Indiase politiek haalt streep door NCRV-reis KOLONISTEN IN MINNESOTA Zoeken hervat naar voorzitter voor NOS Radio- en televisieprogramma's Even puzzelen 'Spoorwegtarief eerste klas niet extra verhogen' Zeer goed Vrouw overleden na mishandeling Twee mannen verdronken in recreatiepias WOENSDAG 6 AUGUSTUS 1975 BINNENLAND/R ADIO-TV P4 Wim Ramaker: interviews hebben alleen zin als je vrij kunt prater Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Wim Ramaker, chef van de literaire afdeling van NCRV-radio, heeft van zijn plan nen om'een reis te maken naar India moeten afzien in verband met de politiek van dat land. Hij zou er gesprekken met schrijvers opnemen. Het was de bedoeling dat hij van 18 augustus tot en met 1 september interviews zou maken voor zijn rubriek Literama (elke week op maandagavond uitgezonden). In september en oktober zouden dan tien programma's worden uitgezon den over Indiase cultuur en litera tuur. De regering van India, die zich steeds conservatiever opstelt, heeft inmiddels verplicht gesteld dat elke buitenlandse correspondent een verklaring ondertekent waarin hij belooft zich niet tegen het beleid van de thans gevoerde politiek uit te spreken. Voor Wim Ramaker is dit een lelij ke streep door de rekening omdat dan het doel van zijn reis gemist zou worden'. Het is zo onmogelijk een objectief en eerlijk beeld van dat land te geven. Ik wilde erheen om te zien hoe de problematiek van een land in ontwikkling met veel armoede en honger doorwerkt in datgene wat de auteurs in hun romans, verhalen en gedichten zet ten'. Wim zou de reis alleen maken. 'Wij in Nederland zien of horen alleen over beelden van India met lijken op straat en broodmagere koeien. We denken alleen maar aan arme sloebers. Maar daarnaast heeft dit land natuurlijk een heel eigen cul tuur. Nu wilde ik zien in hoeverre de toestand te maken heeft met die cultuur. Is dat beid van honger en ellende ook terug te vinden in li teratuur en kunst?' Voorbereid Hij heeft zich de laatste maanden Afspraken met auteurs had hij nog niet gemaakt. Zoiets kun je beter ter plekke doen. Eveneens had hij eontactn met P.E.N. (de Internati onale organisatie van schrijvers die opkomt voor verdrukte lotgenoten). 'Toen bekend werd dat je na aan komst in India een verklaring moest ondertekenen had de reis geen zin meer. Ik wil alleen praten met wie ik wil en de mensen moe ten kunnen zeggen wat zij willen'. Opgepakt Wim Ramaker: pokkenprik al achter de rug enorm voorbereid met het lezen van boeken uit India. 'Maar wat daar verschijnt komt niet zo snel naar Nederland, er gaat een tijd overheen. In onze maatschappij kunnen de schrijvers duidelijk kri tiek uitoefenen op sociale toestan den. Gebeurt dat daar ook of wordt er alleen over sprookjes en mooie kleding en sieraden gesproken?', vraag je je af'. In de Indiase boeken die Wim Ra maker uit de Nederlandse biblio theken haalde, kwam van een be wogenheid met de slechte toestan den weinig voor. 'Maar ik druk me liever erg voor zichtig uit. want het duurt lang voor die boeken in Nederland zijn. Ik wilde dus weten hoe het is met de uitgaven van vandaag'. 'Aan de andere kant is het zo. dat al een schrijver is opgepakt omdat hij in een interview commentaar had tégen de regering. 'Er zijn de laatste tijd ook al een paar corres pondenten het land uitgezet, terwijl de BBC zijn correspondent heeft teruggetrokken. Ook is er net een wet ingesteld dat buitenlanders zich keren tegen de Indiase rege ring twee jaar vastgezet kunnen worden'. Wim Ramaker, die de pokkenprik al binnen had en er behoorlijk ziek van is geweest, kan het alleen maar erg jammer vinden dat de reis niet doorgaat. Ook al om het gat dat nu ontstaan is door het uitvallen van tien geplande programma's. Ik hoop op uitstel, als de situatie verbetert ga ik er zeker heen'. In het voorjaar maakte hij samen met prof. Oberman een aantal in terviews met schrijvers in Zuid- Afrika. 'Daar lag de situatie anders. Je kon in .lat land vragen en doen wat je wilde. Niemand van de on dervraagde Zuidafrikaanse auteurs heeft ooit last gehad van datgene wat ze ons vertelden'. IMa verrassend 'nee' van Vermeer mr. Jurgens genoemd Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Het 'nee' van drs. A. Vermeer op het verzoek om voorzitter van de NOS te worden wordt in Hilversum gezien als een ongewenst oponthoud in een voorzitterloos tijdperk. Al enige tijd werd ernstig rekening gehouden dat de heer Vermeer Eer ste Kamerlid voor de PvdA de heer E. A. Schüttenhelm als voor zitter zou opvolgen. De heer Vermeer heeft een lange bedenktijd gehad voor de functie, die behalve als eervol, toch ook als zwaar en door de interne omroep- verhoudingen niet zo aantrekkelijk wordt gezien. In april werd hij door het NOS-bestuur voorgedragen voor benoeming. Hij 6tond op een lijstje van drie personen en bleef als meest serieu ze kandidaat over. De anderen de heer R. Wijkstra (NW) en drs. Th. Coppes (oud-directeur van de Volkskrant) hebben inmiddels an dere functies aanvaard. Voor com mentaar op zijn weigering was de heer Vermeer niet te bereiken. Inmiddels is weer de naam van PPR-kamerlid Eric C. M. Jurgens komen bovendrijven. Noch minister mr. H. W. van Doorn, noch de heer Jürgens heeft ooit gissingen over zijn kandidatuur tegengesproken. De heer Jurgens is afkomstig uit hetzelfde politieke klimaat als mi nister van Doorn en aangezien de benoeming van een NOS-voorzitter als een zuiver persoonlijke daad van de minister wordt gezien ligt de schakel Van Doorn-Jurgens voor de hand. Aangenomen wordt dat het NOS- bestuur van zijn kant ernstige po gingen onderneemt met een voor drachtlijstje te komen, zij het dat de samenstelling ook in het verle den niet erg snel ging. Rekening moet worden gehouden met gevoe- DEN HAAG De Tweede Kamer fractie van de WD acht het onjuist dat bij de komende verhoging van de spoorwegtarieven de prijzen van de eerste klas extra worden ver hoogd. Ook is de VVD het niet eens met de grotere tariefsverhoging op de langere afstanden. In vragen aan minister Westerterp (verkeer en Waterstaat) zegt het Tweede Kamerlid mevr. Smit-Kroes dat juist de reiziger in de eerste klas prijsgevoelig is. Deze reiziger heeft ook, aldus het WD-Kamerlid. in de meeste gevallen een alterna tief voor handen, namelijk het ei gen vervoer (de auto). Door deze extra verhoging wordt naar de me ning van mevr. Smit-Kroes het paard dan ook achter de wagen gespannen. Wat de zwaardere tariefsverhoging voor de langere afstand betreft. wijst mevr. Smit-Kroes erop dat uit t onderzoekingen van onder meer De PprentlJllil Nederlandse Spoorwegen is geble- A övlioilfl ken dat de prijsgevoeligheid op de langere afstanden groter is. Zij vraagt zich af waarom dan toch voor de huidige aanpak is gekozen. Vraagtekens zet de VVD voorts achter het effect van de prijsverho ging van gemiddeld tien procent, die 1 september ingaat. Ook het percentage van tien procent acht de VVD onjuist, geezien het feit. dat de Tweede Kamer een motie KARELTJE KNETTER Drs. A. R. Vermeer llgheden van omroep-politieke aard. met de landspoLitiek en met de persoonlijke smaak van de mi nister. Verwacht wordt dat op de NOS-bestuursvergadering van deze week vrijdag de kwestie voorzitter als agendapunt wordt toegevoegd. Mr. W. Wagenaar zal voorlopig als vice-voorzitter de voorzittersstoel van de Nederlandse Onlroep Stich ting moeten bezetten, naast zijn commissariaat van de NOS-radio. heeft aangenomen waarin de wens wordt geuit dat de verhogingen de stijging van de kosten van het levensonderhoud niet te boven mo gen gaan. Volgens het CBS zijn de kostep van het levensonderhoud van september 1974 tot juni 1975 gemiddeld met 7.4 procent geste gen. Hoofdcommissaris Tot hoofd commissaris van politie te Eindho ven is benoemd de heer C. Vringer (52), die sinds 1947 bij de Eindho- vense politie werkt. Sinds decem ber, toen de heer J. L. Odekerken zich om gezondheidsredenen terug trok, was de heer Vringer al belast met de leiding van het corps. Voor heen was hij hoofd van de surveil lance- en bewakingsdienst. Met drie eigen produkties en drie aankopen, waaronder een uitschieter, bood de NCRV dinsdag een televisie programma dat er mocht wezen. Een programma dat de kijkdichtheid van een gunstige winteravond zou hebben verdiend. Zeker komen dan ook de film Delancey Street en het portret van de dichter Hans An dreus voor herhaling op een drukker beklant uur in aanmerking. De Amerikaanse dramatisering van modern reclasseringswerk in San Francisco is meer dan een goed op gebouwde film met een reeks sterke typeringen. Delancey Street vond ik een suggestieve uitnodiging om de opvang van ex-gedetineerden anders dan op de traditionele manier aan te pakken. De in de film getoonde succesvolle resultaten van die nieuwe methode zijn niet verzonnen. De stichting Delancey Street bestaat namelijk echt en oprichter-leider John Maher (die in de film John McCann wordt genoemd) kent van nabij het leven van de mensen die hij aan een redelijke plek in de maatschappij probeert te helpen. John was ook een verslaafde en zag de gevangenis van binnen. Ik durf niet te beweren dat justitiële autoriteiten en topfunctionarissen van ons reclasseringswezen er iets van konden leren. Want ik mag aannemen dat zij van verschillende opvangmethoden op de hoogte zijn. Wel weet ik zeker dat met vooroor delen beladen leken, veel van deze film konden opsteken. Er gaan dagen voorbij zonder dat ik gedichten heb gelezen, maar dat weerhoudt me er niet van te zeggen, dat wat mij betreft Wim Hazeu nog meer filmportretten van dichters mag maken. Hans Andreus zal mis schien op een aantal kijkers dé in druk hebben gemaakt van een weinig interessante man, ook al omdat hij zichzelf zo een beetje te kende. Achter de fagade scheen echter het boeiende licht, waarover hij eveneens sprak. Het film team heeft die in de achtergrond gehou den werkelijkheden van de dichter fraai in beeld en kleur geïllustreerd. Als ik Andreus goed heb verstaan, dan heeft hij pas sinds kort absolute zekerheid over zijn joodse afkomst. Iets daarvan klonk door in de door hem voorgelezen bede aan zijn schepper: 'Geef me deze genade, geef me grond onder de voeten.' Theo Leeuwenburgh van Hier en Nu, moet zelf een hartstochtelijk lief hebber zijn van de zeilvaart, anders had hij met zijn medewerkers nooit zo'n zilte reportage kunnen maken van een Hollandse zeilklipper op de Oostzee. Er zat ook nog een klacht in verstopt, die iets onthulde over de materialistische instelling in som mige IJselmeerhavens. Knotsen van boten vol mensen met poen. Duitsers bijvoorbeeld, zijn er welkom, maar voor een zeiler aan wie weinig te verdienen valt, is geen plaats. TON HYDRA Van een verslaggever UTRECHT In het Academisch zie kenhuis in Utrecht ls de 36-jarige Maria T. L. de Graaf uit Kamerik (U.) overleden aan de gevolgen van mishandeling- Haar echtgenoot A. van der T. is door de rijkspolitie in Kamerik aangehouden op verden king van mishandeling de dood ten gevolge hebbend. De man wordt voorgeleid aan de officier van justi tie in Utrecht. De vrouw werd afgelopen vrijdag be wusteloos in het ziekenhuis gebracht. Op haar lichaam werden tekenen van geweld geconstateerd. Volgens van der T. hadden zijn vrouw en hij in de auto ruzie gekregen. Zij had daarbij aan het stuur getrokken, waarna de man haar wegduwde. H-t slachtoffer is daarbij tegen de deur stijl van de auto gevallen, zo luidt de verklaring van van der T. 'Bom-documentaire' verzet naar zondag Van een verslaggever HILVERSUM De uitzending van de documentaire 'Meneer, de presi dent 'Waarom hebt u de bom ge gooid, meneer de president' die .oorspronkelijk vanavond zou wor den liitgezonden is verzet naar zon- ,dag aanstaande om 22.15 uur op Nederland 2. Het materiaal voor deze documentaire is namelijk niet op tijd klaar gekomen. De NOS zal vanavond nu een herhaling tonen van het ballet 'ode aan de vreugde' van Johan Sebastian Bach. 117 Robert bleef langer dan twee Jaar in de spookstad in de zandkuil. In die tijd verwachtte hij iedere dag dat de ondergraven zandmuren in zouden storten en dat mensen en huizen bedolven zouden worden. Het was onvoorstelbaar dat ze nog zo lang overeind bleven. HIJ vroeg zich af of hij niet Juist, omdat hij een instorting verwachtte, zo lang in Grand City bleef. Hij hoopte er misschien op. dat dit zou gebeuren, zodat het voor hen allemaal afgelo pen zou zijn. Na wat Robert op The California Trail beleefd had. had hij het ge voel dat de dood het enig zekere in deze wereld was. het enige dat echt bestond en het enige dat voor hem voortaan een verandering mee kon brengen. Hij werd siecbts door een doorschijnend vlies van de dood gescheiden, een vlies dat zo te» en dun was als het netvlies van zijn oog. Hij kon er helder door kijken, verwonderde er zich voortdurend over dat het niet kapot ging. En omdat hij een schljnleven leidde, raakte het hem niet. wat er elke dag gebeurde. Een winter en een zomer en weer een winter gingen zo voorbij maar er vond geen instorting plaats in Grand City en al evenmin een tornado. Frederik Mattsson leefde een heel serieus leven, in voortdurende haast. Hij was in grote zaken ver wikkeld. veel groter dan vroeger: zijn compagnon vroeg nooit naar wat hij deed. Robert was hoteleige naar en hotelknecht tegelijk, hij deed het grofste werk. Fred zou het nodige personeel aanschaffen, hij wist al hoeveel, maar helaas hij had er nog geen tijd voor gehad: zijn dagen werden geheel in beslag ge nomen door andere, nog veel drin gender zaken. Op zekere avond vroeg hij: Kun je papier hangen? Robert begreep eerst niet wat hij bedoelde. Maar Fred wilde morgen met de uitbreiding van de zaak beginnen: ze zouden de muren van het hotel gaan behangen Kon Ro bert behang plakken? Fred had een stape' rollen heel goedkoop, kunnen krijgen, lichtblauw behang. Weken achtereen was Robert bezig met stijfsel koken, behangselpapier met die lijm besmeren, waarna hij het oehang op de kale muren van de oude aardappelkelder plakte en al les bijsneed. Hij had er aardigheid in. omdat je kon zien wat je deed. Hij veranderde de kale, grauwgrijze muren van de hotelkamers in keu rige, met een lichtblauw papiertje behangen wanden. Maar het aanbrengen van dit licht blauwe behang, dat vijftig cent per rol kostte, bleef de enige uitbrei ding van het Grand Hotel. In het begin van Roberts derde winter in de spookstad overviel de ziekte hem. Het begon met een hardnekkige moeheid, al rustte hij nóg zo veel, hij bleef altijd even moe: daarbij kwam nog een holle, voortdurende hoest, terwijl hij soms pijn in zijn buik had. Hij verloor zijn eetlust, kon het eten dat hij kreeg soms niet eens inhouden, hij werd mager en kwijnde weg. Hij bleef een tijdlang in bed en voelde zich toen wat beier. Maar al. gauw kwamen al zijn kwalen weer terug en bovendien vielen zijn tanden uit. Als hij zich in een spiegel bekeek, herkende hij zijn gezicht niet meer. Fred zei dik wij is legen hem' Wat ben je toch bleek in Je face geworden Bob! Toen het weer lente werd was hij weer zover hersteld, dat hij op kon door Vilhelm iMoberg Copyright HoUnnüia B V. Bnani zijn, al voelde hij zich lang niet goed. De grote moeheid was geble ven en werken kon hij niet. Hij was niet in staat zijn vriend Fred ergens mee te helpen, hij was al leen maar tot last. En hij had genoeg van de spookstad; hij wilde weg, zodra hij zich sterk genoeg voelde. Er zat niets anders op dan dat hij naar het huis van zijn broer terugging. Fred zei grootmoedig: Bob, je hoeft je broer niet tot last te zijn hoor! Ik zal je natuurlijk het geld uitbetalen dat je in het hotel ge stoken hebt! Je hele kapitaal plus de rente de hoogste rente van Noord-Amerika! Tot het allerlaatste toe was de waard van het Grand Hotel hulp vaardig jegens zijn vriend en com pagnon. Hij regelde ook de terugeis voor hem: er zou spoedig een ox- team aankomen dat op weg naar St. Louis was en vandaar kon Robert de steamboat wel nemen, zodra het ijs uit de Mississippi verdwenen was. Robert zei daarop, dat hij de weg wel kende. Het zou immers al de derde keer zijn dat hij over die grote rivier voer'. (wordt vervolgd) 123. Intussen zwierf de heer Hum- frie H. Puckelton peinzend door het Rijkhuyzer Bos. Zijn anders zo hel dere verstand was nu helemaal ver troebeld door de vele vreemde za ken, die hij had beleefd. Het was me dan ook wat. Daar had een ka boute rmanneke hem verteld dat hij nu in de zestiende eeuw leefde wat zijn eigen schuld was omdat hij met zijn vingers aan de stop- klok had gezeten. Verder had hij een heks ontmoet en ook een kort- aangeboden markies- 'Nou nou mompelde hij. 'Als ik ooit nog eens een keer in Engeland terugkom dan zal ik héél wat te vertellen hebben. M^ar wat is nu het belangrijkste? Kijk.van het ogenblik af dat ik die klok aan het lopen bracht, ver anderde alles. En nu is de vraag: is smidje Verholen ook veranderd? Of is hij gebleven wip hij was? Dat dien ik uit te zoeken.' Zuchtend besloot Humfrie toen zijn gepeins met de woorden: 'Eén ding staat vast namelijk dat Humfrie weer de grote stakker is. wie alles mislukt, wat hjj ook doet. Op piijn hoofd komt altijd alles neer.Doch de Brit zou gauw van dit malle denk beeld .genezen, want de geschiede nis bewees, dat er ditmaal andere hoofden waren waarop alles neer kwam. Plotseling weerklonk name lijk het gehinnik van een paard en Humfrie schoot als een haas weg achter een boom. 'Ai.steunde hij, zenuwachtig toekijkend. 'Smidje Verholen en Kareltje zijn in de handen van de markies gevallen. En ze zijn er ellendig aan toe, die twee. Ze verroeren geen vin! Kijk heer Kuno sleept ze mee naar zijn kasteel.' Toen overtoog een droevi ge maar tegelijkertijd manhaftige trek Humfries markant gelaat. 'Ik moet ze helpen' mompelde hij. 'Ik moet ze helpen, wat er ook ge beurt!' PELLI, PINGO EN HUN VRIENDEN FERDINAND Radio vandaag HILVERSUM I TROS: Nws. 7.02 (Sj Ontbljt-Sooa: licht- en populair klassieke muz. 7.30 Nws. 7.41-8.00 Aktua. 8.0 ONws. 8.36-8.45 Gym. 9.00 (S) Wegwezen, met tips voor trips.'9.30 Van heinde en verre. 10.00 (S) Kaboutertljd. 10.30 Nws. 10.33 (S) Sphinx, een progr. voor de vrouw. 11.4a (S) Café-chantant: liedjes en muz. uit den goeden ouden tijd. 12.26 Med t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.41 Ak- tua-magazine. 13.15 (S) Sport na sport, progr voor jonge luisteraars. 13.45 (S) Lichte koormuz. 14.15 (S) Close-up. mu- ziekprogr 15.30 Nws. 15.33 (S) Alter Sesjun: licht muziekprogr. NCRV: 16.00 Ger. middagdienst. 16.20 (S) Een uur natuur, een milieuvriendelijk mag. OVERHEIDSVOORL.17.20 Tekst en uit leg. rubriek van het Ministerie van O. en W. NCRV: 17 30 Nws. 17.32 (S) Hier en nu. NCRV: 18.00 Bandstand. 18.30 Nws. 18.41 Spectrum: aandacht voor het Christelijk organisatieleven. 18.46 (S) Met uw Instemming: het lied van de week. 18 55 (S) Populaire soloconcerten: klassieke muz. 19 30 Theologische ether leergang. TROS: 20.00 Eight o'clock spe cial: licht muziekprogr. 21.15 (S) Specia liteiten a la carte: muzikaal wensprogr. 22.30 Nws. 22.40 Aktua. 23.00 Vakantie reis. hoorspel. 23.50 (S) Lichte grammo- foonmuz. 23.55-2 .00 Nws. HILVERSUM II VARA: 7.00 Nws. 7.11 Ochtend gym. 7.20. (S) Dag woensdag: lichte muziek en toeristische Informatie. 8.00 Nws. 8.11 Dingen van de dag. 9.00 (S) Licht orkest met zangsolisten. 9 35 Waterst. 9.40 (S) Lyrische liedjes. 10 00 (S) VARA-Klafe- siek: Feest der Herkenning. NOS: 11.00 Nws. 11.03 Jazz uit het Historisch Ar chief. 11.30 Spiegel van Duitsland. VA RA: 12.00 Rood met een goud randje: vrienden van de VARA. 13 00 Nws. 13.11 Dingen van de dag. 13.25 (S) Een mid dagje Stoomradio. 16.00 Nws. 1603 Ver jaardagsfeest, hoorspel. 16.35 (S) Amuse ments muz. R.V.U.. 17.35 Educatief progr. VARA: 17.55 Med. VARA: 18.00 Nws 18.11 Dingen van de dag. 18.20 Licht progr., van Tony van Verre. 18.45 De Scala. NOS: 19.30 (S) Henry Wood Promenade Orkest. 20.30 Nws. 20.35 Praten over muziek. 21.40 (S) Muslca Nova. 22.10 En toch. Perma nente educatie: educatief verlof. 22.40 (S) Internationaal Jazzfestival Laren 1975. 0.55-1.00 Nws. HILVERSUM III KRO: 7.02 (S) Drie op Je boterham. 9.03 Pep-op-drie. 11.03 (S) Drie draalt op verzoek. 12.03 Drie tussen de middag: Van twaalf tot twee. 14.03 Pop-Kontakt: de Theo Stokkink Show. 16.03 De Hit- meesters: de Vincent van Engelen Show. Speciaal O Na een film over le jeugdige Alison Baker, die concertpianiste wil worden, volgt Kenmerk met re portages over twee demonstraties die in -Israël gehouden zijn: voor vredig samenwonen van Israëli's en Arabieren en (van de oppositie) voor hardere opstelling in deze Ned. 1/19.05 kwestie. De NOS vertoont de film Nora, een poppenhuis, naar het gelijkna mige toneelswerk van Ihsen, maar die niet de dramatische spanning van he( origineel bereikt. Ned. 2/20.20 Voor de EO registreerde Ko Du- rieux de ervaringen van twee deel nemers aan het in Brussel gehol- den Eurofest. Ned. 1/21.10 Panoramiek brengt een gedra matiseerde documentaire over Tru- mans beslissing om Japan met een atoombom tot overgave te dwingen. Ned. 2/22.05 Het ZDF zendt een andere be lichting van de eerste atoomaanval uit. ui. een Duitse verfilming van Halets toneelstuk Little Boy. Cen traal staat de geestelijke ineenstor ting van Claude Eatherly, die -bij het bombardement op Hiroshima de leiding had. Duitsl. 2/22.00 £Tot de herinneringen aan Wim Sonneveld behoren in Rood met een Goud Randje ook enkele con ferences als 'Willem Parel'. Hilv. 2/12.00 In Horst Pillau's hoorspel Ver jaardagsfeest speelt Wiesje Bouw meester de rol van een weduwe die via een duur feest uit de financiële zorgen hoopt te raken. Hilv. 2/16.03 C Het Symfonie Orkest van de BBC speelt o.l.v. Sir Charles Groves in de serie promenade-concerten werk van Dworsjak, Beethoven en Cooke. Hilv. 2/19.30 TV vandaag NEDERLAND I AVRO 15.30 Professor Balthasar, kinderserie 15.40 Eenbezoekaan een familie in het stenen tijdperk, dokumentaire 16.10 Laurel en Hardy: Zonen der Woestijn, film 17.10-17.35 The New Dick van Dijke Show NOS 18.45 Mimimolen 18.55 Journaal IKOR 19.05 Jouw wereld, mijn wereld, programmaserie IKOR KRO RKK 19.30 Kenmerk NOS 20.00 Journaal E.O. 20.21 De Waltons, Amerikaanse. tv-serie 21.10 Eurofest 1975. reportage over alternatief feest 21.35 JeugdconcertI muziekprogramma 22.00 Reizen met bijen, dokumentaire NOS 22.45-22.50 Journaal NEDERLAND U NOS 18.45 Minimolen 18.55 Journaal 19.05 Van gewest tot gest SOCUTERA 19.50 Stichting Nederlandse Vrijwilligers NOS 20.00 Journaal 20.20 Nora, een poppenhuis tv-film 22.05 Whydid you drop the bom, mr. president?, Panoramiek special 22.55 Journaal Horizontaal: 1. tokkelinstrument. 8. rondhoüt. 9. leger, 10. Emeritus (afk.12. vlaktemaat, 13. godin van de toorn. 15. stel. 17. verstan dig (barg 19. vis. 21. plaats in Zweden.-23. rivier in Italië. 24. Chi nese lengtemaat. 25. tussen. 26. de dato (afk.), 27. kleverige stof, 29. soort hamer, 31. artikel (afk.), 32. geest van de rijstcultuur, 34. vreemde munt, 35. tennisterm, 37. marterachtig roofdier. 39. voorzet sel, 41. voorschrift, 43. spil van een wiel, 44. ordelijke schikking. Verticaal: 1. familielid, 2.dwaas, 3. werpanker, 4. voorzetsel, 5. koppel riem voor jagershonden, 6. Europe aan, 7. water in Friesland, 8. uits lag, 11. welluidend, 12. onheil aan brengende godin, 14. bloei wij ze. 16. Turkse titel 18. organische verbin ding, 20. niet dezelfde, 22. voorko men. 23. plaats in Frankrijk, 28. wandversiering, 30. lynx, 32. boer derij. 33. hetzelfde, 36. bar. 38. op de wijze vah, 40. voorvoegsel. 42. munt (afk.), 43. atmosfeer (afk.). OPLOSSING VAN GISTEREN: Hor.: 1. morel, 4. do, 5. al, 7. maté, 9. aker. 11. dia. 12. les. 14. eek. 16. na. 18. er, 19. ga. 20. as. 21. de, 22. A K. 23. kr. 25. me. 27Tnor, 29. ast. 31. dor, 33. laan. 35. roes. 37. ma 39. en 40. stoer. Vert.: 1. mot. 2. ra, 3. lak. 4. Daan. 6. leer, 7. mi. 8 el. 9. as, 10. re, 11. degen. 13. e.k. 15. koken, 17. aar, 18. Eem, 23. kram, 24. ns. 26. Eden, 28. o.l. 29. An. 30. tr 32. os. 34 aas, 36 oer. 38 Po. Van een onzer verslaggevers ZOETERMEER In een plas aan de Broekweg, die deel uitmaakt van het Ln aanleg zijnde recreaitegebled noord-Aa te Zoetermeer zijn twee mannen verdronken. De slachtof fers zijn de 56-jarige heer P. Boon. eigenaar van een supermarkt in Zoetermeer en de 18-jarige Turk Moestaf a Barbaarslan uit Den Haag. die met vrienden uit Zoeter meer naar de plas was gegaan. Volgens de politie ls de plas op bepaalde plaatsen verraderlijk diep. Overal staan waarschuwingsborden dat men hier op eigen risico zwemt. Beide mannen hebben de waar schuwingen vooral niet achter een lijn met drijvende ballen te gaan zwemmen in de wind geslagen. Waarschijnlijk zijn ze in het mid den van de plas, waar de tempera tuur van het water veel lager ls, door kramp getroffen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 4