Na veertien jaar volwaardig wijkcentrum in Laakkwartier KUNSTAGENDA 'Gewesten zijn leerschool bovengemeentelijk denken' Leidse reuzenbloem bloeit in Hortus 'Rijnland' gaat denken aan meer duidelijkheid bij volgende stembus Minister bij opening gewestkantoor Berlagehuis Dooievaar laakt Haagse ambtenaren Meisje (2) in sloot verdronken Heroïnebezitters gearresteerd Man aangehouden wegens steekpartij in Haags café Bezwaren tegen verkiezingen afgewezen REGIO DEN HAAG EN LEIDEN \j Het gebouw waar het Gewest 's-Gravenhage zetelt, is een van de fraaiste Haagse bouwwerken van H. P. Berlage. Van een ónzer verslaggevers DEN HAAG 'De huidige pre-gewesten zoals het gewest 's-Gravenhage vormen de leerschool van het bovengemeentelijk denken. En dat is een erfgoed voor de later te stichten verbanden'. Deze woorden sprak minister De Gaay Fortman van binnenlandse zaken gisteravond bij de opening van het nieuwe onderkomen van het Haagse Gewest, het Berlagehuis aan het kerkplein. Met die verbanden doelde de be windsman op de zgn. 'miniprovin- cies' waarin ons land volgens zijn visie zou moeten worden opgedeeld. Deze visie is vastgelegd in het con ceptontwerp van de wet Reorgani satie Binnenlands Bestuur. Volgens minister De Gaay Fortman gaat het bij de reorganisatie om vier zaken. De noodzaak van een herziening van de huidige structuur, waarbij voorkomen moet worden dat een vierde bestuurslaag tot stand komt. DEN HAAG De werkgroep Dooi evaar. die de Haagse gemeenteraad gevraagd heeft 't omstreden viaduct door het groengebied de Koekamp niet aan te leggen, is woedend op een groep gemeentelijke ambtena ren. 'Wij hebben zowel twijfels over de objectiviteit van het ambtenaren apparaat als over de goede bedoe lingen'. aldus Dooievaar. De ge meentelijke nota, waarin de zoge naamde Koekamp-lus wordt verko zen boven tien anderè plannen, wordt door de werkgroep fel bekri tiseerd. Volgens Dooievaar is van een zorgvuldige afweging van alle voor- en nadelen geen sprake ge weest. De werkgroep, die zelf met een alternatief voor Koekamp-via duct op de proppen is gekomen, noemt de nota ongeloofwaardig en onbruikbaar. Daarnaast de zorg dat de gemeente- hèt lokale bestuurslichaam is dat het dichtst bij de burgers staat, ten derde de decentralisering van taken die nu nog aan de rijksoverheid zijn voorbehouden, en tenslotte het scheppen van een kader waarin bo vengewestelijke taken uitgevoerd kunnen worden. Hoewel door diverse gemeenten en pre-gewesten geklaagd is over de te korte tijd om op deze voorstellen te reageren, wilde de minister toch vasthouden aan de termjjn van 15 november. Uiterlijk één maand la ter zouden dan de grenzen van de toekomstige mini-provincies grof geschetst moeten zijn. Groot belang hecht de heer De Gaay Fortman aan de decentralisering van de rijkstaken. Dat kan volgens hem op twee manierren bereikt worden: door het veranderen van de wetten die nu nog bepaalde taken aan de centrale overheid toedenken, en door uitbreiding van het subsidie beleid dat de gewesten meer moge lijkheid moet geven. Lijdzaamheid WADDINXVEEN Het tweejarig meisje Mirjam van Doorn uit Wad- dinxveen is verdronken in een sloot achter een kleuterschool in die plaats. Het kind is vermoedelijk spelenderwijs te water geraakt. ROTTERDAM De Rotterdamse recherche heeft een 30-jarige man en een 21-Jarige vrouw, beiden uit de Maasstad, gearresteerd wegens het in bezit hebben van 750 gram heroïne. De twee werden, na een tip. aangehouden in een auto die achter een restaurant aan de Kruiskade stond. De man en de vrouw verklaarden de heroïne kort daarvoor van enkele onbekenden te hebben gekocht. Volgens de politie vertegenwoordigt de heroïne een marktwaarde van tussen de 50.000 en 60.000. De minister vroeg de bestuurders van de huisige gewesten 'niet mis moedig te worden' nu deze voorne mens bekend zijn geworden. Hij zag liever een zekere lijdzaamheid. 'Ook al wordt uw toekomst wellicht heel anders, blijft doorgaan met uw huidige werk. De bestaande pre-ge westen zijn immers niet zomaar gemaakt maar ontstaan uit de be hoeften in de praktijk. Zij zijn van onderop gegroeid'. Wethouder Wallis de Vries van Den Haag schetste als 'huisheer' van het gewest (het Berlagehuis wordt van de gemeente Den Haag gehuurd) een stukje geschiedenis van het pand dat op de plaats staat waar vroeger onder meer een koffiehuis en een wijnhuis waren gevestigd. Berlage bouwde er tenslotte een assurantiekantoor. De wethouder ging even in op de bijzondere be langstelling die voor Berlage be staat. In het gemeentemuseum ging gisteren een speciale Berlage-ten- toonstelling van start. De heer Wallis de Vries was vooral blij met het feit dat nu zowel het gemeente lijk als het gewestelijk bestuur zeer dicht naast elkaar in een stadswijk zijn gevestigd. Het gebouw is overigens op de groei gehuurd. Enkele gemeentelij ke diensten zijn er ook onder ge bracht. maar deze zullen het veld ruimen, wanneer het gewestelijk appraat verder groeit. Alvorens minister De Gaay Fort man het gebouw officieel opende, door de sleutel in het slot te ste ken. kreeg hij van gewestvoorzitter Chr. Buitendijk het door Zingelen- berg geschreven boek over Berlage aangeboden. Daarna kregen de ge nodigden, gewest- en gemeente raadsleden. burgemeesters van- de gewestgemeenten, het Haagse ge meentebestuur en het provinciale bestuur, de gelegeneheid het door de architect Fokke van Duijn fraai gerestaureerde Berlagehuis te be zichtigen. Van een verslaggever DEN HAAG De Haagse recherche heeft gistermorgen de 25-jarige Marokkaan Mohammed B. van zijn bed gelicht. De man wordt ervan verdacht in een bar aan de Hoefka- de zijn landgenoot A. Abouri te hebben doodgestoken. De verdachte kon worden opge spoord, omdat hij voorkomt in het foto-archief van de politie. Getui gen van de steekpartij herkenden hem aan de hand van foto's. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Hadden de be woners van het Haagse Laak kwartier veertien jaar lang hun wijkcentrum in een klein hou ten gebouwtje, vanaf zaterdag 13 september kunnen zij be schikken over een volwaardig stenen gebouw. Jaren lang zijn er in het Laak kwartier plannen gemaakt voor een fors club- en bilurthuis. Toen in 1973 het bestaande houten gebouw afbrandde het was praktisch ze ker dat de brand aangestoken wérd door baldadige jeugd kwamen de plannen voor het nieuwe centrum pas goed van de grond. Aan de totstandkoming van het gebouw, dat ontworpen werd door het archi- tektenbureau Herlé uit Den Haag, is meegewerkt door de wijkverenl- ging De Molenjeugd en de aktie- groep Laakkwartier-noord. Verbeteren Toen wethouder Vink in september van het vorig jaar een oorkonde in de fundamenten van het nieuwe clubgebouw metselde, noemde hij het wijkcentrum een middel tot verbetering van de leefbaarheid van de wijk. Het is echter geen eenvoudige opgave om het slechte leefklimaat in het Laakkwartier te verbeteren, vindt men in het nieu we wijkcentrum 'Laakhage'. De buurt stond altijd een beetje arg wanend tegenover de mensen van het buurthuis. Het bleek erg moei lijk de buurtbewoners te bereiken en de steeds weer terugkomende spanningen in de wijk te vermin deren. Tijdens de bouw van Laak hage toonden echter steeds meer buurtbewoners zich bereid om vrij willig hun medewerking aan de bouw en het organiseren van de komende aktiviteiten te verlenen. Wanneer dan ook op 13 september bij wijze van officiële opening om vier uur 's middags een schone da me uit een geweldige taart ge sprongen is volgen er nog twee dagen vol feestelijkheden die voor een groot gedeelte door de buurtbe woners zelf georganiseerd zijn. Zo zal op het terrein naast het wijk centrum dat nog voor de ope ning opgehoogd en geëgaliseerd wordt een kleine kermis komen en kan men gaan kijken naar een speciaal voor deze gelegenheid aan getrokken kindercircus, 's Avonds is er in de grote zaal van het gebouw een feestavond voor de oudere be woners van het Laakkwartier. Op de daaropvolgende zondag en maandag volgen dan nog tal van aktiviteiten voor jong en oud filmvoorstellingen, het optreden van een goochelaar en allerlei ker- geopend zal worden. Een kijkje in het nieuwe wijkcentrum Laakhage, dat op 13 september Overigens is het gebouw, dat bijna twee miljoen kostte, in de letterlij ke zin des woords bijna niet kapot te krijgen. Men heeft zich kosten noch moeite gespaard om zowel het interieur als het exterieur zo stevig te maken, dat er voor de jeugd niet aan te beginnen is de boel te slo pen. Bovendien is het wijkcentrum voorzien van een alarminstallatie, om inbraken (zoals afgelopen week in het nieuwe wijkcentrum De Fram) zoveel mogelijk tegen te gaan. Het programma waarmee Laakhage de komende maanden gaat draaien omvat onder meer.de opvang van 'overblijvers', het vor men van verschillende jeugdclubs, het organiseren van een'jongeren- soos en allerlei bezigheden \oor de volwassen bewoners van het Laak kwartier. Speciale vloer Vooral met de zaal waarin de fees tavond gehouden wordt zijn de vier stafleden van Laakhage erg geluk kig. De zaal kan namelijk zowel voor sportieve als voor feestelijke doeleinden gebruikt worden en heeft een hiervoor speciaal ontwor pen vloer. Van een onzer verslaggevers LEIDEN Het hoofdbestuur van het hoogheemraadschap Rijn land zal zich in de komende tijd bezinnen op het systeem van de verkiezingen in dit waterschap. Met name zal daarbij aandacht besteed worden aan een duidelijke presentatie van de kandidaten aan de kiezers. LEIDEN De Victoria Regia, de koningin der waterlelies, waar van de bloem nooit langer dan twee nachten bloeit, zal naar alle waarschijnlijkheid vanavond in de Hortus Botanicus te Leiden tot bloei komen. Deze geweldige waterlelie, waarvan de reusachtige drijvende bladeren zelfs een middellijn van twee meter kunnen bereiken, wordt door heel Europa in speciaal daarvoor inge richte kassen gekweekt. De bloem is oorspronkelijk afkomstig uit de Amazone rivier. De Leidse Hortus heeft om de plant te kunnen kweken in de dertiger jaren een speciale Victoriakas ge bouwd. De plant wordt elk jaar in januari in warme modder gezaaid om in mei ze is dan inmiddels tot een flinke jonge plant uitge groeid geplaatst te worden in het basin van de Victoriakas. De eerste bloem verschijnt meestal in juni of juli. In de oksel van elk nieuw blad ontstaat een bloem met een stekelige bloemsteel en een doorsnede van twintig tot veertig centimeter. Tijdens de bloeiperiode komt er steeds één bloem tevoorschijn. De bloemen bestaan kort: zij bloeien slechts twe nachten. In de bloei- nacht stijgt de temperatuur van de bloem tot veertien graden Celcius boven de temperatuur van de om ringende lucht. De aanvankelijk witte bloem verkleurt de volgende dag tot purperrood, sterft af en verdwijnt dan onder water. Na het sterven van de bloem ont wikkelt zich een vrucht die onge veer 300, op maïskorrels gelijkende zaden bevat. Na drie of vier dagen verschijnt een nieuwe bloem. De victoria regia 'levert' in totaal zo'n dertig bloemen. De Victoria-kas in de Hortus is vanavond van negen tot elf uur geopend. Zoals gemeld is er nogal kritiek geweest op de onlangs gehouden verkiezingen voor een nieuw hoofd bestuur van 'Rijnland': de lijsten met kandidaten Waren slechts voorzien van een nummer, een aanduiding van de aard van de groeperingen ontbrak. Het eventu eel wijzigen van het reglement van het waterschap zal een zaak zijn van de provinciale staten van Noord- en Zuid-Holland. De dijkgraaf en de secretaris van Rijnland, de heer J. van Knobels- dorff en mr. B. Plomp, menen dat zij correct gehandeld hebben: in februari of maart is aan alle 'inge landen' documentatie thuisge stuurd. tijdig genoeg om maatrege len te kunnen nemen voor de kan didaatstelling: in augustus volgde de oproep met een kandidatenlijst. Zij menen dat, indien mededelin gen over de aard van de groeperin gen noodzakelijk geweest waren, dit een taak van deze groeperingen zelf geweest zou zijn. Het reglement verbiedt echter niet dat de lijsten behalve van een nummer ook van andere aandui dingen voorzien worden. Die andere aanduidingen kunnen echter onmo gelijk door Rijnland zelf gegeven wordenmisschien kan het in de toekomst zo dat de indieners van de kandidatenlijsten ze er zelf 'bij leveren'. Niet beïnvloed De tegen de verkiezingen inge brachte formele bezwaren wijst het dagelijks bestuur van Rijnland af. De meerdere kandidaten op één stembiljet gekozen konden worden (volgens de letter van het regle ment zou voor elke vacature een apart biljet verstrekt moeten zijn) kan volgens Rijnland de uitslag beslist niet beïnvloed hebben. 'We hebben gezocht naar een methode die praktisch uitvoerbaar was en niet tegen de geest van het regle ment inging'. Had men naar de 'letter' gehandeld zouden bepaalde mensen driehonderd of meer biljet ten hebben moeten invullen. Ook de opmerking van de CDA- fractieleider in de Leidse raad, mr. H. E. A. Driessen dat de groeperin gen een andere taktiek bij de kan didaatstelling geVolgd zouden heb ben indien zij zich op de thans gevolgde methode voorbereid had den. acht men niet juist. Men wijst erop dat het op mr. Driessen uitge brachte aantal stemmen zo klein Is dat het geen enkel verschil ge maakt zou hebben of op zijn lijst méér kandidaten gestaan ouden hebben. Heel wat mensen hebben overigens niet beseft dat deze ver kiezingen volgens een heel ander systeem gehouden worden dan die voor gemeenteraad en provinciale staten: hier geen stemmen per lijst (met stemoverdracht naar alle vol genden op de Lijst) maar per vaca ture. Bij Rijnland is men er echter van overtuigd dat dit soort aan loopmoeilijkheden een volgende maal overwonnen kunnen zijn: het was voor de eerste maal dat er in Nederland uitgebreide 'gedemocra tiseerde' verkiezingen voor een wa terschap gehouden werden. Verhuisvuil De gemeente Zoetermeer gasteren in de wijk Buytetifil de Leyens twee containers fe: gezet, waar de nieuwe bewoL- al het materiaal kwijt kuisc dat zij bij de verhuizing hel,e gebruikt. De containers, te kennen aan hun rode kleur, niet bestemd voor ander en zijn roorlopig neergezet i Anna Blamanhove en de Bef L. venrode. Als blijkt dat er irf^ daad gebruik van wordt gei zal de gemeentelijke reinig dienst de afvalbakken in de komst ook in andere bui neerzetten, waar huizen op$js verd worden. iï Verlenging lijn 1 De Werkgroep Openbaar Ve Agglomeratie Delft heeft dete meenteraden van Delft, Rijtop en 's Gravenhage gevraagd onderzoek in te stellen naai verlenging van de Haagse t st; lijn 1 naar Scheveningen vi< tracé van lijn 9 en in Delft Delft-zuid (Voorhof, Buiten^ In de nota's 'lijnennet' en ploitatiemodel' van de HTM sprake van een mogelijke êi< trekking van lijn I naar vi, Korte Voorhout. In deze %o wordt ook een onderzoek^ noemd naar de mogelijktt^ van een aftakking van lij (vanaf het Erasmusplein) de Rijswijkse wijk Steenvo Hierbij doet zich echtei moeilijkheid voor dat de lij de Prinses Beatrixlaan ver! zou moeten worden om n te veel parkeerruimte verloi laten gaan. Glasactie In veel Westlandse gemeend het reeds mogelijk om sj geldloos glas te deponeren j daarvoor bestemde glascc ners, die voornamelijk gepl zijn bij supermarkten en wi centra. De inwoners van ster. Poeldijk en Ter B kunnen vanaf 1 september! van het overige huisvuil ges- den statiegeldloos glas kwi, deze containers. En dan nog dit: Op 1 september Bouw- en Loodgietersbedrif van Spronsen Zonen in Haag zijn 100-jarig bestaand 0 sre viertal Films in Den Haag WAT NIEUW IS: In het zondige klooster gaan de rokjes omhoog: 2. 7. 9.15. zo ook 4.30: 18 j ODEON: Flanagan; 2. 6.45. 5.30. 7.30. 9.30. zo v.a. 1.30: 18 j. ROYAL *70: Dracula ln het kasteel der verschrik king; 2.15. 7. 9.15. ma. dl 2.15. 8. woe. Breakout; 2. 7.30. 9.45. zo ook 2.30. 4.45: 18 J. BIJOU: Frankenstein Junior; 2, 7. 9 30. zo ook 4.15: 14 j. CAMERA: Some like It hot; 2. 8: 14 J. CINEAC: Emraanu- elle; 5.30. 7.30. 9.30; 18 J. CORSO: The return of the pink panther: 2. 8.15, za 2. 7'. 9 30. zo ook 4 30; al. DU MIDI Dokter ZJrVAGO: 8: 14 J EURO CINEMA My fair lady: 1 30. 7.45. za. zo. woe 3.45. 7.45: al KRITERION: Nada; 3 7 9 30: 18 J. tva- r 2: Inpikken en wegwezen; 2.15. 7. 9.20. zo ook 2. 4.30; 14 J OLYMPIA: Live and let die: 2. 8: 14 J. PASSAGE. Cleopatra Jones and the casino of gold; 2.30. 7. 9.30. za. zo ook 1.30. 4: 18 J STUDIO DE LUXE: Inpikken en wegwezen: 2.15. 7.15. 9.30. zo ook 1.30. 4: 14 j. STUDIO 2000: pon a time ln the west: 2 (beh S&7 11 J. DE UITKIJK: Moord In de Oriënt Eprcs; 2. 8; 14 J. Films in Delft CITY: The return of the pink panther: 2.30. 7. 9.15: a.l CITY SELECT: Jimmy Hendrlx; 2.30 beh. za en woe. 8 15; 14 J. DELFIA: Flanagan; 2.30. 7, 9.15: 18 j. DOELEN KINO: Doc Savage; 7. 9, 14 J. FLORA: Meisjes voor het fijne werk; 7. 9.15, zo ook 2.30: 18 J. STUDIO D: Ben Hur: 7.30. zo ook 2.30: a.l. FILMHUIS: Les Dupas: 8. vrij. za. zo ook 10. Films in Leiden CAMERA: Fear Is the key; 7 en 9.15. 14 J. LIDO: Young Frankenstein; 2.30, 7 en 9.15. zo ook 4.45. 14 J. LUXOR: Mq gunman number one: 2.30. 7 en 9.15. zo ook 4.45. 18 J. STUDIO: The return of the pink panther: 2 30. 7. 9.15. zo ook 4 45. 3.1. TRIANON: Flanagan: 2.30. 7 en 9.15. zo ook 4.30. 18 J REX: Inpikken en wegwezen; 7 en 9.15. 14 J. Dagelijks Den Haag VANDAAG: Koninklijke Schouwburg: 20.15 Wim Kan Alleen Dlilgentla: Fons Jansenn, 20.15 Inspeelavond. Circusthea ter: 20.15 Paul van Vliet. Een avond aan zee. Theater ann de Haven: 20 15 Try- Harmelenstraat 20.15 Concert door Jean ne van der Linden, traverso. Jan van der Linden, claveoimbel en Elizabeth Ten- haeff. viola da gamba (o.a. Bach). ZATERDAG 30 AUGUSTUS: Koninklijke Schouwburg: 20.15 Wlm Kan Alleen. Cir custheater: 20.15 Paul van Vliet. Een avond aan zee Theater nan de Haven: 20.15 Try-out-vooretelling De Appel. Gul- do van Deth: 20.15 CabadTama, soloto neel Jan Veelo. Grote Kerk: 16.00 Ellle Koolman. Congresgebouw: 20.15 Dutch Swing College Band. ZONDAG 31 AUGUSTUS: Guido van Deth: 20.30 Jan Veelo met Cabadrama. solotoneel. Kloosterkerk: 10.000 cantate dienst "Jachzet Gott ln allen Landen" ran J S. Bach, m m v. Residentie Ba- chorkest, Nelly van der Spek. sopraan. Leo van Doeselaar. orgel. Houtrustkerk: 15.00 Ben Fey orgel. Ank Relndere so praan. Congresgebouw: 20 15 James Last. MAANDAG l SEPTEMBER: Congresge bouw: Eln abend In Wlen m.m.v. Rudolf Schock e.a. DINSDAG 2 SEPTEMBER: Dlilgentla: 20.15 Fons Jansen Inspeelavond. HOT: 20.30 Trijntje Cornells door de Haagse Comedie. WOENSDAG 3 SEPTEMBER: Koninklijke Schouwburg: 20 15 Al wie met on smee wil gaan. door De Haagse Comedie (pre mière) HOT: 20.30 Trijntje Cornells door De Haagse Comedie Dlilgentla: 2015 Fons Jansen. Inspeelavond. Frank Koom- an: 14 30 De pantoffels van koning Kou kleum. DONDERDAG 4 SEPTEMBER: Koninklij ke Schouwburg: 20.15 Al wie met ons mee wil gaan, door de Haagse Comedie. Theater aan do Haven: 20.15 En dag dagen lang. door Toneelgroep De Appel. Theater in de Steeg: 20.30 muzlekconcert Den Haag. Dlilgentla: 20.15 Fons Jansen Inspeelavond. Dagelijks Delft VANDAAG: NOOTDORP, Herv. Kerk, 20.15 Kamermuziek met Marry Stegenga. sopraan. Wouter Bongers. viool. Esther van der Panne, cello. Wlm van der Pan ne. orgel. ZATERDAG 30 AUGUSTUS: MAASSLUIS, Iramanuelkerk, 20.15 Orgelconcert door Koos Bons Waagtheater: open dag. DONDERDAG 4 SEPTEMBER: Nieuwe Kerk, orgelconcert door drs. Dóuwe Cnos- sen. Dagelijks Leiden VANDAAG: Marekerk: 20.00 Orgelconcert door André Paganel. Tentoonstellingen DEN HAAG: Gemeentemuseum, Stadhou derslaan 41. 10-17. zo 13-17, woe ook 20- 22 t.m. 21 september Toon Kelder, beel den en gouaches; t.m. 21 september beel- dententoonstelling Westbroekparkt.m. 28 september Archipel Archipel; HP. Berlage. bouwmeester. Museum Bredius: Prinsegracht 6, 10-17. woe ook 20-22. zo 13-17 Museum voor het Onderwijs: Hem- sterhulsstraat 10-16. zon 13.30-16. Kreimi- a-dorp !n Tunesië. Vergeten Mexicanen. In Buddha's bergen, Vogels ln en om Den Haag Nederland en de Tweede We reldoorlog. Kostuummuseum: Lange Vij verberg 14, ma t.m. za 10-17, woe ook 20- 22. zo 13-17. Vredespaleis: Carnegleplein. ma t.m. vrij 10-12 en 14-16. zo 14-16. Rijksmuseum Meermanno Westreenia- num: Prlnsessegracht 30. ma t.m. za 13- 17, zon en feestd. gesl. Panorama Mes dag: Zeestraat 65, ma tm. za 10-17, zo pe 16. zo'gesl. t.m. Tl sept. Lucie van u (lak- en accrljlschlld.)t.m. 11 se 9 Tuin Galerie, werk van Aart val1 IJssel. Haagse Kunstkring: Dennev ,er. ma 12-23. dl t.m. vrij 11-23, za t j Galerie Arta: Kazernestraat 58. dl t - 11-17: eigen collectie. Galerie Cen J l'Art: Javastraat 106. dl t.m. vrij klc za 13-18. Galerie Alkemade: Van A delaan 85. ma t.m. vrij 8-18: t.m. expositie vijf Limburgse kunst" RIJSWIJK. Tollenshuis: Herenstraf01 dl t.m. vrij 14-17. za 11-16. zo Ote Rijswijk door de eeuwen heen. M u naar. Kunstzaal Heufr: Hoflaan t.m. za 10-17. dl ook 20-22; DF.LF iet Prinsenhof: St. Agathapleln. ma te, 10-17. zo 13-17. Indonesisch Etnog Museum: St. Agathapleln. ma t m. 17. zo en feestd. 13-17. COSA. Oudé" 183b: dl t.m. za 9-12.30 en 13 3011 t.m. 30 sept- KI. de Boer. Joop Ws (plast.). Marja v. Dam. Mae Th u (wandkl.)Jef Schijns (tegels). D^UI- Muan: Oude Delft 189. (aid. mod- het Prinsenhof, ma t.m. za 10-17. zopr t.m. 5 okt. Ben Hoezen (kunststof ten). Galerie Abtswoude: A. v. d. laan 332, dag. 9-22. Kinderboeken lot v. Deth, t.m. 30 sept. Plet Bruins (i ap' olieverf).LEIDEN: Sted. Museum kenhal: Oude Singel 28. ma t.m. za zo 13-17. t.m. 22 sept. Bruno de Stefan Buys. Rijksmuseum voor %er kunde: Steenstraat 1. ma t.m. za zo 13-17. Volkskunst uit Latijns-Ai Rijksmuseum der Natiiurwetenscli r Steenstraat ma tm. za 10-17, zo«n t.m. half september Anthonie van cfil wenhoek. Drukkerij De Bink: r straat, ma t.m. vrij 9-17, Kees L beeldhouwwerken. Ars Aemula Nd Pieterekerkgracht dag 15-17 en 21.30, niet op zondag, P. C. J- sohllderljen, tek. en etsen. Fons Jansen: inspeelavond 12-17. Gevangenpoort: Buitenhof 33. ma heel uiur rondleiding, 16 uur laatste, t.m. za 10-16, zon en feestd. 13-17; leder Pulchri Studio: Lange Voorhout 15, 10- Officiële opening 13 september: dame uit taart

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 6