Norg wil geen Surinamers centraal gelegen hotel in Architect krijgt het zwaar te verduren Bijna helft van middenstand haalt minimumloon niet madurodam! Scholierenvakantie: zestien dagen werken en ruim dertien uit Onderzoek onder jongelui tot zestien jaar Meer dan negentig procent van bevolki lig was tégen Stichting voor bestrijding van Door agente -man overleden Rotterdam, wil Surinamers in vliegveld-motel Hogere huurprijs plan Snoekenveen Autobotsing eist Protest tegen autovrij maken van Groningse winkelstraten Herdenking atoomaanval middagen vrij als hittegolf aanhoudt Telefoonkabel vernield Surinaamse bali bezorgd over rechtsstaat Nederlander veroordeeld in Duitsland Maandblad Plan: 23 procent van bureaus verdwijnen Geld en geweld: DONDERDAG 7 AUGUSTUS 1975 BINNENLAND AMSTERDAM De scholieren tussen zes en zestien jaar werken in hun zomervakantie gemiddeld zestien dagen. Behalve dat zij werken, gaan de meesten van hen ook uit: 72 procent gaat 'op va kantie' en daarbij valt het op dat meer meisjes met vakantie gaan (gemiddeld 72 procent) dan jon gens 68 procent). Er is nog een oovallend verschil: meisjes gaan eerder dan jongens helemaal al leen met vakantie. Zo'n scholie renvakantie duurt gemiddeld 13-5 dagen. Dit zijn enkele uitkomsten van een onderzoek dat de schoolart sendiensten in 1973 op verzoek van de afdeling jeugdgezond heidszorg van het ministerie an volksgezondheid en milieuhygiëne hebben gehouden. Ruim zestig procent van de on dervraagde leerlingen gaat in de vakantieperiode ook 'dagjes uit.' Vier procent gaat niet met vakan tie en maakt ook geen dagtripjes, (bij een eventueel volgend onder zoek zal deze groep meer aan- dacht krijgen). Van de jeugd ging twaalf tot vijftien procent twee keer met vakantie en twee tot, vier procent zelfs drie keer. Naarmate ze ouder worden, gaan de leerlingen minder vaak met hun ouders op vakantie, en dat geldt vooral voor de jongens. Van de zestienjarige jongens gaat nog makr 45 procent met de ouders mee, achttien procent gaat met leeftijdsgenoten en dertien pro cent gaat alleen met vriend of meisje. Elf procent van de jeugd heeft in de zomervakantie van 1973 van de ene naar de andere plaats getrok ken, 89 procent van de vakanties werd op een vaste vakantieplaats doorgebracht. Vakanties in groepsverband, samen met leef tijdsgenoten of alleen vielen voor 93 procent binnen Nederland. Va kantielanden die de leerlingen met hun ouders bezochten waren voóral West-Duitsland, Spanje en Frankrijk. Met leeftijdsgenoten gingen ze vooral naar België eh Luxemburg. Acht procent van de leerlingen maakte gebruik van vakantiefaci liteiten als jeugdstudieprogram ma's en dergelijke. Het meest in trek waren vakantieprogramma'® in de woonplaats en het tiener- toer-treinabonnement. Al bij negen jaar Wat het werken in de vakantie betreft: drie tot vier procent van de negenjarigen bleek al een va- kantiebaan te hebben. Van de zestienjarige leerlingen heeft zes tig procent een vakamtiebaan. Jongens gaan wat vaker werken dan meisjes: ze verdienden in 1973 gemiddeld 226 gulden, de meisjes 187 gulden. Jongens ge bruiken hun zelfverdiende geld voor vakantiedoeleinden, grammo foonplaten of voor een brommer. Meisjes besteden het geld vaak aan kleding of ook aan de vakan tie zelf. Drie procent van de scho lieren die gewerkt hadden zei tij dens dat werk een ongeluk te hebben gehad of ziek geweest te zijn. Van een onzer verslaggevers NORG Burgemeester en wethouders van het Drentse Norg hebben zich gisteren definitief op het standpunt gesteld dat verzet geboden is tegen de huisvesting van Surinamers in hotel Karsten. Volgende week hebben B. en W. een gesprek met directeur J. Breddels van het 'Centraal bureau uitvoering vestigingsbeleid rijksgenoten' te Den Haag. Doorn (CRM) gewend. Het Cen- Gisteren is aan het college het handtekeningenactie onder de b™ Directeur bureau volking van Norg. Ruim vijfenne- i_ i j gentig procent van de bevolking V0Stl2fin2fSD6l61(i vindt dat de Surinamers niet in het hotel moeten worden onderge- hliiff mi nlqn bracht. Autoriteiten en burgerij zijn «I F1W11 het er over eens dat men het ka- rak ter van een toeristenplaats ge weld aandoet door in het hart er van een groep rijksgenoten te ves tigen. Burgemeester O. G. de Boer zei ons desgevraagd het te betreuren at Norg door de berichten over deze kwestie min of meer als een 'racis tisch dorp' is te boek gesteld: 'Het gaat erom dat het centraal gelegen hotel Karsten niet de juiste plaats traal Bureau blijft echter vasthou- If a1")Vpy DDCrPTlPht «n. ongeacht de een feit is. In Norg wordt veron dersteld dat de beleggingsma atschappi j is van het doorgaan van. de huis vesting van de Surinamers. den aan hotel Karsten. ongeacht de ministeriële uitspraak, aldus de heer Breddels. jrg worm. veruit- verkoop aan de ri PPVCrPQ^ h fYlPTl ippij afhankelijk JLICOI gt/OUliUUdl 'Niet onredelijk Of Norg die Surinamers wél welkom zou heten als ze meer aan de rand van het dorp zouden worden ge huisvest? De burgemeester: 'Dan zou er in ieder geval een heel andere situatie ontstaan. Ik zou me daar niet bij voorbaat al tegen wiililen uitspreken'. 'Enkele gezinnen' De heer De Boer zegt ook wel zijn medewerking te willen verlenen aan de huisvesting van enkele ge zinnen. 'Zo'n hele groep is echter een te grote ingreep. Het heet wel tijdelijk te zijn maar er wordt wel eens gezegd dat niets langduriger is dan tijdelijkheid'. De burgemeester geeft toe dat het gemeentebestuur in feite niets te vertellen heeft over het al dan niet onderbrengen van mensen in parti culiere gebouwen, die daartoe door- het rijk zijn gehuurd. 'Maar dat is strikt formeel geredeneerd. Als men maatschappelijk werk wil plegen, moet het rijk dat niet doen door de maatschappelijke verhoudingen te verstoren en dat is precies wat dreigt te gebeuren in een kleine gemeenschap als Norg'. Directeur J. Breddels van het Cen* traal Bureau Uitvoering Vestigings beleid Rijksgenoten te Den Haag zegt dat zijn bureau blijft vasthou den aan hotel Karsten. 'Is het zo onredelijk van 45 contractpensions één of twee in Drente te vestigen en is het zo erg dat dat hotel in de kom van het dorp staat? De vele toeristen zullen heus niet wegblij ven omdat ze wat bruine gezichten Ti AMSTERDAM De 22-jarige G. R. G. uit Amsterdam, die verleden week donderdagavond bij een vechtpartij op de Veelaan in de hoofdstad door een vrouwelijke agent in de borst werd geschoten, is in het ziekenhuis van de strafge vangenis in Scheveningen overle den. De agente en een mannelijke colle ga waren met G. slaags geraakt toen deze op het eindstation aan de Veeiaan weigerde een bus van Cen- De heer Breddels vindt dat er in traal Nederland te verlaten. De feite nauwelijks een probleem is. agenten, probeerden de man uit de Het gaat erom tijdelijk vijftig xot bus te-zetten, waarna de vechtpar- zestig mensen 'te huisvesten. -Als tij ontStoïid. *De mannelijke agent het in geheel Drente om driehon- trok daarbij zijn postool, dat hem derd mensen gaat. dan moeten er- echter .door. G. afhandig werd ge- ongeveer zeventig gezinnen wortien *Dezê fcste een schot Contract Overigens is er enige geheimzinnig heid over een contract dat het mi nisterie van CRM zou hebben on dertekend met de beleggingsmaat schappij. die het hotel heeft ge- kocht. De huidige eigenaar, hotel- gehuisvest. De heer Breddels zegt dat het ge sprek, dat met B. en W. op komst is, mogelijk 'minder vrijblijvend zal zijn dan de burgemeester denkt'. Overigens heeft Norg zich ook rechtstreeks tot minister Van ROTTERDAM Het Rotterdamse gemeentebestuur gaat pogingen doen het Skayway-motel bij vlieg veld Zestienhoven in te schakelen bij de opvang van in Rotterdam verblijvende rijksgenoten. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG/AMSTERDAM De Hagenaar J. P. van Goudzwaard heeft met zijn echtgenote een stichting opgericht die zich ten doel stelt, kanker preventief te be strijden. Het voornaamste plan is, in ziekenhuizen in het hele land apparaten te plaatsen voor de vroegtijdige opsporing van borst kanker bij vrouwen. Volgens de heer Van Goudzwaard moet, net als bijvoorbeeld in Duitsland en Zwe den, een systematisch onderzoek op gang komen bij vrouwen van dertig jaar en ouder. Als borstkanker tij dig ontdekt wordt, kan fatale uit breiding vaak voorkomen worden, aldus de heer Van Goudzwaard. Voor de benodigde investering van naar schatting veertig miljoen wil hij in eerste instantie bij het mi nisterie van volksgezondheid aan kloppen. Lukt dat niet, dan gaat de stichting een financiële actie voe ren. De stichting zal verder onder zoek stimuleren naar alle aspecten van kanker, en wil het roken te gengaan. Bij het Koningin Wilhelminafonds. dat zich al een jaartje langer voor de kankerbestrijding inspant, blijkt het Haagse initiatief niet bekend te zijn. Directeur Dr. L. Meinsma waardeert de doelstellingen van de stichting positief ('hoewel vroege opsporing van borstkanker natuur lijk geen preventie is maar het bevordert de genezingskansen wel'). Maar het was misschien toch nuttig geweest wanneer de heer Van Goudzwaard eerst eens was komen overleggen. houder Karsten, wil zich er niet 15™ we„_ ^door ^hej^centraal over uitlaten of die transactie al SPIJKENISSE De 135 woning wetwoningen die In Snoekenveen zullen worden gebouwd door de Christelij ke Woningbouwvereniging De Samenwerking zullen een huur krijgen van 284,85 per maand. B. en W. van Spijkenisse hopen even wel dat een financiering met zoge naamd 'kort geld' er toe zal bijdra gen dat de beginhuur lager zal ko men te ligge.n Bij de ontwikkeling van de bouwplannen is het ge meentebestuur er van uitggaan dat er ongeveer 200 huurwoningen gebouwd zouden moeten worden met een netto-aanvangshuur van rond 200. Op 7 augustus mag de gmeente- raad zich uitspreken over het plan. B. en W. stellen voor de grond in erfpacht uit te geven aan de wo ningbouwvereniging. In Snoekenveen worden 93 tuinka merwoningen gebouwd en 42 door zonwoningen. De huizen worden neergezet door Muys en de Winter's Bouw- en Aannemingsbedrijf te Rotterdam. nam de vlufcht. Na een waarschu wingsschot schoot de vrouwelijke agent vervolgens enkele malen op de vluchteling. Volgens een politiewoordvoerder is het nog de vraag in hoeverre de kogel de doodsoorzaak is. Het slachtoffer zou elke medische be handeling hebben geweigerd. De Amsterdamse officier van justi tie, mr. J. J. Abspoel heeft sectie ge last op het stoffelijk overschot. Art sen van het penitentiair ziekenhuis van Scheveningen konden geen doodsoorzaak vaststellen. G. was vo- a rige week vrijdag in dit ziekenhuis Slphnlpri in T ,Plf PTl opgenomen, nadat hij eerst in het OLllUiCll lil XJC1UC11 Onze Lieve Vrouwengasthuis in Am sterdam gelegen had. Een chirurg van dit ziekenhuis had de politie meegedeeld dat hij geen bezwaar had tegen de overplaatsing. G. zou agres sief zijn tegen de verpleegsters. Eerst achteraf is gebleken dat de man op grond van de krankzinnigen wet verpleegd werd in de Valerius- kliniek, waaruit hij was weggelopen. Mr. Abspoel veronderstelt dat G. de bus niet uit wilde, omdat hij dacht dat deze naar zijn huis in Amster dam^ Oost reed. bureau rijksgenoten in Den Haag vrij onverwachts in de arm geno men om honderd gestrande rijksge noten onder te brengen. Volgens wethouder mevrouw Schmitz (soci ale zaken/volksgezondheid) was en is Rotterdam in onderhandeling met de directie van het motel over de tijdelijke opvang van Surina- mere. Mevrouw Schmitz zei dit naar drie meilSeilleVenS aanleidung van schriftelijke vragen van het CDAnraadslid mevrouw R. ROERMOND Op de _njksweg van der Maesen. Volgens directeur Houtoiet van Skyway is hij nog niet benaderd door het gemeentebestuur metv de vraag of zijn motel als opvarigcèh- trum zou kunnen fungeren. Inmid<-- dels heeft het college een klem mend beroep gedaan op het cen traal bureau rijksgenoten In Den Haag niet nog meer Surinamers in Rotterdam te huisvesten. Skyway werd ingeschakeld omdat de lande lijke opvangcentra vol zouden zijn. ROERMOND Op de Roermond-Venlo, onder Swalmen, zijn gisteravond drie mensen gedood en één gewond bij een frontale bot- -sing. Een Duitse personenauto, die de richting Venlo reed, raakte tvan de weg, kwam in de berm te recht, zwenkte daarna naar links en botste tegen een tegemoetkomende Nederlandset personenauto. De twee inzittenden van de Nederlandse auto kwamen om, evenals de bestuurder van de Duitse auto. Eén der inzit tenden van de Duitse auto raakte gewond. Van een verslaggevetr GRONINGEN Plannen om een flink deel van de Groninger binnenstad voor auto's af te sluiten hebben, zelfs nog voor dat ze door het college van B en W. zijn afgerond, al flinke protesten uitgelokt. De plannen zijn opgesteld door een gemeentenlijke werkgroep. Vandaag vergaderen B. en W erover. De Groningse politie heeft ai laten we ten voor de plannen geen verant woordelijkheid te kunnen dragen (omdat ze juridisch te kort zouden schieten en voor de laad- en lo- sproblematiek in de stad geen op lossing zouden bieden) en ook de Groninger Ondernemersfederatie deelde B. en W. mee dat het 'nim mer zal meewerken' aan uitvoering van de plannen. Daarbij kwam gis teren een telegram, verzonden door een groot aantal verkeers- en ver voersorganisaties (onder meer ANWB. EVO, KNAC, NOB-Wegtran- sport, PCB-Wegvervoer en de ka tholieke vervoerders, de Stichting Weg en de drie ondernemersver bonden KVO. NCOV en NKOV), waarin gezegd werd dat de ver keersveiligheid onvoldoende aanbod komt en dat de verwachtingen ten aanzien van het gebruik van het openbaar vervoer sterk zijn over trokken. Volgens de plannen zou den bekende Groninger winkelstra ten als de Oosterstraat, Gelkin ge- straat. Grote Markt, een belangrij ke deel van het Zuiderdiep en de hele Vismarkt slechts per fiets of bus bereikbaar zijn. Binnen dit ge bied zouden geen nieuwe parkeer garages mogen komen en het aan tal parkeerplaatsen binnen de 'die pen' zou met ruim vijfhonderd ver minderd worden. In de raadscom missie-vergadering heeft de Gro ninger wethouder Max v.d. Berg onlangs gezegd dat het niet aan gaat dat de politie de verantwoor delijkheid afwijst voor plannen waarover, zij niet eens met de we thouder overleg gepleegd heeft. - Jtj-m a\l Omdat dertig jaar geleden de eerste atoombom op Hirosjima viel, is gis teren een fietstocht begonnen door Nederland. De tocht begon met een korte herdenking bij de dokwerker in Amsterdam. De fietsers beëindigen hun tocht in 't Harde op 9 augustus, precies dertig jaar nadat de atoombom op Nagasaki viel. De organisatie is in handen van de stichting Kerk en Vrede, de Doopsgezinde Vredesgroep en het centrum voor geweldloze weerbaarheid. Met deze tocht wil men demonstreren tegen de steeds maar voortdurende bewapeningswedloop. Van onze sociaal-economische redactie DEN HAAG Bijna de helft van de middenstanders heeft minder te besteden dan de werknemer met minimumloon- Dit heeft een werkgroep uit de raad voor het midden- en kleinbedrijf berekend aan de hand van cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek LEIDEN Als hittegolf aanhoudt, krijgen de leerlingen van een groot aantal Leldse scholen donderdag en vrijdagmiddag vrij. Aldus een maatregel van het college van b. en w. die van kracht wordt, zodra het KNMI woensdag of donderdag tij dens het NOS-joumaal meldt, dat er temperaturen van dertig graden Celsius of meer te verwachten zijn. De beslissing heeft betrekking op en lager onderwijs en verder voor de scholen onder bestuur van een prot. christelijke schoolvereniging en de stichting Kath. Onderwijs Leidien. B. en w. hebben voorts bepaald, dat alle openbaire scholen voor kleuter de chefs van alle afdelingen op het stadhuis en de hoofden van alle gemeentelijke diensten vrij zijn om een tropenregeling vast te stellen. Daarbij moet worden uitgegaan van een veertigurige werkweek en geldt de bepaling dat de dienstverlening aan het publiek geen hinder mag ondervinden. De kabel die bij graafwerkzaam heden vernield werd. DEN HAAG Het telefoonverkeer tussen Groningen en Drente en de rest van Nederland is gisteren ont wricht geweest door een breuk in een telefoonkabel. Bij graafwerk zaamheden bij de Drentse plaats Beilen werd een PTT-kabel vernield, waardoor 2400 telefoonverbindingen niet meer werkten. De werkgroep gaat ervan uit dat een zelfstandige minstens ander half maal het bruto minimumloon moet verdienen met zljm bedrijf om dezelfde bestedingsmogelijkheden te hebben als de werknemer met minimumloon. De zelfstandige moet namelijk een aantal zaken zelf be talen, waarvoor de werknemer goedkope collectieve voorzieningen heeft als ziekenfonds, ziektewet, ar beidsongeschiktheidsverzekering. Hiervan uitgaande zit meer dan veertig procent van de zelfstandi gen in midden- en kleinbedrijf be neden het minimumloon. Een deel van deze ruim veertig procent onbekend is hoe groot dit deel is verdient er overigens wat bij door af en toe of regelmatig in loondienst werk te verrichten. Zij hebben in de praktijk dus wat meer te besteden dan zij met hun eigen bedrijfje verdienen. Zijn deze bijverdiensten groter dan de ver diensten uit bet eigen bedrijf, dan wordt de betrokkene door het CBS niet meer tot de zelfstandigen ge rekend. De werkgroep geeft deze cijfers in een beschouwing over het plan van de regering om zelfstandigen een minimum-inkomen te garanderen. Een tekortschietend inkomen uit het eigen bedrijf zou dan door de PARAMARIBO De Surinaamse or de van advocaten maakt zich zor gen over de voortdurende acties van politiemensen en over het gebrek aan rechters dat zich in Suriname zal voordoen na de onafhankelijkheid. I een brief aan minister van Justitie politie Hoogst zegt de bali dat door d politie-acties een 'vacuum in de rechtsstaat' is ontstaan, omdat men sen niet voor de rechter kunnen ver schijnen en daardoor kans lopen lan ger aangehouden te blijven dan noodzakelijk is. In de brief aan minister Hoost wijst de Surinaamse bali op de zeer zwak ke bezetting van de rectherlijke macht op dit moment. Verwacht wortd dat na de onafhankelijkheid van Suriname deze toestand zal ver ergeren. Het onafhankelijke Surina me zal zeker 15 rechters nodig heb ben, terwijl Suriname momenteel slechts 6 rechters heeft. overheid op een of andere manier moeten worden aangevuld. De werkgroep vindt echter dat de re gering beter kan zorgen dat de zelfstandigen meer kansen krijgen om uit hun eigen bedrijf een vol doende inkomen te halen. 'Liever een beleid van voldoende kansen dan een beleid van inkomensgaran tie'. aldus de werkgroep. Zij vindt trouwens dat de regering ondoordacht haar voornemen naar buiten heeft gebracht. Nu blijkt hoeveel zelfstandigen beneden het minimumloon van werknemers zit ten, zou het regeringsplan wel eens omvangrijke gevolgen kunnen heb ben voor overheidsuitgaven en eco nomie. FREIBURG Een rechtbank In het Duitse Freiburg heeft gisteren de 22-jarige Nederlander G. M uit West-Capelle veroordeeld tot zeven maanden voorwaardelijk. De recht bank achtte hem schuldig aan zware landvredebreuk, verzet tegen de po litie en poging tot mishandeling. M. was tijdens zijn vakantie in het Zwarte Woud toevallig beland in een demonstratie tegen de sloop van oude huizen, die op het stadhuis plein in Freiburg plaatsvond. Bij deze demonstratie werd een politie man tegen zijn helm getroffen door een trottoirtegel. M. werd gearres teerd op verdenking de tegel te heb ben gegooid. Hij zei tegen elke vorm van geweld te zijn en dan ook de steen niet gegooid te hebben. Twee getuigen verklaarden echter onder ede dat de Nederlander de dader was. (ADVERTENTIE) Bekijk de machtige St. Jan's Basiliek in Leg dat vast met KODAK KLEURENFILM 'Ik hoef niet geknipt, ik wil alleen een praatje over het weer met u maken.' Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM De architect gaat,een moèilijke tijd tegemoet. De komende vijf jaar zal ongeveer 23 procent van de architectenbureaus in Nederland verdwijnen. 'En het trieste is, dat niet te verwachten is, dat zij die moeten afvloeien, elders gemakkelijk emplooi zullen vinden,' schrijft ir. N. van der Kolk in het jongste nummer van 'Plan', het maandblad voor ontwerp en omgeving. Het artikel van ir. Van der Kolk schetst met behulp van een groot aantal tabellen en cijfers de plaats van het particuliere architectenbu reau in het geheel van de bouwnijverheid. Het blijkt dat meer dan tachtig pro cent van de opdrachten tot een ontwerp door het parti culiere architecten-bureau wordt uitgevoerd. Ongeveer zeventig procent van alle opdrachten van overheidsor ganen en woningbouwvere nigingen en ongeveer ne gentig propent van de op drachten van particuliere opdrachtgevers wordt uitge voerd door' het particuliere architectenbureau. Het is duidelijk dat on danks de financiële injecties van de overheid de ver wachte terugyai in de bouw nijverheid het particuliere architectenbureau zwaar zal treffen. 'Door de afnemende bouwactiviteit is een afname van de werkgelegenheid in de bouw te verwachten van ongeveer twintig procent ten opzichte van 1974, het geen een stijging van de geregistreerde arbeidsreserve (de 'officiële' werkloosheid) betekent van ongeveer ver- tig procent!', aldus ir. Van der Kolk in Plan. 'Indien dit alles juist is, dient het par ticuliere architectenbureau rekening te houden met een teruggang van ongeveer der tig procent in de te ontvan gen opdrachten ten opzichte van 1974. Dit betekent dat het aantal particuliere ar chitectenbureaus. dat sinds 1970 al met ongeveer elf procent is verminderd. In de komende vijf jaren nog eens met ongeveer 23 procent zal verminderen'. Uit een analyse van de kos ten en omzet van het parti culiere architectenbureau gebaseerd op het jaar 1971, dat als slecht Jaar waar schijnlijk heel goed met dit jaar kan worden vergeleken blijkt dat slechts eender de van de bureaus in staat was exploitatiewinst te ma ken. Bovendien had twintig procent een verlies, dat gro ter was dan vljfiten procent van de totale kosten. Herwaardering Ir. Van der Kolk besluit zijn voor de Nederlandse archi tecten nogal alarmerende beschouwing, met op te merken dat er de laatste jaren duidelijk tekenen zijn te bespeuren van een her waardering van de taak van de architect in het bouwpro ces. De afkeer van de eento nigheid in de massabouw. de herontdekking van het de tail als wezenlijk element van de gebouwde omgeving, het besef van de kwetsbaar heid van woonmilieu en om geving, zijn evenzovele ap pèls op de taak van de ar chitect. Ondanks deze herwaardering en de daardoor te verwach ten toenemende inschake ling van de architect, dient deze er vanuit, te gaan dat dit plaatsvindt in een perio de van afnemende bouwac tiviteit. Dit zal In de prak tijk betekenen dat er meer concurrentie zal zijn dan ooit te voren en dat er hoge eisen gesteld zullen worden aan creativiteit, vindingrijk heid en vakuitoefening. 'Daarom gaat de architect ondanks de herwaardering van zijn taak en functie een moeilijke tijd tegemoet', concludeert Plan. Deze week in Hervormd Nederland o.a.: Wapenindustrie werkt net zoals een haar lakfabriek Het fabelachtige succes van Story. 9 Fascisme bedreigt Italiaan se democratie. Marnix van St. Aldegonde was eeh linkse jongen. Gesprek met cen Poolse journalist. Welkom in China. Ik abonneer mij op/vraag een proefnummer van Hervormd Nederland. NAAM: ADRES: WOONPLAATS: GIRONUMMER: TELEF.NR.: Abonnementsprijs 25,50 per half jaar; 61,per jaar. Abonnementen kunnen elk ogenblik ingaan. Bon ingevuld in BLOKLET- TERS in envelop (zonder postzegel) verzenden aan: Hervormd Nederland, Antw.nummer 1776, Den Haag. I

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 3