Twente: toch weer 'top-vijf Joao Havelange: 'WK Argentinië gaat door' Zesde nederlaag Sparta Josef Adamec naar Heracles Conflict rond Van Hanegem opgelost Hargitay FIFA-voorzitter pertinent in Mexico Wim de Bois verongelukt Bekerverrassingefi in West-Duitsland Barcelona start matig Deense spits Klaus Larsen valt niet mee MAANDAG 4 AUGUSTUS 1975 SPORT P7/RH8 Sterk in de breedte; achter iedere speler staat een ander klaar Van onze speciale verslaggever ENSCHEDE Alleen zij die telkens weer achterbleven, gewild of ongewild, beseften dat de FC Twente zijn eigen toekomst elke zomer weer minder rooskleurig maakt. Een voor een verdwenen de g :>te vedetten: de tweeling Van de Kerkhof, René Notten, Piet Schrijvers, Johan Zuidema een rij zonder eind, zo lijkt het. En de anderen, de 'oude kern', moesten verder: Epi Drost, Kalle Oranen, Cees van Ierssel, Jan Jeuring en Theo Pahlplatz, vroegen zich voor het begin van weer een nieuw voetbaljaar ongerust af of de FC Twente nu dan toch wel uit de vaderlandse voetbaltop zou wegvallen. Zo ook voor dit seizoen, voor FC Twente het jubileumjaar (10). Nu. nadat FC Twente in een toch jam merlijk teleurstellend voorbij sei zoen leek te berusten, en nu het vrijwel zeker is dat ook weer top scorer Johan Zuidema verloren lijkt te zijn gegaan, was die onzekerheid er opnieuw. Doch zie, uitgerekend in het. eigen jubileumtoernooi al had de organisatie FC Twente in een voordelig wedstrijdschema ge manoeuvreerd. richtte het team zich onomstotelijk alweer op. Vrijdag werd Spartak Trnava met 72 ver pletterd. in de finale van het toer nooi werd het vermoeide, het ver zwakte Anderlecht ook al afge droogd: 41. Al is iedere definitie ve conclusie voorbarig, het is dui delijk dat FC Twente ook in zijn tiende levensjaar tot ,de 'Top-Vijf' gaat behoren. Epi Drost durft zelfs te beweren: 'Dit jaar wordt erg belangrijk Ik heb door al die jaren heen geloofd in onze mogelijkhe den. Maar juist nu weet ik dat we een in de breedte hele sterke groep hebben. Achter iedere speler staat een ander klaar. De concurrentie maakt ons sterker dan ooit.' VOORZICHTIG Het Is de waarheid. Na het vertrek van Zuidema (vanmiddag dient zijn zaak voor de arbitragecommissie) naar NEC, legde FC Twente beslag op Ab Gritter. Groningens topsco rer. en de Deense pinchhitter Hans Aabech. beiden sterk genoeg om óf iri het topteam of pal daarachter paraat te staan. Het Is het ver trouwde beeld van de afgelopen tien Jaar: FC Twente investeerde immer voorzichtig, behoorlijk geleid door het duo Hilbrink-Olijve, een lijn die voortgezet wordt door de nieuwe voorzitter. Jan Masman. Zo zegt Spitz Kohn. de trainer. 'Het levert een gevoel van frustratie op. als Je door de jaren heen allerlei goede spelers ziet vertrekken. Maar daar groei je overheen. Er valt met voorzichtigheid ook Iets te berei ken. En daarbij, als je graag bo venaan de ladder staat en er breekt een sportje. dan val je hard. FC Twente staat pas op de eerste tree éis er dan al gevallen wordt, dan doet dat geen pijn.' En voorzit ter Masman: 'FC Twente heeft door de jaren heen vooral getracht ver standig over voetbal te denken en te praten. Daardoor is de club niet dood en kan de club niet dood gaan. Als iedere vereniging in het betaalde voetbal zo zou handelen, zou de hele zaak een stuk gezonder zijn en zelfs floreren.' In tien jaar behoorde FC Twente zeven maal tot de eerste vijf. Vorig seizoen werd de boot net gemist op alle fronten (competitie, nationale beker, UEFA-cup), maar voorzitter Masman's uitspraak 'We laten ons toch de prestatie van vorig jaar niet afpakken' vindt veel weer klank binnen, het team. Ook het komende seizoen zal FC Twente zijn bekende lijn voortzetten, om dat het doodeenvoudig niet anders kan. Geen sterveling binnen de club denkt aan grote aankopen, zo als NEC dat deed en zoals ieder seizoen zal door een of andere waaghals gokjes worden genomen. FC Twente kan niet kapotgaan. Drost: 'Hier is dit niet mogelijk. FC Twente zal zich nooit tot een kam pioen kunnen kopen. Dat is dan een gegeven. Wel denkt nu ieder een al aan later, als de oude kern er niet meer is. Dan moeten er anderen klaar staan, jonge Jongens uit de regio die weinig kosten, die later zelf redelijk veel kunnen ver dienen en die FC Twente levend kunnen houden.' Toch bleek opnieuw, tijdens het eigen jubileumtoernooi. dat het Twentse publiek nog altijd aarzelt. Achtduizend toeschouwers bij de fi nale lijkt niet slecht, maar toch? FC Twente had eerder Spartak Trnava afgedroogd, was overduide lijk voor zijn ambities uitgekomen en vroeg als het ware om de eerste morele steun. Als zo vaak bleef de echte, massale support uit een teken aan de wand. Zo pal voor weer een nieuw seizoen verkeert FC Twente in een vicieuze cirkel: er heerst alom waardering voor het gevoerde beleid, zowel bij in- als outsiders, maar het publiek oordeelt het vertoonde te 'bekend' om mas saal te komen. En zo zal er nooit 'Groot Geld' vrijkomen om echt belangrijke aankopen te kunnen doen. AGRESSIEF Juist daarom is de winst van FC Twente in het eigen toernooi ge wichtig. Elf doelpunten in twee du els spreekt aan. de manier waarop is minder belangrijk (er vielen nogal wat 'goedkope' goals). Boven dien. FC Twente toonde agressiever dan ooit. Neem Theo Pahlplatz. de man die zich door de aankopen Aabech en Gritter bedreigd dient te voelen: hij scoorde tegen Ander lecht de eerste goal en draafde opvallend ambitieus langs ritsen tegenstanders: neem Arnold Mühren. de middenvelder die vorig seizoen ni^t uit de verf kwam. Hij reikte tot twee treffers en een gros schitterende acties die vertrouwen geven en zet daartegenover het sterke optreden van de, ingevallen. Gritter en het kan gewoon niet anders: FC Twente 'doet' ook dit seizoen mee. Als een beloning voor tien jaar Goed Beleid. KEES JANSMA FC AMSTERDAM won de vriend schappelijke uitwedstrijd tegen Hee renveen met 41. De ruststand was 10 voor Heerenveen. Er waren 3.000 toeschouwers, scheidsrechter: Van Dijken. De do el puntmak ers wa ren: Visser 10, Snijder 11, Jan sen 12. Van Veenendaal 13, Bosz- hart 1—4. NAC verloor gisteren van Totten- ham Hotspur een vriendschappelij ke wedstrijd met 10. Deze stand was reeds bij rust bereikt. Het eni ge doelpunt werd in de 53ste mi nuut gescoord door Paul Jones. Er waren 7000 toeschouwers in Bre da. 'NEC heeft in Winssen met 81 gewonnen van Roda, dat uitkomt in de hoofdklasse van de afdeling Nijmegen. Voor 1500 toeschouwers zorgen Peters (5). Kowalik (2) en Zuidema voor de doelpunten van de eredivisionist. DE GRAAFSCHAP won in Leeuwar den de vriendschappelijke wedstrijd tegen SC Cam buur met 41. De ruststand was 31. Roel Brinks gaf de Friese club de leiding, maar Hazelhekke (2) en Storm (2) deden daarna toch de winst bij de Graaf schap terecht komen. Er waren 3500 toeschoutvers. De Joegoslavische club Dlnamo Za greb versloeg zaterdagavond in een vriendschappelijke wedstrijd de ploeg van de FC Den Haag met 3 0 (rust 20). In Grootegast zegevierde FC GRO NINGEN zaterdag met 10—0 over de amateur derde klasser GVB. De ex-PEC-speler Heskamp scoorde viermaal. Molendijk (ex-AZ 67) driemaal. VEENDAM won met 31- ALMELO Eerstedivisieclub Hera cles wordt het volgend seizoen i hoogstwaarschijnlijk versterkt met de Tsjechische oud-internationaal Josef Adamec. Adamec. die dit weekeinde nog voor het elftal van Spartak Trnava in het FC Twente-pubileumtoernooi speel- die, is via de bemiddeling van make laar Friedrich Donenfeld bij Hera- cles terechtgekomen. Adamec (33) is 1 in Nederland geen onbekende. Hij i speelde in 1969 twee Europa Cup-1 wedstrijden van Spartak Trnava te gen Ajax mee. De Amsterdammers bereikten toen via de Tsjechische ploeg moeizaam de finale, die het I van AC Milan verloor. Voorts behoorde Adamec tot de se lectie van het Tsjechische nationale elftal, dat in 1970 op de wereldkam pioenschappen in Mexico was verte-, genwoordigd. ROTTERDAM Het zoveelste conflict rond Willem van Hanegem is uit de wereld. 'We hebben de zaak in het bijzijn van de spelers- raad en trainer Brezanczyk intern afgedaan', aldus manager Guus Brox. Dat betekent dat de veelbesproken middenvelder vanmorgen naar Bor deaux is vertrokken waar de Rot terdammers vandaag een vriend schappelijke wedstrijd tegen de Franse eerste divisieclub spelen Van Hanegem was gisteren erg spaarzaam met zijn commentaar. 'Ik heb geen boete gehad en ga gewoon mee naar Bordeaux'. Vrij dagmorgen had hij zich weer bij de training van de A-selectie gevoegd. Van Hanegem heeft inmiddels we meegedeeld, dat hij enkele weken geleden een lucratief aanbod va® de Franse club Nice heeft gekregen. Nice was bereid bijna twee miljoen in Van Hanegem te investeren. Va® dat bedrag, zou negen ton voor van Van Hanegem zelf bestemd zijn. Feyenoord is evenwel niet van plan de international te laten gaan. RWDM-doelman Nico de Bree ontneemt PSV'er Ralf Edström een kans. De Belgische kampioen klopte PSV op eigen terrein met 34. weer snel van amateur eerste klasser Harke- ma. yeendam had bij fust een voorsprong van 10 door een doel punt van Oldeburger. Brouwer en Bosman waren de andere schutters. Voor Harkema scoorde Plantinga tegen. FEYENOORD heeft zaterdag voor tienduizend toeschouwers in Bor deaux met 31 gewonnen van de club van die naam. Bij rust ston den de Rotterdammers met 10 voor door een doelpunt van Theo de Jong (26). Kristensen (50) en Vreysen (62) voerden na de hervat ting de voorsprong op tot 30. alvorens Cluécou (70) tegenscoorde. AJAX heeft een oefenwedstrijd te gen Wageningen, dat vorig seizoen naar de eerste divisie degradeerd, Lotto 13. H**. aanti: deelnemerd aan Lotto no. 31 bedroeg 614 623. die voor een inleg zorg- don van 2 503 869 gulden Het prijzen be drag Is n. 1 189 336.- De pr'.Jaen zijn: le prijs n. 416.268- 2e prijs fJ. 118934.- 3e "1 fl. 178.400.- i tl. 237.067.. MEXICO CITY Joao Havelan ge. president van de internationa le voetbal federatie (FIFA), heeft in het Mexicaanse Acapulco eens te meer verklaard dat de strijd om het wereldkampioenschap van 1978 wel degelijk in Argentinië zal worden gehouden, ondanks de economische problemen, die het land kent. 'Er is geen verandering in de plannen gekomen, daar we een contract met de Argentijnse rege ring hebben getekend, waarin men akkoord gaat met de organi satie van het evenement', aldus Havelange. 'De FIFA wil zich niet inlaten met politieke «problemen. Volgens mij zal de Argentijnse regering zich aan zijn woord hou den.' Havelange voegde er nog aan toe dat er geen reserveland was aangewezen voor de organisa tie indien Argentinië af mocht vallen. Zoals bekend stelden Nederland en België zich eind vorig jaar al kandidaat om gezamelijk de WK van Argentinië over te nemen. Vorige week verschenen er in de Argentijnse pers hardnekkige ge ruchten. dat de organisatie van het wereldkampioenschap op losse schroeven was komen te staan, nadat de nieuwe minister van economische zaken, Pedro Bonan- ni, bad aangekondigd, dat men op de (eventuele) organisatie drastig diende te bezuinigen. Bonanni verklaarde dit na een gesprek met Pedro Eladio Vazquez, de minister van sport en toerisme, die op zijn beurt verklaarde, dat de WK ondanks alles doorgang moesten vinden. Vazquez: 'Het is in het nationaal belang. Het volk wil de WK in Argentinië en de regering van het volk doet. wat dat volk wil. Bovendien is het de wens van presidente Isabel Peron, dat de WK in Argentinië worden gehouden.' OLDEXZAAL Vrijdagavond is bij een verkeersongeluk In Olden- zaal de 79-jarlge C. H. W(Wim) de Bois om het leven gekomen. De Bois was één van de eerste gediplomeerde voetbaltrainers in Nederland. Na zijn actieve loopbaan bij Ajax werd hij in 1934 trainer van Her- mes DVS. Daarna maakten onder meer Sportclub Enschede. DFC, DOS, RBC. Go Ahead. Veendam (dat onder zijn leiding naar de eerste divisie promoveerde). OI- denzaal. Quick'20 en Tubantia van zijn diensten gebruikt. De Bois. die op 19 juni 1896 werd geboren, was gedurende zestien deerde. Iets minder verrassend waren de nederlagen van Rot Weiss Essen (12 tegen FC Xürnberg)Bundesliga-nieuweling Bayer ürdingen (12 na verlen ging bij Schwarz Weiss Essen). Verder had Werder Bremen voor 22.000 toeschouwers weinig in te brengen tegen landskampioen Bo- SAN FRANCISCO Het Oost- duitse voetbalelftal heeft in San Francisco voor 15 000 toeschou wers een vriendschappelijke wed strijd tegen Mexico met 32 ge wonnen. De ruststand was 10 voor de Mexicanen. Eerder deze week had Oost-Duitsland twee maal van Canada gewonnen. Het Oostduitse voetbal zakte na het bereiken van de eindronden van het wereldkampioenschap in West-Duitsland diep weg met een nederlaag tegen het nietige IJs land als dieptepunt. Joao Havelange (rechts, hier geflankeerd door KNVB-voor- zitter Wim Meuleman): 'Af spraak met Argentijnse rege ring'. jaar voorzitter van de Vereniging van Voetbaloefenmeesters in Ne derland. waarvan hij ook erevoor zitter was. De Bois zou juist zater dag zijn loopbaan officieel beëin digen. waarbij een wedstrijd tus sen de veteranen van Twente en Amsterdam op het programma stond. DCSSELDORF In de eerste ronde van het toernooi om de Westduitse voetbalbeker (de DFB- Pokal). die dit weekeinde het nieuwe voetbalseizoen van de oos terburen inluidde, zijn vier Bun- desligaclubs uitgeschakeld. Net als vorige jaar struikelde Kic kers Offenbach over een amateur club. namelijk Borussia Neunkir- chen (02). dat aan het eind van bet vorig seizoen uit de tweede liga naar de amateurrijen degra- russia Münchengladbach (03) Wacker 04 Berlin werd als enige club uit de tweede liga uitgescha keld door een amateurvereniging (03 tegen Jülich). Vier duels eindigden ook na twee maal vijftien minuten verlenging gelijk en zullen moeten worden overgespeeld. De meeste toeschou wers kwamen naar het Rosenau- stadion in Augsburg waar Ausburg met 01 verloor van Fortuna Düsseldorf25.000. De meeste doelpunten vielen in het duel MSV DuisburgMTV Fürth (102). Bekerverdediger Eintracht Frankfurt had zich vrij dagavond al voor de tweede ronde geplaatst door een overwinning van 60 op Viktoria Köln. De loting voor de tweede ronde (speeldata 18 en 19 oktober) wordt op 15 of 16 augustus gehou den.. BARCELONA Hennes Weiswei- Ier beleefde zaterdag bij CF Bar celona geen al te vreugdevol de buut. Weliswaar won Barcelona de vriendschappelijke wedstrijd in Alicante tegen de pla?tselijke club Herculas door een treffer van de vroegere Argentijnse International Heredia (75) met 10. maar het team maakte weinig indruk. Spe ciaal Joban Cruijff en Johan Neeskens stelden teleur. 'De ideale formatie is nog lang niet gevonden', aldus Weisweiler. 'In de verdediging speelde Alican te twee klassen beter dan Barce lona." De wedstrijd werd bijge woond door 25.000 toeschouwers. gewonnen met 31 Barry Huls- hoff, speelde een uitstekende eerste helft en zorgde tevens voor de ope ningstreffer op de Wageningse Berg. De van FC Den Haag overge nomen Tscheu-la Ling bepaalde voor 9000 toeschouwers de rust stand op 20 voor de Amsterdam mers. Hulshoff. die een lichte keelaan doening had, werd vervangen door Ton Wiekei (ex-Excelslor), die aanzienlijk minder speelde dan zijn voorganger. Ja n Groenendijk ver kleinde de achterstand tot 12 voordat opnieuw Ling de eindstand van 31 bewerkstelligde. Scheids rechter was Frans Vermeij. FC UTRECHT verloor zaterdag avond in het stadion De Galgen waard met 2 van de Engelse top club Liverpool. Voor de Britten scoorden John Toshack en Cor- mack. Er waren 6500 toeschouwers in Utrecht. GO AHEAD speelde zaterdag gelijk tegen Everton: 11. Het score-ver- loop: 10. Hendriks 10. 88. Hurst 11. Aantal toeschouwers 6000. PSV heeft zaterdagavond in Eind hoven een vriendschappelijke wed strijd tegen RWD Molenbeek met 31 verloren. Met de rust was de stand nog gelijk, 11, door doel punten van Nielsen voor Molenbeek in de 33e minuut en Ralf Edström een minuut voor het verstrijken van de eerste helft. Na rust liep PSV, dat een duidelijk veldoverwichit had, weer een ach terstand op door een fout in de defensie. Polleunis was de afmaker. Drie minuten later (68e) was de stand al weer gelijk door een tref fer van Guy Francois Scheidsrech ter Beck had echter nog maar net naar het midden gewezen of de 10.000 toeschouwers zagen RWD Molenbeek via Teugels weer een voorsprong nemen, 23. Nadat Koens de stand op 24 had ge bracht verkleinde Ralf Edström ze ven minuten voor tijd de achter stand tot 34. MW speelde twee oefenwedstrij den, zaterdag werd op eigen terrein met 51 gewonnen van de Israëli sche club Hapoel Beersheba. Met de rust leidden de Maastrichtenaren met 30. Voor MW scoorden Qua- den (tweemaal), Bomifrère, Dijkstra en Lacroix allen eenmaal. Gisteren won MW voor 1100 toeschouwers in .Sint Willebrord van Rood Wit met 51. De doelpuntenmakers waren Streuer, Smeets. Nelemans. Dekker en Dijkstra. Het toernooi van FC Dordrecht is gewonhen door Dynamo Boekarest. Deze vereniging won niet 40 van FC Dordrecht. Bij rust was de stand 20. De doelpunten werden gemaakt door: 10. Georgecu, 15. Martinescu, 60. Sacrojano. 90. Ge orgecu. Scheidsrechter was Gerrit Berrevoets. Er waren. 4000 toe schouwers. FC Dordrecht speelde eerder gelijk tegen het Roemeense UT Arad: 1 1. De doelpunten werden in de 55ste minuut gescoord door Van Oorschot en in de 56 ste minuut door Domide. Scheidsrechter was Bart Ram. Er waren 2.500 toeschou wers. Heerenveen verloor op eigen ter rein met 10 van de Britse tweede divisieclub Leyton Orient. Het eni ge doelpunt werd tien minuten voor tijd gescoord door Cunning ham. Scheidsrechter: Van Dijke'n. Aantal toeschouwers 2000. VVV en RODA JC speelden in Ven- lo een vriendschappelijke wedstrijd. De ontmoeting, die in verband met de grote hitte was teruggebracht tot tweemaal 40 minuten eindigde in een doelpuntloos gelijk spel. Scheidsrechter: Gans. Er waren 3500 toeschouwers. MISSION VTE JO (AFP) IX tweevoudige wereldkampioen op wisselslag Andreas Hargitay was d grote ster van de tweede dag vai de internationale zwemwedstrijdei in Mission Viejo (Californië). Op gejaagd door Bruce Fumiss, eei zeer sterke vrijeslagzwemmer, maa ook geducht op de andere zwemsla gen. won de Hongaar in 4.30.7, Een tijd, die duidelijk beter, is da) de 4.32.57 waarmee hij de wereldti tel in Cali veroverde. Alleen J Amerikaan Fred Tyler jaar een betere tijd (4.30. Furniss, de wereldrecordhouder de 200 meter vrije slag. finishte 4.32.19. een verbetering Van persoonlijk record met meer twee seconden. Sportioto De uitslagen van de dit weekend gespee de Intertotowedstrijden. die voorkomt op bet formulier van Sparttoto numm 31. zijn: Swarovskl-Malmoe 1-0. Sparta-Standard Luik 01. Winterthur-Ipter Bratlslawa 13. Holbeek-Telstar 41, Sturm Graz-Zaglebie 11. AIK-Bmo 12, Grasshoppers-Oestets 42. Row, Rybnik-AZ'67 22. Slask-Atvldaberg 10. Kaiserslautern -Goeteborg 60, Bohemians-Young Boys 21, Kopenhagen-Belenenses 01 E1 fsborg-V 1 toria 1-^1. Een Juist ingevulde kolom ziet er a volgt uit: 1221321311123 Het aantal deelnemers aan Tot no. bedrieg 22.448. die voor een Inleg zorgdt van 67.400 gulden. Het prijzenbedrag fl. 32.016, waarvan voor de le prijs 12 806. 2e prijs fl. 8 003.- 3e prijs 11.205.-. Er heeft zich nog geen deelnemer de eerste prijs. ROTTERDAM Ook met de nieuwe Deense aanwinst Klaus Larsen in de gelederen is Sparta er zaterdagavond niet in ge slaagd een wedstrijd voor de Intertoto-competitie te winnen. Op 'Spangen verloor de équipe van oefenmeester Leo Steeg- man met 01 van Standard Luik, dat een enigszins versterkt B-elftal naar Rotterdam had ge stuurd. Het was de zesde achter eenvolgende nederlaag voor Sparta in groep één van de In- tertoto, dat het Europese avon tuur met de onheilspellende doelcijfers van 1-17 afsloot. Sparta verschafte zich. met in de aanval naast Larsen de van FC Dor drecht overgenomen Erkelens, wel iswaar een groot overwicht, maar één counter van Standard was vol doende voor de zege. Dries Visser werd bij een voorzet van d'Ardenne op het verkeerde been gezet en Bai- litz scoorde: 01. Het optreden van de 21-jarige Claus Larsen viel Sparta niet erg mee. De van de Deense club Köge geko men Larsen dezelfde club. waar Jurgen Kristensen en Arne Skipper voor speelden bleek niet de spits te zijn. waar Sparta na het vertrek van Hans Venneker en Nol Heijer- man zo om verlegen zit. De Deen ging weinig diep en miste onder Klaus Larsen, Sparta's nieuwe aanwinst. meer twee uitgelezen kansen. Zelf verklaarde Larsen. die ln Rotterdam psychologie of pedagogiek wil gaan studeren, dat hij een plaats achter de voorhoede prefereert. AZ'67 GELIJK AZ'67 heeft zaterdag in Polen ge lijkgespeeld tegen Row. Rybnik: 2f (rust 1-1). AZ'67 nam na een kwartier de M ding door Kist. Vlak voor ni maakte Janduda gelijk. De Po» kwamen in de 74e minuut do| Zosinski aan een voorsprong, doi zeven minuten later scoor» Nygaaird, de uitblinker, weer vel AZ. Row Rybnik heeft in groep de leiding. VERLIES TELSTAR Telstar verloor in groep vier uitwedstrijd tegen het Deense Hï baek BK met 1-4. Voor de Den» scoorden Kraith, Jörgensen, Tof en Thuns. Het doelpunt van Tedst» werd gemaakt door Van Kooten. I De uitslagen van de zesde en Iaat» speeldag van de lntertotocompetl® Groep één: Wacker Innsbruck - Mali» FF 1-0 (0-0) Sparta - Standard Luik (0-1). Groep Twee: FC Wlnterthur - Inter E* tislava 1-3 (0-2) B 1903 Kopenhagen Voeest Llnz 3-4 (1-3. Groep drie: Vejle BK - Vojvodlna i Sad 3-2 (1-1) Groep vier: Holbaek BK -Telstar 4-1 0 Sturm Graz - Zaglebie 8osnowltz (1-0) Groep vijf: Alk Stockholm - Sbrojot Brno 1-2. Groep zes: Row Rybnik - AZ 67 2-2 (1 Grassboppers ZUrlch - Oesters Vaexje (1-1) Groep zeven: Slask - Atvidaberg FF (1-0) Groep acht: Bohemian* Praag - Yoi Boys 2-1 (0-0) FC Kaiserslautern - Stockholm 6-0 Groep negen: KB Kopenbage - Be ses Lissabon 0-1 (0-1) Groep tien: EITsborg Boras- Vltorla bal 1-1 (0-1) Celik Zenica Bantk Ost va 2-1 (M).

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 8