Justitie wil positie van minderjarigen wijzigen Rijkswaterstaat wil 700 bomen bij Dordt kappen KOLONISTEN IN MINNESOTA Radio- en televisieprogramma's Ministerie bereidt verandering in wet voor Voor wegverbreding en nieuwe Moerdijkbrug Gesprek met Henriëtte van Eijk NOS wil advies kinderjournaal Redacteur VARA biedt excuus aan aan mr. Van Doorn Jurgens vraagt NOS-notulen op TROUW/KWARTET ZATERDAG 23 AUGUSTUS 1975 BINNENLAND /RADIO EN TV Van onze parlementsredactie DEN HAAG Het ministerie van justitie werkt aan enige wetswijzigingen om de positie van min derjarigen ten opzichte van hun ouders te veranderen. Tot nu toe heeft minister Van Agt zich tegen deze wijziging verzet. Het gaat vooral om artikel 28(1 van gelopen kind niet verborgen mag het wetboek van strafrecht. In dit worden gehouden voor zijn ouders, artikel staat dat een van huis weg- Dit wetsartikel maakt het werk van Van een onzer verslaggevers DORDRECHT Voor de reconstructie en verbreding van de rijksweg 16 tussen de in aanbouw zijnde Drechttunnel in de Oude Maas (Dordrecht-Zwijndrecht) en de door een nieuwe oeververbinding te vervangen Moerdijkbrug wil Rijkswater staat het offer van niet minder dan zevenhonderd bomen brengen. Vooral iri Dordrecht, dat gewetensvol zijn eigen kap- verordening hanteert en zijn inwoners slechts vergunning geeft om bomen te rooien als de noodzakelijkheid daarvan zeer overtuigend is aangetoond, zit dit plan als een graat in de keel. Het gemeente bestuur heeft er Rijkswaterstaat op gewezen dat met name tweehonderd essen onder die verordening vallen. De rest van het door de bijl- be dreigde bomenbestand aan beide zijden van de rijksweg 16 besaat voornamelijk uit wilgen en po pulieren. Wat die betreft- heeft Rijkswaterstaat met de Bos wet te maken. In de gemeenteraad van Dor drecht Zijn onlangs vragen ge steld over deze 'aantasting van het milieu'. Daarbij werd met verontwaardiging gconstateerd dat Rijkswaterstaat in eerste in stantie slechts heeft volstaan met de simpele mededeling dat er ten behoeve van de wegverbre ding zevenhonderd bomen zullen mdeten verdwijnen. Wethouder C. de Groen, de voor milieuzaken verantwoordelijke man: 'Wij hebben op de desbe treffende brief gereageerd met er op te wijzen dat dit geep zaak van even doen is maar dat er bij het gemeentebestuur rooivergun- ningen zullen moeten worden aangevraagd. Ik heb nog geen aanvraag gezien, maar ik twijfel er niet aan of die komt'. 'Botte aantasting' In een open brief aan B. en W. van het PPR-actiecentrum Dor drecht staat onder meer: 'De aangekondigde verwijdering van de bomen langs de rijksweg 26 houdt in een botte aantasting van het leefmilieu op het Eiland van Dordt. Het verkeer raast dag in dag uit. nacht in nacht uit, over het eiland. Nu is het nog mooi ingepakt door het groen. Laat dat zo blijven'. Verwijzend naar de nabijheid van een groot ziekenhuis en een drukbezochte camping alsmede op de plaats van een toekomstig woonwagen- centrum vragen de briefschrij vers zich af af wat voor hinder er zal ontstaan wanneer het stof. stank en lawaai werende groene gordijn wordt opgetrok ken. En tenslotte manen zij het gemeentebestuur' aan ook in dit geval niet af te wijken van de uitgangspunten, die aan de kap- verordening ten grondslag lig gen. 'Wie aan Rijkswaterstaat toestemming verlenen tot het kappen van de bomen zullen wij als een onvriendelijke daad van het gemeentebestuur jegens alle milieubewuste mensen beschou wen'. 'Belangen afwegen' De wethouder, aan wie toch be paald geen luchthartigheid op het gebied van het milieu kan worden verweten, laat echter doorschemeren dat, gezien de aard vande werken, het college van B. en W. zich wel voor het blók gesteld zal voelen als het straks zijn beslissing moet ne men. 'Als het zo is dat wat tracé en dergelijke betreft geen alter natieve mogelijkheden aanwezig zijn en ik ben bang daar voor dan zullen wij uiteraard zeer stringente voorwaarden stellen, waarbij wij er van uitgaan dat Rijkswaterstaat zichbeslist ge bonden voelt daar aan te vol doen. Dan moet er gepraat wor den over herbeplantingsplicht en zaken zoals bermbegroeiing. De belangen moeten dan tegen el kaar worden afgewogen. Op de weg Dordrecht-Moerdijk réden in 1960 12.4-30 voertuigen per telmaal. In 1970 waren dat er 30.650 en in 1973 37.910. Men verwacht dat in 1980 47.0000 voertuigen per etmaal van deze noord-zuid-verbinding gebruik zullen maken. De Drechttunnel krijgt acht rijstroken, de nieuwe Moerdijkbrug zes. De weg moet daaraan wórden aangepast. 'Logisch' Het is een logische zaak', aldus mg. AiO. Eggebeep van de afde ling niéuwe werken van rijkswa terstaat. 'Als je even doordenkt wéét je dat je niet kunt verbre den en de bomen laten staan. Ik begrijp overigens niet wat wij verkeerd hebben gedaan. Wij hebben het plan voorgelegd aan Staatsbosbeheer en wat de bomen betreft, overleg gepleegd. Staats bosbeheer maakt een nieuw be plantingsplan. De gemeente Dor- 'drecht hebben wij van de nood zaak bomen te rooien op de hoogte gesteld. Dat moet uiter aard nog verdek worden afge wikkeld. Waar dat hier en daar mogelijk is sparen we het groen en men kan er zeker van zijn dat als het werk eenmaal aan de gang is er direct ook 'met <de herbeplanting wordt begonnen'. hulpverlenende instanties als de jóngeren adviescentra (JAC) en Release vrijwel onmogelijk. Vanuit de Tweede Kamer wordt al jaren aangedrongen op wijziging van dit wetsartikel. Vooral nadat de Hoge Raad in oktober 1973 had uitgesproken dat het nog steeds on verminderd rechtsgeldig is. is de aandrang op de minister groter ge worden. Tijdens de begrotingsbe handeling van justitie, begin dit jaar in de Tweede Kamer, werd een motie van het kamerlid Roethof (PvdA) met steun van onder ande re de VVD, waarin werd aange drongen op wijziging van artikel 280 aangenomen, hoewel minister Van Agt hem ten sterkste had ont raden. Hij beloofde v wel met ^een nota over deze materie te komen. Daarop is Roethof zelf begonnen met een initiatief wetsontwerp, om artikel 280 'te wijzigen. Intussen is staatssecretaris Zeeval.- king (justitie) met een regeling voor deze zaak gekomen. Hij wil een vertrouwensman instellen, naar wie de vvan huis weggelopen kinde ren eventueel via de alternatieve hulpverleners. (JAC, Release), kun nen gaan om hulp. Toen vorige week de bezwaren te gen deze regeling loskwamen, be sloot het socialistische kamerlid zijn wetsontwerp, dat toen n,et klaar was. in te dienen. Volgens dit wets ontwerp zal iemand die een min derjarige van twaalf jaar en ouder voor zijn ouders verborgen houdt, niet meer strafbaar zijn. Gesprek De heer Roethof is erg verbaasd dat minister Van Agt nu ineens wél met een wetswijziging wil komen. 'Al die maanden, dat ik bezig ben geweest met de voorbereidingen van mijn wetsontwerp, heb ik re gelmatig contact gehad met de mi nister. Hij heeft er toen echter nooit over gesproken. Ik vind het een wat wonderlijke zaak als de dia loog tussen de regering en het par lement pas op gang komt als een (ADVERTENTIE) Deze week in Hervormd Nederland o.a.: 0 Betekent het CDA een nieuwe start? Prof. Rubin over Nazisme en apartheid. 0 Herdenking van Protf. mr. Paul Scholten. I 0 Dagboek van een zomer week in een vormings centrum. 0 Ook vrede is iets dat je kunt leren. Ik abonneer mij op/vraag een proefnummer van Hervormd Nederland ,NAAM: ADRES: r... WOONPLAATS: GIRONUMMER: l'ELEKNR.: 1... Abonnementsprijs 25.50 per half jaar. J 51.— per Jaar. Abonnementen kunnen elk jgenhlik ingaan.. Bon ingevüld in BI.OKLET- l'EHS in envelop (zonder posuegel) verzenden aan: Hervormd Nederland. Anlw nummer 1776, l»en Haag KARELTJE KNETTER Dr. H, J. Roethof kamerlid een Initiatief-wetsontwerp indient', aldus het PvdA-Kamerlid. Volgende week heeft de heer Roet hof een gesprek met minister Van Agt over de verdere gang van za ken. Het Kamerlid wil dan twee zaken vooral weten en wel ten eer ste: wanneer het wetsontwerp van de regering te verwachten is. Roet hof is namelijk bang dat dat nog wei enige tijd kan duren, omdat het wetsontwerp nog in de maak is. Daarna moet het kabinet er nog over beslissen om vervolgens nog voor advies naar de Raad van State gestuurd te worden. 'Mijn wetsont werp ligt al klaar, dus dat gaat veel sneller', aldus Roethof. Het tweede punt, waar hij erg be nieuwd naar is, is wat er precies in het wetsontwerp van de minister zal komen te staan. Roethof zelf heeft bij het opstellen vanzijn ontwerp uitgebreid overleg gevoerd met mensen die in deze sector werkzaam zijn. Hij vraagt zich af in hoeverre de minister dat ook zal gaan doen. 'Doet hij dat niet, dan zou er wel weer eens een eindeloze discussie over deze materie kunnen ontstaan en dat moet worden voor komen.' 138. 'Maer hoe kryghen wij heti bussecruyt in 't- vyandeiycke cas- teel?' vroeg 'Theobald nadat hij een tijdje had nagedacht. 'Met 'n schietkanon', antwoordde de mon nik. 'Wat is dat. een schietcanon?' wijde de b,£rOèn weten. 'Daervan heb ick nogh nooit gehoord!' "Ick oockniet', bekende de pater eerlijk. 'Maer dat hét een..schietcanoar moet wezen dat staet voor -my vast. Wees evenwél gherust heer Theobald. Ick hebbé een soer groot geleerde en- 4e knappe alchimist in de celder. Hij schudde het geheim van het bussecruyt zo maar eventjes uyt de mouw. Hij sal zonder twijfel oock in staet. weesen my het gheheym van het schietcanon mee, te delen'. 'Hael die vent daedelyk op', gelastte de baroen doch dat was al niet meer nodig want plotseling vloog de deur van de ridderzaal open en stormde smid je Verholen en zijn makkers binnen. Ze torsten leder een levensgrote emmer waterpren renden op 't gat in de vloer af. kelders staan in brand!' riep smid. 'Vooruit! Helpen! Als er ihaa gauw geblust wordt dan gaatjte hele kasteel eraan!' Met die wi\Vo den klepperden ze alle drie de. houd der emmers in het gat enrvl gevolg daarvan was natuurlij kpfd er dikke sissende stoomwolken jep hoog schoten. Achter de stoom i g, alleen de figuur van de smid maar wazig te onderscheiden.. P m PELLI, PINGO EN HUN VRIENDEN HILVERSUM De programmaraad van de NOS het college van overleg voor televisieaangelegenheden en de Schooltelevisie zullen bekijken of een kinderjournaal op de televi sie te verwezenlijken is. Het NOS- bestuur heeft gisteren in een ver gadering besloten dit voorstel van een projectgroep v&n de School voor de Journalistiek in Utrecht voor advies aan die instellingen voor te leggen. Problemen zijn nog de financiële kant van de zaak, de personeelsbe zetting en de vraag wie zich met het kinderjournaal bezig gaan hou den. Dat kan de NOS zijn, de geza menlijke of afzonderlijke omroepen of de Schooltelevisie. Bovendien liggen er bij de NOS andere pro gramma voorstellen, die wellicht voorrang krijgen boven het kinder journaal. AMSTERDAM De eindredacteur van de actualiteitenrubriek van de VARA-tv, Philip Freriks, heeft in een uitzending zijn excuses aange boden aan minister Van Doorn. In een eerdere uitzending was minis ter Van Doorn Jn verband gebracht met nazi's, maar het was niet de bedoeling te suggeren dat de heer Van Doorn in.de oorlog fout zou zin geweest, zo zei de heer Freriks. Hij vond ook dat de uitzending erg ongelukkig viel na de benoeming van mr. E. Jurgens tot voorzitter van de NOS. De reden van de uitzending was een artikel in Vrij Nederland over het doen en laten van de minister in de oorlogsjaren. HILVERSUM De nieuw benoem de NOS-voorzitter, mr. E. C. M. Jurgens. Jieeft toch enig contact met de NOS gekregen. Rij had de NOS verzocht de notulen van de open bare bestuursvergadering van vrij dag 8 augustus, waarin, zijn benoe ming ter sprake kwam, te- mogen ontvangen. Aangezien de notulen van deze openbare vergadering voor iedereen ter inzage beschikbaar zijn. heeft het NOS-bestuur besloten mr. Jurgens het gedeelte van de notulen dat over de voorzittersbenoeming handelt, toe te zenden. door Vilhelm Moberg Copyright Hollanrtla B V. Baarn 132 Maar Karl Oskar zei altijd: Nee. Kristina. Jij bent de koningin van onze keuken! Daar moest ze hartelijk om lachen, zij koningin, met vuile handen en roet in haar gezicht! Dominee Tömer had zich al in die trant uitgelaten, toen ze' een gat in zijn broek dichtnaaide; hij had gezegd dat ze met naald en draad zichzelf in een koningin en haar huis in een paleis kon veranderen! Maar nog nooit had ze een man zulke dichterlijke dingen horen zeggen tegen zijn eigen vrouw. Maar het was waar dat ze een uitstekende huisvrouw was; ze re geerde binnenshuis, terwijl hij alles te zeggen had in stal en schuur, op de akkers en in het bos. De een mengde zich nooit in de bezigheden van de ander, zo hadden ze in Zweden gedaan en zo deden ze het ook hier. Maar elite keer opnieuw moest ze vechten tegen de moeheid-. Elke dag kwam er een moment dat ze ineens op zou willen houden met waar ze mee bezig was. om haar moede benen uit te strekken: lekker lang uit op haar rug liggen rusten! Maar ze dwong zich om voort te gaan, ze moest wel, niemand kon haar werk van haar overnemen. Kristina was nog niet oud. op haar leeftijd behoorde een vrouw niet moe te zijn midden op de dag! Over twintig of dertig jaar, dén zou ze wel eens moegen rusten, maar eerder niet. Het jaar zevenenvijftig In de Jaren 1855 en 1856 voerden de stoomboten ruim 60.000 mensen aan, die zich in Minnesota Terri tory vestigden. Een stoomboot die bij de bouw 20.000 dollar gekost had. bracht door de grote scharen immigranten de eigenaar in één jaar tijd een twee keer zo groot bedrag aan winst op. Er kwam een rivierboot de Missis sippi opvaren met 200 passagiers die al een stuk grond gekocht had den in Minnesota door middel van een makelaar in New York. De reizigers hadden de kapitein van te voren al meegedeeld, dat ze aan land gezet wensten te worden bij de stad Rolling Stone, gelegen aan de rivier, de boot. zou er langs varen. De kapitein nam de nieuwste kaart van Minnesota Territory ter hand en zocht en zocht, maar er was geen stad die Rolling Stone heette. Hij vroeg links en rechts, maar geen mens had ooit van een plaats gehoord die zo heette. Toen wendde de kapitein zich tot zijn passagiers en zei dat het hem speet, maar dat hij hen niet aan land kon zetten bij eeri plaats die niet bestond. Maar de passagiers konden de kapi tein wél kaarten laten zien waarop de mooie stad Rolling Stone aange geven stond, zé hadden zelfs be schrijvingen van hun nieuwe woon plaats. Ze konden foto's van de grote huizen in de stad laten zien, van de kerken, hotels, warenhuizen en kroegen. De kapitein kon er precies op zien. hoe de straten In Rolling Stone liepen. De kaarten en foto's hadden ze van de make laar in New York gekregen. Ze wisten de naam van de mayor, ze verheugden zich op al het natuur schoon in de omgeving en elk van de 200 passagiers had 300 dollar betaald voor een perceel in de stad Rolling Stone. De kapitein moest toegeven dat het een mooie stad leek. maar dat die stad eenvoudig niet bestond. Als er al een stad Rolling Stone in Min- FERDINAND Radio vandaag Speciaal TV vandaag HILVERSUM I TROS: 7.00 Nws. 7.02 (S) Ontbijt-sos: licht- en populair klass. muziek. .(7.30 Nws. 7.41 Aktua I. 8.30 Nws. 8.36 Gymn. voor de huisvrouw, tussen 9.00 en 18.30 REc-htstreekse report, van het 28e Con cours Hippique (C.H.I.O.) te Rotterdam.) 9.30 (S) Tien om: voor en met jonge luisteraars. 10.00 (S) Aktüa-sport. met om 10.30 Nws. l'l.OO (S) Hartje Amster dam: mensen, meningen, muziek. OVER HEIDSVOORLICHTING: 12.16 Exportlvi- teiten, nieuws, wenken en adviezen op exportgebied TROS: 12.26 Meded. voor land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.41 Ak tua II. 13.00 (S) Tross-country. 14.00 (S) De Fop Shop: Feest en antspanningsper- soneel14.45 ApoUo XXI. ruimtevaart mysterie. 15.05 (S) Luister uit en thuis, verzoekplatenprogr. -(15.30 Nws.) 17.32 Aktua magazine. TROS: 48.30 Nws. 18.41 Toeraktua, 19.00 (S) Plaatvaeria. VARA: 20.00 iS) Door de jaren heen: gevar. progr, over het jaar 1964. 22 30 Nws. 22.40,(S) Door de Jaren heen. Etablissement '64. muziek uit 1964 23.05 Rood met een goud rand je De archieven spraken. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II VARA: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (S) Z.O.-voor alle kinderen die op zijn. 8.00'Nws. 8.11 Dingen van de dag. 8.23 (S) Z.O -voor iedereen. (9.30-9.40 Wa terstanden.) 10.30 (S) Z.I.: muziek en Informatieshow. (11:00 Nws.) 13.00 Nws. 13.11 (S) Wegens vakantie gesloten, NOS: 15.00 (S) NO.S.-Jazz Mlchiel de Ruyter. 15.30 Gamma van Alpha en Be ta: nieuws uit de wereld van wetenschap en technologie. 16.00 Nws. 16.03 (S) Het zwarte schaap: progr. voor Surinamers en Anti manen in Nederland, met inform, en verzoekplaten. 17.00 (S) Harmonie en fanfare in Nederland. 17.30 (S) Kwart uur amateur: Amateur PromeNOS - te Den Haag.'17.45 Voot blimdè» en slecht zienden. 17.55 Meded. VARA: 18.00 Nwf, 4.8.11 Dingen van de dag: 18.20 (S) De VARA'feliciteert: ver zoekplatenprogr. TROS: 20.00 Nws. 20.05 (S) Concert'a la cafte: klass. wensprogr. 22.15 (S) Oih de kun6t. "22.45 (S) Kla- viértuositeiten. '23.10 Dokum. klankbeeld 23130 (S) Poezie rond middernacht. 23.55- 24,00 Nws. 0 Het echtpaar Materna volgde een groep tot verdwijnen gedoemde Bedoeïenen. Ned. L 15.45 0 De NOS brengt een reportage van het Concours Hippique in Rot terdam. Ned. 1, 17.25 0 Nieuwsgierig als een kind, is een tv-spel van Theodor Schiibel over de reacties van een meisje op de buitenechtelijke verhouding van haar moeder. Ned. 1, 21.20 0 Brandpunt is geheel gewijd aan het CDA-congres. Ned. 2, 21.40 Alles draalt om 1964 in de avondprogramma's van de VARA. Hilv. 1, 20.00 0 In het klassiek wensprogramma van de TROS kan men luisteren naar Bach Hohe Messe, uitgevoerd oiv Herbert von Karajan. Hilv. 2. 20.05 NEDERLAND I NOS r, 15.00 Journaal Plkv AVRO' bp 15.02 Zo hoor je nog eens wat: Lrf herinneringen van mensei 15.35 Prof. Balthazar 15.45 Een bezoek aan... t°e' de verdwijnende Boedeïnet w 16.15 AVRO's Sportpan. pun NOS )rec 17.25 C.H.I.O.-Rotterdam Pc en W.K. Wielrennen in BebD 18.45'Minimalen Indi 18.55 Journaal «n TROS 19.05 De man van zes miljoen i° 20.00 Journaal ?e8£ 20.21 jDag, dag heerlijke lach CD 21.20 Nieuwsgierig als een kindtet 22.30 Sterren kijken in TROS sf 23.10 Journaal 23.15 Lied van de week HILVERSUM IH NCRV: 7.02 (S) Drie op je boterham. 8.03 (S) Drie op je boterham: Pers vera. 9.03 (S) Tot uw dienst: klass. muz- 10.03 Muziek bij de koffie. 12.03 (S) Drie tussen de middag: Los Vast. 14.03 (S) Schrijf es 'n kaartje: veraoekplatehprogr. 16.03 (S) Sportshow. NOS: 18.03' Joost mag niet eten. NCRV:, 19 02 (S) Dlscorama. NOS: 20.02 Nordring Radio PriZe 1975: Lichte mu ziek Festival: 20.02 Concert Noonvegen.;. 21-02 Prijsuitreiking van" dé "Nordring Ra dio Price 1975. NCRV: 22 02 Strictly country style. 22.30 (S) Jazztlme. 22.55 Meded. 23.02 (S) Sportshow. .0.02 (S). Late date. 2.02 (S) Bent u daar nog? AVRO: 6.02-7.00 Als Je niet opstaat, dan blijf je maar liggen. te Ie L ioci Radio morgen nesota Territory gelegen had, dan was die stad nu "beslist naar een ander territoriurr gerold! Hij zag zich genoodzaakt zijn reizigers aan land te zetten, dan moesten ze zelf verder maar naar hun stad zoeken. En zo gebeurde. Ze gingen aan land en bouwden er hutten van rijs hout, ze kregen cholera en derde- daagse koorts, het grootste deel van hen stierf en de overlevenden ver spreidden ziéh langzamerhand en werden door het enorme land opge slokt. Maar geen van hen heeft ooit de stad Rolling Stone gevonden. Want die stad bestond alleen maar op papier. Dat gebeurde in Minne sota Territory In het jaar 1856 In zeven jaar tijd ontstonden er in het territorium 700 stdden en het aantal inwoners groeide van' 6.000 tot 150.000. Na het traktaat van 1851 met de Sioux-indianen lag al het land ten westen van de Missis sippi open om in cultuur gebracht te worden. De hoofd?'ad. the capi tal St. Paul, had in 1856 10.000 inwoners Daar dichtbij werd dat Jaar een nieuwe stad gebouwd, St. Anthony, later Minneapolis ge noemd. (wordt vervolgd) hilversum i kro 8-00 Nwb/^.1,0 Overweging. 8.15(s) Badilnerie 9.00 Nws. 9.-10- Waterstanden. 915(S) Laudate. 10.00 Eucharistieviering. 10.58 Nws. U-.OO(s) Salzburger Festsplele. 12.35 Nws. 12.45 Echo. 12.50 Buitenlands kommenitaar. NOS 13 00(S) Zondagmid- dagouver ture. 14.0O(S) Orkest en solis ten. (In de pauze 14,40-15.10 Adempauze) 16.00(S) Aspecten van de kamermuziek. 17.00 Gereformeerde kerkdienst. 18.00 Schriftnoten. IKOR 18.30 Verant woording van de Hoop. 18.58 Wilde Gan gen. NCRV 19.00(3) Vocaal ensemble en orgel. 1915 Chrttelijk onderwijs. 19.30 Nws. 19.35(S) Kerkorgel. 20.10. Poerama- Debuut. AVRO 20.30(S) In de.kaart ge- speeld.22.30. Nws. 22.40 Radiojournaal, 2^-50(S) Vanavond laat nws. 23.20(S) Vanavond laat sport. 23.55 Nws. - HILVERSUM n VARA 8.00 Nws. 8.1Ó Dingen van de dag. 8.15 Weer of geen weer. 9.30 HM.- VERBOND. IKOR 10.00 Onderweg. 10 30 Oecumenische Kerkdienst 1.1,.25 Wilde Ganzen. 1 i 30 Wat -staat -ons te wachten. AVRO 12.00 (S) Muzikaal Onthaal. 13.00 Nws. 13.10 DE toestand ln de wereld. 13.19 Radiojournaal- 13.3Q(S) Delta-zo mer: 14.00(K) Tenor en piano. NOS 14.30 Programma voor buiten). werknemers. VARA 17.00 (S) Vara-klassiek. 17.55 Me dedelingen en politieberichten. 18.00 Nws. 18.15 Dingen van de dag. 18.20(S) Louis e.a. 18.30 Etablissement door de jaren heen. NOS 19.00 Nws. 19.07 (S) Internationaal Spectrum. 20.30(W) Koren ln het vizier. 21,15 Zwar te Orpheus. 2150 Gijzeling en media. 22.20 Van ,ta-ta tot totale taal. 22.30(S1 Over musici gesproken. 23.00(8) Reperto rium 23.55 Nws. HILVERSUM III AVRO 7.02 Ko. de boswachtershow. 8.02(S> Vltamlnle „S". 9.02 Juist op zon-, dag. 10.n2(S) Willem Duys Muziek Mo zaïek. 11.02 Drie draalt op verzoek. VARA 12.02(SI Klink Klaar. 13 02(S) Na:. NOS 14.02 Langs de lijn. 18.02 (S) Het ls altijd het oude liedje. 19.02(S) KRO-op-drie 2255 Mededelingen. 23 02 (S> Voer voor vogels. 0.021S) In the Still of the night. 1.02 De week ln. Speciaal 0 De AVRO tracteert liefhebbers op Der Wildschtitz, de beste komi sche opera van Albert Lortzing. In de hoofdrollen: Walter Berry, Elke Schary en Hermann Prey. Ned. 1/19.15 0 Van de in Londen gefilmde avonturenserie Sam en de Rivier vertoont de NOS het eerste deel. Ned. 2/18.40 0 Theo Ordeman regisseerde een samenvattende" reportage van het Hammerveld Jazz Festival. Ned.1/21.55 0 De NOS herhaalt de opnamen van Bruono Madema's Satyricon. Ned. 1/22.35 0 Leonard Bernstein dirigeert de Winer Philharmoniker bij de uit voering van Gustav Mahlers eerste symfonie. Duitsl.2/22.00 0 Oecumenisch radiopastor ds. A. Klómer gaat voor in de Ontmoe- tingskerk te Oud-Beijerland. Hiiv.2/10.30 0 Voor zijn lezing over het chris telijk onderwijs koos drs. T. M. Gilhuis als thema 'Opvoeden tot bevrijding en gemeenschap. Hilv. 1/19.15 0 Bert van der Zouw maakte vier programma's over negerliteratuur. Stanley Cras draagt werk uit het Caraïbisch gebied voor. Hilv. 2/21.15 0 Siegfried Palm speelt met het omroeporkest o.l.v. Paul Hupperts het cellonconcert van Lutoslawskl. Hilv. 2/23.00 NEDERLAND H NOS 18.45 Minimolen 18.55 Journaal KRO (n v 19.05 Twietie-de avonturen vanh. een ondeugend vogeltje 19.10 The Flintstones wa 19.35 Verhalender-wijs 't Zandl-^ 20.00 Journaal F. 20.20 De Wrekers }e 21.10 Mijn vrouw de buurvrouw. 21.40 Brandpunt 22.00 Great mysteries: De biecrfnd 22.25 Journaal Schi 22.30 W.K. Wielrennen in Belgij b Prof. Ronde van NederlanL wereldkamp. Wielrennen i 'gre :rs] 1 TV morgen ike jich takt aal vai an 1 NEDERLAND I TELEAC 14.00 Archéologie 14.30-15.00 Les Gaonmas NOS 16.00 Journaal 16.02 Ti-ta-tovenaar 16.27 C.H.I.O. Rotterdam en wereldkampioenschap Wié— 16.55 Voetbal- en toto-uitslagenL CVK JC 17.00 Appel - dienst Leger des E7 NOS l 17.30 Springconcours in Rotter| en reportage wielrennen TELEAC 18.15-18.45 Grands Savants "1Z£ NOS :HA 18.55 Mini-molen fn 19.00 Journaal .va AVRO ?e 19.05 De zomer in het hoofd f toeristische informatie rat 19.15 Der Wildschutz, komische P, opera van Lortzing pe 21.10 De gebroedersiHammond. :an 21.55 Hammerveld Jazz Festival P n NOS !Patl 22.45-22.50 Journaal laa ap Bar NEDERLAND H IKOR KRO RKK 18.30 Woord voor woord NOS 18.35 Minimolen 18.40 Sam and the river, tv-serl 19.05 Studio Sport, met om 20.00 Trekking Lottogetallf- J 20.20 America, tv-serie 21.10 Journaal T 21.15 Panoramiek L" 21.40 De Tijgerbrigade, poIitiesetg° 22.35 Satyricon, musicale satIreLë' van Bruno Maderna 23.25 Suriname deze week 23.30-23.35 Journaal lan anc leg Ne ade

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 4