i Folklore in zwart/wit* jj Draagbare modellen bij C A voor iedereen 89- 95.- 99.- Winterkleding van de Bijenkorf gerieflijk EIGaucho Sportivo laarzen, nu minstens 40.-voordeel. Twee wethouders in Oostburg op de wip Zeevalking blijft b plan Bijlmerbajes J WIJ DENKEN B.V. AAN Iedereen leest de krant altyd en overa Voormannen, voor vrouwen en voorkinderen: Het prijsverschil IndeBijenkorf^g TROUW/KWARTET DONDERDAG 28 AUGUSTUS 1975 door Annemarie Lücker C A brengt met 'Clock House' een collectie, speciaal gericht op jonge modebewuste mannen en vrouwen, die snel willen meedoen met de .nieuwste mode-trends. De gebreide kielen, vesten en truien van de mannenafdeling zullen niet alleen de mannen maar ook de vrouwen aanspreken. Twee goede voorbeelden van gebreide pakken bij C A. Links een bouclé pak; een sluike, bijna rechte rok en een streeptrui met kimono mouwen voor 130 gulden. Het rechter pak is vijfdelig en kost 120 gulden. De mannenmode van C A mag er zijn. Er worden klassieke materi alen gebruikt zoals tweed, flannel en camel, in mooie mistige kleuren. Het keurige pak is er, maar de snit, de stoif en de kleur maken er een zeer aantrekkelijk geheel van. Een fraaie earned jas met een blinde sluiting en raglan mouwen, zeer klassiek en duur om te zien, blijkt van 100 procent viscose te zijn gemaakt en honderd zestig gulden te kosten. Zowel voor mannen als voor vrou wen zijn er wijde pellerinejassen en capes. De regenjassen hebben vaak afknoopbare capuchons en ze zijn met warme ruitjes gevoerd. Lo den jassen heeft C&A voor alle leeftijden. De loden kin der jassen hebben rode accenten en ze worden getoond met felrode alpinopetten en laarsjes. Naast de superwijde zwierige jassen zijn er veel korte jacks en jasjes. Ze worden gedra gen op de nieuwe ouderwetse- recht-rok- met-loopsplit of stolp plooi, of op grijze fannel plooirok ken. Onder de jassen zitten grote truien en bloussons met wijde mouwen. Er is veel mohair, er zijn veel strepen die zowel recht als dwars in één model verwerkt wor den. Jonge vrouwen waarvan verwacht wordt dat ze er op hun werk netjes bijlopen, zullen veel hebben aan de gebreide sets en jurkjes van chenil le, bouclé en mohair. Meestal zijn ze twee of drie delig: soms, met sjaal en muts, vijfdelig. Het prettige is dat deze sets enorm veel combinatie mogelijkheden bie den. Met twee van zulke zeer be taalbare pakken in de kast ziet iedereen het hele seizoen er goed uit. Voor de rechte hemdjurken moet je wel een goed figuur hebben; de iets losser vallende overjurken van C&A zullen de meeste vrouwen daarom beter bevallen. Zo'n jurk heeft meteen een heel ander aan zien met een bloes of een trui eronder. Voor honderd twintig gul den nóg een ideaal basis stuk. Zeer jolig is de folklore bij C&A. Lange bloemetjes jurken met stre pen overrotkken, gemaakt van ver schillende stofjes; korte mouwloze katoenen gewatteerde hesjes en jasjes, ze zijn er volop. Erg leuk voor thuis en voor op straat, maar minder geslaagd op het werk. Pro beer het eens voor te stellen: vor meloze bolheupige boerinnetjes achter de type machine! Het is grappig om na de show eens in de winkel te kijken hoe de nieuwe collectie er bij hangt. Veel is er al binnengekomen, maar zoals wij de collectie gepresenteerd krij gen, zo ziet de klant hem nooit. Misschien is het een aardig idee om aan het begin van ieder seizoen een filmpje met de hoogtepunten uit de collectie te draaien, in de winkel. Er zouden vast minder twijfelachtige aankopen gedaan worden. OOSTBURG Twee van de drie wethouders van de gemeente Oost burg lopen de kans om te moeten opstappen. De gemeenteraadsfrac ties van de ARP en CHU nemen het de wethouders kwalijk dat zij zakelijke en gemeentelijke belan gen niet gescheiden hebben weten te houden. De KVP- en WD-wethouder wor den ervan beschuldigd tegen de wil van de meerderheid van de ge meenteraad een bouwvergunning te hebben afgegeven aan een groot winkelbedrijf voor een vestiging buiten de bebouwde kom. Van een verslaggever DEN HAAG De bouw van nieuwe gevangeniscomplex in sterdam (in de volksmond de merbajes' genoemd) moet vol| de oorspronkelijke plannen schieden. Dit heeft staatsseoret Zeevalking van justitie de Tw| p0 Kamer gisteren schriftelijk weten. Wel wil de bewindsman in overleg met de gemeente AmsEf dam bekijken of het opvang- adviescentrum, dat ook in het vankelijke plan is opgenomen, ten het nieuwe complex kan den gesitueerd. De vrouwenafdeling in de nieivai gevangenis zal volgens ZeevaJifwa toch zeventig plaatsen moeten len.' Eerst werd verwacht, dafgo< met vijftig plaatsen zou kun worden volstaan. Volgens ZeeMt king is echter gebleken, datda bezetting van de huidige vTou\j*a gevangenis jn Rotterdam derffi1 is gestegen, dat er toch moet den vastgehouden aan eerdere fers. 31i >ei fei op dit lev Afgelopen weken zullen er maar weinig mensen geïnteresseerd zijn geweest in nieuwe winterkleren. Nu begint het er een beetje op te lijken, er zit al iets herfstachtigs in de lucht. De rekken in de winkels hangen aardig vol met de wintercollectie. Bij het zien van de mode van de Bijenkorf krijgt men zin in de win ter. Volgens de Bijenkorf komen we de winter makkelijk en prettig ge kleed door. Zelfs bij de strengste vorst is het niet moeilijk om er toch nog aardig uit te zien, want we mogen letterlijk alles over el kaar aantrekken. Er zijn opvallend veel capuchons aan truien, vesten en jassen; zelfs op jurken. Daarbij horen een aan tal lange sjaals die op allerlei ma nieren omgeknoopt worden. Het gebruik van accessoires is belang rijk dit seizoen. Een voorbeeld daarvan is het piepkleine tasje dat aan een lang riempje of koordje om de hals of schuin over de borst wordt gedragen. Mensen die van een grapje houden zullen zeker een paar felle gekleurde beenwarmers over hun broeken dragen. De sportieve stijl is nog steeds geïnspireerd op werkmanskleding, gezien het gebruik van ribfluweel voor broeken, de rechte onversierde Jeans, de grote flanellen geruite overhemden en de grote slobber truien. De wijdte van vorige seizoenen bij de jurken en de jassen is verdwe nen. De lijn is recht, maar niet aansluitend. Door toepassing van soepele stoffen, waaronder veel ge breid; door lichte rimpelingen en plooien, door verbrede schouders en wijde mouw inzet, blijft de lijn vloeiend en zacht. De kleuren van dit seizoen, alle nuances rode kool, veel groenen en grijzen, zijn uitstekend op elkaar af te stemmen. Pel rood zorgt af en toe voor een vrolijk accent, vooral in de sportieve kleding. Bij de fol klore is eigen fantasie, een groot kleurgevoel en een precies weten wat je kunt dragen, een belangrijke factor. Uit de collectie van Max Heymans, door de Bijenkorf ge voerd, zal vooral de wat oudere vrouw die houdt van een elegante draagbare stijl, volop keus kunnen maken uit de prachtige jassen en jurken. Op een gerimpelde rok van geruw de katoen wordt een groot flanellen ruiten overhemd gedragen. Ge vlochten ceintuurtjes van leer, klei ne heuptasjes en een paar om het hoofd gedrapeerde sjaals mogen tot belangrijke accessoires van het winterseizoen worden gerekend bij de Bijenkorf. EEN JONGE VROUW OF MAN DIE ZOWEL ERVARING HEEFT OP ONDERWIJSGEBIED ALS KENNIS VAN HET DAGBLAD WEZEN De NPD, afkorting van de vereniging De Nederlandse Dagbladpers, is een uitgeversorganisatie, waarbij nagenoeg alle dagbladen zijn aangesloten. Onze vereniging heeft een nieuw project opgezet: "De Krant in de Klas". De doelstelling van dit project is om vanuit de dagbladpers aan het onderwijs leermiddelen beschikbaar te stellen, die aansluiten op de actualiteit van het dagblad. Voor dit project zoeken wij een jonge vrouw of man, die onder verantwoordelijkheid van een begeleidingsgroep de contacten met het onderwijs onderhoudt, dat wil zeggen: gesprekken voert met instellingen, onderwijsmensen, infor matie geeft en informatie ontvangt; en daarnaast de contacten onderhoudt met de meewerkende dagbladen. Vanzelfsprekend is dit een mobiele functie vanuit de standplaats Amsterdam. een onderwijsredacteur met behoorlijke.organisatorische be kwaamheid, of aan onderwijsmensen, zoals historici, neerlandici of leraren maatschappijleer met 'een grote belangstelling voor het fenomeen dagblad. Afhankelijk van leeftijd en ervaring bieden wij een salaris van 32000 tot 45000. Als u belangstelling hebt voor deze functie, neemt u dan contact op met onze algemeen secretaris, drs. K.J. van der Zande. VERENIGING DE NEDERLANDSE DAGBLADPERS NDP Johannes Vermeerstraat 14, Amsterdam. Tel: 020 - 763366. Gaucho's, de Argentijnse cowboys, zijn heel kleurrijke figuren, heel mooi folkloristisch gekleed en met prachtige laarzen aan hun voeten. Voor alle Nederlandse Gaucho's heeft de Bijenkorf deze laarzen ook, in een heel grote collectie. Helemaal authentiek en helemaal van leer, inclusief de binnenvoering. Dit prijswinner- model is er in de kleuren khaki- groen, naturel, donkerbruin en roestbruin. Maten 34 t/m 46. Prijzen normaal van 129.- tot 149.- als tijdelijke prijswinners Afd. schoenen (waar u nog veel meer, vaak heel fraai bewerkte Gaucholaarzen vindt) Weer zoiets leuks uit de Youtiek bij Lampe. Een adresje dat altijd hand in hand gaat met de allerlaatste modetrends. Fijn om daar 'ns rond te neuzen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 12