Duidelijkheid gevraagd over grondslag van CDA dichtbij VNO: goede analyse in NKV-visieprogram Commentaar Groeiende oppositie in protestantse partijen: Dure trein (I) Dure trein (ID Amerika verbiedt twee insecticiden Reeds 114 doden door onlusten in Zuid- Afrikaanse mijnen Drs. Beekmans wil onderzoek naar ziekenhuis-nota's Wel kritiek op conclusie Franse stoofpot weerrapporten Strandverwachting is 'wonder' gezichtsbedrog? levend vlees in slagerswinkel werkeloos 'TROUW/KWARTET VRIJDAG 1 AUGUSTUS 1975 Binnenland Heel begrijpelijk van de directie van de Spoorwegen in Utrecht om bij de minister van verkeer in de residentie aan te kloppen met de vraag of de tarieven (weer eens) verhoogd kunnen worden. En ook begrijpelijk van de minister dat hij positief reageerde, want om straks aan de volksvertegen woordiging opnieuw een begroting te overleggen met een fors tekort bij het railvervoer is natuurlijk helemaal niet aardig. Per slot van rekening zit het ons allemaal diep in ons calvinistische j bloed om te zorgen dat de uitgaven de inkomsten niet te boven gaan. Wij hebben nu eenmaal een diepe afkeer van schuld. En zelfs al heb je een katholieke minister van verkeer, dan moet deze regel van een sluitend budget blijkbaar toch zoveel mogelijk in acht worden genomen. Het zou nog mooier zijn als de heren van de spoorwegen een bescheiden winstje zouden kunnen tonen. Dat is nu een- maal, vinden wij in Nederland, hét bewijs dat we het goed doen. Maar het is wel heel erg economisch en commercieel gedacht. En daarom ook wel wat eenzijdig. Want de Ne derlandse Spoorwegen vervullen in de allereerste plaats een zuiver maat schappelijke functie. En dat betekent geenszins dat men het geld nu maar over de balken en de bielzen moet smijten en de locomotief achter de trein moet spannen. Het betekent wel dat de minister van verkeer en de directie van de spoor wegen in de allereerste plaats van de vraag moeten uitgaan: hoe krijgen we meer mensen in de trein, en hoe kunnen we het openbaar vervoer (nog steeds het meest veilige vervoer toch, heren van de spoorwegen?) stimule ren. En als uit die analyse zou blijken dat steeds maar duurdere treinkaartjes tot een lagere bezettingsgraad (van de treinen) leiden, dan ligt de conclusie voor de hand dat een andere prijsbe rekening moet worden toegepast. En op de vraag, wie moet dan het verlies bij de spoorwegen bijpassen, is ons antwoord erg simpel: wij allemaal. Want het is toch ook zo dat een niet onbelangrijk deel van de extrakosten die het particuliere autovervoer ver oorzaakt, eveneens door alle inwoners (dus ook de niet-autobezitters) worden betaald. En het lijkt ons dat de trein prioriteit moet hebben boven de auto. Eenvou dig omdat het maatschappelijk nut veel groter is. Had de minister de prijs van het treinkaartje niet moeten verhogen? Nee, hij had hem beter kunnen verla gen. WASHINGTON (UPI) Het Ame- rjjfa.anse regeringsbureau voor mi- Heuueschenning EPA, heeft produk- tle eu gebruik van de veel toege paste ieisektenbestrijdingsmiddelen heptachi~xr en chloordaan verbo- een. Bij meer dan 97 procent van ue onderzochte Amerikanen zijn resten van deze middelen in het iichaamsvet aangetroffen. Het noopte zich daar op dezelfde ma nier op DDT. Omdat het gebruik zo verbreid is, aldus directeur Russell Train van de ZPA, kan blootstelling niet door individuele maatregelen worden voorkomen. Dierproeven wijzen er op dat heptachloor en chloordaan een rol zouden kunnen spelen bij het veroorzaken van kanker. Voor alle toepassingen van deze insecti ciden, zei Train, zijn alternatieven beschikbaar die net zo doeltreffend zijn maar bovendien veilig. De enige fabrikant van de midde len in Amerika, Velsicol Chemical, zal waarschijnlijk op een hoorzit ting het verbod bestrijden. Wordt de EPA niet van zijn ongelijk over tuigd, dan kan het produktieverbod tegen het eind van dit jaar een feit JOHANNESBURG (DPA) Bij bloedige botsingen tussen zwarte arbeiders in de Zuidafrikaanse goud- en kolenmijnen zijn de afge lopen achttien maanden 114 men sen omgekomen en 528 gewond. Minstens 80.000 mijnwerkers waren bij de vechtpartijen betrokken. Dit blijkt uit een woensdag gepubli ceerd onderzoek van de TUCSA Trade Union Council for South Af rica. Een van de voornaamste redenen voor de onlusten is, volgens de vakvereniging, het hopeloos ontoe reikende contact tussen de directie van de mijnen en de arbeiders. De vakvereniging raadt aan de ar beiders naar nationaliteit geschei den te werk te stellen, daar stam mentegenstellingen bijzonder vaak tot gevechten leiden. De TUCSA telt naast blanken In diërs en kleurlingen onder zijn le den. Het verbond is voorstander van paralelle vakbonden voor Afri kaanse arbeiders. De voorkeur gaat eigenlijk uit naar geïntegreerde bonden, maar deze zijn bij de wet niet toegestaan. Jongerenconcllle van Taizé, zondag 17 augustus open ook voor ouderen, als een dag van gebed en overdenking van verzoening onder christenen en onder alle mensen. Men kan reeds vanaf 14 augustus aankomen. Voor inlichtingen, o.m. over logies, schrijven naar: Taizé- communauté. 71460 Frankrijk. door BERT DE JONG DEN HAAG In de ARP en CHU wordt de kwestie van het func tioneren van het evangelie in het CDA hoog opgenomen- Men wenst de absolute zekerheid, dat de nieuwe christen-democratische partij inderdaad een christelijke partij zal zijn. De 32 ARP-ers, die het partijbestuur schreven, wensen hierover duidelijkheid. Wanneer deze duidelijkheid niet wordt gegeven, is voor hen, omdat het hier om zo'n principiële zaak gaat, kennelijk de kous af. Geeft het voorlopig bestuur van het CDA deze groeiende oppositie in de protestantse christelijke partijen haar zin, dan is de kans weer groot, dat de voorstanders van een princi pieel vrijblijvende CDA, met een open partijstructuur, afhaken. Door de laatste ontwikkelingen is het weer veel moeilijker geworden het CDA-schip veilig van stapel te la ten lopen. In de ARP vindt men de kwestie van de grondslag zo belangrijk, dat de brief van de 32 aan het partij bestuur ook werd ondertekend door vijf Kamerleden, die in deze vakan- tietijd bereikbaar waren. In de re gel mengen Kamerleden zich niet in het openbaar in interne partij - discussies. TWIJFEL De 32 verzetten zich vooral tegen het vrijblijvend karakter, dat men van de kant van de KVP aan het CDA wil geven. De resultaten van de 'Woudschotenconferentie', ge houden na de goedkeuring van de CDA-statuten door de partijraden en de algemene vergadering van de CHU, hadden vertrouwen gegeven. Van onze Haagse redactie DEN HAAG Het D'66 Kamerlid Beekmans wil een onderzoek door de fiscale inlichtingen- en opspo ringsdienst van het ministerie van financiën naar de praktijken in ziekenhuizen met het uitsturen van rekeningen en declaraties. Beek mans wtil uitgezocht zien of ook in andere ziekenhuizen praktijken voorkomen als in het Amsterdamse Binnengasthuis. Daar stuurde on langs een chirurg, prof. Brummel- kamp, een rekening naar de moe der van een patiëntje, dat geen enkele behandeling van deze chi rurg had ondervonden. Beekmans wil van minister Lubbers en de staatssecretarissen Klein, Van Rooyen en Hendriks horen of deze bewindslieden praktijken als in Amsterdam aanvaardbaar vin den. Hij wil weten of deze praktij ken niet in strijd zijn met prijsaf spraken en tariefovereenkomsten. Ook wil hij weten in hoeverre pre mieverhogingen voor ziektekosten verzekering mede door dit soort praktijken worden veroorzaakt. Van de zijde van de vezekerings- maatschappijen tegen ziektekosten is meegedeeld dat, ook zij de han delwijze van prof. Brummelkamp zullen onderzoeken. Drs. Beekmans heeft al eens eerder duistere prak tijken met declaraties in de medi sche wereld in de Tweede Kamer aan de orde gesteld. Dat werd hem toen door de artsenwereld niet in dank afgenomen. Het evangelie werd toen immers op aandrang van CHU en ARP aan vaard als grondslag van het politiek handelen. Dit werd vermeld in een aparte noot. De rede echter van KVP-voorzitter Vergeer op 31 mei en het interview van KVP-fractie- voorzitter Andriessen in Hervormd Nederland hebben twijfel verwekt. 'Voor het woord christelijke poli tiek', zei Andriessen in Hervormd Nederland, 'ben ik bang. Dat geeft zo'n pretentie.' Nederlandse Ge dachten van deze week reageert hierop met een: 'Wij betreuren het. dat Andriessen zich tot deze uit spraak heeft laten verleiden. Niet alleen omdat hij daarmee een voortreffelijke term in discredlet heeft gebracht, maar vooral omdat hij een hardnekkig misverstand daarmee nog eens heeft versterkt. Immers, christelijke politiek is geen pretentie. Iedere anti-revolutionair had hem kunnen vertellen, dat het een intentie is. ZIJLSTRA De discussie in de ARP over het principiële karakter van het CDA werd verhevigd hoewel hij het tegendeel wenste te bereiken door de bijdrage van drs. R. Zijl stra in onze krant van 22 juli jl. In dit artikel, dat hij onze redactie aanbood zonder dat partijbestuur ev fractie hiervan op de hoogte waren, schrijft Zijlstra onder meer, dat een nieuwe discussie aan de vooravond van het eerste CDA-con- gres op zaterdag 23 augustus ris kant en verwarrend is. Hij raad deze discussie dan ook ten stelligste af. Aan de bijdrage van Zijlstra wordt zwaar getild, omdat hij aan het congres wordt voorgedragen, met mr. J. L. Jansen van Raaij, als Drs. R. Zijlstra ondervoorzitter van het CDA. Direct na het verschijnen van dit artikel in onze krant schreef me vrouw J. van Leeuwen in haar kwa liteit als waarnemend fractievoor zitter het dagelijks bestuur van de ARP. Ze onthield zich van com mentaar op het artikel van Zijlstra, evenals op de brief van de 32 aan het partijbestuur. Ze wil eerst nog een gesprek met het dagelijks be stuur van de partij Van mevrouw Van Leeuwen is in tussen al langer bekend, dat ze het christen-democratisch appel niet zo ziet zitten. Een van de redenen, waarom ze aarzelt een benoeming als staatssecretaris te aanvaarden, lijkt ook de onzekere toestand van het CDA te zijn. Met andere frac tiegenoten wenst ze geen CDA op basis van de opvattingen van KVP- fractievoorzitter Andriessen. De tweede hindernis voor het ver der opbouwen van het CDA is het advies van de permanente advies commissie van het CDA. Met dit advies, ondertekend onder meer door mr. IJ. Scholten, Schmelzer en Udink, is men in ARP-kring niet zo gelukkig. Kamerlid Hans de Boer distantieerde zich direct al van de stelling, dat het CDA desnoods ter- wille van de eenheid in de opposi tie zou moeten gaan. 'Een dergelijke benadering is de onze niet', schrijven de 32. 'Naar ons oordeel dient een christelijke politieke partij vanuit haar verant woordelijkheid tot een geheel ande re opvatting te komen'. Het valt op, dat ook ARP-ers, behorend tot de 'rechter'-vleugel, de brief onderte kenden en bezwaar maakten tegen een oppositierol om de eenheid maar te bewaren. Opvallend is ook, dat in deze brief meer dan eens wordt verwezen naar uitlatingen van de ARP-frak- tievoorzitter Aantjes. wanneer hij zich verzet tegen de opvattingen van zijn college Andriessen en te gen bepaalde opvattingen van de adviescommissie. De ondertekenaars van de brief aan het partijbestuur zijn: R. Beens, dr. W. P. Berghuis, drs. B. Beumer. H. A. de Boer. drs. D. Boonstra. P. brune, K. W. ijl, mevr. dr. F. T. Diemer-Lindeboom. G. van Dongen, mevr. T. van Gelder-de Boer. drs. W. A. Haeser. J. Heideman, drs. E. Heerma, J. van Houwelingen, K. J. de Jong, G A. Kieft, dr. W. de Kwaadsteniet, H. A. v.d. Meer. M. Meeuwsen, dr. J. Meulink. dr. H Rebel. P. enkema. W. Rhebergen. prof. G. T. Rothuizen, pr.f K Runia, drs. A. Schouten, ds. A. A. Spijker boer. J J. Stavast, mr S. Sijbran- dij, K Tuinstra. M. van Veelen. B. J. Vierdag. Van onze sociaal-economische redactie DEN HAAG Het VNO, de grootste werkgeversorganisatie, heeft waardering voor het 'visieprogram' dat het bestuur van de katho lieke vakcentrale NKV onlangs uitbracht. Mevr. J. van Leeuwen Het VNO vindt dat het NKV- stuk een 'gedegen analyse' bevat van de maatschappelijk-economi- sche orde in ons land, waarin 'anders dan in de brochure Fijn is anders' (van de Industriebond NVV) de zaken niet alleen maar zwart-wlt worden afgeschilderd. Niettemin is het VNO het nog lang niet eens met de conclusies in het NKV-stuk. In een schriftelijke re actie zet het werkgeversverbond veel vraagtekens echter het NKV- pleidooi voor vervanging van het huidige marktsysteem door een systeem waarin meer via de politie ke kanalen wordt bepaald wat er geproduceerd moet worden. Volgens het VNO kan lang getwist worden over de vraag welke produkten 'maatschappelijk nuttig' zijm. Ook betwijfelen de werkgevers of politieke partijen, politici, parle ment en regering beschikken over een opvangmechanisme voor de maatschappelijk werkelijk belang rijke behoeften dat zoveel beter zou zijn dan het opvangmechanis me van de ondernemingen. Boven dien vreest het VNO dat partijpoli tieke en persoonlijke drijfveren van politici ook een rol spelen, terwijl daarnaast de macht van het ambte narencorps de wensen van regering en parlement kunnen doorkruisen. Ook betwijfelt het VNO of er in het systeem dat het NKV voorstaat, meer ruimte zal komen voor mede zeggenschap ven de werknemers. In allerlei overheidsbedrijven en ande re instellingen zonder winstbejag is de medezeggenschap ook niet zo groot, meent het VNO. De oorzaak hiervan ligt volgens het VNO dan ook niet in de eigendomsverhou dingen of de ruimte die het stelsel de ondernemingen biedt, maar in de problemen van organisatie en bureaucratie. Van onze weerkundige medewerker Tussen het Centraal Plateau en het bergland van Bretagne aan de noordoostzijde en de hoge muur van de Pyreneeën aan de zuidzijde ligt een lagere driehoek, die naar het oude landschap, bekken van Aquitaniê of naar de hoofdrivier, bekken der Garonne is genoemd. De westkust is voor het grootste deel bezet met de hoge duinen van Les Landes. Dit gebied in zuidwest- Frankrijk mag deze week terecht de stoofpot van Frankrijk heten. Van het begin van de week af zijn de temperaturen door de felbrandende julizon dagelijks hoger geworden. Gistermiddag werd naar het mij voorkomt het hoogste punt bereikt: Biarritz aan de Golf van Biskaje 38 graden Celcius, een bijna even ex treme temperatuur als het Neder landse warmterecord op naam van Warnsveld: 38.6 graden op 23 au gustus 1944. Wij hebben ook nog even de overige stations daar voor u opgezocht: Agen, Pau en Gourdon 36 graden, Cognac, Toulouse en Bordeaux 37 graden Celsius. Opval lend was de uiterst geringe on weersreactie ook in die hete gebie- de. Het bieef voornamelijk bij gril lige middelbare bewolking. In Biar ritz viel een koele westenwind bin nen (temperatuur gisteravond om 7 uur: 22 graden), maar de regenme ter bevatte van een licht onweers buitje slechts enkele druppels. Ten zuidoosten ven Parijs meldde Auxerre 34 graden, in noord-Frank rijk kwam Reims tot 32 graden. In Spanje nam de hittegolf in het zuiden en midden af, (Sevilla 33 graden), maar in het noorden werd het juist warmer: San Sebastian 38 graden, Logrono zelfs 39 graden Celsius. Snel over naar Nederland: Maas tricht kwam op het tropische ni veau met 30 graden. Eindhoven 29. Deelen en Vlissingen 28 tegenover Leeuwarden 23 graden Celsius. Gis teravond was het door een straffe Weerrapporten van gisteravond 7 uur, maximum temperaturen en neerslag 7 - Amsterdam zwaar bewolkt 27 0 De Bilt zwaar bewolkt 28 0 Deelen zwaar bewolkt 28 0 Eelde Hebt bewolkt 24 0 Eindhoven licht bewolkt 29 0 Luchth. R'dam zwaar bewolkt 27 0 Den Helder half bewolkt 21 0 Twente licht bewolkt 27 0 Vlissingen half bewolkt 28 0 Zuid Limburg vrijwel onbewolkt 30 0 Aberdeen zwaar bewolkt 18 0 Athene regen 30 1 Barcelona licht bewolkt 31 0 Berlijn licht bewolkt 27 1 Bordeaux zwaar bewolkt 37 0 Brussel htlf bewolkt 30 0 Frankfort half bewolkt 32 0 Genève licht bewolkt 28 0 Helsinki onbewolkt 26 0 Innsbrück licht bewolkt 28 0 Kopenhagen Ucht bewolkt 25 0 Lissabon onbewolkt 27 0 Locarno half bewolkt 29 0 Londen zwaar bewolkt 28 0 Luxemburg zwaar bewolkt 30 0 Madrid licht bewolkt 37 0 Malaga zwaar bewolkt 34 0 Mallorca onbewolkt 35 0 München onbewolkt 26 2 Nice Ucht bewolkt 27 0 Oslo zwaar bewolkt 21 0.1 Parijs zwaar bewolkt 32 0 Rome onbewolkt 33 0 Spilt onbewolkt 31 0 Stockholm onbewolkt 26 0 Wenen zwaar bewolkt 27 0 Zürlch zwaar bewolkt 28 0 Casa Blanca zwaar bewolkt 24 0 Istanboel Ucht bewolkt 28 0 Las Palmaa onbewolkt 25 0 Tel Avlv half bewolkt 29 0 Tunis onbewolkt 31 0 noordzeewind in het noorden van het land maar 18 gr eden. De vooruitzichten voor het weekend zijn uitstekend. Een hogedrukge- bied van 1034 millibar ten zuidwes ten van Ierland met uitloper naar de Noordzee en midden-Europa ga randeert een zonnig en warm week end. Tijdelijk zijn de temperatu ren wat lager, maar we verwachten in een verder stadium opnieuw eni ge stijging. Vandaag droog en zonnig na aan vankelijk nog wat bewolking. Luchttemperatuur maximaal 20 tot 22 graden. zeewatertemperatuur aan het strand 18 19 graden. Verdere vooruitzichten: eerste au- gustusweekend uitstekend. Zeewa tertemperatuur lichtschip Noord- hinder gisteravond 17 graden, licht schip Texel 17.5 graad Celsius. ,w ZONNIU opklaringen rf!": vl sneeuw gen haoei bewolking 10 max. temp. 10 min. temp. fr windrichting HOOGWATER voor zaterdag 2 augustus Vlissingen; 8.51-21.19; Haringvlietsluizen: 10.18-22.52: Rotterdam: 11.22-23.57: Sche- venlngen 9.45-22.22; IJmulden: 10.29- 23.06; Den Helder: 0 57-13 42. Harllngen 3.39-16.16; Delfzijl: 6.15-18.40. onder redactie van loessmit Nog steeds vliegen ajis de mel dingen van wonderen om de oren. Sinds prof. P. yV. Sharma uit Kopenhagen een-\ onderzoek begonnen is naar de tfonderheu- vel op het Deense eiland Born- holm, waar auto's aphteruit in hun eentje en met afifezette mo tor omhoog rijden, hebben we tot tweemaal toe een reactie ge had van lezers die jEn Canada persoonlijk ervaring met zo'n spookheuvel opgedaan, hebben. Daar heet het een magnetische heuvel te zijn (Magnetic Hill) en dat komt aardig overeen met de eerste gedachte ilie in het hoofd van die Deense professor opkwam, toen hij vatt het ver schijnsel hoorde: het zal wel zoiets als een magnetisch veld wezen. Er liggen nu weer twee reacties: één van de heer Van j der Maas uit Doorn, die meen\ dat het hele 'wonder' niet me<v dan ge zichtsbedrog is, en één van de heer Strijker uit Hoogtereen, die juist probeert te bewijzen dat de Deense en Canadese geschiede nissen niet 'zomaar sx\erke ver halen' zijn. Hij heeft Iets derge lijks beleefd in de bvurt van Santa Crus Californiëwaaro ver hij in zijn dagboek onder meer schreefDan begeven wij ons naar een bekertfd toeris- tenpunt temidden van g^ote red- woodbomen. De plek heet 'The Mystery Spot'. Het is dpn ook inderdaad een geheimzinnige plaats, naar ons oordeel yznig op de wereld. Proeven met allerlei natuurkundige instrumenten hebben aangetoond dat het kompas hier niet meer iunctio- neert' en 'Dichterbij dejbewus- te plek gekomen bleek echter dat wat in feite een oyihoog gaande helling was, niet de min ste moeite opleverde om er tegen op te lopen'. Hij zag er een op een plank gelegde bal omhoog rollen en op dé 'mystery spot', waar een houten huisje gezet was. 'bleek dat wij niet meer rechtop liepen, maar scheef on der een hoek van plm60 a 65 graden Het leek alsof wij allemaal letterlijk en figuurlijk uit het lood geslagen waren'. Verder constateerde de he# Strijker dat hij op de ene (wa terpas tegen een ander liggende drempel groter was dan op de andere. 'Wij hebben lang over dit raadsel nagedacht, maar nie mand kan hierover een verkla ring geven'. Deze en soortgelijke raadsels zijn voor de heer Ven der Maas gewoon gezichtsbedrog'Wan neer de helling van een weg naar boven heel flauw begint en daarna spoedig groter wordt en men kijkt vanuit de auto tegen de weg op, dan lijkt het alsof het dichtbij gelegen weggedeelte afloopt. En dit is dan juist dat gedeelte waar de auto schijnbaar uit zichzelf achteruit tegenop loopt! Een nuchtere verklaring is echter niet in staat om het ver rassende van dit verschijnsel weg te nemen. De behoorlijke belasting van de auto waar me vrouw T immers over spreekt (die was met haar hele familie in de vanzelf klimmende auto blijven zitten -red.) werkt het verschijnsel juist in de hand'. Ook de heer Van der Maas heeft het 'wonder' met eigen ogen aanschouwd, op de 'Spook Hill' in de Amerikaanse staat Florida. Gezichtsbedrog zou een simpele verklaring kunnen zijn - ten slotte bedriegen onze ogen ons meer dan eens - maar om hele maal zeker te zijn, wachten we toch liever nog even de verkla ring van die Deense professor af. Achter de kreet Heden vlees, damest!' op de etalageruit van slager Bannenberg in de Amsterdamse Kinkerstraat zitten deze week twee flinke brokken levend vlees: de acteur Hans Dagelet en zijn vriend Robbie. Zonnend in de etalage, op een ministrandje, onder een parasol, in strandstoel met de gebruikelijke strandroinmel om zich heen en natuurlijk in zwembroek. Zo doen mee aan een wedstrijd van Mary Schoonheyt, waarbij het eir om gaat wie de origineelste etalage maakt: Mary of andere vriemfen en vriendinnen van slager Hein Bannenberg, die nu al aan de zoveelste ronde bezig zijn, met elke week een andere etalage, verzonnen door steeds een ander, zoals deze door Hans Dagelet Winkelende dames mogen op een formulier invullen wat ze er van vinden en verreweg de meeste reacties zijn positief. Maar ook met de negatieve woirdt bereikt dat iedereen in de buurt over slager Bannenberg praat. La at in de middag zitten Hans en Robbie voor het raam te zonnen, op andere uren staat er een mededeling: 'Hans en Robbie zwemmen Lot vier uur'. Het bordje met de speciale aanbiedingen (rollade, bloeddorst, enz.) heeft niets met het vlees van die twee t© maken. Elke wag was de nu gepensio neerde postbeambte Alessandro Paolini stipt op tijd op zijn werk op een postkantoor in Rome. elke maand ontving hij stipt op tijd zijn salaris, maar in geen vijftien jaar heeft hij ook maar iets te doen gekregen. Hij zegt expres zo behandeld te zijn sinds hij Ln 195j9 beweerd heeft dat er bij het aantrekken van aannemersbedrijven voor de bouw van een nieuw hoofdpost kantoor vriendjespolitiek is be dreven. Hij werd toen een half Jaar geschorst op beschuldiging van belediging van ambtenaren en na die zes maanden op een andere afdeling geplaatst. Van die dag af heeft hij nooit meer Iets te doen gehad. Paolini heeft nu het Italiaanse ambtenarenhof gevraagd officieel te onderzoe ken hoeveel zulke grappen het land wel kosten. Hij heeft er nog een voorbeeld bij gegeven van een collega die tien jaar lang kunstmatig werkeloos is ge houden. Trimmen - In Oostburg (Zws-Vl). vindt vandaag en morgen, een 24-uurs-race voor trimpkHïgen plaats. Er moet o.a. op een .parcours geraced worden. Veertig ploegen uit binnen- en buitenland hebben ingeschreven, dus die trimmers moeten wel, warm oi' niet. De plaatselijke winkelier» zijn wel wijzer en trimmen niet mee; die organise ren alleen.. Das - In Sas van Gent hebben twee dames in vijftig uur* 153.076 steken ge breid. die samen een das van 39 meter vormen. Niet alleen de langste das van Sas, maar ook een warm wereldrecord. Fuch sia - Omclat de Nederlandse Kring van lfuchsiavrienden tien jaar bestaat is er van 6 tot en met 10 augusitus in het park van het Zeister ;Slot een jubileum- fuchsiatentooiostelling. De eerste dag te bezichtigen van twee tot negen uur. op 7. 8 en 9 augustus van tien tot negen en de laatste dag van tien tot zes uur. 'Het te-de gewoonte, dat je ze eerst vastbindt. Simpkins/

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 5