Lions, de negatieve kant van de sportsponsoring Coaching van Myers faalde Plaatsing voor de Metz 'Alie- Frazier, het sprookje van ons leven' Wereldrecord fl voor Andy Coanii Speelverbod en mogelijk royement bedreigt de club Sterke vijfkamp Burglinde Pollak Tony Trabert tenniscoach Fred Imhoff zesde na drie races Clerc blijft aan leiding Als ik zondag goed zit inde Nationale Lotto, ga ik een jaartje bijkleuren op Hawaii. Ploegleiding wél tevreden.... Eliy Appel en Louk Sanders nummers éën DINSDAG 5 AUGUSTUS 1975 SPORT NEW YORK (AP) Met twee vlindernetten in de hand. een klein rubberaapje in de zak van zijn overhemd, de gebruikelijke spraakwaterval en Bundini Brown aan zijn zijde om elk woord te herhalen, zo verscheen Mqeham- mad Ali weer eens voor de pers. Joe Frazier kwam drie kwartier later har^d, tustig en bijzonder indrukwekkend met zijn ouder wetse baard en enorme, ringen met grote diamanten aan vrijwel elke vinger. Toen begon de grote woordenstrijd over het gevecht op 1 oktober in Manilla. 'Ik heb twee nieuwe stoten', brulde Ali zo hard, dat de lampen heen en weer zwaaiden. 'Dit is mijn ballon- stoot', riep hij, zijn linkse demon strerend. 'Daardoor wordt Joe's hoofd opgeblazen als een ballon'. Vervolgens stak hij zijn rechter vuist omhoog. 'Dit is mijn spel- destoot', zei hij. 'Beng'. Het was alsof een geweerschot klonk. 'En daar gaat de ballon'. Frazier lach te wat voor zich heen. 'Ik hou mijn gemak maar. Ik heb niets te zeggen. Ik wind me niet op', zei hij zachtjes. Ali had er nog lang niet genoeg van. 'Het probleem met jou, Joe', hoonde Ali. 'is dat je hoofd je in de weg zit als je bokst. Je bederft de boel. Je kunt me niet verslaan. Ik ga de hele avond dansen'. 'Waarom ga je dan niet naar een oqgstfeest', mompelde Frazier. De ze woordenstrijd speelde zich af in een luxueuze lounge, 65 verdie pingen boven Manhattan. Het doel was de hoofdrolspelers in het gevecht aan elkaar en aan het publiek voor te stellen. Promotor King sprak van 'het sprookje van ons leven'. De neger King, eens een gokker en gevangene in Cle veland, droeg een paarse smoking, een paars vlinderdasje met lover tjes en, een wit overhemdOp het podium bevonden zich verder de Filippijnse ambassadeur, mana gers, helpers en andere assisten ten alsmede vier Filippijnse schoonheden. Ali die in een degelijk zwart pak was gestoken, zei: 'Ik heb deze twee vlindernetjes voor Joe mee genomen'. De woordenstroom van Ali verloopt doorgaans via het geijkte patroon, maar zo nu en dan verzint hij toch wel eens wat nieuws. 'Je hebt een vlindernetje nodig om me te vangen', riep de kampioen. 'Ik heb twee netjes meegenomen voor het geval je er eentje verliest'. Vervolgens vervie len Ali en Bundini Brown in hun bekende variëtenummer. 'Vlieg als een vlinder en steek als een bij', zong Ali. 'Zoem, jonge man, zoem', zei Bun dini. 'Dans de gehele avond', zei Ali, 'Ja man, dans de hele avond', her- Haalde Bundini. Ali haalde de kleine rubberaap uit zijn borstzak, hield die onder Fra- ziers neus en stak hem vervolgens omhoog. 'Dit is het geweten van Frazier', zei hij. 'Dat draag ik altijd bij me'. Hij begon het stuk je speelgoed met zijn linkerhand te slaan en rièp: 'It will be a thrilla and a killa and a chilla when i get the gorilla in Manilla'. De aanwezigen lachten uitbundig en applaudisseerden. De kampioen straalde. H was op dat ogenblik de gelukkigste man op aarde. Fra zier, die in een zwart streepjes pak was gestoken, keek in de lucht. Ali zei, dat Frazier een le lijkerd met een platgeslagen neus was. Hij is net een bokser', zei Ali en: 'Ik ben zo snel, zo we tenschappelijk. Ikben niet te treffen. Ik ga winnen omdet ik in mijn eigen land boks', 'Ieder land is jouw land', spotte Frazier. 'Jij kunt ons niet verslaanzei Bundini tegen de uitdager. Frazier stond op om over tafel heen Ali's hand te schudden. 'Het beste', zei hij. 'Je hebt mijn zegen'. Vervol gens gingen zij ieder huns weegs tot Manilla. FORT LAUDERDALE (AFP. SID) f Wereldkampioen Andy Coan (VS) Is i thans ook de snelste zwemmer terl wereld. Acht dagen na zijn succes in tA Cali verbeterde de 17-jarige Ameri-| kaan in zijn woonplaats Fort Lau-1 derdale (Florida) het wereldrecord) op de 100 meter vrije slag met één honderdste seconde tot 51.11 secon den. Zijn landgenoot James Mont gomery was sinds 21 juni van dit jaar recordhouder met 51.12 secon den. Voordien had de zevenvoudige Olympische kampioen Mark Spitz zich drie jaar lang in het bezit van dit meest begeerde herenrecord mo gen verheugen (51.22). Van onze speciale verslaggever ZANDVOORT Nauwelijks twee maanden nadat de Zandvoortse basketbalvereniging Lions officieel bekend maakte, dat het voor de toekomst af zag van het spelen op hoog (nationaal) niveau en gedwongen door de omstandigheden (het vertrek van de sponsor) terug wilde keren naar het district Haarlem, dreigt een speelver bod en een mogelijk royement helemaal een einde té maken aan het bestaan van de club. Een schuld van 2500 gulden aan de bond, een uitvloeisel van het sponsorreglement, kan niet worden voldaan en zolang de boeten niet zijn betaald is er voor Lions geen spelen meer bij. Ook de 'transfers' van de spelers van Lions naar andere verenigingen zijn voorlopig geblokkeerd. Het Zandvoortse Lions blijft met deze nieuwe ontwikkelingen achter volgd worden door de tegenslagen. Drie sponsors stapten in drie Jaar tijd op, er was een affaire met dubbele sponsorcontracten om de afdracht aan de bond te beperken en recentelijk kondigden alle topspelers van de club aan 'niet zonder vergoeding te blijven spelen en dus naar andere verenigingen te gaan. 'Daarmee de doodsteek toe brengend aan Lions. Secretaris Van Looy van de club KNIKKERS 'Dat laatste is natuurlijk niet zo verwonderlijk. Het gaat de spelers die over het algemeen in de eredi visie uitkomen niet alleen meer om het spel. Ook en vooral om de knakkers. Toen wij er de afgelopen maanden dus niet meer in slaagden om een nieuwe sponsor aan te trekken, wisten we dat dit zou ge beuren. Wij zijn echt, bezig geweest met nieuwe sponsors Maar meer dan zestig, zeventigdui zend gulden konden we niet krij gen. Wij zaten daarentegen al op een niveau van zo'n honderdzestig duizend gulden. En ln de top van het Nederlandse basketbal is dat echt niet zo'n absurd bedrag. Het gaat daarin ook om bedragen van twee ton en meer.' Het vertrek van de sponsor Typsoos, eerder werd Lions ge steund door het over de kop gegane Raad Daad en daarvoor was er een weinig gelukkig sponsorhuwe lijk met Mars is ook de oorzaak van de nieuwe moeilijkheden met de Nederlandse Basketbal Bond. Van Looy: 'Wij hebben de bond meegedeeld dat wij geen team meer op de been konden brengen, dat kwaliteit voldpende had om ln de eredivisie mee te draalen en trok ken ons dus terug. We wilden dat weet iedereen weer gaan spelen in het district Haarlem. Als pure amateurclub. voor het plezier. Maar dat mag volgens de regle menten of een of ander aanhangsel daarvan weer niet.' Dat reglement. Lions had het recht zich uit de hoogste afdeling terug te trekken, maar diende dan wel in DORTMUND De Oostduitse atle te Burglinde Pollak heeft in Dort mund'een vijfkamp voor dames ge wonnen met een totaal van 4783 punten, ae beste wereldsedzoenpres- taiüie. Haar gedetailleerde resultaten waren: 100 meter horden in 13,1 secpnden, kogelstoten 16,22 meter, hoogspringen 1,75 meter, versprin gen, 6,08 meter en 200 meter in 24,1 seconden. Na de eerste drie onderdelen lag de Oostduitse met 2931 punten nog slechts één punt achter op haar wereldrecord. Twee de werd haar landgenote Börbel Müller met 4561 punten en dorde de Westdultse Margot Springer met 4551 punten. In Stockholm won Finland de lan- denwedstrijd tegen Zweden zowel bij de dames (94-62) als bij de heren (214-191). De beste verrich ting kwam op naam van de Zweed se Inger Knutsson, die de 300 me ter dames won in 8.51,0, de op één na beste tijd uit de historie. Zij bleef Europees kampioene Nina Holmen (Fin, 9.00,6) ruim voor. De Zweed Anders Gaerderud won twee onderdelen, de 1500 meter in 3,39.5 en de 3000 meter steeple chase in 8.27,4. Bij de dames behaalde de Finse Rita Salin een 'dubbel' op de 200 meter (23.4 seconden) en de 400 meter (51,8 seconden). Voorts wierp de Fin Seppo Hovinen de speer naar 86,32 meter. NEW YORK De Amerikaanse tennisbond heeft Tony Trabert be noemd tot coach van het nationale Davis-Cup team. De 44-jarige Tra bert. Wimbledon kampioen in 1955, speelde vanaf 1951 vier jaar Davis Cup voor de Verenigde Staten en maakte, met Vix Seixas. de ploeg uit die in 1954 Australië versloeg. Trabert zal het, evenals zijn voor ganger Denis Ralston, moeten doen zonder Jimmy Connors. 'Jimmy heeft de keuzecommissie gezegd dat hij niet voor Trabert 2a 1 spelen', aldus Connors' manager Bill Rior- dan, "Er is iets tussen die twee. de eerste divisie, de op één na hoogste klasse te gaan spelen. Het niet nakomen van deze verplichting bestrafte de bond met een boete van -2000 gulden, zijnde overigens ook de hoogte van het inschrijf geld. Indien Lions straks ook ,niet in deze eerste divisie speelt en die kans is uitgesloten volgt nog eens een boete van 500 gulden. Lions-secretaris van Looy: 'Hoe kunnen we daar nu aan voldoen, met een team dat het afgelopen seizoen vele klassen lager speelde en nu iedere wedstrijd met zeker honderd punten verschil zou verlie zen? Is dat in het belang van het basketbal? Zijn wij zelf niet reëler?' Een waag, die Jan Berteldng, de voorzitter van de Nederlandse Bas ketbal Bond, niet 'rechtstreeks be antwoord. Hij zegt: 'Is het reëel wanneer een vereniging als Lions de reglementen niet nakomt? Wij, de bond, I hebben die reglementen indertijd aangenomen om excessen te voorkomen. Orri een zekere con tinuïteit ln de sponsoring te krij gen. Om als voorbeeld te werken met meerjarencontracten. Problemen als zich nu bij Lions voordoen hebben we ln deze vorm nog niet In de bond meegemaakt.' TRANSFERS Dat laatste is niet helemaal waar. F AC en Haarlem Cardinals, twee eredivisieverenigingen, verdwenen ook vrijwel geruisloos van het nati onale toneel. Lions-secretaris Van Looy: 'Het probleem is gewoon, dat wij het geld niet hebben om die 2500 gulden te betalen. Wij heb ben op dit ogenblik nog een aantal schulden te voldoen. Voor zaalhuur bijvoorbeeld, aan een verzekerings maatschappij voor spelers. Met de gelden die we van de transfers van onze oud eerste team-spelers naar andere verenigingen Freeman, Bartholome, Paul Hoeksema, en Kees Amama bijv. naar Flamingo's en Kroder naar Landlust krijgen, hopen we eerst deze schulden af te wikkelen. Wat overblijft is onvol doende om ook de bond nog eens te kunnen betalen. En dan ook: waarom? Alles wat we hebben stop pen we in de vereniging, een pure amateurclub. Voor de jeugd, voor de senioren om plezierig te spelen. Wanneer de bond vasthoudt aan het dreigement van een speelver bod en mogeüjk een royement wordt 130, 140 mensen in Zaïnd- voort het basketballen onmogelijk gemaakt.' Lions het zal duidelijk zijn is genezen van sportsponsoring. 'We hebben misschien wel erg veel pech gehad met onze sponsors', zegt se cretaris Van Looy. 'Als vereniging ook hebben we er eigenlijk niet veel voordelen van gehad. Al het geld dat binnenkwam, ging naar de spelers. Als Je mij nu vraagt wil je nog graag die sponsoring, dan zeg Lions nog spelend op topniveau, in de basketbaleredivisie tegen AS VU. Volgend seizoen hopen de Zandvoorters weer met amateurs in het district Haarlem te mogen uitkomen. De pp de foto actieve Gary Freeman zal dan het shirt van Flamingo's dragen. Ten minste, als de bond zqn dreigende taal intrekt. BUFFALO Fred Imhoff is op het Eriemeer bij Buffalo in de staat New York in de derde race voor het wereldkampioenschap zeilen in de Flying Dutchmanklasse als negende geëindigd. Guus Bierman werd tiende. Imhoff klom door dit resul taat naar de zesde plaats in de algemene rangschikking. Leidejr is de Westduitser Diesch, die in de derde race tweede werd achter de Fransman Pa jot (tweede in het klassement). De gebroeders Volle- bregt komen in het klassement ndet bij de eerste tien voor. SOLLING CHICAGO De Nederlander Heike Blok is op het Michicenmeer bij Chicago ais tweede geëindigd in de eerste race voor de strijd om de wereldtitel zeilen in de Solingklas- se. Eerste werd de Amerikaan Wil liam Buchan, in 1961 en 1970 we reldkampioen in de Starklasse. Hij had een voorsprong van bijna 200 meter op zijn landgenoot Buerly Meiges, die later echter werd gedis kwalificeerd. Hij zou te vroeg van start zijn gegaan. Die start liep overigens verwarrend. De deelne mers (meer dan zestig boten) had den ruim drie uur nodig voor het traject van 16 kilometer. De andere Nederlandse zeilers (Geert Bakker en Rinus Roozendaal) finishten niet bij de eerste 25. 420 KLASSE MEDEMBLIK De Amerikaanse zeiler Bob Whitehurst heeft maan dag op het IJsselmeer bij Medem- blik ook de tweede wedstrijd voor het wereldkampioenschap in de 420-klasse gewonnen. Whitehurst, die zondag al de eerste wedstrijd met machtsvertoon hed gewonnen, ging ook dit keer met een voor sprong van ruim es minuten op nummer twee; de Fransman Russo, over de eindstreep. De klasseringen van de Nederlan ders zijn: 8. Carels, 10. Van Vianen, 27. Valk, 28. De Koning. 38. Bideau, 43. De Zeeuw, 45. Slotboom, 48. Van de Elshout jr., 48. Postma, 53. La Riviere, 56. Veldman, 58. Steenhuis. HOOGEZAND (ANP) De drie kop lopers in het internationale dam- toernooi van Hoogezand, de Neder landers Clerc, Wiersma en De Rui ter, hebben ook gisteren in de ze vende ronde geen fout gemaakt. Met 11 punten voert Clerc nog steeds de ranglijst aan, Wiersma en De Ruiter volgen op een punt achterstand. Eregroep: Moetovoy (Pra)-Verpoest (Bel) 20, Wiersma (Ned)-Gagnon (Cao) 2—0, Germain (Ned)-Clerc (Ned 02. Schota nus (Ned)-Nimbi (Zal) 0—2). Waldring (Sur)-De Ruiter (Ned) 02. Guichet (Hal)-Jansen (Ned) O2. ik nee. Voor mij hoeft dat niet meer zonodig.' PECH Basketbal bond-voorzitter Jan Ber- teling wil het 'geval Lions' voorlo pig nog niet bestempelen als de toch steeds nadrukkelijk zichtbaar wordende negatieve kant van het fenomeen sportsponsoring. 'De club heeft gewoon pech gehad. Men had ln Zandvoort ook rekening moeten houden mét de reglementen die wat dit betreft duidelijk zijn.' De Nederlandse basketbalband zal De stand na de zevende ronde: 1. Clerc 11 put 2 Wiersma, De Ruiter 10. 4. Jansen, Germain. Nlmbl 9. 7. Verpoest, Waldring 6, 9. MostovoySchotanus 5. 11. Guichet 4, 12. Gagnon O. ADVERTENTIE aldus Bei-teling Lions niet ten koste van alles laten hangen. 'Het gaat ons als bond er echt niet om om iemand te pakken. De belangen van het basketbal zullen voorop blijven staan. Indien nodig zelfs bóven de reglementen., Er zal in gesprekken naar een oplossing moeten worden gezocht. Er is reeds een, gesprek geweest, maar Je kon daarvan ook bij voorbaat eigenlijk verwachten, dat dit nog geen pas klare oplossingen zou opleveren.' Jan Berteling verwacht hoewel ook landskampioen Punch nog al tijd zonder sponsor is en ook BS TT' rvrv/avc Leiden tevergeefs jacht heeft ge- Vier KOpiOpei S maakt op het grote geld op korte -, termijn geen nieuwe affaires Lions. Hl SCilclclKStFllCl Zegt ook niet zo bang te zijn voor v Hoofdgroep: Comtols (Can -Van Vloten (Ned) 11, Overman Sur-Mensonddes (Ned) 1—1, Robillard (Hal)-Plcard (Bel) 20, Van Westerloo (Ned)-Graas (Ned) 20, Sangare (Ivoorkust)-Badiall (Ita) 1—1, Spanjer (Ned)-Visser (Ned) 0—2. Stand: 1. Overman 12 pnt. 2. Mensonl- des, Robillard 10, 4. Visser, Van Vloten, 9, 6. Van Westerloo, Spanjer, Badiall 7, 9. Sangare, Graas 4, 11. Convtods 3, 12. Picard 2. de ontwikkelingen ai financieel terrein. En geconfronteerd met de woorden van Lions-secretaris Van Looy, dat er n de eredivisie zeer fors aan spelers moet worden be taald (in het geval Lions 160.000 gulden, oplopend bij andere clubs tot twee ton en méér): 'Ik geloof niet dat er dingen gebeuren, die in strijd zijn met de reglementen, ook niet met de Olympische. Het gaat niet om salarissen, maar om ver goedingen. Iedereen voldoet echt nog wel aan de normen die het Internationaal Olympisch Comité voor deelneming aan de' Spelen stelt.' VELP (ANP) Na de in Velp om het open Nederlands kampioen schap gespeelde -derde en vierde ronde gaan Rob Hartoch, Peter Scheeree, Anton Rosmuller en Kees Dekker met vier punten aan de leiding. Uit de kopgroep viel titel verdediger Fred van der Vliet weg, nadat hij tegen Ton de Ruiter niet verder kwam dan remise. Stand na vier ronden: 1-4. Har toch, Scheeren, Rosmuller en Dek ker allen 4 punten 5-9. Ballon, Schürmans (Belg). Ligterink, Van der -Vliet en De Ruiter, allen 3^2 punt. BARCELONA (ANP) Sportief is het veertiende Europese honk- haltoernooi voortreffelijk ge slaagd. Nederland heeft welis waar de Europese titel moeten prijsgeven, het organisatorische succes was wel voor de Neder landers. Dankzij het onvermoei bare streven van de KNBSB- voorzitter Guus van der Heyden is eindelijk besloten een nieuwe formule toe te passen. Een goede greep, omdat de spanning tot de laatste dag in het toernooi bleef, wat de bezetting van de eerste vier plaatsen betreft. Het zal echter de teleurstelling in het .Nederlandse kamp nau welijks kunnen verdoezelen. Het gemis aan een tweede werper, van allure heeft zich gewroken Met één werper van klasse kan een Europees toernooi nooit ge wonnen worden. Maar daarbij komt bovendien dat de coaching Ivan Ernie Myers op de beslis sende momenten faalde. Myers, een typisch vertegenwoordiger van Amerika, kan moeilijk over tuigd worden. Hij houdt lang te lang vast aan een eenmaal gevormde rdening en wil pas wijzigingen aanbrengen als de situatie te ver is gevorderd om nog ten goedé te kunnen keren. Dat demonstreerde hij in het begin van het toernóoi met het hardnekkig handhaven van twee binnenvelders op plaatsen, die zij zwak bezetten het motief hanterend dat hij meer aan-vals- kracht in de ploeg moest bren gen dat demonstreerde hij nogmaals met de werper Ferry Neuteboom, die tot tweemaal toe als starter fungeerde in de wed strijden tegen Italië, waarbij de ze wedstrijden «beide verloren gingen. Ongetwijfeld heeft Ernie 1-1. Na vrijdag de achterstand van O- 2 wat te hebben Ingelopen (1-2) volg den nog twee nederlagen. Eerst won nen de Italianen met 2-0 na runs in de eerste en' derde Innings. Jan Hijze- lendoora gooide geen slechte wed strijd met 10-5-6. maar zijn veld steunde hem te weinig met het ma ken van acht fouten. De Nederlandse s'.agploeg kreeg geen- vat op het wer pen van Plfettl. die zijn veld slechts één fout zag maken en zelf tot de Indrukwekkende cijrers 16-2-2 kwam. In de laatste wedstrijd was de achter stand op de Italianen opnieuw twéé punten. Nu werd het 2-4. Opnieuw Met het Nederlandse veld te veel ste ken vallen (5). Bert Stevens kreeg ln de vijfde Innings een inzinking Nederland leidde op dat moment met 1-0. De Italianen hadden zijn manier van gooien door en sloegen achter elkaar raak. Het leverde de jeugdige Azzurl vier runs op. Ruud Kok nam het Nederlandse heuvelwerk over en bereikte met 6-1-1 wel dat de Italia nen niet verder kwamen. Maap. Jong Oranje had geen kracht meer om ln de voorlaatste slagbeurt meer <ia.n een punt bij elkaar te rapen. Myers zijn kwaliteiten als honk- balcoach. Zijn staat van dienst in de Verenigde Staten is voor een dergelijk zo jeugdige coach indrukwekkend. Maar ,het coa chen van een Nederlandse ploeg verschilt hemelsbreed met dat van een Amerikaanse ploeg. Daarop heeft Myers zich verke ken. Hij bleek moeilijk te advi seren, terwijl hij twee man naast zich had Hamilton Ri chardson en Leen Volkerijk die het Nederlandse honkbal door en door kennen en hun sporen hebben verdiend. Het was voor Hamilton Richardson een uiterst ondankbare taak om op deze wijze te debuteren. De lange Sparta midvelder was tij- Ferry Neuteboom, tweemaal verliezend werper. dens het toernooi uiterlijk de rust zelve, maar werd inwendig verteerd door nervositeit. Geen kwaad woord over Ernie Myers kwam er over zijn lippen. Maar de ónitgoochèling op het gezicht van de Antilliaan na de derde nederlaag sprak boekdelen. Richardson, bezig aan zijn eerste seizoen als coaclpi van de nationa le ploeg, zag een droom vergrui zelen. Het kwam bijzonder hard aan, harder dan bij de meeste spelers. Het typeerde deze man, die van het Europese honkbal méér weet dan Myers, maar die te weinig werd ingeschakeld en daardoor niet tot zijn recht is gekomen. Wanneer Richardson over één of twee jaar voorgoed afscheid zal hebben genomen als actief speler, ligt er voor de KNBSB de kans een bekwaam, integer, maar bovenal een man die het Nederlandse honkbal en ook de Nederlandse mentaliteit door en door kent, aan te stellen als hoofdcoach. Het zal dan niet meer kunnen voorkomen dat er dergelijke kardinale fouten wor den gemaakt als tijdens dit veertiende Europese honkbal- toernooi. Een toernooi dat voor Nederland in een teleurstelling is geëin digd, een mening die niet wordt gedeeld door de leiding van de ploeg, die zich uitermate content toonde met deze tweede plaats en vooral met het feit dat de Ital-Amerikanen vijf wedstrijden nodig hebben gehad om Oranje te elimineeren. Na afloop van het toernooi wer den traditiegetrouw de onder scheidingen uitgereikt aan de beste spelers van het toernooi. Charles Urbanus werd daarbij uitgeroepen tot de meest waar devolle speler. De andere onder scheidingen zijn: Beste werper: Federico Martone (Ita); Beste vanger: Giorgio Cas- telli (Ita); Beste slagman: Mi- chele Romano (Ita)beste coach Bill Arce (Ita)meest waardevol le speler: Charles Urbanus CNed.) NEW ORLEANS (DPA) In New Orleans Is zondag de grootste sport hal van de Verenigde Staten geo pend. Het 'Loulsiana-Superdrome' biedt plaats aan 75.631 mensen, is 83 meter hoog en heeft een doorsnee van 207 meter. Bij bokswedstrijden kan het aantal plaatsen worden uit gebreid tot 81187. Voordien was het zeven Jaar oude Astrodrome in Hous ton de grootste sporthal Elke zondag uitslag. Pak nog even die extra vakantie. Zes kruisjes zetten en een ton kan voor u zijn. Laat ze dan maar raden waar u die extra vakantie viert. Haal meteen een formulier bij uw club of winkelier. HIJ VERSUM Voor de nationale tennistitelstrijd. die van 11 tot en met 17 augustus op de Mets-banen in Schevenlngen wordt gehouden, zijn in de enkelspelen Elly Appel (dames) en Louk Sanders (heren) als eerste geplaatst. Bij de dames bezet voorts titelverdedigster Marij ke Schaar de tweede positie. Bij de heren wordt Sanders gevolgd door Rolf Thung, Fred Hemmes en Jan Hordijk. In het damesenkelspel ont breken dit jaar Tine Zwaan (we gens verblijf in de Verenigde Sta ten) en Ada de Laive-Bakker (in verwachting)laatstgenoemde zal wel in het dubbelspel uitkomen. Er zijn - 24 deelneemsters, van wie er acht direct zijn toegelaten (naast de geplaatsten nog Elly Hemmes, Nora Lauteslager, Elly Blomberg, Anneloes Schothorst, Judith Salome en Astrid Suurbeek) en zestien zich moeten kwalificeren voor de overi ge acht plaatsen. Bij de heren zijn 48 deelnemers toegelaten, van wie er 16 direct in het hoofdtoernooi zijn ingedeeld (naast de geplaat sten nog Th. Gorter. Fok. T. Sie, Koning, Laudln, Visscher, Wel- schen. Fleury, Hornman, Adama van Scheltsma, Van Min en Koek) en 32 spelers zich moeten kwalifi ceren voor de overige 16 plaatsen. De plaatsingenlijst is: damesenkel spel: 1. Elly Appel, 2. Marijke Schaar. Herenenkelspel: 1. Louk Sanders, 2. Rolf Thung, 3. Fred Hemmes, 4. Jan Hordijk. DAMESDUBBELSPEL: 1. Appel-Sa- lome, 2. De Laive-Suurbeek. Herendubbelspel: 1. Fleury-Hordijk, 2. Van Min-Thung, 3. Hemmes- Laudin, 4. Koek-Sanders. Gemengd dubbelspel: 1. Salome- Hemmes, 2. Appel-Laudin, 3. De Laive-Fok, 4. Veentjer-Bielefeld. BOKSEN Ja mee Vrij en Sugar Ram zullen op zaterdag 9 augustus ln ee£* gevecht uitkomen met als Inzet vakantie Nederlandse titel ln het ergewlch bij de professionals, wedsrljd wordt in de sporthal Zandvoort gehouden. OLYMPISCHE SPELEN De bui meester van de Canadese stad M< treal. waar Lnl976 de Olympische Si len worden gehouden. Jean Drapeai heeft ln een radio-vraaggesprek zegd dat als het zelf-flnancierlngs] gramma in 196 faalt, de Spelen taan misschien alleen maar worden georganiseerd ln de achter het Ijzeren gordijn en ln olielanden. 'Als wij niet kunnen aantonen dat spelen hun kosten eruit zullen hal» dan zullen er na die van 1980 Moskou mogelijk geen kandidal meer zijn. Er zijn al sleden die de eer bedanken wegens de hoge ten'. Wat de communistische landen treft en die welke volop over beschikken, daar ls dat vele geld beschlkbaer". aldus Drapeau. De kosten van de Spelen te Montre die twee weken zullen duren werd door de burgemeester geschat op 1 k 370 miljoen dollar. BADMINTON Joke van Beusekoi en Marjan Lüsken hebben van Maleisische badmintonbond een r nodiging ontvangen om deel te men aan het wereld-lnvltatletoern dat van 4 tot en met 7 septembe wordt gehouden ln Koeala Loempoer.^ Aan het toernooi mogen slechts der tien dames en 21 heren meedoen, vorige keer - In Djakarta zegevier bij de dames de Engelse Margaref Beek. Samen zullen Joke van Beuse kom. die al gerulmte tijd ln Denej marken verblijft, en Marjan uitkomen ln het dubbelspel.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 8