Middelbare scholieren: kennis Frans niet nuttig AVENUE KOLONISTEN IN MINNESOTA Radio- en televisieprogramma's Nu al over wintersport gesproken... Even puzzelen L h_ L L "V Veldwerkers van sociale diensten klagen hun nood Stilvallen fabriek kan ziekenhuizen in zorgen brengen TROUW/KWARTET VRIJDAG 22 AUGUSTUS 1975 BINNENLAND/ RADIO-TV Engels en Duits favoriet in keuzepakket Van onze onderwijsredactie NIJMEGEN Leerlingen van mavo-, havo- en v.w.o.-scholen vinden Frans een welluidende maar moeilijke taal. Bovendien vinden ze kennis van Engels en Duits nuttiger dan kennis van Frans. Dat is een van de redenen waarom vrij veel leerlingen Frans uiteindelijk niet in hun examenpakket op nemen. PS4/J Dit blijkt uit een onderzoek van het instituut voor toegepaste socio logie te Nijmegen. Het gisteren verschenen rapport handelt over de manier waarop de keus voor mo derne talen tot stand komt. Inmid dels is het Nijmeegse instituut ook begonnen met een studie over de maatschappelijke behoefte aan kennis van vreemde talen. Het on derzoek is van belang voor de positie van het Frans in de brugklas. De situatie op mavo's, havo's gymnasia en athenea is nu zo dat bijna alle leerlingen Engels in hun examenpakket hebben. Ruim twee derde kiest Duits en ruim eenderde Frans. De geringe animo voor Frans is een opmerkelijk verschijnsel, omdat de leerlingen naar verhouding vrij vroeg met Frans beginnen. De hui- sige lessentabel voor de brugklas verplicht naast het Engels ook Frans, waardoor Frans een voor sprong heeft op Duits. Van de 7500 geënqueteerde leerlingen (hoogste klassers in 1972-1973) heeft boven dien een vrij groot deel nog Frans op de lagere school gehad. Van de havo-v.w.o -leerlingen zelfs meer dan de helft. Slechts 6 a 8 procent kreeg Engels op de lagere school. .Dit beeid is de laatste jaren snel veranderd door de opmars van het Engels ten koste van het Frans. Dat neemt, niet weg dat de bij dit onderzoek betrokken leerlingen vaak al heel wat jaartjes Frans achter de rug hebben. Niettemin blijven ze het vak moeilijk vinden. De rappoitcljfers liggen ook iets lager dan voor de andere talen. Keuzevrijheid De keus van het examenpakket wordt echter niet aleen bepaad door het oordeel van de leerling over de moeilijkheid. Heel belangrijk is de mate van keuzevrijheid die de school biedt. Engels en Duits wordt op alle scholen tot In de hoogste klassen gegeven en sommige scho len stellen de keus van Engels of Duits zelfs verplicht. Daarmee ver geleken komt Frans er bekaaid af: tweederde van de mavo-3-scholen biedt zelfs niet de mogelijkheid om door te gaan met Frans. Een ande re beperking van de keuzemogelijk heden ligt in de combinatie van vakken die sommige scholen voor schrijven. Het Frans komt er het beste af op gymnasium-A en atheneum-A. Van deze leerlingen kiest zeventig pro cent Frans (Duits haalt 75 pro cent). Op de havo en de vierjarige mavo kiest ongeveer de helft Frans. Dubbel Op de driejarige mavo en op athe neum-B en gym B kiest meer dan één op de vijf leerlingen Frans in zijn examenpakket. Het blijkt niet makkelijk te achter halen waarom de leerlingen zo kiezen. Van geen Invloed zijn in ieder geval de grootte van de school of de mogelijkheid om Duitse dan wel Franstalige televisie te ontvangen Wel van belang is het geslacht: het percentage meisjes dat Frans kiest ls bijna dubbel zo groot als het percentage jongens. Verder ls het sociale milieu van de ouders van invloed: hoe hoger het milieu, des te groter de kans dat een leerling Frans kiest. Ook de voorgeschiedenis op school houdt verband met de keus. Leerlingen die zonder zittenblijven en over stappen op hun diploma afkoersen kiezen vaker Frans. (Advertentie) Over meer dan 100 verschillende wintersport centra, bekend, onbekend, eenvoudig of exclusief. Over alle wintersporten die er te bedenken zijn, van velo-ski tot curling. Over sokken met aparte tenen. Over de prijs van skistokken. Over het belang van sneeuwbril en zonnebrandolie. Over het gevaar van stijve, ongetrainde spieren. Over voorpret en napret. Over... Dat alles. En meer nog. Op de 20 extra wintersportpagina's in de nieuwe i Van onze Haagse redactie DEN HAAG De veldwerkers van de sociale diensten in Nederland hebben bij verschillende Instanties hun nood geklaagd over hun positie bij de sociale diensten. Zij menen dat zij hun werk niet meer aan kunnen en dat er geen uitzicht op verbetering is. Veldwerkers vangen bij de diensten het eerst de bezoekers op. Zij vin den dat zij in die functie te weinig aandacht kunnen schenken aan de noden van de mensen die om hulp aankomen 'Ten eerste doordat er een tekort is aan personeel, ten tweede doordat de sociale diensten zelf te weinig kunnen doen om de noden te lenigen. 'De veldwerkers zijn hierdoor in een situatie gekomen die niet al leen spanning met zich meebrengt maar die ook frustreert', aldus het landelijk kontakt veldwerkers in een brief aan de drie vakcentrales, de ministers van CRM en sociale zaken, de Tweede Kamer de Vere niging van Nederlandse Gemeenten en de directeuren van organisaties voor sociale arbeid. UTRECHT Het staken van de produktie door de glasfabriek Re- win b.v. in het Brabantse Rijen dreigt een aantal ziekenhuizen in moeilijkheden te brengen. Het bedrijf maakt per week acht honderdduizend glazen reageer buisjes en dergelijke, waarvan zie kenhuislaboratoria de grootste af nemers zijn. De produktie werd ge staakt nadat een leverancier van verpakkingsmateriaal beslag op voorraden had laten leggen. De dertig werknemers werden naar huis gestuurd omdat het weinig zin heeft steriele buisjes te maken als die niet direct kunnen worden in gepakt. Districtsbestuurder T. Verdijssel- donk van de Industriebond NKV had van Tilburgse ziekenhuisfuncti onarissen al gehoord dat een lang durige produktiestop bij Rewin ern stige problemen zou veroorzaken. Voor omschakeling op andere buis jes is zeker een maand nodig en in die maand zou het laboratorium onderzoek stilliggen. De vakbonden hebben tevergeefs getracht de di rectie van Rewin te spreken: één directeur is ziek, de andere zit met vakantie in Italië. De heer Verdijs- seldonk heeft de indruk dat de moeilijkheden ontstaan zijn door het berekenen van te lage prijzen aan de ziekenhuizen. Dat het be drijf op de fles gaat is volgens hem niet nodig: er is genoeg werk en de ziekenhuizen kunnen het best beta len. door Vilhelm Moberg Copyright Hollandla B.V. Banrh 131 Kristina noemde zijn driftaanval nooit meer, maar op de dag dat Robert begraven werd had ze ge zegd: dat ze er lering uit konden trekken, de mensen moesten zich altijd ten opzichte van elkaar ge dragen, of hun ontmoeting de al lerlaatste was. De goudzoeker die van Californië terugkeerde was maar kort in hun huls gebleven. Op maandagavond kwam hij en op zaterdagavond ging hij weer. Nu zouden ze er nooit achter ko men, wat er precies met Robert en Arvid op hun tocht naar Californië gebeurd was. Arvids horloge dat hij in Roberts broekzak gevonden had, had hij naar diens vader gezonden. Hij schreef er een klein briefje bij, dat Arv:d op onbekende wijze en op onbekende plaats ergens in Noord- Amerlka gestorven was en dat nie mand wist waar zijn graf was. Op Kerstavond moesten ze altijd aan hun familieleden denken, le vende zowel als dode. Kristina zei peinzend dat het nu al anderhalf jaar geleden was. dat Robert op de oever van de mooie landtong be graven was. Ze kon hem niet ver geten, eu ze noemde zijn naam vaak. Ik heb mijn broer nooit begre pen. zei Karl Oskar. Ik vraag me wel af, of hij. als hij was blijven leven ooit ergens rust. gevonden zou hebben. Voor Robert was dat al geen probleem meer. hij had zich in zijn lot geschikt, antwoordde Kristina. Zijn woorden bleven ln haar na klinken, ook toen hij dood was. verklaarde ze. en ze had er zoveel over nagedacht omdat hij die ge dachten uitgesproken had, toen hij nog maar een paar dagen te leven had. Die vrijdag, toen Karl Oskar in Stillwater was. had zij met een mens gepraat, die zijn leven al achter zich gelaten had. Wist hij dan dat hij niet lang meer te ieven had? Dat had bij haar al vaker gevraagd en ook r>u antwoordde ze weer: hij had er zeker een vermoeden van dat hij n:et lang zou leven. Maar wat hij zei kon je de ene keer zus. en de andere keer zo uitleggen Hij had ook gezegd dat hij zelfs had willen solliciteren naar een baanije als leerling op de drukkerij van de krant, dan was het toch net. of hij niet in een vroege dood geloofde Karl Oskar knikte: Robert had graag wat geheimzinnig gedaan, hij hield ervan zich duister uit te drukken. Ik dacht dat hij tering had. zei Kristina. Vermoedelijk wel. Maar hij was niet bang voor de dood. Hij was onbereikbaar, zei hij. Onbereikbaar? Wat is dat nu weer voor een duistere uitspraak' Dat is niet duister. Ik begrijp best wat hij bedoelde. O ja? Wat bedoelde hij er dan mee? Het duuide e\en, voor Kristina antwoord gaf: haar stem beefde toen ze zei: Hij was met zijn lot verzoend Wij nle:. Karl Oskir keek haar vragend aan. hij begreep er tile's van Waar n.neten w:j dan mee ver zoend cijn Kristina? Nu wendde ze haar ogen af. of ze betrapt was Het was of ze vond dat ze te vepl gezegd had en daar nu spijt van had Ze antwoordde' Ik wil het daar vanavond niet over hel-ben. laten we naar bed gaan Het is al laat cn Ik ben moe. Hoe diep Roberts woorden over zijn lot haar getroffen hadden wilde ze zelfs aan Karl Oskar niet zeggen. Ze sloegen op haar eigen leven, op het lot van de emigrant. En elke dag vroeg ze zich opnieuw af: hoe moest zij verzoend raken met haar lot? 2 Sinds Kerstavond 1856 had Kristina een trouwe hulp in de keuken. Op de Prairie Queen kon ze twee keer zo vlug voor haar grote gezin een maaltijd bereiden als vroeger. Toen ze de kookkachel een paar maan den in gebruik had. begreep ze al niet meer hoe ze het er zo lang zonder had kunnen stellen. Ze hield van haar kachel of het een levend wezen was. Als er gasten kwamen was altijd het eerste wat ze zeiden. Wat een prachtige kookkache'! Nooit wera ze anders genoemd dan bij haar eigenlijke naam: Heb je de Koning.n al aangemaakt? Is de Koningin ieeggebrand? De aardap pelen gaan te hard, het water loopt over de Koningin heen! Och, haal even wat hout voor de Koningin! KARELTJE KNETTER Herinneringen Het door Letty Kosterman gepre senteerde 'terugblikprogramma' was donderdagavond gewijd aan het televisietoneel van de VARA. Vooraf kon men uit meningen van voorbij gangers concluderen, dat er vroeger veel betere stukken te zien waren. De uitzending gaf geen gelegenheid om dit te onderschrijven of te bestrijden. Dat is het onbevredi gende van Zo was het, want het is slechts een terugblik en geen verge lijking. Op grond van de uit hun verband gelichte fragmenten, kan geen artistiek verantwoorde con clusie worden getrokken. 't Zou pas interessant kunnen worden, wanneer prestaties van vroeger en nu vlak na elkaar zouden worden vertoond. En als we het helemaal goed willen doen. moeten we na afloop de spelers en regisseurs eens met elkaar laten praten. Misschien ontdekken dan heel wat kijkers, dat het met de herinnering soms wonderlijk ge steld kan zijn. Zo meen ik mij te herinneren dat ik bij De zesde Etage (1958) vooral geboeid werd door de indringende wijze waarop Hans Tiemeyer en Sonja Brill de vader-dochter-relatie wisten te verbeelden. In het gekozen fragment kwam daarvan niets tot uitdrukking. Gelukkiger vond ik de greep uit Onder één dak van 1967, waarmee inderdaad werd geïllustreerd hoe sterk Jan Lemalre sr. daarin de dominerende vaderfiguur gestalte gaf. Regisseur Willy van Hemert zei te hopen dat Lemaire ook voor de buis zou zitten. Dat heb ik even voor hem geïnformeerd en dat mocht ik vanwege oude relaties gerust doen. Toen ik belde, zat de 91-jarige acteur met levendige belangstelling naar het programma te kijken. Maar zijn vrouw kon hem op dat moment niet om commentaar vra gen, want vanwege zijn ernstige doofheid is hij met een speciaal apparaat aan het televisietoestel gekoppeld en tijdens een scène breekt hij niet af. Dat is zoiets als uit je rol vallen. De NCRV zond de laatste aflevering uit van de vakkundig gemaakte Engelse serie Childhood. Kijkers die er een sport van maken actrices en acteurs terug te plaatsen in eerder geziene vertolkingen, zullen weinig moeite hebben gehad met Anthony Hopkins. Hij speelde de van oor logsmisdaden beschuldigde dokter Adam Kelno in QB VII van Leon Uris, hier op het scherm gebracht door de TROS. Wel twee uitersten, de wetenschapsman en de aan de drank geraakte handelaar in twee dehandsgoederen, maar Hopkins' manier van typeren was gemakkelijk herkenbaar. Opvallend was dat hij zich af en toe liet meeslepen door zijn vertolking, of anders gezegd, dat de creatie soms met de acteur op de loop ging. En dat zie je maar zelden in een Brits spel. Achter het Nieuws besteedde uit voerig aandacht aan de problemen van de binnenschippers. Staats secretaris Van Huiten legde nog weer eens uit waarom hij ter gezondmaking van deze bedrijfstak de evenredige vrachtverdeling wil laten afschaffen. En de woordvoer ders van de schippers herhaalden dat zij van deze plannen verwach ten eerder In de puree en 'op de dijk' terecht te zullen komen. De een wil wantoestand uitbannen en de ander verwijt hem dat hij er een puinhoop van gaat maken. Als leek denk ie. dat beide partijen over iets anders praten en er nog niet in geslaagd zijn de ander duidelijk te maken wat ze bedoelen. TON HYDRA Ondernemingsraad VARA afgetreden Van een verslaggever HILVERSUM Vijf van de tien gekozen leden van de VARA-onder- nemingsraad hebben gisteren hun functie neergelegd. Zij zijn het niet eens met de wijze van functioneren van de raad. en in het bijzonder de wijze waarop de verdeling van be voegdheden tussen de verenigings organen (verenigingsraad, dagelijks bestuur, hoofdbestuur, onderne mingsraad. enz.) gestalte heeft ge kregen. Deze biedt hen te weinig speelruimte om van reële belangen behartiging te kunnen spreken. De overige vijf leden hebben nu hun zetels eveneens beschikbaar gesteld opdat er een nieuwe, voor het personeel representatieve on dernemingsraad kan worden geko zen. 137. Met een doffe dreun belandde Berthold Schwartz op de vloerbe dekking van de grote zaal en hij verkeerde in een treurige toestand. Zijn pij hing aan flarden om zijn lijf en zijn gelaat was zwart als toet. Maar toch straalde een geluk kige voldoening hem van 't gezicht af want hij had zijn doel bereikt: het buskruit was uitgevonden. Het leek er echter op. dat Theobald de Norse nog niet goed begreep wat precies de draagwijdte van deze uitvinding was. Hij had Immers al leen maar oog voor de verwoestin gen die aan zijn kasteel waren toegebracht en daarem gromde 1 'j bars: 'Het bussecruyt. Bah! Wat coop lek voor een cruyt dat mijn kasteel in puin doet vallen! Nogh één so'n uytvindingh ende lek ben verlooren!' "Dat seght ghy de oude Pyrrhus nae'. lachte de geleerde monnik en kwam moeizaam weer op de been. 'Si vis pacem, para bellum, warempel dat ls het!' voeg de hij eraan toe. 'Dat brength my op een dencbeeld waerde baroen! Begrypt ghy nu waervoor wij het bussecruyt kunnen ghebrucken? Comt hier, opdat lek het in uw oortjen fluister. Pateat auricula tua ad hostem delendum....' 'Spreeck moer's tale pater', zei de baroèe 'Uw geleerde latijnse spraecke v stae ick niet!' 'Ick wilde seggl dat wij de casteelen van uw vyi den metten bussecruyt cunnen i blaesen' fluisterde de monnik uw oor van zijn meester. 'Syn de vyj. delycke casteelen opgeblaesen, can er nooit meer oorlogh coomi Het bussecruyt bevordert dus vrede, nietwaer! Ceterum cenÉe| castelum hostls delendum ess 'Misschien hebt ghe gelyck..' mo pelde Theobald nadenkend. ja. PELLI, PINGO EN HUN VRIENDEN FERDINAND Radio vandaag HILVERSUM I KRO: 7.00 Nws 7 02 Het levende woord. 7.07 (S) Badlnerie: klass. muz (7.30 Nws 7.41 Echo) 8 24 Overweging.- 8.30 Nws 8.36 Gymnastiek voor de hiTls- vrouw 8.45 De wonderlijke letter M. een progr. voor Het Hollandsche Huishouden. 10 00 (S) Aubade, klass. muz. (10.80 Nws.) NOS: 11.30 Blik op de derde we reld: Inf progr 11.30 .Blik op Europa: lnf progr KRO: 12.00 (S) Van twaalf tot vijf. met om 12.30 en om 15 30 Nws. 12.41 Echo. 17 00 (S) Lichte muziek. 17.10 (S) De hutsgeklutste kinderspelen. 17.30 (S) Nws. 17.32 Echo magazine. KRO- 18.30 Nws. 18 41 Echo. '8 50 Ver kenning: nieuws, feiten en achtergron den op sociaal-maatschappelijk terrein. 18 58 Marktberichten. 19.00 Kanjer Ko ning Kompetitie. 19 05 (S) Country ti me 19 30 (S) In antwoord op uw schrij ven. 21.00 (S) Gled. Paul, Martlne. Henk en Louis: muzikaal klankbeeld. 22.00 Rels- oogst. toeristisch magazine. 22.25 Over weging 22.30 Nws, 22.40 (S) Goal: progr vanuit en rondom de sport. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II AVRO- 7 00 Nws. 7.11 Ochtend zvmn 7.20 (S) Dag met een gaatje. .40 Toerlsmo. AVRO: 10.00 (S) Kleuter tje luister. 10.10 Arbeidsvitaminen. (11.00) Nws. 11 03-11.05 Radiojourn) 11.30 (S) Knipperlicht: verkeersmagazlne. 11.55 Beursberichten. 12 00 (S) Koorklanken- koormuz. OVERHEIDSVOORLICHTING: 12 30 Terzake AVRO: 12 40 (S) Kon Militaire Kapel. 12.55 Radiojourn. 13.00 Nws. 13 11 Vandaag dit, morgen dat. 13.25 Programma-overz. 13 30 Interview. 14 00 Muziek de wereld van muziek en geluld op zijn kop of andersom. 15.30 Permanent wave 16.00 Nws. 16 03 Van daag dit. morgen dat 16 05 Tahiti. 17.30 Welingelichte kringen: rechtstreeks de- batprogr. 17.55 Meded. VPRO: 1800 Nws. 18.11 VPRO-VrlJdag: rechtstreeks schakelprogr. met nieuws, achtergrondlnf en muziek. (19 30 Radio Vrij Belgle.) NOS: 19 50 Den Haag van daag 20 00 Nws. VARA: 20.05 VARA- Klasslek: Frans operaconcert 21.50 De Staalkaart: kultureel progr. 22.50 (S) VARA-Klasslek: Muziek van Erik Satie 23.55-24.00 Nws HILVERSUM UI EO: 7.02 (S) Gospelsound: progr. boor- en koffie. 9 03 (S) De muzikale fruit mand- verzoekprogr. van en voor zieken. TROS: 1003 Pep-op-drle. 1103 Drie draalt op verzoek NCRV: 12.03 (S) Drie tussen de middag: Bij Barend. 13 03 (S) Hier en nu. 13.08 Drie tussen de middag: Eddy Go round. NOS: 14 03 Pop-Kon- takt: Het Frlts Spits Verhaal. 16.03 De Hitmeester: De Nationale top-30 In de Daverende Dertig. Speciaal De VARA presenteert een docu mentaire over Zigeunerkoning: Ko- fca Petaio, zijn familie en hun pro blemen. Ned. 1/21.50 Op onderdelen die ze doorgaans niet beoefenen streden negen top sporters om de titel 'superstar'. De AVRO stak er veel tijd en geld in. Ned. 2/21.40 e Onderwerpen in AVRO's Televi- zier magazine zijn het zwakker worden van de NAVO, de boze boe ren een jaar later en een gesprek met prof. dr. G. P. Hoefnagels over zijn toespraak tot eerstejaarsstu denten. Ned. 2/22.55 0 Het IKOR zendt de zevende af levering uit van de serie Geloven in de onvoltooid verleden tijd. The ma is: 'Wat zal het einde dezer dingen zijn?' Ned. 1/23.20 Q Reisoogst van de KRO propa geert dat het ontdekken van het echte Londense leven niet eens zo veel geld hoeft te kosten. Hilv. 1/22.00 In het Nordring-festival bekam pen de groepen van Duitsland, De nemarken, Zweden en Finland el kaar. Hilv. 3/21.02 NOS: 18 03 De Vakaturebank. 18.10 Joost mag niet eten 19.02 Drie loopt achter: Nostalgie. AVRO: 20 02 Burenge rucht: Muziek Made In Germany. NOS: 21 02 Nordrlng Radio Prize: Lichte mu ziek Festival: 21.02 Concert Duitsland; 22 02 Concert Denemarken: 23.02 Concert Zweden: 24.02 Concert Finland AVRO: 1.02 Soultlme USA 2 02 Continu de nacht door. 4.02 Voor dag en dauw. NCRV: 6 02-7 00 (S) Klaar wakker. TV vandaag NEDERLAND I TELEAC 18.15 Voorl.prog. Computerkunde NOS 18.45 MInimolen 18.55 Journaal VARA 19.05 De Stratemaker opzeeshow 19.30 VARA's hete luchtballon 20.00 Journaal 20.20 VARA'S hete luchtballon 20.50 VARA's hete luchtballon 21.50 TV-portret 22.20 De Commissaris: Het lijk in de robl Itge IKOR 23.20 Geloven in de onvolt. verl. tijd 23.50 Journaal NEDERLAND II NOS 18.01 W.K. Wielrennen België en C.H.I.O - Rotterdam: het Puissance springen lf.45 Minimolen 18.55 Journaal AVRO 19.05 AVRO's Toppop 20.00 Journaal 20.21 AVRO's Zomer Wle-Kent-Kwis 21.40 Superstars 1975 22.55 Televlzler Magazine NOS 23.30 Journaal 23.35 W.K. Wielrennen in België (ADVERTENTIE) Spaar de Esveha Multo" garantiemerken voor zo'n fraaie Ballograf. wraaiiisiHBHra tsisrfi3ia»Ea£«ii <0 a. L. Y i I V i_ (L O E ib S IL 0 1 A JL L E V 1 I L. L. L. IL. V. JJV I TC L H K IL L. h P IV ir In onz KA lan 'te be AW Ihei jaa aid lijn uil id doo IAW kr Jar Ovc eski ring t ui (NO e w n v jkg De it den idicj 'n v doel 'art: KRUISWOORD PUZZEL ZONDER ZWART Horizontaal: 1. voorwendsel-reeks; 2. ladder - voorzetsel - niet dicht opeen staande; 3. plaats in de Oud heid - al - muzieknoot; fef godin van de toorn - ogenblik - eetlust (Z.N.); 5 naam of opschrift 'van een boek-gekheid; 6. eiland van Griekenland - lidwoord - getroffen; 7. soort bijl - leider - papegaai: 8. geurigheid - Myth, figuur; 9. ont vangkamer - lichte bedwelming. Verticaal: 1 blaasinstrument - zul- velprodukt; 2. grondsoort - land- bouwvork - rondhout; 3. water in Friesland - evenredig deel - mu- zieknoot; 4. schroefboor - plaats in Gelderland - scheik. element; 5. stengel-geestdrift; 6. plechtige i.vi lof te - prul - schrobnet; 7. pers em om wie men algemeen lacht - ter in N.Br. - muzieknoot; 8. kcJyi, mogelijkheid. OPLOSSING Horizontaal: 2. palet. 7. riool,I lorre. 9. liaan, 10. mee, 12. aan,hifi Ada. 15. Arles, 17. degen, 19. ge.l eg. 21. steno, 24. kreet, 26. aar, IO*p Leo. 29. Ria. 30. Rigel, 32. steeg,lo renet, 34. noest. Vert.: 1. liter, 2. pol. 3. alias, eland, 5. ton, 6. trede, 10. massa,feLO elger, 13. agger, 14. Anita, 16. «Muld 18. eer, 22. tante, 23. oligo, £i koers, 25. eigen, 28. eg, 30. ren, [hij Let. jtegei

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 4