Van Hanegem is Feyenoord niet' Herman Ponsteen in finale te sterk voor André Gevers Nieuwkomer Martin Vreijsen na kritiek van De Kromme: Boete in het verschiet voor Wim van Hanegem Aanval Roy Schuiten uurrecord Revanche Wiersma Feyenoorder trainde met C-team Schür nog derde in Rijnland-Palts Verrassende winst FC Vlaardingen Roeifavorieten handhaven zich Achtervolging amateurs: Rusland moeite met IJsland Marijt naar De Graafschap Dynamo Kiev wil toch tegen Bayern TROUW/KWARTET VRIJDAG 1 AUGUSTUS 1975 SPORT PS 11/RH13 HOOGEZAND —Hans Jansen Is er niet in geslaagd de leiding te ne men In de eregroep van het achtste internationale damtoernool van Hoogezand. De invaller voor de weggebleven Senegalees Baba Sy verloor eerst zijn inhaalpartij van Harm Wiersma, die zich revan cheerde v oor zijn nederlaag t egen Waldring. Vervolgens kwam Jansen remise overeen met Paul Germain. Na vier ronden hebben vier dam mers de leiding. Daaronder twee Nederlanders. Clerc, en De De Rui ter. aangevuld met Germain uit Haiti en Nimbi uit Zaire. In de vierde ronde bleef de Ruiter favo riet Wiersma op afstand houden: remise. Teleurstellend is het spel van Mostovoy. De Fransman ver loor andermaal, dit keer van Nimbi. F.regroep: Inhaalpartljen eerste ronde: Sctotanus (Ned)-WaJdrln# (Sur) 1—1; Wiersma (Ned)-Jansen (Ned) 2—0; Vier de ronde: Verpoest Bel-Waldring (Sur) 1—1; Glchet (Hai)-Schotanus (Ned) 1— 1; Jansen (Ned (-Germain (Hal) 11: De Ruiter (Ned)-Wlersma (Ned) 11; Nim bi (Zal)-Nostovoy (Fra) 2—0, Clerc (Ned)-Gagnon (Can 2—0. Stand na vier ronden: 1. Clerc. De Rui ter. Germain en Nimbi 6 put. 5. Wiersma en Jansen 5. 7. Schotanus en Waldring 4, 9. Verpoest 3. 10. Glchet 2, 11 Mostovoy 1, 12. G&gnon 0. VOETBAL FC Den Haag heeft op eigen terrein een vriendschappelijke wedstrijd van FC Antwerp met 13 verloren, in de harde wedstrijd, die scheidsrechter Hoppenbrouwer negen minuten voor tijd wegens onregelma tigheden staakte, scoorden De Raeve en Heljllgen (2x) voor de Belgen en Martin Jol voor FC Den Haag. Aad Mansveld diende het veld al spoedig met een neusblensure te verlaten. VOETBAL Ook met na lange tijd weer voor één keer Johan Cruljff in de ploeg, heeft AJax ln Brugge met 03 verloren van Club Brugge, dat voor deze benefletwedatrljd ten bete van Nico RIJ ode rs was versterkt met Johan Neeskens. De doelpunten ln de benefiet kwamen op naam van Lam bert. die twee keer scoorde, en Nees kens, die een strafschop benutte. VOETBAL In een vriendschappelij ke wedstrijd heeft de Franse kampi oen SMt. Etlenne Europa Cup-finallst Leeds United met 41 verslagen. De 20.000 toeschouwers zagen de thuis club door Rocheteau en Trlantafllos (Iedere twee keer) scoren. Alan Clarke maakte het doelpunt voor Leeds Uni ted. UTRECHT Roy Schuiten gaat proberen het werelduur record van Eddy Merckx te verbeteren. Merckx werd op 25 oktober 1972 in Mexico City recordhouder met een afstand van 49 kilometer en 431 meter. De Belg reikte met die prestatie bijna een kilo meter verder dap de Deen Ole Riter, die vanaf 10 ok tober 1968 recordhouder was. Evenals Merckx. zal Roy Schuiten zijn aanval doen op de Olympische wielerbaan van Mexico City. Schuitens ROY SCHUITEN: Alleen nog op de weg. ploegleider Peter Post heeft de officials van de wielerbaan al verzocht eind oktober de baan voor enige dagen te re serveren. Het programma van de wereldkampioen achtervol ging zal geheel j)p de aanval worden afgestemd. Post: 'Roy is de enige, die het kan. Hij moet zeker de vijftig kilome ter kunnen overtreffen'. Drie jaar geleden was het ook de bedoeling van Merckx. de magische vijftig kilometer- grens. te doorbreken. Lange tijd leek hij in zijn opzet te slagen. maar uiteindelijk bleek zijn relatief niet zo snelle start onvoldoende om via een gemiddelde van 24 seconden per ronde de baan in Mexico City is 333.33 meter lang aan de vijftig kilometer te komen. Schuiten wil zich optimaal op de aanval voorbereiden. Dat betekent, dat hij geen zes daagsen zal rijden. Afgezien van de verdediging van zijn wereldtitel in het Belgische Rocour op het nummer ach tervolging. zal hij louter nog op de weg rijden. Peter Post: 'Aangezien Roy voor een En gelse ploeg (Raleigh) rijdt, had men hem graag op de Londense Zesdaagse gezien, maar ook daar zal hij niet verschijnen. Hij blijft op de weg rijden tot aan de Grote prijs van Lugano, daarna gaan we naar Mexico'. Van onze sportcorrespondent ROTTERDAM De stijgende loonkosten en het teruglopen van de publieke belangstelling hebben Feyenoords niet onaanzienlijke re serves dermate aangetast dat de clubleiding bij het aantrekken van klassespelers op de voorzichtige toer is gegaan. Werd begin vorig seizoen voor de Oostenrijkse inter national enoud-Spartaspeler Willi Kreuz nog acht ton neergeteld, dit keer zijn de Rotterdammers zuini ger dan ooit geweest. De zomerperi ode werd dan ook gekenmerkt door een ijzige stilte. Naast de komst van de Zuidafrikaanse broers Steve en Geoffrey Wegerle, van wie nog afgewacht dient te worden of zij hier zullen gedijen hoewel Steve Wegerle een goede eerste indruk heeft gemaakt is slechts Martin Vreijsen van NAC een nieuw ge zicht in de A-selectie. Vreijsen. negentien lentes oud. is de plaatsvervanger voor de naar Anderlecht uitgeweken Peter Ressel wiens verlangen naar minder be lastbare Belgische francs niet meer te stuiten viel. Verder liet Feyen oord Lex Schoenmaker naar FC Den Haag vertrekken. Een over gang die de Hagenaar als een be vrijding moet hebben gevoeld, want zijn zitvlak was de laatste twee seizoenen bijna aan de reservebank vastgebrand. RESERVES De komst van Martin Vreijsen naar Rotterdam is bij Feyenoords kriti sche aanhang, maar bij haar niet alleen, met de nodige reserves ont vangen. Willem van Hanegem was in de spelersgroep de eerste die het transferbeleid hekelde. Voor Vreij sen niet bepaald een vreugdevolle start. 'Toch heb ik me de kritiek van Van Hanegem niet al te zeer aangetrokken. Ik ben zelf ook nog al kritisch aangelegd. Ik was er in mijn hart nog wel een beetje blij om. omdat ik nu meteen weet wat me te wachten staat. Ik realiseer me dat ik in een keihard prestatie- bedrijf terecht ben gekomen. Ik doe er daarom het beste aan mijn tijd bij NAC waar de sfeer zo heer lijk gemoedelijk kan zijn te verge- ROTTERDAM Willem van Hanegem heeft gisteravond gevolg gegeven aan de eis van trainer Antoni Brzezanczyk dat hij zich op de training zou melden van het C-team. De Poolse oefenmeester van de Rotterdammers had woensdagavond na de wedstrijd tegen Derby County deze maatregel genomen, nadat Van Hanegem in de rust van de wedstrijd openlijk had geweigerd in te vallen. Van Hanegem's rebellie vloeide voort uit het feit dat hij zich niet kon verenigen met de opstelling van het elftal waarin hij Van Hanege mniet in de basisopstel ling was opgenomen. De midden velder houdt nog steeds vol dat hij pas vijf kwartier voor de wedstrijd werd ingelicht over de opstelling. Manager Guus Brox zal Van Hane gem vandaag ter verantwoording roepen voor diens weigering zijn plaats in het elftal in te nemen. Verwacht wordt dat de leiding hem een boete zal opleggen. De heer Brox wilde, of kon nog niet meede den, of De Kromme zaterdag met Feyenoord afreist naar Bordeaux. De Zuidafrikanen Steve en Geof frey Wegerle zullen de reis in elk geval niet meemaken, omdat zij toestemming hebben gekregen in hun vaderland nog enkele zaken te regelen. ANTONI BRZEZANCZYK, Fey enoords trainer, die Van Hane gem voor de wedstrijd tegen Derby County passeerde. LUDWIGSHAFEN Met nog één etappe voor de boeg, staat Frits Schür nog altijd derde in het alge meen klassement van de ronde van Rijnland-Palts. Zijn achterstand op de Noor Thorleif Andresen is echter inmiddels opgelopen tot 4 minuten en zes seconden. Eergisteren ver speelde Schür twee minuten op An dersen. gisteren bijna een minuut. De beste Nederlander was woensdag Herman Snoeyink, die als veertien de eindigde in dezelfde tijd als nummer vier, de Westduitser Wil- fried Trott. Jan Lenferink werd in de tiende etappe tweede, achter de Westduitser Willi Singer. Negende etappe: -1. Th3lmann (Zwl) 3.38 56 (met bon) 2. Andresen (Noorw) 3.35.46 (met bon). 3 Thaler (Wdl) 3,37.41. 4. Trott (Wdl 3.37.51. 5. Singer' (Wdl) z.t.. 6. Schneider (Wdl) z.t.. 14. Snoeyink (Ned c.t.. Schür. Lenferink, en Rijks (allen Ned) z.t. Neven startte niet. Tiende etappe: 1 Singer (Wdl) 3.26.04 (met bon). 2. Lenferink (Ned) 3.26.14 (met bon). 3. Stodal (Wdl 3 26 24 (met bon). 4. Andresen (Noo) 3 26.34. 5. Thal- mann (Zwl) z.t.. 6. Paltlan (Wdl) z.t.. 9. Snoeyink (Ned) 3.27.25. 21. Schür (Ned) z.t., 26. Rijks (Ned) 3.27.25. Het algemeen Klassement na de tiende etappe: 1 Andresen (Noo) 36 uur 48 minuten 49 seconden, 2. Wllmann (Noo) op 1.46. 3. Schür (Ned) op 4.06. 4. Thaler (Wdl) op 4.57, 5. Loder (Zwl) op 5.07, 6. Hansen (Den) op 5 43. 15. Snoeyink op 12.50. 25. Rijks op 26.25. 41. Lenferink op 11145. VLAARDINGEN De eerste-divi- sleclub FC Vlaardingen heeft op eigen terrein in een oefenwedstrijd een verrassende zege behaald op FC Utrecht. De Vlaardingers versloegen de eredivisie-formatie met 20 (rust 10) door doelpunten van de FC Den Haag overgenomen Bercken- kamp (20e minuut) en Stans (60e minuut). Er waren 2500 toeschou- Antoni Brzezanczyk. de vriendelijke oefenmeester van de Rotterdam mers, verklaarde gisteravond dat er wat hem betreft geen sprake is van eeen affaire. 'Dit zijn nu eenmaal dingen die bij elke club voorkomen, maar omdat de betrokken speler nu eenmaal Van Hanegem heet, wordt zoiets breed uitgemeten. Ik ben het niet eens met de mensen die bewe ren dat ik tegen een sterke tegn- stander als Derby County met de sterkste opstelling had moeten be ginnen. Juist in de tweede helft wilde ik met Van Hanegem tonen wat hij voor zijn club waard is. Met de strafmaat bemoei ik me niet. Dat is een zaak van het bestuur', aldus de Feyenoordtrainer. AMSTERDAM De favorieten hebben zich op de tweede dag van de Nederlandse roeikampioenschap- pen gehandhaafd. Dudok van Heel triómfeerde met grote overmacht in de twee met stuurman, de Nereus- Orca combinatie kreeg de medailles in de race van de vieren met stuur man. De dames wisten zich echter pas zeker /van de titel, nadat de furieuze aanval van de Nereus-'t Spaarne-ploeg in de laatste meters was afgeslagen. Nereus-Orca, dat zijn voorwedstrijd spelenderwijs won en zich in de serie beperkte tot het op redelijke afstand houden van de concurrentie, leidde na 750 meter met ruim een lengte. Toen lanceerde Nereus-'t Spaarne de slot- aanval, doch meer dan halveren van het verschil bleek niet moge lijk. Dudok van Heel had het aanmerke lijk gemakkelijker. De kadetten uit Breda trokken snel naar voren en ondervonden opvallend weinig te genstand. Na 1000 meter waren de posities al min of meer bepaald. In de slotfase liep de ploeg nog verder weg. om met drie lengten voor sprong over de streep te gaan. De beide Nêreus-ploegen Melden de aandacht van de schaarse toe schouwers langs de bosbaan vast, door boord aan boord de laatste meters af te leggen. Nereus bleek juist drietiende seconde sneller dan de tevergeèfs spurtende clubgeno ten. De titel bij de heren ging naar Ed Maan. De aasopos/De Vlietpskiffeur lanceerde zijn geslaagde aanval op Willem Noeschoten op de tweede kilometer. Harald Punt, die zich vlak achter het leidende duo had kunnen handhaven, ging als eerste ten onder. Boeschoten werd door de tempoverhoging op ruim een lengte gezet. Punt werd op vier lengten geroeid. Een straatlengte na de winnaar ging Jan Wienese, de Olympisch kampioen van 1968 door de finish. Heren, lichte acht: 1 en Nederlands kampioen: Nereus-Trlton (Kooke, Kalff, Bos. Koornneef. Appel doorn. Brasser, Helsloot. Ford en Stuur man Korthals Altes) 6.34.70; 2. Aegir- Euros-Njord 6.43.37. Heren. lichte dubbel twee: 1. en Nederlands kampioen: Haües-Ho*- lnndla (Brouwer en Punt) 7.14.50. 2. Orca 7.50.78. lieren, dubbel twee: 1. en Nederlands kampioen: De Hoop-Dle Leythe (Mlchels en Robbers) 7.11.20. 2 Asopos-De Vliet 7.12.29. Dames skiff: 1. Trudy Jongenelen (DDS) 4 01.23. 2 Ingrid Dusseldorp (Aegir) 4.01.67. 3. Ans Gravesteln 4.0062. Dames, twee zonder stuurvrnuw: Nereus-Orca (Llesbeth Vosmaer-Hette. Bonas) 3.52.1. 2 Nereus-'t Spaarne 3.55.2. 3. Nereus 4.03.35. Heren skiff: 1. Edmaan (Asopos-De VUet) 7.32.71, 2. Boeschoten (Nereus) 7.34.73. 3. Punt (Hollandla) 7.39 49. 4 Wienese (De-Am- stel) 7.55 54. Vier zonder stuurman: 1. Nereus-Nautllus (Drooge. Van der Pol, Jeroen en Ronald Vervoort) 6.24.44. 2 Nereus 6.35.85. Heren, twee mei stuurman: 1 en Nederlands kampioen; Dudok van Heel (CVan der Pas-Van Vlanen) 8.14 82. 2 Nereus I 8.22.54. 3. Nereus II 8 22.84, 1 Laga 8 33.11. Dames. \ier met stuurvrouw: 1. en Nederlands kampioen Nereus-0":a (Llesbeth Vosmaer, -lette Borrlas. Mir- Jam Steenman en Llesbeth de Graaff. stuurvrouwe: Vera Schnevlerberg) 3.48 48, 2. Nereus-Het Spaarne 3.50U9. 3. Noreus- Trlton-DDS 4.00.37. Heren, lichte twee zonder stuurman: 1. Skadl (Pletei man-Lycklomn i 8 09 43 2. Nereus 8.20 79, 3. Euros 8.28.05. 4 Tachos 8.41.22. ten. De enige die nogal bezorgd over me is, is mijn moeder, maar ik doe "mijn best haar zoveel mogelijk gerust te stellen', aldus de reactie van Martin Vreijsen op de stem ming in het Feyenoordkamp die zijn transfer heeft veroorzaakt. De bezorgdheid van Vreijsen voor zijn moeder is begrijpelijk. Halver wege het laatste seizoen stierf plot seling zijn vader. Een trieste ge beurtenis, die zijn neerslag vind in de prestaties van de Bredase krul- denierszoon. 'De dood van mijn va der viel precies in de periode dat Ajax grote belangstelling voor me had. Barry Hulshoff heeft me in Breda verscheidene malen ik ge loof dat hij me wel tien wedstrij den heeft gevolgd aan het werk gezien. Hij was. zo hoorde ik van derden, nogal onder de indruk. Ik scoorde vrij regelmatig, maar toen dat met mijn vader gebeurde vie'. ik nogal terug. Zijn dood heeft me vréselijk aangegrepen. Het was aan mijn spel duidelijk te merken. Van Ajax heb ik later nooit meer iets vernomen. Op zijn minst hadden ze kunnen informeren wat de oorzaax van mijn terugval was. Gelukkig is het nu Feyenoord geworden, maar het had ook het Belgische RWDM kunnen zijn. Ik kreeg van die laat ste club een vorstelijk aanbod, maar was toen al min of meer rond met Feyenoord. Bovendien wil ik in de gegeven omstandigheden niet weg uit Breda'. NAC TUSSENSTATION Het werd dus Voor het Bredase raspaardje 'Martin Vreijsen, die zegt NAC. altijd als een tussenstation te hebben gezien. In de Bredase for matie maakte hij op 16-jarlge leef tijd zijn entree, maar trad pas in de laatste competitie, toen NAC in zijn traditionele 'struggle for life' was gewikkeld zó op de voorgrond dat de scouts van de vaderlandse topclubs zijn verrichtingen nauw lettend gadesloegen. Mede dankzij de voortreffelijke steun en begeleiding die hij van oud-elftalleider Tim Meeus heeft ondervonden, is de overgang naar Feyenoord voor Vreijsen financieel gunstig verlopen. 'Maar ik zal er wel voor waken dat ik in de toe komst alleen afhankelijk b'en van de voetbalsport. Ik heb mijn MA- VO-diploma en wil nu ook het A- diploma voor assuradeur, zien te krijgen, want het lijkt 'me ver schrikkelijk om niets achter de hand' te hebben. Laatst sprak ik nog met Leent je Swanenburg van FC Den Haag. Die is aan een her nia geopereerd. Leen heeft nooit iets anders gedaan dan voethallen. MARTIN VREIJSEN: 'Ik heb me voorgenomen me niet te snel te laten ontmoedigen.' Hoe moet het straks met hem? Zoiets zet je aan het denken. Mij mag,zoiets niet overkomen. Ik heb me dan ook heilig voorgenomen om in mijn vrije tijd te studeren. Ik heb weinig moeite om me die disci pline op te leggen'. Martin Vreijsen maakt een zelfver zekerde indruk. Niets wijst erop dat hij innerlijk zeer gespannen is om de vuurdoop in het keiharde bedrijf van de Rotterdammers -te onder gaan. 'Ik ben absoluut niet nerveus. Ik zal alles doen om te bewijzen dat mijn aankoop gefunderd ls ge weest. Wat Willem over me heeft gezegd, wat natuurlijk niet prettig, maar Van Hanegem is Feyenoord niet. Hij is wel een zeer belangrijke draaischijf. Ja, Mj had misschien liever Johan Zuidema van FC Twente op mijn plaats gezien. Ik geloof ook wel dat hij een betere voetballer is dan ik. Hij staat per slot van rekening ook ln het Ne derlands elftal. Ik heb ook geen specifieke kwaliteiten, ben niet zo snel als Ressel en fysiek mis ik ook nog wel het een en ander. Daar staat tegenover dat ik vrij nuchter ben. En ik weet dat ik toch wel bepaalde kwaliteiten heb. Ik pro beer me maar een beetje te spiege len aan Wim Jansen, die heeft hetzelfde postuur als ik'. NIET TE VERGELIJKEN De korte tijd dat Martin Vreijsen bij zijn nieuwe werkgever ln dienst ls. hebben hem al vrij snel doen constateren, 'dat NAC en Feyenoord niet met elkaar te vergelijken zijn. 'Hier bij Feyenoord is alles, maar dan ook alles op resultaat gericht. Een tweede plaats telt niet. Het publiek ls, zo heb ik me laten vertellen, meedogenloos in zijn oor deel. Ik heb laatst gelezen dat Jürgen Kristenen zich weinig aan het publiek gelegen laat. Maar naar mijn idee moet je je toch wel iets van de toeschouwers aantrekken. Ze betalen per slot van rekening mijn boterham. Ik zal probéren het ze naar de zin te maken, maar de mensen moeten niet verwachten dat het allemaal direct goed gaat. Daar is de overgang te groot voor. Ik heb me bi elk geval voorgenomen me niet te snel te laten ontmoedigen. Ik wil er bikkelhard voor werken om te slagen. Al is het alleen maar om te bewij zen dat Willem ran Hanegem het bij het verkeerde eind heeft gehad. Toen ik als zestienjarige bij NAC debuteerde, had lk het ook niet gemakkelijk. Nu ik wat ouder ben geworden, voel ik dat ik opgewas sen ben om onder grote druk te spelen'. Vreijsen heeft de indruk dat Hij door zijn ploeggenoten is geaccep teerd. 'Iedereen is aardig .tegen me. Over trainer Brzezanczyk kan ik overigens nog weinig zeggen. Over een jaar is pas een oordeel over hem te geven. Bij NAC heb ik in een paar jaar vier trainers versle ten. Ze hadden allemaal goede en minder goede kwaliteiten. Al is het natuurlijk absurd dat de meeste van hen vroegtijdig moesten ver dwijnen'. RICHARD MATTHIJSEN UTRECHT Herman Ponsteen uit Nijverdal is tijdens de Neder landse baankampioenschappen op de wielerbaan van het Stadion Galgenwaard, kampioen geworden op het nummer achtervolging voor amateurs. Hij versloeg in de finale André Gevers uit Schijndel. Ben Ten Tije uit Den Haag werd kampioen bij de amateursprinters. Hij versloeg in de finale Peter van Doorn uit Berlicum. Bij de achtervolgers moest tenslotte ook André Gevers buigen voor de onstuitbare Herman Ponsteen, die als een trein over de betonnen baan raasde. Ponsteen realiseerde de snelste 'tijd (4.59,6) en dat ter wijl de wind net was opgestoken. Goud dus voor Ponsteen. zilver voor Gevers en brons voor Arie Hassink, die Geert Schipper, de verrassing van de achtervolgers, met minimaal verschil terugwees. Ponsteen nam tegen Gevers onmiddellijk een REYKJAVIK Rusland heeft in de voorrondes van het Olympisch voetbaltoernooi IJsland met 2-0 (0- 0) verslagen. Het eerste doelpunt kregen de Rus sen die op een stug IJslands team stuitten, cadeau toen de IJslandse venediigers Edva-ldson in de 53ste minuut in eigen doèl schoot. Het tweede doelpunt werd in de 76ste minuut gescoord door Alkesandr Minaev. De return wordt in sep tember in Moskou gespeeld. In de zelfde groep is ook Noorwegen in gedeeld. IJsland, dat de laatste maanden door een gelijkspel tegen het natio nale (prof)team van Frankrijk en een overwinning, plus een gelijk spel tegen Oost-Duitsland opzien baarde in de voorronde van het Europees landenkampioenschap, maakte ook tegen het Russisch elf tal een verrassend sterke indruk. DOETINCHEM Ton Marijt. de 27- jarige centrale verdediger van Haar lem, heeft een tweejarig contract bij erdivistclub De Graafschap gete kend. Het transferbedrag ligt onder de 130.000 gulden, het bedrag dat het naar de eerste divisie gedegradeerde Haarlem eerst voor de Noordwij ker vroeg Marijt werd het afgelopen seizoen langdurig door Haarlem-coach Bar ry Hughes bulten het A-team ge houden. Een situatie die Marijt tot de beslissing bracht, niet meer voor Haarlem te willen spelen. voorsprong die op het einde zo groot was. dat er van spanning nauwelijks meer sprake was. Voor de finish dan ook hield hij al in om met geheven armen zijn twee achtervolgingstitel in successie te grijpen. BEN TEN TIJE Na tien jaar heeft Ben Ten Tije zijn doel bereikt: een nationale kampioenstrui. De 58-jarige Hage naar werd in het Utrechtse stadion Galgenwaard uitgeroepen tot de snelste sprinter, een titel, die hij jarenlang aan zijn neus zal voorbij gaan, maar die hij nu vol zelfver trouwen binnenhaalde. Ten Tije moest het ln de eindstrijd opnemen tegen de teruggekeerde Peter van Doorn, die hij in twee ritten ver sloeg. Zeker in de eerste finalerit imponeerde hij. In de laatste bocht probeerde hij onderdoor te gaan, maar Van Doorn sloot het gat op het nippertje af. Voor Ten Tije maakte het niets uit. Dan maar bovenlangs in de laatste meters, moet hij hebben gedacht. En op stijlvolle wijze drukte hij de man uit Berlicum inderdaad naar het tweede plan. In de tweede rit liet Ten Tije er nog minder twijfels over bestaan. Van kop af zegevlèrde hij. Er was een last van hem afgeraden. 'Hier heb ik altijd naar gestreefd. Tel kens lukte het niet> en moest ik met tweede en derde plaatsen ge noegen nemen. Dit jaar echter had ik meer zelfvertrouwen'. 50 KILOMETER VOOR VAN HEL- VOIRT Zes renners hebben gestreden om de Nederlandse titel 50 kilometer amateurs. Van dit sextet. Wil van Helvoirt. Herman Ponsteen. Gerrie Möhlman. Gerrie van Gerwen, Ger rie Slot en Ben Liebregts, was de eerste de slimste en de rapste. De zes man waren na ongeveer vijftien kilometer uit het peloton ontsnapt en pakten één ronde. Het peloton had geen antwoord, zodat veertien ronden voor de finish de groep uit de baan moest om de zes de vrij heid te geven. In de slotfase, waarin de posities werden opgezocht, trachtte Ben Liebregts twee keer weg te komen. De eerste keer pareerde Herman Ponsteen de aanval, de tweede keer Wil van Helvoirt. De Tilburger ging echter wel door en profiteerde van enkele onzekere momenten bij de overigen. Van "lelvoirt liet zich niet meer terugpakken en werd op knappe wijze kampioen van Neder land. De strijd om het zilver werd in de eindsprint beslist in het voordeel HERMAN PONSTEEN, de amateurkampioen op het nummer ach tervolging. van Herman Ponsteen. die Gerrie Möhlman naar de derde trede van het erepodium terug wees. ne: Marijke lAgorlgf, 2. Truus van der Plaat. 3. Anneke Rlemersma. 4. Gré Kne- temarm Bij de dames werd de gevestigde sprinttop onaangenaam verriast door de amper 15-jarige Marijke Lagerlöf, van Zweedse origine en wonende in Klaaswaal, had van de KNWU dispensatie gekregen om bij de senioren deel te nemen. Zij heeft de geste van de wielrenunie met een gouden medaille beant woord. Het brons wak voor Anneke Riemersma. die geen moeite had met Gr Knetemann. de vrouw van profrenner Gerry. In twee ritten werd zij verslagen. Sprljit amateurs: Halve finales: Ben fen Tije (Den Haag) verslaat Peter van Wijk (R'dam) ln twee rltton ,(12.0 seconden cn 12.3 seconden over de laatste 200 meter. Peter van Doorn (Ber'.lcum) verslaat Lau Veldt (Ouderketk aan de IJssel) ln twee ritten (13.1 en 13.2). Finale: Ten Tije verslaat Van Doorn in twe erltten (12.0 en 12.6). Achtervolging, amateurs (4000 meter), halve finales: Herman Ponsteen (Nijver dal) verslaat Gerard Schipper (Ter Apel) 5.02.2 tegen 5.13.0. André Gevers (Schijndel) verslaat Arie Hassink (Needei 5.04 5 tegen 5.08 0. Om de derde plaats: Hassink verslaat Schipper 5.14.45 tegen 5.14.50. Finale: Ponstéen verslaat Gevers 4.59.6 te gen 5.03.8. Amateurs, 30 kilometer: 1. Wil van Hel voirt (Tilburg) 1 uur 5 min. 48 1 sec.. 2. Herman Ponsteen (Nijverdal). 3. Gerrie Mohlmann (Apeldoorn). 4. Gerrie van Gerwen (OUand). 5. Gerrie Slot (Alkmaar) 0 Ben Liebregts (Vlijmen, sprint dames: 1. en Nederlands kampioe- MOSKOU Dinamo Kiev, de win naar van de Europese beker voor bekerwinnaars, heeft bekend ge maakt toch interesse te hebben in de wedstrijden om de zogenaamde 'Supercup' met Bayern München. De Oekraïners hadden eerder de UEFA laten weten niet om deze be ker te willen spelen met de Duitse winnaar van de Europese beker voor landskampioenen. Eind deze week zal Kiev een definitieve beslissing nemen. Als data voor de eventuele ontmoetingen staan 9 september (München) en 7 oktober (Kiev) op de kalender. LAHORE De Pakistaanse hockey- federatle wil in februari van het vol gend jaar een negenlandentoernool organiseren in het kader van de voorbereiding op de Olympische Spelen in Montreal. De federatie heeft zich nog niet uit gelaten over de namen van de lan den, die zullen worden geïnviteerd. Voorts is Pakistan zich aan het be raden over een toernee van 15 da gen door de Sowjet-Unle in april van het volgend jaar.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 13