feer in de Sinai erslechtert snel Afrikaanse landen zitten met Tanzania in hun maag "hristen-democraten in talië kiezen leider Ji Ook Australië wil ZO AVO geleidelijk aan opheffen r ----- dat spreekt hardere taal Pij ergroepering kan oppositie in Zuid-Afrika Brand op Belgische boot snel geblust Felle aanval op Oeganda Club doet van Rome nieuwe aanbiedingen het weer Zomer weerrapporten Hofmann La Roche zou EG-bepalingen overtreden hebben Portugezen beschieten MPLA-kamp: 20 doden EG-commissie wil Europese exportbank Maatregelen in India tegen journalisten en studenten Strandverwachting ,v pUW/KWARTET MAANDAG 28 JULI 1975 BUITENLAND /BINNENLAND 5 [RO/KHARTOEM/WASHINGTON (UPI-Reuter-AP) De sfeer in de Sinai-onderhandelingen is l verslechterd nadat het Israëlische kabinet de jongste Egyptische reactie op het Israëlische aan- i van de hand had gewezen. me met rwijl Egypte en Soedan (gebruik waa tend van de gelegenheid van ltje Kijdats bezoek aan Khartoem) een sptfoep op de VN deden om 'een en id te maken aan Israels aanmat!- •el. jufpg'. bracht de Israëlische minister o def ensie Peres een bezoek aan n?' vu commandant van de VN-strijd- maatechten in de Sinai, generaal Sii- 'Zeg vuo, om zich te beklagen over mee 1 yptisch graafwerk in de voorste je s ;tor, waarin slechts beperkte vast ijdkrachten toegestaan zijn. Is- maakt zich bezorgd, dat hier ihtdoelraketten worden opgesteld. drie belangrijkste punten in het Tptische standpunt welke door aël worden verworpen zijn 1. een yptische corridor naar de olie- onnen van Aboe Rodeis, die te ^\eed wordt geacht, 2. Israëlische 'upi. rugtrekking uit de Gmidi en "l j itla-passen tot op zijn lucht- achtbasis bij Refidim, waardoor effectiviteit van de basis be- rkt wordt en 3. de weigering om Israëliërs het vroege waarschu- wingsstelsel in de Sinad te laten bemannen. In Bonn, waar hij in het gevolg van president Ford is aangekomen, heeft Kissinger nog geen gewag ge maakt van toegenomen zorg over de Sinai. Hij gaat er vanuit dat de onderhandelingen nog maanden kunnen vergen. Maar Sadat heeft in Khartoem gezegd, dat er geen andere mogelijkheid is dan een nieuwe oorlog indien Israëls hou ding zo blijft. De Egyptische presi dent kondigde aan dat de Egypti sche troepen in de Sinai in 24 uur tijd volledig paraat kunnen worden gemaakt. Gevaarlijk moment Israëlische militaire bronnen in Tel Aviv gaven te kennen dat een nieuwe oorlog in de Sinai onver mijdelijk was geweest als de VN- buffermacht ingevolge een niet accagnini als 'tussenpaus' OME (Reuter/AP) De Italiaanse christendemocratische artij heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag de 63-jarige Be- igno Zaccagnini gekozen tot nieuwe secretaris van de partij. Hij reeg 92 van de 176 stemmen. Er waren 72 blanco stemmen, zes oor een andere kandidaat, Piccoli, en twee voor Amintore Fanfani, e omstreden ex-premier die eerder deze week werd gewongen af treden als leider van de Italiaanse christen-democraten. iccagnini. een chirurg, Is sinds 169 voorzitter van het landelijk Lrtijbestuur. Hij wordt gezien als h 'tussenpaus' die de intern erg Ktrdeelde christendemocratische j irtij moet helpen de komende aanden te overbruggen, totdat tn grotere mate van eensgezind- eid is bereikt. an de verkiezing van Zaccagnini ig een bittere strijd tussen de Tschillende stromihgen in de par- ■OHANNESBURG (Reuter) De ij de jongste verkiezingen toch al ardig uitgegroeide Progressieve artij, die Vosters lastigste opposi- egroepering is, zal nog groter orden door een fusie met de pas ntstane Reform-partij. Deze laat- te partij was het resultaat van een ittreding in februari jl. van een eel van het jongere kader van de "•aditionele oppositiepartij, de Ver- nigde Partij. De versterkte pro- ressieven komen nu onder leiding staan van Colin Eglin en van de ohannesburgse industrieel Harry chwarz, die de reformisten aan- oerde. De fusie staat al vast, maar al zich pas voltrekken voor het egin van de volgende parlements- erkiezingen, zo kondigde Colin Eg- aan. De progressie ven en de aformisten hebben samen elf ze- els in de (blanke) Volksraad van uid-Afrika. De Verenigde Partij leeft nog 37 zetels over maar ver- oont uitputtingsverschijnselen en e nationalisten, die Vorsters ach- erban vormen, beschikken over liet minder dan 123 zetels in de tolksraad. - tij vooraf. De grootste groepering, de Dorotei, had gedreigd met terug trekking van haax zes ministers uit de regering als haar kandidaat, Piccoli, of een andere geestverwant, niet gekozen zou worden, maar meer dan een dreigement is dat kennelijk niet geweest. Het vertrek van een aantal ministers had vrij wel zeker geleid tot de val van de regering, met het vooruitzicht op nieuwe verkiezingen waarbij de communisten mogelijk opnieuw stemmenwinst zouden behalen. Zaccagnini had de steun van de groeperingen rond de afgezette Fanfani, van premier Aldo Moro en van een deel van de linkervleugel. De 'Dorotei' stemden blanco. COMMUNISTISCH Fanfani moest het veld ruimen na de stembuswinsten van de Italiaan se communisten bij de gemeentelij ke en regionale verkiezingen In ju ni. Stromingen binnen de christen democratische partij waren van mening dat Fanfani een te behou dend beleid voerde. Zaterdag moesten de christen-de mocraten weer een stukje grond prijsgeven toen de communist Elio Gabbuggiani werd gekozen tot bur gemeester van Florence. Tot nu toe was de kunststad bestuurd door een centrum-linkse coalitie van chris ten-democraten, socialisten, soci aal-democraten en republikeinen. Bij de stemming kreeg Gabbuggiani 32 stemmen (afkomstig van com munisten en socialisten), terwijl de christendemocratische kandidaat er slechts achttien behaalde. verlenging van het mandaat door Egypte had moeten vertrekken. Zo wel Egypte als Israël zouden on middellijk getracht hebben het ont stane 'gat' te vullen. Deze situatie kan zich tegen 24 oktober, wanneer het volgende mandaat afloopt, op nieuw voordoen. Een oorlog op gro te schaal zou dit volgens militaire deskundigen overigens niet kunnen worden met name omdat Egyp- te's arsenalen nog niet voldoende aangevuld zijn maar m^t des te meer zorg kijken zij naar Syrië en Jordanië. Jordanië heeft zijn sterk ste strijdmacht na de verzoening met Syrië van zijn noordgrens naar de Jordaanvlakte verplaatst en is een potentiële bedreiging voor Is raël geworden, menen deze militai re kringen ln Tel Aviv. Vooral als zij van Amerika veertien batterijen voor luchtdoelraketten krijgen om Amman te beschermen zullen zij volgens deze bronnen minder aar zeling vertonen dan zij in de vorige oorlog gedaan hebben. De militaire woordvoerders verklaarden ook waarom zij de bediening van het vroege waarschuwingsstelsel dat ln ruil voor de ontruiming van de Gidi en Mitlapassen zou moeten worden ingericht, niet aan de Ame rikanen toevertrouwen hetgeen de instemming van Egypte zou hebben gehad. Volgens hen hebben de Amerikanen zo'n vertrouwensre latie met president Sadat opge bouwd, dat zij in staat moet wor den geacht met informatie aan Is raël te talmen. Jordanië Inmiddels heeft de Amerikaanse se naatscommissie voor buitenlandse zaken de beslissing over de verkoop van batterijen voor luchtdoelraket ten aón Jordanië ter waarde van 350 miljoen dollar uitgesteld. De senaatscommissie deed dit nadat het hoofd van de verenigde chefs van staven, generaal George Brown, had verklaard dat de levering van veertien batterijen een bedreiging van Israël zou betekenen terwijl zes batterijen voldoende zouden zijn om in Jordanlë's veiligheidsbehoef ten te vóórzien. Het ministerie van buitenlandse zaken was ook al zo'n besnoeiing van plan geweest, maar kwam erop terug toen koning Hoessein onmiddellijk liet weten in dat geval bestellingen ln andere landen te zullen plaatsen. ANTWERPEN (AP) —Aan boord van de Belgische plezierboot Flan- drla n is gistermiddag brand uitge broken, terwijl het schip zich vier honderd meter buiten de kust van Blankenberge bevond. Aan boord waren ongeveer driehonderd passa giers, die met de hulp van helicop ters sleepboten veilig aan land werden gebracht. Een mijnenveger van de Belgische marine zorgde ervoor dat later op de middag de brand kon worden geblust. De Flandiria n, die vanuit Antwerpen rondvaarten maaikt over de Schelde en op de Noordzee, kon op eigen kracht, de haven van Blankenberge bereiken. President Idi Am in van Oeganda begroet hier zijn Egyptische ambtgenoot Anwar Sadat bij zijn aankomst in Oeganda. Sadat zal in de hoofdstad Kampala de topconferentie van de Organisatie voor Afrikaanse Eenheid bijwonen, die vandaag begint. KAMPALA (Reuter/UPI/AP) De Afrikaanse landen zitten met de houding van Tanzania in hun maag. Dit land neemt niet deel aan de topconferentie van de Organisatie voor Afrikaanse Eenheid (OAE), die vandaag in de Oegandese hoofdstad Kampala begint, het hoofdkwartier van 'een moor denaar, onderdrukker en zwarte fascist', aldus een Tanzaniaanse verklaring, waarmee de Oegandese president Idi Amin wordt bedoeld, die naar alle waarschijnlijkheid zal worden gekozen tot voorzit ter van de OAE voor het komende jaar. In de verklaring worden andere Afrikaanse staten beschuldigd van "huichelachtigheid' omdat zij wel de onderdrukking in Afrikaanse lan den waar blanke minderheidsre geringen aan de macht zijn ver oordeelt maar zwijgt over de mas samoorden en wreedheden die wór den gepleegd in Oeganda. Tanzania breekt hierdoor met de regel dat lidstaten van de OAE zich niet mengen in de binnenlandse aangelegenheden van één der an dere leden. Zaïre, dat nauwe be trekkingen onderhoudt met Oegan da, zal de staatshoofden en rege ringsleiders die deze week aan de topconferentie deelnemen oproepen Tanzania op die grond te veroor delen. Een woordvoerder van de OAE heeft laten weten dat een resolutie wordt opgesteld over de Tanzani aanse aanval op Oeganda, maar wilde niet zeggen wat deze zal be helzen. Overigens vecht Tanzania de regel dat het ene land zich niet mag bemoeien met de binnenland se aangelegenheden van een ander land aan. 'Waarom is het volgens de regels op te roepen tot uitsto ting van Zuid-Afrika wegens de on- BANGKOK-CANBERRA (Reuter, UPI) Australië is met Thailand en de Filippijnen eens dat de Zuid- oostaziatische verdragsorganisatie geleidelijk aan moet worden opge heven. De zaak komt 10 augustus aan de orde ais de Thaise minister van buitenlandse zaken Choonha- van een bezoek aan Australië brengt. De Thaise eerste minister Pramoj en president Marcos van de Filip pijnen lieten deze week weten dat naar hun mening de ZOAVO gelei delijk moet worden ontbonden. Be halve Thailand en de Filippijnen zijn de Verenigde Staten, Engeland en Australië en Nieuw-Zeeland lid van de ZOAVO. Frankrijk en Pakis tan waren aanvankelijk aangeslo ten maar trokken zich later terug. Pramoj en Marcos drongen aan op versterking van de associatie van de Zuidoostaziatische naties (ASE AN) waar behalve hun eigen lan den Singapore, Maleisië en Indone sië deel uitnaken, dus geen wester se landen. Bij zijn terugkeer van de Filippij nen zei Pramoj gisteren dat bij alle militaire overeenkomsten met de VS zal opzeggen, behalve die in het kader van de ZOAVO, zolang deze nog bestaat. Alle Amerikaanse mili tairen moeten tegen 20 maart 1976 Thailand hebben verlaten. Thailand en de Filippijnen hébben deze week ook benadrukt dat de Amerikaanse bases in Zuidoost-Azië een tijdelijk karakter hebben. Ook hierbij sloot Australië zich aan. 'UANAJUATO (Mexico) Na een ferentie van drie dagen in Gua- Juato, Mexico, hebben 86 leden n de 'Club van Rome' een ver ia ring uitgegeven, waarin de vor- ning van een nieuwe intemationa- b economische orde wordt aanbe- olen. Het stuk, dat dertien aanbevelingen bmvat. is opgesteld tegen de ach- tergrond van klachten van landen jtiit de derde wereld dat de Club in tijn rapport 'Humanity at the 'crossroads' heeft nagelaten de ware oorzaken voor de conflicten in de wereld op te sommen. Toegegeven Wordt nu, dat de huidige politiek- ïconomische oplossingen de kloof ler&ussen rijke en arme landen niet 1 (fcebben overbrugd, vaiteidere punten in het stuk zijn: 11— De geïndustrialiseerde landen 17 aoeten een einde maken aan de 19{Verspillrng van hun hulpbronnen mten middelen zoeken om de doel treffendheid van hun produktie te 27 vergroten. —De wereld moet het probleem 33 van de overbevolking ernstig aan- bij pakken, De grote mogendheden moeten se! maatregelen nemen om de vrede te ;el verzekeren, de bewapeningswedloop to- te beëindigen en de verkoop van ie- wapens aan kleine landen stop te 'O- aetten. 24. —Er moeten regionale oplossingen an worden gevonden voor de proble- or. men van het zeerecht. Er moeten nieuwe mechanismen worden gecreëerd om de bestaande 3. economische orde te veranderen. 7 Er moet een nieuw concept voor 10 sociale rechtvaardigheid komen. Van onze weerkundige medewerker Na twee tegenvallende zondagen was het gisteren eindelijk eens dik in orde. Er hing wel hier en daar bewolking, maar voor het overige kwam de zon kijken en liep de temperatuur tot een aangenaam ni veau op: maximaal 20 graden in Maastricht tot 23 graden in de Bilt en Vlissingen. En dat terwijl het er vrijdagmorgen nog naar uit zag dat een oceaanstoring bij Schotland zou interveniëren. Maar het hoge- druk gebied van de Azoren tot Zuid-Duitsland zette zo'n hoge rug op, dat het regenen eenvoudig niet doorging. In plaats daarvan stroomde warmere oceaanlucht naar onze contrijen. De lagedruk- storingen worden nu langs Schot land naar het gosten door gestuurd en volgende storingen op de route New Foundland-IJsland verplaatsen zich naar oost tot noordoost. Dat is allemaal erg gunstig en voor de eerste helft van deze week zijn er dan ook geen zorgen: het blijft zomeren, zonder onweer met mid dagtemper aturen van 20 tot 25 gra den Cel/sius. Pas wanneer onweersactiviteit in de golf van Biskaje verder naar het noordoosten zou opdringen, kan dit een draaiing van de wind naar zuidoost tot gevolg hebben en een verdere stijging van temperatuur tot 25 d 28 graden. Of en wanneer dit zal gebeuren is op dit moment nog niet helemaal duidelijk. In En geland was het gistermiddag in het hartje van het hogedruk gebied al volop zomers met plaatselijk 26 tot 28 graden. Ook Finland deed goed mee, althans de zuidelijke gebieden met maximaal 27 graden Celsius in Turku. MaarIvalo in het uiter ste noorden had een sof dag met slechts II graden Celsius en in totaal 31 mm regen. Ook onweerde het gisteravond in noord-Finland. Een kleine depressie van 1003 mb bedierf het weer gisteren de hele dag in Polen. Het regende er op uitvoerige wijze en plaatselijk hard: Warschau tapte zondagmiddag om 1 uur over ae voorafgaande 6 uur: 11 mm water af, Gdansk 16 mm en Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Heidei Luchth. R'dam Twente Vlissingen Zuid Limburg Aberdeen Athene Barcelona Berlijn Weerrapporten van gisteravond 19 uur: weer, maximum teinparaturcn en neer slag 719 uur. halt bewolkt 21 0 licht bewolkt 23 0 onbewolkt 23 0 licht bewolkt 22 0 onbewolkt 22 0 onbewolkt 21 0.1 zwaar bewolkt 22 0 zwaar bewolkt 21 0 zwaar bewolkt 23 0 zwaar bewolkt' 20 0 zwaar bewolkt 24 0 onbewolkt 33 0 zwaar bewolkt 26 8 zwaar bewolkt 21 0 half bewolkt 31 0 zwaar bewolkt 22 0 onbewolkt 23 0 onbewolkt 24 0 half bewolkt 26 0 onbewolkt 23 0 onbewolkt 22 0 onbewolkt 27 0 onbewolkt 26 0 zwaar bewolkt 27 0 onbewolkt 36 0 onbewolkt 29 1 onbewolkt 19 0 onbewolkt 26 0 onbewolkt 20 0 onbewolkt 26 0 onbewolkt 28 0 onbewolkt 30 0 licht bewolkt 25 0 licht bewolkt 21 0 onbewolkt 22 0 zwaar bewolkt 27 0 half bewolkt 26 0 onbewolkt 27 0 onbewolkt 29 0 licht bewolkt 30 0 Brussel Frankfort Genève Helsinki Innsbruck Kopenhagen Lissabon Locarno Londen Madrid Mallorca München Nice Oslo Parijs Rome Spilt Stockholm Wenen Zürlch Casa Blanca Istanboel Las Palmaa Tel Aviv Tunis derdrukMng in dat land maar niet volgens de regels samenwerking te weigeren met een land als Oegan da. 'Wanneer massamoorden, on derdrukking en mishandeling plaatsvinden in de onafhankelijke staten van Afrika hoort men geen protest', aldus het acht pagina's tellende document Inmiddels zijn de minister van de OAE-landen het tijdiens hun voor bereidende conferentie eens gewor den over een ontwerp-resolutie voor uitstoting van Israël uit de Verenigde Naties. De ontwerpreso lutie moet nu worden goedgekeurd door de top van staats-en rege ringshoofden. Enkele Afrikaanse landen zouden bezwaar hebben ge maakt tegen aanneming van de re solutie. Zij hebben de waarschu wing van de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken in hun achterhoofd. Deze zei deze week dat uitstoting van Israël uit de algeme ne vergadering van de Verenigde Natie de organisatie in gevaar zou brengen. BRUSSEL Volgens de Europese Commissie houdt het grote Zwitser se farmaceutische concern Hof man-La Roche er praktijken op na, die in strijd zijn met de concurren tieregels van het EG-verdrag. De Commissie ls bezig met een diep gaand onderzoek naar de verkoop- politiek op het gebied van vitami nes door Hofmann-La Roche. Het Zwitserse bedrijf legt zijn klanten aankoopverplichtingen op en geeft prijsverminderingen op basis van 'getrouwheid', die in de ogen van de Europese commissie de concurrentie verstoren. Eind sep tember zal de Europese commissie het Zwitserse concern 'horen' en daarna zal ze waarschijnlijk met verbodsbepalingen komen. Al eer der was de commissie gevallen over de verkooppolitieken van het Zwit serse bedrijf inzake kalmerende middelen (valium en librium). Met een onderzoek in deze zaak ls ze nog steeds bezig. Zwitserse ondernemingen moeten zich bij activiteiten binnen de EG aan EG-concurrentleregels houden op grond van een overeenkomst die met Zwitserland werd gesloten toen Engeland, Ierland en Denemarken lid werden van de Gemeenschap. De bevindingen van de Europese Commissie zijn voorgelegd aan de gemengde commissie van Zwitsers en EG-afgevaardigden die over de o veren komst moeten waken. De Europese Commissie onderzoekt verder of de computerreus IBM zich wel aan de concurrentieregels houdt. LOEANDA (Reuter, UPI) Tenminste twintig mensen zijn gedood toen Portugese' troepen gisteren het vuur openden op mensen bij een kamp van de Angolese bevrijdingsbeweging MPLA in de hoofdstad Loeanda. De militairen, volgens ooggetuigen commando's die pas in Angola zijn aangekomen, schoten op een groep mensen en op een jeep vol met MPLA-mdMtairen. Het incident ge beurde volgens een MPLA-woord voerder toen Portugese soldaten MPLA-soldaten wilden arresteren die de nacht daarvoor een Portuge se officier zouden hebben doodge schoten. Bij hun aankomst vuurden de militairen enkele schoten af zonder iemand te raken. Daarna werd volgens MPLA-woordvoerder gepraat over overdracht van de verdachte MPLA-soldaten toen de Portugezen plotseling opnieuw en nu veel heviger het vuur openeden. Daarbij vielen de twintig doden. De stad Loeanda is in handen van de MPLA, met uitzondering van het zestiende eeuwse fort Sao Pedro da Barra dat de haven bestrijkt en waar FNLA - militair en zitten. Dit weekeinde beschoot de MPLA op nieuw de vesting waarbij de nabij gelegen olieraffinaderij werd ge raakt. Een voorraad tank vloog in brand waarna een zwarte rook zich snel over de stad verspreidde. IN DE TANG Inmiddels heeft de FNLA Loeanda im de tang. Een leger van vijfdui zend man is bij zijn opmars naar Loeanda al voorbij het dorp Sassa, op 45 kilometer ten noorden van Loeanda, dat gisteren werd ingeno men. Vrijdag had de FNLA het vijf kilometer noordelijker gelegen weg- en spoorwegknooppunt Caxito ingenomen. Ten oosten van Loean da zou het gisteren door tussen komst van Portugese militairen, die zich officieel afzijdig houden, tot een bestand in Malange, 350 kilo meter van de hoofdstad. De FNLA-troepen staan thans on der commando van FNLA-leider Holden Roberto, die zaterdag voor het eerst sinds veertien jaar in Angola kwam. Ongeveer 85 Britten en andere West-Europeanen zijn gisteren per vliegtuig uit Angola vertrokken. De ln Angola verblijvende Amerikanen zullen spoedig per boot volgen. BRUSSEL De Eurqpese commis sie heeft plannen voor oprichting van een Europese exportbank. In een mededeling aan de Europese ministerraad zegt ze dat zo'n ex portbank vooral aandacht zou moe ten besteden aan de financiering van multinationale contracten met een 'Europees karakter', waarop ka pitaalgoederen naar landen bulten de EG worden uitgevoerd. De Euro pese exportbank zou de financie ringen kunnen bundelen die de ne gen EG-lidstaten verlenen voor krediet aan hun uitvoer. Europa zou aldus zijn concurrentiepositie' ten aanzien van Japan en de Verenigde Staten kunnen verbeteren. Een Europese exportbank zou initi- -atieven in de particuliere sektor niet mogen hinderen. Ze zou een aanvullende rol moeten spelen op wat de handels- en zakenbanken al doen. NEW DELHI (UPI) De regering van India heeft één van de promi- nentse journalisten in het land ge vangen laten zetten. Voorts heeft zij studenten, onder bedreiging met interventie van de politie, gedwon gen colleges te volgen. De politie arresteerde Koeldip Nayar. die verscheidene boeken over India se zaken schreef, redacteur van de Indian Express Newspapers Service en correpsondent van de Londense Times, de Spectator en de Wash ington Evening Star. Een woordvoerder van de Express zei dat erg een speciale reden was opgegeven voor zijn arrestatie, maar hij wordt ervan verdacht dat hij informatie heeft doorgegeven aan buitenlandse journalisten wat ln strijd is met de strenge censuur- bepalingen Ingevolge de afgekondig de noodtoestand. Leba ook aan de Oostzee: 33 mm. In Lodz wou het kwik niet hoger komen dan 12 graden Celsius. In Athene scheen de zon en was het 33 graden, in Dryarbakir in zuid oost Turkije 43 graden Celsius, het maximum in Beiroet was 30 graden, in Haifa 32 graden en Eilat in. zuid Israël 40 graden Celsius bij een dauwpunt van 6 graden. De tempe ratuur op 5.000 meter hoogte boven Israël was minus anderhalve graad, boven Libanon minus 2Vz graad tegenover Berlijn op hetzelfde ni veau minus 14 graden. Dat veel onweer (in juli op 12 dagen) niet automatisch veel regen betekent, blijkt uit het Groninger Ten Post: daar viel slechts 47 mm neerslag tegenover Uithuizermeeden met meer dan 150 mm. Ten Post heeft tot nu toe de droogste zomer sedert 1951 met slechts 79 mm tegenover Uithuizermeeden 180 mm. Vandaag: Droog met zonnige perio den. Gunstig standweer dus. Lucht temperatuur: circa 20 graden Celsi us. bij een zwakke tot matige aan- landige wind. Zeewater 17 tot 18 graden. Verdere vooruitzichten: Dinsdag vrij warm. (nïf*) s OPKLARINGEN affiv H BEWOLKING MIN. TEMP. WINDRICHTING HOOGWATER 29 Juli Vlissingen 5.28-17.36 Harlngvlletslulzen 7.01-19.22 Rotterdam 8.15-20.14 Scheven- lngen 6.20-18.42 IJmulden 7.04-19.26 Den Helder 11.00-22.55 Harllngen 1.09-13.23 Delfzijl 3.24-15.26. 'We zullen hem wel een behoorlijke tip geven.'

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 5