Bob Janse geen 'papieren trainer bij Excelsior deTijd Wiersma na winst tegen Germain steviger op kop Tien miljoen voor sportcomplex Curasao Heike Blok klimt naar vierde plaats Op zondag hoor je in de kerk en niet op het strand! Weekblad Mijn eerste indruk was: 'Ouwe pas op, ze vragen je om iemand te dekken' Spanje stelt kandidatuur WK Voetbal '78 Loting eerste ronde KNVB-beker Pronk over de vrouw na Mexico Stadion met 10.000 zitplaatsen Zuidema brengt lalf miljoen op Kerkum blijft SS»*? «27Sfiof'un dipE Hans Jansen blijft goed volgen Wereldrecord Marianne Adam Snelle 1000 meter Christine Neumann Europa Cup hockey in Amsterdam Fok en Gorter verliezen Nastase verslaat Arthur Ashe Galea-beker voor Tsjecho-Slowakije DONDERDAG 7 AUGUSTUS 1975 SPORT 11 (ADVERTENTIES) Van onze speciale verslaggever ROTTERDAM Old soldiers never die: Bob Janse is terug aan het voetbal front in een functie die hij al vele jaren ambieert. De 54- jarige Rotterdamse middenstander in sportartikelen wiens popula riteit schier onbegrensd is, gaat het nieuwe voetbalseizoen bij Ex celsior in als manager met Thijs Librgets als veldtrainer en Jaap Kouters als tweede assistent. Rond de aanstelling van Janse is met name in trainerskringen heel wat afgeroddeld. Janse zou. zo kon men overal ver nemen, slechts als dekmantel fun geren voor Libregts, die volgend jaar, wanneer hij de bevoegde pa pieren in zijn bezit heeft, alle macht naar zich toe zou trekken; Bij monde van Jaap van der Leek de strijdbare secretaris-generaal van de vereniging van oefenmees- ters (WON) is de door Excelsior gevolgde procedure fel gehekeld. Janse op zijn beurt heeft fel gerea geerd op de vermoedens die Van der Leek zo moeiteloos formuleerde. CARACAS Spanje, dat al is aangewezen voor de organisa tie van het eindtoernooi om het wereldkampioenschap voetbal in 1982 heeft zich via Jose Antonio Salba Luengo kandidaat gesteld, eventueel het wereldkampioenschap van 1978 van Argentinië over te nqmen. Luengo, voorzitter vj> 1 het or ganisatiecomité voor 1982 heeft in Caracas verklaard, dat Spanje bereid en in staat is de organisatie van Argenti nië over te nemen. Hij bevindt zich in Caracas met Real Za- ragoza waar hij voorzitter van is, waar de Spaanse ploeg in een toernooi speelt. 'Mijn wens is dat Argentinië de organisatie kan behouden, maar als dat niet het geval zal blijken te zijn, zal Spanje geen enkele moeilijkheid heb- be zijn WK-plannen vier jaar eerder tot uitvoer te brengen. Dat zou weliswaar betekenen dat een achtjarenplan in drie jaar moet worden uitgevoerd, maar wij bezitten daarvoor de capaciteit «ook financieel', aldus Luenga. RHEDEN (ANP) In Rheden is woensdagavond de loting verricht voor de eerste ronde van het toer nooi om de KNVB-beker, De wed strijden worden op 7 september ge speeld, met een uitwijkmogelijkheid naar zaterdag 6 september. De loting had het volgende resul taat (eerstgenoemde clubs spelen thuis)Heerenveen-PEC Zwolle, SC Amersfoort,-DOVO, Helmond Sport- Vitesse, Volendam-Rheden, FSC- Veendam, Heracles-Helmond, Spij- kenisse-FC Dordrecht. SVV-RBC, Rood Wit Amsterdam-Wageningen, Emmen-FC Groningen, FC Den Bosch -Willem II EDO -FC Vlaar- dingen, SC Cambuur-FC WV, Noordwijk-Haarlem. De clubs uit de eredivisie doen pas in een later stadium aan het toer nooi mee. Hoe komt de man erbij dat ik mij zou laten lenen voor een papieren functie. Het was beter geweest wanneer Van der Leek eerst eens bij mij had geïnformeerd hoe de vork precies in de steel zat', aldus de emotionele reactie van Janse, die bij hoog en laag blijft volhouden, dat uitsluitend hij de komende pe riode van een jaar verantwoordelijk is voor het technische beleid van de door transfers in verdedigend opzicht uitgeholde Woudestein-for- matie. TWIJFELS WEGGENOMEN Janse verklaart dat hij zich aan vankelijk zeer terughoudend heeft opgesteld toen het bestuur van Ex celsior hem polste voor het mana gerschap. 'Mijn eerste indruk was toen ook: ouwe pas op, ze vragen je om iemand te dekken, maar na een langdurig gesprek met voorzitter Henk Zon en secretaris Aad Li bregts zijn alle twijfels bij me weg genomen. Eigenlijk vond ik het helemaal niet vreemd dat men een beroep op mij deed. Ik ken de vereniging al zo'n tien jaar. Elk sprietje gras op Wou- destein heb ik bij wijze van spre ken zien opkomen Ik ben ook geen manager in de zin zoals Guus Brox •bij Feyenoord en Ben van Gelder dat bij PSV is, ik ben meer een manager zoals men die in Engeland kent en zoals Hans Kraay is bij Ajax. Dat houdt in dat ik mij bij Excelsior' volledig inzet voor alle facetten van het betaalde voetdal en dat wanneer er wordt getraind, ik lijfelijk aanwezig ben De groeps training laat ik aan Libregts en Kouters over, terwijl ik me met individuele training zal bezighou den. Ik heb ook liever niet dat Libregts en Kouters mijn assisten ten worden genoemd. Medewerkers is een beter woord. Met z'n drieën zullen we ons voor meer dan hon derd procent voor de zaak inzetten.' INTENS BLIJ Bob Janse is intens blij dat hij weer op de barricaden is beland. Bijna twee seizoenen was hij in de vergetelheid geraakt. Zijn laatste club was FC Dordrecht, waar het betaalde voetbal er maar niet in slaagt een vaste structuur te krij gen. Daar tussendoor- bereikte Jan se nog een eervolle invitatie trainer te worden van de Zweedse kampi oen Malmö. 'Maar piïvé-omstandig- heden en het feit dat ik met nog geen honderd politieagenten uit Rotterdam te krijgen ben, hebben BOB JANSE: 'Het was beter geweest, wanneer Van der Leek eerst eens bij mij had geïnformeerd.' reld mee. Dan leer je de dingen heel anders zien. Ik kan iedere trainer adviseren er eens een tijdje mee te stoppen. Dan ga je de zaken pas goed relativeren. Ik wee tdat mij bij Excelsior een verschrikke lijk moeilijke tijd wacht. Israël weg, Wlckel weg, ga er maar eens aan staan. Maar ben ik in die omstan digheden een slechte trainer wan neer Excelsior komend seizoen zou dégraderen? Je moet eens naar Barcelona gaan, wat ze daar over Rinus Michels vertellen nu hij Bar celona geen kampioen heeft ge maakt. Ik heb ook maling aan de roddelij dat mijn trainingsmethoden niet meer van deze tijd zijn. Je moet de voetballers eens horen kankeren over de trainingen. Hun grootste klacht is dat ze aan het tainen geen spelvreugde beleven. Dat vind ik een trieste zaak. De sfeer rond het hele voetbalgebeuren moet ver anderen. Ik wil er. met mijn erva ring, het mijne toe bijdragen, dat het klimaat gezond wordt. Jk houd van gezelligheid, er mag Mjest op zijn tijd eens gelachen worden. Mijn tegenstanders mogen dat dan een ouderwetse opvatting vinden, als Ik de spelers achter mij vindt komen de prestaties vanzelf. Na tuurlijk mag uit die opmerking niet de conclusie worden getrokken dat er komend seizoen bij Excelsior maar wat aangerommeld zal wor den. De mensen moeten er wel begrip voor hebben dat Excelsior zich in de eredivisie wil handhaven en dat we in sommige wedstrijden noodgedwongen niet al te veel risi co's zullen nemen. Ik behoor tot het type trainers dat voor die din gen, eerlijk durft uit te komen.'IN- TERFOOTBALL Het is Bob Janse een raadsel waar om veel journalisten zo kritisch schrijven over Inter Football, het door Cor Coster geleide bedrijf dat voetballers adviseert bij htm con- tractbesprekingen en daar een ver goeding voor in rekening brengt. Inter Football doet Openlijk zaken, maar ik kan menig voorbeeld geven van journalisten die in het geheim dezelfde praktijken uitoefenen. En die doen dat echt niet op basis van 'liefde én. oud papier.' Journalisten moeten zich niet teveel bemoeien met dingen die niet op hun terrein liggen. Ze moeten zich niet als scout opwerpen en spelers trachten te verkopen.' De journalist zou ook eens wat meer begrip aan de dag moeten leggen voor de scheidsrechter. Mijn mening is dat de sceidsrechter niet meer gemotiveerd het veld in gaat. Hij wordt geleid, begeleid en geob serveerd- Hoe kan hij op die ma nier nog zichzelf zijn. Dat moet men eens beseffen. Ik kan daarom zo goed met scheidsrechters op schieten, omdat ik begrip voor hun situatie heb. Zij maken fouten, maar ook de spelers.' WIEL CO ER VER Bob Janse was één van de weinige vrienden van de naar Indonesië ver trokken Wiel Coerver. Een opval lend feit, gezien de volstrekt ui teenlopende karakters van beide trainers. Jarjse: .'Onze begrippen over voetbal lopen zo verschrikke lijk uiteen, maar toch hadden we waardering voor elkaar. Ik houd van sfeer en openhartigheid. Bij Coerver waren dat juist zijn grote tekortkomingen. Hij heeft, me altijd gezegd dat hij gratg met me samen zou willen werken. Helaas is het er niet van gekomen. Ik geloof dat Coerver bij Feyenoord niet aan de leiding kapot is gegaan, maar" aan zichzelf.' RICHARD MATTHIJSSE Rob Vermaas over de zwartekousenkerk van Goedereede, waar Krijn Grinwis, heivormd ouderling en SGP-raadslid, tégen subsidie van de plaatselijke reddingsbrigade is, omdat die ook op zondag uitrukt. "Emancipatie, dat is pas een politieke zaak!" Overal te koop voor 1,80 Van onze sportcorrespondent ROTTERDAM Gerard Kerkum blijift deel uitmaken van het be stuur van Feyenoord. Dreigde hij zes weken geleden uit het bestuur te treden, omdat hij het niet eens was met het feit, dat hij bij een herstemming niet in commissariaat van he tstadion werd gekozen, dit keer heeft hij zich neergelegd bij het advies, dat een speciaal daartoe in het leven geroepen commissie van bindende adviseurs heeft uitge bracht. Dat advies toonde aan dat er een juiste procedure was ge volgd, en dat Kerkum ten onrechte tegen de gang van zaken protest had geleverd. Penningmeester Jan Visser en secretaris Jac Groeneweg zijn nu in het commissariaat van het stadion gekozen. ENSCHEDE De commissie bin dend advies van de KNVB heeft bepaald dat NEC aan FC Twente een bedrag van ƒ437.400 moet be- TTrrr *i n t talen als transfersom voor Johan WK. ZGllGH oOlinOfSI Zuidema. De spitsspeler, die het afgelopen seizoen zijn debuut maakte in, het Nederlands elftal, zal de Nijmegenaren echter ruim een half miljoen gulden gaan kosten omdat zijn nieuwe werkgever op draait voor 16 procent BTW, waar door het totale bedrag oploopt tot /507.384.-. FC Twente had ongeveer zes ton voor zijn meest productieve speler gevraagd, NEC wilde niet verder gaan dan iets meer dan de helft van dat bedrag. Beide verenigingen waren niet bereid om concessies te doen en daarop werd de commissie bindend advies ingeschakeld, die dinsdag in Zeist bijeenkwam. Gis teravond werd de uitslag van dit zitting bekend gemaakt, waarbij de commissie mogelijk de Nijmeegse vereniging geen al te grote schade heeft willen berokkenen. In het Zuidema aangeboden con tract staat Immers dat deze speler na een jaar vrij is om te vertrek ken voor maximaal een half mil joen gulden. Zou NEC nu een aan merkelijk hoger bedrag hebben moeten neertellen om hen in te lijven dan zou dat voor het volgen de seizoen een fikse verliespost be tekenen. Bij FC Twente is het bedrag van J 437.400,- met meer dan gemengde gevoelens ontvangen. Voorzitter mr. J Masman oordeelde: 'De hoogte van dit bedrag stelt mij teleur, ik had meer verwacht. Aangezien ik de motivering van de commissie van beroep in deze echter niet ken, kan ik niet zeggen of wij nog iets zullen ondernemen hiertegen'. Hoe me nee doen zeggen.' Het heeft Bob Janse meermalen dwars gezeten dat er de laatste jaren bij de eredivisieclubs een sterke voorkeur is uitgegaan naar het aanstellen van jonge oefen- meesters. Hij zegt nu: 'Begrijp me goed ik' heb geen hekel aan jonge broekjes. Zelf was ik 22 jaar toen ik Hermes DVSonder mijn hoede had. Maar om een goed trainer te zijn ;moet je alles hebben meege maakt. De meeste jonge trainers, die redelijke successen boeken den ken dat ze er al zijn. Maar in West-Duitsland is de situatie totaal anders. Daar zie je in de Bundesli- ga geen enkele trainer onder de veertig. Als Thijs Libregts straks hoofdtrainer bij Excelsior wordt is dat een ideale situatie. Libregts heeft zelf gevoetbald en heeft nu alle gelegenheid zich goed in te werken. Daarom heeft hij een streep voor op anderen. Ik ben er zal behalen. De koimende periode zal voor hem zeer nuttig zijn. De uiteindelijke verantwoordelijkheid ligt echter bij mij.' POPULAIR Bob Janse, het is een onloochen baar feit. spreekt de taal van de voetballers. Niet voor niets wordt t zijn sportzaak het praathuis ge noemd. waar Janse ongevraagd va derlijke adviezen verstrekt, waar journalisten menig nieuwtje oppik ken en waar scheidsrechters hun moeilijkheden bespreken. Amateur-psycholoog Janse: 'Ik weet dat ik populair ben. maar dat komt wellicht om dat ik iedereen in zijn waarde laat en voor veel dingen begrip heb. Zo'n vierdnder- tig jaar loop ik al in de voetbalwe- WJLLEMSTAD In het kader van het meerjarenplan voor de Neder landse Antillen heeft de Nederland se regering besloten akkoord te gaan met de medefinanciering van een sportcomplex op Curacao. Zo heeft de Antilliaanse minister voor sportzaken, McWilliam op een pers conferentie in Willemstad bekend gemaakt. Nederland stelt als maximum voor dit project een bedragvan bijna tien miljoen gulden ter beschik king, hetgeen 75 procent is van de totale kosten. De resterende 25 procent wordt door de Antillen bijgedragen mid dels het ter beschikking stellen van de benodigde terreinen, het bouw rijp maken van het terrein en an dere voorzieningen. De Antilliaanse minister deelde mee dat Nederland een deskundige zal sturen, die een definitieve beslissing zal nemen ten aanzien van de grote van de bij drage. Daarnaast zal een Nederlandse des- OOST-BERLIJN De Oostduitse atlete Marianne Adam heeft in Oost- Berlijn het wereldrecord, kogelstoten verbeterd en gebracht op 21,60 me ter. Zij kwam tot deze prestatie tij dens de kampioenschappen van haar club, na al in een eerdere poging poging tot 21,58 meter te zijn geko men, één centimeter verder dan het oude record van de Tsjechische He lena Fibingerova. CHICAGO Heike Blok is tijdens de derde zeilrace van het we reldkampioenschap in de Solingklasse op het Michiganmeer in de algemene rangschikking opgeklommen van de negende naar de vierde plaats. Blok eindigde in de derde race als tiende, nog vooraf gegaan door Geert Bakker, die als vijfde finishte. of wat er dan gedaan zal worden &on de heer Masman evenmin mee delen, al staat wel vast dat FC Twente niet in beroep kan gaan tegen de door de commissie van bindend advies gedane uitspraak. De wedstrijd werd gewonnen door de Westduitser Willy Kuhweide. Kuhweide, de Olympische Finn- kampioen, revancheerde zich met die overwinning voor de slechte resultaten in de voorgaande dagen. Rien Rozendaal, de derde Neder lander, eindigde als 27ste. In het algemeen klassement leidt de Amerikaan Buchan gevolgd door Kolius, Ferrero en Blok. De uitslag van de derde wedstrijd was: 1. Kuhweide (Wdl), 2. Buchan (VS), 3. Meiges (VS). 4. Wennerström (Zwe). 5. Geert Bakker (Ned), 6. Alvarelll (Ita), 10. Heike Blok (Ned). 27. Rien Rozendaal (Ned). Algemeen klassement: 1. Buchan (VS) 24.7, 2. Kolius (VS) 36, 3. Ferrero (Arg) 48. 4. Blok (Ned). 49. 5. Curtis (VS). 50. 6. Jensen (Den) 51. STUTTGART De gebroeders Van Blade! hebben halverwege het Eu ropees kampioenschap In de Vau- rierklasse op de Unteresee bij Ra- dolfzell Baden-Württemberg) dui delijk de leiding. Ze wonnen de tweede race en eindigden ook voor in bij de derde wedstrijd. De atand na drie races: 1. Van BladeN Van BladeJ (Ned): 2. Bruno Babln-Du- bus (Fr); 3. Sllvaln Babln-Leyrls (Fr); 4. Van Waltmeyer-Van der Wal (Ned); 5. Seeberger-Paltlnger (W.Dld). ALBINO BAY (ANP) De Franse broers Yves en Mare Pajo hebben de leiding genomen in de wedstrijd om het wereldkampioenschap in de FD-klasse, dat in het Canadese Ab- ino Bay wordt gehouden. In de vierde en vijfde wedstrijd eindig den de gebroeders Pajot resp. als tweede en eerste. In de vijfde wedstrijd bezetten Fred Imhoff en Wibo de Groot de tweede plaets. De Nederlandse combinatie staat na vijf wedstrij den op de vijfde plaats in het algemene klassement. De gebroe ders Sjoerd en Erik Vollebregt zijn negende en Guus Bierman bezet met zijn bemaning Nico de Jong de twaalfde plaats. DE UITSLAGEN: Vierde wedstrijd: 1. Bilger-Ross (NWZ). 2. Pajot-Pajot (Fra). 3. Fogh-Bastet. (Can); 4. Gebr, Diesch (Wld). 5. Noel-Loll (Wdl). Vijfde wedstrijd: 1. Pajot-Pajot, 2 Im- hof-D^_ Groot (Ned). 3. Gebrs. Diesch. 4. Fjoran (Noo). 5. Bilger-Ross (Nor. Algemeen klassement na vijf wedstrij den: 1 Gebrs. Pajot 26 p nt. 3 gebrs. Diesch 28.1. 3. Bllger-Ross 34.7. Wilmot- Cook (Ausj; 59. 5. Ihof-De Groot (Ned). 60.9, Gebrs. Vollebregt (Ned) 84.7. 12. Bierman-De Jong (Ned) 101. HOOGEZAND (ANP) Na de negende ronde van het achtste internationale damtoernooi van Hoogezand heeft Harm Wiers ma de leiding behouden door een zege op de ex-Haitiaan Paul Germain, die hierdoor naar de vijfde plaats terugviel. Wiersma's overwinning kwam niet eenvoudig tot stand. Na een aan vankelijk klassiek openingsspel werd dit genre verbroken en hield Wiersma wel enig initiatief. Toch moest hij in het middenspel zeer veel tijd gebruiken om te zoeken naar een goed speelplan tegen de zeer sterk verdedigende Germain. De nationale kampioen had de po sities echter goed getaxeerd en lan ceerde een aanval op de vijandelij ke korte vleugel waaruit een ge wonnen eindspel tevoorschijn kwam. Wel moest Wiersma. dié in middels in tijdnood was geraakt dit niet allen vlug maar ook secuur spelen. Hij werkte een en ander feilloos af en won verdiend. Rob Clerc handhaafde zich op de tweede plaats door een snelle over winning op Gichet die al vrij vroeg een stuk achter kwam en spoedig kon opgeven. Ook Hans Jansen bleef op de gedeelde .tweede plaats door een fraaie zege op de Congolese Nimbi. De jonge dammer üit Emmen vero verde weer in zijn bekende aanval lende stijl het centrum en drong Nimbi geheel in de verdediging. Jansen veroverde nog meer terrein en won het eindspel tenslotte roy aal. Jan de Ruiter voel iets terug door een remise tegen Verpoest die het de gehele partij niét gemakkelijk heeft gehad. Voor De Ruiter bevat te het eindspel echter niet meer dan een puntendeling. F.regroep: negende ronde: Verpoest (Bel)- De Ruiter (Ned) 1-1, Nimbi (Zai)-Jansen (Ned) 0-2. Clerc (Ned)-Gulchet (Hal) 2-0. Gagnon (Canl-Waldring Sur) 0-2. Mosto- voy (Fra)-Schotanus (Ned) 0-2. Wiersma (Nedi-Germaln (Ned) 2-0. De stand na de negende ronde Is: 1. Wiersma 14 punten. 2. Jansen. Clerc 13, 4 De Ruiter 12, 5. Germain 11. 6. Nimbi 10. 7 Waldring 9. 8. Verpoest. Schotanus 7. 10. Mostovoy 6. 11. Gichet 5. 12. Gagnoa 1. kundige naar Curaqao gaan voor het opstellen van een beleidsplan en voor de exploitatie van het sportcomplex. Mogelijk zal er ook een zwembad worden gebouwd. Momenteel be schikt Willemstad over het Rif-sta dion, dat sterk verouderd is en voor internationale wedstrijd niet meer aan de minimale eisen voldoet. KOBLENZ De Oostduitse atlete Christine Neumann heeft tijdens in ternationale wedstrijden in Koblenz de beste wereld-seizoenprestatie ge leverd op de 1000 meter. Zij kwam tot een tijd van 2.39,2. Tweede werd de Westduitse Brigitte Kraus In 2.39,8 en derde de Ierse Marie Pur- cell, die slechts eentiende seconde meer nodig had. Bij het hoogsprin gen eindigde de Nederlandse Hanne- ke Glas als tweede met een hoogte van 1.76 meter. Winnares werd de Westduitse Karin Geese met 1.85 m. - HARM WIERSMA: steviger op kop. AMSTERDAM (ANP) Het ls niet uitgesloten dat het toernooi om de Europese beker voor landskampioe nen hockey (dames en heren) vol gend jaar in Amsterdam wordt ge houden. De wedstrijden zouden dan moeten plaats vinden op het inter nationale hockeycentrum in het Amsterdamse bos. Gezien de resultaten, die de hoc keyclub Amsterdam dit seizoen be haalde de vereniging veroverde de nationale titel zowel bij de da mes als heren maakt Amsterdam een goede kans om als organisatri ce te worden aangewezen. Wat betreft het organiseren van het toernooi om de Europa Cup in Amsterdam, heeft de hockeyclub Amsterdam het gemeentebestuur gevraagd eventueel een garantie subsidie voor de organisatie be schikbaar te willen stellen. B. en W. zullen de aanvraag nader be zien. WENEN Het Europees tennis kampioenschap, waar voor het eerst ook Westeuropese landen aan deel nemen, is voor Nederland slecht be gonnen. Wouter Fok werd al in de kwalificatieronde uitgeschakeld. De Hagenaar verloor met 4-6 3-6 van de Tsjechische nummer zes Pavel Hut- ka. Theo Gorter moest in de eerste ron de zijn. meerdere erkennen in de Hongaar Janos Benqik. Gorter ver loor met 6-2 6-3. Tot de deelnemers behoren onder meer de Rus Alexan der Me'treveli, diens landgenoot Ser gei Volkov en de Zwitsers Peter Kanderal en Dimitri Sturdza. LOUISVILLE De als derde ge plaatste Ilie Nastase heeft zich ver zekerd van een finaleplaats in het 100.000 dollar toernooi in het Ameri kaanse Louisville door een 6-3, 6-3 overwinning op Wimbledonkampioen Arthur Ashe. In de partij, die twee dagen achter een was uitgesteld wegens regen nam Nastase een voorsprong van 4-1 in de eerste set en één van 4-0 in de tweede. In de finale komt Nas tase uit tegen de als eerste geplaat ste Argentijn Gulllermo Vilas. VICHY (AFP) Tsjecho-Slowakije heeft het bezit van dc Galea-beker met een jaar geprolongeerd. De Tsjechen wonnen de finale tegen Spanje met 3-2. Gisteren won Tomas Smid het laat ste enkelspel, dat dinsdagavond we gens een onweer moest worden af gebroken in vier sets: 3-6. 8-6, 6-2 en 7-5. De partij Smid-Mir werd dinsdagavond in de derde set bij de stand 5-2 voor Smid afgebroken. Het, eindklassement van de strijd om de galea-beker, die ln VJchy werd gehouden. Is: 1. Tsjecho-Slowakije; 2. SraJQje; 3. Argentinië; 4. 1UUA

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 11