Hifi-tentoonsteilingen in Arnhem en Zuidlaren Onderzoek naar nut van graskarpers bij bestrijding onkruid KOLONISTEN IN MINNESOTA Even puzzelen ,,armte' Parlementsleden uit Noorwegen naar Rotterdam morgen naar beekse bergen! Haags ingenieursbureau levert patrouilleboten DINSDAG 5 AUGUSTUS 1975 BINNENLAND/RADIO-TV PS4/RH4 Duurste apparaat kost 26.000 gulden KARELTJE KNETTER Van een verslaggever UTRECHT De tentoonstelling over Hifi geluidsapparatuur, die eens in de twee jaar gehouden wordt, zal zijn tenten dit jaar niet opslaan in de RAI te Am sterdam. Er zijn voor het eerst twee regionale tentoonstellingen georganiseerd en wel in de Arn hemse Rijnhal van 11 tot en met 15 september en in de Zuidlaren- se Prins Bernhardhoeve van 25 tot en met 29 september. Dit ge beurt onder de naam 'Stereo- Hifi 1975'. Verleden jaar werd als proef gelijk tijdig met de Firato. die er even eens eens in de twee jaar !s. een regionale Hifi-tentoonstelling in Zuid-Laren gehouden. Het aahtal van 31.000 bezoekers stelde de fa brikanten en importeurs van Hifi apparatuur zo tevreden dat nu wordt overgegaan tot twee regiona le exposities. 'Stereo-Hifi 1975" is uitsluitend bp- stemd om het publiek voor te lich ten over de talloze mogelijkheden die er zijn. Radio's, afspeelappara tuur of andere apparatuur kan men echter op de Hifi-tentoonstelling niet kopen. Zo is er een groot onderscheid met de Firato. in het bijzonder ook door de rust die er zal zijn. Fabrikanten en Importeurs die hun apparatuur willen demonstreren moeten dat doen in geluiddichte luistercabines waardoor het effect van de huiskamer dicht wordt be naderd. of via koptelefoons. Meer dan 120 merken uit vijftien landen zullen op de "Hifi 1975' acte de presence geven. De kostbaarste installatie die nu in Nederland te koop is kost bijrïa 26.000 gulden. De NOS komt met een eigen geluidsca- Vrouw ergert zich aan geluidsboxen in de huiskamer Van een verslaggever UTRECHT Uit een enquête van Philips zou gebleken zijn dat de Ne derlandse vrouw maar een onbe langrijk woordje meespreekt bij het gezinsbesluit over te gaan tot aan koop van een Hifi en/of stereo-ap paraat In de meeste gevallen zou zij zich slechts ergeren als de ge luidsboxen in de huiskamer komen te staan. Vader en/of zoon zouden meestal op het idee komen een Hifi-stereo-in- stallatie aan te schaffen. Tussen idee en besluit tot aankoop verstrijken meestal vijf maanden. Daarna mag de vrouw dan toch mee naar de winkel, waar ze dan zichtbaar zou' schrikken van de grootte van de boxen. Een Hïfi-loudspeaker in 'onver pakte toestand' zoals de ten toonstelling 'Stereo-Hifi 1975' straks exposeert. 'bine om het publiek voorlichting te geven. Ook worden directe radio uitzendingen verzorgd. De Hifi- en stereomarkt is in ons land nog lang niet verzadigd, vin den de fabrikanten en Importeurs, procent' van alle huishoudens een stereo-apparaat aanwezig. Dit jaar verwacht men een toeneming tot minstens 35 procent. Bovendien wordt gerekend op de vervanging van veel radiotoestellen, die tien jaar of ouder zijn. Werkelijkheid Ruim dertig procent van het radio aanbod in de winkels behoort tot de Hifi-klasse. Dat wil zeggen dat werkelijkheidsweergave mogelijk is. Over quadrofonie is men terughou dender dan ooit. Van de zijde van Philips wordt nu toegegeven dat de Introductie eigenlijk te vroeg is ge komen. Het publiek weet nog steeds nauwelijks het verschil tussen ste reo (weergave van het ruimtelijke effect) en Hifi (weergave van de hoogste denkbare gevoeligheid). Bovendien zün de technische ont wikkelingen in deze sector nog lang niet tot een eind gekomen. Men zou al heel blij zijn als het interna tionaal tot een normalisatie zou zijn gekorpen omtrent vermogen, harmonische vormgeving enz. waardoor Hifi en stereo voor de minder technische consument wat meer doorzichtig wordt. RiOTTERDAM Een Noorse parle mentaire delegatie zal woensdag. 6 augustus een bezoek brengen aan Rotterdam. De delegatie, die uit 31 personen bestaat, wordt geleid door de Noorse minister van milieuza ken, mevrouw Gro Harlem Brundt- land. De groep maakt van half twaalf tot half drie een havenrondvaart. Na mens het gemeentebestuur van Rotterdam wordt ze daarbij ont vangen door mevrouw mr. E. M. A. Schmitz. wethouder van Sociale Za ken en Volksgezondheid en wethou der J. de Jong van Sport en Recre atie en Algemene Personeels- en Organisatiezaken. ADVERTENTIE (ADVERTENTIE) Veel plezier voor weinig geld. Tussen Tilburg en, Hilvarenbeek. Er wordt de laatste dagen op de televisie nogal eens gesproken over 'tropische warmte'. Ik vind dat een verkeerde uitdrukking. In Indonesië bijvoorbeeld, waar de zon de bijnaam heeft van 'koperen ploert' is de droge warmte makkelijker te verdragen dan de klamme hitte die op het ogenblik een groot deel van Europa tot broeikas maakt. Ik geloof niet dat er oud-Indisch- gasten zijn die zeggen: 'Hé, dit weertje herinnert mij aan de tropen'. Integendeel, ze zullen met verbazing en misschien wel met .verbijstering kijken naar de mensen die zich urenlang aan de beslist niet ongevaarlijke straling van de zon blootstellen. De kijkcijfers zullen in deze dagen met sprongen dalen, want onze huizen zijn niet gebouwd op een dergelijke hitte. Het magische oog moet dus wel een flink deel van zijn aantrekkingskracht verliezen, ook al omdat in deze vakantieti.id weinig programma's 'hitte bestendig' zijn. Maar dat mag je de omroepen niet aanrekenen. Het had net zo goed een regenachtige en kille avond kunnen zijn bij de uitzending van het verhaal over Sid Abbott, die jeuk kreeg van een nylon bontjas. En ook de her haling van Vadertje Langbeen zou ik bij een mildere temperatuur stellig anders hebben^ewaardeerd. Nu leek de ouderdom, net ge dateerd zijn. van deze produktie mij meer te hinderen dan onder normalere omstandigheden. De avonturen van de jongens van de grote weg waren deze keer bijzonder oninteressant. Misschien dat alleen fanatieke gokkers ge spannen hebben gekeken naar de langdradige casinoplaatjes. In de aktualiteitsrubriek van de TROS zat geen enkele reportage die tot aandachtig meekijken dwong. Verhalen over vakantiegangers die zich door Spaanse hoteliers en door hun eigen reisbureau bedrogen voelen, zijn al zo vaak op de buis gebracht. Over vissers, die schol en tong willen blijven vangen hoewel er haast niet meer van over is. zijn we ook al ingelicht. En hetzelfde geldt voor de problemen bij cfe fabrikage van nylongarens. Zelfs het vakantiefilmje over Sjef van Oekel bracht geen nieuws. De man deed net zo naief als in het VPRO-vprogramma. TON HYDRA 122. Heer Kuno vólgde meester Ruprecht de wapensmid naar diens werkplaats en zag voldaan dat zwaard en hellebaard reeds hersteld in de hoek stonden. 'Mooi' zei hij. 'Die neem ik dan maar mee. En weet je wat ik nog meer mee neem?' 'De spioenen' raadde Ru precht kundig. 'Zo is het precies' antwoorde heer Kuno. 'Je hebt me op een idee gebracht. Ik zal ze aan mijn slotbeul geven. Dan mag die een poosje met ze spelen.En dan mag-ie zijn nieuwe bijl proberen. Dat wordt lachen meester Ru precht. We zullen de koppen van de spioenen laten rollen! Het zijn vast Spaansgezinden.' 'Net wat ik dacht', ginnegapte Ruprecht. spekken zijn het Spaansgezinden!' 'Anders niks! Maar wij houden ons dapper, hier en stuiten op Spaanse scharen.' 'Das een regel uit een liedje', zei heer Kuno. 'Maar dat geeft niet. Het klinkt mooi. Maar eh.wat hoor ik daar?' Het waren de voet stappen van Kareltje die juist bin nenkwam. Hij had namelijk beslo ten eens te gaan kijken wat smidjt Verholen intussen met de brullende markies had aangevangen. Dat -viel evenwel lelijk tegen, want al liep hij argeloos de smidse binnen, he: hielp allemaal geen steek. In de smidse stond Ruprecht met zijn knuppeltje. Met een achteloos ge baar deelde de kleine - wapensmid een bestraffend tikje uit. Ook Ka reltje zakte dus tegen de grond en was voorlopig uit de circulatie. 'We zullen ze op mijn ros leggen', lach te heer Kuno. 'Dan neem ik ze meteen mee naar mijn kasteel. PELLI, PINGO EN HUN VRIENDEN DIJ Honderdtal uitgezet in afgesloten water Pg/'gQijgljg Radio vandaag Speciaal TV vandaag Van onze Haagse redactie DEN HAAG In de Krimpenerwaard en op enkele andere plaat sen in het land wordt op het ogenblik onderzocht of graskarpers dienst kunnen doen bij de biologische onkruidbestrijding in sloten. Zeg nou zelf U bent ook niet altijd In dezelfde stemming. Daarom Uv zijnerook elf verschillende smaken. IMPORT ANOREKEPSTeNSTJLBUB» Deze dieren, die enige jaren gele den in Nederland werden Ingevoerd en hier sindsdien worden gekweekt, zijn vrijwel de enige Europese vis sen die uitsluitend planten eten. Een honderdtal is een jaar of twee geleden uitgezet in twee slootge- deelteS in de Krimpenerwaard en in enkele afgesloten stukken water elders. Volgend jaar wordt bekeken hoe de karpers zich gedragen ln sloten die in open verbinding met andere waters staan. De ervaringen met de vissen zijn wat het op peil houden van de walkant-begroeiing betreft tot dusver gunstig. De reac ties van de in sloten voorkomende vissen op de karpers worden nog onderzocht. Het onderzoek ma? kt deel uit van een uitgebreider onderzoek naar bi ologische onkruidbestrijding ln slo ten. Ook het planten van de zoge heten naaldwaterbies (eenlaagblij- Drs. Vermeer geen voorzitter NOS ARNHEM Drs. A. R. Vermeer heeft besloten te bedanken als kandidaat voor de functie van voorzitter van de NOS. Drs. Vermeer (PvdA) is lid van de Eerste Kamer en lid van gedepu teerde staten in de provincie Gelder land. vende plant) is als mogelijke be strijdingsmiddel van overmatige begroeiing bekeken. De eisen die deze planten stellen aan hun omge ving veel licht en helder water bleken echter moeilijk overal te verwezenlijken. Het totale onderzoek zal over" een jaar of vier zijn afgesloten. Het wordt verricht, door een werkgroep van de coördinatie commissie on- kruidonderzoek T.N.O., ln opdracht van het ministerie van landbouw en visserij. De uiteindelijke resulta ten zullen gelegd worden naast de uitkomsten van vergelijkende on derzoeken naar chemische en me chanische onkruidbestrijding. Onderscheiding Tot ridder in de orde van Oranje Nassau is benoemd de heer A. G. Wagenvoorde in Zwol le. rijksopzichter van het verkeer bij de rijksinspectie in het district Overijssel. Benoemingen Tot hoofd van het stafbureau beleidsontwikkeling te vens raadadviseur bij het ministerie van volksgezondheid en milieuhygië ne te Leidschendam is benoemd dr. J. H. Baaij. De heer Baaij, die in 1926 geboren is. was als medisch adviseur verbonden aan het ge meenschappelijk overleg zieken fondsorganisaties (G.O.Z.) te Utrecht. Eerder was hij directeur geneesheer van het centraal zie kenhuis in Alkmaar. Bij de centrale organisatie Toegepast natuurweten schappelijk onderzoek zal de heer J. van der Velden worden benoemd tot lid van het dagelijks bestuur en onder-voorzitter. De heer Van der Velden (66) is oud-president van de raad van bestuur van de Natio nale Nederlanden N V. Hij zal zich bij TNO ln het bijzonder met de financleel-economisehe en sociale beleidsaspecten bezighouden. (ADVERTENTIE) Spaar de Esveha Multo garantiemerken voor zo n fraaie Ballograf. HILVERSUM I KRO: 7.00 Nws. 7 02 Het levende woord. 7,.07 (S) Badlnerle. (7 30 Nws. 7 41-7.50 Echo). 824 Overweging. 8.30 Nieuws 8 36 Gymn. voor de huisvrouw 8 45 De wonderlijke letter M. 10.00 (S) Aubade. (10.30-10.32 Nieuws.) 11.30 Be jaardenprogramma. 11.53 Scheepspraat. 12 00 (S) Van twaalf tot vijf. met om 12.26 Meel.. 12.30 Nws. 12.41 Echo. 13.00 Kees Schllperoort. 14.00 Huisbezoek. 11.30 Nws. en om 16.00 Trektocht langs musea. OVERHEIDSVOORL.17.00 Het slaven- verzet op Curacao (1795). KRO: 17.10 De hutsgeklutste kinderspelen. 17.30 tiws. 17.32 Echo magazine. KRO 18.30 Nws 18.41 Echo 18 50 (S) Lichte grammoroonmuziek. 19 00 (S) Bel Canto AVRO. 20.00 Vanavond, muziek, vrolijkheid en verstrooiing. 22.30 Nws. 22 40 Radiojournaal. NOS: 22 45 (S) In ternationaal Jazzfestival Laren 1975. 0.55-1.00 Nws. HILVERSUM II AVRO: 7 00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (S) Dag met een gaatje. (8 00 Nw?. 811 Radiojournaal.) 8 50 Morgenwijding NOS: 9 00 Uitgebeelde reportage. 9 35 Wa- terst. AVRO: 9.40 (S) 17de Internatio naal Belaardconcours. 10.00,(S) Kleuter tje luister 10 10 Arbeidsvitaminen. (11.00 Nws. 11 03-11 05 Radiojournaal.) 11.30 (S) Rondom twaalf (11.55 Beursberichten) OVERHEIDSVOORL 12.30 Uitzending voor de landhouw AVRO: 12.40 (S) Pia nomuziek van Gneg 13.00 Nws 13.11 Radiojournaal. 13.21 (S) Kerkorgelmu- zlck. 14.00 (S) Vierhonderdjarig bestaan van de Rijksuniversiteit van Lelden. 14 45 (S) Toespelingen op Haendel. 15.20 (S) Essay 16 00 Nws 16.03 Radiojour naal. 1605 (S) Gebakken vensterbanken in de zon. 17.00 (S) Mobiel. 17.55 Mede delingen. AVRO: 18 00 Nws. 18 11 Radiojournaal. 18.21 Gesproken brief van Albert Milha- do. 1825 (S) Sky masters met solist. 18.45 Toppers van toen 19.25 (S) Orkes ten uit de regio. 19.46 Gitaarmuziek. NOS: 19 50 Den Haag vandaag. KRO: 20.00 Nws 20.05 Overweging. 20.15 (S) Klassieke muziek van Mozart 21.40 De vluchteling, hoorspel. 22 30 Schumann en Mozart 23 10 Babel-kalender. 23 25 (S) Speelmualek uit de zestiende eeuw. 23.55- 24.00 Nws. HILVERSUM III VARA: 7*02 Drie op je boterham. 9 02 (S) Pep op drie 11 03 (3) Drie draalt op verzoek. 12 03 (8) Drie tussén de middag. 14 03 Gesodemeurdera show. 16 03 (S) Mix. N08: 18 03 De vakaturebank. 18 10 Joost mag niet eten. VARA: 19 02 Drie loopt achter. 20.02 (8) Nashville. 21.02 0 De NCRV vertoont de Ameri- NEDERLAND I kaanse documentaire Delancey Street. >zo' genoemd naar een ont- wenningskliniek. De stichter daar van, John Maher vertoefde als ver slaafde acht jaar lang in een der gelijke inrichting. Ned. 2/20.21 TLEAC Iff. 15 Voorlichtings programma Frans 0 Target for tonight is een En gelse oorlogsfilm uit 1941. met rea listische opnamen van bombarde- mentsvluchten op Duitsland door de RAF. Ned. 1/20.45 0 Wirn Hazeu stelde een filmpor tret samen van de dichter Hans Andreus. Ned. 2/21.30 9 De VPRO brengt Godards film Le Weekend op het scherm. Weer zinwekkende gedragingen van weg- piraten staan model voor allerlei tegenstellingen in de maatschappij. Ned. 1/21.35 0 Pauls Party is een Duitse show uit, 1968 met o.a. Heidi Brühl, Peggy March en de lfort na de uitzending omgekomen zangeres Alexandra. Duitsl. 1/20.15 NEDERLAND II NOS 18.45 Minimolen 18.55 Journaal VPRO 19.05 Beertje Colargol 19.15 Rockconcert NOS 20.00 Journaal VPRO 20.21 All in the family. - Amerikaanse tv-serie 20.45 Target for tonight, Engelse oorlogspropagandafilm 21.35 Le weekend, film uit 1967 van Jean-Luc Godard NOS 23.05 Journaal 0 De Zwitserse organist Heiner Kühner bespeelt het orgel van de Michaelkerk in Zwolle. Hilv. 2/13.21 0 In het middagprogramma van de KRO wordt een bezoek gebracht aan het Nederlands Kaasmuseum te Scbagen. Hilv. 1/16.00 0 De NOS verzorgt een recht streekse uitzending van het inter nationale Jazzfestival in Laren, met OA. een optreden van Piet Noordijk en Johnny Griffin. Hilv. 1/22.45 NOS 18.45 Minimolen 18.55 Journaal 19.05 Bonny. jeugdserie 19.30 De geheimen van de dierenwereld, natuurfilm NOS 20.00 Journaal NCR\ 20.21 Delancey Street,speelfilm 21.30 Portret van de dichter Hans Andreus 22.05 Een Hollandse zeil- klipper op de Oostzee, filmreportage 22.30 Orgelconcert Handel NOS 22.50 Journaal door Vilhelm Moberg l'n|i> rii;lif Ilollnndin B V 116 Bob! zei Fred, terwijl hij mee warige klopjes op Roberts hand gaf: Bob! Wat JIJ moet hebben, dat is een vriend! En Ln zijn eenzaamheid na Arvids dood had Robert dat zo dikwij gedacht: ik moest een vriend heb ben. Plotseling begonnen Freds ogen te fonkelen Ik heb het' Bob' Wij worden compagnons! JIJ en ik gaan een partnerschap aan! Robert begreep het niet goed; maar Fred maakte een luchtsprong van vreugde over zijn inval: Dat ik dAAr niet meteen op kwam! Wat gaan we doen. vind Jij? Jij zet Jouw kapitaal ln mijn hotel Je verdubbelt je geld! Je trekt je straks nog als een rijk man terug! Kerel Kerel! Wij worden partner! Jij wordt aandeelhouder van mijn hotel! Heb ik daar geld genoeg voor. Het zal de zaak vooruit helpen en jij krijgt een hoge rente! Kerel je kunt z. f niet met je geld omgaan! Robert wist wel dat hij niet met geld om kon gaan. hij had ook npoit iets bezeten Dit was zijn eerste kapitaal. En hij had gedacht dat dat leren zakje hem gemakke lijk ontstolen zou kunnen worden en dat hij voor een veiliger berg plaat!: moest zorgen. Fred vertelde dat hij zijn hotelbe- drijf wilde uitbreiden en daarvoor moest hij over een klein kapitaal kunnen beschikken ln de eerste plaats wilde hij behoorlijk perso neel aanschaffen. Ats Robert nu bijvoorbeeld zijn twee duizend dol lars in goud in wilde zetten voor het hotel, dan kon hij van de rest toch zeker wel bestaan, niet? Dan zou hij de hoogste rente krijgen die nog ooitin de Nieuwe Wereld uit betaald was: de halve winst! En dan zouden ze de winst die ze met het hotelbedrijf maakten broeder lijk samen delen. Het Grand Hotel was nu al een goed zaakje, dat heel wat opbracht, maar met meer be drijfskapitaal zouden ze er nog meer geld voor kunnen maken. Robert had er nooit aan gedacht, dat zijn geld een andefc tot nut kon zijn. als hij het in een onderne ming stak. terwijl het tegelijkertijd voor hemzelf steeds meer werd. Hij zei: Zorg jij maar voor mijn gouden dollars! Ik hoop dat het niet al te veel moeite voor jou is! O. kerel, kerel, riep de waard van het Grand Hotel uit. wat zullen we nu goede zaken doen! Het drukste uur van de week in Fred's Saloon was 's zaterdags avonds tussen acht en negen. Dan kwamen de leden van de whisky club bijeen, de grootste en belang- grijkste club van de stad. Ze kwa men om Kentucky Straight te drin ken en ze konden in dat uur zoveel whiskey drinken als ze op konden. Per lid k06tte dat een dollar en vijftig cent. Wie de grootste capaci teit had hoefde bij wijze van aan moediging niets te betalen. In dat uur was het altijd geweldig druk in de bar, Fred had bijna geen tijd om adem te halen en kwam pas weer tot rust. als de leden van de club zich uitgestrekt hadden ln min of meer horizontale positie op de vloer van de kroeg. Fred besteedde zijn zondag altijd aan het schoonmaken van de Sa loon. Al vóór Robert Freds partner werd, had hij wat meegeholpen in dat drukke uui op zaterdagavond. Hij spoelde glazen, heilp met de bedie ning en hield bij welke glazen er leeg waren. En nu hij van gast in compagnon van de waard veran derd was. voelde hij zich verplicht deze met allerlei voorkomende kar weitjes te helpen: zo schilde hij aardappelen, hakte brandhout, deed boodschappen en waste af, vooral dat laatste deed hij veel. Maar Fred eiste helemaal geen werk van zijn compagnon: Je moet hier geen baan als bor denwasser hebben. Bob! Dat is be neden je waardigheid! Maar Robert zei dat hij ook zijn aandeel in de werkzaamheden wilde leveien: hij was nu partner en voelde een zekere verantwoordelijk heid ten opzichte van het bedrijf. (wordt vervolgd) Horizontaal: 1. soort kers. 4. mu zieknoot. 5. reeds. 7. Z. Amer. thee. 9. putemmertje, 11. projectieplaatje. 12. onderricht. 14. eikenschors, 16. voorzetsel. 18 voorvoegsel, 19. bevel. 20 spil van een wiel. 21. lidwoord, 22. algemeen kiesrecht (afk). 23. vreemde munt (afk.) 25. pers. voor- naamw. 27 gevangenis. 29. droogo ven (Z.N.) 31. droog, 33. dreef, 35. lichte bedwelming, 37. familielid, 39. voegwoord, 40. flink. Verticaal. 1. insekt, 2. rondhout, 3. vernis, 4. jongensnaam, 6. ladder, 7. muzieknoot, 8. oude lengtemaat, 9. overblijfsel bij verbranding. 10. muzieknoot, 11. wapen, 13. maan stand, 15. etui. 17. bloeiwijze, 18. water in Utrecht. 23. metalen haak, 24. naschrift (afk.) 26. lusthof, 28. aardrijkskundige aanduiding, 29. meisjesnaam. 30. trustee (afk.) 32. rund. 34. lokspijs- 36. grondsoort. 38. rivier in Italië. Oplossing van gisteren Hor. 1. stola, 5. reder. 9. tornado. 11. os. 13. omega. 14. s.g. 15. eten, 17. maté 19. rel, 20 enk, 22. men, 23. lied. 24. atol, 25. Est. 26. Ems. 28. els. 30. leep. 32. Erie, 33. al. 34. laren. 37 gr. 38. rakende. 40. deens, 41. serie. Vert. 1. stoer, 2. Ot, 3. loon. 4. arm, 5. rag. 6. Edam, 7. do, 8. regen, 10. neon, 12. stelsel, 14. stellig. 16. eli te. 18. Amoer, 20 Ede, 21. kas. 25. eland. 27. mare, 29. serre. 31. plan, 32. einde, 35. aks, 36. Ens, 38. re, 39. er. ROZ komt nu ook met vacaturebank HILVERSUM De Radio-omroep- zuid (ROZ) gaat met ingang van maandag 11 augustus om 19.10 uur een vacaturebank voor Limburg en omgeving uitzenden. Dit is de derde vacaturebank in de ether. In samen werking met het ministerie van so ciale zaken worden telkens 15 be trekkingen aangeboden. Eenmaal per maand zal, eveneens in overleg met het ministerie, een kort programma 'arbeidsmarktzaken' bij deROZ te horen zijn. DEN HAAG Het Haags Inge nieursbureau De Roos B V. heeft van de Surinaamse regering op dracht gekregen twee zeewaardige patrouilleboten te leveren. De 32 meter lange, dubbelschroefs boten worden gebouwd bij scheepswerf De Vries ln Aalsmeer en zullen achter eenvolgens in september 1976 en april 1977 worden overgedragen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 4