Surinaamse oppositie ivil 25 november tot jen rouwdag uitroepen madurodam! Problemen met arbeidsongeschiktheidswet Consument beschermd tegen colporteurs Tom Mix 'Gevaarlijke' fabrieken moeten rapporteren over veiligheidsmaatregelen atenleden staken dialoog met regering Voortaan inschrijvingsbewijs nodig elderse Tram rijgt bussen e laat; DAF rijgt rekening Huisartsen 'probleemloos' op vakantie Jacht van afgezette president Eenvijfde van sollicitaties succesvol Ministerie: ervaringen vacaturebank bevredigend vee plezier' voor wéinig geld. Klachten over militairen in natuurgebied Meisje verongelukt Onenigheid over datum van invoering AAW Plan van minister Boersma: Pseudo-agent zaait paniek in Leeuwarden Bewakingsdienst in Utrecht niet wegens molestatie vervolgd Man verdronken OUW/KWARTET DONDERDAG 31 JULI 1975 BINNENLAND t sk uiiit lfds! in een verslaggever ,nd LLEMSTAD/PARAMARIBO 'Als de Surinaamse oppositie niet wordt betrokken bij de totstand- iiis ming van de onafhankelijkheid op 25 november, zal oppositieleider Lachmon die dag uitroepen t een rouwdag voor Suriname', zo heeft het Su rinaamse statenlid Mungra van de oppositionele indoestaanse VHP gezegd. Van onze Haagse redactie DEN HAAG Morgen wordt de wet van kracht, die de consument zal beschermen tegen al te handige colporteurs, die op de stoep staan. Deze colporteurs krijgen met ingang van morgen drie maan den de tijd om in het bezit te komen van een inschrijvingsbewijs van de kamer van koophandel. ra zelf en zijn partijgenoot ekatmgl ekö n 1 niet meer willen deelnemen aan n dialoog met de regering. Zij t?01 enen dat de regering de oppositie oedwilMg aan het lijntje houdt', jichmon heeft hun gevraagd zich et terug te trekken maar nog p en geduld te hebben en te probe- ün de dialoog af te sluiten. De f0! ree VHP'ers zijn daarop niet inge- an. 1 ungra zei in Willemstad dat hij ;t premier Den Uyl erg kwalijk v am dat hij het voor de Surina- 26 ers 'bijzonder aantrekkelijk heeft ;maakt om naar Nederland te 1uat uchten'. Volgens Mungra worden !n le vakmensen, landbouwers, kader 1716 i onderwijspersoneel uit Suriname n; reggetrokken' naar Nederland. apen Uyl is bezig de kolonie Suri- ame te verplaatsen naar Neder- j7a! ind', aldus het statenlid, dat eraan 47ne levoegde dat Nederland wel het .e®' rondgebied verlaat maar de kolo- :e behoudt. Het ergste vond de a eer Mungra dat de Surinaamse va remier Arron en minister van eco- omische zaken Bruna 'zich lenen 1 01 oor dergelijke hand- en spandien- a *n'- I iungra zei dat Suriname wordt ge- sisterd door stakingen en dat nie- J einand iets afweet van de toekomst an het land. 'Het enige wat men fu reeds weet is het feestprogram- voor de viering van de onaf- 'ertraagd door staking va,jVan een onzer verslaggevers DOETINCHEM APELDOORN De directie van de Gelderse Tramweg Maatschappij (GTW) I Hl heeft bij de DAF-f abrieken een j§ claim ingediend wegens vol gens haar gederfde baten ten- li gevolge van het niet tijdig af- leveren van vijfentwintig nieu- (ADVERTENTIE) 'n TIC-JE BETER U gebruikt ii helft (een half borrelglaasie) E en maakt dus 2x zoveel longdrinks u Dat betekentperlongdrink 50°/o besparing in geld en in alcohol-gebruik. RITA 'Mag ik de kaarsen uitblazen, tante?' L. Lachmon hankelijkheidsdag op 25 november'. 'Het huidige beleid van de Suri naamse regering', zo zei het VHP- Statenlid, 'wijst sterk naar de op komst van een dictatuur in Surina me naar Guyanees model'. Hij verwachtte dat als op korte termijn geen verandering komt in het beleid van de Surinaamse rege ring de oppositie weer acties zal gaan voeren. Hij wees erop dat de acties op democratische wijze zul len worden gevoerd. 'De druk van de achterban in de VHP om over te gaan tot acties wordt steeds groter', zo zei hij. Intussen schijnt de grootste partij in de regeringscoalitie, de Nationa le Partij Suriname (NPS) zich ook zorgen te maken over de toekomst. De fractie heeft dinsdag dertien uur vergaderd om te spreken over 'de precaire situatie in het land'. De vergadering was uitgeschreven op verzoek van de fractieleden die wezen op de groeiende onzekerheid onder de Surinaamse bevolking en aandrongen op maatregelen, die de rust onder de hele bevolking moe ten terugbrengen. De VHP heeft in de staten van Suriname een amendement inge diend op het ontwerp van de rijks wet, die de onafhankelijkheid re gelt. De partij van Lachmon wil dat in het ontwerp geen datum voor de onafhankelijkheid wordt genoemd. Er wordt in het ontwerp gesproken van 25 november dit jaar. Volgens de VHP moeten de regeringen van de drie koninkrijksdelen pas een datum bepalen als de noodzakelijke minimumwetgeving voor een onaf hankelijk Suriname is geregeld. Die datum zou dan een maand van tevoren schriftelijk bekend moeten worden gemaakt aan de parlemen ten van de drie rijksdelen. De VHP wil niet dat er een speci fieke onafhankelijkheidsdatum wordt genoemd (25 november), omdat volgens haar de mogelijk heid bestaat dat voor die datum de noodzakelijke wetten nog niet klaar zijn. Zo staat het ondermeer nog niet vast of het ontwerp voor de grondwet van Suriname voor 25 november in de Surinaamse staten behandeld kan worden. DEN HAAG Alle problemen met huisartsen die voor hun vakantie geen waarnemers konden vinden, zijn opgelost. Het bureau waarne mingen van de artsenorganisatie KNMG bleef eind juni zitten met ruim 50 aanvragen voor een vervan ger waarvoor geen artsen te vinden bleken. Mede naar aanleiding van de publiciteit hierover zijn vakantiebe- luste artsen inmiddels 'geholpen', zo deelt de KNMG desgevraagd mee. Overigens staan bij het ministerie van sociale zaken 122 artsen inge schreven als werkloos. Dit jacht, dat op de Lloydkade in Rotterdam staat, behoort de afgezette president van Nigeria, Gowon, toe. Het acht ton metende jacht, waarde meer dan een half miljoen, stond op het punt te worden verscheept, toen het bericht van de staatsgreep kwam. De bouwer van het jacht wil nu af wachten hoe de situatie zich ontwikkelt omdat hij nog geen geld binnen heeft. 'We willen natuurlijk wel graag weten of het nieuwe bewind het jacht wil overnemen', aldus de Deense werf die het jacht bouwde. Na 31 oktober mag de colporteur zonder zo'n inschrijvingsbewijs geen goederen van 75 gulden en duurder aan de deur verkopen. Dan gaat de bescherming van de consument in feite in. Deze bescherming komt erop neer, dat voor de verkoop van de duurdere goederen een akte van overeenkomst wordt opgemaakt. De colporteur verdwijnt dan van de deur zonder iets te hebben geleverd en ook zonder een cent te hebben ontvangen. Na een zogenaamde 'af koelingsperiode' van acht dagen komt hij terug. De consument heeft dan het recht van de koop af te zien. De 'afkoelingsperiode' gaat in op het moment, dat de colporteur een afschrift van de verkoopakte bij de we bussen. Voorafgaande aan het inzetten op de normale lijndiensten later in het jaar zouden de toeringcars wor den ingeschakeld bij een flink aan tal meerdaagse reizen in het zo merseizoen. Becijferingen zouden hebben geleerd dat de gederfde ba ten ongeveer een ton bedragen. D vijfentwintig bussen hebben een DAF-chassis, een carrosserie van Den Oudsten en een versnellings bak van Leyland, Engeland. Door de staking bij Leyland konden de bussen niet op tijd worden gele verd. Tien bussen zijn inmiddels binnengekomen. Mogelijk dat DAF de rekening doorspeelt naar Enge land. Naar wij vernemen, zijn meer bus maatschappijen in Nederland door de vertraagde levering van versnel lingsbakken in moeilijkheden geko men. De Veluwse Autoddenst (VAD) te Apeldoorn, bijvoorbeeld, heeft een kleine dertig bussen bij DAF in bestelling. Hiervan is tot nu toe ruim de helft ontvangen. Het wel of niet indienen van een claim wegens geleden schade is bij dit bedrijf niet ter sprake geweest. Van onze sociaal-economische redactie DEN HAAG Veertig pro cent van de werklozen luis tert minstens enkele keren per week naar de radio-vaca turebank van het ministerie van sociale zaken, dagelijks 's avonds op Hilversum 3. Zes a tien procent van de werk lozen 15 a 20.000 man heeft al minstens een keer ge reageerd op een baan uit de vacaturebank. Het ministerie vindt de ervarin gen met de radio-uitzendingen •bevredigend'. Ze blijken gunsti ger dan tot voor kort werd ver ondersteld. Hoe vaak de vacature bank voor een werkloze tot nieuw werk leidt, is niet bekend. Uit het onderzoek blijkt dat ongeveer de helft van degenen die bij het ar beidsbureau reageren en meer informaties willen, daarna gaan solliciteren. Uit steekproeven büjkt verder dat vijftien tot twin tig procent van deze sollicitaties tot succes leidt. Dit betekent dat tussen 1000 en 2000 werklozen naar aanleiding van de radio vacaturebank nieuw werk vonden. Het onderzoek vond half mei plaats, toen de vacaturebank bijna twee maanden op de radio was. Er waren toen rond 2000 banen uitgezonden. Ongeveer de helft van degenen die na een uitzending op de omgeroepen ba nen reageren bij een arbeidsbu reau. blijkt niet-werklozen te be treffen. Vooral jongeren hebben gereageerd. (ADVERTENTIE) Strandpark met 20 gratis attrakties. Safaripark met 500 wilde dieren. ^Welkom op Beekse Bergen! difc beek/e bergen Tussen Tilburg en Hilvarenbeek Rheden stelt onderzoek in Van een onzer verslaggevers RHEDEN Dezer dagen is een aantal recreanten met hun tentjes op het Rozendaalse Veld (eigena res: gemeente Rheden) verzeild ge raakt tussen legertenten, die daar stonden in verband met een oefe ning. Enkele jeugdige dagjesmen sen die zich daaraan stoorden, heb ben zich daarover beklaagd bij de gemeenteraad van Rheden. Behalve dat er ongeveer twintig tenten stonden.waren er 'ook ver scheidene voertuigen aanwezig en klonk uit de verte geratel van ge weren ('losse flodders', aldus de militairen). Het gemeentebestuur zal nu nagaan wat er precies in het contract staat en heeft voorts be loofd contact op te nemen met de commandant. Het bedoelde gedeelte van het Ro zendaalse Veld is geen officieel mi litair terrein. De gemeente verhuurt het aan het leger ten gerieve van de Oranjekazerne te Schaarsbergen voor het houden van zendoefenin- gen. Defensie zou er onbeperkt ge bruik van kunnen maken, mits zij zich houdt aan de voorwaarden. Of daar schieten bijhoort, is de vraag. De briefschrijvers hebben B. en W. een rijtje vragen voorgelegd. Zij vragen ondermeer of het juist is een mooi gebied zowel voor toeris me ah voor militaire doeleinden te gebruiken. De WD tilde er in de raad van Rheden nogal zwaar aan en vond dat door dergelijke vragen het leger weer eens in diskrediet wordt gebracht. Een reactie, die in de progressieve hoek weer tot scherpe uitspraken leidde. Nadat er voldoende gebekvecht was. suste loco-burgemeester A. Th. te Bokkel (CDA) de gemoederen door toe te zeggen, dat men zich toch nog eens over het contract zal bui gen en bovendien met de comman dant in kontakt zal treden. De minister heeft de Sociaal-Eco nomische Raad gevraagd zijn standpunt te geven over het plan en tevens suggesties te doen welke soorten fabrieken onder de nieuwe verplichting moeten vallen. Het 'veiligheidsrapport' dat straks bij de arbeidsinspecties moet wor den gedeponeerd, zal volgens Boersma de leiding van de betrok ken fabrieken nog meer bewust maken van de gevaren voor de werknemers in de fabriek. Boven dien krijgt de arbeidsinspectie be ter inzicht in de gang van zaken ïn de fabriek. De arbeidsinspectie zou tevens kunnen eisen dat een intern plan voor noodsituaties wordt opge steld. Minister Boersma komt niet met zijn nieuwe maatregel omdat hij zich ongerust zou maken over het aantal ongevallen in de betrokken bedrijven. Wel wijst de minister op de grote schaalvergroting in de chemische en procesindustrie. Om streeks 1970 werden produktie-een- heden gebouwd, die tien keer zo groot waren als de eenheden die omstreeks 1960 werden neergezet. Als de wetswijziging van kracht wordt, wil Boersma dat nieuw te bouwen fabrieken meteen aan de verplichting van het veiligheidsrap- port voldoen. Fabrieken voor ex treem gevaarlijke produkten (ex plosieven. peroxyden. zware vergif- WANROY De 4-jarige Alexandra Cortenbach uit Asten is gistermid dag in Wanroy (N.Br.) bij een ver keersongeluk om het leven gekomen. Het kind zat in de auto bij haar vader. - die op een kruising geen voorrang aan een andere auto ver leende. (ADVERTENTIE) 's Avonds branden er 46000 lampjes in Leg dat vast met KODAK KLEURENFILM Van onze sciaal-economische redactie DEN HAAG Er bestaat onzekerheid of de 'Algemene Arbeidsongeschiktheids wet' (AAW) technisch nog per 1 juli volgend jaar kan worden ingevoerd. De so ciale verzekeringsraad heeft deze week staatssecretaris Mertens van sociale zaken aangeraden de datum los te laten vanwege te grote technische problemen, maar de bedrijfsvereniging voor de detailhandel en ambachten 'Detam' acht zich nog steeds in staat op tijd klaar te komen voor uitvoering per 1 juli 1976. De AAW is vooral van be lang voor arbeidsongeschikt geworden zelfstandigen (boeren, middenstand) en invaliden die al vanaf hun jeugd arbeidsongeschikt zijn. De AAW geeft hen straks recht op een uitkering ter hoogte van de AOW. De bedrijfsvereniging Detam wordt een van de belan grijkste organisaties die de uitkeringen aan arbeidson geschikte zelfstandigen moet gaan verrichten. Bij de soci ale verzekeringsraad verluidt dat het advies aan Mertens vooral is gebaseerd op uitla tingen van bedrijfsvereni gingen die stelden niet meer op tijd klaar te kunnen ko men voor invoering op 1 juli volgend jaar. Op de achtergrond speelt- dat organisaties van werk gevers en vakbeweging met zitten te springen om invoe ring van de AAW. In de eerste jaren zouden de uit keringen namelijk vooral betaald moeten worden door premies over de loonsom ten laste van de werkgevers, dus ten koste van loonruimte. De werknemers hebben ech ter geen direct voordeel bij de AAW. omdat zij bij ar beidsongeschiktheid al een - doorgaans hogere - WAO- uitkering krijgen. De werk geversverbonden hebben al eerder geprotesteerd dat zij geen premies willen gaan betalen waar alleen zelf standigen en 'oud-invaliden' beter van worden. Verbaasd In de bedrijfsverenigingen en in de sociale verzeke ringsraad zitten voorname lijk vertegenwoordigers van vakbeweging en werkgever sverbonden. In Den Haag heeft het niettemin ver baasd dat het advies van de verzekeringsraad aan Mer tens unaniem was en dat vertegenwoordigers van landbouw en middenstand in de raad hebben afgezien van het uitbrengen van een minderheidsstandpunt. Bij de christelijke boerenbond en christelijke midden standscentrale kon men gis teren desgevraagd niet zeg gen waarom geen minder heidsstandpunt naar buiten is gebracht. De drie middenstandscen- trales hebben gisteren in- neen gezamenlijk telegram aan staatssecretaris Mertens hun "grote onrust en beroe ring' overgebracht over het advies van de verzekerings raad. en de regering 'met de meeste klem' gevraagd vast t.e houden aan de datum van 1 juli volgend jaar. 'Wij zijn niet zo onder de indruk van die technische bezwa ren. Waar een wil is, is een weg. We verwachten van dit kabinet dat het de politieke wil zal tonen door deze zeer hoge prioriteit voor de zelf standigen door te zetten, desnoods tegen het advies van de verzekeringsraad in', aldus secretaris De Graaf van "het NCOV (christelijke middenstand). Hij wijst- er op dat ook bij de invoering van de fiscale oudedagsre- serve voor zelfstandigen al lerlei onoverkomenlijke technische bezwaren werden geuit vanuit de belasting dienst, terwijl achteraf met de regeling best valt te wer ken. 'Drijfzand' De drie centrale landbou worganisaties zijn juist vori ge week een actie begonnen Ln hun bladen, waarbij de boeren worden opgeroepen zich aan te melden als zij menen per 1 juli 1975 een beroep op de AAW te zullen doen. Secretaris Biesheuvel van de NCBTB (christelijke boeren) is 'erg teleurgesteld' als de AAW zou moeten worden uitgesteld. 'Veel van onze leden hebben nu al voor volgend jaar verzeke ringen tegen arbeidsonge schiktheid afgesloten, waar bij ervan wordt uitgegaan dat vanaf juli de AAW een bodemvoorziening verschaft. Al die contracten komen op drijfzand', vreest Biesheuvel. De bedrijfsvereniging Detam acht 1 juli '75 haalbaar mits eind september zekerheid bestaat over de uitwerking van de nieuwe wet. Op voorwaarde dat 'Den Haag' eind oktober klaar is met de wet en de uitvoeringsbeslui ten. 'zal het aan ons niet liggen', aldus een directie- functionaris van de Detam. 'Wij zijn iets optimistischer dan de sociale verzekerings raad' zo geeft hij als zijn persoonlijke mening. Bezorgdheid Intussen komen bij ver schillende Kamerleden van ARP en KVP veel telefoont jes binnen vaa bezorgde middenstanders, boeren en kamer van koophandel deponeert om te laten waarmerken. Dat kan de colporteur dagelijks doen. De consument wordt verder be schermd door bepalingen in de wet, die de colporteur een bepaalde ge dragscode voorschrijven. Zo moet hij, wanneer de voordeur open wordt gedaan, direu meedelen, dat hij colporteur is en dat hij van plan is wat te verkopen. Hij mag zich dus niet onder een valse dek mantel presenteren. Ook is hij ver plicht een juiste omschrijving van de produkten en artikelen, die hij wil verkopen te geven. Sancties Van onze sociaal-economische redactie DEN HAAG Minister Boersma wil fabrieken met gevaarlijke produktieprocessen verplichten een overzicht van de interne veilig heidsmaatregelen te deponeren bij de arbeidsinspectie van het ministerie. Hiertoe zal de veiligheidswet worden gewijzigd. ten) zullen snel het rapport moeten inleveren. Voor het overige krijgen de betrokken bedrijven ruime tijd om aan de nieuwe veplichting te voldoen. Van een verslaggever LEEUWARDEN De 22-jarige J. K. uit Leeuwarden heeft in de Frie se hoofdstad voor enige paniek ge zorgd toen hij half als agent verkleed op verscheidene adres sen aanbelde, en in een geval zelfs een vrouw met een revolver be dreigde. De man. die een verwarde indruk maakte, is aangehouden en ingesloten. J. K., die een blauw jasje en een echte politiepet droeg, sommeerde op verscheidene adressen op de Hollanderdijk in Leeuwarden de bewoners hun auto's af te sluiten. Eén vrouw, die reageerde met de woorden 'wat heb ik met jou te maken' kreeg een revolver op zich gericht. Een passerende hoofdagent, die door omstanders gewaarschuwd was, ging op de man toe en zei hem dat hij een taxi zou bellen. Verbaasd liet K. daarop zijn revol ver even zakken en daarvan maak te de 'echte' politieman gebruik hem te bespringen en hem zijn (geladen) revolver te ontfutselen. De pet die K. droeg blijkt vorige maand uit een dependance uit het politiebureau ontvreemd te zijn. Hoe K. aan de revolver kwam was gisteren nog een raadsel. Wanneer een colporteur zich hier aan niet houdt kan de economische controledienst zijn geval aan de rechter voorleggen. Een belangrijke sanctie is ook. dat de kamer van koophandel het verplichte inschrij vingsbewijs weigert, waardoor de verkoop aan de deur niet meer mogelijk zal zijn. Wanneer meer colporteurs van een bpaald bedrijf zich niet aan de gedragscode houden, kunnen alle Lnschrijvingsbewijzen voor deze on dernemingen worden geweigerd. Voor alle produkten en artikelen wordt bezien of een inschrijvings bewijs kan worden verstrekt. Zeker is reeds, omdat het in de wet is vastgelegd, dat colportage van geld leningen na 1 november niet meer mogelijk zal zijn. Uitzonderingen Voor een bepaalde categorie van artikelen is de wet niet van kracht. Boeken, grammofoonplaten, casset tebandjes en andere directe com municatiemiddelen kunnen vrij ook boven de 75 gulden aan de deur worden verkocht. De reden van de ze uitzondering is, dat een verbod van deze artikelen in strijd zou zijn met de grondwettelijke bepaling, die de vrijheid van meningsuiting beschermt. Een gevolg van deze uitzondering is bijvoorbeeld dat de verkoop van encyclopedieën, waar over in het verleden wel klachten zijn geweest, niet gebonden is aan een insciirijvingsbewijs.. Van een verslaggever UTRECHT De hoofdofficier van justitie bij de rechtbank ln Utrecht, mr. W. H. Overbeek. zal geen strafvervolging instellen tegen vijf bewakers van de Nederlandse Veiligheidsdienst (NVD), die geüni formeerd in het Utrechtse winkel centrum Hoog Catharijne patrouil leren. Dit heeft mr. Overbeek mee gedeeld aan mr. Petra van Luyn- Van Amelrooy, advocate van Ad Hornis. een medewerker van het jongeren adviescentrum (JAC) in Utrecht, die begin maart een aan klacht indiende bij de hoofdofficier tegen de bewakers van de NVD wegens poging tot. doodslag, mis handeling en vrijheidsberoving. Na dat een bewaker Hornis had wegge stuurd van de straat onder het winkelcentrum omdat hij daar affi ches op pilaren plakte, reed de man op een later tijdstip op Hornis in met een busje van de veiligheids dienst. waarna vier andere bewa kers hem molesteerden, zo stond in de aanklacht. Volgens de heer Hornis heeft mr. Overbeek twee redenen aangevoerd voor het niet instellen van de strafvervolging: de bewijslast zou onvoldoende zijn en de man die met het busje achter Hornis is aan gegaan buiten het winkelcomplex zou inmiddels zijn ontslagen, om dat hij zich niet heeft gehouden aan de voorschriften van de parti culiere bewakingsdienst. HEERENVEEN De 34-jarige H. van der Woude uit Oldelamer is gis termiddag tijdens het baden in de Tjonger bij het Friese Langelille verdronken. De man kon niet zwem men. oud-invaliden die vast re kenden op een AAW-uitke- ring vanaf medio volgend jaar. Mevrouw Van Leeuwen (ARP) wil zich tot het ui terste sterk maken om 1 juli volgend jaar erdoor te krij gen. Ook zij vindt de ver meende technische bezwa ren wat gezocht. Om te be ginnen overweegt zij een actie dat de AAW. als juli 1976 niet meer haalbaar is, bij invoering terugwerkende kracht zal krijgen tot 1 juli. De DÉTAM-functionarls acht dit 'technisch in prin cipe uitvoerbaar, hoewel het meer werk geeft, waarvoor dan wel wat ruimer de tijd is.' De Graaf (NCOV). en Biesheuvel (NCBTB) 'voelen zich wel aangesproken door het idee van het ARP-Ka- merlid. 'Dan zou. het kabi net, als 1 juli echt niet zou kunnen, in elk geval zijn politieke wil kunnen tonen', aldus De Graaf. Invoering van de AAW halverwege volgend jaar zou de regering namelijk in 1975 rond 300 miljoen gulden kosten. Mede om deze reden zijn sommige ministers naar verluidt min der treurig om uitstel. (ADVERTENTIE) Kom naar het Dolfinarium i Harderwijk (Z iO\ <Pi In hei groolsie overdekte Dc wereld rnet 2 500 zilpiaa' ziel u een unieke show v zeeleeuwen en douanen éen programma Tijderv. dageii)ks 10 00-1' 30 - 14 30- 16 00 en 1? 30 u (zondags n.e! om 10 00 uu' i Onderwatervoedering door kikvorsmeisjes. Robaiium. Expositie walvisachtigen. 7 \S*

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 3