'Belang consument komt niet goed uit de verf KOLONISTEN IN MINNESOTA Radio- en televisieprogramma's e] Aantal zilvermeeuwen is nog aanvaardbaar Molukkers die Indonesiër zijn kunnen repatriëren hf Even puzzelen In verkeer minder ongelukken - niet zoveel minder doden Op Schiermonnikoog: Verduidelijking i Drukker weigert plaat: blad met witte pagina's TROUW KWARTET DONDERDAG 28 AUGUSTUS 1975 Prof. W. Albeda over SER: Van onze sociaal-economische redactie DEN HAAG Prof. dr. W. Albeda vindt dat de Sociaal-Econo mische Raad berust op 'een maatschappelijke simplificatie'. In de SER zitten leden uit de vakbeweging (werknemers), uit de werkgeversverbonden, en onafhankelijke, door de regering aange zochte leden. Prof. Albeda vindt dat de belangen van de consument niet voldoende uit de verf komen. KARELTJE KNETTER Prof. Albeda stelt dit in het blad 'De werkgever' van het Nederlands Christelijk Werkgeversverbond, waarin een aantal bekende figuren hun kijk geven op 25 jaar SER. De SER viert volgende week woensdag zijn zilveren jubileum. Prof. Albeda. die lid is van een SER-commissie die de hele positie van de SER taak. werkwijze, sa menstelling onder de loep neemt, vindt dat de grondgedachte van de SER nog 'springlevend' is. Als grondgedachte ziet hij dat ln de SER de tegenstellingen worden overbrugd, doordat het gehele be drijfsleven er wordt gerepresen teerd. 'De SER is gebaseerd op de ontkenning van de klassenstrijd, onder aanvaarding dat er twee klassen, of tenminste twee functio nele groeperingen, zijn in het be drijfsleven'. Albeda vraagt zich nu echter af of er nog wel gesproken kan worden van 'Het werknemersbelang'. In veel gevallen lijken werknemers te staan tegenover andere werkne mers. De groep werknemers waaiert 1 uit in steeds meer verschilende groeperingen. Maar ook aan werk geverszijde blijven belangrijke groepen zelfstandigen buiten be schouwing wanneer gesproken wordt over werknemers- en werk- geversbelangen. Prof. Albeda ziet meer en meer problemen ontstaan bij het afbake nen van de belangen van 'produ- Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Al zet de tendens tot daling van het aantal verkeerson gelukken zich voort, toch is de da ling van het aantal dodelijke onge lukken tot nu toe trager. Uit de laatste cijfers van het Cen traal bureau voor de statistiek blijkt dat het aantal ongelukken met doden of gewonden het eerste halfjaar 25.450 bedroeg. Dat is 2300 of ongeveer 9 procent minder dan in het eerste halfjaar 1974. Het aantal slachtoffers bij die ongeluk ken bedroeg 30.575 of ruim 8 pro cent minder dan in dezelfde perio de van vorig jaar. Het aantal doden pas over de eerste vijf maanden bekend is nog geen vijf procent lager dan in dezelfde periode 1974. namelijk 895 tegen 940. centen (werkgevers en werknemers tezamen) en van de burger in zijn andere functies (als huisvader of moeder, als slachtoffer van milieu vervuiling. als slachtoffer van een arbeidsconflict waar hij geen partij bij is)'. Minister Boersma van sociale zaken zegt in hetzelfde nummer van het NCW-blad dat de SER niet moet worden gesloopt maar vernieuwd Hij is groot voorstander van over leg. Onvermijdelijke conflicten moeten daarbij niet uit de weg worden gegaan. 'Maar wanneer het blootleggen van geschillen tot doel wordt verheven, pas ik ervoor', al dus Boersma. KVP-fractieleider Andriessen roept op om de stellingenoorlog tussen belangengroepen te laten wijken voor 'een geest van gemeenschap pelijke verantwoordelijkheid'. Dat hoeft het opkomen voor de belan gen van de eigen groep niet uit te sluiten. 'Men verwachte niet alle heil van de overheid die dan maar voor het 'algemeen belang' moet opkomen', aldus Andriessen. Prof. dr. W. Albeda: grondge dachte van de SER nog spring levend Van onze Haagse redactie DEN HAAG Staatssecretaris Meijer (CRM) ziet voorlopig geen réden tot grote ongerustheid over de vogelstand op Schiermon nikoog. De VVD-fractie in de Tweede Kamer had vragen gesteld naar aanleiding van een tv-reportage over de bedreiging van ón der meer de bergeend door het grote aantal zilvermeeuwen. De meeuwen roven de eieren en soms ook de jongeren van de berg eend en van andere vogelsoorten. De staatsscretarls wijst erop dat de bergeend vaak vel meer eieren legt dan nodig Is om de stand op peil te houden. De roofacties van de zilvermeeuwen hebben daardoor de stand van de bergeend op het eiland niet kunnen bedreigen. Staatssecretaris Meijer zal deson danks nagaan of er maatregelen nodig zijn om de zilvermeeuwkolo- nie op Schiermonnikoog in te per ken. De inperking is geen nieuw verschijnsel. Niet nieuw Al in de 'aren dertig werd besloten het aantal zilvermeeuwen op de waddeneilanden te beperken om andere vogelsoorten te bescher men. Dat gebeurde toen veelal door het weghalen of het schudden van de eieren om te voorkomen dat het ei uit zou ko men. In 1962 werden behalve voor het rapen en schudden ook vergun ningen verleend voor het doden van de zilvermeeuw met behulp van verdovende middelen. Vanaf 1965 werd daarbij ook het gebruik van vuurwapens toegestaan. Als gevolg van deze acties bleek de stand van de zilvermeeuw in de jaren zestig aanzienlijk te zijn teruggelopen. Besloten werd toen de acties te beperken. Op Schiermonnikoog zijn zo sinds 1973 geen raapvergunnin- gen meer afgegeven. Op de andere eilanden gingen die acties wel. maar in veel minder grote omvang door. Als gevolg van de beperking zijn de zilvermeeuwkolonies op het eiland de afgelopen jaren weer toe genomen. Professor Jan Tinbergen, de internationaal vermaarde econoom (en raadgever van het kabinet-Den Uyl), heeft in een boek zijn denkbeelden en onderzoekingen met betrekking tot de inkomensverdeling vastgelegd. Een studie die misschien zelfs voor specialisten soms een hersenkraker is, maar, in een ondedwongen gesprek tussen de hoogleraar en Barend de Ronden van de 'Kenmerk'-redactie heb ik er als doorsneekijker toch aardig wat van op kunnen steken. Het was een uitstekende verduidelijking van de publikaties over dit boek. Tegenwoordig vloeit een groter percentage van de bevoordeling naar wat genoemd wordt 'het menselijk kapitaal' (dat is de investering in kostbare opleidingen) dan naar de traditionele kapitaalbezitters. Prof. Tinbergen liet hier de nieuwe 'kapitalisten' buiten beschouwing, te weten de grote sporthelden en kunstenaars die in de mode zijn. Ik denk dat er steeds meer gelden naar deze categorie zullen gaan om het volk spelende te houden en dat daarmee een nieuwe onregelmatigheid in onze inkomstenverdeling een feit wordt. Er deed zich woensdagavond iets ongewoons voor in het Journaal. Leo van Laak, de zeer jeugdige aanvoerder van de schippersacties, kreeg de gelegenheid om zijn kornuiten via de beeldbuis op te roepen tot het beëindigen van do blokkade. Voor hemzelf en het lieve vaderland is het te hopen, dat zijn machtsuitoefening hem niet buiten zijn eigen schoenen zal voeren. Het kijken naar de Tsjechische speelfilm onder de Nederlandse titel 'De Liefde van een Blondje' heb ik niet zo lang kunnen volhouden. Er zaten in de aanloop wel een paar aardige typeringen en beeldvondsten in. maar overheersend vond ik de grauwheid van de levenssfeer, waarin de massa prevaleert boven het individu. Op het andere net heeft de VPRO ongetwijfeld veel mensen onrustige uren bezorgd met de vertoning van de brallende nazi-film 'Triumph des Willens'. Als je de oorlog bewust hebt meegemaakt, weet je wat bij deze walgelijke- verheerlijking van Hitier en zijn systeem je te wachten staat. Toch kijk je. Zelfs mensen die van concentratiekamp naar concentratiekamp zijn gesleept, hebben zo is me uit enkele telefoongesprekken gebleken de knop niet omgedraaid. Zouden jongere generaties uit dit barbaarse spektakel de les puren dat demagogen gemakkelijk invloed kunnen krijgen op de massa? Of doen zij dit af met 'flutvertoning'? In dat geval zouden dergelijke films beter op de plank kunnen blijven liggen. Dick Cavett maakte met de uitmuntende illusionist Doug Henning een kostelijke show: voor liefhebbers van goochelen om te likkebaarden TON HYDRA Van een verslaggever RIJSWIJK Molukkers, die de Indonesische nationaliteit hebben, kunnen naar Indonesië terugkeren. Zij moeten hiervoor zelf in aanmerking willen komen. Dit heeft het ministerie van CRM meegedeeld. Op het ministerie hebben delegaties uit Nederland en Indonesië overleg gevoerd en zij hebben gezamenlijke aanbevelingen aan beide regerin gen gedaan. De delegaties hebben voorgesteld de Molukkers die naar het land van herkomst willen terugkeren onder te verdelen in drie categorieën. 1. De gepensioneerden of zij die daar mee gelijkgesteld kunnen worden. 2. Personen met een vakopleiding. 3. Personen zonder een vakoplei ding. Mensen uit de eerste catego rie kunnen terug keren naar een plaats naar keuze. De mensen uit de tweede groep kunnen terugkeren als zij een arbeidsplaats in Indone sië gevonden hebben en voor men sen in de derde groep wordt ge dacht aan inpassing in ontwikke lingsprojecten. Van Nederlandse zijde werd voor alle categorieën financiële hulp in het vooruitzicht gesteld. Het beleid van de Nederlandse regering ten aanzien van de in Nederland ver blijvende Molukkers blijft, hun cul turele identiteit respecterend, on veranderd gericht op hun in passing in de Nederlandse samenle ving. De delegaties vonden het be langrijk de contactmogelijkheden tussen Molukkers in Nederland en het land van herkomst te vergro ten. (ADVERTENTIE) Zijn de kapitaalkrachtigen wel zo sterk? E&L vindt van niel. Juist de grotere vermogens en inkomens ervaren de inflatie en andere laktoren op zeer progressieve wijze. Is er iets tegen te doen"> Wel, veel mensen vinden baat bij het Verzekerd Groei-proiekt 3 van E&L. Dat levert een ongedacht hoog rendement op terwi|l de uitkeringen belastingvrij zijn. Als u bijvoorbeeld, 40 jaar bent en jaarlijks I 3 325,- kunt besteden in een V.G.P. 3 dan ontvangt u op 65-jarige leeftijd gegarandeerd 1100 000,- belastingvrij. Door de beleggingstechniek van E&L en de samengestelde •Riterest wordt dit. ais het rendement op de veilige f 168.700.- f 100.000,- £!rats- en Gemeenteleningen konstant 8% blijtL d r»ingvrij! Dl- :t «reedsgerealiseerde rendementsbijscnri|vingen uit als u voor uw 65e zou overlijden Natuurlijk geiJeSyJor iedere Teeftijd. voor iedere investering, andere bedragen. Vraag uw verzekeringadviseur eens waf voorbeelden voor uzelf. Dan staat u sterker bij het nemen van een beslissing. De goede verzekeringadviseur kent E&L. Als de beste. door Vilhelm Mobcrg Copyright Iliillitiulia B V. Baarn 142. Het duurde niet lang of Hum- frie H. Puckelton en Kareltje Knet ter waren ook in de kerker gesme ten. Het was er kil en vochtig en -rillend sprak de smid: 'Je wordt bedankt. Humfrie. Dat heb je fijn gedaan, jongen! We zitten hier lek ker hè! Weet je dat ze ons van hekserij verdenken?' 'Da's aardig van de baroen', lachte Humfrie ver heugd: 'Ik had al veel gelezen van de beruchte heksenprocessen in de middeleeuwen maar ik had toch niet kunnen denken dat de baroen 136 Ze hadden dat jaar net als andere jaren gezaaid, gepoot, geoogst en gedorst, hoewel het weer het hele jaar lang slecht was. In de herfst regende het veel. het begon altijd met een heftige regenbui, maar een die wekenlang aanhield. De regen viel niet bij druppels, maar in dik ke stralen. Niemand had het nog ooit zo hard zien regenen in Min nesota. Het herfstkoren werd er te laat door. de tarwe kon niet opko men voordat de vorst in de grond zat. Op een van die dagen dat werken een onmogelijkheid was. kwam de dominee op bezoek. Het was nu vier jaar geleden, dat dominee Törner in een gedenkwaardige re gennacht voor het eerst op Nieuw DuvemSla verschenen was. Nu, op deze regendag, kwam hij voor het laatst om afscheid te nemen. Het gerucht had al lang de ronde gedaan dat hij de Zweedse gemeen te in het St. Croix-dal ging verla ten. en nu bevestigde hij het zelf: hij had een beroep als predikant aangenomen in de nieuwe gemeen te van Rockford, een pas gestichte stad in Illinois, waar een grote Zweedse kolonie was. Hij ging trou wen. dat was de eigenlijke aanlei ding tot zijn vertrek; hij was ver loofd met een meisje in Rockford en zijn verloofde wilde na haar huwelijk graag in haar geboortestad blijven wonen. Ds. Törner was niet langer de ble ke. magere jonge man. die eens in Karl Oskars blokhut voor het vuur gezeten had, gehuld in kleren van de heer des huizes, die hem veel te groot waren. Hij had toen veel op een vogelverschrikker geleken. Nu was hij veel dikker en mannelijker, met een verweerd gezicht waarop alle moeizame omzwervingen door de wildernis hun sporen achterge laten hadden. Uiterlijk bestond er weinig verschil meer tussen hem en de kolonisten. De weinige keren dat Kristina ln de gelegenheid geweest was hem te horen, waren zijn preken haar tot steun en troost geweest. Deze pre dikant stond niet op de preekstoel als een strenge rechter, hoogverhe ven boven de gewone mensen en hun zondige levens; hij was iemand die op milde wijze het evangelie verkondigde en die op gelijke voet met de zondaars stond. Voor haar was en bleef hij: De Dominee. En nu zou hij weggaan. Ze kon God toch onmogelijk vragen hem alleen om haar hier te laten. Ze moest niet teleurgesteld, maar dankbaar zijn. Ze wilde hem alleen zo graag iets teruggeven voor alle troost die hij haar geschonken had. De vorige dag had Karl Oskar een wilde gans geschoten, die ze ge plukt en schoongemaakt had om te braden. Eigenlijk had ze deze lek kernij voor de zondag willen bewa ren. maar nu was het net of God wilde dat ze de vogel vandaag zou braden, zodat Drs. Törner er mee van kon genieten, nu ze hem voor het laatst in hun huis ontvingen. Ze dekte de tafel in de woonkamer, de gast kreeg de ereplaats op de nieuwe sofa die ze enige tijd gele den gekocht hadden. Karl Oskar en zij namen elk aan een kant van hem plaats, terwijl de kinderen vandaag niet mc<- aan mochten zit ten. Zij zouden itraks eten in de keuken krijgen. Op deze farm heb ik de eerste nacht in het St. Croix-dal geslapen, zei Ds. Törner. Hier heb ik voor het eerst gepreekt en mijn eerste ons meteen in de gelegenheid zou stellen er persoonlijk eentje mee te maken. Erg attent van hem. Ik hoop dat jullie de betekenis hier van goed zullen beseffen.' 'En óf we die goed beseffen', zei de smid. 'Het eindigt op de brandstapel!' En daar kon hij wel eens gelijk in hebben, want op hetzelfde moment liet ook Theobald dit woord uit zijn mond vallen. Pater Berthold die zich ge wassen en verkleed had sprak: 'Niet zo snel met de brandstapel heer baroen. Laeten wy eerst deese lieden persen wat erin Daerna cunnen wy se nogh all tot leeringhe ende vermaeck onse soldaeten overdraeghen' 'VI wilt ghy dan nogh van se?' vro de baroen nors. 'Ick ontruckte het gheheym van het bussecni ende myn cop eraf als ick se oo ST niet het geheym van het schietin non ontruck!' lachte de monnik, f jahet canon zei Theobald e std denkend.dar 1 n c PELLI, PINGO EN HUN VRIENDEN ,..V00R D6 W6KKER DI6J6M6 r.Cf!CMCK\ Radio vandaag HILVERSUM I NCRV: 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.08 <S) Preludium. 7.30 Nws. 7.41 Hier en nu. 7.55 (S) Aangestipt. 8.00. (S) Te Deum Laudamus. 8.24 Op de man af. 8.30 Nws. 9 36 Gymn. v.d. hulsvrouw. 8.4o (S) Podium. 9.45 (S) Onder de hoogte- zon. 10 30 Nws. 10.33 (S) Orkestpalet I. 11.44 (Si Orkestpalet II. 12.00 (S) Bel 12.30 Nws. 12.41 (S) Hier en nu. 12 55 Canto. 12.26 Med. t.b.v. land- en tulnb. Mlddagpauzedienst. 13.15 (S) Koormu- Nws. 16.30 S) Hier en nu.) 17.30 Nws. ziek. 13.30 (S) Europa-globaal. (15.30 17.32 (S) Hier en nu. NCRV: 18.00 (S) Tij vrij voor muziek in vrije tijd. 18.30 Nws. 18.41 Wereldpa norama. 18.53 Zojuist verschenen. 19.00 (S) Leger des Hetlskwartler. 19.15 (S) De wereld zingt Gods lof. 19.55 Overdenking. 20.00 (S) Muziek, muziek, muziek. 21.50 Kerkorgelconcert 22 10 De kerk vandaag. 22 30 Nws. 22.40 (S) Hier en nu. 23.00 Acupunctuur. 23.30 (S) Album. 23 55- 24 00 Nieuws. HILVERSUM II AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (S) Dag met een gaatje. (8.00 Nws. 8 11 Radiojournaal) 8.50 Morgenwijding. NOS: 9 00 Spiegel van Belgie. 9.35 Water standen. AVRO: 9.40 Schoolradio. 10.00 (S) Kleutertje luister. 10.10 Arbeidsvita minen (11 03 Radiojournaal.) 11.30 (S) Rondom twaalf, gevar. progr. (11.55 Beursberichten) 12.30 Modern platteland. 12.35 (S) AVRO's wekelijkse sportrevue. 13.00 Nws. 13.11 Radiojournaal. 13.21 (S) Alerti. 13.50 (S) Klassieke orkestmuziek. 14.10 (S) 't Historisch. 14.30 (S) Met muziek op stap 15.15 (S) Aspecten. 16.00 Nws. 16 03 Radiojournaal. 16.05 (S) Ge bakken vensterbanken. 17.00 (S) Mobiel. 17.55 Mededelingen. AVRO: 18.00 Nws. 18 11 Radiojournaal. 18.21 (S) Plano en drums. IKOR: 18 30 Kleur. AVRO: 19.00 (S) Romantische pianotrlo.s. 19 30 (S) Hammerklavler en gitaar.' 20.00 Nws. 20 04 Radiojournaal. 20.10 Inleiding tot het avondprogramma. 20.15 (S) Eigentijdse muziek. 21.40 (S) Radio Filharmonisch Orkest. 22.20 (S) Dichter bij de muziek. 22.45 (S) Vana vond laat cultureel. 23.35 Radiojournaal. 23 45 (S) Vanavond laat nieuws. 23.55- 24.00 Nws. HILVERSUM III TROS: 7.02 Drie op Je boterham 9 03 Pop op drie. 11 03 Drie draalt op verzoek. 12 03 Drie draalt tussen de middag. 14.03 Pop-konitakt. 16.03 De Hltmeesters. NOS: 18.03 De vakaturebank. 18.10 Joost mag niet eten. TROS: 19.02 (S) Poster. 20.02 Ferry Maat's soul top-tlen. 21.02 (S) Sesjun. 22.02 (S) De Hugo van Gelderenshow. 22.55 Mededelingen. 23 02 (S) Jazz Sir. 0.02 De Hugo van Gelde- rensbow. 1.02 De Nachtwacht. EO: 5.02 (S) Old time religion. 5.30 (S) Matlna- ta. Speciaal 0 De laatste aflevering van Tra- liënkolder gaat over dieren in cir cussen en safariparken. TV vandaag NEDERLAND I NOS NOT 11.10-11.35 Schooltelevisie n ee: N H Suri Ned. 1/19.05 16.00-16.20 Voorlichtingsprograrr t al 0 Fragmenten uit o.a. de Televisie rechtbank, Een groot uur U en de Panaroma Woensdag Show beslui ten de VARA-terugblik Zo was het. TELEAC 18.15 Chemie, voorlichtingsprogr NOS 18.45 Minimolen 18.55 Journaal Ned. 2/20.20 TROS 19.05 Tralienkolder, tv-serle 0 De TROS vertoont Op Drift in de ruimte, een realistische film van John Sturges uit 1969 over moei lijkheden in een ruimteschip. Ned. 1/20.21 0 Onderwerpen in Achter het Nieuws zijn: een interview met de Israëlische minister van buiten landse zaken Allon en een portret van de leider van de schippersactie. Leo van Laak. Ned. 2/22.05 0 Ter gelegenheid van de 'Funkaus- telling' in West-Berlijn presenteren ZDF en ARD een grote show. Duitsl. 2/19.30 0 Medewerkers aan Europa Glo baal geven in de laatste uitzending een saménvatting van hun- beleve nissen. Hilv. 1/13.30 0 In zijn programma 't Is Histo risch staat Jan van Herpen stil bij het gouden jubileum van De Vere niging voor penningkunst en opgra vingen in de Alblasserwaard. Hilv. 2/14.10 0 Leslie Paraas speelt met het Ra dio Filharmonisch Orkest de symfonie voor violoncel en orkest van Benjamin Britten. Hilv. 2/21.40 terec Par ssen intsli de sdagj over dieren in gevangensch nd e terraï lering buil NOS 20.00 Journaal TROS 20.21 Marooned, Amerik speelfilngetwij 22.30 Avond der piano's: concertkkke NOS 23.05-23.10 Journaal NEDERLAND H NOS 18.45 Minimolen 18.55 Journaal VARA 19.05 Dokters ter zee de i Dop o amee: 19.30 Terra Africa zesdelige serie NOS 20.00 Journaal VARA 20.20 Zo was het: herhalingsprogramma 21.15 Duiken...politie. tv-filmserjg 22.05 Achter het Nieuws NOS 22.35 Den Haag vandaag 22.50-22.55 Journaal Avondmaalsdienst gehouden in dit dal. Door die herinneringen is jul lie woning mij dierbaar, beste vrienden! Kristina vond het een genoegen naar hem te luisteren, omdat hij zijn moedertaal zo zuiver sprak; veel zuiverder dan andere Zweedse immigranten in Amerika. De mees ten verhaspelden de twee talen zo onbarmhartig, dat ze er soms niets van begreep. Ook Karl Oskar was anders gaan spreken, dat merkte ze beter op dan ieder ander, omdat ze zelf nooit Engels sprak. De kinderen stonden in de keuken deur toe te kijken, hoe vader en moeder met de dominee zaten te eten. Voor de drie oudsten was hij de onderwijzer geweest en ze had den een groot respect voor hem. Ze waren ongewoon rustig, zolang de gast in hun huis was. Aanvankelijk had Ds. Törner ook op zich tenomen de Zweedse kinde ren onderricht te geven maar ver leden jaar was het de gemeente gelukt een schoolmeester uit Zwe den aan te trekken, een mister Johnson hij was erg op zijn Amerikaanse aanspreektitel gesteld. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 2 3 4 S 6 7 8 9 Horizontaal: 1. soort grove tarwe- hoekpijler, 2. nachtgewaad-tijdperk waterkruik. 3. dierentuin-plezier, 4. lichtelijk zuur-landbouwwerk- tuig-lied, 5. kweek-water in Lim burg. 6. spinneweb-onhell aanbren gende godin-bij, 7. koning van Ba- san-oorlogsgod-ii"ier, 8. vordering- niet dicht opeen staande-plaatsje onder Vries, 9. machthebber Verticaal: 1. boom-menigte, 2. klei ne .huidopening-opgeld, 3. loot-zelf- kant-droogoven (Z.N.), 4. koppel riem voor jagershonden-slappe kof fie. 5. trustee (afk.)-tennisterm- twijg, 6. vierhandig dier-kiezelzand- steen-luitenant (afk.), 7. heden- kleur-meisjesnaam, 8. deel van een trap-opera van Verdl, 9. eenjarig kalf-schoorsteenzwart Oplossing van gisteren: Hor. 1. oele, 4. nep, 7. orde, 8. node, 9. pedel, 11. rek, 12. Anita, 14. Og, 15. dar, 16. en, 17 Kenau, 19 ale, 21. elite, 23. Neer, 24. iers, 25. tel, 26. Hera. Vert. 1. ore, 2. Edda. 3. Leende, 4. Nora, 5 Ede, 6. pekinees, 7. oppo sant,. 10. Liane, 13. tralie, 18. uier, 20. lee, 22 tra, 17. keel. Lijk gevonden in kanaal EMMEN Door een landbouwer werd gistermorgen in het Stads- compascuummerkanaal te Emmer- Compascuum het lijk gevonden van een 54-jarige uit die plaats afkom stige vrijgezel, E. Bosma. De man was om negen uur per fiets ver trokken. Het vervoermiddel werd in de omgeving van het kanaal aange troffen. Het slachtoffer is door on bekende oorzaak te water geraakt. zal o-t d( lemer e afi Jon stamird tellen de ft ge Kon is all( en en itimi is du inaarr mei dmisbe t bela ners AMSTERDAM Het Amsteréjding studentenweekblad Propria Cifnde d; deze week verschenen met gouvei vrijwel witte pagina's. De re g. war wilde een tekening van de gr*1 Stati Aat Veldhoen plaatsen, maf& bek drukker van Propria Cures vfH" de de. Op de plaat zijn onderL koningin Juliana, prins Cla premier Den Uyl met een ezei» nografisch afgebeeld. veiaen kwam enige weken geleden nieuws, toen het minister! )Q|* justitie een gerechtelijk voorfl^ zoek tegen hem eiste vanwegi digende uitspraken in het we 1 De Nieuwe Linie aan het adr koningin Juliana. De Nieuwe0 een weigerde de bewuste plaat |n)E!V drukken, evenals later De krant en Vrij Nederland. De P»tie t» tie van Propria Cures beslt id gu.' tekening wel op te nemen, m|or juij, drukker liet hem weg. 'Door katie van deze prent zou naa mening gehandeld worden de ir het wetboek van strafrecht'.lretha 1 de drukker in een verklarend Idsehou op de witte pagina's. kordvoei (iden gi

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 4