eschamend spel van honkbalploeg Jockeyteam kist finale In Montreal Derde plaats jubojevic winnaar Francorchamps eist opnieuw twee doden Vollebregts en Bakker voldoen aan eis van NOC ir )0 Toch nog kans voor Agostini l jrdiende nederlaag tegen Pakistan: 3-2 3- Kwalificatie voor Olympische Spelen 1976 •'lelie remise tussen Jan Timman en Hans Böhm in laatste ronde 24 uurs-kermis draaide rustig door UEFA jeugd tweede na zege op Polen Nederlagen voor volleybalmeisjes P71 JT/KWARTET MAANDAG 28 JULI 1975 SPORT P8/RH9 itl lie imponeert wel in eerste wedstrijden van Europees kampioenschap in Barcelona 3e laj1126 honkbalmedewerker «impifcLONA Elke Neder- Enith sportploeg, die de finale 'derlait van een officieel Euro- .tweei kampioenschap, verdient rons) impliment. Zeker als men de e walificeert met uitslagen nelste_3 en 12—1- Het Neder- ïeter honkbalteam, dat met vijfrijijfers de finaleronde van iropees kampioenschap be- dient zich echter te scha- de zelden speelde een honk- tijdens een Europees ioenschap zo slecht. i'équipe van het Nederlandse Jules de Pierre, wijt het spel aan een gebrek aan ;rat ieWest-Duitsland en zijn nu niet bepaald tegen - waar je geconcentreerd speelt'.Het vervelende van de is* echter dat de andere fina- e 111 inders respectievelijk Frank- a Spanje, wel geconcentreerd e. Spanje werd door de Azzur 0 verslagen en de Fran- jen met 130 ten onder. eo^jNNINGS! ]dag was de Nederlandse ploeg de Duitse werper Menzel in >ij' hetbnings niet in staat om meer is (actwee punten te scoren. Frank _tot| en Harry van der Berg scoor iet den de eerste twee punten van dit toernooi. In de gelijkmakende der de innings brachten de Duitsers door een homerun van Köndg de stand op 22. Pas in de vijfde innings slaagde Harry van der Berg (die samen met King Zuschen en Frank Lewis in het Nederlandse team excelleren), erin door een ho merun de stand op 32 te brengen. De Antilliaanse Amersfoorter Louis Jacobs voerde deze score nog op met twee punten door een homerun te slaan met Frank Smit op de honk. Zuschen voegde in de zeven de innings nog een homerun toe aan zijn drie honkslagen die hij reeds in de eerste, derde en vijfde innings sloeg. De Duitse achtervan ger Jobs kon in de achtste innings nog van een tweetal Nederlandse blunders in de defensie profiteren en bracht zo het derde Duitse punt over de plaat. Het Nederlandse team stelde hier in de negende innings nog drie punten tegenover door Jelsma, Ben Ricnardson (homerun) en Frank Smit. De volle negen innings had den de Oranjeploeg nodig om de slecht voorbereide Duitse equipe achter zich te laten. Na afloop van dit duel werden al snel excuses gezocht voor de slech te prestatie. De Duitsers, hier slechts vertegenwoordigd door een dertiental spelèrs, hadden echter de ogen van de Nederlandse coaches al moeten openen. Zondag was dat blijkbaar niet het geval, 's Ochtends begon men weer vol optimisme, met nagenoeg de zelfde ploeg. Hageman had zijn mid-buitenveld-positie moeten af staan aan Barry Eijgendaal. Bouke Vakkers was ditmaal de beginnende werper voor de Nederlanders. Alle hoop was nu gevestigd op de Ne derlandse slagploeg, die tegen de slechte Zweedse werper dan einde lijk wel eens los zou barsten. Niets was echter minder waar. Don Wedman kwam in de eerste innings door een fout van de Zweedse derde honk man Ken Lind- berg op de honken. Frank Lewis en Harry van der Berg werden door de Zweedse defensie geëlimineerd. King Zuschen die het in deze wed strijd meermalen aan de stok had met de uiterst zwakke arbitrage, haalde ook nu weer uit. Hij ramde de bal ver over het hekwerk dat maar op 87 meter staat. In vijf achtereenvolgende .slagbeurten in twee wedstrijden bleven zijn slag prestaties perfect. Hij sloeg 5 honkslagen, waaronder twee home runs. Barry Eijgendaal scoorde nog in de tweede innings. In de derde in nings demonstreerden de Zweden hun zwakte. Tien Nederlanders kwamen in deze innings aan slag. Drie werpers waren er nodig om drie man aan de kant te krijgen. Toch kon in deze innings de Ne derlandse slagploeg geen enkele honkslag produceren. Punten wer den gescoord op vijf maal vier wijd en één maal geraakt werpen. De Zweden, er spelen slechts 19 teams in competitieverband in Zweden, wisten zelfs een tegenpunt te sco ren in de vierde innings. Een groot aantal Zweedse supporters raakte hiervan volledig in extase. Teke nend is natuurlijk de zwakte van de Nederlandse slagploeg. Via een 8-1 stand in de vierde innings, 10-1 door een spetterende homerun van Jimmy Sieval in de vijfde innings met Paul Smit op de kussens en een homerun van circa 110 meter van Ade Fyth met Wim Hageman aan boord in de zesde innings, zorgde ervoor dat de Nederlanders niet de volle negen innings hoef den te spelen. TEGEN ITALIë Nederland heeft zich geplaatst voor de finaleserie van 5 wedstrijden. Italië is, zoals iedereen van te vo ren kon voorspellen, de tegenstan der in deze serie. Pas op dinsdaga vond. als om 9 uur de eerste krachtmeting tussen Oranje en de Azurri zal plaatsvinden, zal er in Barcelona van echt honkbal te ge nieten zijn. Voor landen als Frank rijk, Spanje, Zweden en Duitsland is een dergelijk toernooi geen pret je. Onderling kunnen zij misschien leuke wedstrijden spelen, maar als zij aan moeten treden tegen teams als Nederland en Italië, kun je je zelfs afvragen of het wel verant woord is dat het Europees kampi oenschap op deze manier wordt ge organiseerd. Eric Jager, begeleidend arts van het Nederlands team: 'Dat bij dergelijke wedstrijden geen do den vallen is een wonder. Als Italië voluit zou hebben gespeeld tegen de Fransen, dan had het afschuwelijke gevolgen kunnen hebben. Trou wens, vlak voor de wedstrijd Zwe denNederland, werd één van de spelers van Zweden door een knup pel geraakt van een van zijn team genoten. Bewusteloos werd hij met spoed naar een ziekenhuis afge voerd. Daar constateerde men dat hij oververmoeid was!' De enige tevreden man was onge twijfeld de Amerikaanse coach Bill Arce, die met zijn 13 Ital-Amerika- nen in de Italiaanse ploeg glimla chend het geheel aanzag. In 1963 kwam Bill Arce voor het eerst in aanraking met het Nederlandse honkbal. Hij was tijdens de eerste Haarlemse honkbalweek in het Pim Mul lierstadion coach van het Ne derlandse team. Hierna was hij re gelmatig met een aantal studenten te gast in Nederland. In 1971 had hij weer de leiding over de Neder landse ploeg tijdens het Europees kampioenschap in Parma en in Bo logna. Hij veroverde toen met zijn spelers voor de negende maal het Europees kampioenschap. Na een onenigheid met de Nederlandse bondsbestuurders vertrok hij naar de aartsrivaal Italië, waar hij nu al twee jaar de scepter zwaait over de Italiaanse ploeg. Alle Italianen geloven erin dat Bill Arce voor de eerste maal het zo begeerde Europees kampioenschap naar Italië za! halen. 'Kijk, ik ken de het veld hier in Barcelona, want wij hebben hier nog met het Ne derlandse team gespeeld. Het is een zeer klein veld en het binnenveld is bijzonder zacht. Op deze gegevens heb ik mijp ploeg geselecteerd. Al mijn spelers zijn kracht-spelers. Ie dereen kan de bal buiten het stadi on slaan. Een aantal goede spelers heb ik thuisgelaten, want aan snel heid op de honken heb je hier niets. Ook spelers met goede gooi armen heb je hier niet nodig. Elke buitenvelder kan met gemak de thuisplaat halen. Ik ben er zeker van dat het Europees kampioen schap beslist wordt door homeruns. Eén fout van de werper betekent hier een homerun.' Op de vraag wie kampioen zal wor den antwoordde Arce filosofisch: 'Nederland zou het zeker zijn ge worden als, ze hier het sterkste team naar toe hadden kunnen stu ren, maar dat hebben ze volgens mij niet gedaan! Daarom worden wij kampioen!' IMATRA Voor Giacomo Agostini. die weer is hersteld van zijn val tijdens de Grote Prijs van Zweden vorige week, zijn de vooruitzichten op toch nog een wereldtitel in de 500 cc-klasse zondag aanzienlijk zonniger geworden. Hij won de ra ce in de halve liters voor de Grote Prijs van Finland in Imatra nadat zijn grootste concurrent Phil Read was uitgevallen. Ook Barry Aheene, de Engelsman, die leek te gaan slagen in een laatste greep naar de macht, moest het af laten weten. De beslissing over de wereldtitel in deze klasse, met de 350 cc-klasse de enige waarin nog geen beslissing is geforceerd, valt tijdens de laatste twee races dn Tsjechoslowakije en Joegoslavië. Momenteel voert Phil Read met 81 punten de ranglijst nog wel aan voor Agostini met 72 punten, maar de Italiaan heeft de betere kansen omdat aan het einde de vijf slechtste resultaten mogen worden afgetrokken. Agostini had eerder op de dag op nieuw een teleurstelling moeten slikken in de 350 cc-klasse. De veertienvoudige wereldkampioen moest voor de derde keer dit sei zoen de jeugdige Venezolaan Johnny Cecotto voor laten gaan. Cecotto. die in de 250 cc-klasse tweede werd achter de Fransman Michel Rougerie. versloeg Agostini met ruim tien seconden verschil. Daardoor is de kans groot dat Ce cotto in zijn eerste seizoen op de Europese circuits al direct een we reldtitel gaat veroveren. Jt den et 1TREAL Het met grote spanning tegemoet geziene duel Q j%n dë schutters Rasjid en Kruize is in de halve finales van het :e -Olympisch hockeytoernooi in Montreal in het voordeel van 'wiiuet' Rasjid geëindigd. Niet alleen plaatsten de Pakisani's zich r h« een overwinning van 32 voor de eindstrijd tegen West- sfcde ;sland, daarnaast wist aanvoerder Abdul Rasjid twee keer te d b] èn tegen Ties Kruize één keer. De 28-jarige Rasjid kan nu sseis n op een totaal van 96 doelpunten in 95 wedstrijden. Kruize ba! t 77 maal gescoord in 59 interlands en werkt dus wel met een h°^er gemiddelde. BaWi i VI ln ik riki da Ir. I overwinning van Pakistan, dat Je voorronden met dezelfde clj- voor West-Duitsland had moe- buigen, was zeker verdiend te 'Het veldspel van de te- tander was gewoon beter', al- coach Wim van Heumen, die in nieuwe functie na drie over- mejiingen voor de eerste keer met nederlaag van zijn team werd 'Vooral ln de eerste asp L moesten de middenvelders te de verdediging assisteren, tioor.er niet voldoende aanvoer naap-de eerste lijn,' aldus Van Hoifcien. ishi tfland startte met een dubbel gsv den veld: .Jorritsma en Tim ns. daarvoor het driemanschap p-Bolhuis-Kranenberg en daar 't# voor Kruize en Ron Steens, Litjens (rechts) en Boerma ks) -dis specifieke buitenspelers, itsma had tot taak Manzoor sain uit te schakelen en Tim diende aijn aandacht te ten op Asjar. Dit schaduwen iep echter niet altijd naar s. Manzoor had aan een supe- re techniek voldoende om de iterdammer telkens van zich af ichudden. ral in de eerste 25 minuten had erland het zwaar. Pakistan kon ter slechts één'keer van de fou- in de Oranje-achterhoede pro- ren. In de 17e minuut liet Ras één van zijn befaamde kogels waarop Doyer geen antwoord (0-1). Pas in de laatste tien luten voor rust kon Nederland denken aan tegenaanvallen. ien< !on ioei Soms ging Ron Steens mee naar voren, een andere keer Ties Kruize. Steens sprong echter te slordig om met enkele vrije slagen. Vlak voor de pauze kon Doyer maar ternau wernood de- op het afstormende Manzoor van een treffer afhouden. De tweede helft was nauwelijks drie minuten oud of Nederland kreeg een ernstige tegenvaller te verwerken. Islahoeddin glipte op rechts langs Kranenberg en liet een scherpe voorzet los. waaruit Rasjid de bal achter Doyer wipte (0-2). Hoewel de Nederlandse ver dedigers protesteerden (Doyer: 'Het was geheid buitenspel') kende de Britse arbiter Todd het doelpunt toe. Nederland liet zich echter niet omver lopen. Paul Litjens teisterde de legguards van doelman Sjerwani en in de 41e minuut mocht Ties Kruize zijn eerste strafcorner ne men. Bij de rebound werd de stick van Boerma geblokkeerd en de Franse scheidsrechter Renaud ken de onmiddellijk een strafbal toe. Kruize had er geen enkele moeite mee. Halfhoog verdween de bal in het doel (1-2L Direct daarna kwam Van der Staak (met een omzwach telde linkerknie) Tim Steens ver vangen. In de 48e minuut moest Pakistan met tien man verder, nadat Asjar wegens een zware overtreding voor zes minuten achter het doel was verwezen. Dit scheen echter de Azi aten juist te inspireren. Asjar had nauwelijks weer zijn plaats ingeno men of Manzoor zag zijn kans schoon, nadat Dijkerman en Jor- Doelman Derk Doyer stopt de Pakistaanse aanvoerder Abdur Rashid af. Links André Bolhuis. Pa kistan schakelde het nationale hockeyteam uit voor de finale in Montreal. ritsma over de bal hadden gemaaid. Deze huppelde naar het Nederland se doel, waar Kranenberg iets te laat aankwam en zelf ook' in het net verdween (1-3). 'Ik kon er net niet bij.' zei hij later spijtig. 'Wat een sofgoals kregen we tegen'. Maar Nederland mocht eigenlijk niet mopperen. Tien minuten voor tijd kreeg Pakistan een strafbal toegewezen, nadat Doyer bij een onoverzichtelijke situatie de bal aan het spel had onttrokken. De Haagse goalie trok zich vervolgens niets aan van de sombere voorspel ling van bondsdirecteur Piet Duin- ker op de tribune ('Hij staat niet zo goed. zo houdt 'ie 'em nooit') en dook de door Manzoor Oel-Hassan ingeslagen bal onvervaard uit de rechterhoek Misschien had Ties Kruize tot deze misser bijgedragen door de Pakistaanse speler vlak daarvoor het bekende psychologi sche tikje op de rug te geven. Nu kwam Nederland nog goed weg. In de 65e minuut werd het in plaats van 1-4 toch.nog 2-3 toen Jan Boerma ('Er werd te weinig over links gespeeld') attent intikte uit de rebound van een lange cor ner. Reden voor de aan de kant toekijkende Westduitse aanvoerder Uli Vos om vrijwel zonder accent tg nawar-Zaman. Een gelijkspel zou schreeuwen: 'Kom op jongens'. Bij- ook wel wat te veel vn het goede na forceerde Oranje inderdaad ee% zijn geweest. Nederland ontmoet in verlenging, maar de strafcorner de strijd om de derde plaats nu van Ties Kruize eindigde tegen de Argentinië, dat met 1-4 van West stick van de goed opgestelde Moe- Duitsland verloor. KINGSTON (AFP) Sjoerd en Erik Vollebregt zijn zaterdag op het meer van Ontario bij Kingston (Can.) in de zevende en laatste race van de Flying Dutchman-klasse tijdens de voor-Olympische zeilregatta als tweede geëindigd achter de Canadezen Fogh en Bastet- In de eindrangschikking neemt de tweeling uit Warmond de zevende plaats in. Een achtste plaats in het totaalklassement was weggelegd voor Geert Bakker bij de Solings. Met hun klasseringen (zevende en en Erik Vollebregt (Flying Dutch - achtste) hebben de equipes Sjoerd man) en Geert Bakker, Harald de w—Vlaming en Piet Keizer (Soling) voldaan aan de eis van het Neder- MONTREAL (ANP) In de strijd om de derde en vierde plaats heeft Nederland gisteravond laat met 31 gewonnen van Argentinië. Bij de rust was de stand 10. Het scoreverloop was: 23. Ron Steens 10, 43. Van der Staak 20, 52. Paolucci 21 (strafbal), 60. Ties Kruize 31 (strafcorner). De opstelling van Ne derland was: Doyer: Dijkerman. Van der Heijden (Jorritsma), Kra nenberg: Kan. Kruize. Van der Staak (Tim Steens): Litjens, Ron Steens, Boerma. aa» ISTERDAM (ANP) De ^goslavische grootmeester ;iSCubomir Ljubojevic is winnaar Di worden van het vijftiende M-schaaktoernooi. Ljubojevic zaterdag in de laatste ronde zwart in 22 zetten van de èstduitser Robert Hübner, een otte zege die hem op 9,5 punt )pl acht. De Joegoslaaf verwierf ongedeelde eerste prijs van htüOO gulden. Ier rdJ n deel van de kaarten was bij iatt ingaan van de laatste ronde ;elleds geschud. Het lag voor de u$nd dat enkele spelers snel remise uden maken. Het snelst kwam d ze profetie uit bij Timman-Böhm. ia( Kff hun puntendeling gebruikten rg? jongs Nederlanders nog geen if uur. Dit resultaat bracht Hans Jej 'hm op 9 punten, de begeerde JTOotraeester-norm. De wereld- ld haakbond (FIDE) zal de 9 punten h Böhm vermoedelijk evenwel jg et als grootmeester-resultaat er- Ijeanen. Dit hangt samen met het 3 11 dat Böhm niet in het bezit is in de titel internationaal meester. ln Timman eindigde op zeven Haten. Hij heeft een verloren toernooi gespeeld, zijn. briljante in vallen ten spijt. Van groot belang was het gevecht tussen Kavalek en Makaxisjev,. De winst was voor de laatste. De Rus kwam daarmee evenals Böhm op 9 punten, zijn eerste grootmeester resultaat. Een tweede duel van al lure was Szabo-Ree. De witspeler, met zijn 58 jaar de nestor van het i toernooi, was duidelijk van plan hoge ogen te gooien. Het werd in derdaad een geweldige aanvals-af- faire, met de oud-kampioen van Nederland in de hoek waar de (ver nietigende) slagen' vielen. Szabo kwam door zijn winst ook' al op 9 punten, terwijl Ree definitief hek- kesluiter werd. Raicevic won onopvallend van So- sonko. Weinigen realiseerden zich dat de winnaar invaller voor Ivkov aldus nog tot een meester- resultaat opklom. De uitgeblust spelende Hamann werd door Uhl- mann opgebracht. De Deen reisde na zijn laatste zet onmiddellijk af. Uhlmann putte uit zijn zege weinig troost. Hij had in deze wedstrijd willen schitteren in de strijd om de eerste plaats. De mogelijkheid bestaat dat het IBM-toernooi 'de Hoogovens" zal voorbijstreven als omvangrijkste krachtmeting ter wereld. In 1976 zal reeds worden geprobeerd de be- De partij tussen Hübner en Ljubojevic had het volgende verloop: Wit: R. Hübner (W. Duitsland) Zwart: L. Ljubojevic (Joegoslavië). 1. c2-c4. C7-C5; 2. Pgl-f3, Pg8-I6; 3. Pbl- c3. e7-e6: 4. d2-d4. c5xd4; 5. Pf3xd4. Pb8- c6 6 Pd4-b5, Lf8-c5; 7. a2-a3, 0—0; 8 b2-b4. Lc5-e7; 9 Pb5 -06. Pf6-e8; 10. Lcl- f4. b7-b6: 11. e2-e4. Pe8\d6; 12. Lf4xd6 Le7xd6: 13 Ddlxd6. Dd8-f6; 14. Tal-cl. Pc6-e515. Lfl-e2, Lc8-b7; 16. 00. Tf8- c8; 17 Tfl-dl. g~-g5; 18. Dd6-d4, Lb7-c6; 19. a3-a4. d7-d6; 20. Tcl-al. Kg8-g7; 21. a4-a5. Lc6-e822. g2-g3? Tc8xc4. Wit geeft het op. schikking te krijgen over meer zaalruimte. Het zou ertoe kunnen leiden dat het IBM-toernooi 1000 deelnemers zal gaan tellen, een uit breiding die betrekking zal hebben op de 4- en 10-kampen. Groot meestergreep. vijftiende ronde: Kavalek (VS) - Makarlchev (Rus) 0-1: Raicevic (Jsl.) - Sosonko (Ned) 1-0; Gheorghiu (Roem) - Jansa (TsJ) Vt-Vi: Szabo (Hong) - Ree (Ned) 1-0: Timmat. (Ned) - Böhm (Ned) Rasuwajew (Rus) - Smejka! (TsJ.) %-&• Hübner (Wdl) - Ljubojevic (Jsl) 0-1: Hamann (Den) - Uhlmann (DDR) 0-1. Eindstand: 1 Ljubojevic 9t4 pnt.; 2-5 Böhm. Ma- karlchev, Smejkal, Szabo 9 pnt.: 6-7. Ka valek, Rasuwajew 8 pnt.: 8 Hübner 71,S pnt.: 9-13: Uhlmann. Jansa Sosonko Gheorghiu. Timman 7 pnt.; 14. Raicevic 6% pnt.; 15. Hamann Spnt.; 10 Ree pnt. Van onze speciale verslaggever SPA De kermis draaide rustig door. de disco-dancings rond het veertien kilometer Jange circuit bleven onverstoorbaar de harde klanken produceren, het bier vloeide rijkelijk en ook dat de nog in de strijd zijnde wagens voltooiden met hun onwezenlijke gemiddelde snelheid van 177 kilo meter in het uur ronde na ronde, de hele nacht lang. Francor- champs vierde zijn 24-uursrace. een partijtje waarvoor zich zo'n honderdduizend gasten hadden gemeld. Een partijtje, dat en-pas- sant ook twee levens kostte: dat van de Nederlandse coureur Wim Boshuis en een baanofficial. De dodelijke ongelukken vormden slecht in te passen incidenten in het lawaaierige feestje. Inciden ten, waarover men ook liever niet sprak, want het zou wel eens de sfeer hebben kunnen bederven. Het verongelukken van de twee werd dan ook voorlopig door de organisatoren angstvallig geheim gehouden. Pas om negen uur 's ochtends, ruim elf uur nadat Wim Boshuis was overleden, werd het nieuws bekend gemaakt. De omzetten van de frites-tenten, de kermis, de bier-paleizen en de dancings waren op dat moment al ruimschoots binnen. Iets, dat an- dèrs wel eens niet het geval het kunnen zijn, want een worstje smaakt immers wat minder goed wanneer je nog denkt aan zo'n ongeluk. Francorchamps. Het aantal doden in races liep in de nacht van zaterdag op zondag tot tien op in de laatste twaalf jaren. Jaren, waarin het circuit een afschuwe lijke naam heeft gekregen» af moest zien van de organisatie van races in de Formule I, de Toerwa- gens groep 2 en het nu nog slechts mocht proberen met de al niet eens meer voor het Europees kampioenschap meetellende race in de Toerwagens groep 1. wagens die eigenlijk iedereen zich kan aanschaffen en slechts op een en kel punt afwijken als een open uitlaat. Francorchamps. het cir cuit waar de dood in een enorme vaart meeraast. Een circuit, met eigenlijk maar vier bochten waar voor afgeremd dient te worden en verder alleen lange, rechte ein den, waarop zelfs de groep I-toer- wagens tot snelheden van zo'n 260 kilometer per uur komen. On verantwoorde snelheden overi gens. want bij het minste gering ste moet het fout gaan. Correctie is met zo'n vaart immers onmoge lijk. Vierentwintig uur lang stelden de aanvankelijk zestig deelnemende equipes zich aan de op Francor champs weer meerijdende dood bloot.. Vijftien beroepsequipes, vijf enveertig zogenaamde amateur combinaties, die in het spectakel worden meegesleept, mogelijk on verantwoord te werk gaan en door vermooeldheid minder moeten baan is daarbij voor die honderd duizend slechts de aanleiding mlsacbtig spektakel, dat in het geheel niets met sport te maken heeft en slechts door de commer cie in stand wordt gehouden. Door de sponsors, dodr de natuur lijk op publiciteit uit zijnde 'mer ken' ook. Het. gebeuren op de baan is daarbij voor die honder dduizend slechts de aanleiding tot. Tot de show. die ook dit weekeinde ondanks alles weer door moest gaan. Dertigduizend man dan ook bejubelden na de 24 uur 'hun' winnaars, de Belgen Je an Pierre Chenceval en Hughes de Fierlant. De doden waren eigen lijk al weer vergeten. De show, die de organisatoren en verantwoordelijken in de nachte lijke uren opvoerden, was overi gens van een allerbelabberde kwaliteit. Nadat duidelijk werd, dat er kort na tien uur 'iets' gebeurd moest zijn vier wagens kwamen niet meer langs de pits voigde een eerste korte mede deling. Een ongeval, waarbij slechts kleine kwetsuren waren opgelopen. Op dat moment was net ware gebeuren de organisato ren wél bekend. Wist men, dat een aantal wagens door een olie plas op de baan (het gevolg van een kapotte, lekkende versnel lingsbak van een andere wagen) waren geslipt en gecrashed. Wim Boshuis als derde in de rij. Op het moment, dat hij uit zijn wagen stapte, werd hij vervolgens door een andere slippende wagen aan gereden. De wagens van Feider. Sauvage en Grainal waren bij het ongeval eveneens betrokken deze coureurs kwamen er wél levend af. Wim Boshuis moet direct na de aanrijding bezweken zijn aan zijn verwondingen. Officieel evenwel houden de orga nisatoren vol, dat het ongeluk een gevolg is geweest van een mecha nisch mankement aan de wagen. Een zoveelste blunder van de or ganisatie, die er zoals gebrui kelijk in de racewereld trouwens geen ogenblik aan dacht het feestje voortijdig af te breken. Een dodelijk ongeval, het kan ge beuren, nietwaar. Dat er dan even later ook nog een baanofficial het leven laat de man kon de van de vangrail terugkaatsende wagen van de Belg Alain Peltier niet meer ontwijken: Peltier kwam met de schrik vrij hoewel zijn wagen vijf keer over de kop sloeg doet er in die schijnwereld nauwelijks meer iets toe. Francorchamps twee Jaar gele den toen de 24-uursrace nog mee telde voor het Europees kampi oenschap kwamen op het circuit nabij Spa drie coureurs om het leven: Hans Peter Joisten (WDld), Roger Dubois (Belg) en Massimo •Larini (Ita) heeft zijn ongunstige roep bevestigd. lands Olympisch Comité voor uit zending naar de Spelen van 1976. Het NOC had een plaats onder de eerste acht gevraagd, met dien ver stande dat als bijvoorbeeld een land met vier boten is vertegen woordigd, een elfde plaats ook nog voldoende zou zijn. Bakker en zijn Soling-bemanning reizen nu voor de wedstrijden om het wereldkam pioenschap door naar Chicago. Sjoerd en Erik Vollebregt nemen volgende week deel aan de wereld titelstrijd voor FD's, die wordt ge houden bij Buffalo. De laatste uitslagen zijn: Tornado (zevende race): 1. Stephens (GBr). 2. Boasett (VSt). 3. Woods (Can). Eindklassement: 1. Allen (VSt) 26 pun ten. 2. Smyth (VSt) 43. 3. Spengler (WD1) 54. 22. Wlllemsen (Ned). Finjollen (Zesde race): 1. Bieckar (Bra), 2. Bertrand (Aus). 3. Maas (VSt). 22. Peter Vollebregt (Ned). Eindklassement: 1. Howlett. (GBr). 26 punten. 2. Ber trand (Aus) 31. 3 Olin (Zwe) 34,7 13. Peter Vollebregt 100. Flying Dutchman (zevende race): 1. Fogh. (Can), 2. Vollebregt (Jïed). 3. Kid (Can). 15. Imhoff (Ned). Eindklasse ment: 1. Pajot (Fra 15.5 punten. 2. Diesch (Wdl) 30.7. 3. Fogh (Can) 50.7. 7. Vollebregt (Ned) 72, 19. ImhoH (Ned). 4O-klasse (Zesde wedstrijd): 1 Whlte- hurst (VSt). 2. White (VSt), 3. Plmentel (Bra), 16. Van Werkhoven (Ned).Eind klassement: 1. Fountalne (Fra) 42.7 pun ten, 2. Laurent, (Fra) 47.4, 3. Gietz (Aus) 48.0 16 Van Werkhoven (Ned) 111. klassment. 1. Albrechtson (Zwe). 22 pun ten. 2. Ma res (Wdl) 23.4. 3. Milone (Ita). 331 Staartjes (Ned). Soling (zevende race): 1. Kolius (VSt). 2. Halnes (VSt) 3. Costas (Spa). 15. Bakker (Ned). Eindklassement: 1. Forbes (AU6). 13.7 punten, 2. Buchan (VSt). 38,4 3. Haines (VSt) 55.7, 8. Bakker (Ned). 104. 17. Blok (Ned). WENEN De Friese zeiler Rienk Alberda is als vierde geëindigd in het klassement van het wereldkam pioenschap zeilen in de Yngling- klasse, dat de afgelopen dagen op de Attersee in Oostenrijk is gehou den. De titel was voor de Deen Flemming Tang. Tweede en derde werden de Oostenrijkers Fereberger en Luschan. VEENENDAAL (ANP) Polen heeft zaterdag in Veenendaal het vierlan- den UEFA-jeugdtoernooI gewonnen. De Polen verloren weliswaar van Nederland met 12. maar hadden uiteindelijk een beter doelsaldo. Polen nam tegen Nederland door Czarnecki een voorsprong, maar drie minuten later scoorde Ursem de ge lijkmaker. Tien minuten na de rust schoot Sadowskl in eigen doel. Scheidsrechter Joop Vervoort stuur de de Pool Figel uit het veld. nadat deze aanmerkingen op de leiding had gemaakt. In een andere wed strijd won Denemarken van Noor wegen met 31 (21). Eindstand: 1. Polen 3-4, 2. Neder land 3-4, 3. Denemarken 3-4, 4. Noor wegen 3-0. BONN (SID) Het Nederlandse meisjes volleybalteam heeft zondag in Osnabrueck in het toernooi om het Europees kampioenschap vol leybal voor jufiioren verloren met 30 van de Sovjet Unie. De set standen waren 158. 153, 153. In dezelfde poule won zaterdag de Sovjet Unie met dezelfde cijfers van Joegoslavië met de setstanden 15—12, 16—14. 15—7. Nederland verloor toen ook de eerste wedstrijd tegen Oost-Du itsland met 03 (4 15. 7—15, 4—15).

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 9