'Zwaarste redding was die van Veronica-bemanning' dichtbij IW kost volgend Ir werkgevers 1 miljoen imfietser gekomen De Nieuwe Linie vraagt weer steun van bedrijfsfonds weer - Onweerverhaal weerrapporten Strandverwachting afscheid een monster fietsatlas klare taal handleiding mooi S4/H 7 TW/KWARTET VRIJDAG 22 AUGUSTUS 1975 BINNENLAND 5 jmmentaar Schipper Simon den Heijer: routinewerk, maar steeds nét even anders kan waardering hebben voor de ie waarmee de Amerikanen hun i gegroeide invloed in het Mid- I bosten uitbuiten om een regeling conflict naderbij te brengen, jeuwe grootmachten die dit deel i wereld beheersen met name li-Arabië en Iran, afkerig van ou maar ook van alle mogelijke ft J ronten die hun posities zouden >n aantasten koersen liefst op herenigde Staten en honoreren i ervoor dat het ook die keuze gedaan. [eeft Sadat zijn speelruimte. Na- c blijven zijn suikerooms er wel jzien of hij Israël niet teveel :ft bijvoorbeeld zoveel, dat tosen betrouwbare bondgenoot in W Arabische kamp meer zou zijn. üfaar die moeilijkheden over een jaar lang wederzijds afzien van ilijkheden. Als er toch zo'n >che verzekering loskomt en als u abische grootmachten dat accep- dan is dat alleen maar mogelijk zij geen alternatief zien dan - ieuwe oorlog. Die kost (afgezien e mensenlevens die zij niet hoe- betalen) ongeveer duizend tanks j weken en een nieuw oliecon- net Amerika dat wil zeggen: ieuwe verzwakking van het neo- lisme, waar zij juist hun rijkdom Jicht aan te danken hebben. 1 schijnt inderdaad aangebroken i, waarop onmiddellijk eigenbe- hun gebiedt met Israël tot een te komen en het daarmee de te erkennen. I tf (2) .Al Ie Arabische landen zich nog niet willen permitteren recht- regelir.gen met Israël te tref- koals de Joodse staat zo graag ien, maakt overigens de last die ika aan het Midden-Oosten te torsen, onnoemelijk zwaar, vordt gepromoveerd tot notaris T ichtvader sanien. die de officiële .orgen eu de geheime afspraken mderlinge tegenstanders allemaal bewaren. Het gaat verplichtingen aar verschillende kanten tegelijk et gaat de partijen zelfs ten ve van elkaar surveilleren! ka begint daarmee aan een we- itorisch experiment dat als het nieuwe perspectieven opent de bezwering van gevaarlijke ^^htionale conflicten. Maar als het kan het de VS dieper in de doen belanden dan zij er in thina in hebben gezeten, fens: wat is slagen? Het doel is lar vrede in de Sinai, maar als ondertussen beweging komt in sectoren de Golanhoogten, Westelijke Jordaanoever en verbonden de nationale aanspraken van de Palestijnen, rtel van het conflict dan zijn oblemen alleen maar drie jaar tgeschoven. Amerika zich thans zo op het in-Oosten stort, bij alle tegen- ge rolverwachtingen die de par- van haar hebben, getuigt van durf. Men kan Kissinger bij inderneming slechts succes wen- 0 berekent: onze sociaal-economische re- HAAG Het Verbond van landse Ondernemingen, de He werkgeversorganisatie, berekend dat invoering van AW (Algemene Arbeidsonge- heidswet) de werkgevers vol- Jaar 380 miljoen gulden zou n. 'Wij moeten met klem her dat dergelijke lastenverzwa- zeker bij de huidige econo- le situatie, niet verantwoord aldus het VNO. üjn berekening is het VNO uitgegaan dat al vanaf 1 juli ld jaar AAW-premie moet n betaald. Dat zal het geval het plan van ARP en door kan gaan om de rechten AW-uitkerlng met terugwer- kracht tot 1 juli in te laten Januari 1977 volledig in wer- Overigens betwijfelt een aan- eskundigen of een dergelijke ring met terugwerkende t uitvoerbaar is. WO klaagt er met name over e werkgevers geen cent beter n van de lastenverzwaring die fkgevers zullen moeten beta ke voordelen hiervan komen it bij arbeidsongeschikt den zelfstandigen en vroeg- idicapten die nimmer hebben n werken. Dit is overigens ook ^idoeling van regering en rege- lartijen in de Kamer. Zij vin- iet juist dat de sterken in de Heving werkgevers en lemers solidariteit moeten ügen met de zwakken ar- KT>ngeschlkte zelfstandigen en ■gehandicapten. er* sen verslaggever !LO De negentienjarige luider uit Nunspeet ls in Leu- Ti bij Ermelo omgekomen, hij met zijn bromfiets fron- egen een militaire vrachtwa- otate. door Theun Lagas SCHEVENINGEN Wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd zal de schip per van de Scheveningse motor reddingsboot 'Bernard van Leer' vanavond officieel afscheid ne men van de Koninklijke Noord en Zuidhollandse Reddings maatschappij. Schipper Simon den Heijer (60) is precies 25 jaar verbonden geweest aan de KNZHRM en had in zijn loop baan het bevel over drie Sche veningse reddingsboten. De heer Den Heijer heeft tal van red dingen op zijn naam staan, waaronder enkele zeer specta culaire. Simon den Heijer was 35 jaar toen hij als schipper aan boord van de 'Arthur' stapte. Hij was als acht tienjarige jongen op de kotter van zijn vader gaan varen en had zo doende een jarenlange ervaring als zeeman toen de redding&maat- schappij in 1950 hij was inmid dels schipper op een eigen kotter vroeg de Scheveningse reddings boot 'Arthur' onder zijn hoede te nemen. Het grote verschil tussen de jaren vijftig en nu is niet zozeer het grotere aantal keren dat de red dingboot toen moest uitvaren, maar de aard van de reddingen. De vis sersschepen waren -destijds niet met zulke zware motoren uitgerust en waren bij het binnenlopen van de haven sterk afhankelijk van het tij. Schipper Den Heijer en zijn mannen moesten daarom bij zwaar weer altijd startklaar zijn om on middellijk te kunnen inspringen, wanneer er bij het binnenvaren van een schip iets mis zou gaan. Dat is in de loop der tijden echter wel veranderd. De tegenwoordige trawlers beschikken allemaal over een flink aantal paardekrachten en zijn vaak bijna tweemaal zo groot als de vroegere leggers. Bovendien zijn de havenhoofden nu een flink stuk verlengd en is de vaargeul zover uitgediept dat de schepen bij Van een verslaggever DEN HAAG Het opnieweekblad 'De Nieuwe Linie' heeft opnieuw financiële steun gevraagd van het bedrijfsfonds voor de pers. Voor een periode van ruim twee jaar wordt een krediet gevraagd van 243.000 gulden. Het bestuur van de stichting be drijfsfonds voor de pers heeft de nieuwe aanvraag in behandeling genomen. Op 15 april van dit jaar had het bestuur minister Van Doorn gead viseerd een eerdere aanvrage van De Nieuwe Linie niet te honoreren. Het ging toen om een renteloos krediet van bijna 2.7 miljoen gul den. De bewindsman nam het ad vies over. Het bestuur van het bedrijfsfonds overwoog tpen, dat krediet verleend zou kunnen worden aan De Nieuwe Linie, voor een overgangsperiode, opdat het blad de voorgenomen ac tiviteiten zou kunnen ontplooien om too een sluitende exploitatie te komen. Op grond hiervan werd an dermaal een aanvraag voor financië le steun ingediend. Schipper Simon den Heijer het binnenvaren niet meer afhan kelijk zijn van hoog en laag water standen. Bomalarm Vooral de laatste jaren krijgt de Scheveningse reddingboot meer en meer te maken met een 'bom alarm'. Vooral de kotters die in de kustwateren vissen vinden vaak, bij het binnenhalen van hun netten, een niet ontplofte vliegtuigbom of een mijn tussen het vers gevangen zeebanket. In zo'n geval is het de taak van de reddingboot om de mensen van de mljnopruimings- dienst aan boord van het schip te brengen en om tijdens het demon teren van het projectiel in de buurt van het schip te blijven. In geval van nood moeten zij onmiddellijk hulp kunrien verlenen. De 'Ëernard van Leer' vaart zelden of nooit uit om zwemmers, die voor de Scheveningse kust in gevaar ge raakt zijn, op te pikken. Een tiental jaren terug kwam het nog voor dat de reddingboot de havenhoofden uit moest om een in moeilijkheden geraakte zwemmer aan boord te halen. Door de komst van de strandpolitie en vrijwillige red dingsbrigade is dat gelukkig niet meer nodig. Veronica Nu zijn schippers van reddingsbo ten over het algemeen geen men sen die dolgraag vertellen over hun spectaculaire reddingen. Het is voor de bemanning van een reddingboot de meest normale zaak dat zij on der de meest zware weersomstan digheden de zee opmoeten. Maar dat de redding van de bemanning van het zendschip Veronica de zwaarste uit zijn 25-jarige loopbaan was wil schipper Den Heijer toch wel even kwijt. Die nacht heeft de Bernard van Leer bewezen dat zij tot de meest Steeds vaker naar zee voor 'bomalarm' zeewaardige schepen ter wereld ge rekend mag worden. Die nacht van het 'Veronica-a vontuur' was het windkracht twaalf, orkaankracht. De schipper vertelt dat de red dingsboot onderweg naar het losge slagen Veronicaschip meer onder dan boven water voer. 'Het was natuurlijk moeilijk om bij zo'n bries te bepalen waar we eigenlijk heen moesten om het schip te be reiken. Toen we met de 'Bernard van Leer' buiten de havenhoofden kwamen zagen we opeens niets dan water. Alleen heel af en toe, wanneer je op de top van een metershoge golf zat, zag je de lichten van het op de kust afdrijvende zendschip. Maar wanneer je op de richting van de golven blijft letten kun je als zee man zelfs onder zulke omstandig heden toch wel een vaste koers aanhouden', vertelt Simon den Heijer. 'Toen de IBernard van Leer' langszij Veronica kwam schampten de schepen elkaar. De Veronica- mensen moesten gewoon van hun schip afgesleurd worden'. Vastgeklonken De schipper: 'Mijn bemanningsle den die zich met veiligheidsriemen aan de Bernard van Leer hadden vastgeklonken grepen soms de mensen gewoon bij de haren om ze aan boord te trekken. Bij het over nemen van zeelieden heb ik in de loop der jaren wel gezien dat niet alleen een kat in het nauw rare sprongen maakt, maar een zeeman in het nauw ook'. Dat men bij het manoeuvreren rond een in nood verkerend schip best eens een flinke schade kan oplopen, blijkt uit de averij die de 'Bernard van Leer' opliep tijdens een redding in december 1967 van een vastgelopen Scheveningse kot ter. De reddingboot kwam toen, na een overigens geslaagde redding, in de haven terug met ter hoogte van de waterlijn een flink gat in de romp. Toch worden er volgens de schipper maar heel zelden buitengewone ri sico's genomen. Het is vaker een zaak van rustig overleggen, van lo gisch bekijken'. 'Logica, feit', was dan ook het bekende stopwoord van de schipper van de 'Bernard van Leer', vertelt een bemannings lid. Een team Volgens het bemanningslid was Si mon den Heijer altijd de rustigste man aan boord. 'Hij was nooit zee ziek, de rest van de bemanning werd dat bij barre weersomstandig heden vaak nog wel. Het was heel prettig, dat de schipper nooit op z'n strepen stond. Wanneer we bijvoor beeld langszij een schip moesten pleegde hij altijd even kort overleg met de mensen in de brug over de manier waarop we het schip zouden 'pakken'. Zodoende werkten we in een team. Iedereen wist wat hem te doen stond zonder dat er veel beve len klonken'. De schipper tenslotte hierover: 'De werkzaamheden aan boord werden inderdaad vaak blindelings ver richt. Maar wat wil je als je zoveel keer samen het zeegat uit bent geweest. Logica, feit! Het werd ge woon een soort routine-werk. Ge woon iedere keer hetzelfde ritueel: wanneer ik thuis van Scheveningen radio het noodsein doorgebeld kreeg: de bemanning oproepen, naar het schip en de haven uit. Routinewerk. Maar ja, het was toch iedere keer weer net even anders'. Van onze weerkundige medewerker Het is gisteren echt zo'n dag ge weest om veel over te vertellen: Nederland beleefde het zwaarste en uitgebreidste onweer tot nu toe in deze zomer. Er waren alom drei gende, koffiebruine wolkenluchten met bijzondere vormen zoals een arcus (boog) en mammatus-vormen (naar beneden uitstulpende wolk jes). Verschillende waarnemers rapporteerden de ongeordende luchtbeweging op lager niveau soms met veel stratus tegelijk uit ver schillende richtingen. In Santpoort werd een slurfje gezien dat de grond niet bereikte. En dat alle maal door het streven van koelere oceaanlucht om de warme en zeer vochtige lucht van subtropische oor sprong hét land uit te bonjouren. Deze luchtsoort binnen je grenzen te krijgen is geen probleem. Afge lopen dagen viel er tijdelijk lichte regen en motregen, maar de ver drijving ervan geelt vaak veel overlast, we zagen het gisteren. Dat midden op de dag de lichten aan moesten kwam door de grote verti- kale dikte van de wolkenlagen. Tot op grote hoogte was de subtropi sche lucht zeer vochtig. Argwaan, dat er iets broeide kregen wij bij het doornemen van de Franse weerrapporten van 's morgens 7 uur. Ten westen van Parijs lag toen een klein lagedrukkertje van iets meer dan 1009 millibar (later sterk uitdiepend over West-Duitsland). De hoeveelheden neerslag waren over het algemeen niet indrukwek kend maar één station sprong er uit: Caen met 50 mm. Dat wees op een cumulonimbuscomplex met toppen tot 11 a 12 000 meter hoog te. In de loep van de morgen kre gen Zeeland en Zuid-Holland er van langs en daarna gebieden meer naar het Oosten. Enkele regenhoe- veelheden, gisteravond doorgebeld: Almkerk 12 mm, Marken 16 mm, De Bilt 20 mm, Santpoort 23, mm. Steggerda (Zuid-Friesland) 32 mm in één uur tijd waaronder hagel en Vlissingen 41 mm. De koufrontuitloper strekte zich 's- middags uit van Noord-Nederland over een afstand van 1.000 kilome ter tot de Pyreneeën. Door gebrek aan gegevens hebben wij het ver band niet wetenschappelijk kunnen vaststellen tussen dit onweer en de trogbuien welke zondagmiddag ten noorden van de Azoren werden ge signaleerd ook met toppen van 11 kilometer hoogte. Het is denkbaar, dat die buien aanvrnkelijk opge pept waren door het warme oce aanwater (25 tot 26 graden) ten zuiden van Newfoundland, daarna sterk in activiteit afnamen boven het koelere west-Europese zeewater en eenmaal boven het continent aangekomen, opnieuw sterk in acti viteit opleefden. Daar waren de temperaturen dan ook aanzienlijk hoger: Groningen gisteren 28 gra den, Keulen. Dilsseldorf en Darm stadt 30 graden. Als het verband er geweest is, kan worden vastge steld, dat een vos (trog) wel zijn haren (cirruspluis) maar niet zijn streken (regen en onweer) verliest. Een snelle stabiele verbetering zien we niet komen, want in Engeland en Ierland was het gisteravond nog allemaal buien. Aan zee zal het vandaag wel opklaren, in het bin' Weerrapporten van gisteravond 7 uur, ma ximumtemperatuur en neerslag van 7-19 uur: Amsterdam zwaar bewolkt 21 10 De Bilt zwaarbewolkt 23 20 Deelen regenbut 26 12 Eelde regen 28 12 Eindhoven zaar bewolkt 27 10 Den Helder zwaarbewolkt 19 14 Luchth. R'dam geheel bewolkt 20 23 Twente onweer 26 2 Vlissingen zwaarbewolkt 10 41 Zd.-Limburg zwaarbewolkt 28 6 Aberdeen zwaar bewolkt 20 O Athene zwaarbewolkt 29 0 Barcelona zwaar bewolkt 29 0 Berlijn licht bewolkt 28 0 Bordeaux regenbul 22 2 Brussel geheel bewolkt 24 10 Frankfort zwaarbewolkt 29 0 Genève zwaarbewolkt 28 0 Helsinki zwaarbewolkt 20 0 Innsbrück regenbul 28 0.1 Kopenhagen half bewolkt 24 0 Lissabon onbewolkt 25 0 Locarno half bewolkt 25 0 Londen regen 22 0.1 Luxemburg onweer 28 2 Madrid licht bewolkt 31 1 Malaga onbewolkt 33 0 Mallorca onbewolkt 35 0 München zwaarbewolkt 27 O Nice onbewolkt 28 0 Oslo zwaar bewolkt 23 0 Parijs geheel bewolkt 23 2 Rome onbewolkt 28 O Spilt onbewolkt 29 0 Stockholm regen 23 0.5 Wenen onbewolkt 26 0 Ztlrlch zwaarbewolkt 28 0 Casablanca zwaar bewolkt 27 0 Istanboel half bewolkt 28 0.3 Las Palmas half bewolkt 27 0 HOOG WATER Zaterdag 23 augustus Vlissingen 2.51- 14.58. Harlngvüets'ulzen 4.23-16.44. Rot terdam 5.38-17 37, Scheveningen 3.5616.19. I.Tmuiden 4 29-16 52. Den Helder 8 47-20.45. Harllngen 10.54-13.10. Delfzijl 0.52-12.54. nenland blijft de buienkans met plaatselijk onweer, vooral in de na middag. Meer en meer opklaringen. Frisse west tot noordwestenwind, lucht- zeewater circa 20 graden celsius, weinig of geen kwallen. Verdere vooruitzichten: zaterdag brede zonnige perioden, zondag minder zeker door nieuw oceaan- frontje. onder redactie van loessmil Het naderend afscheid van de legendarische monsters zal me nig landmachtmedewerker een traantje of wat doen wegpinken, als we het maandblad 'Nota' (van het burgerpersoneel van Defensie) mogen geloven. Het zijn weliswaar monsters, maar dan wel met nu al meer dan dertig jaar trouwe dienst achter de rug. 'Legendarische monsters met eeuwigheidswaarde' noemt 'Nota' de als GMC's (afkorting van General Motors Corporati on) in de landmacht bekend staande legerauto's. Zware vehi kels, gebouwd in 1943, met een staat van dienst om u tegen te zeggen, maar 'ze raken op, oud, versleten'. De GMC's zijn 'rijp om te worden overgedragen aan musea en liefhebbers van histo rische automobielen'. Bijna dan, want de landmacht wil het nog een jaar of tien met ze zien uit te zingen. In hun hart lijken de land machtmannen eigenlijk wel blij dat ze nog niet direct af stand hoeven doen van hun GMC's. 'een begrip waarvan tienduizenden oud-militairen lyrisch kunnen worden'. 'Nota' zelf wordt het trouwens ook. Als je een paar loftuitingen uit het artikel op een rijte zet, krijg je deze typering: een 'historische legerauto, simpel, robuust, oer sterk, betrouwbaar en veilig, een robuust werkpaard'. Een mede werker van de sectie krijgsge schiedenis in Den Haag, die eens zelf achter het stuur van een GMC zat, loopt er nog warm voor: 'Zo'n wagen besturen is een sensatie. Het is een krank zinnig gevoel dat je overal dwars doorheen rijdt en dat het ding maar blijft rijden en blijft trek ken. Een klap op de starter en hij liep, altijd'. En een monteur over de motor: 'Die machientjes zijn gewoon probleemloos. Er is geen betere motor, al moet je soms improviseren'. Zelfs be weert iemand in 'Nota', dat som mige GMC's nog steeds op de originele banden uit de oorlog rijden. Maar niet iedereen heeft er zul ke verheven gedachten over. Klachten van een chauffeur: 'Ontzettend veel herrie, je wordt doof en je tocht eruit. Vering van de zittingen: nihil. Vering van de wagen: stug. Hard loopt het ouwetje niet, daar kunnen geen vijf versnellingen wat aan verhelpen. Het uitzicht van ach ter het houten sportstuur is vooral naar opzij niet overweldi gend. Kortom: de verschrikking De 'Stichting: fiets!' stelt een wereldprimeur in het vooruit zicht: een fietsatlas van Neder land met veel informatie en voorlichting over de fiets en het fietsen. En natuurlijk staat er In wat in de eerste plaats in een atlas thuishoort: kaarten waarop a.lle fietspaden in het land terug te vinden zijn. Bovendien is er een groot aantal van de door de stichting uitgezette fietsrou tes in opgenomen. Wie zit te popelen om met de atlas achter op een fietstocht te gaan ma ken. zal nog even geduld moeten oefenen want de atlas komt, als alles goed gaat, pas in de herfst uit en verschijnt dan bij de Amsterdamse uitgeverij Kosmos. Wie 'm aanschaft hoeft niet bang te zijn al heel gauw een verouderd exemplaar te bezitten, omdat er voortdurend sprake is van de aanleg van nieuwe fiets paden: het wordt een losbladige atlas, waar opgeruimde fietspa den waarschijnlijk zo uitgewipt en nieuwe zo ingeschoven kun nen worden. Waardoor zit de confectde-lndus- trie in de knoop? De heer B. Hamming, fractievoorzitter van het GPV in de Groninger Staten, weet het antwoord. Tijdens een commissievergadering sprak hij volgens de Winschoter Courant deze klare taal. 'Er worden steeds minder kinderen geboren. Dat betekent steeds meer kin derkleding'. De heer Hamming heeft overi gens de ln dit zinsver band voor de hand liggende op lossing van de problemen voor zich gehouden. van de chauffeurs'. De meeste in Amerika ge bouwde GMC's zijn met de invasielegers naar Europa geko men. Misschien zijn er zélfs nog exemplaren bij die in de Afri kaanse woestijn, in de Pacific of in Nederlands Indië dienst heb ben gedaan. Volgens 'Nota' droe gen ze sporen van haastwerk' en waren ze niet voorzien van 'poespas als spiegels, verwar ming, elektrische ruitenwissers of vering in de stoelen'. Maar ook zonder al die 'poespas' zijn ze in staat 2250 kilo lading door 'zelfs de zuigendste modder' te sleuren. Ondanks alle gelubel geeft 'Nota' ,toe: 'GMC's zijn ook maar au to's. Daarom moeten ze eruit, zodra er voldoende nieuw mate rieel vooranden is. En dan mag iedereen die altijd al graag zo'n groene legerwagen heeft willen hebben (waar laat je zo'n ding als je geen museum achter de hand hebt?) een poging wagen er eentje te pakken te krijgen. Kan sen genoeg, want de landmacht heeft er nog een dikke duizend staan en rijden. Een hamstertje geregeld in de hand nemen maakt het diertje tammer. Is het goed hanteerbaar figuurlijk gesproken dan kan het zoals op het plaatje; zo tekende A. Stolk het in Blij- dorp-Geluiden. Een andere me thode is om het met twee han den 'op te scheppen', schrijft dr. L. M. F. van Zutphen in datzelf de vlad onder het kopje 'Dieren thuis en op school'. In dat ru briekje heeft Blijdorp-Geluiden al een paar maanden achter el kaar beknopte informatie gege ven over allerlei huisdieren. Niet over poezen en honden, maar over dieren als cavia's, ham sters, wandelende takken en schildpadden, waarover de Rot terdamse diergaarde vrijwel da gelijks vragen krijgt. Vandaar dat rubriekje en vandaar ook de uitgave van een boekje over huisvesting. voeding. fokken, ziekte en meer van die vaak voorkomende problemen met zulke Iele ine huisdieren. Het heet 'Dieren op school en in huis', een handleiding geschreven door P. Zwart van de bijzondere die- ren-facultteit voor Diergenees kunde in Utrecht. Het boekje is te krijgen door storting van zes gulden op postgiro 384741 van Diergaarde Blijdorp, Rotterdam. Volgend jaar verschijnen er nog meer van deze handleidingen, over aquaria, planten en nacht en schemerdleren. Wie mood wil zijn moet pijn lijden, en dat zal Marcy Kwapil nog lang heugen. Ze was tot schoonheidskoningin uitverkoren en zodoende mocht ze een fees telijke rijtoer door haar woon plaats Racine in de Amerikaanse staat Wisconsin maken. Omdat er geen open auto beschikbaar iwas en ze niet in zo'n sombere glimmende slee opgesloten wilde worden, nam Marcy maar plaats op de motorkap, waar iedereen haar goed kon zien. Maar ze had er niet op gerekend dat haar zitplaats in de felle zon al gauw net zo heet werd als een koeke- pan op het vuur en tegen de tijd dat ze dapper wuivend de pijn verbijtend, haar rijtoer had vol bracht. had de koningin derde graads verbrandingen op haar derrière. In het ziekenhuis moesten er stukjes huid van haar dijen naar de gekwetste plaatsen worden getransplan teerd. De artsen hebben Marcy beloofd dat ze weer net zo mooi zal worden als vóór de rit. maar de eerste weken kan ze nog niet zitten. Zeker niet op een motor kap. 'Een beetje voorzichtiger met de bananen, Simpkins.'

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 5