uiterste te gaan. Janse stelde nuchter vast: 'Zowel Sparta als Excelsior zijn jonge ploegen, maar bij sport hebben alle spelers toch minstens een of twee jaar ere-divisie ervaring. Bij ons niet. Sommige spelers staan te sid deren. en als Je dan zoals vandaag uitstekende kansen mist, ben je weg.' Janse deed Sparta echter onrecht aan door het verschil tussen belde equipes alleen aan het surplus aan ervaring aan de tegenstander toe te schrijven. Terwijl Janse zich in de defensie moet behelpen met een van aanvallende middenvelder tot libero omgeturnde Aad den Butter, kan Steegman op die positie bij voorbeeld beschikken over het ta lent Balkestein. In de middenlinie overklasten Michielsen, Salischber- gen en Van der Veen hun tegen standers, waarvan vooral Kievit een onbeholpen Indruk maakte. Op dat middenveld, waar Heijer- man er deze keer verloren bij liep. verloor Excelsior de slag. Goed, Van Zanten en Roggeveen kregen in de eerste fase enkele uitstekende kan sen, maar daarna was het met Ex celsior gedaan, omdat de drie Spar taanse middenvelders hun vier Ex- celisor opponenten volledig de wil oplegden. Sparta speelt bepaald ook niet briljant, Larsen, was als spits dan ook misschien wel niet de Ide ale man (Sparta is nog steeds naarstig op zoek naar een speler voor die positie) teruggezakt uit de spits van de aanval deed hij veel nuttige dingen. Skipper was het die de basis legde voor Sparta's openingstreffer, vier minuten na rust gescoord. Excelsi or verspeelde de bal op het mid denveld. typerend voor het wed strijdbeeld overigens, van Skipper, die Tabbernee zowel wat snelheid als wat slimheid versloeg. De voor zet werd door Van Staveren achter Van der Roer geprikt. 0-1. De dar tele Deen had daarna bijna voor 0- 2 gezorgd maar zijn schuiver werd door de paal gestuit. Even later misten Van Staveren en Larsen broederlijk voor het Excelsior doel. Desondanks had Excelsior nog de hoop op een gelijkmaker, maar die hoop werd volledig de bodem inge slagen toen Larsen Van de Roer passeerde, 0-2. De vertwijfeling van Janse en Libregts werd daarna geïllustreerd met de wissel van Houweningen voor Van Zanten. Een wissel die een 19-jarige begin neling in het veld bracht, die op geen enkele manier aan ere-divisie voetbal toe Is. Bij Sparta wisselde Steegman Skipper voor Matic, een wissel eveneens zonder invloed op het spelbeeld, al toonde de Joego slaaf na enkele acties over kwalitei ten te beschikken. Een kopbal van Van der Munnik op de lat en een vrije kans voor Roggeveen, ondanks zijn gebrek aan snelheid toch altijd nog te gevaarlijkste Excelsior aan valler. waren de enige wapenfeiten van de thuisclub in de slotfase waarin Sparta freewheelend het einde af kon wachten. EGCELSIOR—SPARTA 0—2 (0—0) 49. Van Staveren 01. 69: Larsen 02. Scheidsrechter: Berrevoets. Toeschou wers: 7000. Excelsior: V.d. Roer: Pattinama, Den Butter. Van de Munnik, Tabbernee: Kie vit. Heyerman. Struis: Roggeveen. Kwak- kernaat. Van Zanten (Van Houwellngen). Sparta: Doesburg: Jansen. Visser. Balkes tein. Meutstege; Sa lflsch berger. V.d. Veen. Michielsen: Skipper (Matic). Lar sen. Van Staveren. Müller en Zobel. Beckenibauer, Müller en nogmaals Beckenibauer bepaalden in de tweede helft de eindstand op 5-0. Koploper Borussia Mönchenglad bach won met 3-1 bij Rot-Weiss- Essen. Bij de rust stond Borussia al met 2-1 voor door doelpunten van Woermer (eigen doel) en Jensen. Willi Lippens scoorde voor Rot- Weiss Essen. Tien minuten na de hervatting besliste Simonsen de wedstrijd. Eintracht Braunschweig heeft het tegen Werder Bremen niet gemakkelijk gehad. Tot twee maal toe werkte Werder een ach terstand weg. maar moest in de laatste minuut de punten toch aan de thuisclub laten. Rot Welss-Essen-Borussia Mönchenglad bach 13. Hertha BSC Berlin-Bayer Uer- dingen 50. VFL Bochum-Klckers Offen bach 51. Eintracht Frankfurt-FC Schal- ke'04 21, Bayern München-Fortuna Düsseldorf 50, MSV Dulsburg-Hanno- ver'96 43. Eintracht Braunschweig-Wer- der Bremen 32. Hamburger SV-1. FC Kalserslautern 20. Karlsruher SC-1. FC Köln 3—1 Stand: 1. Borussia Mönchengladbach 5 8. 2. Eintracht Braunschweig 58, 3. Bayern München 57. 4. Eintracht Frankfurt 5—7. 5. Fortuna Düsseldorf 56, 6. Hamburger SV 55. 7. Hertha BSC Berlin 5—5. ENGELAND Ook dit weekeinde zijn rellen op en rond de Engelse voetbalvelden niet uitgebleven. De wedstrijd tussen Luton en Chelsea (tweede divisie) werd voor enkele minuten gestopt, toen Chelsea supporters het veld opstormden en de scheidsrechter dwongen de wedstrijd te staken. De politie slaagde erin het veld te ont ruimen. maar daarmee waren de ongeregeldheden nog niet ten ein de. Na afloop van de wedstrijd, die door Lu ton met 30 werd gewon nen. trokken de Chelseas upporters, waarvan er op het veld al 36 waren gearresteerd, de stad ln. Daar ver nielden zij ruiten en geparkeerde auto's. Ook ind e trein naar Londen werd de nodige schade aangericht. In Stoke bekogelden supporters van Stoke City en Manchester United dat met 10 won. elkaar met ste nen. De politie verrichtte 50 arres taties. Londense supporters van Manchester United vernielden in de trein naar huis een buffetwagen. Op het station In Leicester verniel den volgelingen van Liverpool post zakken en strooiden de post uit over de rails. Later brak er brand uit in de trein naar Liverpool. Kort na de wedstrijd tussen Leicester City en Liverpool (11) stortte een stuk muur van een tribune in. Vier personen onder wie twee politiea genten. raakten daarbij gewond. Supporters van Norwich City kwa men zaterdag bedrogen uit, toen zij naar Londen wilden voor de wed strijd tegen Tottenham Hotspur. De buschauffeurs weigerden naar de hoofdstad te rijden uit angst voor moeilijkheden. Zij hadden de steun van hun vakbond. Aston Villa-Coventry City 10. Burnley- Mlddlesbrough 41. Evertan-Derby County 20. Ipswich Town-Birmingham City 42. Leicester City-Liverpool 11. Manchester City-Newcastle United 40. Queens Park Rangers-West Ham United 1—1. Sheffield United-Leeds United 0—2. Stoke City-Manchester United 01. Tot tenham Hotspur-Norwich City 22, Wol verhampton Wanderers-Arsenal 00. Stand: 1. Manchester United 59. 2. West Ham 58. 3. Queens Park Rangers 57. 4. Everton 57, 5. Leeds United 5 7. 6. Coventry 56. 7. Arsenal 56. 8. Liverpool 56. SCHOTSE LEAGUE Dundee-Aberdeen 32. Hibernian-Hearts 10. Motherwell-Ayr United 11. Ran gers-Celtic 21, St. Johnstone-Dundee United 10. Clyde-Dumbarton 12. Dunfermllne-Athletlc-Alrdrieonians 33. Falkirk-Arbroath 10, Kilmarnock-Ha milton Academicals 42. Montrose-East Fife 30. Morton-Partlck Thistle 00 ueen of the South-St. Mlrren 22 OOSTENRIJK SK Voest Llnz-Austria Salzburg 22, Admlra Wacker-Llnzer ASK 31. Sturm Graz-Grazer AK 00. SW Innsbruck-Au stria WAC 2—1, SK Rapid Wenen-Au- stria Klagenfurt 30. Stand: 1. SW Onnsbruck 58. 2. Admlra Wacker 57, 3. Rapid 56, 4. Austria Wac 56, 5. Stuorm Graz 66. ZWOLLE (ANP) De 21-jarige Tjeerd van' 't Land heeft een één jarig contract bij de eerste divisie club PEC Zwolle getekend. Van 'f Land. een aanvallende middenvel der speelde het afgelopen seizoen voor het Amerikaanse Seatlle Soun ders. Daarvoor stond hij onder con tract bij NEC. VOETBAL Het team van Iran heeft zich geplaatst voor het Olym pisch toernooi te Montreal door zege op Koeweit met 21. TENNIS Chili blijft vasthouden aan een neutraal terrein voor de Davlscupwedstrljd etegen Zweden (halve finales) De Zweedse regering heeft geweigerd de veiligheid van de Chileense spelers en officials te waar- de schrijver Brad Darrach en di uitgevers van het boek 'Bobby Fi scher vs the rest of the world'. scher beschuldigt Darrach van breuk op zijn privé-leven. ONGELIJK MONTREAL De bout van één van de stadions te Montreal waar volgend Jaar de Olympische Spe len worden gehouden, heeft het le'" gekost aan één arbeider. Vier per nen raakten ernstig gewond. Het i geluk gebeurde, toen een balk va beton omlaag kwam. SNELWANDELEN Dlck Maasset van de Brink ls zondag ln Leidet nederlands kampioen 50 kilometa m BASKETBAL De eredivisie basket- S balclub B.S. Lelden heeft de beschik- j king gekregen over een tweede Ameri- j kaanse speler. Het ls de 2.10 metjj lange Walker Banks, die gespeeld Ir heeft voor Cherry-Hill, dezelfde vere niging waarvan de veerteln dagen ge TT leden gecontracteerde Alan William u afkomstig ls. Walker Banks komt va-o gende week ln Nederland aan. VOETBAL De Wesbduitser Gert Müller ls ln zaken gegaan. In Ascb helm, een plaatsje vlak bij München Fi heeft hij een sportzaak geopend. FRANZ BECKENBAUER Weer in vorm AMSTERDAM De eerste divisie wordt nu door twee ploegen, Fortu na SC en Haarlem, aangevoerd. Fortuna SC moest in Leeuwarden tegen Cambuur een gelijkspel van 1—1 toestaan en Haarlem won thuis van FC Den Bosch met 20. Tijdens Cambuur—Fortuna SC kreeg de Limburgse doelman Van 'tOost een officiële waarschuwing van scheidsrechter Van Eijk, toen hij na de door De Blaauw benutte strafschop de bal weigerde terug te geven. FC VW blijkt met de Joe- goslaviër Kurcinac een goede aan koop te hebben gedaan. Tegen Hel mond Sport scoorde hij weer en heeft nu de totale Venlose produk- tie in deze competitie (3) voor zijn rekening genomen. De negen duels trokken 47.000 toeschouwers. Veen- damFC Groningen was met 11.000 kijkers de meest bezochte wedstrijd. Wageningen was vrij. FC WV-HELMOND SPORT 10 (9—0) 88: Kurclnak 10. Scheidsrechter: Beukman. Toeschouwers: 9 500. Matige vertoning, ontevreden publiek. Eenzijdig aanvalsepel van VVV werd door doelman Honln-gB van Helmond Sport bekwaam opgevangen. Ook ln de tweede helft kreeg VW de kansen, maar Helmond Sport Weid het doel schoon. In de 88e minuut schoot Kurclnak de thuisclub naar de zege. VEENDAM-FC GRONINGEN 2—1 (1—1) Toeschouwers: 11.000. Scheidsrechter Leo van der Kroft. 29: Bont 10 (straf schop) 35: Carsten Jensen 11, 54. Spin delaar 2J. De overwinning van Sport club Veendam ln de provinciale derby tegen FC Groningen had beslist veel groter moeten zijn. Ideale mogelijkheden voor Vlletstra. Voetstra, Bosman, Olden- burger en Aras bleven echter onbenut. De zege van de Veendammers was dan ook meer dan verdiend, temeer daar de middenvelders van FC Groningen volle dig aan banden werden gelegd door het nieuwe middenrif. Bont. Wleringa en Vlletstra. FC Groningen speelde uiterma te zwak en kreeg tegen het Jagende Veendam nauwelijks kansen Zelfs na de 21 stand bleef het dreigend gevaar van F C Groningen achterwege. FC Gronln- gens belangrijkste 6chakel Herman Hes kamp en Wim van der Helde werden halverwege de tweede helft zelfs vervan gen door respectievelijk Bink en Wild schut. WILLEM n-SW 2—1 (1—0) 15: Ha- vermans 10. 69: Molenwijk 11: 76. Ha vermans 21, Scheidsrechter Vervoort. Toeschouwers 2.500. Een verdiende voor Willem II. dat zich betere kanse schlep en met groter cijfers had kunna winnen. FC VLAARDINGEN-HEERENVEEN 1- (00) 55 Zwamborg 10: 85. Bo6t ma 11. Scheidsrechter Geurens. tof schouwers 4.500. Een moeilijk gelijksp voor Heerenveen tegen een slagvaardig Vlaardlngen. De thuisclub had niet v geluk, want ln de eerste helft had h' zeker een 20 voorsprong kunnen het ben maar het houtwerk redde Heeret veen van deze achterstand Logtenbe: was weer een van de betere spelers. HAARLEM-FC DEN BOSCH 2—0 (2—» 25: Van der Verg 1—0: 31: KletonJ- 0 Scheidsrechter: Hoppenbrouwer: schouwers: 5 500. Een gele kaart Den Bosch speler Van der LelJ wege het schoppen van een tegenstander ln rug. Het was voor Haarlem een verdien alhoewel FC Den Bosch besldst echter makkelijk door Ietwat verdedigen te spelen en bij de achterstand vei# men een fel offensief ln te zetten. nERACLES-VOLF.NDAM 0—0 Sch< rechter: Welllnga. Toeschouwers: 2 In een eenzijdige wedstrijd heeft el veel sterker Heracles genoegen moe» nemen met een 00 gelijkspel. VolendJ verdedigde zich zeer sterk maar M daarbij alle geluk aan haar zijde, overwinning voor Heracles was b verdiend PEC-AMERSFOORT 2—0 (2—0) Van Sloten 10; 39. Van Sloten (F nalty) 20. Scheidsrechter Van Ooljtf toeschouwers: 2 500. Een mat spel» Amersfoort heeft het PEC niet moeiltj gemaakt. Vooral ln de tweede helft loofde belde ploegen het wel en werd een vertoning die nauwelijks het aan waard was. In de eerste helft gaf P= knap spel te zien waardoor Amersfod dan ook verdiend op 20 achter kwam CAMBUUR-FORTUNA 1—1 (0—0). S De Blaauw (penalty 10); 75: Praus 11; Scheidsrechter Van Eijk. Toeschoi wers: 5.000. Een beter spelend Cambui heeft een zenuwachtig Fortuna het «J ste punt afgesnoept. Cambuur had slist een overwinning verdiend oma het rustiger en met meer overleg spee» Ook de conditie van de Friezen was beter VITESSE-FC DORDRECHT 6—0 (3-1 32. Van Kerkhoff 10. 34. Bosveld» 0; 45. Bursak 30. 82: Bursak 40. I Bursak 5—0: 87. Hoffs 6—0. Schelder» ter Mulder, toeschouwers: 4.000. Een I Dordrecht dat met liefst vier lnvaflj moest aantreden, er waren vier spel» geschorst, had het tegen Vitesse I moeilijk. Kwam dan ook conditie inzicht te kort om de Arnhemmers maar één ogenblik te bedreigen. Ht een regelmatige Vltesse-overwinning Bosveld als de besta speler van de plo*

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 10