Teruggang damesatletiek schrijnend onderstreept Gijs van Lennep: wagen heel en eerste W.K.-punt Nereus groot winnaar van roeikampioenschap Ontvoering Spitz ging niet door Jeugd voor Athene Winst voor Olga op 800 meter in 2.03.5 Na WK zwemmen in Cali Slechts negen rijders halen finish Zeven atletes en vier atleten Grote prijs van Canada gaat niet door Derde plaats voor Nusse MAANDAG 4 AUGUSTUS 1975 SPORT P9/RH10 Ondanks vier overwinningen in drielandenwedstrijd DRACHTEN (ANP) Vijf overwinningen voor Hongarije, vier voor Groot-Brittannië en Nederland. De koele statistische waar neming doet vermoeden dat bij de drielandenwedstrijd atletiek voor de damesploegen van deze landen sprake is geweest van een gelijkopgaande strijd. Dat was niet het geval. De homogene Hon gaarse formatie zegevierde in een drukkend Drachten met 108 punten, vóór Groot-Brittannië (91) en Nederland (69). De Oranjeploeg had naast de vier winnaressen. Mieke Sterk (100 me ter horden). Ria Stahlman (discus werpen). Joke van Gerven (1500 meter) en Mieke van Doorn (hoog springen) niet meer te bieden dan enkele persoonlijke succesjes, die internationaal geen zoden aan de dijk zetten. Bedoeld zijn het jeugdrecord dis- Olga Commandeur, verbaasd na weer een toptijd op de 800 me ter. HANNOVER (SID) Olga Com mandeur heeft zaterdag tijdens in ternationale atletiekwedstrijden in Hannover de 800 meter dames ge wonnen in 2 minuten 3.5 seconden. De 17-Jarige Suomi-atlete versloeg de Westduitse loopsters Monika Siegl en Brigitte Kraus. die tot resp. 2.03.9 en 2.04,0 kwamen. Het is de tweede keer dat Olga Com mandeur voldoet aan de Olympi sche minimum-eis van 2.04,0. Op 16 juli liep zij op Papendal een Neder lands jeugdrecord met 2.02,8, slechts zestiende seconde boven het zeven jaar oude seniorenrecord van Ilja Keizer. Er werden in Hannover nog enkele goede prestaties geleverd. Dwight Stones onthaalde het publiek op een uitmuntende serie hoogtespron- gen. De Amerikaan zeg evierde met 2.27 meter, maar slaagde er ook nu wear niet in de wereldrccordhoogte van 2.31 meter te nemen. De Ne derlandse recordhouder Ruud Wie- lart (2.16) eindigde als achtste met 2.05. Roy Sedoc werd met 15.41 tweede op het hlnk-stapspringen achter de Duitser Franz (15.80 me ter). Op de 400 meter horden be reikte John Akii-Bua voor het eerst sinds de Olympische Spelen, toen hij het wereldrecord bracht op 47.82 seconden, een vergelijkbare vorm. De Oegandees won in 48.67 sec., waarmee hij de Amerikaan Jim Bolding (49.33), die hem dit seiaoen enkele malen te snel af was, duidelijk versloeg. De 800 meter heren was voor de sterke Keniaan Mike Bolt in 1.45.0. Tweede werd de Amerikaan Rick Wohlhuter In 1.45.5. Bij het kogel stoten dames zegevierde de 'nieuwe' Russische Elzbieta Kravtsjevskaja met 20.82 meter. Een dag eerder had Gerard Tebroke van CIKO al een uitstekende tijd laten noteren op de 5000 meter: 13 minuten en 34.6 seconden, waarmee hij vierde werd. De Noor Kurt Boero zegevier de in 13.29,0 voor de Westduitser Detlef Uhlemann en de Tsjech Sta- nislav Hoffmann, die beiden 13.29.4 lieten afdrukken. Toine van de Goolberg eindigde In een b-race op de 400 meter als vierde in 48,47 seconden en Sammy Monsels fi nishte op de 100 meter als achtste en laatste in 10,86 seconden. Dit onderdeel leverde overigens een ze ge op voor de Rus Borsov in 10,62 seconden. Bij de dames was er voor Mieke van Doorn met 1.79 meter een der de plaats weggelegd op het hoog springen achter winnares Ulrike Meyfarth (WD1) met 1.86 meter en haar landgenote Karin Geese met 1.79 meter. Annemieke Bouma werd met 1,75 meter vierde en Glas met 1,70 meter zevende. Opvallende prestaties kwamen ten slotte op naam van de Russische disc us werpster Faina Melnik (69.02 meter). Alfons Brijdenbach (Bel. 45.30 op de 400 meter), de Poolse Grazyna Rabztyn op de 100 meter horden (13.19) en de Poolse Irena Szewinska. die nu eens op de 400 meter uitkwam en won in 51,29 seconden. cuswerpen van de pittige Friezen Bea Wiarda zij verbeterde zich zelf van 48.94 tot 49.58 meter, doch werd slechts zesde en het per soonlijk record van Fieke Kamps (2.06.82 tegen een vorige toptijd van 2.07.8). Een achttal jaren geleden draafde de Nederlandse damesatletiek be trekkelijk ontspannen mee in het spoor van de toonaangevende Euro pese landen. Loopsters als Ilja Kei zer. Lia Louer, Wilma van de Berg. Tilly van der Made waren graag geziene gasten op topwedstrijden. En ook 'technische' meisjes als ver- springster Corrie Bakker en kogel stootster Els van Noorduyn konden best meekomen. Het schrijnendst komt de teruggang tot uiting op de sprint. TEKENEND In 1968 verbeterde tijdens de Olympische Spelen in Mexico City de Nederlandse ploeg in de series van de 4 x 100 meter het wereldre cord met een tijd van 43.4. Nu was de prestatie 46.9. Van het legioen talentjes dat klaarstond voor de Jaflossing (Riet van de Berg, Akke Brijker, Henriette Vooys en Cora Hofman (om er een paar te noe men) levert alleen de laatste nog redelijke prestaties. De Zeeuwse, opgesteld voor Drachten, weigert evenwel in de Nederlandse ploeg te lopen. De redenen waarom zijn vermoedelijk weinig ter zake doen de.. doch tekenend is de situatie wel. Op de 100 en 200 meter kwam Nederland nu met loopsters van ver boven de 12 en 25 sec., zodat het op deze afstanden te behalen mini mum aantal punten van slechts met één werd overtroffen. Over het algemeen werden in Drachten, waar ongeveer 1000 toe schouwers de hitte trotseerden, ma tige prestaties geleverd. Vooral op de loopnummers bleek de mer kwaardige rubkorbaan, een mengsel van asfalt en sintels, door de hoge temperatuur ernstig vertragend te werken. In dit licht bezien mogen de winnende tijden van Verona El- der (53.33) en de Hongaarse Mag- dolna Lazar op de 800 meter (2.03.27) er nog best zijn. De Nederlandse ster op dit nummer Olga Commandeur, werd ditmaal 'gespaard' voor de 4 x 400 meter estafette waarin zijn uitgeblust haar ronde voltooide in 55 sec. Zaterdag had de 27-Jarige Suomi- atlete in Hannover een internatio nale 800 meter gewonnen in een voortreffelijke tijd van 2.03.5. De vraag is of een dergelijke planning de rijping van dit geweldige talent ten goede komt. AFWEZIG Nederland moest het in het Frie- sche verder zonder speerwerpster Elly van Beuzekom, kogelstootster Elna Schalk en 200-meterloopster Margot Lommers doen. Daar staat tegenover dat bij Groot-Brittannië sprintvedette Andrea Lynch en de 1500 meter loopster Joan Allison niet van de partij waren. Hongarije miste de Europese kampioene ver springen Ilona Bruzsenyak wat niets uitmaakte, want ïlbeiko Szabo nam de honneurs waar met een prima 6.58, de beste prestatie van de dag. Opvallend was in Drachten de dis crepantie tussen de met de hand geklokte tijden en de electronische waarneming. De verschillen liepen uiteen van vrijwel niets (11.8 tegen 11.83 op de 100 meter tot meer dan 0.7 sec (46.0 tegen 56.75) op de 4 x 100 meter estafette. Het be- T kendmaken van beide registraties J clDcinü0rS S L0rK getuigt weliswaar van openhartig- 1 held, het vertrouwen In de hand- rjrA rnQrotnnn meting is nu wel volledig onder- ctunuii mijnd. BOGOTA (UPI) Het Columbiaanse dagblad El Espacio meldt dat guerrillastrijders het plan hadden opgevat om Mark Spitz en zijn vrouw na afloop van de wereldkampioenschappen zwemmen in Cali te ontvoeren. De guerrillastrijders, leden van het volksleger voor de be vrijding (E.L.N.) zouden een losprijs van vijf miljoen dollar in ge dachten hebben gehad plus de vrijlating van zes gevangen genomen guerrillastrijders in ruil voor Spitz én zijn vrouw. Volgens het dagblad was degene, die belast zou worden met de leiding van de ontvoerings operatie Pedro Leon Arboleda, een vroegere journalist, die zich bij de guerrilleros voegde. Arboleda werd maandag één dag na het einde van de kampioenschappen tijdens een vuurgevecht met legereen heden in Cali gedood. NüRBURGRING (SID, Reuter, ANP) Carlos Reutemann heeft het kampioensfeestje van Niki Lauda voorlopig verschoven naar een latere datum. De 33-jarige Argentijn won in een verzengende hitte op de Nürburgring de Grote Prijs van West-Duitsland, de elfde wedstrijd voor het wereldkampioenschap. Lauda, die derde werd, behoudt daardoor nog wel zijn bijna onaantastbare punten- voorsprong, maar heeft nog drie wedstrijden (Oostenrijk, Italië en de Verenigde Staten) te rijden. De 100 meter horden tijdens de drielanden-ontmoeting Nederland, Hongarije, Groot-Brittannië. Van rechts naar links: Mieke Sterk (le), Ildiko Szabo (3e), Janet Bowerman (6e) en Lenie Janssen (5e). Cees Stam, geflankeerd door stayercoach Martin Wierstra, nog voor het moment dat hij besloot niet in de finale te starten. 1500 meter met een lange, krachti- mg— ge eindsprint die haar op 4.17.6 deed uitkomen. Discuswerpster Ria Stahlman, die de overtuigende 50 meter resultaten een tijdje heeft gemist, kwam hoopgevend voor de dag met een winnende 54.54 meter. Voor titelverdediger Emerson Fitti paldi is alles evenwel al duidelijk: 'Voor mij is Lauda nu wereldkam pioen geworden' aldus de Brazili aan, die zijn eigen theoretische kansen niet meer zo erg serieus neemt. Reutemann was slechts een van de negen van de 24 gestarte coureus, die de race uitreed. De hitte, onge veer 33 graden celsius, werkte mee dogenloos op het rubber. Niki Lau- 100 meter horden: 1. Mieke Sterk (Ned) 13.91 sec. 2. Katalin Baloch (Hong) 14.14. 3. Ildiko Szabo (Hong) 14.17, 5. Lenie Janssen (Ned) 14.57. 10ö meter: 1. Gladys Taylor (GB) 11 82. 2. Ildiko Szabo (Hong) 11.83. 3. I.-en Orosz (Hong) 11.97, 5. Riet Visschers (Ned) 12.27. 800 meter: 1. Magda Lazar (Hong) 2.03.27, 2. Ina Blauw (Ned) 2.04.99. 3. Angela Creamer (GB) 2.05.79, 5. Fleke Kamps (Ned 2.06.82. 100 meter: 1. Donna Murray (GB) 24.34 sec, 2. Iren Orosz (Hong) 24.46, 3. Wendy Clarke (GB) 24.70, 4. Mieke Sterk (Ned) 25.19, 6. Marchlen Koopman (Ned) 23.93. 400 meter: 1. Verona Elder (GB) 53.33 sec, 2. Jeanette Roscoe (GB) 53.98. 3. Eva Toth (Hong) 54.50. 4. Trudy Wunderlnk (Ned) 54 79. 6. Wilma Hlllen (Ned) 56.90. SMOEERWEROEN: 1. Imrene Vago (Hong) 49.12 meter. 2. Magda Paulanyi (Hong) 48.76. 3. Janet King (GB^ 43.54. 4. Lida Kuys (Ned) 48.28, 6. Janneke Vierkant (Ned) 39.70. Kogelstoten: 1. Margit Iranyl (Hong) 16.14 meter. 2. Edit Armuth (Hong) 15.49, 3. Brenda Bedford (GB) 14.86. 4. Ria Stalman (Ned) 14.03. 5. Patty Bogera (Ned) 13.91. Hoogspringen: 1. Mieke van Doorn (Ned) 1.82 meter, 2. Andrea Matai (Hon) 1.82, 3. Erika Rudolf (Hon) 1.78. 4. Ria Ahlers (Ned) 1.79. Verspringen: 1. ïlbeiko Szabo (Hon) 6.58 meter. 2. Anlko Seigner (Hon) 6.31, 3. Ruth Martin Jones (GB) 6.16. 4. Sylvia Barlag (Ned) 6.15, 6. Slska Janssen (Ned) 5.99. 1500 meter: I. Joke van Gerven (Ned) 4.17.6, 2. Mary Steward (GBi 4.21.4. 3 Magda Kaicsar (Hon) 4.22.7, 6. Riet Kruyswijk (Ned) 4.30.2. 4x100 meter: 1. Hongarije 45.42. 2. Groot- Brittannië 47.75, 3. Nederland (Rie; Vls- scher. Mieke Sterk. Marchine Koopman. Sylvia van Dongen) 46.97. 4x400 meter: 1. Groot-Brittannië 3.35.48, 2. Hongarije 3.41 40, 3. Nederland (Rona Keiler, Olga Commandeur. Wilma Hillen. Trudy Wunderlnik) 3.45,49, Discuswerpen: 1. Ria Stahlman (Ned) 54.54 meter, 2. Margaret Rltchl (GB) 54.10. 3. Jolan Klelber (Hon) 53 94, 6. Bea Wiarda (Ned) 49.58 (nieuw Neder lands Jeugdrecord). Eindstand: 1. Hongarije 108 punten. 2. Groot-Brittannië 91 pnt. 3. Nederland 60 pnt. Elf ploegen naar wereldkampioenschap in Nottingham TEVREDEN Naar verhouding weinig last van deze potsierlijke verhoudingen had den de loopsters op de langste af standen. Zeer tevreden over haar come-back na een bronchitus kan de Groningse Ina Blaauw zijn. Zij voltooide achter de Hongaarse La zar de 800 meter in 2.04.8 (electro- nisch 2.04.99) waarmee zij weinig achterbleef op haar uit het voorsei zoen daterende toptijd van 2.04.0. Joke van Gerven imponeerde op de MONTREAL (Reuter) De Japan ner Noriyasu Misukami heeft zater dag de Pre-Olympische Marathon van Montreal gewonnen. In een zinderende hitte legde de Japanner de ruim 42 kilometer af in 2.25.45.9. Hij had een voorsprong van minder dan vijf sec. op de als tweede aankomende Fin Jukka Toivola. De derde plaats was voor Ron (Hill) GB) Twaalf van de achttien gestar te lopers beëindigden de race. Onder hen bevonden zich zeven Japan- DEN HAAG Het bestuur van de Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie (KNAU) heeft, na overleg met de nationale technische commissie- junioren. zeven atletes en vier atle ten aangewezen voor deelneming aan de derde Europese jeugdkampi oenschappen, die van 22 tot en met 24 augustus zullen worden gehou den in Athene. Vedette van de ploeg is Olga Com mandeur, van de vereniging Suomi die de 800 meter zal lopen. De 17- jarige Velsense kwam onlangs tij dens internationale wedstrijden op het Sportcentrum Papendal bij Arnhem op de 800 meter tot een tijd van 2 min. 2.8 sec., slechts 0.1 sec. boven het wereld-Jeugdrecord van de Oostduitse Barbara Wieck. Olga Commandeur, die ook Neder lands jeugdrecordhouster is op de 400 meter zal deze afstand in Athe ne niet lopen. De Nederlandse ploeg voor Athene bestaat (voorlopig) uit: Jongens: Arno Körmeling (800 me ter), Harry Schutting (400 meter horden) Rudy Verriet (3000 meter) en Arjan WoLters (Tienkamp). Meisjes: Olga Commandeur (800 meter), Fieke Kamps (800 meter) Karin de Nijs (800 meter). Bea Wiarda (discuswerpen), Els Stolk (Vijfkamp), Erna Smit (4 x 400 meter) en Tineke Hussaarts (4 x 400 meter). Deze laatste twee atletes komen op de estafette uit met Olga Comman deur en Fieke Kamps. De hoogspringsters Hanneke Glas en Astrid Uffelie zullen nog de gelegenheid krijgen zich voor het hoogspringen te kwalificeren. On der andere zullen zij op 6 augustus in Koblez deelnemen aan een in ternationale wedstrijd. De volledige ploeg voor de Europese jeugdkam pioenschappen zal van maandag 11 tot en met woensdag 13 augustus voor een laatste trainingsstage in Papendal verblijven. da, gestart op de 'pole position' na zijn snelle traaningstijd van onder de zeven minuten, moest zijn lei dende positie na tien ronden af staan door een lekke band. Emer son Fittipaldi kwam al na de twee de ronde op het 167 bochten tellen de circuit behoedzaam de piits bin nen rijden terwijl de strippen -rub- •ber van zijn banden vlogen. Na een vlugge bapdenwisseling hervatte hij de strijd nog wel in de laatste positie, maar moest elke ronde stoppen voor bandencontrole om na de vijfde ronde er helemaal mee te stoppen. Er zouden er nog velen volgen. Jochen Mass (Wdi), die in de eer ste ronde crashte, Ronnie Peterson, wegens een slippende koppeling, Vittoria Brambilla (Ita) wegens een lekke band, John Watson (Gbr) en Hans Joachem Stuck (Wdl), beiden wegens mechanische problemen. Carlos Pace, die door al die uitval len de derde plaats had bemachtigd moest na een verwisseling van banden ook al wegens een lekke •band opgeven. AMSTERDAM (ANP) Nereus is de grote overwinnaar geworden van de strijd om de Nederlandse Reutemann, die aanvankelijk van- roeititels voor 1975. In elf van de 22 finales zegevierde de ploeg al dan niet gecombineerd met 1V>* TOf1| f" andere verenigingen van de Amsterdamse studenten. Bij de dames ontbrak alleen het kampioen schap van de skiffeuses, een nummer waarop Nereus niet vertegenwoordigd was, aan de triomfen van de Nereïden. Bij de elite-heren waren vier van de acht titels voor vertegenwoordi gers van de Amsterdamse vereni ging, die na jaren van grote suc cessen. zowel nationaal als interna tionaal, een stap had moeten terug doen. Nereus triomfeerde voorts bij de lichte vieren met stuurman en was zeer sterk vertegenwoordigd in de lichte acht die nationaal kampi oen werd. Een groot persoonlijk succes werden de vierdaagse wed strijden op de Bosbaan voor Lies beth Vosmaer, Hette orrias en Myriam Steenman. die allen goed waren voor een viertal plakken. Zaterdag, toen met lichte tegen wind onder zeer goede omstandig heden werd gevaren, leverde de eli te-acht van Nereus de opvallendste prestatie. De ploeg leidde van start tot finish en gaf tegenstander La- ga /Dudok van Heel geen kans. De 6 minuten -16.88 seconden voor de 2000 meter was. gezien de tegen wind, een alleszins goede tijd. Van goed gehalte was op de slotdag ook de prestatie van de lichte vier zonder stuurman van Het Spaarne. De Haarlemmers waren veel te sterk voor de concurrentie. Zij wonnen onbedreigd in 6.58.0, met e<-n voorsprong van een kleine vier lengten op de voornaamste belager. Bij de dames viel zaterdagmorgen de nederlaag op die Andrea Vissers en Hellie Klaasse bij de dubbel- tweeën leden tegen de Nereus-equi- pe Liesbeth Vosmaer/Myriam Steenman. Een snelle voorsprong werd gestadig vergroot. Bij de fi nish was er juist licht tussen de boten. De finale van de twee com binatie-achten van de dames lever de een gedecideerde zege op voor de Nereus/Orca/Njord/Triton/RIC- formatie. MINIPROGRAMMA Verrassingen hadden zich daarvoor op de derde en voorlaatste dag van de strijd om de Nederlandse roei- kampioenxchappen niet voorge daan. Vrijdagavond, toen een mini- programma van vijf finales, waar van twee in de lichte nummers, werd afgewerkt, deden de kansheb bers op de Bosbaan wat van hen verwacht mocht worden. In de be langrijkste wedstrijd van het nati- onzle seizoen rekenden Jan van der Horst en Willem Boeschoten van Nereus bij de twee zonder stuurman af met Jeroen en Ronald Vervoort. Er was bij het passeren van het duizenmetermerkteken licht tussen de boten. Zonder ernstig bedreigd te worden handhaafden de Nerei- den die marge in de tweede kilo meter. Nederland zal overigens op elf van de 22 nummers vertegenwooridgd zijn bij de wereldkampioenschap pen roeien, die van 21 augustus tot 1 september in Nottingham (Enge land) worden gehouden. Vier da mes- en vier heren-elite equipes worden afgevaardigd, voorts komt Nederland uit in drie lichte num mers. Tot de Nederlandse deel neemsters behoort niet Ingrid Munneke-Dusseldorp, de oud-kam pioene van Europa in de skif. Zij werd in een finale, waarin zij niet geheel geïnteresseerd leek, woens dag verslqgen door Trijdy Jongene- len. Aangezien deze DDS-skiffeuse deel uitmaakt van de dubbel vier uit zijn startpositie op de vijfde rij niet verder had kunnen komen dan de zesde positie, kende geen proble men en profiteerde van het. hoge percentage uitvallers. Zonder ook maar een concurrent te hebben in gehaald, lag hij ineeens op de eerste plaats, die hij niet meer afstond. Het betekende zijn eerste GP-zege van dit seizen,e waardoor hij tevens de tweede plaats in de stand voor het wereldkampioen schap voor zich opeiste. Voor de ongeveer 300.000 toeschou wers behaalde Gijs van Lennep zijn eerste WK-punt. Met zijn wagen leer hij niet onder de temperatuur. Ondanks zijn op een na slechtse trainings tijd werd hij met een ach terstand van ruim vijf minuten zesde. 1. Carlos Reutemann (Arg) de 14 ronden (3197 km) in 1.41.14.1 (189.5 km-u) 2. Jacques Laffite (Fr) 3. Nik Lauda (Oos tenrijk) 4. Tom Pryce (GB) 5. Allan Jones (Austr) 6. Gijs van Lennep (Ned) 7. Leila Lombardl (It) 8. Harald Ert (Wdld) 9. Patrick Depailler) Fr) Stand wereldkampioenschap na elf races: 1. Luada 51 pnt. 2. Reutemann 34 pnt. 3. Flttlpaldi 33 pnt. 4. Hunt 25 pnt. 5. Pace 24 pnt. 6. Scheckter 19 pnt. 7. Regazzoni 16 pnt. 8. Mass 14.5 pnt. 9. Depailler 12 pnt. 10. Laffite 6 pnt. 19-20 Van Lennep en Brise elk 1 pnt. Vosmaer en Steenman, kampioenen dames dubbel twee. die naar Nottingham gaat, bestond de mogelijkheid de Groningse toch uit te zenden. De Technische Ad vies Commissie dames is van me ning dat in de huidige vorm een finaleplaats voorwaarde voor uitzending niet zonder meer be reikbaar zou zijn voor de onttroon de skifkampioene. De TAC veron derstelt dat bij een goede motivatie er een goede opgezette, verdere tra ning dit laatste zeker tot de moge lijkheden zou hebben behoord. Aangezien Ingfid Manneke zelf evenwel te kennen had gegeven het seizoen na de n'ationale' te beëi- dige, is zij niet als mogelijke kan didate voor de Nederlandse ploeg bij het bestuur van de Koninklijke Nederlandse Reoibond voorgedra gen. De Nederlandse afvaardiging is als volgt geformeerd: Dames: vier met suurvrouw: Ne- reus/Orca-combinatie (Liesbeth Vosmaer, Hette Borrias, Myriam Steenman en Liesbeth de Graaf f. Stuurvrouw: Vera Schneijderberg). Dubbel twee: RIC (Andrea Vissers en Hellie Klaasse). Dubbel vier: njord/Triton/DDS-combinatie (Ans Gravenstijn, Barbara de Jong, An neke Stefels en Trijdy Jongenelen. Stuurvrouw: Evelien Koogje). Acht: Nereus/'t Spaarne/Phocas/Argo/ Njord/De Hoop-combinatie (Loes Schutte. Thea Valk, Annet Poele- nlje, Marleen van Rel, Elisabeth Teilegen. Maria Kusters, Karin Ab- ma en Joke Dlerdorp. Stuurvrouw: Marjolein Jongh Visser. Reserve: Saskia Jorissen). Heren: twee zonder stuurman: Ne reus (Van der Horst en Boescho ten), Twee met stuurman: Dudok van Heel (Van der Pas en Van Vianen). Vier zonder stuurman: Nereus/Nautilus-combinatie (Van Droge. Van de Pol, Jeroen en Ro nald Vervoort). Acht: Laga/Nereus- Asopos/De Vliet-combinatie. Hier voor zijn geselecteerd de roeriers: Klem, Vermeulen, Van Oort, Nolet, Oudt, Veling. Van Rooijen en Stei- gena. Mogelijk zal nog een beroep worden gedaan bij- de formering van deze nieuwe acht op Jorissen en Bienfait. Lichte roeiers: skif: Punt (Hollan- dia Roeiclub), Vier zonder stuur man: aT Spaarne (Schous, Povel, Kuijk en Van Lith). Acht: Ne- reus/Triton-combinatie (Kooke, Kalff, Bos, Koornneef, Appeldoorn, Brasser. Helsloot, Ford en Korthals Altes. stuurman). Reserve van de lichte ploegen is onder voorbehoud dat hij zich kan vrij naken —George Brouwer. Dames dubbel vier: 1. Nereus-Orca (Lies beth de Graaf f, Mirjam Steenman, Lies beth Vosmaer, Hette Borlas, Marijke Kraayenhoff) 3.25.15, 2. Njord-Triton- DDS 3.31.25. Lichte skiff: 1. Pumt (Hollandia RC) 7 55.05. 2. Brouwer (Mades) 8.01.67, 3. Michels (de Hoop) 8 05.39. 4. Luoassen (Corn. Tromp) 8.18.64. Twee zonder stuurman: 1. Nereus I (Van der Horst-Boeschoten) 7.11.87. 2. NauUlus 7.14.82. 3. Nereus II 7.31.37. Lichte twee met stuurman: 1. Tachos (Swenne-Raemaekers) 8.05.96. 2. Triton 8.07.25. 3. Cornells Tromp 8.13.78. 4. Ne reus 8.14.72. Vier met stuurman: 1. Nereus (Vermeu len. van Oort. Nolet. Oudt. Schippers) 6.25.29. 2. Dudok van Heel-Laga 6.28.32, 3 La ga 7.05.37. Dames dubbel twee: 1. Nereus (Liesbeth Vosmaer. Mirjam Steenman) 3.43.69, 2. RIC 3.45,64, 3. De Hoop 4.02.67. Dames acht: 1. Nereus-Orca-NJord-Triton- RIC-comb. (Liesbeth Vosmaer, Hette Bo rlas. Mirjan Steenman. Liesbeth de Graaff. Ans Gravesteljn. Barbara de Jong. Anneke Steefels. Helly Klaasse en Vera Scheyderberg) 3 23.46. 2. Nereus-Het Spaarne-Phocas-Argo-Njord-De Hoop- comb 3.27,32. HEREN: Lichte vier zonder stuurman: 1. Het Spaarne (Schouws. Povel. Kuyk. Van Llth) 6.58,0. 2, Skadl-Hades 7.07.65, 3. Nereus 7.09,58, 4. Njord 7.19,63. Lichte vier met stuurman: 1. Nereus- Triton (Kalff, Helsloot. Koornneef. Ap peldoorn, Korthals Altes) 7 22.98, 2. Njord 7,25,30, 3. Het Spaarne 7,26,65. Dubbel vier zonder stuurman: 1. Asopos -De VUet-Dle Leythe-De Hoop (Maan. Stelninga. Robbers. Michels) 6.46.17, 2. Hades-Nautllus-Hollandla-RC-comb. 6.45.18. Elite acht: 1. Nereus (Vermeulen, Van Oort, Nolet, Oudt. Van Drooge. Van der Pol. Vellng. Van Rooyen. en Schippers) 6.16.88. 2. Lasa-Dudok van Heel 6.38,31. NURBURGRING (UPI) De Grote Prijs van Canada, de eerstvolgende en op één na laatste wedstrijd voor het we reldkampioenschap voor for mule 1 coureurs, die in Mos- port zou worden gehouden, is afgelast. Zo heeft de Vereni ging van formule 1 fabrikan ten zondag medegedeeld. De Candaese organisatoren heb ben geweigerd de volgens de Vereniging normale kosten, die verbonden zijn aan de organisatie van een formule 1 race buiten Europa voor hun rekening te nemen. De race was gepland op 21 september. Dit besluit verkleint de kan sen van de huidige wereld kampioen Emerson Fittipaldi (Braz.) om Nicki Lauda (Oos tenrijk) alsnog in te halen. 'Dit is erg slecht voor mij', aldus Fittipaldi.' Door deze afgelasting blijven er na de Grote Prijs van Duitsland slechts drie races over die van Oostenrijk, Italië en Amerika'. LONDEN (Reuter) Frank Nusse is zaterdag tijdens de Open Britse atletiekkampioenschappen op de baan van Crystal Palace in Londen als derde geëindigd op de 400 meter horden De Nederlandse recordhou der (49.82) bleef ruim boven zijn toptijd: 50.85 sec. De race werd gewonnen door de Engelsman Bill Hartley in 49.65, voor de Amerikaan Bob Casselman in 50.23. Een goede prestatie leverde Amerikaanse mid den-afstandloper Marty Liquori die de 5000 meter won in 13.32.51. I

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 10