Natuurgebied in Rotterdam loopt gevaar De versierder en de Dixie Dancekings Orde moet er zijn FILMPREMIÈRES VAN DEZE WEEK Lucebert, een vijftiger in dubbele betekenis Rondom Vincent in diens geboortedorp Man lag paar weken dood in zijn huis Vragen over daling van woningbouw in Limburg 'Veel kinderen veel te laat naar tandarts' Gelderse PvdA valt Kloos aan Centrum en de discussienota Ruim drie ton voor nationaal vrouwencomité Bonden: Rechtsongelijkheid part-timers bij WW-uitkering Dure zwempartij Twee doden en zes gewonden bij botsing rROUW/KWARTET VRIJDAG 1 AUGUSTUS 1975 BINNENLAND 9 Kronkel moet uit de Nieuwe Maas door Hans W. Ledeboer De Nieuwe Maas, de grote scheep vaartader door Rotterdam vertoont tussen Maasbruggen en de Van Brienenoordbrug een merkwaardige kronkel. Rijkswaterstaat wil daar, aan de Noordelijke Maasoever, een bocht afsnijden, die afsnijding moet dwars door het natuurgebied De Esch veertien hectare en daarbij sneuvelen twee achttiende- eeuwse boerderijen, die op de mo numentenlijst staan, en nog veel meer interessante zaken. Dat vin den allerlei mensen en ook wethou der Mentink (ruimtelijke ordening) erg spijtig. Er kwam een actiegroep, die zich zelfs ontwikkelde tot een werkgroep en deze werkgroep steunt de heer Mentink in zijn gevecht om het behoud van de Esch en het zoeken naar een aan vaardbaar alternatief voor rijkswa terstaat. De S-kronkel zit al eeuwen in de rivier, maar er was ook een Zwane- vater. dat van Feyenoord een ei land had gemaakt en via dat Zwa- newater kon men de rivierbochten omzeilen. Een interessant alterna tief voor de bochtafsnijding in de noordelijke maas<-7ver door de Esch biedt misschien het doorsteken van de dam tussen Spoorweghaven en Mailegat en zo hnt herstel van de verbinding var. het Zwanewa^er. Dat kost geen enkel woonhuis en de wijk Feijenoord wordt beslist niet in een isolement gedrongen. Bovendien was een jaar of tien geleden zo'n doorgraving, even be zuiden het station Rotterdam-zuid, in net wegenplan rond de Willem- s'unnel opgenomen. In leder geval: er is in november een uitgebreid gesprek tussen de minister van verkeer en waterstaat en wethouder Mentink over deze bochtafsnijding en de heer Mentink echt het alternatief doorgraven van de dam tu-isen spoorweghaven er. d_> rivier interessamt genoog om die in dat gesprek te berde te brengen De werkgroep heeft d* heer Mentink een goed gefundeerd rapport beloofd over de Esch. 'Het to1 natuurlijk ook een kwestie van koster worden' meende de heer Ment'nk, toen wij zijn men-ng vroeger over de mogelijkheid van de do afgraving van het Zwanewa- ter. Dat plan hoi'dc een spoorbrug en een wegverkeersbrug in. 3c.de moeten zo hoog zijn, dat duw-eer- heder er onderdoor kunnen'. Beeldhouwer De lieer Mentink is gistermiddag zelf in de Esch gaan kijken als gast van de beeldhouwer Jan Vlasblom, die met zijn gezin een van de beide achttiende-eeuwse boerderijen be- Bij A is de omstreden bochtafsnij ding aangegeven. B is het alterna tief, dat wethouder Mentink de moeite waard vindt om met de mi nister te bespreken. HAARLEM De politie heeft in 'n woning in Haarlem-Oost het lichaam gevonden van de 65-jarige J. Dorsman. De man is vermoedelijk al twee of drie weken geleden over leden aan een hartverlamming. Be woners van het pand hadden de po litie gewaarschuwd, omdat zij een vreemde lucht roken Zij dachten dat de man naar een begrafenis was ge gaan en daarna bij familie was ge bleven. DEN HAAG Het Tweede-Kamer lid voor de CHU Tolman heeft mi nister Gruijters gevraagd wat de oor zaak is van de ontstellende daling van de woningbouw in de provincie Limburg. De heer Tolman vraagt op korte termijn mededelingen over de situatie in deze provincie. Van een verslaggever ASSEN De kinderen gaan in het algemeen veel te laat naar de tandarts. Dat zou al op tweejarige leeftijd moeten gebeuren, zed tandarts B. E. Rijnsburger uit Havelte, ver bonden aan de Stichting Jeugditandverzoirgdng Drente gisteren. Het komt er nu op neer dat een 'gemiddeld' kind al een kies kwijt is voordat het op de lagere school komt en ook al drie vullingen heeft. Slechts zeventien procent van de 2100 kinderen die de stich ting in het schooljaar '74-'75 op kleuterscholen behandelde (kinderen die het volgende jaar naar de basisschool zou den gaan) had geen enkele behandeling nodig. Van die 2100 kinderen (van vijf en zes jaar) was maar zestien procent al eens eerder bij de tandarts geweest. De heer Rijnsburger achtte uitbreiding van de behande ling nodig en vond het ook nodig 'te vechten om de fluo- ridering van het drinkwater terug te krijgen.' Aan het adres van de ouders merkte hij op: verstandig snoepen en het toedienen van fluorta- bletten is erg belangrijk. ROTTERDAM Het ziet er naar uit, dat de Rotterdammers zichzelf de narigheden met het natuurgebied 'De Esch' vlak aan de Nieuwe Maas, op de noordoever, even ten westen van de Van Brienenoordbrug op de hals hebben gehaald. Niet de Rotterdammers van nu hebben dat gedaan, maar hun grootouders of misschien wel overgrootouders: die hebben een dikke honderd jaar geleden het Zwanewater bezuiden de wijk Feijenoord afge damd- Lucebert: Orpheus en de dieren. woont. Ruime woonkeuken met balken plafond, prachtige deel met stutten en balken, mooie gevels met heel interessante raampartijen, bijbehorende stallen en schuren. Er is in de Esch nog veel meer: een wiel van ongeveer twee hectare, een overblijfsel van een oud drin kwaterbekken (het terrein grenst aan het terrein van de drinkwater leiding) waar zwanen broeden, res ten van een kapel uit d2 vijftiende eeuw, resten van oude buitenplaat sen. waarvan een 'De Rozenhof' heette. Een van de twee achttien de-eeuwse boerderijen heeft nog steeds die naam. Die boerderij is nog volop in gebruik. Dan is er een aantal woningen uit de negentiende eeuw, waarvan sommige nog wor den bewoond door nazaten van de genen, die ze hebben gebouwd. Ver der een oude school, nu in gebruik als atelier voor beeldende kunste naars. Het hele stuk dat voor de bochtafsnijding moet verdwijnen is veertien hectare typischrivieren landschap, dat in de omgeving van Rotterdam verder vrijwel niet meer is te vinden. Niet afgesloten Er zijn geen zeer zeldzame bloe men. planten of dieren, maar wel soorten die ln het westen van Ne derland zeker niet algemeen zijn. Er zijn enkele die in Oost-Neder land thuis horen en die op de een of andere manier hier zijn ver dwaald. Het terrein is niet afgeslo ten voor het publiek, Je kunt er zomaar wandelen, wat heel veel Rotterdammers uit de oostelijke stadswijken ook doen. Zowel het Rotterdams historisch genootschap Roterodamum als het biologisch station Weversduin te Oostvoorne en natuurlijk ook wethouder Men tink vinden het jammer als Rotter dam dit stukje natuurgebied moet missen. 'De moeilijkheid is', zegt de heer Mentink. 'dat de plannen voor deze bochtafsnijding al tientallen jaren oud zijn en dat er al allerlei toe zeggingen zijn gedaan. Een belan grijke fase was de bereidheid van Rotterdam tegenover Rijkswater staat tot afstaan van de grond van de bochtafsnijding. Die bereidheid is al in 1968 uitgesproken. In 1970 stond de gemeenteraad hier grond af aan het hoogheemraadschap Schie- land voor de aanleg van de nieuwe dijk, langs de komende bochtafsnij ding opgenomen in het streekplan Rijnmond en het bestemmingsplan, dat deze omgeving als recreatiege bied vermeldt, verbiedt de bocht afsnijding niet. Nou, toen werk ik wethouder'. Naar minister De heer Mentink wil alles doen om de Esch te behouden, 'maar', zegt hij. 'We kunnen niet zonder meer om gedane toezeggingen heen. Rijkswaterstaat acht de bocht af snijding een noodzaak voor de scheepvaart. In de bochten wordt nu de snelheid, vooral van de duw bakeenheden. te gering om er veilig mee te kunnen maoeuvreren. Dan raken deze eenheden in dwars over de rivier staande vloedstromen en dat geeft ongelukken. Ik vind de zaak zo belangrijk, dat ik haar niet wil regelen met rijkswaterstaat. Ik moet er nu mee naar de minister. In leder geval wil lk de twee oude boerderijen sparen. Als het beslist niet anders kan, zullen die op kos ten van rijkswaterstaat moeten worden gedemonteerd om elders opnieuw te worden opgebouwd. Al kreeg Lucebert direct na de oor log in de eerste plaats bekendheid als experimenteel dichter, ook toen al uitte hij zich beeldend. Hij was, in 1949 een van de leden van de Nederlandse Experimentele Groep, de voorloper van Cobra, en expo seerde regelmatig met kunstenaars ais Appel, Comeillile, Constant en Rooskens. Lucebert's werk is een per soonlijke voorzetting van de oude Cobraideailenhij gaat er van uit, dat niemand, ook de traditie niet, hem iets kan voorschrijven. Hij lapt de academische regels volko men aan zijn laars, 't gaat hem er om een telkens weer nieuwe en zuivere creativiteit te verwerven. De kindertekening is daarbij voor hem een belangrijke inspiratiebron, niet als kunstvoorwerp maar als puur spontane expressie. Zijn teke ningen ontstaan zeer direct, maar ook heel bewust en trefzeker met een verfijnde beheersing van het materiaal. De gouaches en schilde rijen zijn meer doorwerkt, kleuren Op het pleintje voor de hervormde kerk wordt sinds enkele jaren, tot meerdere glorie van de nagedachte nis van Vincent van Gogh. een kunst- en ambachtmarkt georgani seerd. Het enige wat er niet Neder lands aan is, is de haam die men er aan gaf: 'Autour de Vincent'. Dit jaar wordt de manifestatie al voor de zevende maal gehouden en wel op 9 en 10 augusuts. Mandenvlech- de en weven zijn enkele van de typisch Nederlandse ambachten die Prijs voor Nederlands blokfluitkwartet BRUGGE Het blokfluitensemble 'Sanatoga' uit Hilversum heeft op het houtblazersconcours van de In ternationale Muziekdagen van het Festival van Vlaanderen in Brugge, de tweede prijs behaald. De eerste prijs is toegekend aan het Tokyo Recorders Quartet. In de jury had den onder meer zitting Frans Brüggen en Carl Dolmetsch. Twee van de vijf juryleden hadden het Hilversumse ensemble, dat zich speciaal toelegt op eigentijdse mu ziek, geplaatst voor het Tokyo Quartet, dat uit professionals be staat: de leden van het Hilversum se ensemble (Jehanne Middelhof, Maria Wtlst, Marjan van den Born en Jan S. Spaan) zijn amateurs. Van een verslaggever ARNHEM —Het dagelijks bestuur van de Partij van de Arbeid in Gelderland heeft zich fel gekeerd tegen uitspraken van VARA-voor- zitter Kloos ln het conflict over de berichtgeving over de ontwikkelin gen in Portugal. Het Gelders bestuur zegt 'verbijs terd' te zijn: uitspraken van Kloos grenzen 'aan het ongelooflijke', 'doen denken aan koude oorlogs- mentaldteit' en ademen de geest van 'aLles mag als het maar volgens de lijn is die de VARA-ledding aan geeft.' Volgens de Gelderse PvdA moet in socialistische bewegingen als PvdA en VARA ruimte zijn voor tegen stellingen en tegengestelde menin gen zonder dat daaruit conflicten, zoals nu bij de VARA voortkomen. Hoewel het Gelderse bestuur meent dat Soares en zijn socialistische partij volledige steun verdienen, vindt het dat het bepaald onge wenst is te komen tot een uniforme berichtgeving zoals de VARA na streeft. Het dagelijks bestuur van de Gelderse PvdA dringt er op aan dat er plaats blijft voor een rubriek als 'Dingen van de dag' (radio- actualiteiten) in zijn huidige opzet en vorm. door Ber Huising ZWOLLE 'Lucebert, een vijftiger' tot 25 augustus in de li brije te Zwolle een tentoonstellingstitel met een dubbele bodem, dichter-schilder Lubertus J. Swaanswijk (zijn officiële naam) is een van de belangrijke kunstenaars van 'de vijftigers' (de ver nieuwers van de vijftiger jaren) maar deze expositie werd georga niseerd ter gelegenheid van zijn vijftigste verjaardag. worden in verschillende lagen over elkaar heen gebruikt met meestal sterke contouren, die de figuren omranden. Lucebert noemt als diepste drijf veer voor zijn werk de 'liefde, want die maakt mededeelzaam op een bijzondere wijze, soms stuntelig, soms geraffineerd, maar altijd op recht'. En, zegt hij: 'Ik ben een gaudium geluk die op alle achterkanten doen mag wat ie wil. Op de ruggen van de mensen schilder ik hun meest eigenlijke portret en op de achter kant van elk boomblad tekende lk een spotvogel'. Deze tentoonstelling werd samen gesteld door drs. A. Pedersen van het Stedelijk Museum, Amsterdam, en de technische verzorging is in handen van de Nederlandse Kunst stichting te Amsterdam. Toegang gratis: dagelijks geopend van 10-17 uur, 's zondags van 14-17 uur. G.K. ZUNDERT Tussen Breda en Antwerpen op vijf kilometer van de Belgisch-Nederlandse grens ligt Zundert, het Brabantse dorp waar in 1853 Vincent van Gogh werd geboren. Het geboortehuis, het Nederlands Hervormde kerkje waar zijn vader dominee was en het door Zadkine gemaakte beeld van Vincent en zijn broer Theo, herinneren daar nog aan het feit dat de schilder er zijn eerste le vensjaren doorbracht. De Versierder, WW genoemd, is Burt Reynolds en die maakt het wel onverschillig kauwgummie- kauwend, veroverend grijnzend, en met een boel kapsones. De Dixie Dancekings zijn zo'n zui delijk Amerikaans provinciaal country-&-western-groepje en WW schept op dat hij ze wel een contract in Nashville zal bezor gen, en dat is voor pop-musici het einde. Of liever: het begin van de roem. De Dancekings. waarbij een vrouw, Conny van Dyke, zijn argeloos ge noeg om WW te geloven en te volgen. Geld haalt hij bij pompsta tions vandaan, heel vriendelijk, met een waterpistool en nog een fooi woor de, toch onderbetaalde, pompbediende, die achteraf ver keerde inlichtingen over de overval geeft. Zodat een zeer gelovige ou derling, die ook rechercheur is. meent dat de duivel zelf de aansla gen pleegt in vele gedaanten. Dat is overdreven dom, zoals de onbe nulligheid van de Dancekings en het brutale overwicht van WW ook overdreven zijn. Want de film is, door régisseur John Avildsen, voor de lol gemaakt. Er wordt dus met auto's nogal wat kapotgerost. De Nashville-taferelen met al die smartlappen zingende cowboy's hebben ook iets van ironie. Het zwervende groepje komt ln merk waardige hotelletjes en zaakjes te recht. met komische typetjes over al, en duikt ook nog een poosje onder bij een oude blues-zanger. Furry Lewis. Tenslotte wordt een optreden in Nashville's Grand Ope ra toch bereikt en WW ontsnapt maar net aan zijn achtervolger, doordat die op zondag niet werkt. Het is wel aardig allemaal. (Amsterdam - Rembrandt pleinthe ater, 14 j.). Conny van Dyke en Burt Reynolds in de Versierders. er worden gedemonstreerd. Verder is er een vol programma met optre den van onder meer Het Zunderts Toneel met een fragment uit Mis- tero Buffo van Drlo Fo, en met de middeleeuwse klucht Hanneken Leckertant en een concert door het barokensemble 'Willem de Fesch', optreden van de volksdansgroep Lenterik en The Adventurers Steel- band. In de hal van het bemeente- huis is een expositie van plastieken en objecten onder de titel 'Meer voud-Enkelvoud". AMSTERDAM Toneelgroep Cen trum heeft waardering voor de Dis cussienota Toneelbestel, maar ook kritiek daarop. Als de voorstellen voor de regionale gezelschappen zo zou worden doorgevoerd, verwacht Centrum slachtoffers. En wat de indeling van de gezelschappen be treft (in bepaalde taken en vormen van toneel) is Centrum huiverig voor verstarring, want er moet een zekere vrijheid blijven om de gren zen te verleggen. Vernieuwing moet niet alleen in het experimentele vakje worden geduwd. De financië le voorstellen zijn in striid met de verspreidingsgedachte, want het to neel is nu al te duur voor sommige schouwburgen en uitkoopverenigin gen. De veelzijdigheid van het Ne derlandse toneelaanbod, die zijn weerga niet heeft volgens Centrum, zou in gevaar kunnen komen. En voor de 'pool'-gedachte voelt Cen trum niets. De toneelgroep wijst er bovendien op, dat zij, indertijd als Puck begonnen, al vele voorgestel de veranderingen had doorgevoerd, met de Initiatieven voor het jeugd toneel. het stimuleren van talenten, een werkzame dramaturgie, het richten van de spreiding op een eigen regio, en een vervangbare leiding. Centrum zal dus wel kri tisch tot de discussies willen bij dragen. Zesde biennale voor posters in Warschau DEN HAAG —Van 9 juni tot 15 augustus zal in Warschauw de Zes de Internationale Biennale voor Posters worden gehouden. Daarvoor zijn vier categorieën vastgesteld: posters over het wonen; posters, die iedeeën van humaan en sociaal belang propageren; posters, die be langrijke culturele gebeurtenissen aankondigen en commerciële pos ters. Per kunstenaar kunnen niet meer dan drie affiches ontwor pen in de periode 1973-1975 worden ingezonden Formulieren en voorwaarden voor deelneming moet envoor 15 oktober 1975 worden aangevraagd bij de Zesde Internationale Poster Bienna le. Plac Malachowskiego 3, 00-916, Warszawa, Polen. ten, klompenmaken, pottendraaien. Law and Disorder (wet en wanorde) gaat over kankerende verontruste middenstanders van Man hattan, die hulp-politie-agentje mogen spelen, omdat zij vinden dat de echte politie niet genoeg doet tegen langharig tuig, druggebruikers, sexmaniakken, straatschenders, negers, portoricanen... vul maar in- Ontevreden kleinburgers zijn overal zo'n beetje gelijk. Deze mannetjes, een kapper, een winkelier, een taxi-chauffeur, aardige kerels ei genlijk wel. zijn ook nog Ameri kaans kinderlijk blij met hun uni formen en het net echt agentje spelen. Ze voelen zich opeens heel wat, al stelt het niets voor, want ze blijven amateurs. Onder regie van Ivan Passer is hun gewichtige bur- gerwachtgedoe. met vergaderingen, lezingen (een gekke over verkrach ters bijvoorbeeld) en het, soms wel wat bange, patrouille-lopen met een flinke scheut ironie bekeken. Bovendien zijn er humoristische ta fereeltjes uit hun gewone leven: het sukkelen met een taxi, moei lijkheden met vrouw en dochter die de macht van pa niet zo zien zit ten, de narigheid van een slecht lopende kapperszaak met een gek brutale hulp... leuk gedaan wel en gewoon gespeeld met een gezellige overdrijving (door Ernest Borgine o.m.), maar wel in de stijl van zo'n soort televisieserie, telkens een af levering, een episode. En omdat daar een slot aan moest loopt het, vrij onverwacht, nog even slecht af. Op een angstige avond in een vij andige volkswijk valt er opeens een zinloos, maar wel dodelijk schot. Het pohtiespelletje wordt even ernst. Om daar overheen toch nog wat opwekkends te tonen laat de taxichauffeur plotseling zijn wagen met twee lastige klanten staan ln het besef dat je aan zo'n rotbaan niet eeuwig vast hoef t te zitten. Best bedoeld maar de film werkt niet eeuwig vast hoeft te zitten, hoopgevend einde toe. (Amsterdam-Saskia. 18 j.). Van onze Haagse redactie DEN HAAG Aan emancipatiepro jecten, die zijn ontwikkeld in het jaar van de vrouw, wordt voor het tweede halfjaar 325.000 subsidie verleend. In het eerste half jaar heeft het nationaal comité Interna tionaal Jaar van de vrouw reeds 450.000 ter beschikking gesteld. Het comité heeft dit jaar in het totaal een miljoen gulden te beste den. De plattelandsvrouwenverendgingen (de algemene, de christelijke en de katholieke) krijgen 10.000 voor de training van de bestuursleden. Om de zekerheid te hebben, dat ook de niet-georganiseerde vrouw profijt heeft van het speciale jaar gaat er een bedrag van ƒ50.000 naar het vormingswerk in de buurt- en club huizen, dat zich richt op het door breken van het gebruikelijke rol lenpatroon. Het tweede halfjaar gaan er mini male bedragen naar de vrouwenaf delingen van de politieke partijen, die het eerste halfjaar overigens al 50.000 ontvingen. Cursussen in onder meer zelfverde diging. het ophalen van lagerse- school-kennis en het verrichten van mannewerkjes in huls worden eveneens door het comité gesteund. Dat is eveneens het geval met het vrouwenspreekuur van het Amster damse vrouwenhuis. Verder wordt er geld gegeven aan een feministi sche boekhandel en aan het vrou wencafé 'De heksenk elder' in Utrecht. Ook aan homofiele vrou wenorganisaties wordt subsidie toe gekend tot een bedrag van 3.300. Andere gehonoreerde projecten zijn: toneel over emancipatie (ƒ60.000), vrouweninformatiemark ten in Rotterdam (ƒ4.625), vrou wenhulzen in de grote steden 30.000), aktde tijd voor school 2.500)emancipatieproject voor katholieke kleuterleidsters 12.000) en onder meer dan ga rantiesom van 25.000 voor Dolle Mina. Van onze soc.-economische redactie UTRECHT De samenwerkende bonden in de detailhandel heb ben staatssecretaris Mertens van sociale zaken gevraagd een eind te maken aan de 'niet aanvaardbare rechtsongelijkheid voor part timers'. Het gaat om part-timers, die even als mensen met een volledige baan verplicht zijn om WW-premie te betalen. In de praktijk blijken de bedrijfsverenigingen evenwel een verschillend beleid te voeren ten aanzien van de WW-uitkeringen aan part-timers. In een aantal ge vallen worden part-timers bijvoor beeld voor de keus geplaatst een volledige baan te aanvaarden of de WW-uitkering te verliezen. Pogin gen om binnen de federatie van bedrijfsverenigingen tot een eenslui dend standpunt te komen zijn tot dusver niet gelukt. Volgens de NNV, NKV en CNV bon den bestaat er geen enkele reden om de gesignaleerde rechtsongelijk heid te laten voortbestaan. Voor part-timers, in het bijzonder dege nen wier wekelijkse arbeidstijd twintig uur of meer bedraagt, die nen dezelfde criteria te gelden als voor mensen met een volledige baan. schrijven de drie bonden aan de staatssecretaris. In hun brief wijzen de bonden erop dat part-timers momenteel gedu rende acht weken aanspraak kun nen maken op een WW-uitkering, indien zij tenminste twee jaar part-time werken, tenzij dringende gezinsomstandigheden in het ge ding zijn. Komt een part-timer ln aanmerking voor die acht weken uitkering, dan moet de betrokkene deze periode gebruiken om elders een betrekking te vinden. Van be middeling via de gewestelijke ar beidsbureaus is volgens de bonden niet of nauwelijks sprake, ook al omdat de bedrijven part-time vaca tures zelden melden. Na de periode van acht weken en ln alle gevallen waar nog geen tweejaarlijks part time-arbeidspatroon geldt, bestaat ln principe recht op uitkering in dien de betrokken werknemer be reid is een volledige werkkring te aanvaarden. De bonden achten dit laatste ln strijd met het in het bedrijfsleven niet meer weg te den ken verschijnsel van de part-time arbeid. Van een verslaggever MAASTRICHT Een inwoner van Maastricht heeft gisteren een hoge prijs betaald voor een zwempartij. Zijn portefeuille met 3800 gulden gaf hij, vóórdat hij het Maastrichtse zwembad Indook, af bij de kassa vah het bad. Toen hij na afloop zijn be zit wilde ophalen, bleek een ander hem vóórgeweest te zijn. Van de da der ontbrak elk spoor. Van een verslaggever BEEMSTER De 53-Jarige P. de Jong uit Warder (gemeente Zeevang. Noordholland)) en de 5fl-jarige S. Hiemstra uit Schardam (eveneens Zeevang) zijn gisteren omgekomen toen twee auto's ln botsing kwamen in de Beemster. Zij zaten achterin een personenauto die zonder voor rang te verlenen een voorrangsweg opreed. Twee mensen die voorin In de auto zaten werden zwaar gewond. In de at "We auto werden twee men "i Gnrltwee liepen 1' "p.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 9