Woedende vissers blokkeren brug 50% besparing Auto rijdt tegen het verkeer in: 2 doden Nederlandse net over de Belgische grens vermoord Verkeerschaos aan weerszijden Afsluitdijk Weer branden in Paramaribo Achttienjarige Belg in arrest V erkeersongeluk in Rotterdam eist drie doden Kinderen in vijvers verdronken 'Profieldiepte band van 1 mm is voldoende' het weer - Tropisch weerrapporten Strandverwachting Slachtoffers op de wegen Agent schiet met kogel vechtersbaas én collega raak MAANDAG 4 AUGUSTUS 1975 BINNENLAND 3 Van een verslaggever z DEN OEVER Ongeveer vijftien kotters uit Wie ringen hebben zaterdag met een blokkade van de brug in de Afsluitdijk bij Den Oever voor een langdurige verkeerschaos gezorgd. Met de blokkade werd door de woedende vissers geprotesteerd tegen de internationale maatregelen ter beperking van de visvangst. Zowel in Noord-Holland als in Friesland vormden zich kilometers lange files, die met de minuut groeiden. Aan de Noordhollandse zijde van de Afsluitdijk stonden de wachtende auto's tot ver in de Wie- ringermeer. Aan de Friese kant gaf de rijkspolitie de automobilisten de raad terug te rijden, wilden ze niet voor urenlang vast komen te zitten. De blokkade begon zaterdagochtend PARAMARIBO In de Surinaamse hoofdstad Paramaribo hebben gis ternacht enkele woonhuizen in brand gestaan. De brandweer denkt aan brandstichting. Bij een brand die was ontstaan in een leegstaand houten huis in de Jesserunstraat ging ook een houten woonhuis er naast in vlammen op. Er zijn geen berichten over gewonden. Tijdens de blussingswerkzaamheden werd een andere brand gemeld, in een eveneens verlaten huis aan de gro te Combeweg. Hier kon de brand weer het vuur snel onder controle krijgen. tegen elf uur, toen de brug bij Den Oever werd geopend om enkele jachtjes en kotters door te laten. De vissersschepen verhinderden dat de brug weer werd gesloten, waarna plotseling andere kotters kwamen aanvaren en de blokkade kon wor den voltooid. Dat het de vissers ernst was. bleek uit hun later ge maakte opmerking dat zij de brug zouden hebben 'opengescheurd', als die niet open was geweest. Bij het begin van de blokkade kon digden de vissers aan dat zij die een uur wilden volhouden. Brug wachter P. Verfaille kon inderdaad kort na twaalf uur melden dat de blokkade was opgeheven en de brug dicht ging. Het duurde daarna nog geruime tijd voordat de rijkspolitie erin was geslaagd de ernstige ver keersstremming op te heffen. Tijdens de blokkade had de rijk spolitie al een vliegtuig ingezet' om een beter overzicht te krijgen van de enorme verkeerschaos die was ontstaan. De rijkspolitie te water kwam in actie met twee boten, afkomstig uit Lelystad en Enkhui zen. waarmee overigens niet tegen de vissers hoefde te worden opge treden. De vissers, die het in het algemeen wel eens zijn met beperking van de vangst van met name tong en schol, zijn ontevreden over de tege- Van een verslaggever MAAS-MECHELEN Drie kinderen hebben gistermorgen vijf kilometer over de Nederlands-Belgische grens in Maas-Mechelen het lijk gevonden van de 25-jarige Bernadette Vluggen-Teugels uit Maas-Mechelen. De vrouw bleek vermoord te zijn. Verdacht van die moord heeft de politie van Tongeren de achttienjarige R. T. aangehouden. moetkoming die de overheid hen biedt voor gederfde Inkomsten, en zijn daarom van plan gewoon door te vissen. Binnen de organisaties van de vissers is tweespalt ont staan, toen de Nederlandse Vissers Bond, die in Urk zetelt, de regering vroeg het toezicht op de vangstbe perking te verscherpen. Veel Urker en Zeeuwse vissers hebben zich daarop tegen hun eigen organisatie gekeerd. ROTTERDAM Bij een verkeerson geluk in Rotterdam zijn zondag avond drie mensen om het leven ge komen. Het ongeluk gebeurde om streeks kwart voor negen op de oprit van de John F. Kennedy weg, die aansluit op de rijksweg naar Dordrecht. De automobilist J. C. Snoek uit Den Bosch moest uitwij ken voor een groene Opel Kadett, die tegen de regels in achteruit reed. de Bosschenaar schoot met zijn auto via het gazon op de rijbaan voor het verkeer richting Rotterdam en bot ste vrijwel frontaal op een tegemoet komende auto. De heer Snoek over leed aan de hierbij opgelopen zware verwondingen op weg naar het zie kenhuis, de bestuurder van de andere auto liep ernstig hoofdletsel op. Twee vrouwen die bij hem in de auto zaten kwamen om het leven. De politie had hun identiteit zondag avond laat nog niet vastgesteld. De Rotterdamse politie wil graag weten wie de bestuurder is geweest van de groene Opel Kadett. AMSTERDAM Tijdens het war me weekeinde zijn verscheidene kinderen verdronken. In de recrea tievijver 't Wed van het nationale park De Ken nemerduinen bij Over- veen verdVonk gisteren de vierjari ge Cimone van Kampen uit Haarle- m. In een plas bij de camping 'De Horrebieter' te Hoogersmilde (Drente) verdronk de zesjarige Jan Kanon uit Groningen. De jongen kwam bij het spelen terecht in een deel van de plas, dat een paar meter diep is. Toen campinggasten hem uit het water haalden was het al te laat. In de Zandput in Alk maar, een recreatie-gebied, hebben recreanten het dode lichaam ge vonden van de achtjarige Henkie Adams, die als een paar dagen ver mist werd. Vermoedelijk is hij tij dens het spel met een groep van.de jeugdvakantieweek te water geraakt en verdronken. In Drunen is de zesjarige Tonny Hens verdronken toen hij met zijn rubberbootje in een vijver speelde en overboord sloeg. Bij het vissen Een overzicht van de blokkade van Wieringer kotters by de brug in Den Oever. Van een verslaggever De vermoorde vrouw lag, toen zij gevonden werd, naakt met het ge zicht op de grond. Zij bleek ge wurgd te zijn met enige van haar kledingstukken. Aan haar hoofd had zij een diepe wond. vermoede- RITA 'Gefeliciteerd, meneer. Het is een beer.' lijk met een kei veroorzaakt. Vol gens de politie is de vrouw het slachtoffer van een lustmoordenaar geworden. De vrouw leefde reeds meer dan een jaar met haar Maastrichtse echtgenoot j. Vluggen in onmin. Ze was niet officieel gescheiden. Met haar twee kinderen wonnde ze bij haar ouders in Maas-Mechelen. Het slachtoffer bezocht in de Belgi sche grensplaats veel dancings. Ook zaterdagavond was ze in twee van haar vaste dancings geweest. Be kend is dat de vrouw een vaste vriend had maar volgens de politie heeft zij deze zaterdag niet in de dancings gezien. Na middernacht vroeg ze een inwoner van Maas- Mechelen, de achttienjarige R. T., om haar met haar bromfiets naar huis te rijden, omdat ze zelf te veel had gedronken om het voertuig te besturen. T. zette haar volgens zijn zeggen 150 meter van haar woning af. De politie van Tongeren heeft hem toch gearresteerd. Een getuige heeft de Belgische politie zondag meegedeeld dat hij zondag meerde re malen langs de plaats van de moord is gereden met zijn auto. Prinses Irene morgen 36 jaar Morgen wordt prinses Irene 36 jaar. Deze foto werd onlangs van haar gemaakt. DEN HAAG 'Gezien de vele in vloedsfactoren die een rol spelen bij het slipgedrag van een auto, waarbij de minimum profieldiepte niet als belangrijkste factor kan worden aangemerkt, zal de invloed op de verkeersveiligheid door het hanteren van een norm van twee millimeter profieldiepte in plaats van één millimeter, gering zijn'. Dit antwoordt minister Westerterp (verkeer en waterstaat) onder meer op vragen van het Tweede-Kamer lid Van der Doef (PvdA). In zijn vragen aan minister Westerterp wilde Van der Doef weten of de minister de conclusie onderschrijft, dat een profieidaepte van minder dan twee millimeter een risicofac tor vormt. Hij vroeg verder of de miinster bereid is het wegenver keersreglement in die zin te wijzi gen dat een profieldiepte van twee millimeter schreven. In zijn antwoord legt de minister uit, dat een groot aantal factoren invloed heeft op de wrijvingscoëffi ciënt tussen de weg en een geblok keerd wiel. Niet alleen de structuur en de toestand van de weg, maar ook snelheid, bandconstructie, de samenstelling van het bandenrub ber en de bandenspanning 6pelen hierin mee. Over het algemeen kan daarbij worden gesteld, dat bij nat weer de structuur van de weg en de snelheid van het voertuig meer in vloed uitoefenen op de wrijvings coëfficiënt. dan de produeldiepte van de band. Bezien tegen de achtergrond van de internationale aanbeveling en de vele factoren die meebepalend zijn voor de 'greep' van de band op de weg. vindt minister Westerterp dat voor personenautobanden een mi nimum profieldiepte van een milli meter kan worden aangehouden. Het begin van augustus is meteoro logisch gezien beslist ouderwets. Een levenskrachtig hogedrukgebied centruijL 1027 millibar (boven de Duitse Bocht) boven West- en Mid den-Europa, verschaft droog, zon nig en warm tot zeer warm weer. Vandaag zal de thermometer de tropische grens van dertig graden bereiken, iets wat gistermiddag in Engeland al het geval was. In de westelijke Midlands werd 31 tot 32 graden bereikt en men maakte daar dan ook de warmste dag tot nu toe in deze zomer mee. Van een gezond hogedrukgebied mag verwacht wor den, dat het tot meer in staat is en we durven dan ook met een gerust geweten voor vandaag en morgen een prolongatie van het hete au- gustusweer aan te kondigen. Het stabiele weer het spoor van de barometer is de laatste dagen vrijwel een rechte lijn wekt wat herinneringen aan de dagelijkse blauwe luchten en zinderende au- gustuswaimte van enkele zomers in de jaren dertig. Natuurlijk is er ook in de jaren veertig, vijftig en zestig weieens zoiets geweest, maar die sterke indrukken uit onze tienertijd zijn daardoor niet uitgewist. Op 23 augustus 1944 is met 38.6 te Warnsveld het Nederlandse hittere cord geboekt. De volksmond is nooit erg enthousiast geweest over augustuswarmte. 'Augustus eerste vzek heet en laf (dit is zwoel), veel wintersneeuw wacht af', zei men in Vlaanderen. 'Zo de eerste week van oogst is heet, een lange winter staat gereed.' Bij Zuidwest-Eng eland vormt zich een onweersachtig lagedrukgebied, dat buien kan produceren in het Kanaal en Zuid-Engeland. Voor ons houden deze vooreerst geen bedrei ging in. Ze versterken juist de toe voer van continentale warmte uit oost tot zuidoost. In het Amerikaans/Canadese grensgebied heerst ook een warm- tegolf. Op dezelfde breedte als Pa rijs is deze dagen 41 graden waar- Weerrapporten van gisteravond 7 uur, maximum temperaturen en neerslag 7 19 uur. Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Luchth. R'dam Twente Vlissingen Zuid Limburg Aberdeen Athene Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genève Helsinki Innsbrück Kopenhagen Lissabon Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca Müncben Nice Oslo Parijs Rome Spilt Stockholm Wenen Zürich Casa Blanca Las Palmas onbewolkt 28 0 onbewolkt 30 0 onbewolkt 30 0 onbewolkt 26 0 onbewolkt 30 0 onbewolkt 24 0 onbewolkt 29 0 onbewolkt 28 0 onbewolkt 28 0 onbewolkt 30 0 onbewolkt 27 0 zwaar bewolkt 31 5 licht bewolkt 31 0 onbewolkt 26 0 half bewolkt 36 0 onbewolkt 30 0 onbewolkt 31 0 licht bewolkt 30 0 licht bewolkt 25 0 onbewolkt 28 0 licht bewolkt 23 0 onbewolkt 26 0 licht bewolkt 30 0 onbewolkt 31 0 onbewolkt 31 0 onweer 33 5 onbewolkt 31 0 onbewolkt 37 0 onbewolkt 26 0 half bewolkt 30 0 licht bewolkt 28 0 onbewolkt 34 0 onbewolkt 31 C onbewolkt 30 C zwaar bewolkt 28 0 onbewolkt 25 0 onbewolkt 30 0 onbewolkt 25 0 onbewolkt 20 0 genomen, in Winnipeg 33 graden. De tropische cycloon Blanche, ont staan bij Florida, trok via Nova Scotia de oceaan op, om bij Zuid- Groenland als een gewone depres sie met vrij sterke luchtdrukdalin gen te arriveren. In de Stille Oce aan ten zuiden van Japan arriveer de nu pas de eerste cycloon, later dan sinds 1971 het geval was. Vorig jaar was de eerste er al op 18 maart, en eind juli waren er al 9 geweest. Onze medewerker in Amersfoort heeft de indruk dat het weer in de Sahellanden vrij ontstabiel blijft: Timboektoe heeft nu al geruime tijd onweer. Vandatg overal zomers warm strandweer met veel zon- Geen onweer. Temperatuur dicht bij het strand 25 tot 28 graden, zeewater 19 tot 20 graden. Pas op voor af drijven naar zee op luchtbedden. Verdere vooruitzichten: dinsdag warm tot zeer warm strandweer met aflandige wind. OPKLARINGEN - MIST REGEN IAGEL ->BEWOLKING 10 MAX. TEMP. HA HOOGWATER voor dinsdag 5 augustus Vilsslngen: 12.17-0.00; Harlngvlletsluizen: 1.20-13.53; Rotterdam: 2.32-14.48; Scheve- n in gen: 0.53-13.28; IJmuiden: 1.30-14.O3: Den Helder: 5.20-18.10: Harllngen: 7.45- 20.34; Delfzijl: 9.54-22.28. Van een verslaggever DELFT De 52-jarige mevrouw J. G. Lankhaar en haar 87-jarige moeder W. J. Rutters-Lankaar, beiden uit Willemstad, zijn omge komen bij een verkeersongeluk op de weg Den HaagRotterdam. Mevrouw Lankhaar stuurde haar auto de invoegstrook op, richting Rotterdam, maar draaide op het einde scherp linksaf en reed tegen het verkeer in de richting Den Haag in. Haar auto botste frontaal op een andere, waarin drie mensen lichtgewond werden. HONTENISSE De negentienjari ge K.L.M. A.A. Crabbe uit Honte nisse is in het naburige Hengstdijk (Zeeuws Vlaanderen) omgekomen. Zij kwam met haar auto frontaal in botsing met een tegenligger, waar van de twee inzittenden zwaar ge wond werden. AMSTERDAM De 41-jarige me vrouw R. van Marlevens-Streekstra uit Amsterdam is overleden nadat de auto, waarin zij zat uit een bocht gevlogen en tegen een boom gebotst was. DRACHTEN Twee Marokkanen, die in ons land op vakantie waren, zijn op de Commissieweg in Opein- de bij Drachten, met hun auto frontaal op een bus ingereden. De Marokkanen, de 36-jarige Moham med 'Mess 'Audi en de 39-jarige Driss Mekkerebi, kwamen om het leven. De politie vermoedt dat de bestuurder gehinderd werd door de lage zonnestand. TUBBERGEN De 29-jarige G. C. A. Kroeze uit Almelo is als achter ste van een groep van zeven wiel rijders op de Ootmarsumseweg in Tubbergen door een achteropko mende auto geschrap en ter plaatse overleden. WISSENKERKE In de Zeeuwse gemeente Wissenkerk is de 23-jari ge D. Vos uit Colijnsplaat met zijn motorfiets in een flauwe bocht van de weg geraakt en in een sloot gereden. Hij sloeg met zijn hoofd tegen een bermpaaltje en overleed korte tijd later. CULEMBORG Het echtpaar W. M. den D. M. v. A. uit Moordrecht kwam gistermiddag om het leven toen de auto waarin het reed tegen een boom botste, vermoedelijk na een slip. Een begin van brand kon in de auto geblust worden. APELDOORN De 65-jarige me vrouw R. Hofstra-Van Dijk uit Den Haag werd op de weg Apeldoorn- Arnhem door een auto gegrepen toen zij per fiets overstak. Zij werd tientallen meters meegesleurd en overleed ter plaatse. In Veendam is de 47-jarige Harm Jager tijdens het vissen in een vrije diepe vijver verdronken. Hij zat met anderen te hengelen, toen hij plotseling achteruit de plas in sprong. De omstanders dachten eerst aan een grap maar toen hij niet meer boven kwam alarmeerde men de politie. Toen de man boven gebracht werd bleek hij al te zijn overleden. In Zandvoort verdronk gistermid dag de 32-jarige mevrouw G. Hölscher-Faust uit Mannheim. Zij werd ongeveer tien meter uit de kust drijvend aangetroffen. Mond- op-mond-behandeling baatte niet meer. In het Amsterdam-Rijnkanaal te Utrecht verdronk zaterdag het drie jarig zoontje Foppe van schipper A. Bogard. Enkele uren nadat het kind vermist werd, werd het door de brandweer opgedregd. BAARN Een 28-jarige politie agent uit Baarn heeft zaterdagavond met een schot uit zijn dienstrevol ver zijn 26-jarige collega T. C. Goedknecht en zijn 28-jarige bela ger H. de J. uit Baarn gewond. De twee agenten werden te hulp geroepen bij een echtelijke ruzie in de Goudenregenstraat in Baarn, waarbij de man een mes gebruikte. De J. belde aan bij zijn schoonou ders, waar zijn vrouw verbleef, maar zijn schoonvader en zwager weigerden hem de toegang. De J. trok daarop een mes waarmee hij zijn schoonvader, de G7-jarige H. U. één snee toebracht en zijn zwager, de 24-jarige D. U., twéé. Het zien van de twee agenten maakte de man nóg kwader. Hij ging agent Goedknecht te lijf, die daarop een waarschuwingsschot loste en wegliep, achtervolgd door De J. Zijn collega schoot de man daarna door het been, maar de kogel trof daarna de voet van Goedknecht. De J. is daarop per auto gevlucht en later door de poli tie van Bunschoten aangehouden. Agent Goedknecht is opgenomen in een ziekenhuis. (ADVERTENTIE) Twee nieuwe producten: TER INTRODUCTIE GRATIS MAATBEKERTJE en een vierdelig IJSBAKJE bij ELKE (les "Dubbele"Vieux of Jenever TWIN-PACK (2 flessen) f 1.21.15 Van deze "Dubbele Vieux" of "Dubbele Jenever" hebt U slechts de helft nodig om met cola, andere frisdrank of vruchtensap toch van een minstens even smaakvolle "longdrink-tic" te genieten. De voordelige en prettige manier om Uw alcoholgebruik te halveren wanneer U dat wenst. Kan ook "puur" gedronken worden. fl. 10.65 per fles 10.50 per fles U gebruikt immers maar de helft (een half borrelglaasje) en maakt dus 2x zoveel longdrinks uit een fles. Dat betekent: per longdrink 50°/o besparing in geld en in alcohol-gebruik.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 3