Botulisme bij watervogels niet gevaarlijk bij mens Radio- en televisieprogramma's KOLONISTEN IN MINNESOTA Groot deel van vogelsterfte heeft andere oorzaken Stad Rotterdam verwacht gelijke winst Vrouw valt van fa, kustvaarder Voor als de zomer voorbij is Jongen (14) springt uit rijdende trein Grenzen Jacht uitgebrand na laden van benzine: opvarenden veilig Patrouilleboten voor Suriname in ons land gebouwd Tienduizendste in Veluwse stoomtram Even puzzelen In snoepje gestikt Brand verwoest pension: dode en 2 gewonden MAANDAG 4 AUGUSTUS 1975 BINNENLAND /RADIO-TV 4 Van een verslaggever DEN HAAG Een groot deel van de vogelsterfte die op een groot aantal plaatsen wordt gecon stateerd, is volgens het staatstoezicht op de volksgezondheid niet veroorzaakt door botulisme. Van de ongeveer tweehonderd dode vogels die door het Centraal diergeneeskundig instituut in Rotter dam zijn onderzocht, waren er zo'n 75 waarin botulinum-toxine kon worden aangetoond. Aan het optreden van botulisme bij watervogels zijn volgens de inspec tie geen gevaren voor de gezond heid van de mens verbonden. Er is in het algemeen geen reden om zwem- en baad verboden in te stel len. Uit een oogpunt van algemene hygiëne, en om te voorkomen dat eenmaal opgetreden botulisme zich verspreidt, dienen de waterbeheer ders, te zorgen voor een voortduren de grondigde inspectie van wateren waar watervogels voorkomen. Het opruimen van kadavers dient, eveneens uit een oogpunt van alge mene hygiëne, te gebeuren met handschoenen aan. Recreanten die nen dit karwei aan de autoriteiten over te laten, aldus de woordvoer ders. Botulisme is een vergiftiging door het eten van voedsel waarin zich botulinum-toxine bevindt Dit toxi- ne is een uitscheidingsprodukt van de bacterie Clostridium botulinum. Sporen van deze bacterie komen bijna overal in onze omgeving voor, vooral in de bodem. Maar die spo ren kunnen zich in een levend lichaam (mens of dier) niet verme nigvuldigen. Botulisme is dan ook geen besmettelijke ziekte. Wel kunnen de sporen kiemen en zich vermenigvuldigen in eiwitrijk voedsel, voor zover de temperatuur hoog genoeg is, er zuurstofloze ge deelten zijn en er voldoende tijd overheen gaat. Zelfs als dat in ver keerd bewaard voedsel (vooral vlees) gebeurt, wordt het gevormde toxine door goed doorbakken, -bra den of -koken, volledig afgebroken. De verspreiding van de ziekte on der watervogels verloopt waar schijnlijk doordat zij resten van toxine bevattende kadavers bij het eten mee naar binnen krijgen. Een zwemmer zou al in de onmiddellij ke omgeving van zo'n kadaver vele liters water moeten inslikken om enig risico op vergiftiging te lopen. ROTTERDAM Assurantieconcern Stad Rotterdam anno 1720 ver wacht dat de brutowinst in het tweede halfjaat van 1975. evenals in het eerste halfjaar, een stijging van 15 te zien zal geven. Voor geheel 1975 wordt een brutowinst verwacht van 26,6 min tegen ƒ23,1 min in 1974. Op grond van deze winstverwach ting zal het contante dividend over 1975 minstens gelijk unnen zijn aan het dividend over 1974. terwijl het in de bedoeling ligt zo mogelijk weer een uitering ten laste van de agioreserve te doen. zo blijkt uit het- prospectus van de eerder aan gekondigde claimemissie van de onderneming. Over 1974 behaalde het concern een nettowinst van 14.2 en werd het dividend bepaald op 25 pet, waarvan desgewenst 2.5 pet agio- boinus. plus een agio-bonus van 10 pet. De agioreserve zal na de emis sie van de 198.885 royeerbare certi ficaten van aandelen van nominaal 80 per certificaat ca. f41 min be dragen. Gebaseerd op de te ver wachten winst over 1975 en het verhoogde kapitaal per eind 1975 valt er een nettowinst per aandeel te berekenen van ca. ƒ9 tegen een voor de onderhavige emissie gecor rigeerde winst van ongeveer 8,80 over 1974, aldus het prospectus. EIS PORTSMOUTH (Engeland» De vrouw ne de kapitein-eigenaar van de Nederlandse kustvaarder 'Bram', de heer R. A. Jongejan uit Den Haag is voor de kust van het eiland Wight overboord geslagen en verdronken. De Britse politie heeft, nadat de 'Bram' signalen had uitgezonden, twee opvarenden van boord gehaald voor verhoor, omdat er geruchten waren over ruzie en muiterij aan boord van de vijfhonderd ton me tende Bram'. Later verklaarde de politie echter dat de door van me vrouw Jongejan aan een ongeluk te wijten was. Geruchten over muite rij verwees de politie naar het land van de fabelen. De vrouw viel over boord, waarna twee opvarenden haar na zijn gedoken met gevaar voor eigen leven, aldus de politie, die zei niet te verwachten dat nog een nader onderzoek noodzakelijk was. Daar het ongeluk bulten de Britse territoriale wateren gebeurd is. zal de zaak waarschijnlijk over gedragen worden aan de politie in Rotterdam. De 'Bram' zou na het weekeinde in Rotterdam terugko men. Aan boord waren behalve de heer Jongejan. zijn vrouw en zijn dochter, ook een stuurman en een matroos. Van een verslaggever ROOSENDAAL De veertienjarige J. M A. van Eeuwijk uit Goirle is zaterdagavond op het perron in Roosendaal uit een trein gespron gen. die naar schatting nog een snelheid van 25 kilometer per uur had. De jongen liep een hersen schudding en een barstje in de schedel op. Hij reisde samen met een broer en een vriend, die met hem hadden gepraat over de mogelijkheid om uit de trein te springen. Op hun opmerking 'dat hij dat vast niet zou durven', ging de veertienjarige tot de daad over In Enschede viel de veertienjarige Vincent K. uit een binnenlopende trein na een stoeipartijtje voor een open treindeur. Hij kwam er met een gebroken pols af KARELTJE KNETTER Af en toe begrijp ik niets van televisiejoumalistenNiet zelden blijven zij over weinig belangrijke zaken hun vragen afvuren. Maar zaterdag vroeg Ad Langebent niet naar het waarom, toen hij in Brandpunt met letterlijk een kardinaal probleem te maken kreeg. Mgr. Bluyssen (u kunt dat elder in de krant lezen) ontkende via de telefoon de juistheid van het bericht, als zou de paus aan kardinaal Alfrink reeds het door hem gevraagde ontslag hebben verleend. Het bericht moet in de wereld gekomen zijn als gevolg van een minder gelukkige uitdrukking in een brief van de bisschop van 's-Herto- genbosch aan zijn collega's. Dus zat ik te wachten op de vraag van Langebent, wie de inhoud van dit toch niet voor de grote klok bestemde schrijven in de openbaar heid kan hebben gebracht. De vraag werd echter niet gesteld. Zoiets geeft de vrije teugel aan verdenkingen. Een ander onderwerp dat onvol doende uit de verf kwam. betrof de voorgestelde maatregelen tegen het roken. Er zijn inderdaad omstan digheden die pleiten voor enige bescherming van het individu, vooral van al de jonge mensen. Maar ik had gewild dat dieper was ingegaan op de vraag tot hoever men denkt dat de overheid kan gaan in het voorschrijven van wat wel en niet gezond is voor de burger. Waar ligen de grenzen van de eigen verantwoordelijkheid en die van een dirigisme? En is er wezenlijk ver schil in het bepalen van wat je mag roken, eten en drinken en de mate van cultureel beleven, nacht rust en sexueel verkeer? Het probleem van de grenzen speelde ook in de film Sarah die de NCRV vertoonde. Foutieve opvoe ding van ouders, fnuikende gevol gen voor de kinderen ingeval van scheiding, de ellende van de vér- slaving, het zijn allemaal omstan digheden die dagelijks in veelvoud voorkomen. De Amerikaanse film liet dan ook niets anders'dan een stuk van de realiteit zien. Maar gaat het aan, om een jong kind als hoofdrol speelster Linda Blair terwille van de lering van een groot publiek zo intens met de rottigheden van het leven te confronteren? Is het wel zeker dat zij door het zich in leven in haar rol geen geestelijke beschadigingen zal oplopen? Men zegt dat ze ook haar schokkende aandeel in The Exorcist goed heeft overleefd. Ja. nu nog wel. maar niemand weet te zeggen wat over een aantal jaren de uitwerking zal zijn, bijvoorbeeld wanneer Linda uit de roulatie wordt gehaald omdat zij haar aantrekkingskracht op het publiek verloren heeft. Er zijn al veel kind-sterretjes in de versuk keling geraakt. TON HYDRA In Parys toonde mode-ontwerper André Courrèges zijn collectie voor de herfst en de winter. Op de foto een wit gebreid ensemble dat door hem ontworpen is. Van een verslaggever DEN HAAG De Surinaamse rege ring heeft het ingenieursbureau De Roos in Den Haag opdracht gegeven voor de bouw van twee zeegaande patrouilleboten. De schepen zullen worden gebouwd bij de scheepswerf De Vries in Aalsmeer. Het is de derde keer dat Suriname schepen in Nederland bestelt. In '74 werd opdracht gegeven voor de bouw van een haven- en drie rivier- patrouilleboten. Die zullen in augus tus worden opgeleverd. In april '75 bestelde de Surinaamse regering drie zeegaande kustwachtpatrouilleboten. Met de drie orders is in totaal een bedrag van zeventien miljoen gul den gemoeid. 121. Heer Kuno deed net of hij niets zag en sprak gewoon door. En daarmee was meteen een eind ge komen aan smidje Verholens woor denstroom. Het knuppeltje daalde namelijk neer. zei 'plok' op het schedeldak en het eind van dit alles was, dat de arme smidje Verholen reutelend in elkaar zakte en dood stil op de planken vloer bleef lig gen. Meteen wipte er een vreemd klein manneke uit de bedstee die het juist gebruikte knuppeltje nog in de hand had. Het ventje pakte smidje Verholen bij zijn voeten beet en mompelde: 'Een krachtige man. Ik had niets tegen hem kun nen beginnen.'Aha goede Ru- precht! Ge leeft dus nog!' riep heer Kuno uit. 'Ik zal u eeuwig dankbaar blijven, markies', zei Ruprecht. 'U kwam op het goede moment. Ik was net van plan op te staan om u de beloofde wapens te gaan bren gen toen daar plotseling deze in dringer met zijn handlangertje mijn woonstee binnendrong en vrijmoedig de keersen aanstak. Als u het mij vraagt dan zijn het spl- oenen heer Kuno. Anders niks. Zul len we ze opknopen?' Heer Kuno dacht even na en zei toen: 'Wat vreemd dat je van spioenen sprak goede Ruprecht. In mijn kasteel is vanavond ook al een spioen bin nengedrongen. Hij sloeg mijn poortwachter brutaal tegen de vlakte en vluchtte toen weg. De buurt zit er dus vol van...' 'Dood aan de spioenen!' riep Ruprecht dapper. Toen knipoogde hij en zei: 'Ik heb u nog maar pas een nieuw beulsbijltje geleverd, heer Kuno. Misschien zou u dat voorwerp op deze spioenen kunnen proberen.' PELLI, PINGO EN HUN VRIENDEN Van een verslaggever AMSTERDAM Bij de monding van het Amsterdam-Rijnkanaal in Amsterdam is het houten zeiljacht van het gezin Ernst uit Alphen aan den Rijn na een ontploffing aan boord uitgebrand. De explosie ont stond toen de motor werd gestart, nadat bij een bunkerstation ben zine was geladen. De heer Ernst sloeg door de klap overboord. Hij bleef ongedeerd, evenals zijn twee kinderen, die samen met zijn vrouw in het water sprongen om aan de vlammen te ontkomen. Mevrouw Ernst liep lichte brandwonden aan beide benen op. Van een verslaggever APELDOORN De Veluwse Stoom tram Maatschappij, die ruim veer tien dagen geleden begon met het onderhouden van een toeristische stoomtreinrit van Apeldoorn naar Dieren en terug, begroette gisteren de tienduizendste reiziger. De VSM spreekt van 'bijzonder gro te' belangstelling. FERDINAND Radio vandaag Speciaal TV vandaag HILVERSUM I NCRV: 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.08 (S) Preludium. 7.30 Nws. 7.41 (S) Hier en nu 7.55 (S) Aangestipt. 8 00 (S) Te Deum Laudamus. 8.20 Op de man af. 8 30 Nws. 8 36 Gymn voor de huisvr. 8 45 Plein Publiek buiten. 10 30 Nws. 10.33 (S) Liedjes uit de oude doos. 11 00 (S) In 't zilver. 12.00 (S) De Klllma Hawaiians Show. 12.21. Voor boer en tuinder. 12.26 Med. t b v. land-en tuin bouw. 12 30 Nws. 12.41 <S) Hier en nu. 12.55 (S) Metropole orkest. 13.30 (S) Klass. religieuze muz. 14.30 (S) Klass. kamermuz. TROS: 15.00 (S) Het kind en wij. 15 30 Nws. 15.33 (S) Klass. kamer muz. 16 00 (S) Een mondje Frans. 16.30 (S) Bulten 't werk. 16.55 (S) Binnen 't werk. OVERH.VOORL.: 17.20 Ontmoetin gen met rijksgenoten. TROS: 17.30 Nws. 17.32 Aktua. 18 30 Nws. 18.41 (S) Belcanto-concert. EO- 20.00 Zomeravondfinale. gevar amus prog 20.45 (Si Licht over het Verre Oosten, dok 21 15 Avondoverdenking 21 30 Ned Isr Kerkgenootschap NOS: 21.45 (S) Eurollght 22.25 Bond Zonder Naam 22.30 Nws. NCRV 22.40 (S) Hier en nu. NOS: 22.50 (S) Hobbyscoop. 23.20 NOS Jazz. 23.55 Nws HILVERSUM II 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7 20 (S) Dag maandag met om 8.00 Nws. en om 8.11 Dingen van de dag. 9.00 (S) Dausor- kest met solisten. 9 35 Waterst. 9.40 (S) VARA-Gram presenteert. NOS: 9.50 (S) Muziek uit de Middeleeuwen en Renais sance. 10 30 Meer over minder. (1100 Nws.) RVU: 11.40 Educatief prog. NOS: 12 00 Den Haag deze week. 12 15 SYMBI OSE 12.25 (S> Prom. Ork. 12 50 Surina me deze week 13 00 Nws VARA: 13.11 Dingen v d. dag. 13 20 (S) VARA-Gram presenteert NOS: 13.30 Vonken onder de as: Ned volksverhalen en volksgebruiken. 13.50 Radlorama. 14.30 (S) Zoeklicht op Nederland. EO: 16 00 Nws 16.03 (S) Licht en uitzicht. 16 40 (S) eigen wijs. 17.00 (S) Na vijven OVERH VOORT, 17.40 Den Haag aan de lijn. EO: 17.55 Med. 18 00 Nws. 18.11 Klankbord. 18.30 (S) Jeugdtoer. 19.00 Lectuur op tafel. 19 10 (S) Wij hebben een woord voor de wereld: gewijde muz 19.45 Bijbelstudie. NCRV: 20.00 (S) Overdenking. 20 15 (S) Symfonie orkest en solisten. 22.00 (S) Concert voor orgel en orkest 22.15 Lite- rama 22 45 (S> De Brldgespelers. hoor spel 23.16 (S) Amsterdams Kernensem ble en solisten. 23.37 (S) Sopraan en plano. 23.55 Nws. HILVERSUM III AVRO: 7.02 Drie op Je boterham. (8 03 Radiojournaal) 9.03 (S) Pep-op-drie. 1103 Radlojourn. 1106 Drie draalt op verzoek. 12.03 fS) Drie tussen de middag. De NCRV presenteert nog eens Willy van Hemerts tv-bewerking van de beroemde Vadertje Lang been. Aan deze jubileumproductie uit 1964 werkten mee Jenny Arean, Jack Gimbe'rg. Jacco van Renesse. Caroline van Hemert e.v.a. Ned. 1/20.21 Aktua TV verzorgt achtergrond informatie. Ned. 2/21.40 4) Jeugdervaringen van Rudyard Kipling ziin verwerkt in de afleve ring van Die mooie kinderjaren. Ned. 1/22.00 A Het TROS-programma Zomer '75 is een 'miniatuur'-Western met Jack Jersey. Nick Mackenzie, Mona Kirby en André Moss. Ned. 2/22.20 Het ZDF vertoont het tweede en derde deel van Goldoni's Trilogie, gespeeld door het Wiener Burgthea ter. Duitsl. 2/21.15 ft Herbert von Karajan dirigeerde de uitvoering van Beethovens Missa solemnis. waarvan de NCRV gedeel ten ten geho e brengt. Hilv. 1/13.30 ft In Literama worden 'journalis tieke' boeken over Amerika bespro ken. Hilv. 2/22 15 ft Cees van Zijtveld en Karei van de Graaf loodsen opblijvers Conti nu de nacht door. Hilv. 3/01.02 14 03 Radiojournaal 14.06 Pop-Kontakt I 15 03 Pop-Kontakt II. 16.03 De Hltmees- ters. (17.03 Radlojourn.) NOS: 18.02 De Vakaturebank. 18 10 Joost mag niet eten. AVRO: 1902 Drie loopt achter VPRO: 20.02 Nieuwe pop-, jazz- en bluesplaten (20.02 (S) Tilt. 21.02 Han Reiziger. 22.02 (S) Rik Zaak 22.55 Med 23.02 Wlm Noordhoek. 0 02 Jan Donkers met om 0.45 Dr Feelgood) AVRO 1 02 Continu de nacht door. VA RA: 4.02 Alfred La garde. 5 02 Leo van der Goot. 6 02-7,00 Alfred Lagarde. 18.15 Voorlichtings- progr. Archeologie NOS 18.45 Minimolen 18.50 Ster 18.55 Journaal 19.00 Ster NCRV 19.05 Europese Pony- team-kampioenschap en 1975 NOS 20.00 Journaal NCRV 20.21 Vadertje Langbeen. muzikale tv-komedie 22.00 Die mooie kinder jaren: Baa Baa Black - sheap, tv-spel 22.55 Tot besluit 23.00 SYMBIOSE NOS 23.05 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Minimolen 18.55 Journaal TROS 19.05 Doctor Who - II j eu gd-science-f iction- feuilleton 19.30 In Londen staat een huis, Engelse tv-serie NOS 20.00 Journaal TROS 20.21 Jongens van de grote weg, tv-serie 21.10 Maude, Amerikaanse tv-serie 21.40 Aktua 22.20 Zomer'75. amusementsprogramma NOS 22.50 Journaal door Vilhelm Moberg Copyrigllf Ilolliindla B V. linnrn —115 Robert zei: vroeger had hij daar nooit over gedacht, dat een mens niet zonder water kon. Zo iets ge woons als water —en zonder dat I kon jé niet leven. Maar in mijn hotel hoeft geen enkele gast dorst te lijden! Bij Fred ontbreekt het je aan niets. beste vriend Bob! Je kunt every- thing krijgen dat Je je wenst. Een aardig meisje voor vanavond? Maar de benauwde lucht in de bar had Robert slaperig gemaakt. Hij - stond op en zei dat hij ging slapen. Fred knikte hem toe: Vooruit dan maar! Slaap well! Ik heb mijn business! .- Hij wierp een mistroostige blik op de rij versufte klanten en nam de waterspuit maar weer eens ter hand om wat leven in de brouwerij te brengen. 4 Robert bleef bij zijn landgenoot in het Grand Hotel van Grand City. Overdag wandelde hij wat rond in de stad Er waren heel wat over blijfselen van huizen die eens aan - de straat gelegen hadden: een gro te balk. fundamenten, ingestorte muren, hier en daar een ijzeren kachel —zulke zware dingen had de tornado van verleden jaar niet van hun plaats kunnen krijgen. Hier hadden mensen gewoond, die nu dood waren of verhuisd. Zelfs de ratten waren dood. kennelijk van de honger; overal ln het rond lagen de harige, ingedroogde, platte rat- tenlijken als bontwanten die men sen verloren hadden. Deze stad in de zandkuil had iets spookachtigs, het paste Robert wel. hier wilde hij wel wonen. De gasten in het Grand Hotel wa ren vreemdelingen, die op doorreis waren en een plaats zochten, waar ze konden overnachten. Maar er gingen vaak dagen voorbij, dat Ro bert de enige gast was. De kroeg was wel de voornaamste bron van inkomsten vor de waard. Na een paar weken wilde Robert voor zijn verblijf betalen, maar daar wilde Frederik Mattsson niets van horen: dat had zo'n haast niet! Trouwens zou hij een oude vriend uit Zweden niet een tijdje op de kost mogen hebben? Maar Robert drong er op aan te betalen: hij had immers geld genoeg, hij had immers alles gekregen, wat zijn laatste baas hem nagelaten had. Frederik Mattssons gezwollen, bloeddoorlopen ogen flakkerden even; hij draaide zijn hoofd af, of hij plotseling verlegen geworden was: hij wilde zich niet de privé- aangelegenheden van een ander mengen maar Robert zou het wel niet erg vinden, als hij vroeg, hoeveel geld hij wel geërfd had? —Nee. Dat wil ik je wel laten zien, Fred. Wij zijn immers vrienden, wij Zweden. Hij ging het zwartleren buideltje halen met de letters M. V. erop. Hij had er nog maar een gedeelte van gebruikt. Hij moest overigens wel eens even tellen, hoeveel er nog over was. En hij stortte de gouden en zilveren muntstukken op de ta fel uit. Zijn gastheer hielp hem bereidwillig met het tellen. Hij sor teerde ze naar de waarde: hij be weerde dat hij verstand van Ameri kaanse munten had. hij deed im mers zoveel zaken hier in het land. Robert had nog bijna drieduizend dollar over. waarvan tweeduizend in gouden munten. Fred stak zijn handen in de lucht, of hij de Allerhoogste aan wilde roepen: —Boy! Boy! Ben je nu helemaal stapelgek? Wat doe je met dat geld? Verstop je al die centen? Robert antwoordde dat hij er steeds wat afnam, als hij iets nodig had. Was dat dan soms verkeerd? Verkeerd! Verkeerd! Maar arme Zweedse jongen, dat is gewoon misdadig! Je kunt je dollars im mers vermeerderen! Heb je hier in Amerika vóór je mij ontmoette, nog nooit een verstandig mens gezien? Heeft niemand je ooit goede raad gegeven? En Frederik Mattssons stem klonk zacht en bijna treurig, nu hij be greep. hoe lichtzinnig Robert met zijn bezit omgesprongen was: al die contanten zo maar stil in een leren buidel laten liggen! Als dood geld! Een zakenman als hij werd gewoon treurig bij die aanblik. Zijn dollars moesten natuurlijk in omloop, en rente opbrengen. Ze moesten in leven gehouden worden: zich ver meerderen. honderdvoudig. dui zendvoudig. als het zaad dat in de aarde gzaaid wrdt. Horizontaal: 1 lange brede sjaal, 5 uitruster van schepen, 9 wervel storm. 11 rund. 13 griekse letter, 14 soortelijk gewicht (afk.), 15 voed sel, 17 Z. Amer. thee. 19 opstootje. 20 bouwland, 22 onbep. voornaamw. 23. vers. 24 koraaleiland, 25 Europe aan. 26 plaats in Duitsland. 28 priem. 30 slim, 32 plaats in Pennsylvanië, 33 reeds, 34 plaats in N.H. 37 gewicht (afk.), 38 betref fende, 40 uit of betreffende Dene marken. 41 reeks. Verticaal: 1 flink, 2 jongensnaam, 3 salaris, 4 behoeftig, 5 splnneweb, 6 plaats in N.H. 7 muzieknoot, 8 neerslag. 10 edelgas. 12 methode, 14 zeker, 16 keur. 18 rivier in Azië. 20 plaats in Gelderland, 21 broeibak 25 soort hert, 27 tijding. 29 tuinka mer, 31 voornemen, 32 einde, 33 soort bijl, 36 plaats in de N.O.P. 38 muieknoot, 39 voorvoegsel. OPLOSSING VAN VRIJDAG: Horizontaal: 1 akant-Elis, 2 sar- arm-iep, 3 pret-Est-ra. 4 ets-Oka- rad, 5 ramee-kade, 6 eker-lares, 7 ree-tel-era. 8 indo-nader, 9 steek- Lena. Verticaal: 1 asper-Eris 2 kar-tak- ent, 3 Ares-mee-de, 4 nat-oer-toe, 5 trek-el-enk, 6 Ems-akal-al, 7 li-tra rede. 8 Ier-adé-ren, 9 spade-Sara. Van onze correspondent CULEMBORG Het negenjarig dochtertje van de familie Sijmonts is gistermiddag gestikt toen het in het recreatieoord De Welborn op de schommel zat en vermoedelijk een snoepje in de keel kreeg. Van onze correspondent STADSKANAAL Bij een brand in een pension in Stadskanaal is de 37-jarige Mello Pannenborg uit Wildervank om het leven gekomen. Twee andere pensiongasten liepen verwondingen op. De brand in het pension van me vrouw H. H. van Wijk aan de Post- kade in Stadskanaal werd zondag morgen zeer vroeg ontdekt. De 48- jarige kostganger T. Meesters, die evenals mevrouw Van Wijk bene den sliep, wist met gevaar voor eigen leven de 61-jarige boven sla pende pensiongast H. Meijer uit de vuurzee te redden. Voor Pannen borg kwam hulp echter te laat. De heer Meijer werd met derde graads-brandwonden naar een zie kenhuis overgebracht Ook de heer Meesters liep verwondingen op. Het zaak was gisteren nog duister.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 4