De Jong mag nu zélf protesten aanhoren dichtbij Kamer: Van Doorn moet Jurgens en bestuur van NOS tot elkaar brengen ^ositie nieuwe staatssecretaris weinig benijdenswaardig 4— m Tegenmelodie in totale compositie igerustheid in Kamer over lanciering van vervoer 'IC Goed idee leverde 10.000 gulden op WD-motie met scherpere afkeuring verworpen Subsidie voor brandveiliger maken hotels Frisser weekend Strandverwachting een dinertje met van huiten tandpastakei roodstaartjes zelfbediening kennis r%roi;w'kwartet vrijdag 29 augustus 1975 BINNENLAND 5 Piet Hagen f. ISTERDAM 'De mensen die op het ministerie van onderwijs het beleid bepalen dreigen te i!' vreemden van de dagelijkse praktijk in de scholen'. Deze, uit zijn eigen mond opgetekende, Sn1 arsehuwing kan drs. K. de Jong Ozn ter harte nemen wanneer hij eerstdaags beëdigd wordt staatssecretaris van onderwijs. We zullen gauw genoeg merken hoe snel hij vergeten is wat r dacht als leraar geschiedenis en maatschappijleer, als rector in Goes en Amersfoort en als >rzitter van de Algemene Vergadering van Schoolleiders (AVS). nds ars mei espiioral als voorzitter van de AVS ïonieft de 49-jarige Klaas de Jong kojgal eens zijn mening ten beste iet (yen over wat er allemaal ver- erd ging op het departement n onderwijs. Niet op die klage- e manier die de jaarredés van reel andere voorzitters van on wijsbonden kenmerkt. Maar erg duidelijk. 'Desnoods ben bereid onze eisen op een span- onder de aandacht van de ister te brengen', zei hij vorig nog. Binnenkort staat hijzelf de stoep van het gebouw aan Nieuwe Uitleg in Den Haag om itesten in ontvangst te nemen. ge willekeurig kijk je dan toch Q.c Iers tegen de dingen aan. positie van drs. De Jong is op ;lf niet benijdenswaardig, stapt in de regering op een int dat de derde begroting het kabinet al klaar ligt. Hij zich schikken in het beleid minister Van Kemenade, zo dat is aangegeven in de Con- mnota. Op het departement !t men zich er nogal over ver- sd dat de nu om gezondheids enen vertrokken staatssecreta- Veerman dat vérstrekkende iidsstuk zo snel mede-onderte- d heeft. De Jong kan aan de ^ofdpunten van het nu uitge- 'pelde beleid helemaal moeilijk veranderen. Toch zou het in kwaad kunnen wanneer Van eens wat meer tegen- kreeg. Ook mensen die zijn j/vSplen delen lijken wel eens riteerd door zijn doordouwe- leid. Met name irriteert de tvaardigheid waarmee de mi- er denkt door allerlei nota's structuren de onderwijsprak- - te kunnen veranderen. Drs. Jong vindt Van Kemenade een ikte mede- en tegenspeler. Idenschool voorzitter van de AVS heeft Jong zich constructief opge ld tegenover de experimenten de middenschool. Maar tege ntij d waarschuwde hij voor ■barige conclusies. Het is voor geen uitgemaakte zaak dat litionele scholen zouden moe- verdwijnenl wanneer de mid- school eenmaal de experimen- fase te boven is. Drs. K. de Jong Zo zijn er wel meer punten waar op De Jong (zelf een niet onver dienstelijk kerkorganist) af en toe een tegenmelodie zal laten door klinken binnen de totale compo sitie. Ik denk aan zijn bezorgd heid over de massaliteit van het onderwijs. Als de middenschool er komt, moten dan alle scholen meer dan duizend- leerlingen tel len? Of moet je, zoals De Jong eens heeft geopperd, een maxi mum-schoolgrootte vaststellen, die dan waarschijnlijk wel wat lager uitkomt? Loting De Jong (zelf vader van vijf kin deren) heeft zich ook uitgespro ken over het systeem van loting bij de toelating tot de universi teit. Hij vindt dat asociaal en fnuikend voor de motivatie van de leerling. Misschien kan hij col lega-staatssecretaris Klein eens aanschieten. Én passant kan hij er dan voor zorgen dat de toela ting tot het hoger onderwijs (denk aan de chaos van de vak kenpakketten) en de regeling van het eindexamen (De Jong zal de door Veermtn toegezegde nota hierover moeten afmaken) goed op elkaar zijn afgestemd. Een punt waarop hard geknokt zal worden is de harmonisatiewet. Als voorzitter van de AVS heeft De Jong hard meegedaan aan het verzet tegen dit wetsontwerp, waardoor o.a. het Frans en ge schiedenis in de brugklas van HA- VO-MAVO-VWO benadeeld zou den kunnen worden. Kwaliteits verlies heette dat. We zijn be nieuwd hoe de nieuwe bewinds man het ontwerp van wet straks in de Tweede Kamer verdedigt. Leerplanontwikkeling Interessant lijkt ook een gesprek tussen Van Kemenade en De Jong over leerplanontwikkeling en bij zonder onderwijs. De anti-revolu tionair De Jong vindt dat het christelijk onderwijs in het verle den 'belachelijk verstek heeft la ten gaan' bij het maken van ei gen leerstof. 'Het is een aanflui ting' zei hij op 8 maart van dit jaar, 'als je ziet hoe klakkeloos de christelijke scholen de rijksleer plannen hebben overgenomen'. Als staatssecretaris zal hij mogen meewerken aan de uitbouw van de door de overheid opgezette stichting Leerplan Ontwikkeling. Zal hij de kans aangrijpen om het bijzonder onderwijs te prikke len tot een meer inventieve aan pak van de leerplanontwikkeling? Niemand zal van de nieuwe staatssecretaris verwachten dat hij zijn ambt alleen zal gebruiken voor het tot stand brengen van functioneel leeftijdsontslag van schoolleiders (zoals de AVS be pleit). Zo nauw hoeft de relatie met je achterban niet te zijn. Wel mag je van iemand die zich zo duidelijk in allerlei beleidskwes ties heeft uitgesproken verwach ten dat hij binnen de marges van het vastgestelde beleid een eigen geluid laat horen. Die taak is De Jong zeker toevertrouwd. - hgi |>nze parlementsredactie HAAG De WD en de i hebben gisteren in de Kamer hun ongerust- uitgesproken over de ge en, die deze week de ronde n gedaan over het ontbre- van voldoende financiën ie uitvoering van het meer- )lan personenvervoer. Een grijk deel van de ruimte ordening berust namelijk plan. iet begin van zijn betoog drs. J. F. Scherpenhuizen aan minister Gruijters wat .r was van die geruchten. :ns hierover zouden van gro- loed op de betogen van de eden kunnen zijn. Deze week iet gerucht de ronde dat de er vooralsnog niet bereid zou nota te verdedigen in de Kamer. 'Als dat het geval t het mij dat het debat rond elangrijk deel van de nota himtnenspel gaat worden en is de ruimtelijke ordening land niet gediend.' Gruijters ontkende alle ten. Hij zei daarbij onder lat verhalen uit kranten hem ingingen en dat hij wel de- de Kamer op haar vragen zal irden. openbaar vervoer niet bevorderd kan worden door willekeurige' opeenstapeling van auto-bestrij dende maatregelingen. 'Wij zijn van mening dat dat doel veel beter te bereiken is door auto-opvangen de' maatregelingen, zoals ruime parkeermogelijkheden bij stations enzovoort. Daarbij moetten wij het openbaar vervoer aan hoge eisen laten voldoen, zoals passende fre quentie, snelheid, op tijd rijden, veel service en aanvaardbare ta rieven'. Van een verslaggever DEN HAAG De heer J. van der Staay. medewerker van de rijksgeo- logische dienst, heeft een beloning van tienduizend gulden ontvangen voor een idee dat hij had ingezon den bij de ideeëncommissie. De be loning is de hoogste die tot nog toe door het ministerie van economi sche zaken is toegekend. Het idee houdt een verbetering in van boordapparatuur voor het op sporen van zandige afzettingen. Mr. Jurgens Minister Van Doorn Van onze parlementsredactie DEN HAAG De Tweede Kamer vindt dat minister Van Doorn (CRM) stappen moet ondernemen om de nieuwe NOS-voorzittter, mr. E. C. M. Jurgens, en het NOS-bestuur tot elkaar te brengen. Zoals bekend heeft het NOS-bestuur tot nu toe geweigerd met de heer Jurgens te praten uit ongenoegen over de manier waarop hij benoemd is. De Kamer sprak haar wens uit in een motie, ingediend door de CHU-fractie. In de motie wordt ook uitgesproken dat de Kamer de procedure bij deze benoeming betreurt en dat door de gerezen problemen er nu onvol doende garantie ls voor een vrucht baar overleg tussen het bestuur en de nieuwe voorzitter. Tegen de mo tie stemden onder meer PvdA, PPR en D'66. De Kamer verwierp een motie van de VVD-leider Wiegel, waarin de handelwijze van mr. Van Doorn veel scherper werd afgekeurd. Des ondanks was duidelijk dat de uit gebreide verdediging van mr. Van Doorn de Kamer niet van haar mening had kunnen brengen dat de minister de benoeming van Jur gens op een ongelukkige en autori taire manier had doorgedrukt. Het verweer van de minister dat de wet hem de gevolgde procedure voor schrijft en dat er onvoldoende tijd was met de NOS over Jurgens te praten maakte weinig indruk. De Kamer was het ook niet eens met de stelling van mr. Van Doorn dat overleg met de NOS over Jurgens een ongelukkige publiciteit over diens persoon zou hebben uitgelokt. Mr. Van Doorn had zich overigens al bereid verklaard alles te zullen doen om de verhouding van de NOS met mr. Jurgens te verbete ren. Hij vroeg zich daarbij wel af of stappen van zijn kant de zaak niet eerder zouden verslechteren. 'Ik wil eerst afwachten hoe het eerste contact tussen Jurgens en de NOS verloopt', zei hij. Kwaad bloed Het optreden van de minister had bij de fracties van de Boerenpartij en de RKPN zoveel kwaad bloed gezet dat deze het zwaarste parle mentaire wapen in stelling tracht ten te brengen: een motie van afkeuring. Daarbij deed zich een weinig voorkomende situatie voor. De andere fracties vonden die mo tie van afkeuring zo overdreven dat niemand hem wilde steunen om in behandeling genomen te worden. Beide fracties konden slechts vier ondertekenaars bijeenbrengen, en er zijn er vijf nodig voor de behan deling. In dat soort gevallen komt er gewoonlijk steun uit andere fracties, alhoewel die het met de motie in het geheel niet eens be hoeven te zijn. In dit geval vond de Kamer de motie kennelijk toch te gortig om een behandeling moge lijk te maken. DEN HAAG De regering gaat het brandveiliger maken van hotels, pensions en motels, die vóór 1 ja nuari 1975 gevestigd waren, subsi diëren. Staatssecretaris Hazekamp heeft bepaald dat het subsidie 33 1/3 pro cent zal bedragen van de in aan merking komende investeringskos ten met een maximum van 75.000 gulden per logiesbedrijf. De onder nemer moet zelf het resterende deel van de kosten financieren. Daarbij kan, als dat nodig en wen selijk is, een beroep gedaan worden op de beslaande garantiekredietre- gelingen. Als de ondernemer in een huurpand werkt, kan het subsidie aan hem of aan de eigenaar ver leend worden, al naar gelang hij dan wel de eigenaar de investe ringskosten betaalt. De subsidiere geling betreft het logiesgedeelte en de vluchtwegen van de bedrijven. Daar het subsidie tevens ten doel heeft de werkgelegenheid in de bouwsector te stimuleren zal het subsidie beperkt blijven tot een bijdrage in de kosten, die veroor zaakt worden door bouwwerkzaam heden, bijvoorbeeld het brandwe rend maken van vloeren, wanden en plafonds in kamers, het brand veilig maken van trappen, trappen huizen en het aanbrengen van branddeuren en vluchttrappen. Niet subsidiabel zijn bijvoorbeeld het aanbrengen van brandblusappara- ten en de aankoop van niet-ont- vlambare textielstoffen. ir Scherpenhuizen had overi- ogal wat kritiek op het in de aangekondigde beleid ten van de auto. In de nota namelijk gepleit voor het te lgen van het gebruik van de Wat gaat dit beleid voor in- hebben op bijvoorbeeld de i in de binnensteden, die hunkeren oen hun vrije tijd door te brengen? Het ver- gebruik van de auto kan [etoetst worden aan het ge verstand van de autobezit- Nederlanders zelf, die zich kunnen maken van de con- ties van het autorijden.' L. J. Giebels (PvdA) lever- iek ten aanzien van het au- dk. Hij wees er met nadruk het terugdringen van het bruik alleen mogelijk is als ïnbaar vervoer wordt verbe- Jj vroeg de minister dan ook uitgangspunten van de nota hemen dat de concurrentie- van het openbaar vervoer irden versterkt ten opzichte particuliere gemotoriseerd A. M. C. V. Groensmlt- fer Kallen meende dat het Van onze weerkundige medewerker Gisteren heeft de reeks zomerse dagen een vervolg gekregen. Voor De Bilt was het de 16e dag van 25 graden of warmer deze maand. Vandaag zou naar menselijke bere kening de 17e zomerse dag van augustus worden geboekt. Daarmee staat de huidige maand in zijn categorie op de derde plaats sedert 1849 in Utrecht de waarnemingen begonnen. Alleen augustus 1884 en augustus 1947 hebben meer zomerse dagen op hun naam gekregen na melijk 19. Gelderland en Overijssel (onder meer) liggen op De Bilt een dag voor. Het grootste aantal zo merse dagen ooit in een maand geboekt in Midden-Nederland was 20 in juli 1868. In augustus 1947 nam Gemert 26 zomerse dagen waar tegen7 normaal. Voor we verder gaan eerst nog wat temperaturen van gisteren: Reyk javik 9 graden, Kirkioall op de Or kaden 13 graden (5 millimeter re gen), Hebriden 15 gr. (1 mm), Sta- vanger 19 gr. (5 mm), Praag 23, Kalmar 25, De Bilt, Kassei en Han nover 26, Keulen, Manchester en Birmingham 27, Eelde en Londen 28, Hadsten in Oost-Jutland zowaaj 30 gr. Kordova 33 gr. en Marrakesj in Marokko 34 gr. C. De barometer is het afgelopen et maal nogal gedaald: tegenover 1030 millibar woensdagmorgen, werd gisteravond 1020 mb afgelezen. Toch brengt het verzwakkende con tinentale hogedrukgebied met uitlo per vanaf Polen tot onze omgeving ook vandaag weer zonnige en zo merse warmte. De as van het ge bied komt meer over ons heen te liggen waardoor de wind verander lijk wordt, in het zuiden het langst nog oostelijk, in het noorden en noord-westen binnenkort uit zuid tot west. En dat. gebeurt dan mede Weerrapportcn van gisteravond 17 uur. maximum temperaturen van gisteren en neerslag, 7 19 uur. Amsterdam vrijwel onbew 26 0 Da Bilt onbewolkt 26 0 Deelen onbewolkt 27 0 Eelde vrijwel onbewolkt 28 0 Eindhoven onbewolkt 26 0 Dan Helder vrijwel onbew. 24 0 Luchth. R'dam onbewolkt 25 0 Twente vrijwel onbewolkt 26 0 Vllssingen onbewolkt 25 0 Zuid Limburg onbewolkt 25 0 Aberdeen regen 18 0.2 Athene onbewolkt 29 0 Barcelona zwaar bewolkt 27 1 Berlijn licht bewolkt 24 0 Bordeaux onbewolkt 29 0 Brussel onbewolkt 25 0 Frankfort finbewolkt 25 0 Genève licht bewolkt 21 0 Helsinki zwaar bewolkt 18 0 Innsbrück zwaar bewolkt 22 0 Kopenhagen licht bewolkt 22 0 Lissabon onbewolkt 28 0 Locarno zwaar bewolkt 24 0 Londen onbewolkt 28 0 Luxemburg onbewolkt 25 0 Madrid licht bewolkt 29 0 Malaga licht bewolkt 26 0 Mollorca half bewolkt 25 15 München onbewolkt 20 0 Nice zwaar bewolkt 22 0.2 Oslo regen 19 6 Parijs onbewolkt 26 0 Rome half bewolkt 27 0 Spilt onbewolkt 25 0 Stockholm regen 21 0 Wenen zwaar bewolkt 23 0 Ztlrlch zwaar bewolkt 21 0 Casa Blanca onbewolkt 27 0 Las Paimas onbewolkt 26 0 Tel Avlv licht bewolkt 29 0 Tunis licht bewolkt 30 0 onder invloed van een IJslandse storingsuitloper over Schotland en Noord-Ierland. Deze krijgt de gele genheid zich in zuidelijke tot zuid oostelijke richting te verplaatsen. Het komt vooral door het noord- oostwaarts optrekken van een At lantisch maximum van 1030 milli bar waardoor het koufront onder druk komt te staan. Tijdens de overschakeling van het ene op het andere hogedrukgebied komen we gedurende het weekend in koelere lucht met bewolking, misschien tij delijk wat regen (maar niet van veel betekenis) of een plaatselijke onweersbui. Daarna kan volgende week de zomerzon terugkeren, aan vankelijk in frissere Atlantische lucht. In de West-Alpen onweerde het gisteravond (Dauphine). Het tegen een vulkanische rots gedruk te stadje Le Puis in Auvergne rap- portteerde 10 mm onweersregen, Ibiza 17 mm. Vandaag patent strandweer met veel zon. Zwakke wind uit uiteenlo pende richtingen. Luchttempera tuur 23 tot 25 gr., zeewater 20 gr. Verdere vooruitzichten: in weekend afkoeling. onder redactie van loessmil Voor sommigen mag staatssecre taris Van Huiten op het ogenblik een soort boeman lijken, er zijn mensen die er niet over uitge praat raken hoe gezellig hij wel onder het eten is. Zo heeft de heer Van Huiten onlangs bij het hem tot dan onbekende gezin Wildeboer in Genemuiden aan tafel gezeten en daar meegege ten wat de pot schafte. Wel iets bijzonders natuurlijk, want me vrouw Wildeboer was allang van het bezoek op de hoogte. In feite had ze er zelf om gevraagd. Mevrouw Wildeboer leest als 'ge- leidelichtencontroleuse' van rijkswaterstaat (ze zorgt dat de verlichting langs het Zwartewa- ter altijd in orde is) het maand blad 'Profiel' voor medewerkers van Verkeer en Waterstaat. Dat blad heeft een rubriek 'Profiel belt u', waarin eerst een onder werp wordt aangekondigd, waar over redacteur Hans van Lith later wat willekeurige collega's opbelt om hun opinie over dat onderwerp te vragen, de verza melde meningen worden dan in een volgend nummer afgedrukt. Zo is de vraag aan de orde geweest of het ministerie van verkeer en waterstaat een mi lieuvervuiler is en binnenkort wordt de lezers voorgelegd of Jiun ministerie al dan niet be hoefte heeft aan een ombuds man. Gedachtig aan de methode van het Franse staatshoofd Giscard d'Estaing die bij allerlei mensen gaat eten, bedacht de Profiel redacteur deze vraag: Hoe zou u het vinden als minister Wester terp of staatssecretaris Van Hui ten bij u kwam eten en waaro ver u dan zou willen praten? 'Ik wil best', antwoordde mevrouw Een stuk strand in Normandië, bezaaid met een minder bekend Frans exportartikel: strandkeien. Elk jaar verkoopt Frankrijk tienduizend ton van deze keien aan de Verenigde Staten en Ja pan, waar de bonkige stenen, naar men zegt, gebruikt, worden bij de produktie van tandpasta. VIERDE Dropeters zijn tegenwoordig te beroerd (of te verstandig, den kend aan hun gebit?) om te kauwen, zou je uit de cijfers van de internationale vereniging van suikerwerkfabrikanten kunnen concluderen, want van alle soor ten drop zijn de zachte het meest populair. Drop wordt trou wens steds meer gegeten (de rolletjes moeten het al afleggen tegen de familiezakken), maar van chocolade wordt nog wel bijna drie keer zoveel gegeten, hoewel de behoefte daaraan langzamerhand afneemt. Neder land eet nogal wat zoetigheid: met z'n allen geven we er 1.6 miljard gulden per Jaar aan uit (waarvan ruim de helft aan koekjes, banket en biscuitjes), of nog duidelijker: als die hele hoeveelheid die we per jaar con sumeren. eerlijk verdeeld werd over alle mannen en vrouwen, van groot tot klein, zouden we er allemaal 10,2 kilo van op snoepen. Na Zwitserland (13,3 kilo). Engeland (12,5) en Duits land (10.8) staan we daarmee Internationaal op de vierde plaats. Wildeboer volgens het blad. 'en ik zou het willen, hebben over de 27-mc-band om nog eens het standpunt van de zendamateurs duidelijk te maken'. De staatssecretaris wist nergens van lot hij het blad met dat antwoord onder ogen kreeg, zegt de heer Van Lith. 'Hij belde toen zelf op om te zeggen dat hij best bij die mevrouw wilde eten'. En zo kwam er in Profiel een uitvoerig verslag van die maal tijd, met foto's.' mevrouw Wilde boer met haar dochter in de keuken; de staatssecretaris, steunend op een punt van de gedekte tafel, met zijn rug tegen de centrale verwarming, telefo nerend terwijl mevrouw Wilde boer de glazetn nog eens vol schenkt (de soepborden zijn dan al leeg)de ïieer Van Huiten naast de gastvtrouw aan de met schalen, glazen en volle borden overladen dis. beiden met een vork in de hapid: de heer Van Huiten op een tweezitsbank. la chend en prabend met de heer Wildeboer, die izelf een enthousi ast zendamateur is en stapels kaarten toont van mede-ama teurs met wie hij kontakten on derhoudt. Het gesprek schijnt vlot verlo pen te zijn. Hét echtpaar Wilde boer vroeg nog eens en de staatssecretaris vertélde nog eens waarom de zendamateurs hun gang rrê.et meer mogen gaan. 'Een plézierige en nuttige avond', heeft <Ze heer Van Hui ten op de verlate terugreis gezegd. En gastheer en gast vrouw hebben geconstateerd dat het met de staatssecretaris goed kersen en ayflere lekkernijen) eten is. Twee grijze roodstaartpapegaai en, geen uitbliinkers als het om praten gaat en waarschijnlijk daarom indertijd door particu lieren naar Aa-tis gebracht, heb ben wel op «een ander terrein voor een bijzondere gebeurtenis gezorgdze hebben de eerst roods taart-jongjen van Artls voortgebracht. "Vorig jaar was er ook al sprake van een bloeiende liefde tussen dfce twee, die resul teerde in drie .witte eieren, maar die kwamen niet tot ontwikke ling. Het 'verliefde' stel werd geringd, kreeg dflt jaar een eigen woning, en zowaar: het vrouwtje produceerde oprfteuw drie eieren, waarvan er dittmaal na dertig dagen- twee zijn. uitgekomen. De jongen, nu een. week of zeven oud, zullen zich dezer dagen voor het eerst vertonen buiten de nestkast, waar ze geboren en getogen zijn. Goed gevoed door moeder Roodstaart met door va der aangedragen voedsel moeten ze intussen zo ver zijn dat ze al aardig wat grijfce veren en een felrood staartje bezitten. Wie de diertjes zelf wil zien kan dat nog op een voordelige mander doen ook, want in de hele sep tembermaand kun je gewoonte getrouw voor dei halve prijs in Artis terecht. In het ziekenhuis van de Beierse plaats Eggenfelclen hebben ze zelfbediening voor de patiënten ingevoerd .Niet dat elke lijder nu zijn eigen operatie moet ver richten en zijn eigen bed opma ken, maar wel moeten alle lo pende patiënten sinds kort zelf hun maaltijden pat het cafetaria halen. Zo wordt het verplegend personeel aardig wat werk uit handen genomen en hebben de lopende patiënten ook eens een verzetje. In het ziekenhuis kom Je nu aan de lopende band zelf- bedienings-patiëntesn in kamer jas of duster tegeci, die flinke dienbladen in hun' (soms nog dik verbonden) armeen torsen. Onder het kopje 'kennissen kring' weet het Algemeen Dag blad exact de namjian van de directieleden van 'de- machinefa briek in het Noordbijabantse Bu- del' te noemen.' Het zijn de he ren A., Kennis, W. A. M. Kennis, A. J. M. Kennis, H. A. Kennis, P. A. Kennis, J. H. Kennis, J. J. Kennis, J. P. N. M. Kannis en F. H M. Kennis. De fabriek heet dan ook Kennis' Machilnefabriek B.V. Het Is dus toch waar: kennis is macht. HOOGWATER voor zaterdag 30 augustus Vllssingen 7.01-1923: Harlngvllet-sluizen 8.28-20.52: Rotterdam 9.37-21.50: Scheve- nlngen 7.50-20 20. IJmulden 8.39-21.09: Den Helder 12 05-0.00: Harllngen 2.15- 14.38; Delfzijl 4.32-16.52. Nieuwsgierigheid

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 5